ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
nikomech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Σάβ Απρ 06, 2019 11:54 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό nikomech » Τρί Σεπ 03, 2019 2:45 am

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:
nikomech έγραψε:Στα προσωρινά δεν είχε νόημα να κάνεις ένσταση επί της ουσίας γιατί απλά δεν είχαν ανοίξει οι φάκελοι.Αυτή ήταν η ιδιαιτερότητα της 3κ. Έκανε μόνο κάποιος που ήξερε ότι τα μόρια αλλού ήταν όντως λάθος. Ουσιαστικά στην 3κ οι αιτήσεις θεραπείας είναι οι πρώτες εξετάσεις επί της ουσίας

Και όμως πολλοί ήσαν αυτοί που έκαναν ενστάσεις επί των προσωρινών και κάπου 2000 νομίζω αυτές που δικαιώθηκαν..Φυσικά και θα ήταν ακόμη περισσότερες οι ενστάσεις αν δεν είχε επικρατήσει εκείνο το χάος με τους αμέτρητους πίνακες κατάταξης και προσωρινών όπου πραγματικά χανόσουν.....
Εγώ όμως δεν εννοώ αυτό...Απλά οι φίλοι σχολιαστές παραπάνω παρέθεσαν νούμερα δεκτών αιτήσεων θεραπείας ' από site όμως που δεν το θεωρώ και το πιο αξιόπιστο..... Site που έχει χαρακτηριστική εμμονή με τις αιτήσεις θεραπείας της 3Κ/2018 και αυτό κάτι μου λέει.......Φυσικά ΔΕΝ θα το ονοματίσω και πραγματικά το σκέφτομαι πολύ να αναφέρω για ποιους λόγους πιστεύω ότι ΔΕΝ πρέπει να παίρνουμε στα σοβαρά τα άρθρα του που έχουν να κάνουν με την 3Κ/2018 και όχι μόνο...Σκέφτομαι προς το παρόν να μην το πραγματοποιήσω το τελευταίο εξαιτίας του κινδύνου κάποιος από τους διαχειριστές του επίμαχου site να είναι ήδη μέλος του diorismos.gr και να κάνει φραστική επίθεση...


Σίγουρα δεν ξέρουμε κατά πόσο ακριβές είναι κάτι τέτοιο...αλλά προφανώς για να αναφέρονται νούμερα κάποια πηγή υπάρχει. Εξάλλου ο αριθμός ενστάσεων και αιτήσεων θεραπείας που πραγματοποιούνται και είτε απορρίπτονται είτε γίνονται δεκτές δημοσιεύονται απο το ίδιο το ΑΣΕΠ στις ετήσιες εκθέσεις του. Οπότε θα είναι μεγάλη απαξίωση για το δημοσίευμα να μην αγγίζει καθόλου την πραγματικότητα.

agrileza
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Πέμ Απρ 19, 2018 3:29 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό agrileza » Τρί Σεπ 03, 2019 12:34 pm

Οι αιτήσεις θεραπείας που έχουν γίνει φτάνουν στις 1000 μέχρι τώρα, όπου και όλες οι πηγές συμφωνούν σε αυτό.
Η μια πηγή λέει ότι δεκτές είναι περίπου 200 ενώ μια άλλη να μην ξεπερνούν τις 5!!!
Άντε τώρα τί να πιστέψεις...

nikomech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Σάβ Απρ 06, 2019 11:54 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό nikomech » Τρί Σεπ 03, 2019 6:29 pm

agrileza έγραψε:Οι αιτήσεις θεραπείας που έχουν γίνει φτάνουν στις 1000 μέχρι τώρα, όπου και όλες οι πηγές συμφωνούν σε αυτό.
Η μια πηγή λέει ότι δεκτές είναι περίπου 200 ενώ μια άλλη να μην ξεπερνούν τις 5!!!
Άντε τώρα τί να πιστέψεις...


:lol: :lol: :lol: :lol: Η αξιοπιστία σε όλο της το μεγαλείο!!!

agrileza
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Πέμ Απρ 19, 2018 3:29 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό agrileza » Τετ Σεπ 04, 2019 11:55 am

agrileza έγραψε:Οι αιτήσεις θεραπείας που έχουν γίνει φτάνουν στις 1000 μέχρι τώρα, όπου και όλες οι πηγές συμφωνούν σε αυτό.
Η μια πηγή λέει ότι δεκτές είναι περίπου 200 ενώ μια άλλη να μην ξεπερνούν τις 5!!!
Άντε τώρα τί να πιστέψεις...


Τα μάζεψε η πηγή με τις μόνο 5. Το πήγε σε μερικές δεκάδες! :lol:

veni
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 03, 2017 11:59 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό veni » Τετ Σεπ 11, 2019 4:00 pm

Έχει πάρει κανείς σάς απάντηση απο το ΑΣΕΠ σχετικά με τις αιτήσεις θεραπείας;

agrileza
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Πέμ Απρ 19, 2018 3:29 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό agrileza » Πέμ Σεπ 12, 2019 11:03 am

veni έγραψε:Έχει πάρει κανείς σάς απάντηση απο το ΑΣΕΠ σχετικά με τις αιτήσεις θεραπείας;

Όσοι είχαν κάνει την αίτηση θεραπείας, προτού λάβουν απο το ΑΣΕΠ την αιτιολογία που χάσανε κάποια μόρια ή απορρίφθηκαν, την απάντηση την έχουν ήδη λάβει. Όσοι όμως την αίτηση θεραπείας την έκαναν μετά (οι περισσότεροι δηλαδή) απ' ότι ξέρω την απάντηση θα την λάβουν απο 16 Σεπτέμβρη και μετά... σε κάθε περίπτωση δεν θα ξεπερνά τις 60 μέρες απο την στιγμή που πήρε πρωτόκολο κατα την κατάθεση. Αυτά ξέρω... αν κάνω κάτι λάθος ας διορθώσει!

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Δευ Σεπ 16, 2019 1:56 pm

Σημερινή πληροφορία .......Τέλη Σεπτέμβρη το νέο διορθωμένο ΦΕΚ διορισμού επιτυχόντων έπειτα από τις ανακατατάξεις των .... "οριστικών" πινάκων λόγω των δεκτών αιτήσεων θεραπείας....

Ευχή δική μου πάντως είναι να ΜΗΝ δικαιώθηκε κανένας που διεκδίκησε την επιστροφή των μορίων της ειδικής εμπειρίας που του αφαιρέθηκε στα οριστικά.......Δεν πιστεύω να είμαι παράλογος....

zorana
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 04, 2019 12:27 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό zorana » Δευ Σεπ 16, 2019 3:05 pm

Καλησπέρα, από που έχεις αυτή την πληροφορία? Έαν το ΑΣΕΠ κάνει δεκτές τις αιτήσεις θεραπείας για την ειδική εμπειρία θα αλλάξουν οι οριστικοί πίνακες σε μεγάλο βαθμό.

veni
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 03, 2017 11:59 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό veni » Τετ Σεπ 18, 2019 7:14 pm

Έχεις κανείς νεότερα σχετικά με τις αιτήσεις θεραπείας, πότε περίπου θα ανακοινώσει το ΑΣΕΠ τις αποφάσεις;

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Πέμ Σεπ 19, 2019 8:18 am

Καλημέρα.
Από τον φορέα που πέτυχα πήραν πριν λίγες ημέρες τηλέφωνο στο ΑΣΕΠ για το θέμα που είχε να κάνει με εμένα....Είχα αλλάξει ταυτότητα και ξέχασα να κάνω αίτηση αλλαγής του αριθμού ταυτότητας στο προφίλ μου στο ΑΣΕΠ με αποτέλεσμα άλλον αριθμό ταυτότητας να αναγράφει η ηλεκτρονική αίτηση και άλλον το αντίγραφο ταυτότητας και ως αποτέλεσμα η αποκεντρωμένη δεν ενέκρινε την πρόσληψη μου με συνέπεια να χρειαστεί να αλλάξω τον εν λόγω αριθμό στο προφίλ στον ΑΣΕΠ και να περιμένω το νέο ΦΕΚ διοριστέων που θα περιλαμβάνει ΚΑΙ τους νέους πίνακες επιτυχόντων λόγω ορισμένων ανακατατάξεων στους πίνακες επιτυχόντων εξαιτίας των δεκτών αιτήσεων θεραπείας που κατατάσσουν πλέον επιλαχόντες σε θέσεις επιτυχόντων...
Εκεί πληροφόρησαν τον φορέα μου ότι το νέο ΦΕΚ διοριστέων θα ανακοινωθεί κάπου τέλη Σεπτέμβρη....Επειδή πολλά έχουν δει τα μάτια μου το λέω αυτό με μία επιφύλαξη...

Πάντως μην περιμένετε και τίποτε τεράστιες αλλαγές στους πίνακες αυτούς ' μια και εδώ και καιρό έχουν αρχίσει οι ορκωμοσίες των επιτυχόντων στους δήμους και θα υπάρξουν δυναμικές αντιδράσεις σε περίπτωση εκτεταμένων βλαπτικών για τους εν λόγω επιτυχόντες μεταβολών... Απλά νέα ονόματα θα ανακοινωθούν σε θέσεις που οι αρχικοί επιτυχόντες δεν αποδέχθηκαν, ' πιθανόν να υπάρξουν και ορισμένες άλλες ανακατατάξεις λόγω δικαίωσης επιλαχόντων που εκ παραδρομής ο ΑΣΕΠ δεν βαθμολόγησε περιπτώσεις όπως ξένη γλώσσα, δεύτερο τίτλο σπουδών , πιθανόν κάποιο μεταπτυχιακό που ξέχασαν να βαθμολογήσουν και μέχρι εκεί....Κάποιες μάλιστα από τις τελευταίες περιπτώσεις δεν είναι καν αρκετές για να κατατάξουν σε θέσεις επιτυχόντων τους επιλαχόντες....Η παρούσα παράγραφος με μία επιφύλαξη επίσης μια και είναι προσωπική γνώμη...

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Πέμ Σεπ 19, 2019 8:53 am

Ξέχασα να πω ότι λίγο πριν το νέο ΦΕΚ διοριστέων έχω ακούσει ότι 'σε περίπτωση πιθανής μεταβολής είτε των μορίων των συμμετεχόντων (Επιτυχόντων και επιλαχόντων) είτε και των πινάκων ανακατατάξεων ' , θα ενημερωθούν με e-mail οι άμεσα ενδιαφερόμενοι.....

PAVLOS524
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 10, 2019 3:06 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό PAVLOS524 » Παρ Σεπ 27, 2019 12:57 pm

Σε σημερινή επικοινωνία με ΑΣΕΠ στο ερώτημα τι γίνεται με τις αιτήσεις θεραπείας για συγκεκριμένο Δήμο μου απάντησαν ότι δεν γνωρίζουν κάτι συγκεκριμένο και το μόνο σίγουρο είναι ότι θα υπάρξουν πολλές αλλαγές στο πίνακα κατάταξης από δικαιώσεις.

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Παρ Σεπ 27, 2019 2:55 pm

PAVLOS524 έγραψε:Σε σημερινή επικοινωνία με ΑΣΕΠ στο ερώτημα τι γίνεται με τις αιτήσεις θεραπείας για συγκεκριμένο Δήμο μου απάντησαν ότι δεν γνωρίζουν κάτι συγκεκριμένο και το μόνο σίγουρο είναι ότι θα υπάρξουν πολλές αλλαγές στο πίνακα κατάταξης από δικαιώσεις.

Αν όντως ισχύει αυτό είναι σαν να έβαλαν μία μεγάλη βόμβα στα γραφεία τους εκεί στον ΑΣΕΠ..Ξέρεις εδώ και καιρό συνεχώς βγαίνουν τα ατομικά ΦΕΚ διορισμού, έχουν αρχίσει οι ορκωμοσίες και αρκετοί ήδη έχουν αναλάβει ενώ δεν είναι και λίγοι αυτοί που έχουν νοικιάσει....Και μιλάμε για εκατοντάδες επιτυχόντες ....

agrileza
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Πέμ Απρ 19, 2018 3:29 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό agrileza » Δευ Σεπ 30, 2019 11:24 am

Όσοι δικαιωθούν στις αιτήσεις θεραπείας θα πιάσουν την οργανική θέση του δήμου αυτό είναι σίγουρο αυτό που δεν ξέρω είναι ότι για το άλλον που θα χάσει τη θέση (απο δικαίωση κάποιου απο αίτηση θεραπείας) θα απολυθεί ή θα δημιουργηθεί μία προσωποπαγή θέση;

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Δευ Σεπ 30, 2019 2:24 pm

Αν δεν μπορεί να κριθεί διοριστέος σε άλλη θέση προτίμησης του , δηλαδή να συμμετάσχει σε "καραμπόλα" (Κοινώς να καταλήξει σε άλλη περιοχή ίσως και πολύ μακριά από την τοποθεσία της αρχικής θέσης επιτυχίας του και με την σειρά του να "φάει" άλλον κοκ), τότε θα βρεθεί σε θέση επιλαχόντα.. Δεν θα κερδίσει κάποια προσωποπαγή θέση..


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες