Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Παρ Αύγ 16, 2019 10:27 pm

Epitelous2018 έγραψε:Ευχαριστώ Αλεξ!!! Εγω δεν πήγα ολόκληρο τον Ιούνιο γιαυτο μαλλον δεν πληρώθηκαν ακομη...



Μου φαινεται περίεργο... λογικά τότε 26/8

alkis100
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Παρ Ιουν 29, 2018 5:20 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alkis100 » Σάβ Αύγ 17, 2019 11:54 am

alexisozzy1984 έγραψε:
merm έγραψε:
alexisozzy1984 έγραψε:

Πάλι κατα προσέγγιση για τις υπερωρίες περιμενω στις 9/9 να δω τι γίνεται... άκουσα για μια ακόμα μείωση για τους μήνες Ιούλιο Αύγουστο χρήματα όμως που θα μας επιστραφούν ή συνψηφιστουν στην επόμενη φορολογική δήλωση..να διορθώσω οτι μετραμε ημερολογιακά απο την ημέρα αναληψης υπηρεσίας για τις άδειες δηλαδή πόσο δικαιούμαστε αλλα οι μέρες που λαμβανουμε τις πιάνουν εργάσιμες και οχι σαββατοκύριακα..

Για τη μισθοδοσία απο την περιφερειακή Αττικής και Νήσων τελειώνει σε 308 αν θες το τηλέφωνο...

Πόσοι απο εσας είστε εκπαιδευση στις 30/9


Θα προσπαθήσω να τους τηλεφωνήσω λοιπόν, να δω τι γίνεται. Κατά τη γνώμη σου θεωρείς ότι τα χρήματα είναι καλά;
Aris προσωπικά έχω περάσει από εκπαίδευση, με βοήθησε αρκετά σε όλες τις διαδικασίες ειδικά της συνέντευξης, βέβαια είχαμε εξαιρετικές εκπαιδεύτριες


Μεγάλη συζήτηση...για τα δεδομένα δημοσίου ναι για οτι επιστρέφεις σπιτι με το κεφάλι καζάνι όχι


Σιγά τα λεφτά για ειδικευμένο επιστημονικό προσωπικό με μεταπτυχιακά και σε πολλές περιπτώσεις διδακτορικά. Με αυτούς τους μισθούς θέλουν να κρατήσουν τους νέους επιστήμονες στην χώρα και να ωθήσουν όσους έχουν φύγει να επιστρέψουν; το κόστος ζωής σε μια μητροπολιτική πόλη όπως η Αθήνα είναι δυσβάσταχτο και ο μισθός που παίρνουμε δεν μπορεί απο μόνος του να σου προσφέρει ένα ικανοποιητικό επίπεδο ζωής. Το δημόσιο απο άποψη μισθών στην πλειοψηφία των θέσεων του έχει "πεθάνει", απλά έχει άλλα καλά όπως τη σιγουριά της μονιμότητας κτλ

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Σάβ Αύγ 17, 2019 6:06 pm

alkis100 έγραψε:
alexisozzy1984 έγραψε:
merm έγραψε:
Θα προσπαθήσω να τους τηλεφωνήσω λοιπόν, να δω τι γίνεται. Κατά τη γνώμη σου θεωρείς ότι τα χρήματα είναι καλά;
Aris προσωπικά έχω περάσει από εκπαίδευση, με βοήθησε αρκετά σε όλες τις διαδικασίες ειδικά της συνέντευξης, βέβαια είχαμε εξαιρετικές εκπαιδεύτριες


Μεγάλη συζήτηση...για τα δεδομένα δημοσίου ναι για οτι επιστρέφεις σπιτι με το κεφάλι καζάνι όχι


Σιγά τα λεφτά για ειδικευμένο επιστημονικό προσωπικό με μεταπτυχιακά και σε πολλές περιπτώσεις διδακτορικά. Με αυτούς τους μισθούς θέλουν να κρατήσουν τους νέους επιστήμονες στην χώρα και να ωθήσουν όσους έχουν φύγει να επιστρέψουν; το κόστος ζωής σε μια μητροπολιτική πόλη όπως η Αθήνα είναι δυσβάσταχτο και ο μισθός που παίρνουμε δεν μπορεί απο μόνος του να σου προσφέρει ένα ικανοποιητικό επίπεδο ζωής. Το δημόσιο απο άποψη μισθών στην πλειοψηφία των θέσεων του έχει "πεθάνει", απλά έχει άλλα καλά όπως τη σιγουριά της μονιμότητας κτλ


Είναι πολυδιάστατη η συζήτηση.... συγκριτικά με το λοιπό δημόσιο και τον ιδιωτικό τομέα δεν.αναφερομαι στην αθηνα είμαστε καλύτερα απλα οι έλεγχοι κάνουν την διαφορά που ειναι και παλι τπτ..για το επίπεδο εργασίας που κάνουμε ειδικά αν είσαι σε άλλη πόλη είναι απαράδεκτοι οι μισθοί δεν διαφωνώ καθόλου

Anto
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Δευ Αύγ 21, 2017 9:52 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Anto » Κυρ Αύγ 18, 2019 11:42 am

Καλημέρα παιδιά στον κώδικα των δημοσίων υπαλλήλων διάβασα κάπου ότι μπορούμε να πάρουμε άδεια 5 χρονια με επέκταση αλλα 5 σε περίπτωση που μας πάρουν σε ευρωπαϊκό οργανισμο.

Self
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 30, 2019 10:59 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Self » Δευ Αύγ 19, 2019 8:29 am

alexisozzy1984 έγραψε:
Epitelous2018 έγραψε:Ευχαριστώ Αλεξ!!! Εγω δεν πήγα ολόκληρο τον Ιούνιο γιαυτο μαλλον δεν πληρώθηκαν ακομη...



Μου φαινεται περίεργο... λογικά τότε 26/8


Κι εγώ ανέλαβα υπηρεσία Ιούνιο με τα οριστικά. ΑΜ έχω από τον Ιούλιο.
Ούτε εγώ έχω πληρωθεί.
Ούτε Ελέγχους έχω ξεκινήσει.
Ούτε στις Υπερωρίες έχω μπει.
Ούτε για Εκπαίδευση έχω ενημερωθεί.

Προσπαθώ να καταλάβω τις διαδικασίες...
Υπάρχουν συνάδελφοι με τα οριστικά και σε άλλα ΚΠΑ πέραν του Μαρκόπουλου,
που ξεκίνησαν ελέγχους και δήλωσαν υπερωρίες πριν καταβληθεί η πρώτη τους μισθοδοσία;

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Δευ Αύγ 19, 2019 7:21 pm

Self έγραψε:
alexisozzy1984 έγραψε:
Epitelous2018 έγραψε:Ευχαριστώ Αλεξ!!! Εγω δεν πήγα ολόκληρο τον Ιούνιο γιαυτο μαλλον δεν πληρώθηκαν ακομη...



Μου φαινεται περίεργο... λογικά τότε 26/8


Κι εγώ ανέλαβα υπηρεσία Ιούνιο με τα οριστικά. ΑΜ έχω από τον Ιούλιο.
Ούτε εγώ έχω πληρωθεί.
Ούτε Ελέγχους έχω ξεκινήσει.
Ούτε στις Υπερωρίες έχω μπει.
Ούτε για Εκπαίδευση έχω ενημερωθεί.

Προσπαθώ να καταλάβω τις διαδικασίες...
Υπάρχουν συνάδελφοι με τα οριστικά και σε άλλα ΚΠΑ πέραν του Μαρκόπουλου,
που ξεκίνησαν ελέγχους και δήλωσαν υπερωρίες πριν καταβληθεί η πρώτη τους μισθοδοσία;


Σε ποιο ΚΠΑ2 είσαι επικοινωνησε αύριο στο Μαρκόπουλο να τα πούμε κάτι δεν πάει καλά

Anto
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Δευ Αύγ 21, 2017 9:52 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Anto » Δευ Αύγ 19, 2019 7:31 pm

Έχω μητρώο από τον Ιούλιο. Ελέγχους και υπερωρίες κάνω, αν και το δεύτερο θα το κόψω από τον επόμενο μήνα. Δεν έχω πληρωθεί ακόμα ούτε 1 ευρώ. Για εκπαίδευση μας είπαν για πατρα από 16-27 Σεπτεμβρίου, όχι επίσημη ενημέρωση όμως. Δεν απασχολουμαι ούτε στο 10% για τα καθήκοντά για τα οποία προσληφθηκα.

Self
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 30, 2019 10:59 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Self » Τρί Αύγ 20, 2019 7:21 am

Anto έγραψε:Έχω μητρώο από τον Ιούλιο. Ελέγχους και υπερωρίες κάνω, αν και το δεύτερο θα το κόψω από τον επόμενο μήνα. Δεν έχω πληρωθεί ακόμα ούτε 1 ευρώ. Για εκπαίδευση μας είπαν για πατρα από 16-27 Σεπτεμβρίου, όχι επίσημη ενημέρωση όμως. Δεν απασχολουμαι ούτε στο 10% για τα καθήκοντά για τα οποία προσληφθηκα.


Anto σε ποιο ΚΠΑ είσαι;

Alexisozzy θα σε πάρω, ευχαριστώ!

Anto
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Δευ Αύγ 21, 2017 9:52 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Anto » Τρί Αύγ 20, 2019 8:36 am

Καλησπέρα τελικά με τις άδειες αφου κλείσουμε δίμηνο τι ισχύει; προσμετρωνται οι άδειες του διμήνου δηλαδή 4 ημέρες από την ημέρα ανάληψης η ξεκινάμε να μετράμε από το δίμηνο και ύστερα. Γιατί βλέπω διαφορετικες αποψεις σχετικά με το θέμα

Self
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 30, 2019 10:59 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Self » Τρί Αύγ 20, 2019 11:15 am

Anto έγραψε:Καλησπέρα τελικά με τις άδειες αφου κλείσουμε δίμηνο τι ισχύει; προσμετρωνται οι άδειες του διμήνου δηλαδή 4 ημέρες από την ημέρα ανάληψης η ξεκινάμε να μετράμε από το δίμηνο και ύστερα. Γιατί βλέπω διαφορετικες αποψεις σχετικά με το θέμα


Προσμετρώνται. Με το που κλείσεις το δίμηνο έχεις κατευθείαν 4 μέρες.

Anto
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Δευ Αύγ 21, 2017 9:52 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Anto » Τρί Αύγ 20, 2019 12:36 pm

Anto σε ποιο ΚΠΑ είσαι;

Ζάκυνθου.☺

Epitelous2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τρί Δεκ 25, 2018 5:08 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Epitelous2018 » Τρί Αύγ 20, 2019 3:40 pm

Αν κάνουμε την εκπαίδευση σε αλλο μερος τι καλυπτουν απο εξοδα? Φαντάζομαι σίγουρα ξενοδοχείο...

Pepi23
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2018 12:24 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Pepi23 » Τετ Αύγ 21, 2019 9:14 pm

Anto έγραψε:Καλησπέρα τελικά με τις άδειες αφου κλείσουμε δίμηνο τι ισχύει; προσμετρωνται οι άδειες του διμήνου δηλαδή 4 ημέρες από την ημέρα ανάληψης η ξεκινάμε να μετράμε από το δίμηνο και ύστερα. Γιατί βλέπω διαφορετικες αποψεις σχετικά με το θέμα

Ξεκινάμε από το δίμηνο και ύστερα στα σίγουρα.

eleni_3kala
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Δευ Ιουν 20, 2011 1:40 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό eleni_3kala » Παρ Αύγ 23, 2019 4:35 pm

Παιδιά καλησπέρα. Υπάρχει κάποια έγκυρη πληροφόρηση σχετικά με τις ημέρες αδειών; Από κάποιο
Άτομο στη Διοίκηση. Γιατί υπάρχουν αρκετές ερμηνείες του νόμου.

Anto
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Δευ Αύγ 21, 2017 9:52 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Anto » Παρ Αύγ 23, 2019 5:19 pm

4 άτομα ρώτησα 3 απαντήσεις πήρα. Μιλα με την περιφερειακή σου και αν σου απαντησούν με σιγουριά πες μου και μένα. Μαλον εκεί που κατέληξα για κάθε μήνα δικαιούσαι περίπου 1.7 ημέρες άδεια για τον πρώτο χρόνο.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες