ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
georgekn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 21, 2014 5:38 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό georgekn » Πέμ Αύγ 08, 2019 11:04 am

kristal έγραψε:
georgekn έγραψε:βγήκαν τα προσωρινά σήμερα και δεν μου έχουν μετρήσει τον δεύτερο τίτλο σπουδών , έκανα την ένσταση αλλά βιάστηκα και την έστειλα σήμερα 07\08 αντί για 08\08 όπου ξεκινούν επίσημα οι ενστάσεις , λέτε να μου την ακυρώσουν λόγο ότι την έστειλα νωρίτερα; Nα στείλω εκ νέου αύριο με την σωστή ημερομηνία ; Τι λέτε να κάνω;




Είσαι σίγουρος οτι είχες κλικάρει το 'ΝΑΙ" στο πεδίο " Δεύτερος τίτλος σπουδών " στην αιτηση δίπλα στον κωδικό θέσης?


Προφανώς και είχα επιλέξει στο πεδίο δεύτερος τίτλος την επιλογή ΝΑΙ , μίλησα και σήμερα με τον ασεπ και μου είπαν πως συμβαίνει συχνά να γίνονται λάθη γιαυτό υπάρχει και η ένσταση. Και για το θέμα μου με την ένσταση μου είπαν να στείλω μαιλ εκ νέου με την ένσταση ζητώντας να μην ληφθεί υπόψιν το πρώτο email ένστασης ώστε να είμαι και τυπικά εντάξει .

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Πέμ Αύγ 08, 2019 12:16 pm

Πριν λίγες ημέρες είχα διαβάσει οτι και των ΤΕ ήταν έτοιμα να βγουν αλλά δεν έχουν βγει ακόμη.


Εχει ακούσει κανείς κάτι περισσότερο για αυτό που ακούστηκε ότι η νέα κυβέρνηση θα ιδιωτικοποιήσει και την ΕΥΔΑΠ μεταξύ άλλων;.

Δηλαδή να μπεις στην ΕΥΔΑΠ και να ειναι σαν να γίνεσαι ιδιωτικός υπάλληλος ξανά;

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό sotinela » Πέμ Αύγ 08, 2019 12:48 pm

Mktacc έγραψε:Πριν λίγες ημέρες είχα διαβάσει οτι και των ΤΕ ήταν έτοιμα να βγουν αλλά δεν έχουν βγει ακόμη.


Εχει ακούσει κανείς κάτι περισσότερο για αυτό που ακούστηκε ότι η νέα κυβέρνηση θα ιδιωτικοποιήσει και την ΕΥΔΑΠ μεταξύ άλλων;.

Δηλαδή να μπεις στην ΕΥΔΑΠ και να ειναι σαν να γίνεσαι ιδιωτικός υπάλληλος ξανά;


Η ΕΥΔΑΠ δεν ειναι κρατικη δημοσια εταιρεία αλλά ιδιωτική ΔΕΚΟ όπως ΔΕΗ κλπ. Αυτο σημαίνει οτι εχουν δικό τους μισθολογικό καθεστώς και σαφώς καμια βεβαιότητα εργασίας όπως ενας κλασσικός δημόσιος υπάλληλος υπουργείου. Στη ΔΕΗ γίνονται μέχρι και εθελούσιες όπως σε κανονικές ιδιωτικές εταιρείες..

konstantiaa
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: Τρί Φεβ 17, 2009 9:01 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό konstantiaa » Παρ Αύγ 09, 2019 10:31 am

Γνωρίζει κανείς τα μισθολογικά της ΕΥΔΑΠ;

stiliandreas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Παρ Αύγ 09, 2019 11:32 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό stiliandreas » Παρ Αύγ 09, 2019 9:08 pm

Καλησπέρα σας. Ξέρετε εάν τα άτομα που πέρασαν προσωρινά τα πάρουν άμεσα λόγω έλλειψης προσωπικού? Σαν σύμβαση ορισμένου χρόνου? Έτσι ακούστηκε από ευδαπ

konstantiaa
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: Τρί Φεβ 17, 2009 9:01 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό konstantiaa » Σάβ Αύγ 10, 2019 1:40 am

Νομίζω ότι θα περιμένουν τα οριστικά. Σε ποια κατηγορία πέρασες; Μήπως έχεις καμία ιδέα για τα μισθολογικά;

stiliandreas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Παρ Αύγ 09, 2019 11:32 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό stiliandreas » Σάβ Αύγ 10, 2019 12:26 pm

Φίλε δεν ξέρω καθόλου μισθολογικα.. Θα μάθω και θα σου πω... Απλά ο αδελφός μου πέρασε στην 4κ και του είπαν από άτομο που είναι στην ευδαπ ότι πιθανό να πάρουν άτομα που χρειάζονται από τα προσωρινά .σορρυ που έγραψα εδώ που είναι για την 1κ

konstantiaa
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: Τρί Φεβ 17, 2009 9:01 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό konstantiaa » Σάβ Αύγ 10, 2019 7:24 pm

Σε ευχαριστώ

stiliandreas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Παρ Αύγ 09, 2019 11:32 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό stiliandreas » Τρί Αύγ 13, 2019 11:02 am

Καλημέρα σας παιδιά! Μήπως έχετε υπόψιν σας ή εμπειρικά πόσο θα διαρκέσουν να βγουν τα οριστικά αποτελέσματα.. πόσους μήνες λέτε να περιμένουμε?

Londgi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 23, 2019 4:05 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Londgi » Τρί Αύγ 13, 2019 11:37 am

Καλημέρα, πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί ο ΑΣΕΠ καθυστερεί τα αποτελέσματα των πε κ τε ......... :?

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Δευ Αύγ 19, 2019 11:20 am

stiliandreas έγραψε:Καλημέρα σας παιδιά! Μήπως έχετε υπόψιν σας ή εμπειρικά πόσο θα διαρκέσουν να βγουν τα οριστικά αποτελέσματα.. πόσους μήνες λέτε να περιμένουμε?


Δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο σα διάστημα.

Σαν πιο πρόσφατο παράδειγμα θα σου πω την 2κ 2018 που είχε πολύ λίγες θέσεις και τα προσωρινά είχαν βγει 11 Απριλίου και τα οριστικά δεν έχουν βγει ακόμη. Έχουν περάσει 4+ μήνες. Μπορούν να κάνουν 6-8-10 μήνες ή μπορεί και παραπάνω

stiliandreas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Παρ Αύγ 09, 2019 11:32 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό stiliandreas » Δευ Αύγ 19, 2019 12:16 pm

Mktacc έγραψε:
stiliandreas έγραψε:Καλημέρα σας παιδιά! Μήπως έχετε υπόψιν σας ή εμπειρικά πόσο θα διαρκέσουν να βγουν τα οριστικά αποτελέσματα.. πόσους μήνες λέτε να περιμένουμε?


Δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο σα διάστημα.

Σαν πιο πρόσφατο παράδειγμα θα σου πω την 2κ 2018 που είχε πολύ λίγες θέσεις και τα προσωρινά είχαν βγει 11 Απριλίου και τα οριστικά δεν έχουν βγει ακόμη. Έχουν περάσει 4+ μήνες. Μπορούν να κάνουν 6-8-10 μήνες ή μπορεί και παραπάνω


Ναι τις παρακολουθώ και βλέπω ότι κάνουν πάνω από 4 μήνες άπλα απο την ΕΥΔΑΠ που μίλησα μου είπαν οτι θα κάνουν κάνα 15ημερο για τους οριστικούς πίνακες μετα τις ενστάσεις και οτι το πολύ μέχρι τέλος Οκτωβρίου θα έχουν ολοκληρωθεί οι διαδικασίες λόγω οτι θέλουν να περάσεις ένα τεστ καταλληλοτητας και γι αυτό ρώτησα μήπως έχει αλλάξει κάτι και βγαίνουν πολύ πιο σύντομα. Ευχαριστώ πολύ πάντως για την απάντηση σας. :)

evi44
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2014 8:35 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό evi44 » Πέμ Αύγ 22, 2019 11:16 am

stiliandreas έγραψε:
Mktacc έγραψε:
stiliandreas έγραψε:Καλημέρα σας παιδιά! Μήπως έχετε υπόψιν σας ή εμπειρικά πόσο θα διαρκέσουν να βγουν τα οριστικά αποτελέσματα.. πόσους μήνες λέτε να περιμένουμε?


Δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο σα διάστημα.

Σαν πιο πρόσφατο παράδειγμα θα σου πω την 2κ 2018 που είχε πολύ λίγες θέσεις και τα προσωρινά είχαν βγει 11 Απριλίου και τα οριστικά δεν έχουν βγει ακόμη. Έχουν περάσει 4+ μήνες. Μπορούν να κάνουν 6-8-10 μήνες ή μπορεί και παραπάνω


Ναι τις παρακολουθώ και βλέπω ότι κάνουν πάνω από 4 μήνες άπλα απο την ΕΥΔΑΠ που μίλησα μου είπαν οτι θα κάνουν κάνα 15ημερο για τους οριστικούς πίνακες μετα τις ενστάσεις και οτι το πολύ μέχρι τέλος Οκτωβρίου θα έχουν ολοκληρωθεί οι διαδικασίες λόγω οτι θέλουν να περάσεις ένα τεστ καταλληλοτητας και γι αυτό ρώτησα μήπως έχει αλλάξει κάτι και βγαίνουν πολύ πιο σύντομα. Ευχαριστώ πολύ πάντως για την απάντηση σας. :)


Να σε ρωτήσω τι ακριβώς εννοείς με το δεκαπενθήμερο μετά τις ενστάσεις που σου είπαν από ΕΥΔΑΠ...αφού με τις ενστάσεις για την έκδοση των οριστικών ασχολείται αποκλειστικά ο ΑΣΕΠ και όπως ξέρουμε συνήθως κάνουν πάνω από 4μηνο..... Επίσης μέχρι τέλη Οκτωβρίου για ποιες ακριβώς διαδικασίες σου είπαν ότι θα έχουν ολοκληρωθεί..... ευχαριστώ αν τυχόν το δεις κ απαντήσεις

stiliandreas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Παρ Αύγ 09, 2019 11:32 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό stiliandreas » Δευ Αύγ 26, 2019 8:16 pm

evi44 έγραψε:
stiliandreas έγραψε:
Mktacc έγραψε:
Δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο σα διάστημα.

Σαν πιο πρόσφατο παράδειγμα θα σου πω την 2κ 2018 που είχε πολύ λίγες θέσεις και τα προσωρινά είχαν βγει 11 Απριλίου και τα οριστικά δεν έχουν βγει ακόμη. Έχουν περάσει 4+ μήνες. Μπορούν να κάνουν 6-8-10 μήνες ή μπορεί και παραπάνω


Ναι τις παρακολουθώ και βλέπω ότι κάνουν πάνω από 4 μήνες άπλα απο την ΕΥΔΑΠ που μίλησα μου είπαν οτι θα κάνουν κάνα 15ημερο για τους οριστικούς πίνακες μετα τις ενστάσεις και οτι το πολύ μέχρι τέλος Οκτωβρίου θα έχουν ολοκληρωθεί οι διαδικασίες λόγω οτι θέλουν να περάσεις ένα τεστ καταλληλοτητας και γι αυτό ρώτησα μήπως έχει αλλάξει κάτι και βγαίνουν πολύ πιο σύντομα. Ευχαριστώ πολύ πάντως για την απάντηση σας. :)


Να σε ρωτήσω τι ακριβώς εννοείς με το δεκαπενθήμερο μετά τις ενστάσεις που σου είπαν από ΕΥΔΑΠ...αφού με τις ενστάσεις για την έκδοση των οριστικών ασχολείται αποκλειστικά ο ΑΣΕΠ και όπως ξέρουμε συνήθως κάνουν πάνω από 4μηνο..... Επίσης μέχρι τέλη Οκτωβρίου για ποιες ακριβώς διαδικασίες σου είπαν ότι θα έχουν ολοκληρωθεί..... ευχαριστώ αν τυχόν το δεις κ απαντήσεις



Ναι λάθος διατύπωση έκανα. Από ευδαπ που γνωρίζω κάποιον μίλησαν με τον ασεπ και τους ενημέρωσαν αυτό. Τώρα κατά πόσο ισχύει δεν ξέρω... Οι διαδικασιες για τα δοκιμαστικά των εργατών επειδή πρέπει να περάσουν πρακτική δοκιμή

evi44
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2014 8:35 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό evi44 » Τρί Αύγ 27, 2019 10:05 am

stiliandreas έγραψε:
evi44 έγραψε:
stiliandreas έγραψε:
Ναι τις παρακολουθώ και βλέπω ότι κάνουν πάνω από 4 μήνες άπλα απο την ΕΥΔΑΠ που μίλησα μου είπαν οτι θα κάνουν κάνα 15ημερο για τους οριστικούς πίνακες μετα τις ενστάσεις και οτι το πολύ μέχρι τέλος Οκτωβρίου θα έχουν ολοκληρωθεί οι διαδικασίες λόγω οτι θέλουν να περάσεις ένα τεστ καταλληλοτητας και γι αυτό ρώτησα μήπως έχει αλλάξει κάτι και βγαίνουν πολύ πιο σύντομα. Ευχαριστώ πολύ πάντως για την απάντηση σας. :)


Να σε ρωτήσω τι ακριβώς εννοείς με το δεκαπενθήμερο μετά τις ενστάσεις που σου είπαν από ΕΥΔΑΠ...αφού με τις ενστάσεις για την έκδοση των οριστικών ασχολείται αποκλειστικά ο ΑΣΕΠ και όπως ξέρουμε συνήθως κάνουν πάνω από 4μηνο..... Επίσης μέχρι τέλη Οκτωβρίου για ποιες ακριβώς διαδικασίες σου είπαν ότι θα έχουν ολοκληρωθεί..... ευχαριστώ αν τυχόν το δεις κ απαντήσεις



Ναι λάθος διατύπωση έκανα. Από ευδαπ που γνωρίζω κάποιον μίλησαν με τον ασεπ και τους ενημέρωσαν αυτό. Τώρα κατά πόσο ισχύει δεν ξέρω... Οι διαδικασιες για τα δοκιμαστικά των εργατών επειδή πρέπει να περάσουν πρακτική δοκιμή


Α οκει .....ευχαριστώ για την απάντηση....αρα για να μιλάνε με ασεπ σημαινει ότι οοοοόταν βγουν τα οριστικά και αν δεν έχει αλλάξει κάτι μέχρι τότε, έχουν πρόθεση να πάρουν τα άτομα άμεσα....μήπως ξέρεις αν θα περάσουν πρακτική δοκιμή και οι καταμετρητές? και αν δηλαδή δεν κριθούν κατάλληλοι έχουν το δικαίωμα να μην τους προσλάβουν?


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες