Δεν κράτησα αντίγραφο της Βεβαίωσης προϋπηρεσίας

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
eirini78
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 21, 2017 5:30 pm

Δεν κράτησα αντίγραφο της Βεβαίωσης προϋπηρεσίας

Δημοσίευσηαπό eirini78 » Παρ Αύγ 02, 2019 5:26 pm

Καλησπέρα σας. Δεν κράτησα αντίγραφο της Βεβαίωσης προϋπηρεσίας που προσκόμισω σε μόνιμο διαγωνισμό και τώρα που ειμαι διορισθεισα λογικά θα μου το ζητήσουν.
Μπορώ να ζητήσω αντίγραφο από τον ασεπ?
Επειδή ήμουν εν εξέλιξη σύμβασης όταν έτρεχαν οι αιτήσεις, ή βεβαίωση έγραφε απον19/4/2019 έως και σήμερα. Αν ζητήσω καινούργια θα γράφει απον19/4/2018 έως 18/12/2018,γιατι ολοκλήρωσα τη σύμβαση.

Θα τη δεχτούν, επειση τεκμαίρεται ότι πληρουσα την 2μινη προϋπηρεσία, η θα χάσω το διορισμό από αυτό?έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε κάποιον?

pdiesel
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 10:27 pm

Re: Δεν κράτησα αντίγραφο της Βεβαίωσης προϋπηρεσίας

Δημοσίευσηαπό pdiesel » Σάβ Αύγ 03, 2019 9:51 am

eirini78 έγραψε:Καλησπέρα σας. Δεν κράτησα αντίγραφο της Βεβαίωσης προϋπηρεσίας που προσκόμισω σε μόνιμο διαγωνισμό και τώρα που ειμαι διορισθεισα λογικά θα μου το ζητήσουν.
Μπορώ να ζητήσω αντίγραφο από τον ασεπ?
Επειδή ήμουν εν εξέλιξη σύμβασης όταν έτρεχαν οι αιτήσεις, ή βεβαίωση έγραφε απον19/4/2019 έως και σήμερα. Αν ζητήσω καινούργια θα γράφει απον19/4/2018 έως 18/12/2018,γιατι ολοκλήρωσα τη σύμβαση.

Θα τη δεχτούν, επειση τεκμαίρεται ότι πληρουσα την 2μινη προϋπηρεσία, η θα χάσω το διορισμό από αυτό?έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε κάποιον?

Συγχαρητήρια για το διορισμό... Αποκλείεται να χάσεις το διορισμό για τέτοιο λόγο..Αν θέλεις πάρε τηλ στον ΑΣΕΠ να σου πουν τι θα κάνεις ακριβώς..

optimus
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: Δευ Μάιος 29, 2017 4:37 pm

Re: Δεν κράτησα αντίγραφο της Βεβαίωσης προϋπηρεσίας

Δημοσίευσηαπό optimus » Κυρ Αύγ 25, 2019 10:07 pm

eirini78 έγραψε:Καλησπέρα σας. Δεν κράτησα αντίγραφο της Βεβαίωσης προϋπηρεσίας που προσκόμισω σε μόνιμο διαγωνισμό και τώρα που ειμαι διορισθεισα λογικά θα μου το ζητήσουν.
Μπορώ να ζητήσω αντίγραφο από τον ασεπ?
Επειδή ήμουν εν εξέλιξη σύμβασης όταν έτρεχαν οι αιτήσεις, ή βεβαίωση έγραφε απον19/4/2019 έως και σήμερα. Αν ζητήσω καινούργια θα γράφει απον19/4/2018 έως 18/12/2018,γιατι ολοκλήρωσα τη σύμβαση.

Θα τη δεχτούν, επειση τεκμαίρεται ότι πληρουσα την 2μινη προϋπηρεσία, η θα χάσω το διορισμό από αυτό?έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε κάποιον?


Δεν σου χρειάζεται. Ο φορέας διορισμού δεν ελέγχει γνησιότητα βεβαιώσεων προϋπηρεσίας. Ελέγχει τίτλους σπουδών για γνησιότητα (πτυχία, μεταπτυχιακά κτλ).
Στο φορέα διορισμού, καταθέτεις νέα βεβαίωση προϋπηρεσίας, εάν είναι από δημόσιο φορέα (για μισθολογική και βαθμολογική εξέλιξη) ή από ιδιωτικό φορέα ( μόνο για βαθμολογική όμως).


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες