ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
nikomech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Σάβ Απρ 06, 2019 11:54 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό nikomech » Τετ Ιούλ 10, 2019 10:45 pm

veni έγραψε:
nikomech έγραψε:
veni έγραψε:Θα ήθελα να μου πεις τι σου έγραψαν σχετικά με την μεταβολή των μορίων. Γιατι σε εμενα δεν έχει έρθει τίποτα , σε κάποιους κωδικούς μου έβαλαν ολα τα μόρια μου και σε κάποιους άλλους μου έβαλαν λιγότερα και το θεμα μου είναι ότι στους κωδικούς που μου έβαλαν λιγότερα μόρια περνάω σε εννέα κωδικούς .


Αρα είσαι επιτυχούσα; Οι κωδικοί αναφέρονται στην ίδια ειδικότητα;

Βασικά είμαι Ο, ναι σε ίδια ειδικότητα κατηγορίας ΔΕ. Το θεμα ειναι ποτέ θα στείλουν μήνυμα - email ακουω εδω μέσα ότι κάποιοι έχουν λάβει email , μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις σε τι κατηγορία είσαι και σου έχουν στείλει email ;

Τ.Ε ειμαι. Μετα θα αρχίσει για ΔΕ ΥΕ

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό theod75 » Τετ Ιούλ 10, 2019 11:20 pm

christos3k έγραψε:Καλησπέρα. Είμαι σε αναμονή της απάντησης επί της ενστάσεως μου. Θυμίζω την περίπτωσή μου και θέλω την άποψή σας.
Με τα προσωρινά ήμουνα δεύτερος. Δεν είχα ειδική εμπειρία. Ο πρώτος επικαλέστηκε ειδική εμπειρία. Αν δεν είχε ειδική εμπειρία τότε θα ήμουν διοριστέος. Έκανα ένσταση επικαλούμενος ότι από την έρευνά μου δεν προκύπτει κάποια ειδική εμπειρία για τον πρώτο και ιδιαίτερα των περιπτώσεων που απαριθμούνταν στο έγγραφο του υπουργείου εσωτερικών. Στα οριστικά δεν άλλαξε τίποτα. Επειδή είμαστε μικρή κοινωνία και ξέρω που είχε εμπειρία ο πρώτος, σίγουρα δεν είχε ειδική εμπειρία με τις διατάξεις του εγγράφου του υπουργείου. Είχε σύμβαση έργου που έληξε χωρίς να παραταθεί. Και όλα αυτά σε άλλη υπηρεσία από εκεί που διορίστηκε άρα και η βούληση του νομοθέτη περί απρόσκοπτης συνέχειας της εργασίας και το πραγματικό νόημα το γιατί έπρεπε να βαθμολογηθεί η προηγούμενη εμπειρία στο ίδιο αντικείμενο προφανώς και δεν ισχύουν στην περίπτωσή μου.
Οπότε είμαι στη σκέψη αν προσφύγω ατομικά εναντίον της συγκεκριμένης περίπτωσης, ή ομαδικά εναντίον της προσμέτρησης της ειδικής εμπειρίας. Περισσότερο με τραβάει η δεύτερη επιλογή.
Επειδή δεν είμαι από Αθήνα αν έχετε καμία πρόταση γραφείου που θα κινήσει μια τέτοια διαδικασία ή να προσφύγω ατομικά, έστω και με pm μοιραστείτε την.
Ευχαριστώ!

Κατά τη γνώμη μου καλό είναι να προσφύγεις και για τα δυο.θέλει πολύ προσοχή το γραφείο γιατί πολλά είναι 'ασχετα

nikomech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Σάβ Απρ 06, 2019 11:54 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό nikomech » Παρ Ιούλ 12, 2019 12:06 am

theod75 έγραψε:
christos3k έγραψε:Καλησπέρα. Είμαι σε αναμονή της απάντησης επί της ενστάσεως μου. Θυμίζω την περίπτωσή μου και θέλω την άποψή σας.
Με τα προσωρινά ήμουνα δεύτερος. Δεν είχα ειδική εμπειρία. Ο πρώτος επικαλέστηκε ειδική εμπειρία. Αν δεν είχε ειδική εμπειρία τότε θα ήμουν διοριστέος. Έκανα ένσταση επικαλούμενος ότι από την έρευνά μου δεν προκύπτει κάποια ειδική εμπειρία για τον πρώτο και ιδιαίτερα των περιπτώσεων που απαριθμούνταν στο έγγραφο του υπουργείου εσωτερικών. Στα οριστικά δεν άλλαξε τίποτα. Επειδή είμαστε μικρή κοινωνία και ξέρω που είχε εμπειρία ο πρώτος, σίγουρα δεν είχε ειδική εμπειρία με τις διατάξεις του εγγράφου του υπουργείου. Είχε σύμβαση έργου που έληξε χωρίς να παραταθεί. Και όλα αυτά σε άλλη υπηρεσία από εκεί που διορίστηκε άρα και η βούληση του νομοθέτη περί απρόσκοπτης συνέχειας της εργασίας και το πραγματικό νόημα το γιατί έπρεπε να βαθμολογηθεί η προηγούμενη εμπειρία στο ίδιο αντικείμενο προφανώς και δεν ισχύουν στην περίπτωσή μου.
Οπότε είμαι στη σκέψη αν προσφύγω ατομικά εναντίον της συγκεκριμένης περίπτωσης, ή ομαδικά εναντίον της προσμέτρησης της ειδικής εμπειρίας. Περισσότερο με τραβάει η δεύτερη επιλογή.
Επειδή δεν είμαι από Αθήνα αν έχετε καμία πρόταση γραφείου που θα κινήσει μια τέτοια διαδικασία ή να προσφύγω ατομικά, έστω και με pm μοιραστείτε την.
Ευχαριστώ!

Κατά τη γνώμη μου καλό είναι να προσφύγεις και για τα δυο.θέλει πολύ προσοχή το γραφείο γιατί πολλά είναι 'ασχετα


Χρήστο επειδή σκοπεύω κι εγω να κάνω κάτι τέτοιο πες μου προς τα που προσανατολίζεσαι;

niro11
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Ιουν 12, 2019 1:30 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό niro11 » Παρ Ιούλ 12, 2019 6:18 pm

Καλησπέρα και καλο διορισμό,θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με τα δικαιολογητικά που πρέπει να καταθέσω.
Το παράβολο μαζι με την υπεύθυνου δηλωση εργασιακής εμπειρίας πρέπει να το καταθέσω και αυτα στα δικαιολογιτικα,ή επειδή απευθύνουμε στον ασεπ δεν χρειάζεται.
Ευχαριστώ πολύ.

PAVLOS524
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 10, 2019 3:06 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό PAVLOS524 » Παρ Ιούλ 12, 2019 6:51 pm

Εάν δικαιωθούν οι αιτήσεις θεραπείας αυτών με την ειδική εμπειρία που δεν τους την μέτρησαν γιατί ο δήμος δεν τους έγραφε ''σε ανταποδοτικές καθαριότητας'' και τώρα θα πάρουν από το δήμο βεβαίωση που θα το γράφει, χωρίς να ελέγχεται η πραγματικότητα των γεγονότων αφού επιτρέπεται με την εγκύκλιο του υπουργείου εργασίας, τα οριστικά θα αλλάξουν άρδην.Χώρια οι δικαστικές προσφυγές που θα γίνουν κατά του πίνακα κατάταξης.
Άρα ο καλός διορισμός για πολλούς είναι κάτι σχετικό με δεδομένο ότι δεν θα υπάρξουν υπεράριθμοι.


Απορία, αν κάποιος δικαιωθεί και καταστεί διοριστέος αντικαθιστά τον τελευταίο διοριστέο.Τι σημαίνει αυτό, τον τελευταίο της κατηγορίας ή της ίδιας θέσης και τι γίνεται με αυτόν που αντικαταστάθηκε.

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό theod75 » Παρ Ιούλ 12, 2019 8:37 pm

PAVLOS524 έγραψε:Εάν δικαιωθούν οι αιτήσεις θεραπείας αυτών με την ειδική εμπειρία που δεν τους την μέτρησαν γιατί ο δήμος δεν τους έγραφε ''σε ανταποδοτικές καθαριότητας'' και τώρα θα πάρουν από το δήμο βεβαίωση που θα το γράφει, χωρίς να ελέγχεται η πραγματικότητα των γεγονότων αφού επιτρέπεται με την εγκύκλιο του υπουργείου εργασίας, τα οριστικά θα αλλάξουν άρδην.Χώρια οι δικαστικές προσφυγές που θα γίνουν κατά του πίνακα κατάταξης.
Άρα ο καλός διορισμός για πολλούς είναι κάτι σχετικό με δεδομένο ότι δεν θα υπάρξουν υπεράριθμοι.


Απορία, αν κάποιος δικαιωθεί και καταστεί διοριστέος αντικαθιστά τον τελευταίο διοριστέο.Τι σημαίνει αυτό, τον τελευταίο της κατηγορίας ή της ίδιας θέσης και τι γίνεται με αυτόν που αντικαταστάθηκε.

δεν νομίζω να κάνει δεκτές τις βεβαιώσεις αυτές ο ασεπ.τα δικαιολογητικά υποβαλονται μεχρι την ημερομηνια λήξης υποβολης των αιτήσεων μετα θεωρουνται εκπροθεσμα

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Παρ Ιούλ 12, 2019 9:52 pm

Παρόλο που είμαι επιτυχών , με την αξία μου φυσικά μια και μόχθησα πολύ για τα μόρια που συγκέντρωσα και δίχως καν να αποτολμήσω την 100% ΠΑΡΆΝΟΜΗ ενέργεια της αξιοποίησης μου του οκταμήνου μου που ήταν σε ανταποδοτική Ύδρευσης-Άρδευσης-Αποχέτευσης με το να την παρουσιάσω ως ανταποδοτική Καθαριότητας και να πάρω επιπλέον 136 μόρια ως μπόνους κάτι που ισοδυναμεί με άνανδρο κτύπημα κάτω από την μέση!Βέβαια δεν κρύβω ότι το είχα σκεφτεί!!
Θέλω πάνω από όλα να έχω την συνείδηση μου ήσυχη και γιατί επιτέλους πρέπει να δοθεί ένα οριστικό τέλος στην καταστροφική για την Ελλάδα πελατειακή σχέση κράτους-πολίτη και ας με θεωρούν κάποιοι εξυπνάκηδες κορόιδο ....
Είμαι υπέρ των σχολιαστών και γενικά των αδικημένων υποψηφίων που μάχονται κατά της πρόσθήκης των μορίων της ειδικής εμπειρίας στις θέσεις χωρίς εμπειρία...
Παιδιά έχω αρχίσει να μαζεύω δικαιολογητικά για την θέση που 100% με την αξία μου κέρδισα και που θα την είχα και στα προσωρινά αν ΔΕΝ γινόταν η πραξικοπηματική προσθήκη της ειδικής εμπειρίας σε θέσεις που με τον νόμο δεν προσμετράται καμία εμπειρία.....
Εξαιτίας του ότι δεν είχε γίνει κανένας έλεγχος στα προσωρινά (συν της επίμαχης καταχρηστικής προσθήκης της ειδικής εμπειρίας εν μέσω ηλεκτρονικών δηλώσεων) και εν το μεταξύ είχα προσληφθεί στον ΑΔΜΗΕ ως επιτυχών της 10Κ/2017' μετακόμισα Αθήνα κάτι που μεταφράστηκε σε πολλά έξοδα και όχι μόνο...Τώρα όμως μου δίδεται η μοναδική ευκαιρία να γυρίσω ξανά στον τόπο μου .....Παιδιά , προσωπικά ΔΕΝ μου χαρίστηκε τίποτε, ότι κέρδισα το κέρδισα μόνο με την αξία μου και μάλιστα στο πολύ εχθρικό αυτό περιβάλλον που δημιούργησε ο ΑΣΕΠ...

Αν τυχόν και γίνει κάποια ανακατάταξη με την χρήση τέτοιων ύπουλων μέσων που εγώ για λόγους αρχής και ηθικής προσωπικά ΔΕΝ αποτόλμησα μια και δεν μου το επέτρεψε η συνείδηση μου ' ανακατάταξη πιθανώς βλαπτική για εμένα αλλά και για άλλους που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΆ ΜΌΧΘΗΣΑΝ' παιδιά το δηλώνω από τώρα και ΔΕΝ κάνω πλάκα.....Θα απευθυνθώ άμεσα σε δικηγόρο για ακύρωση πιθανού νέου πίνακα διοριστέων και κυρίως θα κατασκηνώσω έξω από τα γραφεία του ΑΣΕΠ και θα ξεκινήσω απεργία πείνας μα την Παναγία.....Τρελός δεν πιστεύω ότι είμαι' αγανακτισμένος όμως με όλα αυτά τα παράλογα και αίσχη που γίνονται ΣΊΓΟΥΡΑ....
Αυτά από εμένα...

niro11
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Ιουν 12, 2019 1:30 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό niro11 » Σάβ Ιούλ 13, 2019 10:00 am

Καλημέρα και πάλι,μάλλον δεν καταλάβατε τι εννοώ.
Μιλάω για δικαιολογητικά πρόσληψης που θα πρεπει να καταθέσω στην αρμόδια υπηρεσία και όχι για τον ασεπ.
Οπότε ξανα κάνω την ερώτηση,
Το ηλεκτρονικό παράβολο μαζί με την υπεύθυνη δήλωση εργασιακής εμπειρίας πρέπει να τα καταθέσω ξανά η επειδή απευθύνονταν προς τον ασεπ δεν χρειάζονται.

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Σάβ Ιούλ 13, 2019 2:54 pm

niro11 έγραψε:Καλημέρα και πάλι,μάλλον δεν καταλάβατε τι εννοώ.
Μιλάω για δικαιολογητικά πρόσληψης που θα πρεπει να καταθέσω στην αρμόδια υπηρεσία και όχι για τον ασεπ.
Οπότε ξανα κάνω την ερώτηση,
Το ηλεκτρονικό παράβολο μαζί με την υπεύθυνη δήλωση εργασιακής εμπειρίας πρέπει να τα καταθέσω ξανά η επειδή απευθύνονταν προς τον ασεπ δεν χρειάζονται.

Συγχαρητήρια για την επιτυχία και καλή αρχή στην νέα εργασία σου..
Δεν χρειάζεται να προσκομίσεις αντίγραφο του ηλεκτρονικού παραβόλου και στο φορέα αλλά το αποδεικτικό της εργασιακής εμπειρίας οφείλεις να το καταθέσεις εκ νέου και στον φορέα που πέτυχες όπως άλλωστε και τα υπόλοιπα δικαιολογητικά που είχες αποστείλει στο ΑΣΕΠ και που στο τέλος οδήγησαν στον διορισμό σου..Πχ πτυχία και αποδεικτικά λοιπών ιδιοτήτων ......

Anwnim0s
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Δευ Μάιος 28, 2018 6:10 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Anwnim0s » Σάβ Ιούλ 13, 2019 4:17 pm

niro11 έγραψε:Καλημέρα και πάλι,μάλλον δεν καταλάβατε τι εννοώ.
Μιλάω για δικαιολογητικά πρόσληψης που θα πρεπει να καταθέσω στην αρμόδια υπηρεσία και όχι για τον ασεπ.
Οπότε ξανα κάνω την ερώτηση,
Το ηλεκτρονικό παράβολο μαζί με την υπεύθυνη δήλωση εργασιακής εμπειρίας πρέπει να τα καταθέσω ξανά η επειδή απευθύνονταν προς τον ασεπ δεν χρειάζονται.


Για την εργασιακή εμπειρία δεν γνωρίζω ωστόσο για το παράβολο στη ΔΕΥΑ Θήβας μου είπαν πως δεν το χρειάζονται!

niro11
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Ιουν 12, 2019 1:30 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό niro11 » Σάβ Ιούλ 13, 2019 5:37 pm

Ευχαριστώ πολύ να είστε καλά,και εγώ στην Δ.Ε.Υ.Α πέρασα.
Μιλάω για την υπεύθυνη δήλωση εργασιακής εμπειρίας που κατέθεσα στον ασεπ.αν χρειάζεται να την καταθέσω στην ΔΕΥΑ.
Αν ξέρει κανείς θα βοηθούσε πολύ.

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό theod75 » Σάβ Ιούλ 13, 2019 6:53 pm

niro11 έγραψε:Ευχαριστώ πολύ να είστε καλά,και εγώ στην Δ.Ε.Υ.Α πέρασα.
Μιλάω για την υπεύθυνη δήλωση εργασιακής εμπειρίας που κατέθεσα στον ασεπ.αν χρειάζεται να την καταθέσω στην ΔΕΥΑ.
Αν ξέρει κανείς θα βοηθούσε πολύ.

Δέν χρειάζετε μόνο τη βεβαίωση ενσήμων σου χρειάζετε να πας .διάβασε την εγκύκλιο του ΥΠΕΣ

veni
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 03, 2017 11:59 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό veni » Πέμ Ιούλ 18, 2019 9:33 pm

Θα ήθελα να ρωτήσω εαν έλαβε κάνεις σας email απο το ΑΣΕΠ σχετικά με την μεταβολή των μορίων στην κατηγορία ΔΕ;

dhmosio85
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 248
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2017 4:40 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό dhmosio85 » Παρ Ιούλ 19, 2019 8:42 am

Καλησπέρα σας, χρειαζεται κάποια προετοιμασία για την μικρή 3κ;να ζητήσω από τους δήμους που εργάστηκα ειδική βεβαίωση; η να περιμένουμε το φεκ;

harisgr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 08, 2019 2:38 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό harisgr » Σάβ Ιούλ 20, 2019 10:55 pm

veni έγραψε:Θα ήθελα να ρωτήσω εαν έλαβε κάνεις σας email απο το ΑΣΕΠ σχετικά με την μεταβολή των μορίων στην κατηγορία ΔΕ;


To έλαβα σήμερα 16:30 Σαββατιάτικα ! έπεσε πολύ δουλειά δουλεύουν υπερωρίες :mrgreen:


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες