Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
ektoras77
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τετ Σεπ 19, 2018 7:44 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό ektoras77 » Τετ Ιουν 19, 2019 9:45 am

Μήπως έχει κάποιος συνάδελφος την 496/22.4.2019 απόφαση του Α΄ Τμήματος του Α.Σ.Ε.Π που αναφέρεται στο ΦΕΚ 2133B΄-06.06.19 με την οποία έχει κυρωθεί ο πίνακας διοριστέων?

grv
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2019 10:21 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό grv » Τετ Ιουν 19, 2019 11:15 am

grv έγραψε:
markellako έγραψε:
grv έγραψε:καλημέρα,
Προς ενημέρωση όλων Βγήκε το ΦΕΚ με την απόφαση Κατανομής ΦΕΚ 2133 Τεύχος Β/06-06-2019



Καλησπέρα!! Τι φεκ είναι αυτό; κάτι για άδειες οδήγησης λέει




Μάλλον κάτι πάτησες λάθος γιατί το συγκεκριμένο ΦΕΚ (2133 Τεύχος δεύτερο 06/06/2019) δεν έχει καμία σχέση με αυτό που γράφεις...ψάξε στην αναζήτηση ΦΕΚ με αυτά τα στοιχεία και θα το βρεις...


Το ξανακοίταξα το ΦΕΚ...Έχει 4 αποφάσεις...αυτά για τις άδειες οδήγησης που λες είναι στην πρώτη απόφαση...η τρίτη είναι που αφορά εμάς...κοίτα εκεί και θα το βρεις..

markellako
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 15, 2017 7:54 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό markellako » Πέμ Ιουν 20, 2019 8:28 am

grv έγραψε:
grv έγραψε:
markellako έγραψε:

Καλησπέρα!! Τι φεκ είναι αυτό; κάτι για άδειες οδήγησης λέει




Μάλλον κάτι πάτησες λάθος γιατί το συγκεκριμένο ΦΕΚ (2133 Τεύχος δεύτερο 06/06/2019) δεν έχει καμία σχέση με αυτό που γράφεις...ψάξε στην αναζήτηση ΦΕΚ με αυτά τα στοιχεία και θα το βρεις...


Το ξανακοίταξα το ΦΕΚ...Έχει 4 αποφάσεις...αυτά για τις άδειες οδήγησης που λες είναι στην πρώτη απόφαση...η τρίτη είναι που αφορά εμάς...κοίτα εκεί και θα το βρεις..
grv έγραψε:
grv έγραψε:
markellako έγραψε:

Καλησπέρα!! Τι φεκ είναι αυτό; κάτι για άδειες οδήγησης λέει




Μάλλον κάτι πάτησες λάθος γιατί το συγκεκριμένο ΦΕΚ (2133 Τεύχος δεύτερο 06/06/2019) δεν έχει καμία σχέση με αυτό που γράφεις...ψάξε στην αναζήτηση ΦΕΚ με αυτά τα στοιχεία και θα το βρεις...


Το ξανακοίταξα το ΦΕΚ...Έχει 4 αποφάσεις...αυτά για τις άδειες οδήγησης που λες είναι στην πρώτη απόφαση...η τρίτη είναι που αφορά εμάς...κοίτα εκεί και θα το βρεις..
.

Ευχαριστώ πολύ το είδα!!

stathkon
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Παρ Σεπ 21, 2018 12:31 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό stathkon » Δευ Ιουν 24, 2019 1:16 pm

Καλημέρα σε όλους!
Τα φώτα σας παρακαλώ αν κάποιος γνωρίζει, γιατί με τα ταμεία δεν έχω βγάλει άκρη ως προς τη διαγραφή-παραίτηση μου ως δικηγόρος...
Μήπως κάποιος μπορεί να με βοηθήσει ως προς το επικουρικό μας ταμείο αν πρέπει να γίνουν ενέργειες και προς αυτό;;
Επίσης ως δικηγόρος επαρχίας θα πρέπει να ενημερώσω κι το ΤΥΔΕ η’ αρκεί το ΕΤΕΑΕΠ;;
Έχω μπερδευτεί... Στο ΤΝ ήταν πιο κατατοπιστικοι αν κ η διαδικασία φαίνεται να ολοκληρώνεται μετά την ορκομωσία μας.
Επίσης, ποτε είναι η κατάλληλη στιγμή να γίνει η διαγραφή; Έχει ξεκινήσει κάποιος συνάδελφος ενέργειες ήδη;;
Ευχαριστώ πολύ παιδιά, κάθε πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη!

kat16
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 13, 2018 10:53 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό kat16 » Τρί Ιουν 25, 2019 5:13 pm

stathkon έγραψε:Καλημέρα σε όλους!
Τα φώτα σας παρακαλώ αν κάποιος γνωρίζει, γιατί με τα ταμεία δεν έχω βγάλει άκρη ως προς τη διαγραφή-παραίτηση μου ως δικηγόρος...
Μήπως κάποιος μπορεί να με βοηθήσει ως προς το επικουρικό μας ταμείο αν πρέπει να γίνουν ενέργειες και προς αυτό;;
Επίσης ως δικηγόρος επαρχίας θα πρέπει να ενημερώσω κι το ΤΥΔΕ η’ αρκεί το ΕΤΕΑΕΠ;;
Έχω μπερδευτεί... Στο ΤΝ ήταν πιο κατατοπιστικοι αν κ η διαδικασία φαίνεται να ολοκληρώνεται μετά την ορκομωσία μας.
Επίσης, ποτε είναι η κατάλληλη στιγμή να γίνει η διαγραφή; Έχει ξεκινήσει κάποιος συνάδελφος ενέργειες ήδη;;
Ευχαριστώ πολύ παιδιά, κάθε πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη!


Γεια σου συνάδελφε!
Λοιπόν, εγώ έχω κάνει όλη τη διαδικασία (πρώην δικηγόρος Αθηνών) οπότε ελπίζω να βοηθηθείς από τη δική μου εμπειρία:
1. Ξεκίνησα από το Σύλλογο (ΔΣΑ): Μητρώο - παράβολο 4,60 € για αίτηση και βεβαίωση διαγραφής με μεγαρόσημα 3€ (εννοείται εξοφλείς όσα χρωστάς πρώτα από ετήσιες συνδρομές) και σου βγάζουν τη διαγραφή.
2. Έχοντας απλά και επικυρωμένα αντίγραφα της βεβαίωσης διαγραφής του ΔΣΑ (έχε μαζί και το ΦΕΚ με τα οριστικά αποτελέσματα του ΑΣΕΠ) γιατί πρέπει να τα προσκομίσεις και στα Ταμεία πήγα πρώτα στον ΕΦΚΑ (ΤΑΝ - Σωκράτους στην Αθήνα) και πήγα Μητρώο για διαγραφή, μου έδωσαν το εντυπο που έπρεπε να συμπληρώσω και μαζί με τη διαγραφή του ΔΣΑ τα πρωτοκόλλησα. Απάντηση επίσημη έλαβα μετά από 3 μήνες (μου έστειλαν ταχυδρομικά την απόφαση διαγραφής μου).
3. Επικουρικά πήγα και στα κεντρικά του ΕΦΚΑ στην οδό Σατωβριάνδου να επιβεβαιώσω αν χρειάζεται και εκεί διαδικασία ή αν πρέπει να κάνω κάτι σχετικά με τις εισφορές - από πότε να σταματήσω να πληρώνω κλπ. Εκεί δε χρειάζεται διαδικασία (έκπληξη!!)!
4. Στη συνέχεια πήγα στο Ταμείο Προνοίας Δικηγόρων Αθηνών (ΤΥΔΕ υποθέτω για σένα) όπου επίσης χρειάζεται διαδικασία.. Βεβαίωση διαγραφής ΔΣΑ και βιβλιάριο το οποίο μου ακύρωσαν επί τόπου και μου έδωσαν την απόφαση διαγραφής μου. Εκεί τσέκαραν ηλεκτρονικά ότι δεν όφειλα εισφορές για να μου δώσουν τη σχετική βεβαίωση στην οποία αναφέρεται ότι τυχόν λοιπές οφειλές θα εισπραχθούν μέσω ΑΑΔΕ.
5. Αν είχες ψήγματα ρομαντισμού δυστυχώς μάλλον θα εξαφανιστούν μόλις μάθεις ότι πρέπει να πας και στο ΕΤΕΑΕΠ (Φιλελλήνων τα κεντρικά στην Αθήνα) γιατί αυτό είναι αρμόδιο για την επικουρική σύνταξη και το εφάπαξ. Εκεί τα έγγραφα πρέπει να τα έχεις εις διπλούν (θα κάνεις 2 αιτήσεις και θα πάρεις 2 πρωτόκολλα διαγραφής, ένα για επικουρική σύνταξη και ένα για το εφάπαξ). Πρώτα στο γκισέ του υπαλλήλου που είναι αρμόδιος για τα τέως Ταμεία των δικηγόρων για να πάρεις τα έντυπα των αιτήσεων που θα συμπληρώσεις και μετά πρωτόκολλο για να τα καταθέσεις. Από εκεί ακόμα δεν έχω πάρει απάντηση (έκανα τη διαδικασία Απρίλιο).

Αυτά τα ολίγα - ελπίζω να βοήθησα έστω και λίγο! Προφανώς μπορεί η διαδικασία στις υπηρεσίες της επαρχίας να διαφέρει από τις κεντρικές όπως επίσης και από Σύλλογο σε Σύλλογο...

Καλή δύναμη εύχομαι και συγχαρητήρια για την επιτυχία σε όλους! Α! και καλό καλοκαίρι!

kav30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 22, 2018 10:19 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό kav30 » Τρί Ιουν 25, 2019 7:48 pm

καλησπέρα, και εγώ δικηγόρος είμαι αλλά δεν έχω προχωρήσει ακόμα τις διαδικασίες διαγραφής μου.
είναι 100% σίγουρο ότι θα μας πάρουν περίπου τον Σεπτέμβρη ή θα διαγραφούμε και μετά δεν θα ξέρουμε τι να κάνουμε αν αργήσουν να μας πάρουν?

kat16
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 13, 2018 10:53 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό kat16 » Τετ Ιουν 26, 2019 11:57 am

kav30 έγραψε:καλησπέρα, και εγώ δικηγόρος είμαι αλλά δεν έχω προχωρήσει ακόμα τις διαδικασίες διαγραφής μου.
είναι 100% σίγουρο ότι θα μας πάρουν περίπου τον Σεπτέμβρη ή θα διαγραφούμε και μετά δεν θα ξέρουμε τι να κάνουμε αν αργήσουν να μας πάρουν?


Να σημειώσω τα εξης: εγω δεν ασκούσα ενεργό δικηγορία, εχω κλείσει βιβλία στην εφορία εδω και χρονια γιατι ήμουν έμμισθη και τα τελευταια 2 χρονια ήμουν στην προαιρετική ασφάλιση γιατι δεν εργαζόμουν. Συνεπώς δεν ειχα συνέπειες απο τη διακοπή, την οποια ουτως η άλλως έκανα αρχές του χρονου γιατι ειχα πετύχει και σε αλλο διαγωνισμό του Δημοσιου. Σε κάθε περιπτωση να αναφέρω οτι η διαγραφή μου απο το ΔΣΑ ειχε ισχύ απο την ημερομηνία του ΦΕΚ που τους προσκόμισα και η διαγραφή απο ΤΑΝ και ΤΠΔΑ απο το τέλος του μήνα της ισχύος διαγραφής απο το ΔΣΑ δηλαδή αναδρομικά ολα. Υποθέτω λοιπόν οτι -αν λειτουργήσουν αναλογικά- και 1-2 μήνες μετα το ΦΕΚ διορισμού να πάτε σε Συλλόγους και Ταμεία η ισχύς των σχετικών πράξεων θα εκκινεί απο την ημερομηνία η το μήνα έκδοσης του ΦΕΚ. Πάντως -επειδη δεν εμπιστεύομαι κανέναν σε τέτοιους φορείς- νομιζω οτι, αν υπάρχει ο χρόνος και η δυνατότητα, μια επίσκεψη τωρα που ειναι καλοκαίρι και δεν εχει πολλη κινηση και μια ερώτηση για τις σχετικές διαδικασίες και ημερομηνίες προκαταβολικά θα έλυνε απορίες και θα καθησύχαζε αρκετά..

Υ.Γ. Προφανώς και δεν γνωρίζω ποτε ακριβώς θα μας πάρουν στην ακαδημία και αν αυτο θα ειναι το Σεπτέμβρη η αργότερα..

stathkon
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Παρ Σεπ 21, 2018 12:31 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό stathkon » Τετ Ιουν 26, 2019 3:53 pm

kat16 έγραψε:
stathkon έγραψε:Καλημέρα σε όλους!
Τα φώτα σας παρακαλώ αν κάποιος γνωρίζει, γιατί με τα ταμεία δεν έχω βγάλει άκρη ως προς τη διαγραφή-παραίτηση μου ως δικηγόρος...
Μήπως κάποιος μπορεί να με βοηθήσει ως προς το επικουρικό μας ταμείο αν πρέπει να γίνουν ενέργειες και προς αυτό;;
Επίσης ως δικηγόρος επαρχίας θα πρέπει να ενημερώσω κι το ΤΥΔΕ η’ αρκεί το ΕΤΕΑΕΠ;;
Έχω μπερδευτεί... Στο ΤΝ ήταν πιο κατατοπιστικοι αν κ η διαδικασία φαίνεται να ολοκληρώνεται μετά την ορκομωσία μας.
Επίσης, ποτε είναι η κατάλληλη στιγμή να γίνει η διαγραφή; Έχει ξεκινήσει κάποιος συνάδελφος ενέργειες ήδη;;
Ευχαριστώ πολύ παιδιά, κάθε πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη!


Γεια σου συνάδελφε!
Λοιπόν, εγώ έχω κάνει όλη τη διαδικασία (πρώην δικηγόρος Αθηνών) οπότε ελπίζω να βοηθηθείς από τη δική μου εμπειρία:
1. Ξεκίνησα από το Σύλλογο (ΔΣΑ): Μητρώο - παράβολο 4,60 € για αίτηση και βεβαίωση διαγραφής με μεγαρόσημα 3€ (εννοείται εξοφλείς όσα χρωστάς πρώτα από ετήσιες συνδρομές) και σου βγάζουν τη διαγραφή.
2. Έχοντας απλά και επικυρωμένα αντίγραφα της βεβαίωσης διαγραφής του ΔΣΑ (έχε μαζί και το ΦΕΚ με τα οριστικά αποτελέσματα του ΑΣΕΠ) γιατί πρέπει να τα προσκομίσεις και στα Ταμεία πήγα πρώτα στον ΕΦΚΑ (ΤΑΝ - Σωκράτους στην Αθήνα) και πήγα Μητρώο για διαγραφή, μου έδωσαν το εντυπο που έπρεπε να συμπληρώσω και μαζί με τη διαγραφή του ΔΣΑ τα πρωτοκόλλησα. Απάντηση επίσημη έλαβα μετά από 3 μήνες (μου έστειλαν ταχυδρομικά την απόφαση διαγραφής μου).
3. Επικουρικά πήγα και στα κεντρικά του ΕΦΚΑ στην οδό Σατωβριάνδου να επιβεβαιώσω αν χρειάζεται και εκεί διαδικασία ή αν πρέπει να κάνω κάτι σχετικά με τις εισφορές - από πότε να σταματήσω να πληρώνω κλπ. Εκεί δε χρειάζεται διαδικασία (έκπληξη!!)!
4. Στη συνέχεια πήγα στο Ταμείο Προνοίας Δικηγόρων Αθηνών (ΤΥΔΕ υποθέτω για σένα) όπου επίσης χρειάζεται διαδικασία.. Βεβαίωση διαγραφής ΔΣΑ και βιβλιάριο το οποίο μου ακύρωσαν επί τόπου και μου έδωσαν την απόφαση διαγραφής μου. Εκεί τσέκαραν ηλεκτρονικά ότι δεν όφειλα εισφορές για να μου δώσουν τη σχετική βεβαίωση στην οποία αναφέρεται ότι τυχόν λοιπές οφειλές θα εισπραχθούν μέσω ΑΑΔΕ.
5. Αν είχες ψήγματα ρομαντισμού δυστυχώς μάλλον θα εξαφανιστούν μόλις μάθεις ότι πρέπει να πας και στο ΕΤΕΑΕΠ (Φιλελλήνων τα κεντρικά στην Αθήνα) γιατί αυτό είναι αρμόδιο για την επικουρική σύνταξη και το εφάπαξ. Εκεί τα έγγραφα πρέπει να τα έχεις εις διπλούν (θα κάνεις 2 αιτήσεις και θα πάρεις 2 πρωτόκολλα διαγραφής, ένα για επικουρική σύνταξη και ένα για το εφάπαξ). Πρώτα στο γκισέ του υπαλλήλου που είναι αρμόδιος για τα τέως Ταμεία των δικηγόρων για να πάρεις τα έντυπα των αιτήσεων που θα συμπληρώσεις και μετά πρωτόκολλο για να τα καταθέσεις. Από εκεί ακόμα δεν έχω πάρει απάντηση (έκανα τη διαδικασία Απρίλιο).

Αυτά τα ολίγα - ελπίζω να βοήθησα έστω και λίγο! Προφανώς μπορεί η διαδικασία στις υπηρεσίες της επαρχίας να διαφέρει από τις κεντρικές όπως επίσης και από Σύλλογο σε Σύλλογο...

Καλή δύναμη εύχομαι και συγχαρητήρια για την επιτυχία σε όλους! Α! και καλό καλοκαίρι!


Σε υπέρ ευχαριστώ!!!
Εμένα μου είπαν να ξεκινησω από ΔΟΥ και μετά τον Γολγοθά των ταμείων...
Μήπως θυμάσαι τίποτα;;
Καλό καλοκαίρι και σε σένα!!

frapmelot
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 11, 2014 12:16 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό frapmelot » Τετ Ιουν 26, 2019 5:48 pm

kav30 έγραψε:καλησπέρα, και εγώ δικηγόρος είμαι αλλά δεν έχω προχωρήσει ακόμα τις διαδικασίες διαγραφής μου.
είναι 100% σίγουρο ότι θα μας πάρουν περίπου τον Σεπτέμβρη ή θα διαγραφούμε και μετά δεν θα ξέρουμε τι να κάνουμε αν αργήσουν να μας πάρουν?


Την πρώτη σειρά Σεπτέμβρη. Τη δεύτερη Νοέμβριο. Ακούστηκε πάντως για καθυστέρηση περίπου 15 ημερών. Αρχικά έλεγαν τέλη Αυγούστου - αρχές Σεπτέμβρη για την πρώτη και 2 μήνες μετά για τη δεύτερη.

kat16
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 13, 2018 10:53 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό kat16 » Τετ Ιουν 26, 2019 10:31 pm

Συνάδελφε stathkon εγω επειδη ήμουν έμμισθη και δεν ειχα εισόδημα απο το ελεύθερο επάγγελμα εχω κανει διακοπή στη ΔΟΥ κι εχω κλείσει βιβλία απο το 2012 γιατι φορολογούμουν μονο ως μισθωτή. Σίγουρα πρεπει να ξεκινηςεις απο ΔΟΥ, ξεχασα να το γράψω γιατι εγω το ειχα κανει παλιά... Τοτε αν θυμάμαι καλα υπέβαλα το σχετικο έντυπο της διακοπής συμπληρωμένο, ακύρωσα βιβλία και στοιχεία, πηγα την τελευταια περιοδική ΦΠΑ χειρόγραφα και μου ειπαν μεχρι ποτε να υποβάλω την εκκαθαριστική ΦΠΑ..
Όμως απο τοτε εχουν αλλάξει οπως ξέρεις εντελώς ο ΚΦΕ, επισης τοτε ηταν ΚΒΣ και κΦΑΣ (μεταβατικά) πλεον ΚΦΔ κι εχει τροποποιηθεί και ο ΚΦΠΑ αρκετές φορες..

Επομένως καλυτερα να το ψάξεις για τη διαδικασία ακριβώς που πρεπει να κανεις τωρα.. Τσέκαρε στην ιστοσελίδα της ΓΓΠΣ στις συχνές ερωτηςεις για αρχή, εκει οπωσδηποτε θα βρεις κατι, οπως επισης και τα/ο σχετικα/ο έντυπα/ο που θα πρεπει να εκτυπώσεις και να συμπληρώσεις..

Καλή συνέχεια!

micmar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2007 10:49 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό micmar » Δευ Ιούλ 08, 2019 1:34 pm

Καλή μας τύχη με υπουργό τον πωλητή νανογιλέκων!Εύχομαι να πάνε τα πράγματα σύμφωμα με τον προγραμματισμό που μας έχουν δώσει.Όλοι έχουμε κοπιάσει για αυτήν την θέση!!

Καλο καλοκαίρι σε όλους!!

kav30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 22, 2018 10:19 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό kav30 » Δευ Ιούλ 08, 2019 7:35 pm

micmar έγραψε:Καλή μας τύχη με υπουργό τον πωλητή νανογιλέκων!Εύχομαι να πάνε τα πράγματα σύμφωμα με τον προγραμματισμό που μας έχουν δώσει.Όλοι έχουμε κοπιάσει για αυτήν την θέση!!

Καλο καλοκαίρι σε όλους!!



εύχομαι να μην αλλάξει τίποτα δραματικά...
πάντως λογικά μέσα στον Ιούλιο θα πρέπει να βγει κάποια ανακοίνωση σχετικά με το χρονοδιάγραμμα (πχ. χρόνος έναρξης σεμιναρίων, τόπος φορολογικής ακαδημίας κτλ.) για να δούμε και εμείς που βαδίζουμε σχετικά με τις λοιπές υποχρεώσεις μας....

lasos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Παρ Σεπ 28, 2018 11:12 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό lasos » Σάβ Ιούλ 13, 2019 2:22 pm

Ξερει κανεις συναδελφος που εργαζεται ηδη στο Δημοσιο αν μπορουμε να ζητησουμε απο την υπηρεσια μας πριν παραιτηθουμε προκαταβολη ενος η δυο μισθων και μετα να τους συμψηφισουμε με τα αναδρομικα μετα απο ενα διμηνο-τριμηνο που θα κανουμε να πληρωθουμε απο τη νεα υπηρεσια της ΑΑΔΕ;Ξερετε η φοιτηση στην Ακαδημια ειναι ενα θεμα που αφορα κ συναδελφους απο επαρχια που μενουν σε νοικι με οικογ υποχρεωσεις που επιπλεον πρεπει να ανταποκριθουν στα πολλαπλασια εξοδα της Αθηνας κλπ...ευχαριστω

grv
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2019 10:21 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό grv » Παρ Ιούλ 19, 2019 12:20 am

Μήπως έχει πάρει κανείς σύνάδέρφός τηλ στην ΑΑΔΕ για το πότε θα ξεκινήσέί τελικά η εκπαίδευση μας στην ακαδημία; ύπάρχέί καπόίό νεότερο ;

lasos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Παρ Σεπ 28, 2018 11:12 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό lasos » Παρ Ιούλ 19, 2019 4:19 am

grv έγραψε:Μήπως έχει πάρει κανείς σύνάδέρφός τηλ στην ΑΑΔΕ για το πότε θα ξεκινήσέί τελικά η εκπαίδευση μας στην ακαδημία; ύπάρχέί καπόίό νεότερο ;



ii. Έναρξη φοίτησης ΝΕΟ!!! (Ενημέρωση 15/7/2019)

Η φοίτηση στην 1η εκπαιδευτική σειρά θα ξεκινήσει στις 16 Σεπτεμβρίου του 2019.

Η φοίτηση στην 2η εκπαιδευτική σειρά θα ξεκινήσει στις 18 Νοεμβρίου του 2019.


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες