Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Pepi23
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2018 12:24 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Pepi23 » Τετ Ιούλ 03, 2019 2:11 pm

alexisozzy1984 έγραψε:
Pepi23 έγραψε:
alexisozzy1984 έγραψε:Απο την τελευταία πληροφόρηση που είχαμε θα καταβληθούν μισθοί μέσα ή τέλη Αυγούστου..οποιος θέλει παίρνει τηλ ...μισθοδοσία στον Άλιμο

Σε ποιο τηλέφωνο γιατί παίρνω σε ένα που τελειώνει σε 522 και δεν το σηκώνει κανείς


Στο 401 αυτό που έπαιρνα και στη μισθοδοσία στο 608....
eleni_3kala έγραψε:Καλησπέρα σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Πήρα τηλ και μου είπαν με επιφύλαξη και χωρίς να είναι σίγουροι το πρώτο δεκαπενθημερο του Αυγούστου....... Δηλαδή πάει το καλοκαίρι....

Καλησπέρα,

Ήθελα να ρωτήσω εαν λόγω φόρτου εργασίας αυτή την περίοδο πήγατε στο γκισέ;


Τα πάντα όλα!

Anto
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Δευ Αύγ 21, 2017 9:52 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Anto » Πέμ Ιούλ 04, 2019 9:48 am

Καλημέρα, το δικό μας υποκατάστημα έχει ελλειψη προσωπικού και οι υφισταμενοι υπάλληλοι ισχυρίζονται ότι βάσει οργανογραμματος ο οαεδ ήταν ο μονος τρόπος να κάνει προσληψεις. Άρα ο κισσες είναι κάτι το οποίο δεν μπορούμε να το αποφύγουμε. Είναι όπως στον στρατό που στη νέα μοναδα οι παλιοί σε περιμένουν πως και πως για ξαλαφρωσουν λίγο :D

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Πέμ Ιούλ 04, 2019 8:09 pm

Anto έγραψε:Καλημέρα, το δικό μας υποκατάστημα έχει ελλειψη προσωπικού και οι υφισταμενοι υπάλληλοι ισχυρίζονται ότι βάσει οργανογραμματος ο οαεδ ήταν ο μονος τρόπος να κάνει προσληψεις. Άρα ο κισσες είναι κάτι το οποίο δεν μπορούμε να το αποφύγουμε. Είναι όπως στον στρατό που στη νέα μοναδα οι παλιοί σε περιμένουν πως και πως για ξαλαφρωσουν λίγο :D

Σε λίγο καιρό η έκδοση κάρτας θα γίνεται αποκλειστικά ηλεκτρονικά οποτε λίγο ξελασκαρει ο Οργανισμός από αυτά

mnmsk18
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 12:04 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό mnmsk18 » Πέμ Ιούλ 04, 2019 10:38 pm

Καλησπέρα στο φόρουμ. Δεν ξέρω πως είναι για εσάς, εγώ δυσκολεύομαι αρκετά. Το αντικείμενο είναι πρωτόγνωρο, είναι κατα 90% χαρτούρα και εγώ προέρχομαι από έναν καθαρό χώρο συμβουλευτικής. Τα περισσότερα είναι υποπεριπτώσεις και έχω βρεθεί να ελέγχω δικαιολογητικά, οκ ,θα μπορούσαν να έχουν πάρει έναν απόφοιτο λογιστικής σχολής και να γλυτώσουν και τα χρήματα των μεταπτυχιακ΄ψβ και των διαδακτορικών. Είμαστε σε ένα χάος που βαράνε νούμερα και βγάζουν κάρτες, τσακωμοί τουλάχιστον ένας την ημέρα και όσοι έχουμεπάει να το πω ωμά, είναι σαν να μας έχει πατήσει τρένο. Διαβάζω στο φόρουμ ότι μερικοί είστε έτοιμοι για να κάνετε ελέγχους και πραγματικά ή είμαι ανεπίδεκτη μαθήσεως, η όντως έχετε πολύ καλή αντιμετώπιση και εκπαίδευση. Κλείνω δύο μήνες και είμαι χωρίς κωδικό, όπως είμαι και απλήρωτη και ελπίζω στη μισθοδοσία τέλους Ιουλίου. Επίσης στο μητρώο ανθρώπινου δυναμικού ελληνικού δημοσίου είμαι στο βαθμό δ και το μεταπτυχιακό μου ενώ πήρα 200 μόρια δεν είναι κλικαρισμένο στο συναφές. Πως είναι τα πράγματα για εσάς;

Anto
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Δευ Αύγ 21, 2017 9:52 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Anto » Παρ Ιούλ 05, 2019 8:22 am

Εντάξει εγώ δεν πίστευα ότι θα έβρισκα καλύτερη κατάσταση. Είχα χαμηλές προσδοκίες εξ αρχής. Αλλά είμαι αισιόδοξος. Ποτέ δεν ξέρεις. ..

asdf
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Μαρ 01, 2019 1:05 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό asdf » Παρ Ιούλ 05, 2019 10:22 am

Καλημερα!Μια απο τα ιδια κ στο δικο μου ΚΠΑ2.Κ εγω αναρωτιεμαι γιατι μας πηραν εαν δεν ειναι να εργαστουμε ως Συμβουλοι ανεργων...Βεβαια εγω εχω παρει κωδικους.Επειδη κ το δικο μου μεταπτυχιακο δεν εχει περαστει στο μητρωο κ δεν μου το εδωσαν ουτε στο μκ,παρολο που ο ΑΣΕΠ μου το εδωσε συναφες/200 μορια, απο Διοικηση η κα. Κραλιεβιτσ (210-9989401) μου ειπε οτι ο ΟΑΕΔ εχει μονο την αναλυτικη μοριοδοτηση απο τους προσωρινους πινακες.Στους τελικους πινακες διορισθεντων που τους εστειλε ο ΑΣΕΠ δεν ειναι αναλυτικα η μοριοδοτηση μας οποτε οσοι δεν ηταν στους προσωρινους ή ηταν κ εκαναν ενσταση για να μοριοδοτηθουν παραπανω δεν φαινονται τα μορια τους κ απο Σεπτεμβριο μου ειπε να της τηλ.κ να το δρομολογησουν.Οσοι ορκιστηκαν Απριλιο εαν ολα πανε καλα θα πληρωθουν 10.07.2019 μισθο Απριλιου/Μαιου.
Θελω να πιστευω οτι απο Σεπτεμβριο που θα εχουν ολοι κωδικους θα εργαζομαστε κυριως ως συμβουλοι ανεργων.Ειδομεν...
Καλη συνεχεια!
mnmsk18 έγραψε:Καλησπέρα στο φόρουμ. Δεν ξέρω πως είναι για εσάς, εγώ δυσκολεύομαι αρκετά. Το αντικείμενο είναι πρωτόγνωρο, είναι κατα 90% χαρτούρα και εγώ προέρχομαι από έναν καθαρό χώρο συμβουλευτικής. Τα περισσότερα είναι υποπεριπτώσεις και έχω βρεθεί να ελέγχω δικαιολογητικά, οκ ,θα μπορούσαν να έχουν πάρει έναν απόφοιτο λογιστικής σχολής και να γλυτώσουν και τα χρήματα των μεταπτυχιακ΄ψβ και των διαδακτορικών. Είμαστε σε ένα χάος που βαράνε νούμερα και βγάζουν κάρτες, τσακωμοί τουλάχιστον ένας την ημέρα και όσοι έχουμεπάει να το πω ωμά, είναι σαν να μας έχει πατήσει τρένο. Διαβάζω στο φόρουμ ότι μερικοί είστε έτοιμοι για να κάνετε ελέγχους και πραγματικά ή είμαι ανεπίδεκτη μαθήσεως, η όντως έχετε πολύ καλή αντιμετώπιση και εκπαίδευση. Κλείνω δύο μήνες και είμαι χωρίς κωδικό, όπως είμαι και απλήρωτη και ελπίζω στη μισθοδοσία τέλους Ιουλίου. Επίσης στο μητρώο ανθρώπινου δυναμικού ελληνικού δημοσίου είμαι στο βαθμό δ και το μεταπτυχιακό μου ενώ πήρα 200 μόρια δεν είναι κλικαρισμένο στο συναφές. Πως είναι τα πράγματα για εσάς;

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Παρ Ιούλ 05, 2019 8:41 pm

Στο δικό μου ΚΠΑ2 είναι πολύ καλά αλλά όντως ο ΟΑΕΔ μπερδεύτηκε έπρεπε να προσλάβει δε διοικητικού λογιστικού απορώ τι μας φέρανε...για να μη παρεξηγηθω δεν μιλάω για την δική μου διευθύντρια που ναι άψογη και πολύ καλή αλλά μιλάω για τη συνολική κατάσταση που επικρατεί εις βάρος των άνεργων...για τις πληρωμές δεν θέλω να σχολιάσω πάμε με τα κέφια της Επιτρόπου...

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Παρ Ιούλ 05, 2019 8:59 pm

mnmsk18 έγραψε:Καλησπέρα στο φόρουμ. Δεν ξέρω πως είναι για εσάς, εγώ δυσκολεύομαι αρκετά. Το αντικείμενο είναι πρωτόγνωρο, είναι κατα 90% χαρτούρα και εγώ προέρχομαι από έναν καθαρό χώρο συμβουλευτικής. Τα περισσότερα είναι υποπεριπτώσεις και έχω βρεθεί να ελέγχω δικαιολογητικά, οκ ,θα μπορούσαν να έχουν πάρει έναν απόφοιτο λογιστικής σχολής και να γλυτώσουν και τα χρήματα των μεταπτυχιακ΄ψβ και των διαδακτορικών. Είμαστε σε ένα χάος που βαράνε νούμερα και βγάζουν κάρτες, τσακωμοί τουλάχιστον ένας την ημέρα και όσοι έχουμεπάει να το πω ωμά, είναι σαν να μας έχει πατήσει τρένο. Διαβάζω στο φόρουμ ότι μερικοί είστε έτοιμοι για να κάνετε ελέγχους και πραγματικά ή είμαι ανεπίδεκτη μαθήσεως, η όντως έχετε πολύ καλή αντιμετώπιση και εκπαίδευση. Κλείνω δύο μήνες και είμαι χωρίς κωδικό, όπως είμαι και απλήρωτη και ελπίζω στη μισθοδοσία τέλους Ιουλίου. Επίσης στο μητρώο ανθρώπινου δυναμικού ελληνικού δημοσίου είμαι στο βαθμό δ και το μεταπτυχιακό μου ενώ πήρα 200 μόρια δεν είναι κλικαρισμένο στο συναφές. Πως είναι τα πράγματα για εσάς;


Πάμε για τέλη Ιουλίου Η μέσα Αυγούστου σύμφωνα με ασφαλεις πληροφορίες που μου έδωσε συνάδελφος που δεν θέλω να τον εκθέσω και τον ευχαριστώ πάρα πολύ ...

Και κατι.αλλο απλά λυπάμαι τους συναδέλφους που πήγαν Άλιμο για εκπαίδευση και δεν βρέθηκε κανείς να ρωτήσει τα αυτονόητα στην διοικητρια και αν φοβοταν πράγμα θεμιτό για μη δώσει κακη εικονα μπορουσε απλα να χτυπήσει μια πόρτα και να ρωτησει για την μισθοδοσία τα μεταπτυχιακά τα κλιμακια...εγω με το καλημερα μαλωσα με ατομο απ τη μισθοδοσια για ολα αυτα τα θεματα να.ήμασταν 4 5 που πιάσαμε με τηλέφωνα ..πιασαμε συλλογο και ζαλισαμε το γραφείο προσωπικού που πραγματικά είναι ήρωες που εμένα προσωπικά ανέχτηκαν να τους παίρνω και να τους ενοχλώ και τους ευχαριστώ θερμά...

Anto
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Δευ Αύγ 21, 2017 9:52 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Anto » Σάβ Ιούλ 06, 2019 9:04 am

Καλημέρα. Πιστεύω ότι πληρωθηκαμε παιδιά. Ειδα 1 πόσο στο λογαριασμό μου.εγώ πάντως 15/7 έπιασα δουλειά :D

Anto
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Δευ Αύγ 21, 2017 9:52 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Anto » Σάβ Ιούλ 06, 2019 9:33 am

Λάθος παιδιά. Ήταν το επίδομα αδειας του προηγούμενου εργοδότη.

merm
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 10:48 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό merm » Σάβ Ιούλ 06, 2019 11:55 am

alexisozzy1984 έγραψε:
mnmsk18 έγραψε:Καλησπέρα στο φόρουμ. Δεν ξέρω πως είναι για εσάς, εγώ δυσκολεύομαι αρκετά. Το αντικείμενο είναι πρωτόγνωρο, είναι κατα 90% χαρτούρα και εγώ προέρχομαι από έναν καθαρό χώρο συμβουλευτικής. Τα περισσότερα είναι υποπεριπτώσεις και έχω βρεθεί να ελέγχω δικαιολογητικά, οκ ,θα μπορούσαν να έχουν πάρει έναν απόφοιτο λογιστικής σχολής και να γλυτώσουν και τα χρήματα των μεταπτυχιακ΄ψβ και των διαδακτορικών. Είμαστε σε ένα χάος που βαράνε νούμερα και βγάζουν κάρτες, τσακωμοί τουλάχιστον ένας την ημέρα και όσοι έχουμεπάει να το πω ωμά, είναι σαν να μας έχει πατήσει τρένο. Διαβάζω στο φόρουμ ότι μερικοί είστε έτοιμοι για να κάνετε ελέγχους και πραγματικά ή είμαι ανεπίδεκτη μαθήσεως, η όντως έχετε πολύ καλή αντιμετώπιση και εκπαίδευση. Κλείνω δύο μήνες και είμαι χωρίς κωδικό, όπως είμαι και απλήρωτη και ελπίζω στη μισθοδοσία τέλους Ιουλίου. Επίσης στο μητρώο ανθρώπινου δυναμικού ελληνικού δημοσίου είμαι στο βαθμό δ και το μεταπτυχιακό μου ενώ πήρα 200 μόρια δεν είναι κλικαρισμένο στο συναφές. Πως είναι τα πράγματα για εσάς;


Πάμε για τέλη Ιουλίου Η μέσα Αυγούστου σύμφωνα με ασφαλεις πληροφορίες που μου έδωσε συνάδελφος που δεν θέλω να τον εκθέσω και τον ευχαριστώ πάρα πολύ ...

Και κατι.αλλο απλά λυπάμαι τους συναδέλφους που πήγαν Άλιμο για εκπαίδευση και δεν βρέθηκε κανείς να ρωτήσει τα αυτονόητα στην διοικητρια και αν φοβοταν πράγμα θεμιτό για μη δώσει κακη εικονα μπορουσε απλα να χτυπήσει μια πόρτα και να ρωτησει για την μισθοδοσία τα μεταπτυχιακά τα κλιμακια...εγω με το καλημερα μαλωσα με ατομο απ τη μισθοδοσια για ολα αυτα τα θεματα να.ήμασταν 4 5 που πιάσαμε με τηλέφωνα ..πιασαμε συλλογο και ζαλισαμε το γραφείο προσωπικού που πραγματικά είναι ήρωες που εμένα προσωπικά ανέχτηκαν να τους παίρνω και να τους ενοχλώ και τους ευχαριστώ θερμά...


Πάντως χθες αναρτήθηκαν για όσους είχαν προσληφθεί εώς και τον Μάιο, η κατάταξη σε νέα ΜΚ δηλ όσοι είχαν πάρει 200 μόρια από τον ΑΣΕΠ πήγαν αυτόματα ΜΚ3.

merm
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 10:48 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό merm » Σάβ Ιούλ 06, 2019 12:06 pm

alexisozzy1984 έγραψε:Στο δικό μου ΚΠΑ2 είναι πολύ καλά αλλά όντως ο ΟΑΕΔ μπερδεύτηκε έπρεπε να προσλάβει δε διοικητικού λογιστικού απορώ τι μας φέρανε...για να μη παρεξηγηθω δεν μιλάω για την δική μου διευθύντρια που ναι άψογη και πολύ καλή αλλά μιλάω για τη συνολική κατάσταση που επικρατεί εις βάρος των άνεργων...για τις πληρωμές δεν θέλω να σχολιάσω πάμε με τα κέφια της Επιτρόπου...


Alex είσαι τυχερός, γιατί έχω ακούσει ότι στο Μαρκόπουλο γίνεται όντως πολύ καλή δουλειά!

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Σάβ Ιούλ 06, 2019 5:06 pm

merm έγραψε:
alexisozzy1984 έγραψε:Στο δικό μου ΚΠΑ2 είναι πολύ καλά αλλά όντως ο ΟΑΕΔ μπερδεύτηκε έπρεπε να προσλάβει δε διοικητικού λογιστικού απορώ τι μας φέρανε...για να μη παρεξηγηθω δεν μιλάω για την δική μου διευθύντρια που ναι άψογη και πολύ καλή αλλά μιλάω για τη συνολική κατάσταση που επικρατεί εις βάρος των άνεργων...για τις πληρωμές δεν θέλω να σχολιάσω πάμε με τα κέφια της Επιτρόπου...


Alex είσαι τυχερός, γιατί έχω ακούσει ότι στο Μαρκόπουλο γίνεται όντως πολύ καλή δουλειά!


Από άποψη κπα συναδέλφων διευθύντριας κτλπ είναι άψογο το Μαρκόπουλο...όπως σε κάθε κπα έχει τρελή δουλειά όμως...δυστυχώς είμαστε σε υπηρεσία με πολύ δουλειά και πολλές ευθύνες σε λίγο καιρό....
Όσον αφορά τη διαπιστωτικη πράξη εγώ περιμένω αναγνώριση εμπειρίας από το υπηρεσιακό δεν μου γύρισαν πίσω το φάκελο όπως σε καποιους συναδέλφους οπότε θα πάω στο μκ 3 ...άπαξ όμως και είδαμε αυτό το έγγραφο είτε θα πληρωθούμε στις 26 ιουλιου που το θεωρώ αρκετά πιθανό αν προλάβει η επίτροπος να υπογράψει καθώς ελέγχθηκαν τα δικαιολογητικά για τα μκ είτε στη χειροτερη στη πρώτη πληρωμή Αυγούστου ...προσωπικά ευχαριστώ τον κ Ρέππα το γραφείο προσωπικου για την βοήθεια και κατανόηση τον σύλλογο και τους συναδέλφους που πιέσαμε λίγο ώστε να πάρει λίγο εμπρός η διαδικασία..το νερό μπήκε στο αυλάκι...με τους περισσότερους θα χαρώ να γνωριστουμε στον αλιμο...η αναγνώριση τέλος προυπηρεσιας και μεταπτυχιακών ίσως να αργήσει λιγο για όσους κατέθεσαν καθως έχουμε τις εκλογές.

fot2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 03, 2018 10:44 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό fot2018 » Παρ Ιούλ 12, 2019 10:29 pm

Καλησπέρα. Όσοι παρουσιάστηκαν τον Απρίλη πληρώθηκαν σήμερα; Μπορεί κάποιος να ενημερώσει; ευχαριστώ

Yannis1980
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Δευ Απρ 15, 2019 12:45 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Yannis1980 » Τετ Ιούλ 17, 2019 2:14 pm

Παιδιά, υπάρχει κάτι νεότερο σχετικά με τις αναπληρώσεις;


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες