ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό theod75 » Πέμ Ιουν 27, 2019 8:49 am

sakis198 έγραψε:Μόνο σε μένα φαίνεται περίεργο να καταθέτουμε εκ νέου τα ικαιολογητικά στον δήμο που διοριστήκαμε; Το ασεπ δεν μπορει να τα στείλει στους δήμους; Αντίγραφα δεν κράτησα και ούτε το ανέφερε πουθενά στην προκήρυξη. 2019 ετσι;

Δυστηχώς έτσι γίνετε σε όλες τις προκυρήξεις .οι υποψήφιοι ξαναστέλνουν όλα τα δικαιολογητικά στους φορείς που έχουν περάσει είτε στο δήμο είτε σε υπουργεία.

akhsgr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Ιουν 20, 2018 8:19 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό akhsgr » Δευ Ιούλ 01, 2019 3:42 am

nikomech έγραψε:
akhsgr έγραψε:
nikomech έγραψε:
Χριστο τελικά απ ότι διαβαζω αρχίζουν και γίνονται προσφυγες.


Και πολύ άργησαν , το κόλπο περιμένετε θα σταλούν πρώτα απαντήσεις σε όλους όσους είχαν μεταβολές από το ΑΣΕΠ και κινηθείτε μετά βάσει αυτών (αφήστε με ανενόχλητο να τρέξω τους διορισμούς σε ελεύθερη μετάφραση) προφανώς μετά 20 μέρες χωρίς απαντήσεις δεν πιάνει.


Εσύ πώς θα κινηθείς;


Είσαι στο stilo ?

nikomech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Σάβ Απρ 06, 2019 11:54 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό nikomech » Δευ Ιούλ 01, 2019 5:44 pm

akhsgr έγραψε:
nikomech έγραψε:
akhsgr έγραψε:
Και πολύ άργησαν , το κόλπο περιμένετε θα σταλούν πρώτα απαντήσεις σε όλους όσους είχαν μεταβολές από το ΑΣΕΠ και κινηθείτε μετά βάσει αυτών (αφήστε με ανενόχλητο να τρέξω τους διορισμούς σε ελεύθερη μετάφραση) προφανώς μετά 20 μέρες χωρίς απαντήσεις δεν πιάνει.


Εσύ πώς θα κινηθείς;


Είσαι στο stilo ?


ναι..δεν φαίνεται το mail μου εδω μεσα;

LANDINI
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 10, 2015 10:06 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό LANDINI » Δευ Ιούλ 01, 2019 9:05 pm

Καλησπέρα σας..
Έχει κάνει κανείς αίτηση θεραπείας για την ειδική εμπειρία που μέτρησε στους πάντες??
Τι έχετε γράψει….?
ευχαριστώ

nikomech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Σάβ Απρ 06, 2019 11:54 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό nikomech » Τετ Ιούλ 03, 2019 12:08 am

LANDINI έγραψε:Καλησπέρα σας..
Έχει κάνει κανείς αίτηση θεραπείας για την ειδική εμπειρία που μέτρησε στους πάντες??
Τι έχετε γράψει….?
ευχαριστώ


Σε τί ακριβώς θέλεις να εναντιωθείς; Γενικά στην ειδική εμπειρία ή ειδικά σε κάποια θέματα;

veni
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 03, 2017 11:59 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό veni » Παρ Ιούλ 05, 2019 11:48 pm

Θα ήθελα να ρωτήσω εαν έχει έρθει απο τον ΑΣΕΠ σε κάποιον απάντηση- αιτιολογηση για την μεταβολή των μορίων. Θελω να κάνω αίτηση θεραπείας αλλά δεν μου έχει έρθει κάποιο μήνυμα απο τον ΑΣΕΠ ώστε να ξερω πως να "κινηθώ".

nina2018
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 10, 2018 12:15 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό nina2018 » Δευ Ιούλ 08, 2019 4:52 pm

veni έγραψε:Θα ήθελα να ρωτήσω εαν έχει έρθει απο τον ΑΣΕΠ σε κάποιον απάντηση- αιτιολογηση για την μεταβολή των μορίων. Θελω να κάνω αίτηση θεραπείας αλλά δεν μου έχει έρθει κάποιο μήνυμα απο τον ΑΣΕΠ ώστε να ξερω πως να "κινηθώ".


Καλησπέρα! Σήμερα έλαβα 2 mail από Ασεπ. Το ένα σχετικά με τις ενστάσεις που έγιναν και τις παρατηρήσεις (για μενα) από τον αυτεπάγγελτο έλεγχο και το δεύτερο με τις αποφάσεις του ΑΣΕΠ σχετικά με τις παρατηρήσεις.

harisgr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 08, 2019 2:38 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό harisgr » Δευ Ιούλ 08, 2019 6:15 pm

Πέταξε το πουλάκι, νέα αυτοδύναμη κυβέρνηση....... νέος υπουργός από το απόγευμα...... . 8166 διοριστεοι ας πούμε περίπου 120 εκατομμύρια ευρώ ετήσιο μισθολογικό κόστος από ανταποδοτικά τέλη. Λεφτά περισευουμενα αποδεδειγμένα πλέον δεν υπάρχουν όποτε κάποιος πρέπει να στερηθεί κι αυτοί σίγουρα δε θα είναι οι εργολάβοι καθαριότητας που επανειλημμένα έχει δηλώσει ότι θα τοποθετήσει η παρούσα κυβέρνηση.

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό theod75 » Δευ Ιούλ 08, 2019 9:03 pm

harisgr έγραψε:Πέταξε το πουλάκι, νέα αυτοδύναμη κυβέρνηση....... νέος υπουργός από το απόγευμα...... . 8166 διοριστεοι ας πούμε περίπου 120 εκατομμύρια ευρώ ετήσιο μισθολογικό κόστος από ανταποδοτικά τέλη. Λεφτά περισευουμενα αποδεδειγμένα πλέον δεν υπάρχουν όποτε κάποιος πρέπει να στερηθεί κι αυτοί σίγουρα δε θα είναι οι εργολάβοι καθαριότητας που επανειλημμένα έχει δηλώσει ότι θα τοποθετήσει η παρούσα κυβέρνηση.

Τους εργολάβους δεν τους νοιάζει τόσο η αποκομιδή των σκουπιδιών που έχει και μεγάλο κόστος όσο η διαχείρηση των σκουπιδιων που έχει μεγάλο κέρδος

nikomech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Σάβ Απρ 06, 2019 11:54 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό nikomech » Τρί Ιούλ 09, 2019 4:48 am

veni έγραψε:Θα ήθελα να ρωτήσω εαν έχει έρθει απο τον ΑΣΕΠ σε κάποιον απάντηση- αιτιολογηση για την μεταβολή των μορίων. Θελω να κάνω αίτηση θεραπείας αλλά δεν μου έχει έρθει κάποιο μήνυμα απο τον ΑΣΕΠ ώστε να ξερω πως να "κινηθώ".


Έχει έρθει ναι....σε τι θέλεις να εναντιωθεις;

veni
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 03, 2017 11:59 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό veni » Τρί Ιούλ 09, 2019 5:04 pm

nikomech έγραψε:
veni έγραψε:Θα ήθελα να ρωτήσω εαν έχει έρθει απο τον ΑΣΕΠ σε κάποιον απάντηση- αιτιολογηση για την μεταβολή των μορίων. Θελω να κάνω αίτηση θεραπείας αλλά δεν μου έχει έρθει κάποιο μήνυμα απο τον ΑΣΕΠ ώστε να ξερω πως να "κινηθώ".


Έχει έρθει ναι....σε τι θέλεις να εναντιωθεις;

Θα ήθελα να μου πεις τι σου έγραψαν σχετικά με την μεταβολή των μορίων. Γιατι σε εμενα δεν έχει έρθει τίποτα , σε κάποιους κωδικούς μου έβαλαν ολα τα μόρια μου και σε κάποιους άλλους μου έβαλαν λιγότερα και το θεμα μου είναι ότι στους κωδικούς που μου έβαλαν λιγότερα μόρια περνάω σε εννέα κωδικούς .

nikomech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Σάβ Απρ 06, 2019 11:54 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό nikomech » Τρί Ιούλ 09, 2019 10:29 pm

veni έγραψε:
nikomech έγραψε:
veni έγραψε:Θα ήθελα να ρωτήσω εαν έχει έρθει απο τον ΑΣΕΠ σε κάποιον απάντηση- αιτιολογηση για την μεταβολή των μορίων. Θελω να κάνω αίτηση θεραπείας αλλά δεν μου έχει έρθει κάποιο μήνυμα απο τον ΑΣΕΠ ώστε να ξερω πως να "κινηθώ".


Έχει έρθει ναι....σε τι θέλεις να εναντιωθεις;

Θα ήθελα να μου πεις τι σου έγραψαν σχετικά με την μεταβολή των μορίων. Γιατι σε εμενα δεν έχει έρθει τίποτα , σε κάποιους κωδικούς μου έβαλαν ολα τα μόρια μου και σε κάποιους άλλους μου έβαλαν λιγότερα και το θεμα μου είναι ότι στους κωδικούς που μου έβαλαν λιγότερα μόρια περνάω σε εννέα κωδικούς .


Αρα είσαι επιτυχούσα; Οι κωδικοί αναφέρονται στην ίδια ειδικότητα;

veni
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 03, 2017 11:59 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό veni » Τετ Ιούλ 10, 2019 12:12 am

nikomech έγραψε:
veni έγραψε:
nikomech έγραψε:
Έχει έρθει ναι....σε τι θέλεις να εναντιωθεις;

Θα ήθελα να μου πεις τι σου έγραψαν σχετικά με την μεταβολή των μορίων. Γιατι σε εμενα δεν έχει έρθει τίποτα , σε κάποιους κωδικούς μου έβαλαν ολα τα μόρια μου και σε κάποιους άλλους μου έβαλαν λιγότερα και το θεμα μου είναι ότι στους κωδικούς που μου έβαλαν λιγότερα μόρια περνάω σε εννέα κωδικούς .


Αρα είσαι επιτυχούσα; Οι κωδικοί αναφέρονται στην ίδια ειδικότητα;

Βασικά είμαι Ο, ναι σε ίδια ειδικότητα κατηγορίας ΔΕ. Το θεμα ειναι ποτέ θα στείλουν μήνυμα - email ακουω εδω μέσα ότι κάποιοι έχουν λάβει email , μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις σε τι κατηγορία είσαι και σου έχουν στείλει email ;

LANDINI
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 10, 2015 10:06 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό LANDINI » Τετ Ιούλ 10, 2019 8:34 am

nikomech έγραψε:
LANDINI έγραψε:Καλησπέρα σας..
Έχει κάνει κανείς αίτηση θεραπείας για την ειδική εμπειρία που μέτρησε στους πάντες??
Τι έχετε γράψει….?
ευχαριστώ


Σε τί ακριβώς θέλεις να εναντιωθείς; Γενικά στην ειδική εμπειρία ή ειδικά σε κάποια θέματα;


Καλημέρα.. ειμαι δεύτερος σε θεση ΔΕ διοικητικού σε θεση ΙΔΑΧ ο πρώτος και διοριστεος από τι ειδα του εχουν μετρήσει μορια από ειδικη εμπειρία.. σύμφωνα με την προκήρυξη (αν την κατάλαβα καλά) ειδική εμπειρία είναι για θέσεις καθαριότητας..νομίζω ότι κακώς του μετρήθηκαν τι σχέση έχει η καθαριότητα με την θέση ΔΕ διοικητικού…
αν εχω λαθος παρακαλω πειτε μου..
ευχαριστω

christos3k
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Δευ Φεβ 05, 2018 3:14 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό christos3k » Τετ Ιούλ 10, 2019 12:28 pm

Καλησπέρα. Είμαι σε αναμονή της απάντησης επί της ενστάσεως μου. Θυμίζω την περίπτωσή μου και θέλω την άποψή σας.
Με τα προσωρινά ήμουνα δεύτερος. Δεν είχα ειδική εμπειρία. Ο πρώτος επικαλέστηκε ειδική εμπειρία. Αν δεν είχε ειδική εμπειρία τότε θα ήμουν διοριστέος. Έκανα ένσταση επικαλούμενος ότι από την έρευνά μου δεν προκύπτει κάποια ειδική εμπειρία για τον πρώτο και ιδιαίτερα των περιπτώσεων που απαριθμούνταν στο έγγραφο του υπουργείου εσωτερικών. Στα οριστικά δεν άλλαξε τίποτα. Επειδή είμαστε μικρή κοινωνία και ξέρω που είχε εμπειρία ο πρώτος, σίγουρα δεν είχε ειδική εμπειρία με τις διατάξεις του εγγράφου του υπουργείου. Είχε σύμβαση έργου που έληξε χωρίς να παραταθεί. Και όλα αυτά σε άλλη υπηρεσία από εκεί που διορίστηκε άρα και η βούληση του νομοθέτη περί απρόσκοπτης συνέχειας της εργασίας και το πραγματικό νόημα το γιατί έπρεπε να βαθμολογηθεί η προηγούμενη εμπειρία στο ίδιο αντικείμενο προφανώς και δεν ισχύουν στην περίπτωσή μου.
Οπότε είμαι στη σκέψη αν προσφύγω ατομικά εναντίον της συγκεκριμένης περίπτωσης, ή ομαδικά εναντίον της προσμέτρησης της ειδικής εμπειρίας. Περισσότερο με τραβάει η δεύτερη επιλογή.
Επειδή δεν είμαι από Αθήνα αν έχετε καμία πρόταση γραφείου που θα κινήσει μια τέτοια διαδικασία ή να προσφύγω ατομικά, έστω και με pm μοιραστείτε την.
Ευχαριστώ!


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google Adsense [Bot] και 9 επισκέπτες