ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό sotinela » Κυρ Ιουν 30, 2019 2:48 pm

mixalis80 έγραψε:
sotinela έγραψε:ο Συνηγορος του Πολίτη αναφέρει στην ιστοσελίδα του οτι δεν μετέχει σε διαδικασίες ΑΣΕΠ. Η οποία κίνησή σας εικάζω έπρεπε να γίνει προς την Τράπεζα της Ελλάδος με καταγγελία σε επιθεώρηση εργασίας ή και με δικαστική προσφυγή ακύρωσης του ορίου ηλικίας.


Oσοι προσφύγαμε στον ΣτΠ , μας εσταλει ,ως κοινοποίηση, η επιστολή που έστειλε στην ΤτΕ ζητώντας της να αιτιολογήσει την επιβολή ορίου ηλικίας στον ε λόγω Διαγ/σμο. Αυτό μπορεί να σημαίνει κάτι, μπορεί και τιποτα.

Καταγγελία σε ΣΕΠΕ εμείς από επαρχία δεν μπορούμε γτ δεν έχουμε Παραρτημα. Δικαστική προσφυγή πρέπει να πάμε Αθήνα να βρούμε δικηγόρο εξειδικευμένο σε τέτοια ζητήματα. Και αφού δεν έχει γίνει κάποια συλλογική κίνηση, όπως έκαναν πχ οι αναπληρωτες εκπαιδ/κοί κλπ, τότε δεν είναι καθόλου ευκολο να παει καποιος ατομικά, για ευνόητους κ προφανείς λόγους..


Προσφυγή μπορείτε να κάνετε ομαδικά για να είναι και μικρότερο το κόστος για τον καθένα. Και στην 2κ 2019 έγινε ομαδική προσφυγή 50 ατόμων απο δικηγόρο της Αθήνας σχετικά με την κατάργηση της ειδικής εμπειρίας. Παντως ο Συνήγορος του Πολίτη οτι εχει να κάνει με ΑΣΕΠ δεν έχει επιροή. Το αναφέρει και στην ίδια του την ιστοσελίδα.

3. Ο Συνήγορος του Πολίτη έχει αρμοδιότητα για θέματα προσλήψεων;
Μόνον εφόσον αυτές δεν διενεργούνται από το Ανώτατο Συμβούλιο Επιλογής Προσωπικού (ΑΣΕΠ)

mixalis80
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2008 11:32 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό mixalis80 » Δευ Ιούλ 01, 2019 9:19 am

sotinela έγραψε:
mixalis80 έγραψε:
sotinela έγραψε:ο Συνηγορος του Πολίτη αναφέρει στην ιστοσελίδα του οτι δεν μετέχει σε διαδικασίες ΑΣΕΠ. Η οποία κίνησή σας εικάζω έπρεπε να γίνει προς την Τράπεζα της Ελλάδος με καταγγελία σε επιθεώρηση εργασίας ή και με δικαστική προσφυγή ακύρωσης του ορίου ηλικίας.


Oσοι προσφύγαμε στον ΣτΠ , μας εσταλει ,ως κοινοποίηση, η επιστολή που έστειλε στην ΤτΕ ζητώντας της να αιτιολογήσει την επιβολή ορίου ηλικίας στον ε λόγω Διαγ/σμο. Αυτό μπορεί να σημαίνει κάτι, μπορεί και τιποτα.

Καταγγελία σε ΣΕΠΕ εμείς από επαρχία δεν μπορούμε γτ δεν έχουμε Παραρτημα. Δικαστική προσφυγή πρέπει να πάμε Αθήνα να βρούμε δικηγόρο εξειδικευμένο σε τέτοια ζητήματα. Και αφού δεν έχει γίνει κάποια συλλογική κίνηση, όπως έκαναν πχ οι αναπληρωτες εκπαιδ/κοί κλπ, τότε δεν είναι καθόλου ευκολο να παει καποιος ατομικά, για ευνόητους κ προφανείς λόγους..


Προσφυγή μπορείτε να κάνετε ομαδικά για να είναι και μικρότερο το κόστος για τον καθένα. Και στην 2κ 2019 έγινε ομαδική προσφυγή 50 ατόμων απο δικηγόρο της Αθήνας σχετικά με την κατάργηση της ειδικής εμπειρίας. Παντως ο Συνήγορος του Πολίτη οτι εχει να κάνει με ΑΣΕΠ δεν έχει επιροή. Το αναφέρει και στην ίδια του την ιστοσελίδα.

3. Ο Συνήγορος του Πολίτη έχει αρμοδιότητα για θέματα προσλήψεων;
Μόνον εφόσον αυτές δεν διενεργούνται από το Ανώτατο Συμβούλιο Επιλογής Προσωπικού (ΑΣΕΠ)


Τοτε γτ εστειλε την επιστολή στην ΤτΕ;
Δεν εχω λόγο να διαφωνήσω μαζί σου. Ωστόσο μήπως το θέμα πρόσληψης είναι διαφορετικό από θεματα εγκυρότητας του διαγωνισμού αυτού καθαυτού;

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό sotinela » Δευ Ιούλ 01, 2019 1:29 pm

mixalis80 έγραψε:
sotinela έγραψε:
mixalis80 έγραψε:
Oσοι προσφύγαμε στον ΣτΠ , μας εσταλει ,ως κοινοποίηση, η επιστολή που έστειλε στην ΤτΕ ζητώντας της να αιτιολογήσει την επιβολή ορίου ηλικίας στον ε λόγω Διαγ/σμο. Αυτό μπορεί να σημαίνει κάτι, μπορεί και τιποτα.

Καταγγελία σε ΣΕΠΕ εμείς από επαρχία δεν μπορούμε γτ δεν έχουμε Παραρτημα. Δικαστική προσφυγή πρέπει να πάμε Αθήνα να βρούμε δικηγόρο εξειδικευμένο σε τέτοια ζητήματα. Και αφού δεν έχει γίνει κάποια συλλογική κίνηση, όπως έκαναν πχ οι αναπληρωτες εκπαιδ/κοί κλπ, τότε δεν είναι καθόλου ευκολο να παει καποιος ατομικά, για ευνόητους κ προφανείς λόγους..


Προσφυγή μπορείτε να κάνετε ομαδικά για να είναι και μικρότερο το κόστος για τον καθένα. Και στην 2κ 2019 έγινε ομαδική προσφυγή 50 ατόμων απο δικηγόρο της Αθήνας σχετικά με την κατάργηση της ειδικής εμπειρίας. Παντως ο Συνήγορος του Πολίτη οτι εχει να κάνει με ΑΣΕΠ δεν έχει επιροή. Το αναφέρει και στην ίδια του την ιστοσελίδα.

3. Ο Συνήγορος του Πολίτη έχει αρμοδιότητα για θέματα προσλήψεων;
Μόνον εφόσον αυτές δεν διενεργούνται από το Ανώτατο Συμβούλιο Επιλογής Προσωπικού (ΑΣΕΠ)


Τοτε γτ εστειλε την επιστολή στην ΤτΕ;
Δεν εχω λόγο να διαφωνήσω μαζί σου. Ωστόσο μήπως το θέμα πρόσληψης είναι διαφορετικό από θεματα εγκυρότητας του διαγωνισμού αυτού καθαυτού;


Απο τη στιγμή που ο διαγωνισμός είναι υπο την σκέπη του ΑΣΕΠ ο συνήγορος του πολίτη δεν εχει κανέναν λόγο. Απορώ και εγω πως έστειλε επιστολή. Ακόμη και στην περίπτωση της Εθνικής Τράπεζας όταν έκανε διαγωνισμούς ΑΣΕΠ ο Συνήγορος Πολίτη δεν είχε καμία δικαιοδοσία για ένσταση επι της διαδικασίας γιατι ηταν υπο τον έλεγχο ΑΣΕΠ παρόλο που η εθνική τράπεζα δεν είναι ΝΠΔΔ ή ΝΠΙΔ.
Δική μου άποψη είναι οτι μόνον μέσω δικαστικής προσφυγής θα μπορούσατε να κερδίσετε κάτι, επικαλούμενοι πάντα την άνιση και αντισυνταγματική μεταχείριση μεταξύ των υποψηφίων ( ηλικιακή διάκριση ). ο συνήγορος του πολίτη ειναι χάσιμο χρόνου σε θέματα ΑΣΕΠ.

hrms33
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Τετ Φεβ 06, 2019 10:56 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό hrms33 » Δευ Ιούλ 15, 2019 8:55 pm

Έχετε κάποια ενημέρωση σχετικά με το πότε προγραμματίζεται η διεξαγωγή του διαγωνισμού; Είχε ακουστεί κάτι για Σεπτέμβρη. Ισχύει ακόμα; Έχει τηλεφωνήσει κανείς στο ΑΣΕΠ; Γενικά τα βλέπω πολύ χαλαρά τα πράγματα εδώ στο forum σε σχέση με άλλους διαγωνισμούς :)

Ms71
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Δευ Ιαν 16, 2017 4:00 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Ms71 » Παρ Ιούλ 26, 2019 11:59 pm

dikaiol έγραψε:Προσπάθησέ το μέσω δικηγόρου. Σημαντικό όμως είναι να πιστεύεις ότι θα τα πας αρκετά καλά στο διαγωνισμό. Άποψη μου είναι ότι δεν αξίζει το οικονομικό κόστος αν δεν υπάρχει αντίστοιχα η πίστη ότι θα είσαι μέσα στους επιτυχόντες. Πρέπει να αντισταθμίσει ο καθένας από εσάς αυτά τα δύο. Να γνωρίζετε όμως ότι υπάρχει πίεση προς τον ΑΣΕΠ και κατ'επέκταση προς την ΤτΕ και δικαστικά πλέον για τα όρια ηλικίας. Ελάχιστοι το τολμήσαμε, αλλά ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη...



Μπορεί να γίνει τώρα αίτηση ακύρωσης; δεν έπρεπε να είχε γινει αυτό μεσα σε 60 μερες μόνο από την έκδοση της προκήρυξης;

Anto
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Δευ Αύγ 21, 2017 9:52 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Anto » Κυρ Ιούλ 28, 2019 1:51 pm

Λογικά για Σεπτεμβρίο απ ότι λένε. Πάντως περίπου 600 αιτήσεις τις έβγαλαν άκυρες.

dikaiol
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Σάβ Απρ 21, 2018 11:34 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό dikaiol » Κυρ Ιούλ 28, 2019 5:24 pm

Ms71 έγραψε:
dikaiol έγραψε:Προσπάθησέ το μέσω δικηγόρου. Σημαντικό όμως είναι να πιστεύεις ότι θα τα πας αρκετά καλά στο διαγωνισμό. Άποψη μου είναι ότι δεν αξίζει το οικονομικό κόστος αν δεν υπάρχει αντίστοιχα η πίστη ότι θα είσαι μέσα στους επιτυχόντες. Πρέπει να αντισταθμίσει ο καθένας από εσάς αυτά τα δύο. Να γνωρίζετε όμως ότι υπάρχει πίεση προς τον ΑΣΕΠ και κατ'επέκταση προς την ΤτΕ και δικαστικά πλέον για τα όρια ηλικίας. Ελάχιστοι το τολμήσαμε, αλλά ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη...



Μπορεί να γίνει τώρα αίτηση ακύρωσης; δεν έπρεπε να είχε γινει αυτό μεσα σε 60 μερες μόνο από την έκδοση της προκήρυξης;


Δικηγόρος δεν είμαι αλλά έχω την εντύπωση ότι μπορεί να προσβάλουν την απόρριψη τους τα άτομα που απορρίφθηκαν λόγω ηλικίας ακόμα και τώρα. Δεν νομίζω να είναι τυχαίο τόσες απορριφθεντες αιτήσεις λόγω ορίου ηλικίας. Επειδή είναι γραπτός διαγωνισμός και όχι με σειρά προτεραιότητας ίσως μέσω του δικηγόρου πάρει κάποιος εντολή να δώσει εξετάσεις και αν είναι μέσα σε αυτούς με την καλύτερη βαθμολογία είναι πιο θετικες οι εξελίξεις.

hrms33
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Τετ Φεβ 06, 2019 10:56 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό hrms33 » Κυρ Ιούλ 28, 2019 8:24 pm

dikaiol έγραψε:
Ms71 έγραψε:
dikaiol έγραψε:Προσπάθησέ το μέσω δικηγόρου. Σημαντικό όμως είναι να πιστεύεις ότι θα τα πας αρκετά καλά στο διαγωνισμό. Άποψη μου είναι ότι δεν αξίζει το οικονομικό κόστος αν δεν υπάρχει αντίστοιχα η πίστη ότι θα είσαι μέσα στους επιτυχόντες. Πρέπει να αντισταθμίσει ο καθένας από εσάς αυτά τα δύο. Να γνωρίζετε όμως ότι υπάρχει πίεση προς τον ΑΣΕΠ και κατ'επέκταση προς την ΤτΕ και δικαστικά πλέον για τα όρια ηλικίας. Ελάχιστοι το τολμήσαμε, αλλά ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη...



Μπορεί να γίνει τώρα αίτηση ακύρωσης; δεν έπρεπε να είχε γινει αυτό μεσα σε 60 μερες μόνο από την έκδοση της προκήρυξης;


Δικηγόρος δεν είμαι αλλά έχω την εντύπωση ότι μπορεί να προσβάλουν την απόρριψη τους τα άτομα που απορρίφθηκαν λόγω ηλικίας ακόμα και τώρα. Δεν νομίζω να είναι τυχαίο τόσες απορριφθεντες αιτήσεις λόγω ορίου ηλικίας. Επειδή είναι γραπτός διαγωνισμός και όχι με σειρά προτεραιότητας ίσως μέσω του δικηγόρου πάρει κάποιος εντολή να δώσει εξετάσεις και αν είναι μέσα σε αυτούς με την καλύτερη βαθμολογία είναι πιο θετικες οι εξελίξεις.


Ούτε εγώ είμαι δικηγόρος αλλά η συμμετοχή σε έναν διαγωνισμό προϋποθέτει ότι αυτός που συμμετέχει αποδέχεται τους όρους του διαγωνισμού. Αν δεν έχει προσβάλλει την προκήρυξη, τότε από πού προκύπτει ότι δεν τους αποδέχεται ως προς την ηλικία; Εντολή στο ΑΣΕΠ να συμμετάσχουν μπορεί να δοθεί μόνο κατόπιν δικαστικής απόφασης ή έστω προσωρινής διαταγής δικαστηρίου (αν χρησιμοποιώ τη σωστή ορολογία). Ο δικηγόρος τι εντολή να δώσει; Αν δεν έχει προσβληθεί η προκήρυξη, δεν βλέπω πώς μπορεί να βγει τέτοια απόφαση. Βέβαια, ξαναλέω ότι δεν είμαι δικηγόρος, ούτε ξέρω πώς μπορεί να έχουν κινηθεί όσοι περνούν το όριο της ηλικίας.

dikaiol
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Σάβ Απρ 21, 2018 11:34 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό dikaiol » Δευ Ιούλ 29, 2019 4:09 pm

hrms33 έγραψε:
dikaiol έγραψε:
Ms71 έγραψε:

Μπορεί να γίνει τώρα αίτηση ακύρωσης; δεν έπρεπε να είχε γινει αυτό μεσα σε 60 μερες μόνο από την έκδοση της προκήρυξης;


Δικηγόρος δεν είμαι αλλά έχω την εντύπωση ότι μπορεί να προσβάλουν την απόρριψη τους τα άτομα που απορρίφθηκαν λόγω ηλικίας ακόμα και τώρα. Δεν νομίζω να είναι τυχαίο τόσες απορριφθεντες αιτήσεις λόγω ορίου ηλικίας. Επειδή είναι γραπτός διαγωνισμός και όχι με σειρά προτεραιότητας ίσως μέσω του δικηγόρου πάρει κάποιος εντολή να δώσει εξετάσεις και αν είναι μέσα σε αυτούς με την καλύτερη βαθμολογία είναι πιο θετικες οι εξελίξεις.


Ούτε εγώ είμαι δικηγόρος αλλά η συμμετοχή σε έναν διαγωνισμό προϋποθέτει ότι αυτός που συμμετέχει αποδέχεται τους όρους του διαγωνισμού. Αν δεν έχει προσβάλλει την προκήρυξη, τότε από πού προκύπτει ότι δεν τους αποδέχεται ως προς την ηλικία; Εντολή στο ΑΣΕΠ να συμμετάσχουν μπορεί να δοθεί μόνο κατόπιν δικαστικής απόφασης ή έστω προσωρινής διαταγής δικαστηρίου (αν χρησιμοποιώ τη σωστή ορολογία). Ο δικηγόρος τι εντολή να δώσει; Αν δεν έχει προσβληθεί η προκήρυξη, δεν βλέπω πώς μπορεί να βγει τέτοια απόφαση. Βέβαια, ξαναλέω ότι δεν είμαι δικηγόρος, ούτε ξέρω πώς μπορεί να έχουν κινηθεί όσοι περνούν το όριο της ηλικίας.


Μπορεί ταυτόχρονα να έχουν κινηθεί και νομικά. Που να γνωρίζει κάποιος τι κινήσεις έχει κάνει ο οποιοσδήποτε. Το ότι συμμετέχει κάποιος σε ένα διαγωνισμό δεν σημαίνει απόλυτα ότι αποδέχεται και τους όρους. Νομίζω ότι απλά ανοίγει ένα ακόμα παράθυρο στο να μπορούν να προσβάλλουν την απόρριψη τους βάσει ευρωπαϊκών Κανονισμων. Υπάρχει και μια χρονική καθυστέρηση στο να πάρει κάποιος δικάσιμο. Πόσο δε στο να βγει η απόφαση. Αν κοιτάξεις το διαύγεια κατά καιρούς θα δεις διορισμους ύστερα από δικαστικές αποφάσεις.

hrms33
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Τετ Φεβ 06, 2019 10:56 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό hrms33 » Δευ Ιούλ 29, 2019 11:58 pm

dikaiol έγραψε:
hrms33 έγραψε:
dikaiol έγραψε:
Δικηγόρος δεν είμαι αλλά έχω την εντύπωση ότι μπορεί να προσβάλουν την απόρριψη τους τα άτομα που απορρίφθηκαν λόγω ηλικίας ακόμα και τώρα. Δεν νομίζω να είναι τυχαίο τόσες απορριφθεντες αιτήσεις λόγω ορίου ηλικίας. Επειδή είναι γραπτός διαγωνισμός και όχι με σειρά προτεραιότητας ίσως μέσω του δικηγόρου πάρει κάποιος εντολή να δώσει εξετάσεις και αν είναι μέσα σε αυτούς με την καλύτερη βαθμολογία είναι πιο θετικες οι εξελίξεις.


Ούτε εγώ είμαι δικηγόρος αλλά η συμμετοχή σε έναν διαγωνισμό προϋποθέτει ότι αυτός που συμμετέχει αποδέχεται τους όρους του διαγωνισμού. Αν δεν έχει προσβάλλει την προκήρυξη, τότε από πού προκύπτει ότι δεν τους αποδέχεται ως προς την ηλικία; Εντολή στο ΑΣΕΠ να συμμετάσχουν μπορεί να δοθεί μόνο κατόπιν δικαστικής απόφασης ή έστω προσωρινής διαταγής δικαστηρίου (αν χρησιμοποιώ τη σωστή ορολογία). Ο δικηγόρος τι εντολή να δώσει; Αν δεν έχει προσβληθεί η προκήρυξη, δεν βλέπω πώς μπορεί να βγει τέτοια απόφαση. Βέβαια, ξαναλέω ότι δεν είμαι δικηγόρος, ούτε ξέρω πώς μπορεί να έχουν κινηθεί όσοι περνούν το όριο της ηλικίας.


Μπορεί ταυτόχρονα να έχουν κινηθεί και νομικά. Που να γνωρίζει κάποιος τι κινήσεις έχει κάνει ο οποιοσδήποτε. Το ότι συμμετέχει κάποιος σε ένα διαγωνισμό δεν σημαίνει απόλυτα ότι αποδέχεται και τους όρους. Νομίζω ότι απλά ανοίγει ένα ακόμα παράθυρο στο να μπορούν να προσβάλλουν την απόρριψη τους βάσει ευρωπαϊκών Κανονισμων. Υπάρχει και μια χρονική καθυστέρηση στο να πάρει κάποιος δικάσιμο. Πόσο δε στο να βγει η απόφαση. Αν κοιτάξεις το διαύγεια κατά καιρούς θα δεις διορισμους ύστερα από δικαστικές αποφάσεις.


Το γνωρίζω ότι ανεβαίνουν αποφάσεις στο Διαύγεια που αφορούν διορισμούς. Ωστόσο, μιλάμε για μια ιδιάζουσα περίπτωση, όταν πρόκειται για το όριο ηλικίας. Επίσης, αναφέρθηκα στην περίπτωση που δεν έχει κινηθεί κάποιος νομικά. Θέλω απλά να πω ότι αν δεν έχει προσβληθεί η προκήρυξη εντός 60 ημερών από τη δημοσίευσή της στο ΦΕΚ, αμφιβάλλω, αν το θυμηθεί κάποιος αργότερα έχοντας ήδη συμμετάσχει στον διαγωνισμό, αν θα μπορεί να βγάλει κάτι. Γενικά υπάρχει μια προθεσμία στο να προσβάλεις κάτι, δεν ισχύει γενικά και αόριστα το δικαίωμα για προσφυγή. Από εκεί και πέρα, όποιος ενδιαφέρεται θεωρητικά θα έχει ψαχτεί.

Ξέρει κανείς για πότε πάει ο διαγωνισμός; Προς χειμώνα ή νωρίτερα;

konstantiaa
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: Τρί Φεβ 17, 2009 9:01 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό konstantiaa » Κυρ Αύγ 04, 2019 3:24 pm

Dikaiol πότε έκανες προσφυγή στην 11/Κ; Γιατί στη συζήτηση για την 11Κ είχες πει ότι δεν έκανες λόγω κόστους.

ntinak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τετ Φεβ 18, 2009 4:41 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό ntinak » Δευ Αύγ 05, 2019 11:23 am

Καλημέρα σας!
Ξέρετε αν πριν τη διεξαγωγή του διαγωνισμού θα δημοσιευθεί κάποιος πίνακας αποτελεσμάτων?
Ο πίνακας απορριπτέων περιλάμβανε (αν κατάλαβα καλά) αυτούς που δεν πληρούσαν το όριο ηλικίας ή δεν είχαν στείλει την αίτηση. Τα υπόλοιπα δικαολογητικά θα ελεγχθούν μετά ή πριν το διαγωνισμό?

natalia1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 04, 2019 3:04 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό natalia1 » Τρί Αύγ 06, 2019 7:22 pm

Για να βγει ο πίνακας απορριπτέων όλα τα δικαιολογητικά έχουν ελεγχθεί ήδη. Αναμένεται ο οριστικός πίνακας απορριπτέων αφού εξεταστούν οι ενστάσεις (λογικά δεν θα πάρει πολύ ακόμα) κ αμέσως μετά θα ανακοινωθούν οι ημερομηνίες διεξαγωγής και τα εξεταστικά κέντρα.

dikaiol
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Σάβ Απρ 21, 2018 11:34 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό dikaiol » Τετ Αύγ 07, 2019 12:18 pm

konstantiaa έγραψε:Dikaiol πότε έκανες προσφυγή στην 11/Κ; Γιατί στη συζήτηση για την 11Κ είχες πει ότι δεν έκανες λόγω κόστους.


εκανα τελευταία μέρα πριν εκπνευσει η διορία γιατί θεώρησα ότι θα το αναμασούσα αργότερα ότι δεν πήγα μέχρι τέλος την όλη προσπάθεια. Μάίο ήταν η δικάσιμος. Όοοοταν βγει η απόφαση θα ενημερώσω ώστε να γνωρίζουν όλοι.

niki85
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 22, 2019 1:42 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό niki85 » Τετ Αύγ 07, 2019 12:45 pm

Το όριο ηλικίας ξεκινούσε από το 1984 κ μετά. Πώς διορίστηκε ένας κύριος που ήταν το 1983 γεννημένος???


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες