ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
mixalis80
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2008 11:32 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό mixalis80 » Τετ Μάιος 22, 2019 5:00 pm

dikaiol έγραψε:Για όσους πάνε δικαστικά αν δεν έχει αλλάξει ο νόμος γράφει ότι

Αν ο υποψήφιος προσβάλει τον αποκλεισμό του ενώπιον δικαστηρίου πριν την ημέρα του διαγωνισμού, συμμετέχει σε αυτόν και αν επιτύχει, ο διορισμός του τελεί υπό την αναβλητική αίρεση της αποδοχής της αιτήσεώς του από το δικαστήριο.


Ηρθε επιστολή από τον ΣτΠ προς την ΤτΕ κοινοποιημένη σε όσους έκαναν αναφορά περί διάκρισης ηλικίας.
Αναφέρεται ότι αιτούνται από την ΤτΕ να αποστείλει (Στον ΣτΠ) τα έγγραφα τα οποία αιτιολογούν τη θέσπιση ορίου ηλικίας.

Μπορεί να σημαίνει κάτι αυτό;

Κι αναφορικά με αυτό πώς θα παρουμε μέρος στο διαγωνισμό αφού ούτε καν συμμετοχή δεν μας άφησε το ηλεκτρ.σύστημα του ΑΣΕΠ να προβούμε;

Parasa87
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Μάιος 08, 2019 2:35 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Parasa87 » Τετ Μάιος 22, 2019 10:27 pm

Econ123 έγραψε:Συγνώμη αν είναι χαζό αυτό που θα πω..αλλά ας πούμε ο μέγιστος βαθμός πχ θα είναι 100(γραπτά)+ 5(απολυτήριο)+ 5(εμπειρία).. δηλαδή 110;;
Το σκέφτομαι καθώς δεν έχω και πολύ καλό βαθμό στο απολυτήριο,ούτε εμπειρία..και δεν ξέρω αν αξίζει τον κοπο

Αυτό που ρωτάς είναι πολύ εύλογο διότι έγιναν 6000 αιτήσεις κ ο αριθμός των διοριστέων είναι μόλις 60 άτομα. Καπως έτσι υπολογίζονται τα συνολικά σου μόρια (πολλαπλασιαζεισ Βέβαια το βαθμό των γραπτών με τον συντελεστή βαρύτητας).Φυσικά, παίζει ρόλο αν είσαι στη γενική κατηγορία που εκεί οι θέσεις μειώνονται καθώς ο αριθμός των αιτησεων (λογικά) θα είναι μεγαλύτερος. Για παράδειγμα, μπορεί για τις 36 γενικεσ θεσεισ Να έχουν γίνει 5000 αιτήσεις που σήμαινει ότι μπαίνει περίπου 1 στους 138. Προσωπικά πιστεύω ότι χώρις έξτρα μοριοδότηση ( βαθμό πτυχίου, εμπειρία) ο μόνος τρόπος να έχει κάποιος ελπίδες είναι να γράψει άριστα. Και φυσικά δεν γνωρίζουμε ( και δεν μπορούμε να γνωρίζουμε) αν και εφόσον ολεσ οι θέσεις θα αποδωθούν αξιοκρατικά.

mixalis80
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2008 11:32 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό mixalis80 » Σάβ Μάιος 25, 2019 10:59 am

dikaiol έγραψε:Για όσους πάνε δικαστικά αν δεν έχει αλλάξει ο νόμος γράφει ότι

Αν ο υποψήφιος προσβάλει τον αποκλεισμό του ενώπιον δικαστηρίου πριν την ημέρα του διαγωνισμού, συμμετέχει σε αυτόν και αν επιτύχει, ο διορισμός του τελεί υπό την αναβλητική αίρεση της αποδοχής της αιτήσεώς του από το δικαστήριο.


Ηρθε επιστολή από τον ΣτΠ προς την ΤτΕ κοινοποιημένη σε όσους έκαναν αναφορά περί διάκρισης ηλικίας.
Αναφέρεται ότι αιτούνται από την ΤτΕ να αποστείλει (Στον ΣτΠ) τα έγγραφα τα οποία αιτιολογούν τη θέσπιση ορίου ηλικίας.

Μπορεί να σημαίνει κάτι αυτό;

Κι αναφορικά με αυτό που λέει ο dikaiol:πώς θα παρουμε μέρος στο διαγωνισμό αφού ούτε καν συμμετοχή δεν μας άφησε το ηλεκτρ.σύστημα του ΑΣΕΠ να προβούμε;

dikaiol
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Σάβ Απρ 21, 2018 11:34 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό dikaiol » Σάβ Μάιος 25, 2019 10:35 pm

Προσπάθησέ το μέσω δικηγόρου. Σημαντικό όμως είναι να πιστεύεις ότι θα τα πας αρκετά καλά στο διαγωνισμό. Άποψη μου είναι ότι δεν αξίζει το οικονομικό κόστος αν δεν υπάρχει αντίστοιχα η πίστη ότι θα είσαι μέσα στους επιτυχόντες. Πρέπει να αντισταθμίσει ο καθένας από εσάς αυτά τα δύο. Να γνωρίζετε όμως ότι υπάρχει πίεση προς τον ΑΣΕΠ και κατ'επέκταση προς την ΤτΕ και δικαστικά πλέον για τα όρια ηλικίας. Ελάχιστοι το τολμήσαμε, αλλά ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη...

vasiliki76
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Μάιος 01, 2019 4:03 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό vasiliki76 » Κυρ Μάιος 26, 2019 4:16 pm

mixalis80 έγραψε:
dikaiol έγραψε:Για όσους πάνε δικαστικά αν δεν έχει αλλάξει ο νόμος γράφει ότι

Αν ο υποψήφιος προσβάλει τον αποκλεισμό του ενώπιον δικαστηρίου πριν την ημέρα του διαγωνισμού, συμμετέχει σε αυτόν και αν επιτύχει, ο διορισμός του τελεί υπό την αναβλητική αίρεση της αποδοχής της αιτήσεώς του από το δικαστήριο.


Ηρθε επιστολή από τον ΣτΠ προς την ΤτΕ κοινοποιημένη σε όσους έκαναν αναφορά περί διάκρισης ηλικίας.
Αναφέρεται ότι αιτούνται από την ΤτΕ να αποστείλει (Στον ΣτΠ) τα έγγραφα τα οποία αιτιολογούν τη θέσπιση ορίου ηλικίας.

Μπορεί να σημαίνει κάτι αυτό;

Κι αναφορικά με αυτό πώς θα παρουμε μέρος στο διαγωνισμό αφού ούτε καν συμμετοχή δεν μας άφησε το ηλεκτρ.σύστημα του ΑΣΕΠ να προβούμε;

Καλησπέρα, εγώ έκανα αίτηση κανονικά, έχω γεννηθεί το 1976 και πήρα απολ. λυκείου το 1993. Νομίζω πως τις τελευταίες μέρες των αιτήσεων άνοιξε το σύστημα και δεχόταν όλες τις αιτήσεις.

mixalis80
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2008 11:32 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό mixalis80 » Κυρ Μάιος 26, 2019 6:26 pm

vasiliki76 έγραψε:
mixalis80 έγραψε:
dikaiol έγραψε:Για όσους πάνε δικαστικά αν δεν έχει αλλάξει ο νόμος γράφει ότι

Αν ο υποψήφιος προσβάλει τον αποκλεισμό του ενώπιον δικαστηρίου πριν την ημέρα του διαγωνισμού, συμμετέχει σε αυτόν και αν επιτύχει, ο διορισμός του τελεί υπό την αναβλητική αίρεση της αποδοχής της αιτήσεώς του από το δικαστήριο.


Ηρθε επιστολή από τον ΣτΠ προς την ΤτΕ κοινοποιημένη σε όσους έκαναν αναφορά περί διάκρισης ηλικίας.
Αναφέρεται ότι αιτούνται από την ΤτΕ να αποστείλει (Στον ΣτΠ) τα έγγραφα τα οποία αιτιολογούν τη θέσπιση ορίου ηλικίας.

Μπορεί να σημαίνει κάτι αυτό;

Κι αναφορικά με αυτό πώς θα παρουμε μέρος στο διαγωνισμό αφού ούτε καν συμμετοχή δεν μας άφησε το ηλεκτρ.σύστημα του ΑΣΕΠ να προβούμε;

Καλησπέρα, εγώ έκανα αίτηση κανονικά, έχω γεννηθεί το 1976 και πήρα απολ. λυκείου το 1993. Νομίζω πως τις τελευταίες μέρες των αιτήσεων άνοιξε το σύστημα και δεχόταν όλες τις αιτήσεις.


Λόγω του ότι κατοικούμε νησιωτική επαρχία θα μου ήταν εξαιρετικά δύσκολο ένα τέτοιο ταξίδι δίχως να ξέρουμε αν τελικά εμείς οι ...γηραιοί θα γινόμασταν δεκτοί στο γραπτό διαγωνισμό. Σκέψου να πας ως Αθήνα και να φας άκυρο :(
Οπότε δεν έδωσα σημασία στο να υποβάλλω την αίτηση παρά μόνο να στείλω ΣτΠ. Από εκεί και πέρα ΑΝ κριθεί παράνομο το όριο ηλικίας εκτιμώ ότι θα ξαναγίνει ο διαγωνισμός οπότε θα έχουμε την ευκαιρία να υποβάλλουμε εκ νέου την αίτηση. Έτσι τουλάχιστον το σκέφτηκα. Οψόμεθα.

dikaiol
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Σάβ Απρ 21, 2018 11:34 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό dikaiol » Δευ Μάιος 27, 2019 8:41 am

mixalis80 έγραψε:
vasiliki76 έγραψε:
mixalis80 έγραψε:
Ηρθε επιστολή από τον ΣτΠ προς την ΤτΕ κοινοποιημένη σε όσους έκαναν αναφορά περί διάκρισης ηλικίας.
Αναφέρεται ότι αιτούνται από την ΤτΕ να αποστείλει (Στον ΣτΠ) τα έγγραφα τα οποία αιτιολογούν τη θέσπιση ορίου ηλικίας.

Μπορεί να σημαίνει κάτι αυτό;

Κι αναφορικά με αυτό πώς θα παρουμε μέρος στο διαγωνισμό αφού ούτε καν συμμετοχή δεν μας άφησε το ηλεκτρ.σύστημα του ΑΣΕΠ να προβούμε;

Καλησπέρα, εγώ έκανα αίτηση κανονικά, έχω γεννηθεί το 1976 και πήρα απολ. λυκείου το 1993. Νομίζω πως τις τελευταίες μέρες των αιτήσεων άνοιξε το σύστημα και δεχόταν όλες τις αιτήσεις.


Λόγω του ότι κατοικούμε νησιωτική επαρχία θα μου ήταν εξαιρετικά δύσκολο ένα τέτοιο ταξίδι δίχως να ξέρουμε αν τελικά εμείς οι ...γηραιοί θα γινόμασταν δεκτοί στο γραπτό διαγωνισμό. Σκέψου να πας ως Αθήνα και να φας άκυρο :(
Οπότε δεν έδωσα σημασία στο να υποβάλλω την αίτηση παρά μόνο να στείλω ΣτΠ. Από εκεί και πέρα ΑΝ κριθεί παράνομο το όριο ηλικίας εκτιμώ ότι θα ξαναγίνει ο διαγωνισμός οπότε θα έχουμε την ευκαιρία να υποβάλλουμε εκ νέου την αίτηση. Έτσι τουλάχιστον το σκέφτηκα. Οψόμεθα.


Μακάρι να γίνει έτσι. Αν και μέχρι στιγμής δύσκολα να ακυρωθούν προκυρ. χωρις δικαστική διαμάχη. Καλή επιτυχία.

vasiliki76
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Μάιος 01, 2019 4:03 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό vasiliki76 » Δευ Μάιος 27, 2019 2:04 pm

dikaiol έγραψε:
mixalis80 έγραψε:
vasiliki76 έγραψε:Καλησπέρα, εγώ έκανα αίτηση κανονικά, έχω γεννηθεί το 1976 και πήρα απολ. λυκείου το 1993. Νομίζω πως τις τελευταίες μέρες των αιτήσεων άνοιξε το σύστημα και δεχόταν όλες τις αιτήσεις.


Λόγω του ότι κατοικούμε νησιωτική επαρχία θα μου ήταν εξαιρετικά δύσκολο ένα τέτοιο ταξίδι δίχως να ξέρουμε αν τελικά εμείς οι ...γηραιοί θα γινόμασταν δεκτοί στο γραπτό διαγωνισμό. Σκέψου να πας ως Αθήνα και να φας άκυρο :(
Οπότε δεν έδωσα σημασία στο να υποβάλλω την αίτηση παρά μόνο να στείλω ΣτΠ. Από εκεί και πέρα ΑΝ κριθεί παράνομο το όριο ηλικίας εκτιμώ ότι θα ξαναγίνει ο διαγωνισμός οπότε θα έχουμε την ευκαιρία να υποβάλλουμε εκ νέου την αίτηση. Έτσι τουλάχιστον το σκέφτηκα. Οψόμεθα.


Μακάρι να γίνει έτσι. Αν και μέχρι στιγμής δύσκολα να ακυρωθούν προκυρ. χωρις δικαστική διαμάχη. Καλή επιτυχία.


Δηλαδή είμαι μόνη μου στον αγώνα???? Αλλος υπερήλικας που να έκανε αίτηση υπάρχει????

mixalis80
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2008 11:32 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό mixalis80 » Δευ Μάιος 27, 2019 5:19 pm

vasiliki76 έγραψε:
dikaiol έγραψε:
mixalis80 έγραψε:
Λόγω του ότι κατοικούμε νησιωτική επαρχία θα μου ήταν εξαιρετικά δύσκολο ένα τέτοιο ταξίδι δίχως να ξέρουμε αν τελικά εμείς οι ...γηραιοί θα γινόμασταν δεκτοί στο γραπτό διαγωνισμό. Σκέψου να πας ως Αθήνα και να φας άκυρο :(
Οπότε δεν έδωσα σημασία στο να υποβάλλω την αίτηση παρά μόνο να στείλω ΣτΠ. Από εκεί και πέρα ΑΝ κριθεί παράνομο το όριο ηλικίας εκτιμώ ότι θα ξαναγίνει ο διαγωνισμός οπότε θα έχουμε την ευκαιρία να υποβάλλουμε εκ νέου την αίτηση. Έτσι τουλάχιστον το σκέφτηκα. Οψόμεθα.


Μακάρι να γίνει έτσι. Αν και μέχρι στιγμής δύσκολα να ακυρωθούν προκυρ. χωρις δικαστική διαμάχη. Καλή επιτυχία.


Δηλαδή είμαι μόνη μου στον αγώνα???? Αλλος υπερήλικας που να έκανε αίτηση υπάρχει????


Είμαστε μερικοί που έχουμε προσφύγει στον ΣτΠ. Ενδεχόμενα, είστε και εσεις οι υπόλοιποι γηραλέοι που έχετε προλάβει να δηλώσετε συμμετοχή μέσω ΑΣΕΠ. Επομένως, δεν είσαι μόνη :D θέλω να ελπίζω..

vasiliki76
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Μάιος 01, 2019 4:03 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό vasiliki76 » Τετ Ιουν 19, 2019 3:20 pm

Πήρα στον ΣτΠ τηλ και μου είπαν ότι καλό είναι να πάω στην επιθεώρηση εργασίας που ανήκει η τράπεζα της ελλάδος και να κάνω ονομαστική καταγγελία για την προκ. για το όριο ηλικίας. Είπαν ότι θα είναι υπέρ μας άν γίνει έλεγχος και βγει πρόστιμο. Σκέφτομαι να πάω την Παρασκευή 21.06 αν και ακόμα δεν έχω ψάξει που έχει επιθεώρηση εργασίας. Είναι κανείς άλλος Αθήνα? Ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη...

mixalis80
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2008 11:32 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό mixalis80 » Πέμ Ιουν 20, 2019 10:49 am

vasiliki76 έγραψε:Πήρα στον ΣτΠ τηλ και μου είπαν ότι καλό είναι να πάω στην επιθεώρηση εργασίας που ανήκει η τράπεζα της ελλάδος και να κάνω ονομαστική καταγγελία για την προκ. για το όριο ηλικίας. Είπαν ότι θα είναι υπέρ μας άν γίνει έλεγχος και βγει πρόστιμο. Σκέφτομαι να πάω την Παρασκευή 21.06 αν και ακόμα δεν έχω ψάξει που έχει επιθεώρηση εργασίας. Είναι κανείς άλλος Αθήνα? Ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη...


Eνδιαφέρον ακούγεται, ρωτηστε αν μπορούμε και διαδικτυακά να το κάνουμε, καθώς εδώ που μένουμε δεν υπάρχει Παράρτημα Επιθ.Εργασίας.

zetakimr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Μαρ 20, 2018 10:40 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό zetakimr » Πέμ Ιουν 20, 2019 11:24 am

Kαλημέρα !ηθελα να σας ρωτησω αν έχετε ξεκινησει προετοιμασία μόνοι σας ή πηγαινετε σε καποιο φροντιστηριο..
καλη συνεχεια σε ολους :D

vasiliki76
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Μάιος 01, 2019 4:03 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό vasiliki76 » Πέμ Ιουν 20, 2019 1:54 pm

mixalis80 έγραψε:
vasiliki76 έγραψε:Πήρα στον ΣτΠ τηλ και μου είπαν ότι καλό είναι να πάω στην επιθεώρηση εργασίας που ανήκει η τράπεζα της ελλάδος και να κάνω ονομαστική καταγγελία για την προκ. για το όριο ηλικίας. Είπαν ότι θα είναι υπέρ μας άν γίνει έλεγχος και βγει πρόστιμο. Σκέφτομαι να πάω την Παρασκευή 21.06 αν και ακόμα δεν έχω ψάξει που έχει επιθεώρηση εργασίας. Είναι κανείς άλλος Αθήνα? Ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη...


Eνδιαφέρον ακούγεται, ρωτηστε αν μπορούμε και διαδικτυακά να το κάνουμε, καθώς εδώ που μένουμε δεν υπάρχει Παράρτημα Επιθ.Εργασίας.


Οχι δεν γίνεται διαδικτυακά αλλιώς θα το είχα ήδη κάνει. Απλά μόνη μου όσο και να το τρέξω δεν θα έχει αποτέλεσμα. Καλό θα ήταν να κάνουμε τουλάχιστον 5 άτομα την ίδια καταγγελία

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό sotinela » Πέμ Ιουν 27, 2019 2:16 pm

ο Συνηγορος του Πολίτη αναφέρει στην ιστοσελίδα του οτι δεν μετέχει σε διαδικασίες ΑΣΕΠ. Η οποία κίνησή σας εικάζω έπρεπε να γίνει προς την Τράπεζα της Ελλάδος με καταγγελία σε επιθεώρηση εργασίας ή και με δικαστική προσφυγή ακύρωσης του ορίου ηλικίας.

mixalis80
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2008 11:32 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό mixalis80 » Παρ Ιουν 28, 2019 8:37 am

sotinela έγραψε:ο Συνηγορος του Πολίτη αναφέρει στην ιστοσελίδα του οτι δεν μετέχει σε διαδικασίες ΑΣΕΠ. Η οποία κίνησή σας εικάζω έπρεπε να γίνει προς την Τράπεζα της Ελλάδος με καταγγελία σε επιθεώρηση εργασίας ή και με δικαστική προσφυγή ακύρωσης του ορίου ηλικίας.


Oσοι προσφύγαμε στον ΣτΠ , μας εσταλει ,ως κοινοποίηση, η επιστολή που έστειλε στην ΤτΕ ζητώντας της να αιτιολογήσει την επιβολή ορίου ηλικίας στον ε λόγω Διαγ/σμο. Αυτό μπορεί να σημαίνει κάτι, μπορεί και τιποτα.

Καταγγελία σε ΣΕΠΕ εμείς από επαρχία δεν μπορούμε γτ δεν έχουμε Παραρτημα. Δικαστική προσφυγή πρέπει να πάμε Αθήνα να βρούμε δικηγόρο εξειδικευμένο σε τέτοια ζητήματα. Και αφού δεν έχει γίνει κάποια συλλογική κίνηση, όπως έκαναν πχ οι αναπληρωτες εκπαιδ/κοί κλπ, τότε δεν είναι καθόλου ευκολο να παει καποιος ατομικά, για ευνόητους κ προφανείς λόγους..


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες