ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό theod75 » Παρ Ιουν 14, 2019 9:15 am

evi44 έγραψε:
theod75 έγραψε:
evi44 έγραψε:

Συμφωνώ απολυτως... Ποιος περασε την τροπολογια για την ειδικη μοριοδοτηση? Για τον φιλο πιο πανω που μας τη λεει κιολας γιατι τολμησαμε παρα το γεγονος οτι ξεκιναγαμε χωρις το προβαδισμα των αλλων να συμμετασχουμε στην προκήρυξη, τι να πω... Επειδη καποιος θεσπιζει κατι αδικο, δε σημαινει οτι δεν θα προσπαθήσω ακομη κ ετσι να διεκδικησω μια θεση... Η λογικη σου φιλε με ξεπερναει... Οσο για το αν θα παω στη θεση ή οχι δεν σε βαλαμε κριτη... Η αποφαση ειναι συναρτηση πολλων παραγοντων, κρατησεις δυο πρωτων χρονων, ενοικια κλπ... Κι εγω μπορω να ισχυριστω οτι μου πηραν τη θεση στην αθηνα αυτοι με την αδικη ειδικη μοριοδοτηση... Μου φαγανε τη θεση... Ετσι θα το παμε..?? . Καλα μυαλα..

αμα θεωρεις μια προκυρηξη διατρητη δεν παιρνεις μερος.και συ καλα μυαλα να εχεις ως δημοτικη υπαλληλος


Eυχαριστω φιλε μοου κ σε σενα ο, τι καλυτερο. Οσο για την αποψη σου οτι αν μια προκήρυξη ειναι διατρητη δεν λαμβανουμε μέρος ειναι εντελως δικη σου και στερειται επιχειρηματων.... Δηλαδη δεν συμμετεχω για να κανω τη χαρη σ αυτους που ειναι ηδη ευνοημενοι να μην χασουν καμια θεσουλα? Απλα με ξεπερναει που το στηριζεις ολο αυτο.. Τεσπα ο καθενας κανει τις επιλογες του κι εγω εκ του αποτελεσματος μπορεί να πει κανεις οτι δικαιωθηκα.. Μαλλον δεν επρεπε ν κανω αυτο που προτεινεις..

καλά έκανες και πήρες μέρος.Το γεγονός ότι δικαιώθηκες μάλλον η πρόκηρηξη δεν ηταν διάτρητη όπως υποστηρίζεις.

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό sotinela » Παρ Ιουν 14, 2019 3:35 pm

Η ειδική εμπειρία νομίζω αφορούσε μόνο ΥΕ Καθαριστών εξωτερικών χώρων σε καθαρά ανταποδοτική υπηρεσία και με συγκεκριμένη βεβαίωση του φορέα για την απόδειξη αυτής της εμπειρίας. Επομένως, η ειδική εμπειρία δεν αφορούσε ολους τους κλάδους και ειδικότητες. Σαφώς όμως υπήρξε τάση να μονιμοποιηθούν οι ΥΕ Εξωτερικοί καθαριστές λόγω των πολλών συμβάσεων που έκαναν ως 2μηνίτες των Δήμων. Σε ολες τις άλλες θέσεις ΠΕ ΤΕ ΔΕ Διοικητικών, Πληροφορικής σαφώς και ήρθαν τα πάνω κάτω γιατί οποιος/α είχε μια σύμβαση σε δήμο πήγε και δήλωσε ειδική εμπειρία. όταν έφτασε ο φάκελος στα χέρια του ασεπ τα μόρια της ειδικής κόπηκαν και ήρθαν τα πάνω κάτω γιατί απλά δεν μπορούσε να πιστοποιηθεί ειδική εμπειρία. Είναι κάτι σαν την 2κ 2019 που ως ειδική εμπειρία λογίζεται μόνο ο επικουρικά εργαζόμενος στο νοσοκομείο και ΟΧΙ ο κοχ, ιδοχ στο ιδιο νοσοκομείο. Είναι πασιφανής η στόχευση των ειδικών ομάδων που θέλαν να μονιμοποιήσουν.

Lazos07
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Τετ Οκτ 25, 2017 7:32 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Lazos07 » Παρ Ιουν 14, 2019 4:58 pm

Καλησπέρα σε όλους,

Μια ερώτηση κ για την συγκεκριμένη προκήρυξη αλλά και για όλες τις άλλες.
Τα προσόντα κριτήρια πρέπει να υφίστανται κατά την ημερομηνία λήξης των αιτήσεων στο ΑΣΕΠ σωστά;
Αν μετά ένα δικαιολογητικό/κριτήριο έχει λήξει δεν τίθεται κάποιο θέμα έτσι;
Πχ ανεργία, αναπηρία, ανήλικο τέκνο κλπ;

nikomech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Σάβ Απρ 06, 2019 11:54 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό nikomech » Παρ Ιουν 14, 2019 6:37 pm

sotinela έγραψε:Η ειδική εμπειρία νομίζω αφορούσε μόνο ΥΕ Καθαριστών εξωτερικών χώρων σε καθαρά ανταποδοτική υπηρεσία και με συγκεκριμένη βεβαίωση του φορέα για την απόδειξη αυτής της εμπειρίας. Επομένως, η ειδική εμπειρία δεν αφορούσε ολους τους κλάδους και ειδικότητες. Σαφώς όμως υπήρξε τάση να μονιμοποιηθούν οι ΥΕ Εξωτερικοί καθαριστές λόγω των πολλών συμβάσεων που έκαναν ως 2μηνίτες των Δήμων. Σε ολες τις άλλες θέσεις ΠΕ ΤΕ ΔΕ Διοικητικών, Πληροφορικής σαφώς και ήρθαν τα πάνω κάτω γιατί οποιος/α είχε μια σύμβαση σε δήμο πήγε και δήλωσε ειδική εμπειρία. όταν έφτασε ο φάκελος στα χέρια του ασεπ τα μόρια της ειδικής κόπηκαν και ήρθαν τα πάνω κάτω γιατί απλά δεν μπορούσε να πιστοποιηθεί ειδική εμπειρία. Είναι κάτι σαν την 2κ 2019 που ως ειδική εμπειρία λογίζεται μόνο ο επικουρικά εργαζόμενος στο νοσοκομείο και ΟΧΙ ο κοχ, ιδοχ στο ιδιο νοσοκομείο. Είναι πασιφανής η στόχευση των ειδικών ομάδων που θέλαν να μονιμοποιήσουν.


Μετρήθηκαν κανονικά οι ειδικές εμπειρίες σε όλους τους κλάδους. Μία πρόχειρη ματιά στους διορισθεντες το επιβεβαιώνει. Τα έξτρα μόρια τα έπαιρναν και οι συμβάσεις ορισμένου χρόνου και έργου οι οποίες παρατάχθηκαν. Προσωπικά δεν ξέρω που αναγράφεται αυτό και πώς δικαιολογείται στην προκήρυξη. Αναγραφόταν απλά σε μία εγκύκλιο του υπουργείου εσωτερικών.

nikomech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Σάβ Απρ 06, 2019 11:54 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό nikomech » Παρ Ιουν 14, 2019 6:46 pm

sotinela έγραψε:Η ειδική εμπειρία νομίζω αφορούσε μόνο ΥΕ Καθαριστών εξωτερικών χώρων σε καθαρά ανταποδοτική υπηρεσία και με συγκεκριμένη βεβαίωση του φορέα για την απόδειξη αυτής της εμπειρίας. Επομένως, η ειδική εμπειρία δεν αφορούσε ολους τους κλάδους και ειδικότητες. Σαφώς όμως υπήρξε τάση να μονιμοποιηθούν οι ΥΕ Εξωτερικοί καθαριστές λόγω των πολλών συμβάσεων που έκαναν ως 2μηνίτες των Δήμων. Σε ολες τις άλλες θέσεις ΠΕ ΤΕ ΔΕ Διοικητικών, Πληροφορικής σαφώς και ήρθαν τα πάνω κάτω γιατί οποιος/α είχε μια σύμβαση σε δήμο πήγε και δήλωσε ειδική εμπειρία. όταν έφτασε ο φάκελος στα χέρια του ασεπ τα μόρια της ειδικής κόπηκαν και ήρθαν τα πάνω κάτω γιατί απλά δεν μπορούσε να πιστοποιηθεί ειδική εμπειρία. Είναι κάτι σαν την 2κ 2019 που ως ειδική εμπειρία λογίζεται μόνο ο επικουρικά εργαζόμενος στο νοσοκομείο και ΟΧΙ ο κοχ, ιδοχ στο ιδιο νοσοκομείο. Είναι πασιφανής η στόχευση των ειδικών ομάδων που θέλαν να μονιμοποιήσουν.


Όσον αφορά τη 2κ/2019 νομίζω έχει οδηγηθεί σε δικαστικά μέσα γιατί όπως πολύ σωστά αναφέρει πιο φωτογραφική δεν γίνεται. Επίσης και σε αυτή έχει περάσει απ οσο νομίζω η ειδική εμπειρία και στις θέσεις χωρίς εμπειρία.Κάτι τέτοιο δεν έχει ξαναγίνει ποτέ μα ποτέ στην ιστορία του ΑΣΕΠ. Μία ματιά στα πρακτικά της ολομέλειας του ΑΣΕΠ για την τροποποίηση αυτή που ξεκίνησε από την 3κ/2018 θα σε διαφωτίσει.
Επίσης ο όρος ειδική εμπειρία δεν υφίσταται επί της ουσίας για τις ειδικότητες στις οποίες αναφέρεται. Ας μην το αναλύσουμε αυτό. Απλά στην 3κ επειδή ήταν τόσο μπερδεμένα όλα στην αρχή δεν έγιναν προσφυγες. Στην 2κ/2019 έχουν γίνει όμως.

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό theod75 » Παρ Ιουν 14, 2019 7:48 pm

sotinela έγραψε:Η ειδική εμπειρία νομίζω αφορούσε μόνο ΥΕ Καθαριστών εξωτερικών χώρων σε καθαρά ανταποδοτική υπηρεσία και με συγκεκριμένη βεβαίωση του φορέα για την απόδειξη αυτής της εμπειρίας. Επομένως, η ειδική εμπειρία δεν αφορούσε ολους τους κλάδους και ειδικότητες. Σαφώς όμως υπήρξε τάση να μονιμοποιηθούν οι ΥΕ Εξωτερικοί καθαριστές λόγω των πολλών συμβάσεων που έκαναν ως 2μηνίτες των Δήμων. Σε ολες τις άλλες θέσεις ΠΕ ΤΕ ΔΕ Διοικητικών, Πληροφορικής σαφώς και ήρθαν τα πάνω κάτω γιατί οποιος/α είχε μια σύμβαση σε δήμο πήγε και δήλωσε ειδική εμπειρία. όταν έφτασε ο φάκελος στα χέρια του ασεπ τα μόρια της ειδικής κόπηκαν και ήρθαν τα πάνω κάτω γιατί απλά δεν μπορούσε να πιστοποιηθεί ειδική εμπειρία. Είναι κάτι σαν την 2κ 2019 που ως ειδική εμπειρία λογίζεται μόνο ο επικουρικά εργαζόμενος στο νοσοκομείο και ΟΧΙ ο κοχ, ιδοχ στο ιδιο νοσοκομείο. Είναι πασιφανής η στόχευση των ειδικών ομάδων που θέλαν να μονιμοποιήσουν.

ετσι ακριβώς είναι αλλά και για τους ΥΕ τα μόρια που έπερναν οι πολύτεκνοι , τα τέκνα πολυτέκνων, οι τρίτεκνοι και είχαν αρκετή ανεργία σε συνδιασμό όσοι ήταν ικανοί να συμπληρώσουν σωστά την αίτηση και όσοι δήλωσαν αρκετές πόλεις οι περισσότεροι είναι στο πίνακα διοριστέων.

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό theod75 » Σάβ Ιουν 15, 2019 12:20 am

Lazos07 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους,

Μια ερώτηση κ για την συγκεκριμένη προκήρυξη αλλά και για όλες τις άλλες.
Τα προσόντα κριτήρια πρέπει να υφίστανται κατά την ημερομηνία λήξης των αιτήσεων στο ΑΣΕΠ σωστά;
Αν μετά ένα δικαιολογητικό/κριτήριο έχει λήξει δεν τίθεται κάποιο θέμα έτσι;
Πχ ανεργία, αναπηρία, ανήλικο τέκνο κλπ;

ναι τα προσοντα πρεπει να ειναι κατα την ημερομηνια ληξης των αιτησεων

nikomech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Σάβ Απρ 06, 2019 11:54 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό nikomech » Σάβ Ιουν 15, 2019 2:48 pm

theod75 έγραψε:
sotinela έγραψε:Η ειδική εμπειρία νομίζω αφορούσε μόνο ΥΕ Καθαριστών εξωτερικών χώρων σε καθαρά ανταποδοτική υπηρεσία και με συγκεκριμένη βεβαίωση του φορέα για την απόδειξη αυτής της εμπειρίας. Επομένως, η ειδική εμπειρία δεν αφορούσε ολους τους κλάδους και ειδικότητες. Σαφώς όμως υπήρξε τάση να μονιμοποιηθούν οι ΥΕ Εξωτερικοί καθαριστές λόγω των πολλών συμβάσεων που έκαναν ως 2μηνίτες των Δήμων. Σε ολες τις άλλες θέσεις ΠΕ ΤΕ ΔΕ Διοικητικών, Πληροφορικής σαφώς και ήρθαν τα πάνω κάτω γιατί οποιος/α είχε μια σύμβαση σε δήμο πήγε και δήλωσε ειδική εμπειρία. όταν έφτασε ο φάκελος στα χέρια του ασεπ τα μόρια της ειδικής κόπηκαν και ήρθαν τα πάνω κάτω γιατί απλά δεν μπορούσε να πιστοποιηθεί ειδική εμπειρία. Είναι κάτι σαν την 2κ 2019 που ως ειδική εμπειρία λογίζεται μόνο ο επικουρικά εργαζόμενος στο νοσοκομείο και ΟΧΙ ο κοχ, ιδοχ στο ιδιο νοσοκομείο. Είναι πασιφανής η στόχευση των ειδικών ομάδων που θέλαν να μονιμοποιήσουν.

ετσι ακριβώς είναι αλλά και για τους ΥΕ τα μόρια που έπερναν οι πολύτεκνοι , τα τέκνα πολυτέκνων, οι τρίτεκνοι και είχαν αρκετή ανεργία σε συνδιασμό όσοι ήταν ικανοί να συμπληρώσουν σωστά την αίτηση και όσοι δήλωσαν αρκετές πόλεις οι περισσότεροι είναι στο πίνακα διοριστέων.


Ή ειδική μετρήθηκε ακόμη και σε διοικητικές θέσεις. Μην ξαναλεμε τα ίδια!!! Και σε μηχανικούς και παντού .Οπου πληρούσε τα "κριτήρια" με βάση την εγκύκλιο του εσωτερικών.

sakis198
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Δευ Μάιος 08, 2017 10:08 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό sakis198 » Δευ Ιουν 17, 2019 3:12 pm

Εκδόθηκε εγκύκλιος του υπ.εσωτερικών με αρ.πρωτοκόλλου 45681 και ημ.έκδοσης14-06-2019 που μεταξύ άλλων αναφέρει:.. η πραξη διορισμου των περιλαμβανομενων στον πινακα διριστεων ,οι οποιοι ειχαν προσληφθεί με βαση τον προσωρινο πινακα καταταξης , θα εχει αναδρομικη ισχυ απο την ημερομηνια της αρχικης τους προσληψης.


Δεν ξέρω αν αυτό γίνεται για πρώτη φορά αλλά ήταν δίκαιο και έγινε πράξη :D

sakis198
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Δευ Μάιος 08, 2017 10:08 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό sakis198 » Δευ Ιουν 17, 2019 3:34 pm

Υπήρχε ήδη ο νόμος...

Νόμος 3584/2007 άρθρο 21,παρ.4

Η πράξη διορισμού των περιλαμβανομένων στον πίνακα διοριστέων, οι οποίοι είχαν προσληφθεί με βάση τον πίνακα κατάταξης θα έχει αναδρομική ισχύ από την ημερομηνία της αρχικής κατά τα ανωτέρω πρόσληψης τους. Ο χρόνος που διανύουν οι ανωτέρω στους Ο.Τ.Α. μέχρι την ορκωμοσία τους θεωρείται πραγματική δημόσια υπηρεσία.

LANDINI
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 10, 2015 10:06 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό LANDINI » Τετ Ιουν 19, 2019 10:18 am

Καλημέρα σας..
Τι μπορούμε να κάνουμε με την ειδική εμπειρία που μέτρησε και σε άσχετες ειδικότητες με την καθαριότητα??
Η αιτηση θεραπείας μας σωζει ή πρέπει να το δω με δικηγόρο??
Και αν χρειαστεί δικηγόρος αξίζει η προσπάθεια αλήθεια>??
Είμαι επιλαχών σε θέση ΙΔΑΧ… αξίζει τον κόπο ή κάποια μέρα δούμε την πόρτα εξόδου..??

akhsgr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Ιουν 20, 2018 8:19 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό akhsgr » Τετ Ιουν 19, 2019 9:59 pm

LANDINI έγραψε:Καλημέρα σας..
Τι μπορούμε να κάνουμε με την ειδική εμπειρία που μέτρησε και σε άσχετες ειδικότητες με την καθαριότητα??
Η αιτηση θεραπείας μας σωζει ή πρέπει να το δω με δικηγόρο??
Και αν χρειαστεί δικηγόρος αξίζει η προσπάθεια αλήθεια>??
Είμαι επιλαχών σε θέση ΙΔΑΧ… αξίζει τον κόπο ή κάποια μέρα δούμε την πόρτα εξόδου..??


Σε ποια θέση/ ειδικότητα είσαι επιλαχών? Είχες δηλώσει ειδική εμπειρία και σου την αφαίρεσαν? Η ειδική εμπειρία μέτρησε και για τους παρατασιουχους ανεξαρτήτως ειδικότητας. Όλες οι θέσεις της 3Κ/2018 ΙΔΑΧ είναι.

LANDINI
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 10, 2015 10:06 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό LANDINI » Πέμ Ιουν 20, 2019 11:13 am

akhsgr έγραψε:
LANDINI έγραψε:Καλημέρα σας..
Τι μπορούμε να κάνουμε με την ειδική εμπειρία που μέτρησε και σε άσχετες ειδικότητες με την καθαριότητα??
Η αιτηση θεραπείας μας σωζει ή πρέπει να το δω με δικηγόρο??
Και αν χρειαστεί δικηγόρος αξίζει η προσπάθεια αλήθεια>??
Είμαι επιλαχών σε θέση ΙΔΑΧ… αξίζει τον κόπο ή κάποια μέρα δούμε την πόρτα εξόδου..??


Σε ποια θέση/ ειδικότητα είσαι επιλαχών? Είχες δηλώσει ειδική εμπειρία και σου την αφαίρεσαν? Η ειδική εμπειρία μέτρησε και για τους παρατασιουχους ανεξαρτήτως ειδικότητας. Όλες οι θέσεις της 3Κ/2018 ΙΔΑΧ είναι.


Καλημέρα..
Σε θεση Διοικητικού… εγω δεν ειχα.. αλλα ο διοριστεος από τι είδα είχε και μέτρησε ..
Αλλα τι σχέση η καθαριότητα με θεση διοικητικού ώστε να μετρήσει η ειδική εμπειρία??

LANDINI
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 10, 2015 10:06 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό LANDINI » Πέμ Ιουν 20, 2019 11:15 am

akhsgr έγραψε:
LANDINI έγραψε:Καλημέρα σας..
Τι μπορούμε να κάνουμε με την ειδική εμπειρία που μέτρησε και σε άσχετες ειδικότητες με την καθαριότητα??
Η αιτηση θεραπείας μας σωζει ή πρέπει να το δω με δικηγόρο??
Και αν χρειαστεί δικηγόρος αξίζει η προσπάθεια αλήθεια>??
Είμαι επιλαχών σε θέση ΙΔΑΧ… αξίζει τον κόπο ή κάποια μέρα δούμε την πόρτα εξόδου..??


Σε ποια θέση/ ειδικότητα είσαι επιλαχών? Είχες δηλώσει ειδική εμπειρία και σου την αφαίρεσαν? Η ειδική εμπειρία μέτρησε και για τους παρατασιουχους ανεξαρτήτως ειδικότητας. Όλες οι θέσεις της 3Κ/2018 ΙΔΑΧ είναι.


Καλημέρα..
Σε θεση Διοικητικού… εγω δεν ειχα.. αλλα ο διοριστεος από τι είδα είχε και μέτρησε ..
Αλλα τι σχέση η καθαριότητα με θεση διοικητικού ώστε να μετρήσει η ειδική εμπειρία??

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό sotinela » Πέμ Ιουν 20, 2019 2:53 pm

akhsgr έγραψε:
LANDINI έγραψε:Καλημέρα σας..
Τι μπορούμε να κάνουμε με την ειδική εμπειρία που μέτρησε και σε άσχετες ειδικότητες με την καθαριότητα??
Η αιτηση θεραπείας μας σωζει ή πρέπει να το δω με δικηγόρο??
Και αν χρειαστεί δικηγόρος αξίζει η προσπάθεια αλήθεια>??
Είμαι επιλαχών σε θέση ΙΔΑΧ… αξίζει τον κόπο ή κάποια μέρα δούμε την πόρτα εξόδου..??


Σε ποια θέση/ ειδικότητα είσαι επιλαχών? Είχες δηλώσει ειδική εμπειρία και σου την αφαίρεσαν? Η ειδική εμπειρία μέτρησε και για τους παρατασιουχους ανεξαρτήτως ειδικότητας. Όλες οι θέσεις της 3Κ/2018 ΙΔΑΧ είναι.


Δεν ήταν ολες οι θέσεις της 3κ 2018 ΙΔΑΧ. Διαβάστε το ΦΕΚ προσεκτικά και θα το δείτε. Οσες θέσεις ηταν ΙΔΑΧ είχαν αστερίσκο και μέσα σε παρένθεση έλεγε ΙΔΑΧ. Υπήρχαν και θέσεις δημοσίου δικαίου δηλαδή μόνιμες


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες