Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
el2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τετ Σεπ 12, 2018 3:21 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό el2018 » Δευ Ιουν 10, 2019 8:38 am

Συνάδελφοι καλημέρα!
Όπως έχω αναφέρει στο παρελθόν, μαζί με την αίτηση που έστειλα στον ΑΣΕΠ, είχα στείλει και όλα τα πρωτότυπα δικαιολογητικά γιατί νόμιζα ότι εκεί θα εξέταζαν τη γνησιότητα. Τώρα που έβγαλα τα δικαιολογητικά εκ νέου για την ΑΑΔΕ, μπερδεύτηκα με το θέμα της βεβαίωσης προϋπηρεσίας από το ΙΚΑ.
Για την ακρίβεια εκτύπωσα το αντίγραφο που είχα ήδη στείλει στον ΑΣΕΠ από το λογαριασμό που έχω στην ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ και συμπεριέλαβα αυτό συν την υπεύθυνη δήλωση προϋπηρεσίας συν το αντίγραφο ατομικού λογαριασμού ασφάλισης (αναφέρει κωδικό θέσης εργασίας) στον φάκελο για την ΑΑΔΕ.
Οι λόγοι που έστειλα το αντίγραφο από τη βεβαίωση ΙΚΑ είναι γιατί:
1ον) ζητούσε μόνο τα δικαιολογητικά για τα οποία μοριοδοτηθήκαμε και αν ζητούσα νέα βεβαίωση θα είχε επιπλέον μήνες προϋπηρεσίας.
2ον) για τα δικαιολογητικά που εκδίδονται από δημόσιες υπηρεσίες αρκούσε ένα ευκρινές φωτοαντίγραφο.

Έκανα καλά που έστειλα το αντίγραφο ή έπρεπε να ζητήσω νέα βεβαίωση από το ΙΚΑ?
Υπάρχει κανένα τηλέφωνο στην ΑΑΔΕ όπου μπορώ να απευθυνθώ για να ζητήσω αυτή τη διευκρίνηση?

ksm86
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 08, 2018 10:49 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό ksm86 » Δευ Ιουν 10, 2019 11:08 am

el2018 έγραψε:Συνάδελφοι καλημέρα!
Όπως έχω αναφέρει στο παρελθόν, μαζί με την αίτηση που έστειλα στον ΑΣΕΠ, είχα στείλει και όλα τα πρωτότυπα δικαιολογητικά γιατί νόμιζα ότι εκεί θα εξέταζαν τη γνησιότητα. Τώρα που έβγαλα τα δικαιολογητικά εκ νέου για την ΑΑΔΕ, μπερδεύτηκα με το θέμα της βεβαίωσης προϋπηρεσίας από το ΙΚΑ.
Για την ακρίβεια εκτύπωσα το αντίγραφο που είχα ήδη στείλει στον ΑΣΕΠ από το λογαριασμό που έχω στην ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ και συμπεριέλαβα αυτό συν την υπεύθυνη δήλωση προϋπηρεσίας συν το αντίγραφο ατομικού λογαριασμού ασφάλισης (αναφέρει κωδικό θέσης εργασίας) στον φάκελο για την ΑΑΔΕ.
Οι λόγοι που έστειλα το αντίγραφο από τη βεβαίωση ΙΚΑ είναι γιατί:
1ον) ζητούσε μόνο τα δικαιολογητικά για τα οποία μοριοδοτηθήκαμε και αν ζητούσα νέα βεβαίωση θα είχε επιπλέον μήνες προϋπηρεσίας.
2ον) για τα δικαιολογητικά που εκδίδονται από δημόσιες υπηρεσίες αρκούσε ένα ευκρινές φωτοαντίγραφο.

Έκανα καλά που έστειλα το αντίγραφο ή έπρεπε να ζητήσω νέα βεβαίωση από το ΙΚΑ?
Υπάρχει κανένα τηλέφωνο στην ΑΑΔΕ όπου μπορώ να απευθυνθώ για να ζητήσω αυτή τη διευκρίνηση?


Στο έγγραφο που σου κοινοποιήθηκε από την ΔΟΥ ή το τελωνείο σου αναφέρει τηλέφωνα πάνω αριστερά στην 1η σελίδα. Με το αντίγραφο από το μητρώο των ηλεκτρονικών υπηρεσιών του ΑΣΕΠ πάντως που έστειλες εκτιμώ ότι είσαι εντάξει.

bloom2019
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Μαρ 13, 2019 2:31 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό bloom2019 » Δευ Ιουν 10, 2019 11:31 am

Καλημέρα,

Εγώ έστειλα την βεβαίωση ενσήμων από το Ικα, η οποία γράφει για χρήση στον ΑΣΕΠ, και ας είχαν προσμετρηθεί και οι επιπλέον ημέρες εργασίας ως σήμερα. Επίσης και την υπεύθυνη δήλωση με θεώρηση του γνησίου της υπογραφής για την προϋπηρεσία μου.
Παρακάτω σου γράφω το τηλέφωνο της ΑΑΔΕ που με κάλεσε για τα δικαιολογητικά: (Κεντρική υπηρεσία, Καραγιώργη Σερβίας Σύνταγμα)
2103375124
Μην αγχώνεσαι θα βρες την άκρη!!

el2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τετ Σεπ 12, 2018 3:21 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό el2018 » Δευ Ιουν 10, 2019 12:27 pm

ksm86 έγραψε:Στο έγγραφο που σου κοινοποιήθηκε από την ΔΟΥ ή το τελωνείο σου αναφέρει τηλέφωνα πάνω αριστερά στην 1η σελίδα. Με το αντίγραφο από το μητρώο των ηλεκτρονικών υπηρεσιών του ΑΣΕΠ πάντως που έστειλες εκτιμώ ότι είσαι εντάξει.


Ευχαριστώ πολύ! Μπλόκαρα λίγο, γιατί φοβήθηκα ότι θα κολλήσω λόγω μιας ανοησίας. Ωστόσο, πήρα στο τηλέφωνο που αναφέρει το έγγραφο και μου είπαν ότι καλύπτονται με το αντίγραφο.

frapmelot
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 11, 2014 12:16 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό frapmelot » Τρί Ιουν 11, 2019 5:54 pm

el2018 έγραψε:Συνάδελφοι καλημέρα!
Όπως έχω αναφέρει στο παρελθόν, μαζί με την αίτηση που έστειλα στον ΑΣΕΠ, είχα στείλει και όλα τα πρωτότυπα δικαιολογητικά γιατί νόμιζα ότι εκεί θα εξέταζαν τη γνησιότητα. Τώρα που έβγαλα τα δικαιολογητικά εκ νέου για την ΑΑΔΕ, μπερδεύτηκα με το θέμα της βεβαίωσης προϋπηρεσίας από το ΙΚΑ.
Για την ακρίβεια εκτύπωσα το αντίγραφο που είχα ήδη στείλει στον ΑΣΕΠ από το λογαριασμό που έχω στην ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ και συμπεριέλαβα αυτό συν την υπεύθυνη δήλωση προϋπηρεσίας συν το αντίγραφο ατομικού λογαριασμού ασφάλισης (αναφέρει κωδικό θέσης εργασίας) στον φάκελο για την ΑΑΔΕ.
Οι λόγοι που έστειλα το αντίγραφο από τη βεβαίωση ΙΚΑ είναι γιατί:
1ον) ζητούσε μόνο τα δικαιολογητικά για τα οποία μοριοδοτηθήκαμε και αν ζητούσα νέα βεβαίωση θα είχε επιπλέον μήνες προϋπηρεσίας.
2ον) για τα δικαιολογητικά που εκδίδονται από δημόσιες υπηρεσίες αρκούσε ένα ευκρινές φωτοαντίγραφο.

Έκανα καλά που έστειλα το αντίγραφο ή έπρεπε να ζητήσω νέα βεβαίωση από το ΙΚΑ?
Υπάρχει κανένα τηλέφωνο στην ΑΑΔΕ όπου μπορώ να απευθυνθώ για να ζητήσω αυτή τη διευκρίνηση?


Και εγώ το ίδιο έκανα, γιατί δεν τα έβρισκα και δεν ήθελα να καθυστερήσω άλλο. Ελπίζω ότι σε αυτήν τη φάση δε θα είναι τόσο αυστηροί, γιατί τσέκαρα το φάκελο μόνο 3 φορές πριν τον στείλω, σε σχέση με 10 όταν τα έστειλα στον ΑΣΕΠ. :P

Παντως, προς γνώση άλλων ενδιαφερομένων, μπορείς να ζητήσεις βέβαιωση ΙΚΑ για συγκεκριμένες ημερομηνίες, οπότε δε θα είχες πρόβλημα να βγάλεις καινούρια.

el2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τετ Σεπ 12, 2018 3:21 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό el2018 » Τετ Ιουν 12, 2019 8:24 am

Καλημέρα! Ευχαριστώ όλους τους συναδέλφους που μου έδωσαν τα φώτα τους για τη βεβαίωση του ΙΚΑ. Ευτυχώς, δέχονται και το φωτοαντίγραφο! :)

Αναρωτιέμαι πως θα χωριστούν τα δύο γκρουπ της εκπαίδευσης εφόσον φαντάζομαι όλοι έχουμε δηλώσει Σεπτέμβριο... :?

frini
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 09, 2018 7:21 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό frini » Τετ Ιουν 12, 2019 12:07 pm

Καλημέρα συνάδελφοι! Εγώ δήλωσα 2η εκπαιδευτική σειρά (Νοέμβριο) καθώς έχω 2 βρέφη τα οποία δεν μπορώ να αφήσω ακόμη και δεν πήρα και καμία σαφή απάντηση για το πως θα χειριστεί το θέμα της άδειας ανατροφής η ΑΑΔΕ και η ΦΤΑ. Αυτό που μου είπαν είναι να τους ενοχλήσω μετά την ορκομωσία. Κατανοητό και λογικό. Αλλά επίσης λογικό και φυσικό είναι να μην μπορεί μια μητέρα να αφήσει τα νεογέννητά της. Οπότε προτίμησα να τραβήξω όσο μπορώ περισσότερο την πρόσληψη. Αν κάποια νεοδιόριστη μητέρα με δικαίωμα άδειας ανατροφής έχει επιλέξει την 1η εκπαιδευτική σειρά θα ήμουν υπόχρεη αν με ενημέρωνε πως κινήθηκε όταν έρθει η ώρα με το καλό!

Stratosrush
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 12:45 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Stratosrush » Τετ Ιουν 12, 2019 1:25 pm

Γενικά δεν νομίζω ότι πρέπει να αγχωνόμαστε για τα χαρτιά σε αυτή τη φάση τόσο. Εγώ όταν κατεθεσα μου είπαν ότι αν προκύψει κάτι θα με ενημερώσουν.

grv
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2019 10:21 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό grv » Τετ Ιουν 12, 2019 2:14 pm

[quote="el2018"]Συνάδελφοι καλημέρα!
Όπως έχω αναφέρει στο παρελθόν, μαζί με την αίτηση που έστειλα στον ΑΣΕΠ, είχα στείλει και όλα τα πρωτότυπα δικαιολογητικά γιατί νόμιζα ότι εκεί θα εξέταζαν τη γνησιότητα. Τώρα που έβγαλα τα δικαιολογητικά εκ νέου για την ΑΑΔΕ, μπερδεύτηκα με το θέμα της βεβαίωσης προϋπηρεσίας από το ΙΚΑ.
Για την ακρίβεια εκτύπωσα το αντίγραφο που είχα ήδη στείλει στον ΑΣΕΠ από το λογαριασμό που έχω στην ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ και συμπεριέλαβα αυτό συν την υπεύθυνη δήλωση προϋπηρεσίας συν το αντίγραφο ατομικού λογαριασμού ασφάλισης (αναφέρει κωδικό θέσης εργασίας) στον φάκελο για την ΑΑΔΕ.
Οι λόγοι που έστειλα το αντίγραφο από τη βεβαίωση ΙΚΑ είναι γιατί:
1ον) ζητούσε μόνο τα δικαιολογητικά για τα οποία μοριοδοτηθήκαμε και αν ζητούσα νέα βεβαίωση θα είχε επιπλέον μήνες προϋπηρεσίας.
2ον) για τα δικαιολογητικά που εκδίδονται από δημόσιες υπηρεσίες αρκούσε ένα ευκρινές φωτοαντίγραφο.

Έκανα καλά που έστειλα το αντίγραφο ή έπρεπε να ζητήσω νέα βεβαίωση από το ΙΚΑ?
Υπάρχει κανένα τηλέφωνο στην ΑΑΔΕ όπου μπορώ να απευθυνθώ για να ζητήσω αυτή τη διευκρίνηση?[/quot

Καλά έκανες και έστειλες φωτοτυπία της παλιάς βεβαιωσης Ικα που είχες στείλει στον ΑΣΕΠ..Και εγώ το ίδιο έκανα. ..Είχα την ίδια απορία και πήρα τηλ στην ΑΑΔΕ να διευκρινησω ότι αν πάρω νέα βεβαίωση ΙΚΑ τα ένσημα μου θα είναι περισσιτερα..κ μου είπαν αν έχω φωτοτυπία την παλιά να την στειλω

gregorious
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Σεπ 18, 2018 3:24 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό gregorious » Τετ Ιουν 12, 2019 10:25 pm

Καλησπέρα,

Πήγα σήμερα από το γραφείο προσωπικού και συζήτησα λίγο με τα παιδιά εκεί για την πιθανή καθυστέρηση. Μου είπαν ότι είναι ακόμα σε φάση συλογής και επιβεβαίωσης των δικαιολογητικών. Αν κυλίσουν ομαλά τα πράγματα με τις εκλογές υπολογίζουν ότι δεν θα καθυστερήσουμε πάνω από μισό με ένα μήνα.

Σαφώς αυτό είναι εκτίμηση και όχι εγγύηση. Αλλά είναι μια πιθανή εικόνα για το πως μπορεί να εξελιχθούν τα πράγματα.

grv
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2019 10:21 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό grv » Τρί Ιουν 18, 2019 9:39 am

καλημέρα,
Προς ενημέρωση όλων Βγήκε το ΦΕΚ με την απόφαση Κατανομής ΦΕΚ 2133 Τεύχος Β/06-06-2019

kav30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 22, 2018 10:19 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό kav30 » Τρί Ιουν 18, 2019 5:27 pm

grv έγραψε:καλημέρα,
Προς ενημέρωση όλων Βγήκε το ΦΕΚ με την απόφαση Κατανομής ΦΕΚ 2133 Τεύχος Β/06-06-2019


Ευχαριστούμε για την ενημερωση.
Πλέον το επόμενο βήμα που περιμένουμε είναι το φεκ διορισμού?

markellako
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 15, 2017 7:54 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό markellako » Τρί Ιουν 18, 2019 7:39 pm

grv έγραψε:καλημέρα,
Προς ενημέρωση όλων Βγήκε το ΦΕΚ με την απόφαση Κατανομής ΦΕΚ 2133 Τεύχος Β/06-06-2019



Καλησπέρα!! Τι φεκ είναι αυτό; κάτι για άδειες οδήγησης λέει

grv
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2019 10:21 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό grv » Τετ Ιουν 19, 2019 9:11 am

markellako έγραψε:
grv έγραψε:καλημέρα,
Προς ενημέρωση όλων Βγήκε το ΦΕΚ με την απόφαση Κατανομής ΦΕΚ 2133 Τεύχος Β/06-06-2019



Καλησπέρα!! Τι φεκ είναι αυτό; κάτι για άδειες οδήγησης λέει




Μάλλον κάτι πάτησες λάθος γιατί το συγκεκριμένο ΦΕΚ (2133 Τεύχος δεύτερο 06/06/2019) δεν έχει καμία σχέση με αυτό που γράφεις...ψάξε στην αναζήτηση ΦΕΚ με αυτά τα στοιχεία και θα το βρεις...

grv
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2019 10:21 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό grv » Τετ Ιουν 19, 2019 9:15 am

kav30 έγραψε:
grv έγραψε:καλημέρα,
Προς ενημέρωση όλων Βγήκε το ΦΕΚ με την απόφαση Κατανομής ΦΕΚ 2133 Τεύχος Β/06-06-2019


Ευχαριστούμε για την ενημερωση.
Πλέον το επόμενο βήμα που περιμένουμε είναι το φεκ διορισμού?



Αν θυμάμαι καλά από την ανακοίνωση της ΑΑΔΕ μετά την απόφαση κατανομής θα πρέπει να γίνει η δέσμευση πίστωσης προυπολογισμού από το γενικό λογιστήριο του κράτους και το Υπ. Οικονομικών και τέλος θα βγει το ΦΕΚ διορισμού


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες