ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό melimeli » Παρ Μάιος 03, 2019 4:16 pm

Τελικά έγινε αυτό που υποψιαζόμασταν με τις παρατάσεις... Κατατέθηκε Τροπολογία του Υπουργείου Υγείας με ημερομηνία 22/4 η οποία εν ολίγοις αναφέρει: Τροποποιείται η φράση «…Μέχρι την κατάρτιση των προσωρινών πινάκων διοριστέων της προκήρυξης αυτής και σε κ άθε περίπτωση όχι πέραν της 31.5.2019…» σε «…Μέχρι την έκδοση του ΦΕΚ διοριστέων της προκήρυξης που προβλέπεται στο άρθρο 16 του Ν. 4551/2018…».
:roll:

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Παρ Μάιος 03, 2019 5:25 pm

melimeli έγραψε:Τελικά έγινε αυτό που υποψιαζόμασταν με τις παρατάσεις... Κατατέθηκε Τροπολογία του Υπουργείου Υγείας με ημερομηνία 22/4 η οποία εν ολίγοις αναφέρει: Τροποποιείται η φράση «…Μέχρι την κατάρτιση των προσωρινών πινάκων διοριστέων της προκήρυξης αυτής και σε κ άθε περίπτωση όχι πέραν της 31.5.2019…» σε «…Μέχρι την έκδοση του ΦΕΚ διοριστέων της προκήρυξης που προβλέπεται στο άρθρο 16 του Ν. 4551/2018…».
:roll:

Ναί ακριβώς παραμένουν μέχρι τότε αλλά για τους ΥΕ οι αιτήσεις θα γίνουν τον Ιούνιο.Τα οριστικά θα βγούν μαζί για όλους ή μπορεί να βγούν πρώτα για ΠΕ, ΤΕ, ΔΕ?

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό sotinela » Παρ Μάιος 03, 2019 5:29 pm

melimeli έγραψε:Τελικά έγινε αυτό που υποψιαζόμασταν με τις παρατάσεις... Κατατέθηκε Τροπολογία του Υπουργείου Υγείας με ημερομηνία 22/4 η οποία εν ολίγοις αναφέρει: Τροποποιείται η φράση «…Μέχρι την κατάρτιση των προσωρινών πινάκων διοριστέων της προκήρυξης αυτής και σε κ άθε περίπτωση όχι πέραν της 31.5.2019…» σε «…Μέχρι την έκδοση του ΦΕΚ διοριστέων της προκήρυξης που προβλέπεται στο άρθρο 16 του Ν. 4551/2018…».
:roll:


για αυτούς ειναι η ζωη. γι αυτούς τους 1.116. που εχουν δέσει το γάιδαρό τους με μαρούλι και δεν φεύγει. οι μόνοι ευνοημένοι πραγματικά απο την κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ. Το έχω ξαναπεί. Μόνο η επιστολή διορισμού δεν τους έχει σταλεί ακόμη στα σπίτια τους. Εμ γίνανε μόνιμοι με την 2κ2019 με μοναδικό προσόν τη σύμβαση ΙΔΟΧ που είχανε, εμ δεσμεύουνε και τις υπάρχουσες θέσεις επικουρικών απο το 2014 χωρίς να φεύγουνε και να μπορούνε οι φορείς να πάρουνε νεο προσωπικό απο τους πίνακες επικουρικών. Εύχομαι ο κόσμος που θα πάει στις εκλογές να τα σκεφτεί ολα αυτά.. Τέτοια σκανδαλώδη μεταχείριση κυβέρνησης απέναντι σε ομάδα εργαζομένων στα οσα χρόνια παρακολουθώ το ΑΣΕΠ δεν θυμάμαι ποτέ. Και κανείς δε λέει τίποτα.. Οι επόμενοι που θα γίνουνε μόνιμοι θα είναι οι ΙΔΟΧ ΚΟΧ ΟΑΕΔ Υγείας που υπηρετούν και αυτοι με παρατάσεις ΚΟΧ απο το 2016. Λες και δε μπορεί να βγει άλλο ΚΟΧ να πάει κόσμος πρέπει πάντα να έχουμε παρατάσεις πάντα υπο την επιλεκτική σκοπία της κυβέρνησης..

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό thourios » Παρ Μάιος 03, 2019 5:40 pm

Στο φυλακτικό προσωπικό πρόσθεσαν στο προσοντολόγιο πριν μερικές μέρες με τροποποιητική στη διαύγεια και τους αποφοίτους λυκείου.
Αρχικά δεν υπήρχε με ότι αυτό συνεπάγεται.
Αδικήθηκαν και όσοι τότε ενώ ήταν απόφοιτοι λυκείου δεν έκαναν αίτηση αφού δεν υπήρχε μέσα στα κύρια προσόντα.
Αναμένουμε το θα πει το ΑΣΕΠ. Αλλά γενικώς έχουν τα πράγματα ξεφύγει. Λυπάμαι.

RapidEnv
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2019 2:12 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό RapidEnv » Τετ Μάιος 08, 2019 6:49 pm

Καλησπέρα σας! Επειδή από την υπηρεσία μου(Κέντρο Υγείας) δεν ξέρουν και από την ΥΠΕ δεν λαμβάνω μία ξεκάθαρη απάντηση.. Πόσες άδειες άνευ αποδοχών δικαιούται ένας επικουρικός; είναι ο ίδιος αριθμός με τον μόνιμο δημόσιο υπάλληλο ή υπάρχει διαφορά ;
Στο διαδίκτυο βρήκα αυτό (http://psep-yppo.gr/images/aaaa.pdf) που αναφέρει για 11 ή 13 αλλά δεν ξέρω τι ισχύει.
Ευχαριστώ πολύ!

nikos64
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Δευ Οκτ 08, 2018 1:39 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό nikos64 » Παρ Μάιος 17, 2019 1:22 pm

Ξέρει κανείς μέχρι πότε ισχύουν οι τωρινοί πίνακες επικουρικών;

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό sotinela » Σάβ Μάιος 18, 2019 2:48 pm

nikos64 έγραψε:Ξέρει κανείς μέχρι πότε ισχύουν οι τωρινοί πίνακες επικουρικών;


μέχρι τον Οκτώβριο του 2019 λογικά. ενα χρόνο έχουνε ισχύ και Νοέμβρη ξαναγίνοται αιτήσεις. σε δουλειά να βρισκόμαστε δηλαδή μιας που οι προσλήψεις ειναι σχεδόν ανύπαρκτες ως επικουρικοί. ειδικά σε μικρές ΥΠΕ.

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Τρί Μάιος 21, 2019 9:13 am

Καλημέρα σε όλους!!Ξέρει κανείς αν γίνεται στο επικουρικό προσωπικό να μεταφερθεί κάποιος σε άλλη πόλη από αυτή που ήδη εργάζεται κατόπιν αιτήματος δικού του?Με ρώτησε κάποιος δικός μου και δεν ξέρω σίγουρα τί παίζει αν και νομίζω ότι για τους ΙΔΟΧ δεν ισχύει αυτό.

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό thourios » Τρί Μάιος 21, 2019 3:11 pm

Δεν νομίζω να προβλέπεται. Αν υπάρχει <<θείος>> ίσως κάτι γίνεται αφού η όλη διαδικασία ήταν άρπα κόλα.

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Τετ Μάιος 22, 2019 7:11 am

Πιο σίγουρα γνωρίζει κανείς?

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό melimeli » Τετ Μάιος 22, 2019 9:02 am

Χωρίς να το λέω με σιγουριά, δε νομίζω ότι γίνεται. Αν σκεφτείς ότι ούτε οι μόνιμοι μπορούν να μεταταχθούν πριν τη συμπλήρωση διετίας...

dionisis1925
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 4:41 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό dionisis1925 » Τετ Μάιος 22, 2019 5:07 pm

NSSN έγραψε:Πιο σίγουρα γνωρίζει κανείς?



Όχι δεν γίνεται.

gelly
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τετ Οκτ 18, 2017 1:05 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό gelly » Παρ Μάιος 24, 2019 11:07 am

Καλημέρα! Έριξα μια ματιά στο Διαύγεια για την 6η ΥΠΕ που με αφορά. Από ότι είδα, έχουν αρχίσει και δίνουν παρατάσεις στο επικουρικό προσωπικό. Νομίζω πια, ότι δεν υπάρχει καμία ελπίδα να μας καλέσουν!!!

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Κυρ Μάιος 26, 2019 8:12 am

gelly έγραψε:Καλημέρα! Έριξα μια ματιά στο Διαύγεια για την 6η ΥΠΕ που με αφορά. Από ότι είδα, έχουν αρχίσει και δίνουν παρατάσεις στο επικουρικό προσωπικό. Νομίζω πια, ότι δεν υπάρχει καμία ελπίδα να μας καλέσουν!!!

Ναί όλοι οι παλαιοί επικουρικοί ανανεώνονται έως και την έκδοση του ΦΕΚ διοριστέων της 2Κ/2019.Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν τρέχουν προσλήψεις νέων άλλο το ένα άλλο το άλλο.

katia123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 03, 2019 12:54 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό katia123 » Τρί Μάιος 28, 2019 12:18 pm

Καλημέρα και από εμένα. Δηλαδή για να καταλάβω η τροποποίηση του ΦΕΚ μάς λέει ότι έως 31 Μαΐου θα βγουν τα προσωρινά τής 2/Κ?


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες