Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
eleni_3kala
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Δευ Ιουν 20, 2011 1:40 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό eleni_3kala » Τρί Μάιος 14, 2019 12:00 pm

Καλημέρα!

Παιδιά, γνωρίζετε εάν δικαιούμαστε 2 μέρες άδειας για τον Μάϊο; Ακόμα και εάν κάποιος αναλάβει μετα τις 20 του μηνός; Επίσης για να πάρουμε την αδεια, πρέπει να έχουμε κλείσει 2 μήνες εργασίας από την ημέρα ανάληψης η μετράνε από την αρχή του μήνα που αναλαμβάνουμε υπηρεσία;
Ευχαριστώ!

aris3
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 04, 2018 9:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό aris3 » Τρί Μάιος 14, 2019 2:43 pm

eleni_3kala έγραψε:Καλημέρα!

Παιδιά, γνωρίζετε εάν δικαιούμαστε 2 μέρες άδειας για τον Μάϊο; Ακόμα και εάν κάποιος αναλάβει μετα τις 20 του μηνός; Επίσης για να πάρουμε την αδεια, πρέπει να έχουμε κλείσει 2 μήνες εργασίας από την ημέρα ανάληψης η μετράνε από την αρχή του μήνα που αναλαμβάνουμε υπηρεσία;
Ευχαριστώ!

Δικαιούσαι δύο μέρες για κάθε μήνα υπηρεσίας ,,,,, Μετά τους δύο πρώτους μήνες.
Τώρα δικαιούσαι αναρρωτική όπως περιγράφεται στον κώδικα δημοσίων υπαλλήλων

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Τρί Μάιος 14, 2019 9:38 pm

Καλημέρα στο δικό μου ΚΠΑ2 τα πράγματα είναι πολύ ανθρώπινα, συνάδελφοι άψογοι και θα τολμήσω να πω παραπάνω από άψογοι και πραγματικά εργασιακή σύμβουλος και διευθύντρια παρα πολυ καλές στο αντικείμενο τους και συμπεριφορά απέναντι μας.. ...Επίσης από επίπεδο δουλειας τη πρώτη μέρα πετυχα κανονική κίνηση, σιγά σιγά θα μπαίνουμε στο κλίμα,κατέθεσα το iban, ακόμα δεν μου γνωστοποιήθηκε το ΑΜ απο την απογραφή...

Olfiol
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 3:51 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Olfiol » Τρί Μάιος 14, 2019 10:44 pm

alexisozzy1984 έγραψε:Καλημέρα στο δικό μου ΚΠΑ2 τα πράγματα είναι πολύ ανθρώπινα, συνάδελφοι άψογοι και θα τολμήσω να πω παραπάνω από άψογοι και πραγματικά εργασιακή σύμβουλος και διευθύντρια παρα πολυ καλές στο αντικείμενο τους και συμπεριφορά απέναντι μας.. ...Επίσης από επίπεδο δουλειας τη πρώτη μέρα πετυχα κανονική κίνηση, σιγά σιγά θα μπαίνουμε στο κλίμα,κατέθεσα το iban, ακόμα δεν μου γνωστοποιήθηκε το ΑΜ απο την απογραφή...



Σε ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση!! Θα ήθελα να σε ρωτήσω εάν συμπληρωσες στο ΚΠΑ2 κάποιο απογραφικό δελτίο?

aris3
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 04, 2018 9:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό aris3 » Τετ Μάιος 15, 2019 8:25 am

aris3 έγραψε:
eleni_3kala έγραψε:Καλημέρα!

Παιδιά, γνωρίζετε εάν δικαιούμαστε 2 μέρες άδειας για τον Μάϊο; Ακόμα και εάν κάποιος αναλάβει μετα τις 20 του μηνός; Επίσης για να πάρουμε την αδεια, πρέπει να έχουμε κλείσει 2 μήνες εργασίας από την ημέρα ανάληψης η μετράνε από την αρχή του μήνα που αναλαμβάνουμε υπηρεσία;
Ευχαριστώ!

Δικαιούσαι δύο μέρες για κάθε μήνα υπηρεσίας ,,,,, Μετά τους δύο πρώτους μήνες.
Τώρα δικαιούσαι αναρρωτική όπως περιγράφεται στον κώδικα δημοσίων υπαλλήλων


Δηλαδή βραχυχρόνια αναρρωτική άδεια :δύο ημέρες τον χρόνο με απλή υπεύθυνη δήλωση (μια μια ξεχωριστά , όχι μαζί) και οκτώ ημέρες με απλή γνωμάτευση ιατρού δημοσίου ή ιδιώτη.
Πέραν τούτων όσες χρειάζεσαι ανευ αποδοχών .

dioristeoss
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 120
Εγγραφή: Τρί Απρ 10, 2018 1:12 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό dioristeoss » Τετ Μάιος 15, 2019 12:57 pm

aris3 έγραψε:
aris3 έγραψε:
eleni_3kala έγραψε:Καλημέρα!

Παιδιά, γνωρίζετε εάν δικαιούμαστε 2 μέρες άδειας για τον Μάϊο; Ακόμα και εάν κάποιος αναλάβει μετα τις 20 του μηνός; Επίσης για να πάρουμε την αδεια, πρέπει να έχουμε κλείσει 2 μήνες εργασίας από την ημέρα ανάληψης η μετράνε από την αρχή του μήνα που αναλαμβάνουμε υπηρεσία;
Ευχαριστώ!

Δικαιούσαι δύο μέρες για κάθε μήνα υπηρεσίας ,,,,, Μετά τους δύο πρώτους μήνες.
Τώρα δικαιούσαι αναρρωτική όπως περιγράφεται στον κώδικα δημοσίων υπαλλήλων


Δηλαδή βραχυχρόνια αναρρωτική άδεια :δύο ημέρες τον χρόνο με απλή υπεύθυνη δήλωση (μια μια ξεχωριστά , όχι μαζί) και οκτώ ημέρες με απλή γνωμάτευση ιατρού δημοσίου ή ιδιώτη.
Πέραν τούτων όσες χρειάζεσαι ανευ αποδοχών .



Βγήκε και το 3ο ΦΕΚ... 480/14/05/2019! Με το καλό να βρεθούμε στην εκπαίδευση!

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Παρ Μάιος 17, 2019 9:12 am

Καλησπέρα απογραφικό δελτίο έχουμε συμπληρώσει κανονικά όχι όμως περιουσιακή κατάσταση...περιμένουμε απλά να μας δώσουν αριθμό μητρώου υπαλλήλου και κωδικούς...

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Παρ Μάιος 17, 2019 1:47 pm

Πιθανότατα να ενημερώσω (όχι απόλυτα) αλλά μπαίνοντας στο σύστημα εργάνη δεν είδα κάποια πρόσληψη προς το παρόν ούτε αμ...οπότε λογικά θα αργήσει και η μισθοδοσία ίσως ένα μήνα...
Θα ενημερώσω αν έχω τίποτα νεότερο.. iban έχουμε δώσει..πιθανότατα θα αργήσει και η εκπαίδευση περιμένουμε να παρουσιαστεί το 3 φεκ...τα βασικά σημεία θα τα δείτε στο κπα2 που ανήκετε...η εκπαίδευση θα ναι γενινική πιθανότατα ώστε να έχουμε μια καλύτερη εικόνα στο πως λειτουργεί το σύστημα...ελέγχους μετά από 1 ή 2 μήνες απλά περιμένουμε το αμ

dioristeoss
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 120
Εγγραφή: Τρί Απρ 10, 2018 1:12 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό dioristeoss » Σάβ Μάιος 18, 2019 9:51 am

dioristeoss έγραψε:
aris3 έγραψε:
aris3 έγραψε:Δικαιούσαι δύο μέρες για κάθε μήνα υπηρεσίας ,,,,, Μετά τους δύο πρώτους μήνες.
Τώρα δικαιούσαι αναρρωτική όπως περιγράφεται στον κώδικα δημοσίων υπαλλήλων


Δηλαδή βραχυχρόνια αναρρωτική άδεια :δύο ημέρες τον χρόνο με απλή υπεύθυνη δήλωση (μια μια ξεχωριστά , όχι μαζί) και οκτώ ημέρες με απλή γνωμάτευση ιατρού δημοσίου ή ιδιώτη.
Πέραν τούτων όσες χρειάζεσαι ανευ αποδοχών .



Βγήκε και το 3ο ΦΕΚ... 780/14/05/2019! Με το καλό να βρεθούμε στην εκπαίδευση!


780. 14/05/19

merm
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 10:48 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό merm » Σάβ Μάιος 18, 2019 10:31 am

alexisozzy1984 έγραψε:Πιθανότατα να ενημερώσω (όχι απόλυτα) αλλά μπαίνοντας στο σύστημα εργάνη δεν είδα κάποια πρόσληψη προς το παρόν ούτε αμ...οπότε λογικά θα αργήσει και η μισθοδοσία ίσως ένα μήνα...
Θα ενημερώσω αν έχω τίποτα νεότερο.. iban έχουμε δώσει..πιθανότατα θα αργήσει και η εκπαίδευση περιμένουμε να παρουσιαστεί το 3 φεκ...τα βασικά σημεία θα τα δείτε στο κπα2 που ανήκετε...η εκπαίδευση θα ναι γενινική πιθανότατα ώστε να έχουμε μια καλύτερη εικόνα στο πως λειτουργεί το σύστημα...ελέγχους μετά από 1 ή 2 μήνες απλά περιμένουμε το αμ


Alex.
Εάν δεν κάνω λάθος, νομίζω ότι οι προσλήψεις μας δεν περνάνε στο εργάνη. Για την εκπαίδευση σου έχουν τίποτα πιο συγκεκριμένο; γιατί άκουσα και την εκδοχή του σεπτεμβρίου, την οποία βέβαια δεν πολυπιστεύω. ΤΟ 3ο ΦΕΚ βγήκε. Το θέμα είναι όμως να μάθουμε και πώς λειτουργεί στην πράξη το λογισμικό- πρόγραμμα και να μη μάθουμε μόνο τη θεωρία. Αναμένουμε...

mnmsk18
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 12:04 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό mnmsk18 » Σάβ Μάιος 18, 2019 4:17 pm

Καλησπέρα στο forum. Ορκίστηκα αρχές Μαίου. Αυτή την εβδομάδα κατέθεσα την προϋπηρεσία μου, να δούμε πότε θα απαντήσει το υπηρεσιακό. Δεν μου ζητήθηκε λογαριασμός τραπέζης. Επίσης δεν έχει αλλάξει η εγγραφή μου στο μητρώο ελληνικού δημοσίου. Φαίνεται η προηγούμενη θέση. Είμαι ευχαριστημένη γιατί θα προλάβω τις παιδικές κατασκηνώσεις, καθώς θα δικαιούμαι από τον Αύγουστο λίγες μέρες

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Σάβ Μάιος 18, 2019 10:59 pm

mnmsk18 έγραψε:Καλησπέρα στο forum. Ορκίστηκα αρχές Μαίου. Αυτή την εβδομάδα κατέθεσα την προϋπηρεσία μου, να δούμε πότε θα απαντήσει το υπηρεσιακό. Δεν μου ζητήθηκε λογαριασμός τραπέζης. Επίσης δεν έχει αλλάξει η εγγραφή μου στο μητρώο ελληνικού δημοσίου. Φαίνεται η προηγούμενη θέση. Είμαι ευχαριστημένη γιατί θα προλάβω τις παιδικές κατασκηνώσεις, καθώς θα δικαιούμαι από τον Αύγουστο λίγες μέρες


Συγχαρητήρια καλή αρχη....θα αργήσουμε να πάρουμε κωδικούς...Όπως φαίνεται...μπράβο άντε καλό καιρό να το χαρεις...θα τα πούμε και στον Άλιμο

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Κυρ Μάιος 19, 2019 12:09 am

merm έγραψε:
alexisozzy1984 έγραψε:Πιθανότατα να ενημερώσω (όχι απόλυτα) αλλά μπαίνοντας στο σύστημα εργάνη δεν είδα κάποια πρόσληψη προς το παρόν ούτε αμ...οπότε λογικά θα αργήσει και η μισθοδοσία ίσως ένα μήνα...
Θα ενημερώσω αν έχω τίποτα νεότερο.. iban έχουμε δώσει..πιθανότατα θα αργήσει και η εκπαίδευση περιμένουμε να παρουσιαστεί το 3 φεκ...τα βασικά σημεία θα τα δείτε στο κπα2 που ανήκετε...η εκπαίδευση θα ναι γενινική πιθανότατα ώστε να έχουμε μια καλύτερη εικόνα στο πως λειτουργεί το σύστημα...ελέγχους μετά από 1 ή 2 μήνες απλά περιμένουμε το αμ


Alex.
Εάν δεν κάνω λάθος, νομίζω ότι οι προσλήψεις μας δεν περνάνε στο εργάνη. Για την εκπαίδευση σου έχουν τίποτα πιο συγκεκριμένο; γιατί άκουσα και την εκδοχή του σεπτεμβρίου, την οποία βέβαια δεν πολυπιστεύω. ΤΟ 3ο ΦΕΚ βγήκε. Το θέμα είναι όμως να μάθουμε και πώς λειτουργεί στην πράξη το λογισμικό- πρόγραμμα και να μη μάθουμε μόνο τη θεωρία. Αναμένουμε...


Μπορεί και να έχεις δίκιο για το εργανη ωστόσο επειτα απο Επικοινωνία με διοίκηση άκουσα ότι θέλει ένα μήνα στο περίπου για να πάρουμε αμ...Και φυσικά κωδικούς . ..κατέθεσα την εμπειρία και θα δω τι θα αναγνωριστεί καθώς έχω και κοινωφελές από τα πρώτα προγράμματα..Για την εκπαίδευση Ναι σωστά άκουσες θα περιμένουν πιθανότατα και τις Αναπληρώσεις ..Εγώ είδα τους συναδέλφους και έμαθα 2 3 πραγματα κοιτάζω και τα πολύ βασικά στην ιστοσελίδα του ΟΑΕΔ σχετικά με επιδόματα κτλπ..καθώς πρέπει να τα γνωρίζουμε για την συμβουλευτική ...θα πηγαίνουμε ανα γκρουπ για εκπαίδευση. Στην απογραφή με έχει στην προηγούμενη μου εργασία ακόμα ..

merm
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 10:48 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό merm » Κυρ Μάιος 19, 2019 1:23 pm

Alex.
Εάν δεν κάνω λάθος, νομίζω ότι οι προσλήψεις μας δεν περνάνε στο εργάνη. Για την εκπαίδευση σου έχουν τίποτα πιο συγκεκριμένο; γιατί άκουσα και την εκδοχή του σεπτεμβρίου, την οποία βέβαια δεν πολυπιστεύω. ΤΟ 3ο ΦΕΚ βγήκε. Το θέμα είναι όμως να μάθουμε και πώς λειτουργεί στην πράξη το λογισμικό- πρόγραμμα και να μη μάθουμε μόνο τη θεωρία. Αναμένουμε...[/quote]

Μπορεί και να έχεις δίκιο για το εργανη ωστόσο επειτα απο Επικοινωνία με διοίκηση άκουσα ότι θέλει ένα μήνα στο περίπου για να πάρουμε αμ...Και φυσικά κωδικούς . ..κατέθεσα την εμπειρία και θα δω τι θα αναγνωριστεί καθώς έχω και κοινωφελές από τα πρώτα προγράμματα..Για την εκπαίδευση Ναι σωστά άκουσες θα περιμένουν πιθανότατα και τις Αναπληρώσεις ..Εγώ είδα τους συναδέλφους και έμαθα 2 3 πραγματα κοιτάζω και τα πολύ βασικά στην ιστοσελίδα του ΟΑΕΔ σχετικά με επιδόματα κτλπ..καθώς πρέπει να τα γνωρίζουμε για την συμβουλευτική ...θα πηγαίνουμε ανα γκρουπ για εκπαίδευση. Στην απογραφή με έχει στην προηγούμενη μου εργασία ακόμα ..[/quote]

Δεν ήξερα ότι χρειάζεται τόσο μεγάλο σχετικά διάστημα για να πάρουμε κωδικούς, αμ, email και τα σχετικά. Προσωπικά και εγώ βλέπω τους συναδέλφους και ό,τι πιάσω από το πρόγραμμα και την ιστοσελίδα του ΟΑΕΔ. Μπορείς σε παρακαλώ να μου αναφέρεις ποια δικαιολογητικά κατέθεσες για την εμπειρία (ιδιωτικού και δημοσίου τομέα);

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Κυρ Μάιος 19, 2019 3:07 pm

merm έγραψε:Alex.
Εάν δεν κάνω λάθος, νομίζω ότι οι προσλήψεις μας δεν περνάνε στο εργάνη. Για την εκπαίδευση σου έχουν τίποτα πιο συγκεκριμένο; γιατί άκουσα και την εκδοχή του σεπτεμβρίου, την οποία βέβαια δεν πολυπιστεύω. ΤΟ 3ο ΦΕΚ βγήκε. Το θέμα είναι όμως να μάθουμε και πώς λειτουργεί στην πράξη το λογισμικό- πρόγραμμα και να μη μάθουμε μόνο τη θεωρία. Αναμένουμε...


Μπορεί και να έχεις δίκιο για το εργανη ωστόσο επειτα απο Επικοινωνία με διοίκηση άκουσα ότι θέλει ένα μήνα στο περίπου για να πάρουμε αμ...Και φυσικά κωδικούς . ..κατέθεσα την εμπειρία και θα δω τι θα αναγνωριστεί καθώς έχω και κοινωφελές από τα πρώτα προγράμματα..Για την εκπαίδευση Ναι σωστά άκουσες θα περιμένουν πιθανότατα και τις Αναπληρώσεις ..Εγώ είδα τους συναδέλφους και έμαθα 2 3 πραγματα κοιτάζω και τα πολύ βασικά στην ιστοσελίδα του ΟΑΕΔ σχετικά με επιδόματα κτλπ..καθώς πρέπει να τα γνωρίζουμε για την συμβουλευτική ...θα πηγαίνουμε ανα γκρουπ για εκπαίδευση. Στην απογραφή με έχει στην προηγούμενη μου εργασία ακόμα ..[/quote]

Δεν ήξερα ότι χρειάζεται τόσο μεγάλο σχετικά διάστημα για να πάρουμε κωδικούς, αμ, email και τα σχετικά. Προσωπικά και εγώ βλέπω τους συναδέλφους και ό,τι πιάσω από το πρόγραμμα και την ιστοσελίδα του ΟΑΕΔ. Μπορείς σε παρακαλώ να μου αναφέρεις ποια δικαιολογητικά κατέθεσες για την εμπειρία (ιδιωτικού και δημοσίου τομέα);[/quote]

Δεν ξέρω ποιος φταίει και δεν φταίει από τη στιγμή που περιμένουμε καιρό και οι διαδικασίες αυτοματοποιημένες σε βάσεις δεδομένων που κολλάει το σύστημα και αργεί προσπαθώ να καταλάβω..σε άλλες περιπτώσεις εννοώ άλλους φορείς η διαδικασία έγινε κατευθείαν, σε εμάς δεν ξέρω που κολλάει,δεν γνωρίζω γιατί αν πω καμία κουβέντα ίσως θίξω κάποιον συνάδελφο ...τέλος πάντων ελπίζω να παει λιγότερο γιατί εμείς που είμαστε από άλλες πόλεις έχουμε θέματα ...αν μου δώσεις εμένα προσωπικά τα στοιχεία 290 ατόμων ,βγάζω έκτος το γ ΦΕΚ, θα στα τελειώσω στο χαλαρο σε δύο μέρες και νομίζω πολλές έβαλα ...προφανώς δεν ξέρω αν κολλάει στον φορέα η σε κάποιον άλλο υπάλληλο που βαριέται η σε καμία υπογραφή κάποιου προϊστάμενου, έχω λίγο μαύρα μεσάνυχτα για εμας διότι περίμενα η διαδικασία να γίνει γρήγορα όπως σε φίλους μου που διοριστικαν σε άλλους φορείς
Για την προϋπηρεσία έκανα το εξής έγραψα στην αίτηση που θα στη δώσει η υπηρεσία σου : "σας υποβάλλω συνημμένα τα δικαιολογητικά για την αναγνώριση προϋπηρεσίας δημοσίου τομέα . Παρακαλώ για τις ενέργειες σας" και έναν πίνακα που έφτιαξα απλό όπου έγραφα σε κάθε φορέα τι εκανα, αυτό ίσως δεν σου χρειάζεται απλά είχα θέμα με τις βεβαιώσεις από κοχ και άλλους φορείς, υπέγραψε το διαβιβαστικο η προϊσταμένη μου και έφυγαν για Άλιμο...για τον ιδιωτικό τομέα θα υποβάλλουμε τις βεβαιώσεις και ένσημα μετά το πέρας της δοκιμής περιόδου καθως αυτή η εμπειρία αναγνωρίζεται προς το παρόν μόνο βαθμολογικά..


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 12 επισκέπτες