Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Konosd15
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 22, 2018 6:08 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Konosd15 » Πέμ Απρ 25, 2019 11:46 am

Καλημέρα, μίλησα χτες με το τμήμα Ανθρωπίνου Δυναμικού της ΑΑΔΕ και μου είπαν ότι περιμένουν τα χαρτιά από τον ΑΣΕΠ μετά την Κυριακή του Θωμά και έπειτα θα επικοινωνήσουν μαζί μας είτε τηλεφωνικά ή με mail. Μετά θα ανακοινώσουν τα δικαιολογητικά που πρέπει να υποβάλουμε και μετά από αυτό και σε διάστημα 20 ημερών θα πρέπει να τα καταθέσουμε. Αυτά έμαθα. Καλό Πάσχα και καλή Ανάσταση σε όλους. Εύχομαι γρήγορα να έχουν νέα και οι υπόλοιποι επιτυχόντες.

Nomikii
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 08, 2018 7:49 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Nomikii » Πέμ Απρ 25, 2019 9:26 pm

Konosd15 έγραψε:Καλημέρα, μίλησα χτες με το τμήμα Ανθρωπίνου Δυναμικού της ΑΑΔΕ και μου είπαν ότι περιμένουν τα χαρτιά από τον ΑΣΕΠ μετά την Κυριακή του Θωμά και έπειτα θα επικοινωνήσουν μαζί μας είτε τηλεφωνικά ή με mail. Μετά θα ανακοινώσουν τα δικαιολογητικά που πρέπει να υποβάλουμε και μετά από αυτό και σε διάστημα 20 ημερών θα πρέπει να τα καταθέσουμε. Αυτά έμαθα. Καλό Πάσχα και καλή Ανάσταση σε όλους. Εύχομαι γρήγορα να έχουν νέα και οι υπόλοιποι επιτυχόντες.

Πότε πιστεύετε πρέπει να διαγράφουμε από το Ταμείο και το Σύλλογο?να περιμένουμε έως τον διορισμό ή να το κάνουμε τώρα?

eleni_3kala
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Δευ Ιουν 20, 2011 1:40 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό eleni_3kala » Τρί Απρ 30, 2019 9:50 pm

Χρόνια Πολλά με υγεία!
Ειμαι επιτυχών ως ΠΕ εφοριακών. Γνωρίζετε εαν μπορώ να κάνω αμοιβαία μετάθεση με ΠΕ τελωνειακών;

Ευχαριστώ

kav30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 22, 2018 10:19 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό kav30 » Πέμ Μάιος 02, 2019 11:51 am

Nomikii έγραψε:Πότε πιστεύετε πρέπει να διαγράφουμε από το Ταμείο και το Σύλλογο?να περιμένουμε έως τον διορισμό ή να το κάνουμε τώρα?



στο τηλέφωνο η ΑΑΔΕ μου είπε ότι να υπολογίζουμε περίπου 3 μήνες για τον διορισμό μας, δηλαδή τέλη Αυγούστου με αρχές Σεπτεμβρίου, πριν μας πάρουν για την φορολογική ακαδημία.
εγώ μάλλον μέσα στον Ιούλιο θα διαγραφώ (αν και ακόμα δεν έχω κοιτάξει την διαδικασία της διαγραφής και αν είναι χρονοβόρα :shock: )

grv
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2019 10:21 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό grv » Δευ Μάιος 06, 2019 2:20 pm

Καλησπέρα και Χρόνια πολλά σε όλους!
Έχω τις εξής απορίες: στα δικαιολογητικά για το διορισμό μας, μας ζητάνε Ιατρικές γνωματεύσεις, 1ον μπορώ να πάω να τις πάρω από τώρα; πριν δηλαδή μας κοινοποιηθεί επίσημα η ανακοίνωση για τα δικαιολογητικά; και 2ον Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο έντυπο που θα πρέπει οι γιατροί να συμπληρώσουν ή κάνουν δική τους βεβαίωση; γιατί εγώ δεν είδα κάποιο υπόδειγμα στην ανακοίνωση της ΑΑΔΕ...και 3ον για τους κατοίκους της περιφέρειας αναφέρει ότι θα μας ενημερώσουν για τα απαιτούμενα δικαιολογητικά οι κατα τόπους άρμοδιες ΔΟΥ/Τελωνεία...πάνω σε αυτό ήθελα να μάθω ποια θεωρείται ως αρμόδια Π.Χ. ΔΟΥ αυτή της οποίας είμαστε κάτοικοι ή αυτή στην οποία πρόκειται να διοριστούμε;
αν ξέρει κάποιος ας με διαφωτίσει....ευχαριστώ

frapmelot
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 11, 2014 12:16 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό frapmelot » Δευ Μάιος 06, 2019 10:05 pm

grv έγραψε:Καλησπέρα και Χρόνια πολλά σε όλους!
Έχω τις εξής απορίες: στα δικαιολογητικά για το διορισμό μας, μας ζητάνε Ιατρικές γνωματεύσεις, 1ον μπορώ να πάω να τις πάρω από τώρα; πριν δηλαδή μας κοινοποιηθεί επίσημα η ανακοίνωση για τα δικαιολογητικά; και 2ον Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο έντυπο που θα πρέπει οι γιατροί να συμπληρώσουν ή κάνουν δική τους βεβαίωση; γιατί εγώ δεν είδα κάποιο υπόδειγμα στην ανακοίνωση της ΑΑΔΕ...και 3ον για τους κατοίκους της περιφέρειας αναφέρει ότι θα μας ενημερώσουν για τα απαιτούμενα δικαιολογητικά οι κατα τόπους άρμοδιες ΔΟΥ/Τελωνεία...πάνω σε αυτό ήθελα να μάθω ποια θεωρείται ως αρμόδια Π.Χ. ΔΟΥ αυτή της οποίας είμαστε κάτοικοι ή αυτή στην οποία πρόκειται να διοριστούμε;
αν ξέρει κάποιος ας με διαφωτίσει....ευχαριστώ


1. Kανονικά όχι, θα πρέπει να πάρεις πρώτα τα παραπεμπτικά από την ΑΑΔΕ (μάλλον με την ενημέρωση από τις αρμόδιες ΔΟΥ/Τελωνεία). Κάποιοι βέβαια έβγαλαν ήδη τις βεβαιώσεις και ανεπίσημα τους είπαν ότι μπορεί να τις δεχθούν.
2. Θα το δούμε με το 1.
3. Η ΔΟΥ/Τελωνείο της περιφέρειας που είμαστε κάτοικοι.

kav30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 22, 2018 10:19 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό kav30 » Τρί Μάιος 07, 2019 11:12 am

ακόμα να σταλούν τα στοιχεία μας από τον ΑΣΕΠ στην ΑΑΔΕ?????

RevenueOfficer
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Μάιος 08, 2019 12:38 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό RevenueOfficer » Τετ Μάιος 08, 2019 11:40 pm

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά, με υγεία και κάθε καλό!
Συγχαρητήρια σε όσους διορίζονται και καλή επιτυχία στη διαδικασία αναπλήρωσης για τους επιλαχόντες!
Ανήκω στους διοριστέους, στην Αιτωλοακαρνανία, και θα ήθελα να ρωτήσω εάν τυχόν υπάρχει συνάδελφος που διορίζεται στη Θεσσαλονίκη ή στους κοντινούς αυτής νομούς που ενδιαφέρεται ενδεχομένως για αμοιβαία μετάθεση. Εάν υπάρχει, ας μου απαντήσει σε αυτή την ανάρτηση, ώστε να υπάρξει επικοινωνία και συνεννόηση για τις περαιτέρω ενέργειες. Ευχαριστώ!

kav30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 22, 2018 10:19 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό kav30 » Παρ Μάιος 10, 2019 12:59 pm

συνάδελφοι, έχει επικοινωνήσει κανείς με τον ΑΣΕΠ ή την ΑΑΔΕ να ξέρουμε σε ποιο στάδιο βρισκόμαστε???
πότε θα στείλει τα στοιχεία μας ο ΑΣΕΠ?????

3city
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2018 11:59 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό 3city » Παρ Μάιος 10, 2019 3:41 pm

Εκδόθηκε το ΦΕΚ Αρ. Φύλλου 759, 10/05/2019.
Μέχρι χθες που επικοινώνησα με τη Διεύθυνση Ανθρωπίνου Δυναμικού της ΑΑΔΕ (2103375096) δεν είχαν λάβει τα στοιχεία επικοινωνίας ακόμα από το ΑΣΕΠ, αλλά ο συνάδελφος που απάντησε δεν θεωρεί ότι υπάρχει καθυστέρηση και το χρονοδιάγραμμα που έχει ανακοινωθεί θα τηρηθεί χωρίς σημαντικές μεταβολές.

stathkon
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Παρ Σεπ 21, 2018 12:31 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό stathkon » Σάβ Μάιος 11, 2019 12:03 pm

Καλημέρα! Ευχαριστούμε όλους σας παιδιά για την ενημέρωση!!

de9tk8a
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 24, 2019 8:48 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό de9tk8a » Τρί Μάιος 14, 2019 9:09 am

Καλημέρα συνάδελφοι! Μόλις μου είπαν από το τμήμα ανθρ. Δυναμικού ότι αναμένουν τα στοιχεία από ΑΣΕΠ αύριο- μεθαύριο για να μας ειδοποιήσουν. Επίσης, αν οι εθνικές εκλογές γίνουν πριν τον Οκτώβριο ενδέχεται να επηρεαστεί το χρονοδιάγραμμα.

airventathens
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Μάιος 10, 2019 7:36 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό airventathens » Τρί Μάιος 14, 2019 11:54 am

Καλημέρα παιδιά!! Ήδη άρχισαν και καλούν από την ΑΑΔΕ για επιβεβαίωση στοιχείων.

kav30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 22, 2018 10:19 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό kav30 » Τρί Μάιος 14, 2019 12:31 pm

Καλησπέρα, να ενημερώσω ότι ξεκίνησαν τα τηλέφωνα από την ΑΑΔΕ για διασταύρωση των στοιχείων μας

ksm86
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 08, 2018 10:49 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό ksm86 » Τρί Μάιος 14, 2019 1:34 pm

Εχουν αρχισει να καλούν απο ΑΑΔΕ για την επιβεβαίωση στοιχειων. Πηραν και σε εμενα και σε αλλους συναδέλφους. Εχετε τον νου σας σε κινητό και σταθερο.


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες