ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό xana » Τρί Απρ 16, 2019 4:18 pm

sotinela έγραψε:παιδιά καλησπέρα. είχα ξανα ρωτήσει στο παρελθόν αλλά δεν έλαβα κάποια απάντηση. παρακαλώ πολυ μπορεί να μου πει κάποιος/α ποιες είναι οι καθαρές αποδοχές για εναν ΤΕ Διοικητικού λογιστικού χωρίς επίδομα ανθυγιεινης,παραμεθοριου, τεκνων κλπ; Μονο τον καθαρό μίσθος θέλω να ξέρω , ευχαριστώ


Αν δεν υπάρχει μεταπτυχιακό ούτε προηγούμενη προϋπηρεσία στο Δημόσιο, για να ανέβεις ΜΚ, τότε μετά τις κρατήσεις νεοδιοριζόμενου τα υπολογίζω γύρω στα 775 ευρώ καθαρά. Πριν δεν γνωρίζω ακριβώς τις κρατήσεις αλλά νομίζω είναι ένας μισθός σε βάθος έτους άρα το υπολογίζω περίπου στα 700 ευρώ καθαρά για τον 1ο χρόνο.

xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό xana » Τρί Απρ 16, 2019 4:22 pm

athanasis έγραψε:Καλημέρα,
Σήμερα άρχισε η αποστολή ηλεκτρονικών επιστολών ανακοίνωσης του διορισμού, με την ημερομηνία ορκωμοσίας να ορίζεται στις 13/05.

Υπάρχει κανείς που έχει μιλήσει με δικηγόρο - εργατολόγο σχετικά με το τί συμβαίνει αν πριν το διορισμό εργάζεσαι ως ιδιωτικός υπάλληλος αορίστου χρόνου μειωμένου ωραρίου; Φαντάζομαι ότι είναι παράπτωμα οπότε δεν μπορείς να έχει κανείς αυτή την ιδιότητα από την ημέρα ορκωμοσίας και ύστερα.
Μόνο αν την αποκτήσεις στη συνέχεια από το υπηρεσιακό συμβούλιο της Υπηρεσίας οτι μπορείς να εργάζεσαι σε ώρες εκτός ωραρίου της υπηρεσίας.

Υπάρχει κανείς που έχει το ίδιο θέμα και το έχει ψάξει επισταμένα με δικηγόρο;
Ευχαριστώ.


Δεν ξέρω με τι καθεστώς έχεις διοριστεί αλλά υπάρχει περίπτωση αν είσαι ΙΔΑΧ να μπορείς ελεύθερα να δουλεύεις και αλλού. Ίσως στο Τμήμα Ανθρώπινου Δυναμικού να μπορούν να σε κατευθύνουν. Σε κάθε περίπτωση, αν μετά την ανάληψη Υπηρεσίας υποβάλεις αίτημα και εγκριθεί, νομίζω μπορείς να δουλεύεις και άλλου, εκτός αν οι υπηρετούντες στην Υπηρεσία Ασύλου υπάγονται σε κάποια διάταξη που το απαγορεύει και την αγνοώ. Σίγουρα αν το ψάξεις θα βγάλεις άκρη.

nk12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Φεβ 08, 2019 6:26 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό nk12 » Τρί Απρ 16, 2019 6:44 pm

macoc162 έγραψε:
nk12 έγραψε:
macoc162 έγραψε:ήρθε το email 13 Μαίου ξεκινάμε


Συγχαρητήρια και με το καλό!

Έχει μάθει κάποιος λεπτομέρειες αν υπάρξει πρόγραμμα ενημερωσης και αν θα παραμείνουμε παραπάνω από μια μέρα στα κεντρικά για εκπαίδευση και πόσο θα διαρκεσει? Αν όχι δηλαδή την Τρίτη 14/5 θα πρέπει να είμαστε στις υπηρεσίες τοποθέτησης μας ;


Σε τηλέφωνο σήμερα μου απάντησαν ότι στις 13/5 θα παρουσιαστούμε στα κεντρικά και 14/5 θα πρέπει να είμαστε στα κατά τόπους γραφεία ανάλογα με το που έχει τοποθετηθεί ο καθένας μας.


Ωραία, ευχαριστώ για την απάντηση.

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό sotinela » Τρί Απρ 16, 2019 10:43 pm

xana έγραψε:
sotinela έγραψε:παιδιά καλησπέρα. είχα ξανα ρωτήσει στο παρελθόν αλλά δεν έλαβα κάποια απάντηση. παρακαλώ πολυ μπορεί να μου πει κάποιος/α ποιες είναι οι καθαρές αποδοχές για εναν ΤΕ Διοικητικού λογιστικού χωρίς επίδομα ανθυγιεινης,παραμεθοριου, τεκνων κλπ; Μονο τον καθαρό μίσθος θέλω να ξέρω , ευχαριστώ


Αν δεν υπάρχει μεταπτυχιακό ούτε προηγούμενη προϋπηρεσία στο Δημόσιο, για να ανέβεις ΜΚ, τότε μετά τις κρατήσεις νεοδιοριζόμενου τα υπολογίζω γύρω στα 775 ευρώ καθαρά. Πριν δεν γνωρίζω ακριβώς τις κρατήσεις αλλά νομίζω είναι ένας μισθός σε βάθος έτους άρα το υπολογίζω περίπου στα 700 ευρώ καθαρά για τον 1ο χρόνο.


να ρωτήσω κάτι αν γνωρίζεις. προϋπηρεσία στο δημόσιο μόνο ως ΤΕ μετράει Ή Γενικά οτι ειδικότητα έχεις δουλέψει στο δημόσιο; εγω είχα κάνει παλιά και ειδικότητα ΥΕ γενικών καθηκόντων στο δημόσιο; αυτο μετράει ως μισθολογική εξέλιξη; στη ΤΕ κατηγορία;εχω συνολικά 22 μήνες στο δημόσιο αλλά με διαφορετικές ειδικότητες ΥΕ,ΔΕ και ΤΕ. ευχαριστώ πολύ

HookUp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Τετ Σεπ 13, 2017 3:38 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό HookUp » Τρί Απρ 16, 2019 10:54 pm

Γνωρίζει κανείς τον καθαρό μισθό υπαλλήλου κατηγορίας Πανεπιστημιακής εκπαίδευσης (ΠΕ), κλάδου Διοικητικού Οικονομικού με σχέση εργασίας Ιδιωτικού Δικαίου Αορίστου Χρόνου, με εισαγωγικό βαθμό Δ' και μισθολογικό κλιμάκιο (Μ.Κ.) 1 καθώς και το καθαρό ποσό του επιδόματος ανθυγιεινής εργασίας?

Επίσης σε καθεστώς ΙΔΑΧ τα δώρα Πάσχα και Χριστουγέννων ισχύουν ή έχουν καταργηθεί?

HookUp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Τετ Σεπ 13, 2017 3:38 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό HookUp » Τρί Απρ 16, 2019 11:11 pm

Επίσης κάποιος που έχει διοριστεί στην Αθήνα, υπάρχει περίπτωση αργότερα να τον μεταφέρουν με μετάταξη πχ σε άλλες δομές πχ Λέσβο κτλ :roll:

mairhath91
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 22, 2017 9:24 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό mairhath91 » Τετ Απρ 17, 2019 12:50 am

Kαλησπέρα σας!
Ξέρει κάποιος αν έχουν ξεκινήσει οι αναπληρώσεις; Κοίταξα το ΦΕΚ και είδα ότι 2 άτομα ακριβώς από πάνω μου στην κατάταξη δεν περιλαμβάνονται τελικά σε αυτό...
Δεν έπρεπε να είχαν καλέσει τους επόμενους;

Μπορεί κάποιος να μου δώσει το τηλ του Υπουργείου που είναι υπεύθυνο για την προκήρυξη αυτή; Ευχαριστώ πολύ!

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Τετ Απρ 17, 2019 3:17 pm

mairhath91 έγραψε:Kαλησπέρα σας!
Ξέρει κάποιος αν έχουν ξεκινήσει οι αναπληρώσεις; Κοίταξα το ΦΕΚ και είδα ότι 2 άτομα ακριβώς από πάνω μου στην κατάταξη δεν περιλαμβάνονται τελικά σε αυτό...
Δεν έπρεπε να είχαν καλέσει τους επόμενους;

Μπορεί κάποιος να μου δώσει το τηλ του Υπουργείου που είναι υπεύθυνο για την προκήρυξη αυτή; Ευχαριστώ πολύ!


Καλησπέρα,

Σε ποια κατηγορία αναφέρεσαι;

Οι ΤΕ και οι ΔΕ που ορκίστηκαν αρχές Νοέμβρη δεν έχει γίνει καμια αναπλήρωση μέχρι τώρα και όντως υπάρχει κόσμος που δεν αποδέχτηκε τη θέση.

Αν πάρεις τηλέφωνο και θυμηθείς ρώτα και γι αυτές τις κατηγορίες

xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό xana » Πέμ Απρ 18, 2019 1:24 am

HookUp έγραψε:Γνωρίζει κανείς τον καθαρό μισθό υπαλλήλου κατηγορίας Πανεπιστημιακής εκπαίδευσης (ΠΕ), κλάδου Διοικητικού Οικονομικού με σχέση εργασίας Ιδιωτικού Δικαίου Αορίστου Χρόνου, με εισαγωγικό βαθμό Δ' και μισθολογικό κλιμάκιο (Μ.Κ.) 1 καθώς και το καθαρό ποσό του επιδόματος ανθυγιεινής εργασίας?

Επίσης σε καθεστώς ΙΔΑΧ τα δώρα Πάσχα και Χριστουγέννων ισχύουν ή έχουν καταργηθεί?


Αν δεν ανέβεις ΜΚ λόγω μεταπτυχιακού/διδακτορικού ή/και προϋπηρεσίας στο δημόσιο τομέα, τα καθαρά (μετά τις κρατήσεις και τον φόρο εισοδήματος) τα υπολογίζω στα 840 ευρώ. Το επίδομα ανθυγιεινής (μετά τις κρατήσεις και τον φόρο εισοδήματος) βγαίνει στα 90-95 ευρώ.

Τα δώρα έχουν καταργηθεί και για τους ΙΔΑΧ.

xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό xana » Πέμ Απρ 18, 2019 1:27 am

sotinela έγραψε:
xana έγραψε:
sotinela έγραψε:παιδιά καλησπέρα. είχα ξανα ρωτήσει στο παρελθόν αλλά δεν έλαβα κάποια απάντηση. παρακαλώ πολυ μπορεί να μου πει κάποιος/α ποιες είναι οι καθαρές αποδοχές για εναν ΤΕ Διοικητικού λογιστικού χωρίς επίδομα ανθυγιεινης,παραμεθοριου, τεκνων κλπ; Μονο τον καθαρό μίσθος θέλω να ξέρω , ευχαριστώ


Αν δεν υπάρχει μεταπτυχιακό ούτε προηγούμενη προϋπηρεσία στο Δημόσιο, για να ανέβεις ΜΚ, τότε μετά τις κρατήσεις νεοδιοριζόμενου τα υπολογίζω γύρω στα 775 ευρώ καθαρά. Πριν δεν γνωρίζω ακριβώς τις κρατήσεις αλλά νομίζω είναι ένας μισθός σε βάθος έτους άρα το υπολογίζω περίπου στα 700 ευρώ καθαρά για τον 1ο χρόνο.


να ρωτήσω κάτι αν γνωρίζεις. προϋπηρεσία στο δημόσιο μόνο ως ΤΕ μετράει Ή Γενικά οτι ειδικότητα έχεις δουλέψει στο δημόσιο; εγω είχα κάνει παλιά και ειδικότητα ΥΕ γενικών καθηκόντων στο δημόσιο; αυτο μετράει ως μισθολογική εξέλιξη; στη ΤΕ κατηγορία;εχω συνολικά 22 μήνες στο δημόσιο αλλά με διαφορετικές ειδικότητες ΥΕ,ΔΕ και ΤΕ. ευχαριστώ πολύ


Αν έχω καταλάβει σωστά, μετράει οποιαδήποτε προϋπηρεσία στο Δημόσιο, όχι μόνο στη βαθμίδα που διορίστηκες. Αν έχεις 22 μήνες συμπληρωμένους, δύο μήνες μετά την ανάληψη Υπηρεσίας θα ανέβεις ένα ΜΚ. Δε θα το πληρωθείς άμεσα ενδεχομένως αλλά θα τα πάρεις αναδρομικά. Μικρές οι διαφορές από το ένα στο άλλο ΜΚ αλλά κάτι είναι...

macoc162
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 12:44 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό macoc162 » Παρ Απρ 19, 2019 11:14 am

Ήρθε σε κανέναν η επιστολή με ελτα;

tarel
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Δευ Φεβ 26, 2018 8:21 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό tarel » Παρ Απρ 19, 2019 12:53 pm

HookUp έγραψε:Επίσης κάποιος που έχει διοριστεί στην Αθήνα, υπάρχει περίπτωση αργότερα να τον μεταφέρουν με μετάταξη πχ σε άλλες δομές πχ Λέσβο κτλ :roll:

Εμένα με ενδιαφέρει η μετακίνηση από νησί στην Αθήνα, είχα ρωτήσει παλαιότερα μου είχαν απαντήσει γενικά ότι εφόσον η υπηρεσία το επιθυμεί και το εγκρίνει ανάλογα με τις ανάγκες της τότε το υπουργείο δεν έχει νόμιμο λογο να αρνηθεί το αίτημα... βέβαια αυτό είναι πολύ γενικό κ αόριστο. Έχω ακούσει ότι δύσκολα γίνονται μετακινήσεις αλλά είναι πιο εύκολες οι αμοιβαίες μεταθέσεις...

nk12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Φεβ 08, 2019 6:26 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό nk12 » Δευ Απρ 22, 2019 7:02 pm

Παιδιά καλησπέρα,

Από επικοινωνία που είχα με την κεντρική υπηρεσία ανέφεραν ότι θα συμπληρώσουμε διάφορα χαρτιά που απαιτούνται και μέχρι τις 2 το μεσημέρι θα έχουμε τελειώσει.

Παράλληλα επικοινώνησα με την υπηρεσία που θα πάω κ ακόμα δεν έχουν κάποια ενημέρωση σχετικά με λεπτομέρειες - πρόγραμμα εκπαίδευσης κλπ. Μου είπαν να επικοινωνήσω μετά τις 2 μαϊου.

Γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω; Επιπλέον γνωρίζει κάποιος αν τα έξοδα μετακίνησης θα τα καλύψει η υπηρεσία;

xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό xana » Πέμ Απρ 25, 2019 10:43 pm

nk12 έγραψε:Παιδιά καλησπέρα,

Από επικοινωνία που είχα με την κεντρική υπηρεσία ανέφεραν ότι θα συμπληρώσουμε διάφορα χαρτιά που απαιτούνται και μέχρι τις 2 το μεσημέρι θα έχουμε τελειώσει.

Παράλληλα επικοινώνησα με την υπηρεσία που θα πάω κ ακόμα δεν έχουν κάποια ενημέρωση σχετικά με λεπτομέρειες - πρόγραμμα εκπαίδευσης κλπ. Μου είπαν να επικοινωνήσω μετά τις 2 μαϊου.

Γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω; Επιπλέον γνωρίζει κάποιος αν τα έξοδα μετακίνησης θα τα καλύψει η υπηρεσία;


Θεωρώ αδύνατο να καλύψει τα έξοδα μετακίνησης η Υπηρεσία, ειδικά αφού όταν θα πραγματοποιηθεί η μετακίνηση δε θα έχουμε αναλάβει Υπηρεσία. Είναι λίγο περίεργο όμως που μας θέλουν στην Κεντρική Υπηρεσία. Θα μπορούσε ο καθένας να παρουσιαστεί εκεί που διορίζεται. Για την εκπαίδευση κι εγώ ρώτησα και δεν ήξερα ακόμα. Θα δούμε!

Καλή Ανάσταση με υγεία!!

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1447
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:19 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Παρ Απρ 26, 2019 8:27 am

xana έγραψε:
nk12 έγραψε:Παιδιά καλησπέρα,

Από επικοινωνία που είχα με την κεντρική υπηρεσία ανέφεραν ότι θα συμπληρώσουμε διάφορα χαρτιά που απαιτούνται και μέχρι τις 2 το μεσημέρι θα έχουμε τελειώσει.

Παράλληλα επικοινώνησα με την υπηρεσία που θα πάω κ ακόμα δεν έχουν κάποια ενημέρωση σχετικά με λεπτομέρειες - πρόγραμμα εκπαίδευσης κλπ. Μου είπαν να επικοινωνήσω μετά τις 2 μαϊου.

Γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω; Επιπλέον γνωρίζει κάποιος αν τα έξοδα μετακίνησης θα τα καλύψει η υπηρεσία;


Θεωρώ αδύνατο να καλύψει τα έξοδα μετακίνησης η Υπηρεσία, ειδικά αφού όταν θα πραγματοποιηθεί η μετακίνηση δε θα έχουμε αναλάβει Υπηρεσία. Είναι λίγο περίεργο όμως που μας θέλουν στην Κεντρική Υπηρεσία. Θα μπορούσε ο καθένας να παρουσιαστεί εκεί που διορίζεται. Για την εκπαίδευση κι εγώ ρώτησα και δεν ήξερα ακόμα. Θα δούμε!

Καλή Ανάσταση με υγεία!!


Τα εξοδα μετακίνησεις δεν τα καλύπτει η υπηρεσία. Στην κεντρικη υπηρεσια θα γινει η ορκομωσια, θα σας πουν καποια πραγματα σημαντικά κ θα υπογραψετε καποια χαρτια. Εκπαιδευση δεν καναμε ουτε εμεις. Οτι μαθεις θα το μάθεις στο γραφειο που θα πάς


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες