ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
oki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Δευ Φεβ 18, 2019 4:58 pm

ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό oki » Τρί Απρ 23, 2019 1:02 pm

Καλησπέρα. Άνοιξα καινούργιο θεμα για εμάς που έχουμε αιτηθεί μετάταξη στην ΑΑΔΕ.
Έχω κάνει αίτηση στον β κύκλο για ΠΕ Εφοριακών, έχω στείλει τα πτυχία μου, όπως μου ζητήθηκε και τωρα περιμένω τα διαδικαστικά. Έχει κανένας απο εσάς που έχετε επιλεγεί καμία πληροφορία για το πώς προχωράει το θέμα;

Slayer
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Παρ Μαρ 02, 2018 2:08 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό Slayer » Τρί Απρ 23, 2019 7:41 pm

Έχω υποβάλλει και εγώ αίτηση για μετάταξη στην ΑΑΔΕ για το β κύκλο κινητικότητας. Έχω παραστεί σε συνεντεύξεις γα ΠΕ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ ΚΑΙ ΠΕ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΩΝ.
Πότε σε ειδοποίησαν ότι επιλέχθηκες και πότε έστειλες τα χαρτιά ? δυστυχώς τα αποτελέσματα για τους τελωνειακούς δεν έχουν βγει ακόμα...

ilias1986
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Μαρ 15, 2019 4:51 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό ilias1986 » Τετ Απρ 24, 2019 8:05 am

Slayer έγραψε:Έχω υποβάλλει και εγώ αίτηση για μετάταξη στην ΑΑΔΕ για το β κύκλο κινητικότητας. Έχω παραστεί σε συνεντεύξεις γα ΠΕ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ ΚΑΙ ΠΕ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΩΝ.
Πότε σε ειδοποίησαν ότι επιλέχθηκες και πότε έστειλες τα χαρτιά ? δυστυχώς τα αποτελέσματα για τους τελωνειακούς δεν έχουν βγει ακόμα...

Καλημέρα, και εγώ για πε τελωνειακών περιμένω...πέρασα συνέντευξη 1/3!!! Σε επικοινωνία χτες με ααδε μου ειπαν ότι τέλη Μαΐου θα αποσταλούν τα ενημερωτικά...

oki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Δευ Φεβ 18, 2019 4:58 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό oki » Πέμ Απρ 25, 2019 5:27 pm

Slayer έγραψε:Έχω υποβάλλει και εγώ αίτηση για μετάταξη στην ΑΑΔΕ για το β κύκλο κινητικότητας. Έχω παραστεί σε συνεντεύξεις γα ΠΕ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ ΚΑΙ ΠΕ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΩΝ.
Πότε σε ειδοποίησαν ότι επιλέχθηκες και πότε έστειλες τα χαρτιά ? δυστυχώς τα αποτελέσματα για τους τελωνειακούς δεν έχουν βγει ακόμα...

Πέρασα από συνέντευξη τέλη φεβρουαρίου και ειδοποιήθηκα τέλη μαρτίου. Εσένα δε σε έχουν ειδοποιήσει για καμία απο τις δύο ειδικότητες;

oki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Δευ Φεβ 18, 2019 4:58 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό oki » Πέμ Απρ 25, 2019 5:30 pm

ilias1986 έγραψε:
Slayer έγραψε:Έχω υποβάλλει και εγώ αίτηση για μετάταξη στην ΑΑΔΕ για το β κύκλο κινητικότητας. Έχω παραστεί σε συνεντεύξεις γα ΠΕ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ ΚΑΙ ΠΕ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΩΝ.
Πότε σε ειδοποίησαν ότι επιλέχθηκες και πότε έστειλες τα χαρτιά ? δυστυχώς τα αποτελέσματα για τους τελωνειακούς δεν έχουν βγει ακόμα...

Καλημέρα, και εγώ για πε τελωνειακών περιμένω...πέρασα συνέντευξη 1/3!!! Σε επικοινωνία χτες με ααδε μου ειπαν ότι τέλη Μαΐου θα αποσταλούν τα ενημερωτικά...

Ενημερωτικά οτι επιλεγήκατε; Εγώ ειχα ρωτήσει ποσο διάστημα χρεθαζεται για να ολοκληρωθεί η μετάταξη κ μου είπα κανά πεντάμηνο. Έχει κανεις καμια πληροφορία;

ilias1986
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Μαρ 15, 2019 4:51 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό ilias1986 » Πέμ Απρ 25, 2019 10:08 pm

oki έγραψε:
ilias1986 έγραψε:
Slayer έγραψε:Έχω υποβάλλει και εγώ αίτηση για μετάταξη στην ΑΑΔΕ για το β κύκλο κινητικότητας. Έχω παραστεί σε συνεντεύξεις γα ΠΕ ΕΦΟΡΙΑΚΩΝ ΚΑΙ ΠΕ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΩΝ.
Πότε σε ειδοποίησαν ότι επιλέχθηκες και πότε έστειλες τα χαρτιά ? δυστυχώς τα αποτελέσματα για τους τελωνειακούς δεν έχουν βγει ακόμα...

Καλημέρα, και εγώ για πε τελωνειακών περιμένω...πέρασα συνέντευξη 1/3!!! Σε επικοινωνία χτες με ααδε μου ειπαν ότι τέλη Μαΐου θα αποσταλούν τα ενημερωτικά...

Ενημερωτικά οτι επιλεγήκατε; Εγώ ειχα ρωτήσει ποσο διάστημα χρεθαζεται για να ολοκληρωθεί η μετάταξη κ μου είπα κανά πεντάμηνο. Έχει κανεις καμια πληροφορία;

Ναι τα ενημερωτικά είναι ότι επιλέχθηκε κάποιος απο το Υπηρεσιακό Συμβούλιο και τι δικαιολογητικά πρέπει να προσκομίσει...Στον προηγούμενο κυκλο από τα ενημερωτικά μέχρι το ΦΕΚ χρειάστηκαν περίπου 5-6 μήνες...Τώρα σε αυτόν θα δείξει...

ssamanti
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Δευ Σεπ 11, 2017 2:43 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό ssamanti » Σάβ Απρ 27, 2019 9:22 am

ilias1986 έγραψε:
oki έγραψε:
ilias1986 έγραψε:Καλημέρα, και εγώ για πε τελωνειακών περιμένω...πέρασα συνέντευξη 1/3!!! Σε επικοινωνία χτες με ααδε μου ειπαν ότι τέλη Μαΐου θα αποσταλούν τα ενημερωτικά...

Ενημερωτικά οτι επιλεγήκατε; Εγώ ειχα ρωτήσει ποσο διάστημα χρεθαζεται για να ολοκληρωθεί η μετάταξη κ μου είπα κανά πεντάμηνο. Έχει κανεις καμια πληροφορία;

Ναι τα ενημερωτικά είναι ότι επιλέχθηκε κάποιος απο το Υπηρεσιακό Συμβούλιο και τι δικαιολογητικά πρέπει να προσκομίσει...Στον προηγούμενο κυκλο από τα ενημερωτικά μέχρι το ΦΕΚ χρειάστηκαν περίπου 5-6 μήνες...Τώρα σε αυτόν θα δείξει...

Καλημέρα και εγώ για Ααδε β κύκλο επιλέχτηκα για ΠΕ εφοριακων και έστειλα τα σχετικά πτυχία κ.α αλλά είμαι από ΟΤΑ και δεν ξέρω τι θα γίνει με την αναστολή μεταταξεων κ..α. Όποιος μάθει κάτι νεότερο ας πει

oki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Δευ Φεβ 18, 2019 4:58 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό oki » Κυρ Απρ 28, 2019 4:53 pm

ssamanti έγραψε:
ilias1986 έγραψε:
oki έγραψε:Ενημερωτικά οτι επιλεγήκατε; Εγώ ειχα ρωτήσει ποσο διάστημα χρεθαζεται για να ολοκληρωθεί η μετάταξη κ μου είπα κανά πεντάμηνο. Έχει κανεις καμια πληροφορία;

Ναι τα ενημερωτικά είναι ότι επιλέχθηκε κάποιος απο το Υπηρεσιακό Συμβούλιο και τι δικαιολογητικά πρέπει να προσκομίσει...Στον προηγούμενο κυκλο από τα ενημερωτικά μέχρι το ΦΕΚ χρειάστηκαν περίπου 5-6 μήνες...Τώρα σε αυτόν θα δείξει...

Καλημέρα και εγώ για Ααδε β κύκλο επιλέχτηκα για ΠΕ εφοριακων και έστειλα τα σχετικά πτυχία κ.α αλλά είμαι από ΟΤΑ και δεν ξέρω τι θα γίνει με την αναστολή μεταταξεων κ..α. Όποιος μάθει κάτι νεότερο ας πει

Απ` όσο εχω καταλάβει απότην εγκύκλιο που κυκλοφόρησε, όσον αφορά τους υπαλλήλους ΟΤΑ δεν μπορεί να εκδοθεί πράξη μετάταξης πριν τον Σεπτέμβρη. Ομως οι υπόλοιπες διαδικασίες προχωράνε κανονικά μεχρι το στάδιο πριν την έκδοση ΦΕΚ.

Evangelos77
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 19, 2012 1:57 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό Evangelos77 » Δευ Απρ 29, 2019 8:28 am

oki έγραψε:Απ` όσο εχω καταλάβει απότην εγκύκλιο που κυκλοφόρησε, όσον αφορά τους υπαλλήλους ΟΤΑ δεν μπορεί να εκδοθεί πράξη μετάταξης πριν τον Σεπτέμβρη. Ομως οι υπόλοιπες διαδικασίες προχωράνε κανονικά μεχρι το στάδιο πριν την έκδοση ΦΕΚ.


Δυστυχώς κάνεις λάθος συνάδελφε. Η Εγκύκλιος στην πρώτη σελίδα τελευταία παράγραφος γράφει

"Περαιτέρω διευκρινίστηκε ότι δεν θα προωθούνται αιτήματα που αφορούν σε διορισμούς ή προσλήψεις προσωπικού πάσης φύσεως καθώς και αιτήματα που αφορούν σε υπηρεσιακές μεταβολές του προσωπικού των ΟΤΑ α΄ και β΄ βαθμού, συμπεριλαμβανόμενων και των αιτημάτων απόσπασης ή μετάταξης υπαλλήλων του Δημοσίου, των ΝΠΔΔ και του ευρύτερου δημόσιου τομέα προς ΟΤΑ α΄ και β΄ βαθμού."

επιπλέον η νομοθεσία αναφέρει ότι παγώνουν και οι προπαρασκευαστικές πράξεις, όχι μόνο η τελική απόφαση μεταβολής. Αν μπορούσε η διαδικασία να συνεχίσει μέσα στο τετράμηνο και να περιμένουμε το Σεπτέμβρη για την τελική απόφαση καλά θα ήταν, τώρα όμως χάνουμε εντελώς 4 μήνες για το τίποτα. Και γιατί η εγκατάσταση των νέων αρχών γίνεται 1η Σεπτεμβρίου και όχι νωρίτερα;.... Το μισό 2019 θα χαθεί, από τη νέα χρονιά τα νεότερα (τουλάχιστον για μένα....).

Χριστός Ανέστη....

Slayer
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Παρ Μαρ 02, 2018 2:08 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό Slayer » Δευ Μάιος 06, 2019 11:06 am

Καμία ενημέρωση για τα Τελωνεία έχουμε?.....Έχει ενημερωθεί κανένας ?

ilias1986
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Μαρ 15, 2019 4:51 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό ilias1986 » Δευ Μάιος 06, 2019 5:11 pm

Slayer έγραψε:Καμία ενημέρωση για τα Τελωνεία έχουμε?.....Έχει ενημερωθεί κανένας ?

Καλησπέρα, πήρα εγώ τηλ. σημερα στη γραμματεία του Γ υπηρεσιακού, από το οποίο περάσαμε συνεντευξη, και μου είπαν ότι έχουν έτοιμα τα ενημερωτικά και απλά δεν τα έχει υπογράψει ο πρόεδρος. Μέσα στις επόμενες μέρες θα τα στείλουν στην Κα Νιζαμη, στο τμήμα ανθρώπινου δυναμικού, για να τα προωθησει στους επιλεγέντες και να ζητήσει τα απαραίτητα δικαιολογητικά

Awepol
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 20, 2019 6:24 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό Awepol » Τετ Μάιος 08, 2019 12:49 pm

oki έγραψε:Καλησπέρα. Άνοιξα καινούργιο θεμα για εμάς που έχουμε αιτηθεί μετάταξη στην ΑΑΔΕ.
Έχω κάνει αίτηση στον β κύκλο για ΠΕ Εφοριακών, έχω στείλει τα πτυχία μου, όπως μου ζητήθηκε και τωρα περιμένω τα διαδικαστικά. Έχει κανένας απο εσάς που έχετε επιλεγεί καμία πληροφορία για το πώς προχωράει το θέμα;


Καλημέρα σας

παρομοίως για ΠΕ Εφοριακών, έχω στείλει πτυχία και η υπηρεσία την βεβαίωση για την γνησιότητα των πτυχίων κλπ από τέλη Μαρτίου.
Πριν από 3 εβδομάδες που είχα τηλεφωνική επικοινωνία μου ανέφεραν οτι έως τέλος Μαίου θα έχουν στείλει έγγραφο στις υπηρεσίες μας για την μεταφορά πιστώσεων...

την προηγούμενη εβδομάδα που επιχείρησα να τηλεφωνήσω για να ρωτήσω για κάποια εξέλιξη δεν σήκωνε κανείς το τηλέφωνο :?

oki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Δευ Φεβ 18, 2019 4:58 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό oki » Τετ Μάιος 08, 2019 5:37 pm

Awepol έγραψε:
oki έγραψε:Καλησπέρα. Άνοιξα καινούργιο θεμα για εμάς που έχουμε αιτηθεί μετάταξη στην ΑΑΔΕ.
Έχω κάνει αίτηση στον β κύκλο για ΠΕ Εφοριακών, έχω στείλει τα πτυχία μου, όπως μου ζητήθηκε και τωρα περιμένω τα διαδικαστικά. Έχει κανένας απο εσάς που έχετε επιλεγεί καμία πληροφορία για το πώς προχωράει το θέμα;


Καλημέρα σας

παρομοίως για ΠΕ Εφοριακών, έχω στείλει πτυχία και η υπηρεσία την βεβαίωση για την γνησιότητα των πτυχίων κλπ από τέλη Μαρτίου.
Πριν από 3 εβδομάδες που είχα τηλεφωνική επικοινωνία μου ανέφεραν οτι έως τέλος Μαίου θα έχουν στείλει έγγραφο στις υπηρεσίες μας για την μεταφορά πιστώσεων...

την προηγούμενη εβδομάδα που επιχείρησα να τηλεφωνήσω για να ρωτήσω για κάποια εξέλιξη δεν σήκωνε κανείς το τηλέφωνο :?

Εγώ προσπαθώ να επικοινωνήσω μαζί τους από προχτές - άφησα να περάσει το Πάσχα- αλλά δεν το σηκώνουν. Η μεταφορά των πιστώσεων είναι το τελευταίο στάδιο; Ακολουθεί κάτι άλλο μετά από αυτό; Χρονικά τι σημαίνει; Σε πόσο δηλ διάστημα περίπου θα ολοκληρωθεί η μετάταξη;

Awepol
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 20, 2019 6:24 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό Awepol » Πέμ Μάιος 09, 2019 3:10 pm

oki έγραψε:Εγώ προσπαθώ να επικοινωνήσω μαζί τους από προχτές - άφησα να περάσει το Πάσχα- αλλά δεν το σηκώνουν. Η μεταφορά των πιστώσεων είναι το τελευταίο στάδιο; Ακολουθεί κάτι άλλο μετά από αυτό; Χρονικά τι σημαίνει; Σε πόσο δηλ διάστημα περίπου θα ολοκληρωθεί η μετάταξη;


Από όσο έχω διαβάσει, και με κάθε επιφύλαξη, από τους προηγούμενους συναδέλφους του Α κύκλου, είναι αυτή η βεβαίωση για μεταφορά πιστώσεων, μετά τελική απόφαση μετάταξης, αποστολη στο φεκ και αναμονή για δημοσίευση και τέλος ανακοίνωση στην υπηρεσία για αποδέσμευση υπαλλήλου και προσέλευση στη νέα υπηρεσία...
Ίσως 4-5 μήνες!

ssamanti
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Δευ Σεπ 11, 2017 2:43 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό ssamanti » Παρ Μάιος 10, 2019 10:58 am

Καλημέρα.
Γνωρίζει κανείς εάν θα αλλάξει κάτι στο πεδίο "έλεγχος προϋποθέσεων μετακίνησης" στο μητρώο ανθρώπινου δυναμικού του ΥΠ. ΔΙΟΙΚ. ΑΝΑΣ/ΣΗΣ στην κινητικότητα, δεδομένου ότι έχω υποβάλλει τα σχετικά δικ/κά μετά απο επιλογή στην ΑΑΔΕ με το β κύκλο κιν. 2018; Τώρα ακόμη δείχνει "ΔΕΝ ΕΛΕΓΧΘΗΚΕ".
Ευχαριστώ


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες