Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
smarw
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 14, 2018 6:02 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό smarw » Πέμ Απρ 18, 2019 10:14 am

Καλή τοποθέτηση σε όλους! Ερώτηση: συστημένη έρχεται η επιστολή κ υπογράφουμε, όποτε φαίνεται κ η ημερομηνία παραλαβής; Πότε λέτε να έρθουν οι επιστολές;

fot2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 03, 2018 10:44 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό fot2018 » Πέμ Απρ 18, 2019 10:27 am

Καλημέρα σε όλους και συγχαρητήρια. Εύχομαι καλή αρχή. Θα ήθελα, εάν μπορεί κάποιος να μου λύσει μια απορία: για ποιο λόγο ένας (για την ακρίβεια τέσσερις) σύμβουλος ανέργων ή εργοδοτών τοποθετείται στη Διοίκηση; Ευχαριστώ

Yannis1980
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Δευ Απρ 15, 2019 12:45 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Yannis1980 » Πέμ Απρ 18, 2019 11:35 am

Παιδιά, έχει μιλήσει κανείς με ΑΣΕΠ για τις αναπληρώσεις;

fot2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 03, 2018 10:44 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό fot2018 » Πέμ Απρ 18, 2019 11:41 am

Καλημέρα, φαντάζομαι ότι η απάντηση θα είναι αρνητική αλλά δεν χάνω τίποτα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιος σύμβουλος ανέργων που επιθυμεί να μετακινηθεί στο Λαύριο από Μαρκόπουλο ή Παλλήνη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Καλή αρχή!

katpant81
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 2:46 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό katpant81 » Πέμ Απρ 18, 2019 12:08 pm

fot2018 έγραψε:Καλημέρα σε όλους και συγχαρητήρια. Εύχομαι καλή αρχή. Θα ήθελα, εάν μπορεί κάποιος να μου λύσει μια απορία: για ποιο λόγο ένας (για την ακρίβεια τέσσερις) σύμβουλος ανέργων ή εργοδοτών τοποθετείται στη Διοίκηση; Ευχαριστώ



Πιστεύω ότι προέκυψαν υπηρεσιακές ανάγκες για τις οποίες έκρινε η Διοίκηση του ΟΑΕΔ ότι το συγκεκριμένο άτομο βάσει προσόντων καλύπτει τη θέση.

Silvia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Δευ Ιαν 28, 2019 8:11 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Silvia » Πέμ Απρ 18, 2019 12:24 pm

katpant81 έγραψε:
alexisozzy1984 έγραψε:
Anto έγραψε:Το 30 ήμερο ισχύει από την ημερομηνια του φεκ;από την αποστολή της πρόσκλησης ή από την παραλαβή αυτής από εμάς από τα ελτα; είναι 3 διαφορετικές ημερομηνίες.

Από την ημέρα που θα υπογράψεις ότι την έλαβες.


Καλημέρα.Επιτέλους έλαβε τέλος η αγωνία όλων μας με τις τοποθετήσεις μας αφού πλέον και χωρίς τις επιστολές όπως έχω ήδη ξαναγράψει μπορούμε να πάμε να διοριστούμε. Θα το αναφέρω πάλι ότι στο διάστημα πριν βγεί το β φεκ πήρα τηλέφωνο στο γραφείο προσωπικού στον ΟΑΕΔ και τους ρώτησα να μου πουν πότε υπολογίζουν ότι θα βγεί στο εθν. τυπογραφείο γιατί οι πιο πολλοί θα έχουμε μετακομίσεις. Η απάντηση ήταν να μην αγχωνόμαστε γιατί θα έχουμε περιθώριο 30 ημέρες από την παραλαβή της επιστολής όχι από τη δημοσίευση σε ΦΕΚ, μου το τόνισε δυο φορές ξεκάθαρα. Άρα το περιθώριο θα είναι 30 ημέρες όχι λιγότερο.Αυτό σημαίνει ότι εάν μέχρι την Παρασκευή ταχυδρομηθούν όλες οι επιστολές αυτών που είναι και στα δυο φεκ θα τις έχουμε λογικά μέχρι την Μ. Πέμπτη. Από εκεί και μετά ένα μήνα. Κάποια άλλη στιγμή τους ξαναπήρα και τους είπα ότι εγώ θα βρίσκομαι ήδη τη Μεγάλη Εβδομάδα στον τόπο καταγωγής μου (και διορισμού μου) λόγω μετακόμισης, οπότε σε περίπτωση που έχουν στείλει την επιστολή και δεν την παραλάβω από τη παλιά μου διεύθυνση τί γίνεται? Μπορώ να έρθω και χωρίς την επιστολή στα χέρια και να διοριστώ? Μου απάντησαν ότι ναι μπορείς να έρθεις να διοριστείς στην περιφερειακή διεύθυνση,όπου υπάγεται το ΚΠΑ με την προυπόθεση να έχουν βγεί οι τοποθετήσεις, για να ξέρεις και που θα τοποθετηθείς και που θα πιάσεις δουλειά. Οπότε όσοι ήδη είστε με ΣΟΧ πηγαίνετε να διοριστείτε ή όσοι διορίζεστε στον τόπο σας και δεν έχετε να κάνετε μετακομίσεις. Δεν μπορούν από το νόμο να σου πουν δεν σε διορίζω από τη στιγμή που έχει βγεί ΦΕΚ και απόφαση τοποθέτησης.

εγω πήρα τηλέφωνο για το αν μπορώ να παρουσιαστώ χωρίς να έχω λάβει επιστολή και μου είπαν οτι δεν γίνεται. Πρέπει πρώτα να παραλάβουμε τις επιστολές! Τη ρώτησα αν μπορώ να την παραλάβω από τα κεντρικά, μου είπε όχι.

akrivou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 21, 2017 5:07 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό akrivou » Πέμ Απρ 18, 2019 1:07 pm

Συνάδελφοι συγχαρητήρια σε όλους. Με το καλό να πάμε στις θέσεις μας. Ενδέχεται η επιστολή να αναγράφει συγκεκριμενη ημερομηνία κατά την οποία θα πρέπει να παρουσιάσουμε όλοι;

knt92
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Ιαν 16, 2019 12:11 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό knt92 » Πέμ Απρ 18, 2019 1:36 pm

Καλή αρχή σε όλους!!
Η μισθοδοσία μας ξεκινάει από την ημέρα που θα υπογράψουμε λογικά;
Από την τωρινή μας δουλειά μπορούμε να παραιτηθούμε μια εβδομάδα πριν παρουσιαστούμε;

dioristeoss
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 120
Εγγραφή: Τρί Απρ 10, 2018 1:12 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό dioristeoss » Πέμ Απρ 18, 2019 1:59 pm

katpant81 έγραψε:
fot2018 έγραψε:Καλημέρα σε όλους και συγχαρητήρια. Εύχομαι καλή αρχή. Θα ήθελα, εάν μπορεί κάποιος να μου λύσει μια απορία: για ποιο λόγο ένας (για την ακρίβεια τέσσερις) σύμβουλος ανέργων ή εργοδοτών τοποθετείται στη Διοίκηση; Ευχαριστώ



Πιστεύω ότι προέκυψαν υπηρεσιακές ανάγκες για τις οποίες έκρινε η Διοίκηση του ΟΑΕΔ ότι το συγκεκριμένο άτομο βάσει προσόντων καλύπτει τη θέση.


Ποιός σας είπε που τοποθετούμαστε; Σας το είπαν τηλεφωνικά ή το είδατε κάπου;

ireppas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Ιαν 25, 2019 8:57 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό ireppas » Πέμ Απρ 18, 2019 2:35 pm

Συνάδελφοι καλησπέρα.

Η αγωνία σας λαμβάνει τέλος...

Θέλω να σας ενημερώσω πως αυτή τη στιγμή οι επιστολές πρωτοκολλούνται. Εντός της ημέρας θα λάβετε ηλεκτρονικό μήνυμα με την επιστολή σας και από εβδομάδα θα σας αποσταλούν με το ταχυδρομείο. Ήταν μια πρωτόγνωρη και δύσκολη για μας διαδικασία και προσπαθήσαμε σαν Διεύθυνση Διοικητικού να κάνουμε ό,τι περνούσε από το χέρι μας για να ελαχιστοποιήσουμε τους χρόνους...

Καλή σταδιοδρομία σε όλους σας.

Να έχετε Καλό Πάσχα εσείς και οι οικογένειες σας!

Παραμένω στη διάθεση σας για οτιδήποτε χρειαστείτε από τη Διεύθυνση Διοικητικού.

Συναδελφικά,

Ρέππας Γιάννης.

dioristeoss
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 120
Εγγραφή: Τρί Απρ 10, 2018 1:12 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό dioristeoss » Πέμ Απρ 18, 2019 2:50 pm

fot2018 έγραψε:Καλημέρα, φαντάζομαι ότι η απάντηση θα είναι αρνητική αλλά δεν χάνω τίποτα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιος σύμβουλος ανέργων που επιθυμεί να μετακινηθεί στο Λαύριο από Μαρκόπουλο ή Παλλήνη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Καλή αρχή!

πώς μάθατε για τοποθετήσεις;

Yannis1980
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Δευ Απρ 15, 2019 12:45 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Yannis1980 » Πέμ Απρ 18, 2019 3:59 pm

Κύριε Ρέππα, έχετε κάποια εικόνα για αυτούς που πρόκειται να αναπληρώσουν θέσεις όσων δε δέχτηκαν;

geopol
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 06, 2017 1:31 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό geopol » Πέμ Απρ 18, 2019 4:05 pm

ireppas έγραψε:Συνάδελφοι καλησπέρα.

Η αγωνία σας λαμβάνει τέλος...

Θέλω να σας ενημερώσω πως αυτή τη στιγμή οι επιστολές πρωτοκολλούνται. Εντός της ημέρας θα λάβετε ηλεκτρονικό μήνυμα με την επιστολή σας και από εβδομάδα θα σας αποσταλούν με το ταχυδρομείο. Ήταν μια πρωτόγνωρη και δύσκολη για μας διαδικασία και προσπαθήσαμε σαν Διεύθυνση Διοικητικού να κάνουμε ό,τι περνούσε από το χέρι μας για να ελαχιστοποιήσουμε τους χρόνους...

Καλή σταδιοδρομία σε όλους σας.

Να έχετε Καλό Πάσχα εσείς και οι οικογένειες σας!

Παραμένω στη διάθεση σας για οτιδήποτε χρειαστείτε από τη Διεύθυνση Διοικητικού.

Συναδελφικά,

Ρέππας Γιάννης.


Σας ευχαριστούμε πολύ κύριε Ρεππα!
Καλό Πάσχα με υγεία!!

fot2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 03, 2018 10:44 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό fot2018 » Πέμ Απρ 18, 2019 4:08 pm

dioristeoss έγραψε:
fot2018 έγραψε:Καλημέρα, φαντάζομαι ότι η απάντηση θα είναι αρνητική αλλά δεν χάνω τίποτα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιος σύμβουλος ανέργων που επιθυμεί να μετακινηθεί στο Λαύριο από Μαρκόπουλο ή Παλλήνη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Καλή αρχή!

πώς μάθατε για τοποθετήσεις;



Αναρτήθηκαν χθες στη Διαύγεια

https://diavgeia.gov.gr/decision/view/% ... E%94%CE%A1

smarw
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 14, 2018 6:02 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό smarw » Πέμ Απρ 18, 2019 4:45 pm

Εκνευριστικη ερώτηση, 30 μέρες από την παραλαβή του mail η της ταχυδρομικής επιστολής & 30 μέρες για ορκομωσία ή παρουσίαση στο ΚΠΑ; Ακούγονται χαζές οι ερωτήσεις αλλά έχω να διευθετήσω θέματα κ κάθε μέρα είναι κέρδος! Καλό Πάσχα συνάδελφοι κ καλή σταδιοδρομία!


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες