2Κ/2017 Αποτελέσματα

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
thes
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 16, 2017 10:17 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό thes » Σάβ Φεβ 23, 2019 3:39 pm

italos77 έγραψε:
thes έγραψε:Η' παίρνουν αλφαβητικά τα ονόματα που αρνήθηκαν..και ξεκινάνε τις αναπληρώσεις??? άρα δεν υπάρχει ταξινόμηση στις θέσεις...


Οταν κάποιος αρνηθεί μία θέση καλούν για αναπλήρωση τον αμέσως επόμενο , με τα περισσότερα μόρια , μη διοριστέο σε άλλη θέση, που εχει δηλώσει τη συγκεκριμένη θέση. Δεν υπάρχει το αλφαβητικά που λες. Είναι προκαθορισμένος ο τρόπος που πάνε στον επόμενο.


Δεν εννοώ αυτό..έστω ότι υπάρχουν κενές θέσεις 301 έως 310...άλλη αναπλήρωση θα υπάρχει αν ξεκινήσουν με την σειρά δηλ. από 301 - 310 και άλλη αναπλήρωση θα υπάρχει αν πάρουν πχ την 307 αρχικά...την 301 στην συνέχεια..κτλ...άρα π.χ.αν αφήσουν την 305 τελευταία για αναπλήρωση και έχουν φύγει όλοι οι πάνω από μένα και είμαι πρώτος σε μόρια και πρώτη επιλογή τότε θα πάρω την θέση..έτσι δεν είναι??ή κάνω λάθος..άρα παίζει πολύ σημαντικό ρόλο από ποιες θέσεις θα αρχίσουν τις αναπληρώσεις...άρα πρέπει να είσαι πολύ "τυχερός" για να σου κάτσει θέση στην περιοχή που έχεις δηλώσει σαν πρώτη επιλογή...!!!!

dfwerg
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Τετ Μαρ 18, 2015 11:59 am

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό dfwerg » Τετ Απρ 10, 2019 12:27 pm

Υπάρχει κανείς που να έχει διοριστεί και να παρακολουθεί το φόρουμ να μας μεταφέρει εντυπώσεις από τη δουλειά του;
Τμήματα Πληροφορικής στα δικαστήρια υπάρχουν/δημιουργήθηκαν και ποια τα καθήκοντα που έχουν ανατεθεί;

sp4566
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Απρ 09, 2019 8:23 am

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό sp4566 » Δευ Απρ 15, 2019 10:40 am

Καλημέρα κι από μένα, αναμένουμε εξελίξεις. Θα ήταν πολύ χρήσιμο να έχουμε όντως πληροφορίες γενικότερα από ήδη διορισμένους.
Τα μόνα που έχω βρει εγώ είναι στο επίσημο site της ομοσπονδίας δικαστικών υπαλλήλων και είναι η ανακοίνωση για 29 αναπληρώσεις ΤΕ πληροφορικής http://www.odye.gr/03042019.htm
αλλά και το σχέδιο του νέου κώδικα http://www.odye.gr/20022019.htm Μάλιστα στο πρώτο αρχείο γίνεται αναφορά στους πληροφορικούς και το αντικείμενό τους :roll:

sp4566
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Απρ 09, 2019 8:23 am

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό sp4566 » Τρί Απρ 16, 2019 8:37 am

Καλημέρα, στην ΚΔΥ συνολική εισηγητική έκθεση στο site της ομοσπονδίας δικαστικών υπαλλήλων αναφέρει στη σελίδα 15 "Καταργούνται επίσης οι ειδικότητες των Κλάδων ΠΕ και ΤΕ Πληροφορικής, ώστε να υπάρχει μεγαλύτερη ευελιξία στην απασχόληση των υπαλλήλων των κλάδων αυτών". Γνωρίζει κανείς κάτι; Αφού καταργούνται οι κλάδοι Πληροφορικής, οι Πληροφορικοί τι ρόλο θα έχουν; Δεν υπάρχουν ανάγκες; Αφού ζητήθηκαν 135 άτομα αν θυμάμαι καλά με την 2Κ. Πως καταργούνται αφού προϋπήρξε διαδικασία που ολοκληρώθηκε μέσω ΑΣΕΠ και με συγκεκριμένα κριτήρια;

dfwerg
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Τετ Μαρ 18, 2015 11:59 am

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό dfwerg » Πέμ Απρ 18, 2019 11:05 am

Ως μηχανικοί πληροφορικής βγάλαμε μόνοι μας τα μάτια μας από την στιγμή που πολλοί δέχονται να κάνουν τα πάντα (μέχρι να αλλάζουν και λάμπες φωτισμού). Η μόνη λύση είναι εξειδίκευση. Εγώ πάντως αν μου πουν κάνεις λίγο απ' όλα θα απορρίψω την θέση.

thes
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 16, 2017 10:17 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό thes » Πέμ Απρ 18, 2019 2:08 pm

dfwerg έγραψε:Ως μηχανικοί πληροφορικής βγάλαμε μόνοι μας τα μάτια μας από την στιγμή που πολλοί δέχονται να κάνουν τα πάντα (μέχρι να αλλάζουν και λάμπες φωτισμού). Η μόνη λύση είναι εξειδίκευση. Εγώ πάντως αν μου πουν κάνεις λίγο απ' όλα θα απορρίψω την θέση.

Βλέπω να γίνονται όλες οι ειδικότητες γραμματείς!!!αυτό έχουν ανάγκη!!!απίστευτο!!το θέμα είναι να μην περάσει αυτή η εισήγηση όσο αφορά την ειδικότητα της Πληροφορικής (ΤΕ - ΠΕ)..έχουμε καθήκοντα και είναι γνωστά..δεν ξέρω.τα παιδιά που είναι μέσα πρέπει να αντιδράσουν..γιατί τους βλέπω δεν θα μείνουν μόνο στο να αλλάζουν τις λάμπες!!!!θα κάνουν τα πάντα!!! :shock: :shock: :shock:

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό italos77 » Παρ Μάιος 17, 2019 5:22 pm

Καλησπέρα,
Υπάρχει κάποιος εδώ που να είναι στις αναπληρώσεις των ΤΕ για την 2κ και να εχει κάποια πληροφορία για την εξελιξη της όλης διαδικασίας?
Εχει παραλάβει κανείς τίποτα μετά την ανακοίνωση των αναπληρώσεων στη διαυγεια ή γνωρίζει κάτι άλλο?

oliakos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Αύγ 28, 2018 1:25 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό oliakos » Δευ Ιουν 03, 2019 12:34 pm

Γεια σας,

Κάλεσα στο υπουργείο και είπαν ότι έλαβαν το χαρτί του ΑΣΕΠ που βγήκε στη Διαύγεια αλλά δε το έπιασαν ακόμη και θα αργήσουν να ασχοληθούν με τις αναπληρώσεις. Στην ερώτηση αν έχουν εκτίμηση έστω και σε μήνες πάλι δε μπόρεσαν να απαντήσουν. Δική μου εκτίμηση είναι μετά το καλοκαίρι... Το κάλεσμα γίνεται με υπάλληλο της εισαγγελίας της περιοχής του καθενός

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό italos77 » Τρί Ιουν 04, 2019 11:09 am

oliakos έγραψε:Γεια σας,

Κάλεσα στο υπουργείο και είπαν ότι έλαβαν το χαρτί του ΑΣΕΠ που βγήκε στη Διαύγεια αλλά δε το έπιασαν ακόμη και θα αργήσουν να ασχοληθούν με τις αναπληρώσεις. Στην ερώτηση αν έχουν εκτίμηση έστω και σε μήνες πάλι δε μπόρεσαν να απαντήσουν. Δική μου εκτίμηση είναι μετά το καλοκαίρι... Το κάλεσμα γίνεται με υπάλληλο της εισαγγελίας της περιοχής του καθενός



Πιστεύεις υπάρχει πιθανότητα να μην γίνουν ποτέ οι αναπληρώσεις αυτές?

oliakos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Αύγ 28, 2018 1:25 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό oliakos » Τετ Ιουν 05, 2019 1:27 pm

italos77 έγραψε:
oliakos έγραψε:Γεια σας,

Κάλεσα στο υπουργείο και είπαν ότι έλαβαν το χαρτί του ΑΣΕΠ που βγήκε στη Διαύγεια αλλά δε το έπιασαν ακόμη και θα αργήσουν να ασχοληθούν με τις αναπληρώσεις. Στην ερώτηση αν έχουν εκτίμηση έστω και σε μήνες πάλι δε μπόρεσαν να απαντήσουν. Δική μου εκτίμηση είναι μετά το καλοκαίρι... Το κάλεσμα γίνεται με υπάλληλο της εισαγγελίας της περιοχής του καθενός



Πιστεύεις υπάρχει πιθανότητα να μην γίνουν ποτέ οι αναπληρώσεις αυτές?


Δε νομίζω να υπάρχει λόγος να μη γίνουν οι αναπληρώσεις, εκτός αν αλλάξει κάτι λόγω νέας κυβέρνησης. Σίγουρα τώρα θα παγώσουν όλα λόγω εκλογών. Περισσότερο με απασχολεί να σου πω την αλήθεια η αλλαγή στον κώδικα δικαστικών υπαλλήλων που αναφέρεται παραπάνω, αναφορικά με την κατάργηση της ειδικότητας... Πάντως από τα λεγόμενα της κυρίας που μίλησα στο τηλέφωνο δε κατάλαβα ότι υπάρχει έστω και μία περίπτωση να μη γίνουν οι αναπληρώσεις. Απλά μου είπε: "Να ξέρετε ότι ένας διορισμός παίρνει αρκετό χρόνο"

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό italos77 » Παρ Ιούλ 26, 2019 4:51 pm

Καλησπέρα,
με πήραν πριν λίγο απο την εισαγγελία της περιοχής μου να παραλάβω το διορισμό μου (να στείλω τα χαρτιά).
Οπότε προχώρησε η διαδικασία αμέσως μετά τις εκλογές.
Κανενας άλλος εδω μέσα στην ίδια κατάσταση?

oliakos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Αύγ 28, 2018 1:25 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό oliakos » Δευ Ιούλ 29, 2019 2:21 pm

italos77 έγραψε:Καλησπέρα,
με πήραν πριν λίγο απο την εισαγγελία της περιοχής μου να παραλάβω το διορισμό μου (να στείλω τα χαρτιά).
Οπότε προχώρησε η διαδικασία αμέσως μετά τις εκλογές.
Κανενας άλλος εδω μέσα στην ίδια κατάσταση?


Και σε μένα το ίδιο. Τί λέμε τώρα? Καλή αρχή? Όταν παρέλαβα το χαρτί, συζητούσαν οι υπάλληλοι της Εισαγγελίας... και λέγαν "αυτούς (τους πληροφορικούς) μάλλον θα τους χρησιμοποιήσουν για γραμματεία... έχουν μεγάλες ανάγκες..."
Είμαι προβληματισμένος. Εσύ έχεις ακούσει τίποτα?

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό italos77 » Δευ Ιούλ 29, 2019 3:12 pm

oliakos έγραψε:
italos77 έγραψε:Καλησπέρα,
με πήραν πριν λίγο απο την εισαγγελία της περιοχής μου να παραλάβω το διορισμό μου (να στείλω τα χαρτιά).
Οπότε προχώρησε η διαδικασία αμέσως μετά τις εκλογές.
Κανενας άλλος εδω μέσα στην ίδια κατάσταση?


Και σε μένα το ίδιο. Τί λέμε τώρα? Καλή αρχή? Όταν παρέλαβα το χαρτί, συζητούσαν οι υπάλληλοι της Εισαγγελίας... και λέγαν "αυτούς (τους πληροφορικούς) μάλλον θα τους χρησιμοποιήσουν για γραμματεία... έχουν μεγάλες ανάγκες..."
Είμαι προβληματισμένος. Εσύ έχεις ακούσει τίποτα?


Ναι εχω ακούσει ότι ισχύει αυτό αλλά σε διαφορετικούς βαθμούς ανάλογα την υπηρεσία που είσαι, τον προιστάμενο κλπ.
Φαντάζομαι ότι όταν όλο το υπουργείο εκσυγχρονιστεί θα αλλάξει αυτό. Αλλιώς θα κάνουμε ότι νά ναι! Κάποιους μπορεί να τους χαλάει αυτό κάποιους άλλους όχι. Επιμένω πάντως ότι στις μεγάλες υπηρεσίες μπορεί να είναι αλλιώς σε σχέση με μικρές που λογικά δεν υπάρχει τόση δουλειά για ένα πληροφορικάριο

dfwerg
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Τετ Μαρ 18, 2015 11:59 am

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό dfwerg » Πέμ Αύγ 01, 2019 4:11 pm

Παίρνουν τηλέφωνο να πάμε οι ίδιοι να πάρουμε τα δικαιολογητικά, αν είναι δυνατόν. Είναι υποχρεωμένοι να τα στείλουν.

evank
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Αύγ 07, 2019 12:48 pm

Re: 2Κ/2017 Αποτελέσματα

Δημοσίευσηαπό evank » Τετ Αύγ 07, 2019 1:06 pm

Καλησπέρα σε όλους. Μπορεί κάποιος από τους ήδη διοριστέους να απαντήσει στα παρακάτω;
Από πότε μπορείς να κάνεις αίτηαη να αναγνωριστεί μεταπτυχιακό και προϋπάρχουσα δημόσια προϋπηρεσία μισθολογικά; Από την πρώτη μέρα; Πόσο καιρό θα πάρει αυτή η διαδικασία μέχρι την αναγνώριση; Απ'ότι ξέρω, τον πρώτο και δεύτερο χρόνο έχεις κάποιες επιπλέον κρατήσεις. Πόσες είναι αυτές; Ουσιαστικά τον πρώτο χρόνο πληρώνεσαι περίπου πόσα; 700 ευρώ; Παραπάνω;


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης