Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
jimsarr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Μαρ 21, 2017 11:33 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό jimsarr » Τετ Απρ 17, 2019 12:06 pm

eva123 έγραψε:
nom85 έγραψε:Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση όσους μπόρεσαν και επικοινώνησαν με ΑΣΕΠ. Εγώ περιμένω να τους πάρω την άλλη εβδομάδα, ελπίζοντας να έχουν μία πιο σίγουρη εκτίμηση για το πότε θα εκδώσουν τα οριστικά, και ασφαλώς θα μεταφέρω στο forum ό,τι νεότερο μάθω.
Όσον αφορά στη διαδικασία μετά την έκδοση των οριστικών, γνωρίζετε αν τα δικαιολογητικά μας (πτυχία, ξένες γλώσσες κλπ) τα στέλνουμε πάλι επικυρωμένα/μεταφρασμένα, όπως και για την προκήρυξη; Ή πλέον επικοινωνεί η ΑΑΔΕ με τους φορείς που τα εξέδωσαν, ώστε να επιβεβαιώσουν τη γνησιότητά τους (ή και τα δύο;!!!) :D


Καλημέρα! Τελικά γνωρίζει κάποιος αν μετά τα οριστικά τα δικαιολογητικά(ecdl, αγγλικά) τα ξαναεπικυρώνουμε/μεταφράζουμε για να τα στείλουμε αυτή τη φορά στο φορέα?

Δεν έβαλες φωτοτυπίες των δικαιολογητικών στον φάκελο ?

mathina
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 21, 2019 1:24 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό mathina » Τετ Απρ 17, 2019 5:43 pm

Γεια χαρά κι από μένα. Πρώτη φορά γράφω. Πήρα τηλέφωνο σήμερα Τετάρτη μεσημεράκι, απάντησε μία ευγενέστατη κυρία και μου είπε ότι προσπαθούν να προλάβουν, ώστε να βγουν τα αποτελέσματα πριν από το Πάσχα. Καλή συνέχεια σε όλους και όλες...

eva123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 02, 2018 6:14 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό eva123 » Τετ Απρ 17, 2019 6:31 pm

jimsarr έγραψε:
eva123 έγραψε:
nom85 έγραψε:Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση όσους μπόρεσαν και επικοινώνησαν με ΑΣΕΠ. Εγώ περιμένω να τους πάρω την άλλη εβδομάδα, ελπίζοντας να έχουν μία πιο σίγουρη εκτίμηση για το πότε θα εκδώσουν τα οριστικά, και ασφαλώς θα μεταφέρω στο forum ό,τι νεότερο μάθω.
Όσον αφορά στη διαδικασία μετά την έκδοση των οριστικών, γνωρίζετε αν τα δικαιολογητικά μας (πτυχία, ξένες γλώσσες κλπ) τα στέλνουμε πάλι επικυρωμένα/μεταφρασμένα, όπως και για την προκήρυξη; Ή πλέον επικοινωνεί η ΑΑΔΕ με τους φορείς που τα εξέδωσαν, ώστε να επιβεβαιώσουν τη γνησιότητά τους (ή και τα δύο;!!!) :D


Καλημέρα! Τελικά γνωρίζει κάποιος αν μετά τα οριστικά τα δικαιολογητικά(ecdl, αγγλικά) τα ξαναεπικυρώνουμε/μεταφράζουμε για να τα στείλουμε αυτή τη φορά στο φορέα?

Δεν έβαλες φωτοτυπίες των δικαιολογητικών στον φάκελο ?

Όχι δικηγόρος είμαι τα εδωσα σε άλλη δικηγόρο φίλη μ να τα επικυρώσει κ τα έβαλα στο ΑΣΕΠ.τωρα θα τα επικυρωσω πάλι για τον φορέα ε;

kav30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 22, 2018 10:19 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό kav30 » Τετ Απρ 17, 2019 8:48 pm

mathina έγραψε:Γεια χαρά κι από μένα. Πρώτη φορά γράφω. Πήρα τηλέφωνο σήμερα Τετάρτη μεσημεράκι, απάντησε μία ευγενέστατη κυρία και μου είπε ότι προσπαθούν να προλάβουν, ώστε να βγουν τα αποτελέσματα πριν από το Πάσχα. Καλή συνέχεια σε όλους και όλες...


Κατάλαβα...καλά κρασιά....

eva123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 02, 2018 6:14 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό eva123 » Πέμ Απρ 18, 2019 9:08 am

nom85 έγραψε:Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση όσους μπόρεσαν και επικοινώνησαν με ΑΣΕΠ. Εγώ περιμένω να τους πάρω την άλλη εβδομάδα, ελπίζοντας να έχουν μία πιο σίγουρη εκτίμηση για το πότε θα εκδώσουν τα οριστικά, και ασφαλώς θα μεταφέρω στο forum ό,τι νεότερο μάθω.
Όσον αφορά στη διαδικασία μετά την έκδοση των οριστικών, γνωρίζετε αν τα δικαιολογητικά μας (πτυχία, ξένες γλώσσες κλπ) τα στέλνουμε πάλι επικυρωμένα/μεταφρασμένα, όπως και για την προκήρυξη; Ή πλέον επικοινωνεί η ΑΑΔΕ με τους φορείς που τα εξέδωσαν, ώστε να επιβεβαιώσουν τη γνησιότητά τους (ή και τα δύο;!!!) :D

nom85 καλημερα! επειδή ειχα την ιδια απορια για τις επικυρωσεις/μεταφρασεις κλπ. πηρα τηλ στο μητρωο ανθρωπινου δυναμικου της ΑΑΔΕ. Μου ειπαν τα στελνουμε εκ νεου επικυρωμενα/μεταφρασμενα κλπ. και αυτοι θα κανουν ελεγχο της γνησιοτητας τους.

el2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τετ Σεπ 12, 2018 3:21 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό el2018 » Πέμ Απρ 18, 2019 9:08 am

eva123 έγραψε:
jimsarr έγραψε:
eva123 έγραψε:
Καλημέρα! Τελικά γνωρίζει κάποιος αν μετά τα οριστικά τα δικαιολογητικά(ecdl, αγγλικά) τα ξαναεπικυρώνουμε/μεταφράζουμε για να τα στείλουμε αυτή τη φορά στο φορέα?

Δεν έβαλες φωτοτυπίες των δικαιολογητικών στον φάκελο ?

Όχι δικηγόρος είμαι τα εδωσα σε άλλη δικηγόρο φίλη μ να τα επικυρώσει κ τα έβαλα στο ΑΣΕΠ.τωρα θα τα επικυρωσω πάλι για τον φορέα ε;


Καλημέρα! Κι εγώ το ίδιο έκανα.. Νόμιζα ότι οι φάκελοί μας διαβιβάζονται από τον ΑΣΕΠ στον φορέα. Άρα θέλει όντως να ξαναεπικυρώσουμε?

eva123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 02, 2018 6:14 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό eva123 » Πέμ Απρ 18, 2019 1:49 pm

el2018 έγραψε:
eva123 έγραψε:
jimsarr έγραψε:Δεν έβαλες φωτοτυπίες των δικαιολογητικών στον φάκελο ?

Όχι δικηγόρος είμαι τα εδωσα σε άλλη δικηγόρο φίλη μ να τα επικυρώσει κ τα έβαλα στο ΑΣΕΠ.τωρα θα τα επικυρωσω πάλι για τον φορέα ε;


Καλημέρα! Κι εγώ το ίδιο έκανα.. Νόμιζα ότι οι φάκελοί μας διαβιβάζονται από τον ΑΣΕΠ στον φορέα. Άρα θέλει όντως να ξαναεπικυρώσουμε?

el2018 ναι πήρα τηλ στο μητρώο ανθρώπινου δυναμικού στην ααδε.οταν μας στείλουν έγγραφο να προσκομίσουμε δικαιολογητικά θα τα επικυρωσουμε πάλι μου είπε κ τα αγγλικά πάλι κ μετάφραση κ αυτοί ύστερα θα ελέγξουν τη γνησιότητα.

nom85
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Φεβ 27, 2019 8:39 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό nom85 » Πέμ Απρ 18, 2019 2:24 pm

eva123 έγραψε:
nom85 έγραψε:Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση όσους μπόρεσαν και επικοινώνησαν με ΑΣΕΠ. Εγώ περιμένω να τους πάρω την άλλη εβδομάδα, ελπίζοντας να έχουν μία πιο σίγουρη εκτίμηση για το πότε θα εκδώσουν τα οριστικά, και ασφαλώς θα μεταφέρω στο forum ό,τι νεότερο μάθω.
Όσον αφορά στη διαδικασία μετά την έκδοση των οριστικών, γνωρίζετε αν τα δικαιολογητικά μας (πτυχία, ξένες γλώσσες κλπ) τα στέλνουμε πάλι επικυρωμένα/μεταφρασμένα, όπως και για την προκήρυξη; Ή πλέον επικοινωνεί η ΑΑΔΕ με τους φορείς που τα εξέδωσαν, ώστε να επιβεβαιώσουν τη γνησιότητά τους (ή και τα δύο;!!!) :D

nom85 καλημερα! επειδή ειχα την ιδια απορια για τις επικυρωσεις/μεταφρασεις κλπ. πηρα τηλ στο μητρωο ανθρωπινου δυναμικου της ΑΑΔΕ. Μου ειπαν τα στελνουμε εκ νεου επικυρωμενα/μεταφρασμενα κλπ. και αυτοι θα κανουν ελεγχο της γνησιοτητας τους.


Σε ευχαριστώ πολύ!

Nomikii
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 08, 2018 7:49 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Nomikii » Πέμ Απρ 18, 2019 4:15 pm

Πολύ φοβάμαι ότι ούτε πρίν το Πάσχα θα βγούνε..

markellako
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 15, 2017 7:54 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό markellako » Πέμ Απρ 18, 2019 6:00 pm

eva123 έγραψε:
el2018 έγραψε:
eva123 έγραψε:Όχι δικηγόρος είμαι τα εδωσα σε άλλη δικηγόρο φίλη μ να τα επικυρώσει κ τα έβαλα στο ΑΣΕΠ.τωρα θα τα επικυρωσω πάλι για τον φορέα ε;


Καλημέρα! Κι εγώ το ίδιο έκανα.. Νόμιζα ότι οι φάκελοί μας διαβιβάζονται από τον ΑΣΕΠ στον φορέα. Άρα θέλει όντως να ξαναεπικυρώσουμε?

el2018 ναι πήρα τηλ στο μητρώο ανθρώπινου δυναμικού στην ααδε.οταν μας στείλουν έγγραφο να προσκομίσουμε δικαιολογητικά θα τα επικυρωσουμε πάλι μου είπε κ τα αγγλικά πάλι κ μετάφραση κ αυτοί ύστερα θα ελέγξουν τη γνησιότητα.



σε δουλειά να βρισκόμαστε...!!!!

stathkon
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Παρ Σεπ 21, 2018 12:31 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό stathkon » Πέμ Απρ 18, 2019 6:39 pm

Nomikii έγραψε:Πολύ φοβάμαι ότι ούτε πρίν το Πάσχα θα βγούνε..


Προαίσθημα η’ άκουσες κάτι;;

eva123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 02, 2018 6:14 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό eva123 » Πέμ Απρ 18, 2019 10:03 pm

markellako έγραψε:
eva123 έγραψε:
el2018 έγραψε:
Καλημέρα! Κι εγώ το ίδιο έκανα.. Νόμιζα ότι οι φάκελοί μας διαβιβάζονται από τον ΑΣΕΠ στον φορέα. Άρα θέλει όντως να ξαναεπικυρώσουμε?

el2018 ναι πήρα τηλ στο μητρώο ανθρώπινου δυναμικού στην ααδε.οταν μας στείλουν έγγραφο να προσκομίσουμε δικαιολογητικά θα τα επικυρωσουμε πάλι μου είπε κ τα αγγλικά πάλι κ μετάφραση κ αυτοί ύστερα θα ελέγξουν τη γνησιότητα.



σε δουλειά να βρισκόμαστε...!!!!

Χαχαχα όντως!!!

el2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τετ Σεπ 12, 2018 3:21 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό el2018 » Παρ Απρ 19, 2019 8:25 am

eva123 έγραψε:
markellako έγραψε:
eva123 έγραψε:el2018 ναι πήρα τηλ στο μητρώο ανθρώπινου δυναμικού στην ααδε.οταν μας στείλουν έγγραφο να προσκομίσουμε δικαιολογητικά θα τα επικυρωσουμε πάλι μου είπε κ τα αγγλικά πάλι κ μετάφραση κ αυτοί ύστερα θα ελέγξουν τη γνησιότητα.



σε δουλειά να βρισκόμαστε...!!!!

Χαχαχα όντως!!!


Πράγματι! Και είναι και το κόστος, γιατί δεν πρόκειται για απλή επικύρωση στο ΚΕΠ.
Όταν στείλαμε τα δικαιολογητικά στο ΑΣΕΠ, μπορούσαμε να στείλουμε απλές φωτοτυπίες των επικυρωμένων δηλαδή? Και να κρατούσαμε τα επικυρωμένα για την ΑΑΔΕ?

maxrpo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 08, 2018 2:15 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό maxrpo » Παρ Απρ 19, 2019 11:28 am

Χαίρετε αγαπητοί εν δυνάμει συνάδελφοι. Βρίσκομαι σε κατάσταση άγχους και κατάθλιψης μαζί λόγω όλης αυτής της αναμονής, αλλά φαντάζομαι δεν είμαι η μόνη που ζω τα αίσθημα αυτό. Ταυτόχρονα βρίσκομαι σε έναν εργασιακό χώρο όπου παίζουν πριόνια (dream teatre, στο γραφείο, έλεος πώς θα δουλέψω;;) και αυξάνεται μέρα τη μέρα η ανάγκη μου νβα φύγω επιτέλους... Σας ευχαριστώ που με διαβάσατε και με κατανοήσατε.

stathkon
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Παρ Σεπ 21, 2018 12:31 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό stathkon » Παρ Απρ 19, 2019 1:38 pm

maxrpo έγραψε:Χαίρετε αγαπητοί εν δυνάμει συνάδελφοι. Βρίσκομαι σε κατάσταση άγχους και κατάθλιψης μαζί λόγω όλης αυτής της αναμονής, αλλά φαντάζομαι δεν είμαι η μόνη που ζω τα αίσθημα αυτό. Ταυτόχρονα βρίσκομαι σε έναν εργασιακό χώρο όπου παίζουν πριόνια (dream teatre, στο γραφείο, έλεος πώς θα δουλέψω;;) και αυξάνεται μέρα τη μέρα η ανάγκη μου νβα φύγω επιτέλους... Σας ευχαριστώ που με διαβάσατε και με κατανοήσατε.


Σε νιώθω απόλυτα!! Πολλοί είμαστε στην ίδια απαίσια κατάσταση!! Πόση υπομονή να κάνουμε;;!
Είμαστε στο τέλος της αναμονής και γι αυτό νιώθουμε ακόμα πιο ανυπόμονοι!!
Τι να σου πω; Υπομονή;; Έχει κι αυτή τα όρια της!


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες