Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
eleni_3kala
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Δευ Ιουν 20, 2011 1:40 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό eleni_3kala » Τετ Απρ 17, 2019 8:22 am

knts έγραψε:
eleni_3kala έγραψε:
alexisozzy1984 έγραψε: Κανονικά συνάδελφε μέχρι να ορκιστείς οπου θές υποβάλλεις συμμετοχή..απόλυτα σίγουρο


Αλέξη είναι σίγουρο; είμαι διοριστεα στα προσωρινά της ΑΑΔΕ και υπάρχει μια περίπτωση εάν βγουν τα οριστικά να πάω. Σήμερα που επικοινώνησα με Άλιμο, έγινε το υπουργικό συμβούλιο όπως ειπώθηκε.


Ποιο υπουργικό συμβούλιο; :roll: :roll: :roll:

Υπηρεσιακό :D

merm
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 10:48 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό merm » Τετ Απρ 17, 2019 9:11 am

alexisozzy1984 έγραψε:
EIRINI88 έγραψε:Καλημέρα συνάδελφοι. Γνωρίζετε αν την μέρα που δηλώνεις παραίτηση οφείλεις να εργαστείς;
Επίσης ισχύει ότι αν υπογράψουμε τη νέα σύμβαση σε διάστημα που δεν υπερβαίνει τον 1 μήνα από την αποστολή της επιστολής, ως ημερομηνία πρόσληψης, λαμβάνεται η ημερομηνία δημοσίευσης του ΦΕΚ; Τέλος, όσοι αποδέχτηκαν με τα προσωρινά και εργάστηκαν με σύμβαση ορισμένου χρόνου, το διάστημα αυτό προσμετράται στη δόκιμη περίοδο;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Οφείλεις να εργαστείς απο την ορκομωσία και έπειτα, εως οτου ορκιστείς μπορείς να δουλεύεις στον ιδιωτικό τομέα ή να καταθέτεις αιτήσεις σε άλλες προκηρύξεις του ΑΣΕΠ...
2)Ισχυεί αυτό που λες προσμετράται απο την ορκομωσία αν περάσει ο μήνας
3)Η εργασία σε ΣΟΧ δεν προσμετράται στην δόκιμη περίοδο ωστόσο αναγνωρίζεται στο μισθολογικό και βαθμολογικό κλιμάκιο.εμπειρία ιδιωτικού τομέα αναγνωρίζεται εως 7 έτη για βαθμολογική εξέλιξη αλλα λένε και για την μισθολογική που ήταν παγωμένη μέχρι το 2018... Τώρα δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι αλλα μέχρι το 2018 δεν αναγνωριζοταν σίγουρα. Αυτο δεν μπορώ να το γνωρίζω σίγουρα ωστόσο εγώ θα τα καταθέσω τα χαρτιά μου
Anto έγραψε:ΤΟ μεταπτυχιακό και την προϋπηρεσία θα την αναγνωρίσουν στο μισθο; Σε πιο κλιμάκιο μπαίνουμε γνωρίζει κανείς;


Μπορείς σε παρακαλώ να εξηγήσεις το 2; το βρήκες στον Υπαλληλικό Κώδικα;

knt92
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Ιαν 16, 2019 12:11 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό knt92 » Τετ Απρ 17, 2019 9:16 am

Καλημέρα! Θέλω να κάνω μια ερώτηση, αν και εν μέρει θεωρώ πως γνωρίζω την απάντηση, αλλά θα ήθελα μια επιβεβαίωση. Από την στιγμή που υπογράψουμε στον φορέα, δεν μπορούμε να κάνουμε τα χαρτιά μας σε άλλες προκηρύξεις του ΑΣΕΠ;

Anto
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Δευ Αύγ 21, 2017 9:52 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Anto » Τετ Απρ 17, 2019 11:57 am

knt92 έγραψε:Καλημέρα! Θέλω να κάνω μια ερώτηση, αν και εν μέρει θεωρώ πως γνωρίζω την απάντηση, αλλά θα ήθελα μια επιβεβαίωση. Από την στιγμή που υπογράψουμε στον φορέα, δεν μπορούμε να κάνουμε τα χαρτιά μας σε άλλες προκηρύξεις του ΑΣΕΠ;

Εγώ πάντως έχω την εντύπωση ότι πάει με την ημερομηνία του ΦΕΚ και όχι με την ορκομωσία. Δηλαδή την ημέρα που λήγουν οι αιτήσεις του νέου διαγωνισμου να μην έχει βγει το φεκαλοκαίρι.

thpanag2901
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 22, 2018 12:39 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό thpanag2901 » Τετ Απρ 17, 2019 12:05 pm

Από την προκήρυξη του διαγωνισμού 15Κ/2017

"Σημείωση: Τακτικοί υπάλληλοι του Δημοσίου, των ΝΠΔΔ, των ΟΤΑ α΄ και β΄ βαθμίδας και των Ανεξάρτητων Αρ-
χών οι οποίοι διορίστηκαν βάσει του ν. 2190/1994, δεν έχουν δικαίωμα συμμετοχής σε διαδικασία πλήρωσης θέ-
σεων του δημόσιου και ευρύτερου δημόσιου τομέα πριν συμπληρωθεί πενταετία από την ημερομηνία διορισμού
τους. Η απαγόρευση αυτή αφορά αποκλειστικά τους μόνιμους υπαλλήλους των ανωτέρω φορέων η υπηρεσιακή
κατάσταση των οποίων ρυθμίζεται από τον Υπαλληλικό Κώδικα. Η απαγόρευση δεν ισχύει για τους υπαλλήλους
που απασχολούνται στους ανωτέρω φορείς με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου αορίστου ή ορισμένου χρό-
νου, ακόμη κι αν αυτοί έχουν προσληφθεί βάσει του ν. 2190/1994 και κατέχουν οργανικές θέσεις."

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Τετ Απρ 17, 2019 12:33 pm

merm έγραψε:
alexisozzy1984 έγραψε:
EIRINI88 έγραψε:Καλημέρα συνάδελφοι. Γνωρίζετε αν την μέρα που δηλώνεις παραίτηση οφείλεις να εργαστείς;
Επίσης ισχύει ότι αν υπογράψουμε τη νέα σύμβαση σε διάστημα που δεν υπερβαίνει τον 1 μήνα από την αποστολή της επιστολής, ως ημερομηνία πρόσληψης, λαμβάνεται η ημερομηνία δημοσίευσης του ΦΕΚ; Τέλος, όσοι αποδέχτηκαν με τα προσωρινά και εργάστηκαν με σύμβαση ορισμένου χρόνου, το διάστημα αυτό προσμετράται στη δόκιμη περίοδο;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Οφείλεις να εργαστείς απο την ορκομωσία και έπειτα, εως οτου ορκιστείς μπορείς να δουλεύεις στον ιδιωτικό τομέα ή να καταθέτεις αιτήσεις σε άλλες προκηρύξεις του ΑΣΕΠ...
2)Ισχυεί αυτό που λες προσμετράται απο την ορκομωσία αν περάσει ο μήνας
3)Η εργασία σε ΣΟΧ δεν προσμετράται στην δόκιμη περίοδο ωστόσο αναγνωρίζεται στο μισθολογικό και βαθμολογικό κλιμάκιο.εμπειρία ιδιωτικού τομέα αναγνωρίζεται εως 7 έτη για βαθμολογική εξέλιξη αλλα λένε και για την μισθολογική που ήταν παγωμένη μέχρι το 2018... Τώρα δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι αλλα μέχρι το 2018 δεν αναγνωριζοταν σίγουρα. Αυτο δεν μπορώ να το γνωρίζω σίγουρα ωστόσο εγώ θα τα καταθέσω τα χαρτιά μου
Anto έγραψε:ΤΟ μεταπτυχιακό και την προϋπηρεσία θα την αναγνωρίσουν στο μισθο; Σε πιο κλιμάκιο μπαίνουμε γνωρίζει κανείς;


Μπορείς σε παρακαλώ να εξηγήσεις το 2; το βρήκες στον Υπαλληλικό Κώδικα;


Καλημέρα συνάδελφε και σε όλους τους συναδέλφους..
Άρθρο 19 παράγραφος 3 λέει ότι ο υπολογισμός αφετηρίας χρόνου υπηρεσίας λαμβάνεται ως έναρξη η ημερομηνία του ΦΕΚ διορισμού αν έχει γίνει η ανάληψη υπηρεσίας εντός 30 μερών από τη δημοσίευση του ΦΕΚ αλλιώς ή ημέρα ανάληψης υπηρεσίας..

Χωρις να είμαι σιγουρος νομίζω ότι στο δημοσιο προπληρωνουν και αν πχ παρουσιαστεις την 29 η μέρα πληρώνεσαι και τις προηγούμενες απο την δημοσιευση ου φεκ...Αλλά το σίγουρο είναι ότι ημερομηνία διορισμού σου θεωρείται από το ΦΕΚ και βαθμολογικά και μισθολογικά υπολογίζεται αν παρουσιαστεις μέχρι 30 μέρες απ την Δημοσίευση του .
knt92 έγραψε:Καλημέρα! Θέλω να κάνω μια ερώτηση, αν και εν μέρει θεωρώ πως γνωρίζω την απάντηση, αλλά θα ήθελα μια επιβεβαίωση. Από την στιγμή που υπογράψουμε στον φορέα, δεν μπορούμε να κάνουμε τα χαρτιά μας σε άλλες προκηρύξεις του ΑΣΕΠ;


Έβαλα το άρθρο απ τον υπαλληλικό από τη στιγμή της ορκομωσιας δεν μπορείς να κάνεις αιτήσεις σε Αλλες προκηρύξεις για πέντε χρονια..αν Τώρα έχεις κάνει πριν την ορκομωσία και πας σε άλλον φορέα τότε αυτοδίκαια χάνεται η πρώτη θέση και μετράει η δεύτερη

Ftsp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2019 7:27 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Ftsp » Τετ Απρ 17, 2019 4:26 pm

ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΚΛΑΔΟΥ ΠΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ-ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΚΑΙ ΤΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ-ΛΟΓΙΣΤΙΚΟΥ ΣΕ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΟΥ ΟΑΕΔ

ΑΔΑ Ψ8924691Ω2-ΒΔΡ diavgeia.gov.gr/doc/%CE%A88924691%CE%A92-%CE%92%CE%94%CE%A1?inline=true

Yannis1980
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Δευ Απρ 15, 2019 12:45 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Yannis1980 » Τετ Απρ 17, 2019 5:22 pm

Γνωρίζει κανείς αν είναι στις αναπληρώσεις;

aris3
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 04, 2018 9:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό aris3 » Τετ Απρ 17, 2019 5:33 pm

knt92 έγραψε:Καλημέρα! Θέλω να κάνω μια ερώτηση, αν και εν μέρει θεωρώ πως γνωρίζω την απάντηση, αλλά θα ήθελα μια επιβεβαίωση. Από την στιγμή που υπογράψουμε στον φορέα, δεν μπορούμε να κάνουμε τα χαρτιά μας σε άλλες προκηρύξεις του ΑΣΕΠ;

Από την στιγμή που ορκιστείς.

aris3
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 04, 2018 9:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό aris3 » Τετ Απρ 17, 2019 5:34 pm

Καλή αρχή.

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Τετ Απρ 17, 2019 5:37 pm

Βγήκαν και οι τοποθετήσεις στην διαύγεια

aris3
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 04, 2018 9:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό aris3 » Τετ Απρ 17, 2019 7:55 pm

Οι επιστολές μπαίνουν ήδη σε φακέλους έτσι ώστε αύριο μεθαύριο να έχουν αποσταλεί.
Γύρω στις 300 επιστολές συστημένες.
Εννοείται ότι όποιος θέλει από αύριο κιόλας μπορεί να παρουσιαστεί .
Τη στιγμή που δημοσιεύτηκε στη διαύγεια η απόφαση αυτομάτως ισχύει άμεσα.
Όπως πολύ σωστά είχε πει ένας συνάδελφος πιο πάνω ,η επιστολή έχει το νόημα της ενημέρωσης και της έναρξης προθεσμίας των 30 ημερών .
Εμένα πάντως μου είπαν ότι δε θα σταλεί και mail.

merm
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 10:48 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό merm » Τετ Απρ 17, 2019 8:19 pm

Έχουν βγει οι τοποθετήσεις στη Διαύγεια. Συγχαρητήρια σε όλους.

Μία ερώτηση, γνωρίζει κάποιος από τη στιγμή που μας σταλεί η επιστολή πόσες ημέρες προθεσμία έχουμε για να ορκιστούμε - παρουσιαστούμε στην υπηρεσία;

merm
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 10:48 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό merm » Τετ Απρ 17, 2019 8:22 pm

alexisozzy1984 έγραψε:
merm έγραψε:
alexisozzy1984 έγραψε:
Οφείλεις να εργαστείς απο την ορκομωσία και έπειτα, εως οτου ορκιστείς μπορείς να δουλεύεις στον ιδιωτικό τομέα ή να καταθέτεις αιτήσεις σε άλλες προκηρύξεις του ΑΣΕΠ...
2)Ισχυεί αυτό που λες προσμετράται απο την ορκομωσία αν περάσει ο μήνας
3)Η εργασία σε ΣΟΧ δεν προσμετράται στην δόκιμη περίοδο ωστόσο αναγνωρίζεται στο μισθολογικό και βαθμολογικό κλιμάκιο.εμπειρία ιδιωτικού τομέα αναγνωρίζεται εως 7 έτη για βαθμολογική εξέλιξη αλλα λένε και για την μισθολογική που ήταν παγωμένη μέχρι το 2018... Τώρα δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι αλλα μέχρι το 2018 δεν αναγνωριζοταν σίγουρα. Αυτο δεν μπορώ να το γνωρίζω σίγουρα ωστόσο εγώ θα τα καταθέσω τα χαρτιά μου


Μπορείς σε παρακαλώ να εξηγήσεις το 2; το βρήκες στον Υπαλληλικό Κώδικα;


Καλημέρα συνάδελφε και σε όλους τους συναδέλφους..
Άρθρο 19 παράγραφος 3 λέει ότι ο υπολογισμός αφετηρίας χρόνου υπηρεσίας λαμβάνεται ως έναρξη η ημερομηνία του ΦΕΚ διορισμού αν έχει γίνει η ανάληψη υπηρεσίας εντός 30 μερών από τη δημοσίευση του ΦΕΚ αλλιώς ή ημέρα ανάληψης υπηρεσίας..

Alexis ευχαριστώ πολύ. Τώρα με βάσει τις ημερομηνίες, (και με το Πάσχα καθώς και τη μετακόμιση), προσωπικά το βλέπω δύσκολο να προλάβω τις 30 ημέρες, δηλαδή να ορκιστώ στις 28 Απριλίου. Εσύ είσαι οκ με το ΚΠΑ τοποθέτησης;

thpanag2901
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 22, 2018 12:39 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό thpanag2901 » Τετ Απρ 17, 2019 8:31 pm

Μπορούμε θεωρητικά και από αύριο ανάληψη υπηρεσίας, δηλ. να παρουσιαστούμε στο ΚΠΑ τοποθέτησης, ή θα πρέπει τυπικά να δημοσιευτεί σε ΦΕΚ? Θα έρθει επιστολή, τηλέφωνο ή email που θα αναγράφει την προθεσμία παρουσίασης?


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: gpt147689 και 24 επισκέπτες