ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
nikomech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Σάβ Απρ 06, 2019 11:54 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό nikomech » Κυρ Απρ 14, 2019 1:33 am

christos3k έγραψε:
theod75 έγραψε:
christos3k έγραψε:
Καλημέρα,
Και η επεξεργασία του νερού για ύδρευση και η επεξεργασία υγρών αποβλήτων, (αρμοδιότητες της ΔΕΥΑ) είναι υπηρεσίες καθαριότητας όπως βέβαια και τα στερεά απόβλητα, και για αυτό μπήκαν σε αυτήν την προκήρηξη. Ο ηλεκτροφωτισμός δεν είναι καθαριότητα.Είναι ανταποδοτική υπηρεσία αλλά όχι καθαριότητας. Συνεπώς κατά την άποψή μου η ΣΟΧ 8μηνης σε ΔΕΥΑ μετράει ως ειδική. Προσοχή όμως. Κατά την άποψή μου (και είναι ένας από τους λόγους στην οποία βασίσθηκε και η ένστασή μου προς τον ΑΣΕΠ) ο νομοθέτης αν διαβάσεις την εισηγητική έκθεση αναφέρει ξεκάθαρα την βούλησή του η οποία είναι μεταξύ άλλων "...ενώ και η αδιατάρακτη παροχή αυτών των υπηρεσιών προυποθέτει, τουλάχιστον την απασχόληση και προσώπων που είναι εξοικειωμένα με αυτές..." Μιλάει για αδιατάρακτη παροχή για να υπάρχει εξοικείωση. Δηλαδή ένας με 8μηνη εμπειρία ως Οδηγός σε ΔΕΥΑ, η ειδική εμπειρία θα πρέπει να μετρήσει μόνο για θέσεις οδηγών σε ΔΕΥΑ, ένα ΠΕ Μηχανικός με εμπειρία σε ΦΟΔΣΑ, θα πρέπει να μετρήσει ως εδική εμπειρία μόνο σε ΦΟΔΣΑ και όχι σε ΔΕΥΑ. Αν αλλάξεις υπηρεσία δεν μιλάμε για αδιατάρακτη παροχή και φυσικά καμία σχέση το αντικείμενο των δύο υπηρεσιών άρα καμία εξοικείωση ώστε να θεωρεί ότι πρέπει να μετρήσει ως ειδική εμπειρία. Αν είτε οι ΦΟΔΣΑ είτε η ΔΕΥΑ είτε οι Δήμοι θέλανε στους ΠΕ/ΤΕ εμπειρία σε συγκεκριμένο αντικείμενο θα μπορούσαν να το ζητήσουν ως εξειδικευμένη εμπειρία όπως κάνανε ορισμένοι φορείς.
Πραγματικά θέλω να πιστεύω ότι το ΑΣΕΠ θα τα δει όλα αυτά με σοφία και θα πράξει αναλόγως. Αλλιώς φοβάμαι ότι θα έχουμε πολλές προσφυγές στα δικαστήρια με δικαίωση και υποχρέωση των Δήμων να προσλάβουν και τους δικαιωμένους από τα δικαστήρια. Και αυτό δεν θα τιμά καθόλου το ΑΣΕΠ να βλέπει να δικαιώνονται στα δικαστήρια υποψήφιοι άρα ουσιαστικά να έρχεται ένα δικαστήριο και να του λεέι ότι ως ΑΣΕΠ ερμήνευσες και έκρινες λάθος.

Στους δημους υπαρχει η υπηρεσια καθαριοτητας , η υπηρεσια υδρευσης η ΔΕΥΑ(η υπηρεσια υδρευσης με την υπηρεσια καθαριοτητας ειναι διαφορετικες υπηρεσιες και εχουν και διαφορετικους κωδικους πληρωμης στον προυπολογισμο του καθε δημου), υπηρεσια πρασινου, τεχνικη υπηρεσια κλπ.αλλο οι αρμοδιοτητες και αλλο η διοικητικη διαρθρωση των οτα. η επεξεργασια του νερου δεν θεωρηται υπηρεσια καθαριοτητας γι αυτο ανηκει στην υπηρεσια υδρευσης.Ο ΦΟΣΔΑ ή Ο ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ αφορα την υπηρεσια καθαριοτητας και θεωρουνται υπηρεσιες καθαριοτητας. Οι κανονισμοι υδρευσης και ΔΕΥΑ δεν αναφερουν πουθενα για καθαριοτητα.το γεγονος οτι δεν αναφερονται οι ΔΕΥΑ δεν θεωρω οτι ειναι τυχαιο.η ειδικη εμπειρια δεν ειναι για ολες τις ανταποδοτικες υπηρεσιες


Δηλαδή εσύ θεωρείς ότι όλος ο ντόρος γίνεται για τις 7 θέσεις ΠΕ και 2 ΤΕ που ΔΕΝ είναι σε ΔΕΥΑ. Μόνο οι 7 ΠΕ και οι 2 ΤΕ είναι σε Δήμους ή ΦΟΔΣΑ Με βάση τα λεγόμενα σου μόνο εκεί θα μετρήσει η ειδική εμπειρία. Αντίστοιχα ποσοστά θέσεων είναι και στις ΥΕ/ΔΕ....ΟΚ ας συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε.


Το ότι έχουμε απορίες μετά από ένα χρόνο για το τι θα μετρήσει και τι όχι νομίζω τα λέει όλα..
Ή ειδικη εμπειρία εξ αρχής είναι κάτι εκτός διαδικασίας .Δεν προβλέπεται πουθενά στο ιδρυτικό πλαίσιο του ΑΣΕΠ. Εξ αρχής καταστρατηγηθηκε η ίση μεταχείριση στο διαγωνισμό. Μην ξεχνάμε τη μέτρηση της ειδικής εμπειρίας και στις θέσεις με μηδενική προϋπηρεσία. Κάτι που κάποιος αν προσέφυγε δικαστικά όταν έπρεπε ο διαγωνισμός α είναι στον αέρα και πραγματικά δεν ξέρω αν χουν γίνει προσφυγες.

nikolakis24
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Μαρ 11, 2019 6:36 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό nikolakis24 » Κυρ Απρ 14, 2019 10:50 pm

nikomech έγραψε:
nikolakis24 έγραψε:Καλησπέρα..απ' την στιγμή που σου εκδόθηκε βεβαίωση ειδικής εμπειρίας κ όχι απλή βεβαίωση εμπειρίας από το Δήμο που δούλευες ..τότε είσαι καλυμμένος


Δεν νομίζω ότι και οι δήμοι εξέδωσαν βεβαιώσεις όπου έπρεπε και όπως έπρεπε. Εδώ δεν έχει αποσαφηνιστεί ακόμη και τώρα μετά από χρόνο τι μετράει και τι όχι. Το ΑΣΕΠ γιατί δεν έχει βγάλει μία ξεκάθαρη λίστα;;

Δεν είμαστε εμείς υποχρεωμένοι να το γνωρίζουμε αυτό . Έγω πήγα στο Δήμο που είχα δουλέψει κ ζήτησα την βεβαίωση που ζητάει ο ΑΣΕΠ για την ειδική εμπειρία..κ μου εκδοσαν την κατάλληλη βεβαίωση..

nikomech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Σάβ Απρ 06, 2019 11:54 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό nikomech » Δευ Απρ 15, 2019 1:03 am

nikolakis24 έγραψε:
nikomech έγραψε:
nikolakis24 έγραψε:Καλησπέρα..απ' την στιγμή που σου εκδόθηκε βεβαίωση ειδικής εμπειρίας κ όχι απλή βεβαίωση εμπειρίας από το Δήμο που δούλευες ..τότε είσαι καλυμμένος


Δεν νομίζω ότι και οι δήμοι εξέδωσαν βεβαιώσεις όπου έπρεπε και όπως έπρεπε. Εδώ δεν έχει αποσαφηνιστεί ακόμη και τώρα μετά από χρόνο τι μετράει και τι όχι. Το ΑΣΕΠ γιατί δεν έχει βγάλει μία ξεκάθαρη λίστα;;

Δεν είμαστε εμείς υποχρεωμένοι να το γνωρίζουμε αυτό . Έγω πήγα στο Δήμο που είχα δουλέψει κ ζήτησα την βεβαίωση που ζητάει ο ΑΣΕΠ για την ειδική εμπειρία..κ μου εκδοσαν την κατάλληλη βεβαίωση..


Σχετικη με καθαριοτητα;

nikomech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Σάβ Απρ 06, 2019 11:54 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό nikomech » Δευ Απρ 15, 2019 12:38 pm

nikomech έγραψε:
christos3k έγραψε:
theod75 έγραψε:Στους δημους υπαρχει η υπηρεσια καθαριοτητας , η υπηρεσια υδρευσης η ΔΕΥΑ(η υπηρεσια υδρευσης με την υπηρεσια καθαριοτητας ειναι διαφορετικες υπηρεσιες και εχουν και διαφορετικους κωδικους πληρωμης στον προυπολογισμο του καθε δημου), υπηρεσια πρασινου, τεχνικη υπηρεσια κλπ.αλλο οι αρμοδιοτητες και αλλο η διοικητικη διαρθρωση των οτα. η επεξεργασια του νερου δεν θεωρηται υπηρεσια καθαριοτητας γι αυτο ανηκει στην υπηρεσια υδρευσης.Ο ΦΟΣΔΑ ή Ο ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ αφορα την υπηρεσια καθαριοτητας και θεωρουνται υπηρεσιες καθαριοτητας. Οι κανονισμοι υδρευσης και ΔΕΥΑ δεν αναφερουν πουθενα για καθαριοτητα.το γεγονος οτι δεν αναφερονται οι ΔΕΥΑ δεν θεωρω οτι ειναι τυχαιο.η ειδικη εμπειρια δεν ειναι για ολες τις ανταποδοτικες υπηρεσιες


Δηλαδή εσύ θεωρείς ότι όλος ο ντόρος γίνεται για τις 7 θέσεις ΠΕ και 2 ΤΕ που ΔΕΝ είναι σε ΔΕΥΑ. Μόνο οι 7 ΠΕ και οι 2 ΤΕ είναι σε Δήμους ή ΦΟΔΣΑ Με βάση τα λεγόμενα σου μόνο εκεί θα μετρήσει η ειδική εμπειρία. Αντίστοιχα ποσοστά θέσεων είναι και στις ΥΕ/ΔΕ....ΟΚ ας συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε.


Το ότι έχουμε απορίες μετά από ένα χρόνο για το τι θα μετρήσει και τι όχι νομίζω τα λέει όλα..
Ή ειδικη εμπειρία εξ αρχής είναι κάτι εκτός διαδικασίας .Δεν προβλέπεται πουθενά στο ιδρυτικό πλαίσιο του ΑΣΕΠ. Εξ αρχής καταστρατηγηθηκε η ίση μεταχείριση στο διαγωνισμό. Μην ξεχνάμε τη μέτρηση της ειδικής εμπειρίας και στις θέσεις με μηδενική προϋπηρεσία. Κάτι που κάποιος αν προσέφυγε δικαστικά όταν έπρεπε ο διαγωνισμός α είναι στον αέρα και πραγματικά δεν ξέρω αν χουν γίνει προσφυγες.

Εμένα κατι μου λεει οτι θα μετρήσουν οτιδηποτε έχει σχέση με ανταποδοτικότητα....υπαρχουν και 2-3 θέσεις μέσα σε φορείς Τηλεθέρμανσης! :D

VUNTRA13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 29, 2017 8:18 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό VUNTRA13 » Τρί Απρ 16, 2019 10:55 am

nikomech έγραψε:
nikomech έγραψε:
christos3k έγραψε:
Δηλαδή εσύ θεωρείς ότι όλος ο ντόρος γίνεται για τις 7 θέσεις ΠΕ και 2 ΤΕ που ΔΕΝ είναι σε ΔΕΥΑ. Μόνο οι 7 ΠΕ και οι 2 ΤΕ είναι σε Δήμους ή ΦΟΔΣΑ Με βάση τα λεγόμενα σου μόνο εκεί θα μετρήσει η ειδική εμπειρία. Αντίστοιχα ποσοστά θέσεων είναι και στις ΥΕ/ΔΕ....ΟΚ ας συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε.


Το ότι έχουμε απορίες μετά από ένα χρόνο για το τι θα μετρήσει και τι όχι νομίζω τα λέει όλα..
Ή ειδικη εμπειρία εξ αρχής είναι κάτι εκτός διαδικασίας .Δεν προβλέπεται πουθενά στο ιδρυτικό πλαίσιο του ΑΣΕΠ. Εξ αρχής καταστρατηγηθηκε η ίση μεταχείριση στο διαγωνισμό. Μην ξεχνάμε τη μέτρηση της ειδικής εμπειρίας και στις θέσεις με μηδενική προϋπηρεσία. Κάτι που κάποιος αν προσέφυγε δικαστικά όταν έπρεπε ο διαγωνισμός α είναι στον αέρα και πραγματικά δεν ξέρω αν χουν γίνει προσφυγες.

Εμένα κατι μου λεει οτι θα μετρήσουν οτιδηποτε έχει σχέση με ανταποδοτικότητα....υπαρχουν και 2-3 θέσεις μέσα σε φορείς Τηλεθέρμανσης! :D

2 θέσεις τηλεθέρμανσης..Αμύνταιο είναι καπαρωμένες και θα μετρήσει η ειδική εμπειρία.Εδώ είμαστε.

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό theod75 » Τρί Απρ 16, 2019 1:50 pm

VUNTRA13 έγραψε:
nikomech έγραψε:
nikomech έγραψε:
Το ότι έχουμε απορίες μετά από ένα χρόνο για το τι θα μετρήσει και τι όχι νομίζω τα λέει όλα..
Ή ειδικη εμπειρία εξ αρχής είναι κάτι εκτός διαδικασίας .Δεν προβλέπεται πουθενά στο ιδρυτικό πλαίσιο του ΑΣΕΠ. Εξ αρχής καταστρατηγηθηκε η ίση μεταχείριση στο διαγωνισμό. Μην ξεχνάμε τη μέτρηση της ειδικής εμπειρίας και στις θέσεις με μηδενική προϋπηρεσία. Κάτι που κάποιος αν προσέφυγε δικαστικά όταν έπρεπε ο διαγωνισμός α είναι στον αέρα και πραγματικά δεν ξέρω αν χουν γίνει προσφυγες.

Εμένα κατι μου λεει οτι θα μετρήσουν οτιδηποτε έχει σχέση με ανταποδοτικότητα....υπαρχουν και 2-3 θέσεις μέσα σε φορείς Τηλεθέρμανσης! :D

2 θέσεις τηλεθέρμανσης..Αμύνταιο είναι καπαρωμένες και θα μετρήσει η ειδική εμπειρία.Εδώ είμαστε.

Η Τηλεθερμανση δεν εχει σχεση με την καθαριοτητα δεν νομιζω να μετρησει η ειδικη εμπειρια.απο οτι εχει παντως ανακοινωθει πρεπει να εχει κοπει σε πολλους η ειδικη εμπειρια.

nikomech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Σάβ Απρ 06, 2019 11:54 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό nikomech » Τετ Απρ 17, 2019 4:22 am

VUNTRA13 έγραψε:
nikomech έγραψε:
nikomech έγραψε:
Το ότι έχουμε απορίες μετά από ένα χρόνο για το τι θα μετρήσει και τι όχι νομίζω τα λέει όλα..
Ή ειδικη εμπειρία εξ αρχής είναι κάτι εκτός διαδικασίας .Δεν προβλέπεται πουθενά στο ιδρυτικό πλαίσιο του ΑΣΕΠ. Εξ αρχής καταστρατηγηθηκε η ίση μεταχείριση στο διαγωνισμό. Μην ξεχνάμε τη μέτρηση της ειδικής εμπειρίας και στις θέσεις με μηδενική προϋπηρεσία. Κάτι που κάποιος αν προσέφυγε δικαστικά όταν έπρεπε ο διαγωνισμός α είναι στον αέρα και πραγματικά δεν ξέρω αν χουν γίνει προσφυγες.

Εμένα κατι μου λεει οτι θα μετρήσουν οτιδηποτε έχει σχέση με ανταποδοτικότητα....υπαρχουν και 2-3 θέσεις μέσα σε φορείς Τηλεθέρμανσης! :D

2 θέσεις τηλεθέρμανσης..Αμύνταιο είναι καπαρωμένες και θα μετρήσει η ειδική εμπειρία.Εδώ είμαστε.[/quote
Τσεκαρισμενο απο εγκυρες πηγες;

nikomech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Σάβ Απρ 06, 2019 11:54 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό nikomech » Τετ Απρ 17, 2019 8:25 am

VUNTRA13 έγραψε:
nikomech έγραψε:
nikomech έγραψε:
Το ότι έχουμε απορίες μετά από ένα χρόνο για το τι θα μετρήσει και τι όχι νομίζω τα λέει όλα..
Ή ειδικη εμπειρία εξ αρχής είναι κάτι εκτός διαδικασίας .Δεν προβλέπεται πουθενά στο ιδρυτικό πλαίσιο του ΑΣΕΠ. Εξ αρχής καταστρατηγηθηκε η ίση μεταχείριση στο διαγωνισμό. Μην ξεχνάμε τη μέτρηση της ειδικής εμπειρίας και στις θέσεις με μηδενική προϋπηρεσία. Κάτι που κάποιος αν προσέφυγε δικαστικά όταν έπρεπε ο διαγωνισμός α είναι στον αέρα και πραγματικά δεν ξέρω αν χουν γίνει προσφυγες.

Εμένα κατι μου λεει οτι θα μετρήσουν οτιδηποτε έχει σχέση με ανταποδοτικότητα....υπαρχουν και 2-3 θέσεις μέσα σε φορείς Τηλεθέρμανσης! :D

2 θέσεις τηλεθέρμανσης..Αμύνταιο είναι καπαρωμένες και θα μετρήσει η ειδική εμπειρία.Εδώ είμαστε.

Καπαρωμενες;; μεγαλη κουβεντα :shock: :roll:

nikomech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Σάβ Απρ 06, 2019 11:54 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό nikomech » Τετ Απρ 17, 2019 8:28 am

theod75 έγραψε:
VUNTRA13 έγραψε:
nikomech έγραψε:Εμένα κατι μου λεει οτι θα μετρήσουν οτιδηποτε έχει σχέση με ανταποδοτικότητα....υπαρχουν και 2-3 θέσεις μέσα σε φορείς Τηλεθέρμανσης! :D

2 θέσεις τηλεθέρμανσης..Αμύνταιο είναι καπαρωμένες και θα μετρήσει η ειδική εμπειρία.Εδώ είμαστε.

Η Τηλεθερμανση δεν εχει σχεση με την καθαριοτητα δεν νομιζω να μετρησει η ειδικη εμπειρια.απο οτι εχει παντως ανακοινωθει πρεπει να εχει κοπει σε πολλους η ειδικη εμπειρια.

Ειχε αναφερθει επισημα σε κατηγορια Τ.Ε. 69 προσωρινοι με λαθος εμπειρια. Απο site ενημερωτικο αυτη η πληροφορια απο ΑΣΕΠ Θεσ/κης

nikomech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Σάβ Απρ 06, 2019 11:54 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό nikomech » Τετ Απρ 17, 2019 10:28 am

nikomech έγραψε:
VUNTRA13 έγραψε:
nikomech έγραψε:Εμένα κατι μου λεει οτι θα μετρήσουν οτιδηποτε έχει σχέση με ανταποδοτικότητα....υπαρχουν και 2-3 θέσεις μέσα σε φορείς Τηλεθέρμανσης! :D

2 θέσεις τηλεθέρμανσης..Αμύνταιο είναι καπαρωμένες και θα μετρήσει η ειδική εμπειρία.Εδώ είμαστε.[/quote
Τσεκαρισμενο απο εγκυρες πηγες;


Καλυτερα να κραταμε μικρό καλαθι σε τι θα μετρησει και τι οχι. Εαν εχετε συνειδητοποιήσει τα προσωρινα που βγηκαν ειναι απλά οτι εχει δηλωσει ο καθενας. Που σημαίνει οτι ειδικά στις κατηγοριες Τ.Ε. και Π.Ε. (εαν αναφερεσαι σε αυτες...δεν το γνωριζω...) εχει πολύ δουλειά σε ότι αφορά συνάφειες μεταπτυχιακών καθώς και δευτερους τιτλους σπουδών που απ οτι εχω δει τις εχουν δηλωσει παρα πολλοι.
Συνεπώς να περιμένετε κυμα αιτήσεων θεραπείας οι οποίες αντικαθιστουν τις ενστασεις οι οποίες ουδεποτε εγιναν γιατι έτσι εκρινε σωστά το ΑΣΕΠ. :D :D :D
Αν καποιος είναι τοσο σίγουρος οτι είναι αλάνθαστος και κρίνει με τα ίδια κτιτηρια του ΑΣΕΠ τοτε παω πασο.... :wink: :wink: :wink:

VUNTRA13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 29, 2017 8:18 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό VUNTRA13 » Τετ Απρ 17, 2019 12:47 pm

nikomech έγραψε:
nikomech έγραψε:
VUNTRA13 έγραψε:

2 θέσεις τηλεθέρμανσης..Αμύνταιο είναι καπαρωμένες και θα μετρήσει η ειδική εμπειρία.Εδώ είμαστε.[/quote
Τσεκαρισμενο απο εγκυρες πηγες;


Καλυτερα να κραταμε μικρό καλαθι σε τι θα μετρησει και τι οχι. Εαν εχετε συνειδητοποιήσει τα προσωρινα που βγηκαν ειναι απλά οτι εχει δηλωσει ο καθενας. Που σημαίνει οτι ειδικά στις κατηγοριες Τ.Ε. και Π.Ε. (εαν αναφερεσαι σε αυτες...δεν το γνωριζω...) εχει πολύ δουλειά σε ότι αφορά συνάφειες μεταπτυχιακών καθώς και δευτερους τιτλους σπουδών που απ οτι εχω δει τις εχουν δηλωσει παρα πολλοι.
Συνεπώς να περιμένετε κυμα αιτήσεων θεραπείας οι οποίες αντικαθιστουν τις ενστασεις οι οποίες ουδεποτε εγιναν γιατι έτσι εκρινε σωστά το ΑΣΕΠ. :D :D :D
Αν καποιος είναι τοσο σίγουρος οτι είναι αλάνθαστος και κρίνει με τα ίδια κτιτηρια του ΑΣΕΠ τοτε παω πασο.... :wink: :wink: :wink:

Kαλή επιτυχία σε όλους παιδιά και Καλό πάσχα με υγεία στις οικογένειες σας αυτό είναι το σημαντικότερο.

MariaChrysa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Φεβ 20, 2019 1:22 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό MariaChrysa » Τετ Απρ 17, 2019 9:16 pm

Ειλικρινά και εγώ δεν έχω καταλάβει τι θα μετρήσει και τι όχι ως ειδική εμπειρία. Διαβάζω και ξαναδιαβάζω ότι σχετικό πέφτει στην αντίληψη μου και άκρη δεν έχω βγάλει. Ντρέπομαι που το γράφω, αλλά ελπίζω πολύ στα λάθη που έχουν γίνει από τους υποψήφιους. Δεν έχω τα τρελά μόρια για να περιμένω το "μάνα" (1802) αλλά οι θέσεις ήταν πολλές και η ειδική εμπειρία ήταν ένα άδικο κριτήριο κατάταξης. Ας με συγχωρήσουν οι φιλοι/ες που ελπίζω βασιζόμενη στα λάθη που έγιναν αλλά αυτή είναι η αλήθεια. Ούτως ή άλλως "κοντός ψαλμός αλληλούϊα". Καλή επιτυχία σε όλους και όλες! Καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα!

nikomech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Σάβ Απρ 06, 2019 11:54 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό nikomech » Πέμ Απρ 18, 2019 1:04 am

MariaChrysa έγραψε:Ειλικρινά και εγώ δεν έχω καταλάβει τι θα μετρήσει και τι όχι ως ειδική εμπειρία. Διαβάζω και ξαναδιαβάζω ότι σχετικό πέφτει στην αντίληψη μου και άκρη δεν έχω βγάλει. Ντρέπομαι που το γράφω, αλλά ελπίζω πολύ στα λάθη που έχουν γίνει από τους υποψήφιους. Δεν έχω τα τρελά μόρια για να περιμένω το "μάνα" (1802) αλλά οι θέσεις ήταν πολλές και η ειδική εμπειρία ήταν ένα άδικο κριτήριο κατάταξης. Ας με συγχωρήσουν οι φιλοι/ες που ελπίζω βασιζόμενη στα λάθη που έγιναν αλλά αυτή είναι η αλήθεια. Ούτως ή άλλως "κοντός ψαλμός αλληλούϊα". Καλή επιτυχία σε όλους και όλες! Καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα!


Μοριοδοτηση ειδικής εμπειρίας δεν έχει ξαναγίνει ποτέ. Το μόνο αποδεκτό είναι ή εξειδικευμένη εμπειρία που θα μπορούσαν να ζητήσουν σε ένα ποσοστό των θέσεων. Στην Ελλαδα ζούμε....

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Πέμ Απρ 18, 2019 11:30 am

Θέλετε να σταματήσουμε να γράφουμε κάνοντας απλά σενάρια με τι μπορει να μετρήσει ή να μην μετρήσει ως ειδική εμπειρια;

γιατι τζάμπα νομιζω γεμίζουμε σελίδες ανευ λόγου και αιτίας.

Άλλωστε '' σύντομα'' θα βγουν τα αποτελέσματα

nikomech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Σάβ Απρ 06, 2019 11:54 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό nikomech » Σάβ Απρ 20, 2019 10:53 am

Mktacc έγραψε:Θέλετε να σταματήσουμε να γράφουμε κάνοντας απλά σενάρια με τι μπορει να μετρήσει ή να μην μετρήσει ως ειδική εμπειρια;

γιατι τζάμπα νομιζω γεμίζουμε σελίδες ανευ λόγου και αιτίας.

Άλλωστε '' σύντομα'' θα βγουν τα αποτελέσματα


Ή ουσία είναι όμως ότι δεν ξέρουμε με βεβαιότητα και αυτό είναι το θέμα της προκήρυξης από την αρχή...και είναι το πιο σοβαρό! Ή ασάφεια χρησιμοποιείται όπως θελουμε


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες