Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Δευ Απρ 15, 2019 9:41 pm

alkis100 έγραψε:
alexisozzy1984 έγραψε:
akrivou έγραψε:Παιδιά ξέρετε ποιος θα είναι ο μισθός μας για αρχή καθώς και πότε θα γίνει χρονικά η πρώτη πληρωμή;


Πηγαίνει ανάλογα την εμπειρία το μεταπτυχιακό παιδιά κτλπ...780 αρχικά έχει κρατησεις χωρίς μεταπτυχιακο και χωρίς παιδί χωρις εμπειρία .το κάθε παιδί παίρνει 50 ευρώ...μιλάμε για την δοκιμή περίοδο που οι κρατήσεις είναι αρκετές τώρα με εμπειρία που θα καταθέσεις στο τμήμα προσωπικού για αναγνώριση και μεταπτυχιακό που δεν χρειάζεται να καταθέσεις ήταν προαπαιτούμενο στην προκήρυξη εκτός αν έχεις μη συναφες μεταπτυχιακό η διδακτορικό θα ανέβει θα πάει γύρω στα 900 με ένα παιδί και ανάλογα βέβαια την εμπειρια...

Επίσης υπάρχουν αρκετές υπερωριες σκέψου περίπου η κάθε εξόρμηση για έλεγχο είναι περίπου στα 20 ευρώ μέχρι 10 έλεγχοι το μήνα...επίσης υπερωρίες σε άλλα αντικείμενα..βέβαια δεν ξέρω πόσες από αυτές εγκρίνονται..γύρω στα 250 πρόσθεσε και για τις υπερωρίες ανά μήνα αλλά δεν είναι το στάνταρ οτι είδα από την διαύγεια σου αναφέρω συνάδελφε...δεύτερο χρόνο πάντως δοκιμής περιόδου έχει λιγότερες κρατήσεις..αν κάνεις αναζήτηση θα δεις λίγο πολύ από το ενιαίο μισθολόγιο για ΠΕ Τε....όσα σου ανέφερα είναι για ΠΕ κατά προσέγγιση.
Όσοι είναι παραμεθόριο δικαιούνται και το επίδομα παραμεθορίου


Συνάδελφε νομίζω ότι τα βγάζεις πολύ λίγα, για ΠΕ χωρίς συναφές μεταπτυχιακό είναι 880 περίπου εκτός των όποιων υπερωριών.


Μακάρι συνάδελφε γιατί ακούς ότι έχει πολλές κρατήσεις γι αυτό έβαλα τα λιγότερα..

pan1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ Μαρ 22, 2019 6:11 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό pan1 » Δευ Απρ 15, 2019 10:56 pm

Συνάδελφοι καλησπέρα, προτείνω και καλώ οι διοριστέοι του πρώτου ΦΕΚ αν μέχρι 30/4/2019 δεν έχουμε παραλάβει τις επιστολές, να παρουσιαστούμε στον Άλιμο στις 2/5/2019 αυτοί που είμαστε στην Αττική και στις περιφερειακές διευθύνσεις υπόλοιποι, να απαιτήσουμε να ορκιστούμε και να αναλάβουμε καθήκοντα. Οι καταληκτικές προθεσμίες που ορίζει ο Nόμος 3528/9_2_2007" · "Υπαλληλικός Κώδικας" άρθρα 15, και 17 θα έχουν παρέλθει όλες στις 30/4/2019.

NΟΜΟΣ 3528/9_2_2007" · "Υπαλληλικός Κώδικας"
ΚΕΦΑΛΑΙΟ Γ΄
ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ

Άρθρο 15
Υποχρέωση διορισμού
Οι επιτυχόντες που περιλαμβάνονται στον πίνακα διοριστέων διορίζονται
υποχρεωτικά μέσα σε τριάντα (30) ημέρες από τη λήξη της προθεσμίας υποβολής των
δικαιολογητικών και το αργότερο μέσα σε τέσσερις (4) μήνες από την έκδοση των
πινάκων διοριστέων.


Άρθρο 17
Δημοσίευση και κοινοποίηση πράξης διορισμού
1. Περίληψη της πράξης διορισμού δημοσιεύεται στην Εφη-
μερίδα της Κυβερνήσεως και κοινοποιείται στον διοριζό-
μενο το αργότερο εντός τριάντα (30) ημερών από τη δημοσίευση.

2. Η κοινοποίηση στον διοριζόμενο γίνεται με έγγραφο της
οικείας αρχής, στο οποίο αναγράφεται ο αριθμός του Φύλ-
λου της Εφημερίδας της Κυβερνήσεως όπου δημοσιεύθηκε
η περίληψη της πράξης διορισμού και το οποίο επιδίδεται
επί αποδείξει στην κατοικία του είτε στον ίδιο είτε σε πρό-
σωπο που συνοικεί με αυτόν. Με το έγγραφο αυτό τάσσε-
ται και εύλογη προθεσμία τριάντα (30) το πολύ ημερών
για ορκωμοσία του διοριζομένου και ανάληψη υπηρεσίας.
Αν δεν καθορίζεται τέτοια προθεσμία, θεωρείται ότι έχει
ταχθεί προθεσμία τριάντα (30) ημερών. Η προθεσμία αυτή
μπορεί να παραταθεί έως έξι (6) μήνες, μόνο μία φορά, για
εξαιρετικούς λόγους.
3. Αν παρέλθει άπρακτη η προθεσμία της παρ. 1, η πράξη δι-
ορισμού θεωρείται ότι έχει κοινοποιηθεί την τριακοστή
ημέρα από τη δημοσίευση
και από την ημέρα αυτή αρχίζει
η προθεσμία για ορκωμοσία του διοριζομένου και ανάλη-
ψη υπηρεσίας.


Η επιστολή για την αποστολή δικαιολογητικών για τους ΠΕ ήταν στις 25/1/2019 και λήξη προθεσμίας υποβολής ήταν στις 5/2/2019.(λήξη προθεσμίας διορισμού άρθρου 15, "30 ημέρες από την ημερομηνία λήξης της αποστολής δικαιολογητικών", δηλ 6/3/2019)).
Η ημερομηνία δημοσίευσης του πινάκα διοριστέων σε ΦΕΚ ήταν στις 31/12/2018 (λήξη προθεσμίας διορισμού άρθρου 15 "το αργότερο εντός 4 μηνών από την δημοσίευση του πίνακα διοριστέων", δηλ 30/4/2019).
Η ημερομηνία δημοσίευσης της περίληψης διορισμού μας ήταν σε ΦΕΚ στις 29/3/2019 (λήξη σύμφωνα με το άρθρο 17, "Περίληψη της πράξης διορισμού δημοσιεύεται στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως και κοινοποιείται στον διοριζόμενο το αργότερο εντός τριάντα (30) ημερών από τη δημοσίευση", δηλαδή 30/4/2019.

Στην περίπτωση που στις 2/5/2019, αρνηθούν να μας ορκίσουν, θα πρωτοκολληθεί αναφορά για αναζήτηση πειθαρχικών ευθυνών λόγω παρέλευσης τον καταληκτικών ημερομηνιών διορισμού από τις αρμόδιες υπηρεσίες, καθώς θα επισημανθεί και ενδεχόμενη αναζήτηση αστικών ευθυνών για διαφυγόντα κέρδη.

pan1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ Μαρ 22, 2019 6:11 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό pan1 » Δευ Απρ 15, 2019 11:03 pm

Νομίζω πως πλέον καταλαβαίνουμε όλοι τι σημαίνει, ότι εδώ και δύο (2) βδομάδες οι επιστολές περιμένουν να υπογραφούν από την διοικήτρια για να τις στείλουν. Μην υποτιμούν άλλο την νοημοσύνη μας....

mnmsk18
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 12:04 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό mnmsk18 » Δευ Απρ 15, 2019 11:44 pm

Συνάδελφοι έχω αρχίσει και ανησυχώ. Ποιο πιστεύετε ότι μπορεί να είναι το μάξιμουμ της αποστολής της επιστολής; υπάρχει περίπτωση να πάει μετά το Πάσχα, δηλαδή από τον Μάη; Ισχύει ότι άμα δεν μας ειδοποιήσουν μετά από 1 μήνα της δημοσίευσης στο ΦΕΚ παρουσιαζόμαστε; Και πού θα παρουσιαστούν π.χ. στην Αθήνα; Επίσης αν δεν κάνω λάθος η ακριβής ημερομηνία πέφτει ακριβώς επάνω στην ημέρα του Πάσχα. Υπάρχει περίπτωση η βαλίτσα να τραβήξει και μήνες;

Vassop
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 16, 2018 1:09 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Vassop » Τρί Απρ 16, 2019 12:39 am

mnmsk18 έγραψε:Παίρνω τηλέφωνο στη γραμματεία, αλλά μέχρι στιγμής τίποτα. Υπάρχει άλλο τηλέφωνο για ερωτήσεις ,πέρα από το 9989743;


Δοκιμασε στο 2109989758

Pepi23
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2018 12:24 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Pepi23 » Τρί Απρ 16, 2019 8:03 am

Μήπως πρέπει όλοι να πιέσουμε τηλεφωνικά για να μας δώσουν μια σαφή απάντηση ως προς το χρονοδιάγραμμα. Μου κάνει εντύπωση ο φορέας κινήθηκε τόσο γρήγορα και τώρα υπάρχει μια καθυστέρηση χωρίς να ξέρουμε γιατί!

Silvia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Δευ Ιαν 28, 2019 8:11 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Silvia » Τρί Απρ 16, 2019 8:08 am

mnmsk18 έγραψε:Συνάδελφοι έχω αρχίσει και ανησυχώ. Ποιο πιστεύετε ότι μπορεί να είναι το μάξιμουμ της αποστολής της επιστολής; υπάρχει περίπτωση να πάει μετά το Πάσχα, δηλαδή από τον Μάη; Ισχύει ότι άμα δεν μας ειδοποιήσουν μετά από 1 μήνα της δημοσίευσης στο ΦΕΚ παρουσιαζόμαστε; Και πού θα παρουσιαστούν π.χ. στην Αθήνα; Επίσης αν δεν κάνω λάθος η ακριβής ημερομηνία πέφτει ακριβώς επάνω στην ημέρα του Πάσχα. Υπάρχει περίπτωση η βαλίτσα να τραβήξει και μήνες;


Τα παρακάτω με κάθε επιφύλαξη γιατί συμβαίνει πολλές φορές άλλα να λένε τη μια και άλλα να γίνονται μετά.
Σήμερα Τρίτη μάλλον θα γίνει το υπηρεσιακό (καθαρά τυπική διαδικασία) για την επικύρωση των τοποθετήσεων.
Αμέσως μετά αποστολή επιστολών οι οποίες θα σταλούν και ηλεκτρονικά για άμεση ενημέρωση.
Το τονίζω, με κάθε επιφύλαξη. Απλά οι πληροφορίες είναι από δυο πλευρές και έχουν πολλές πιθανότητες να ισχύουν.

Silvia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Δευ Ιαν 28, 2019 8:11 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Silvia » Τρί Απρ 16, 2019 8:17 am

alexisozzy1984 έγραψε:
alkis100 έγραψε:
alexisozzy1984 έγραψε:
Πηγαίνει ανάλογα την εμπειρία το μεταπτυχιακό παιδιά κτλπ...780 αρχικά έχει κρατησεις χωρίς μεταπτυχιακο και χωρίς παιδί χωρις εμπειρία .το κάθε παιδί παίρνει 50 ευρώ...μιλάμε για την δοκιμή περίοδο που οι κρατήσεις είναι αρκετές τώρα με εμπειρία που θα καταθέσεις στο τμήμα προσωπικού για αναγνώριση και μεταπτυχιακό που δεν χρειάζεται να καταθέσεις ήταν προαπαιτούμενο στην προκήρυξη εκτός αν έχεις μη συναφες μεταπτυχιακό η διδακτορικό θα ανέβει θα πάει γύρω στα 900 με ένα παιδί και ανάλογα βέβαια την εμπειρια...

Επίσης υπάρχουν αρκετές υπερωριες σκέψου περίπου η κάθε εξόρμηση για έλεγχο είναι περίπου στα 20 ευρώ μέχρι 10 έλεγχοι το μήνα...επίσης υπερωρίες σε άλλα αντικείμενα..βέβαια δεν ξέρω πόσες από αυτές εγκρίνονται..γύρω στα 250 πρόσθεσε και για τις υπερωρίες ανά μήνα αλλά δεν είναι το στάνταρ οτι είδα από την διαύγεια σου αναφέρω συνάδελφε...δεύτερο χρόνο πάντως δοκιμής περιόδου έχει λιγότερες κρατήσεις..αν κάνεις αναζήτηση θα δεις λίγο πολύ από το ενιαίο μισθολόγιο για ΠΕ Τε....όσα σου ανέφερα είναι για ΠΕ κατά προσέγγιση.
Όσοι είναι παραμεθόριο δικαιούνται και το επίδομα παραμεθορίου


Συνάδελφε νομίζω ότι τα βγάζεις πολύ λίγα, για ΠΕ χωρίς συναφές μεταπτυχιακό είναι 880 περίπου εκτός των όποιων υπερωριών.


Μακάρι συνάδελφε γιατί ακούς ότι έχει πολλές κρατήσεις γι αυτό έβαλα τα λιγότερα..


Θα σας στεναχωρήσω για τις υπερωρίες και τους ελέγχους...
Οι υπερωρίες είναι 20 ωρες το μήνα που σημαίνει από 60 - 90 ευρώ καθαρά (εξαρτάται από τον μισθό που παίρνεις και τι ημερομίσθιο σου αναλογεί, άλλο για ΠΕ, ΤΕ, ΔΕ, κλιμάκια κλπ). Οι έλεγχοι είναι λιγότερο από 300 ευρώ (περίπου 280-290) και αφορούν 12 ελέγχους. Δυστυχώς όμως οι πληρωμές των ελέγχων έχουν παγώσει στην παρούσα φάση, ενώ γίνονται κανονικά. Υπήρχε πιθανότητα να χαθούν αλλά περιμένουν να περάσει μια τροπολογία που θα επέτρεπε να γίνονται και να πληρώνονται. Ακόμα δεν έχει περάσει και ο ΟΑΕΔ είναι ...στα κάγκελα!

katpant81
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 2:46 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό katpant81 » Τρί Απρ 16, 2019 8:54 am

mnmsk18 έγραψε:Συνάδελφοι έχω αρχίσει και ανησυχώ. Ποιο πιστεύετε ότι μπορεί να είναι το μάξιμουμ της αποστολής της επιστολής; υπάρχει περίπτωση να πάει μετά το Πάσχα, δηλαδή από τον Μάη; Ισχύει ότι άμα δεν μας ειδοποιήσουν μετά από 1 μήνα της δημοσίευσης στο ΦΕΚ παρουσιαζόμαστε; Και πού θα παρουσιαστούν π.χ. στην Αθήνα; Επίσης αν δεν κάνω λάθος η ακριβής ημερομηνία πέφτει ακριβώς επάνω στην ημέρα του Πάσχα. Υπάρχει περίπτωση η βαλίτσα να τραβήξει και μήνες;


Εγω περιμένω να μάθω την τοποθετηση μου. Ειχα πάρει τηλέφωνο για να ρωτήσω έαν μπορώ να ορκιστώ κατευθειαν μόλις μαθουμε τισ τοποθετησεις έστω και χωρις επιστολή στα χερια. Τους ειπα επίσης ότι έαν στειλετε την επιστολή από τη Λαμπρή Εβδομάδα και μετα στη διευθυνση που έχω δηλώσει, δε θα βρισκομαι εκεί πλέον γιατι μετακομίζω τη Μεγάλη Εβδομάδα στον τόπο διορισμού. Μου απάντησαν ότι μπορείς να πας στη Περιφερειακη Διευθυνση, οπου θα υπαγεσαι και θα ορκιστείς ακόμη και χωρις την επιστολή στα χέρια. Οπότε το λέω αυτό για να μην αγχωνόμαστε πότε θα φυγουν και πότε θα φτάσουν οι επιστολές. Η παραλαβή της επιστολής γινεται για τυπικους λόγους για να αρχίσει να τρεχει το διάστημα των τριάντα ημερών. Από τη στιγμή που υπάρχει ΦΕΚ και απόφαση τοποθετησης ορκιζεσαι.Το θέμα ειναι πότε θα βγουν οι τοποθετήσεις??? Χθες πήρα στο γραφειο προσωπικου αργα το μεσημερι και δεν ηξερε κανένας.

Anto
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Δευ Αύγ 21, 2017 9:52 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Anto » Τρί Απρ 16, 2019 9:15 am

ΤΟ μεταπτυχιακό και την προϋπηρεσία θα την αναγνωρίσουν στο μισθο; Σε πιο κλιμάκιο μπαίνουμε γνωρίζει κανείς;

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Τρί Απρ 16, 2019 9:33 am

mnmsk18 έγραψε:Συνάδελφοι έχω αρχίσει και ανησυχώ. Ποιο πιστεύετε ότι μπορεί να είναι το μάξιμουμ της αποστολής της επιστολής; υπάρχει περίπτωση να πάει μετά το Πάσχα, δηλαδή από τον Μάη; Ισχύει ότι άμα δεν μας ειδοποιήσουν μετά από 1 μήνα της δημοσίευσης στο ΦΕΚ παρουσιαζόμαστε; Και πού θα παρουσιαστούν π.χ. στην Αθήνα; Επίσης αν δεν κάνω λάθος η ακριβής ημερομηνία πέφτει ακριβώς επάνω στην ημέρα του Πάσχα. Υπάρχει περίπτωση η βαλίτσα να τραβήξει και μήνες;


Πως θα παρουσιαστούμε και που? 4 μήνες συμπληρώνονται στις 20/4 και ένας μηνα μέχρι τις 27/3 από την έκδοση οριστικών πινάκων και ΦΕΚ διορισμού αντίστοιχα. Νομότυπα αν δεν μου διαφεύγει κάτι από τον ΥΠ έχουν περιθώριο μέχρι την Παρασκευή να τις στείλουν όσον αφορά την έκδοση πινάκων. Νομίζω όμως υπερισχύει το ΦΕΚ διορισμού που εκδόθηκε στις 28/3 αρα εντός 30 ημερών έχουν περιθώριο να στείλουν επιστολή..Αν δεν έρθει που θα έρθει λογικά με τις τοποθετήσεις έχουν θέμα βλέπουμε

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Τρί Απρ 16, 2019 9:39 am

Yannis1980 έγραψε:
alexisozzy1984 έγραψε:.............
Θα αργήσουν αρκετά γι αυτό καλύτερα να οργανωθείτε να πιέσετε τον ΑΣΕΠ


Από ΟΑΕΔ έχουν στείλει αίτημα αναπλήρωσης από 12/03. Στο ΑΣΕΠ που πήρα σήμερα δε δίνουν καμία πληροφορία μένουν σ' ένα ξερό «θα ειδοποιηθεί ο φορέας κ.λπ.». Δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει για να επισπευσθεί η διαδικασία.


Ναι αυτό το γνωρίζω γιατί πιέζω και γω ο ίδιος για την ξαδέρφη μου που είναι σε θέση διορισμού απο αναπλήρωση...Δεν τις δουλευουν καθόλου η απάντηση ειναι βγαίνουν αναπληρωσεις ακόμα και απ το 15 συν οτι έχουν και την 3κ .ομαδικά τηλ στον ΑΣΕΠ θέλει ή να πηγαινετε συνεχεια απο εκει

Παντως εχουν τελειώσει την 10κ 13κ 16κ και κάποιες Ε απο του 17

EIRINI88
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 13, 2018 3:43 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό EIRINI88 » Τρί Απρ 16, 2019 9:50 am

Καλημέρα συνάδελφοι. Γνωρίζετε αν την μέρα που δηλώνεις παραίτηση οφείλεις να εργαστείς;
Επίσης ισχύει ότι αν υπογράψουμε τη νέα σύμβαση σε διάστημα που δεν υπερβαίνει τον 1 μήνα από την αποστολή της επιστολής, ως ημερομηνία πρόσληψης, λαμβάνεται η ημερομηνία δημοσίευσης του ΦΕΚ; Τέλος, όσοι αποδέχτηκαν με τα προσωρινά και εργάστηκαν με σύμβαση ορισμένου χρόνου, το διάστημα αυτό προσμετράται στη δόκιμη περίοδο;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

merm
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 10:48 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό merm » Τρί Απρ 16, 2019 11:30 am

mnmsk18 έγραψε:Συνάδελφοι έχω αρχίσει και ανησυχώ. Ποιο πιστεύετε ότι μπορεί να είναι το μάξιμουμ της αποστολής της επιστολής; υπάρχει περίπτωση να πάει μετά το Πάσχα, δηλαδή από τον Μάη; Ισχύει ότι άμα δεν μας ειδοποιήσουν μετά από 1 μήνα της δημοσίευσης στο ΦΕΚ παρουσιαζόμαστε; Και πού θα παρουσιαστούν π.χ. στην Αθήνα; Επίσης αν δεν κάνω λάθος η ακριβής ημερομηνία πέφτει ακριβώς επάνω στην ημέρα του Πάσχα. Υπάρχει περίπτωση η βαλίτσα να τραβήξει και μήνες;


Γνωρίζω ότι ο φορέας από την έκδοση του ΦΕΚ οφείλει σε διάστημα 30 ημερών να στείλει τις επιστολές.
Πάντως δεν πιστεύω ότι ο φορέας δεν θα μας ειδοποιήσει...

merm
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 10:48 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό merm » Τρί Απρ 16, 2019 11:39 am

alexisozzy1984 έγραψε:
akrivou έγραψε:Παιδιά ξέρετε ποιος θα είναι ο μισθός μας για αρχή καθώς και πότε θα γίνει χρονικά η πρώτη πληρωμή;


Πηγαίνει ανάλογα την εμπειρία το μεταπτυχιακό παιδιά κτλπ...780 αρχικά έχει κρατησεις χωρίς μεταπτυχιακο και χωρίς παιδί χωρις εμπειρία .το κάθε παιδί παίρνει 50 ευρώ...μιλάμε για την δοκιμή περίοδο που οι κρατήσεις είναι αρκετές τώρα με εμπειρία που θα καταθέσεις στο τμήμα προσωπικού για αναγνώριση και μεταπτυχιακό που δεν χρειάζεται να καταθέσεις ήταν προαπαιτούμενο στην προκήρυξη εκτός αν έχεις μη συναφες μεταπτυχιακό η διδακτορικό θα ανέβει θα πάει γύρω στα 900 με ένα παιδί και ανάλογα βέβαια την εμπειρια...

Επίσης υπάρχουν αρκετές υπερωριες σκέψου περίπου η κάθε εξόρμηση για έλεγχο είναι περίπου στα 20 ευρώ μέχρι 10 έλεγχοι το μήνα...επίσης υπερωρίες σε άλλα αντικείμενα..βέβαια δεν ξέρω πόσες από αυτές εγκρίνονται..γύρω στα 250 πρόσθεσε και για τις υπερωρίες ανά μήνα αλλά δεν είναι το στάνταρ οτι είδα από την διαύγεια σου αναφέρω συνάδελφε...δεύτερο χρόνο πάντως δοκιμής περιόδου έχει λιγότερες κρατήσεις..αν κάνεις αναζήτηση θα δεις λίγο πολύ από το ενιαίο μισθολόγιο για ΠΕ Τε....όσα σου ανέφερα είναι για ΠΕ κατά προσέγγιση.
Όσοι είναι παραμεθόριο δικαιούνται και το επίδομα παραμεθορίου


Νομίζω ότι το μεταπτυχιακό και ότι άλλο έχουμε (πχ διδακτορικό), θα πρέπει να κατατεθεί από τη στιγμή που μας έχουν με εισαγωγικό βαθμό Δ.
Τα 780 που λες είναι καθαρά ή μεικτά;


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες