Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Παρ Απρ 12, 2019 1:04 pm

mnmsk18 έγραψε:Με το τρίτο φεκ τι γίνεται; Ποιοι περιμένουν ακόμη; Πως γίνεται να κάνουν τοποθετήσεις, χωρίς να ολοκληρωθεί όλη η διαδικασία;Το τρίτο ΦΕΚ είναι οι συνάδελφοι που ήδη δουλεύουν με ΣΟΧ;
Πάντως η φάση θυμίζει αντιστραμμένο brexit.

Στη διαύγεια δεν έχω δει τίποτα μέχρι στιγμής για το τρίτο ΦΕΚ...Αν δεν ξεκινήσουν να στέλνουν από τις αρχές αυτης της εβδομάδας δεν περιμένω να το κάνουν μέσα στις γιορτές που θα έχουν άδειες αλλα και αργίες..Δευτέρα θα ξανακαλέσω να δω τι γίνεται ..Κλήση ούτε σήμερα απο Άλιμο μέχρι στιγμης..

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Παρ Απρ 12, 2019 2:41 pm

asdf έγραψε:Οι μετακινήσεις γίνονται μετά την τοποθέτηση και την ανάληψη.
Για την τοποθέτηση στο άρθρο 65 του Δημ. Υπαλ. κώδικα αναφέρεται:
ΜΕΡΟΣ Δ΄
ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΕΣ ΜΕΤΑΒΟΛΕΣ
ΚΕΦΑΛΑΙΟ Α΄
ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ
Άρθρο 65
Τοποθέτηση
1. Ο υπάλληλος, μετά το διορισμό του, τοποθετείται,
με απόφαση του προϊσταμένου της οικείας αρχής και
μετά γνώμη του οικείου υπηρεσιακού συμβουλίου, σε
θέση για την κατάληψη της οποίας συμμετείχε στη
διαδικασία πρόσληψης. Σε περίπτωση που ο υπάλλη−
λος μπορεί να τοποθετηθεί σε περισσότερες θέσεις,
συνεκτιμάται για την τοποθέτηση του σε συγκεκριμένη
θέση η αίτηση προτίμησης που τυχόν έχει υποβάλει.
Γνώμη του υπηρεσιακού συμβουλίου δεν απαιτείται, εάν
από τη διαδικασία πρόσληψης προκύπτουν η θέση και
η υπηρεσιακή μονάδα, στην οποία πρόκειται να προ−
σληφθεί ο υπάλληλος.
2. Οι προϊστάμενοι των οργανικών μονάδων τοποθε−
τούνται, με απόφαση της οικείας αρχής και μετά γνώμη
του υπηρεσιακού συμβουλίου, ανάλογα με τα προσό−
ντα, τις εμπειρίες και την ειδίκευση που διαθέτουν. Το
υπηρεσιακό συμβούλιο συνεκτιμά επίσης το συνολικό
χρόνο υπηρεσίας, το χρόνο υπηρεσίας κατά περιοχή,
την οικογενειακή κατάσταση, την ηλικία, τη συνυπηρέ−
τηση συζύγου και την εντοπιότητα.
3. Η τοποθέτηση σε θέσεις της ίδιας αρχής γίνεται
χωρίς γνώμη του υπηρεσιακού συμβουλίου.

Από τα παραπάνω καταλαβαίνω ότι πρέπει να γίνει υπηρεσιακό συμβούλιο.
Από την στιγμή όμως που δεν έχουμε κάνει αίτηση δήλωσης προτίμησης, με τα κατάλληλα αποδεικτικά, πώς θα μας τοποθετήσουν? Ας πούμε ότι το συνολικό χρόνο υπηρεσίας και το χρόνο υπηρεσίας κατά περιοχή θα το δούνε από τους πίνακες του ΑΣΕΠ και τα δικαιολογητικά που τους έχουμε υποβάλλει. Την οικογενειακή κατάσταση, την ηλικία, τη συνυπηρέτηση συζύγου και την εντοπιότητα πώς θα συνεκτιμήσουν από την στιγμή που δεν έχουμε κάνει αίτηση προτίμησης?


Αυτό το κομμάτι στον υπαλληλικό κώδικα ομολογώ μου διέφυγε και σε ευχαριστώ που το ανέρτησες..άρα τι μας έλεγαν δεν μπορούμε να δηλωσουμε υποκατάστημα τι στιγμή που αυτό προβλέπεται απο τον υπαλληλικό κώδικα ...αρα κανονικά θα πρέπει να μας στείλουν επιστολή και να μας ρωτησουν που θέλουμε να τοποθετηθούμε και αυτό να περάσει απο υπηρεσιακό .Αυτό βέβαια θα έπρεπε να χε γινει

mnmsk18
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 12:04 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό mnmsk18 » Παρ Απρ 12, 2019 3:12 pm

alexisozzy1984 έγραψε:
mnmsk18 έγραψε:Με το τρίτο φεκ τι γίνεται; Ποιοι περιμένουν ακόμη; Πως γίνεται να κάνουν τοποθετήσεις, χωρίς να ολοκληρωθεί όλη η διαδικασία;Το τρίτο ΦΕΚ είναι οι συνάδελφοι που ήδη δουλεύουν με ΣΟΧ;
Πάντως η φάση θυμίζει αντιστραμμένο brexit.

Στη διαύγεια δεν έχω δει τίποτα μέχρι στιγμής για το τρίτο ΦΕΚ...Αν δεν ξεκινήσουν να στέλνουν από τις αρχές αυτης της εβδομάδας δεν περιμένω να το κάνουν μέσα στις γιορτές που θα έχουν άδειες αλλα και αργίες..Δευτέρα θα ξανακαλέσω να δω τι γίνεται ..Κλήση ούτε σήμερα απο Άλιμο μέχρι στιγμης..

Ναι βρε παιδί μου, αλλά τελικά για πόσους και για ποιους μιλάμε; Εγώ πιστεύω ότι το υπηρεσιακό συμβούλιο είναι κάτι τυπικό, που απλά θα κατοχυρώσει επίσημα το ποιος , θα πάει που. Εγώ για παράδειγμα διορίζομαι σε πόλη που έχει ένα μόνο ΚΠΑ. Πιστεύω ότι ο χαμός γίνεται για Αθήνα και Θεσ/κη,

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Παρ Απρ 12, 2019 4:31 pm

mnmsk18 έγραψε:
alexisozzy1984 έγραψε:
mnmsk18 έγραψε:Με το τρίτο φεκ τι γίνεται; Ποιοι περιμένουν ακόμη; Πως γίνεται να κάνουν τοποθετήσεις, χωρίς να ολοκληρωθεί όλη η διαδικασία;Το τρίτο ΦΕΚ είναι οι συνάδελφοι που ήδη δουλεύουν με ΣΟΧ;
Πάντως η φάση θυμίζει αντιστραμμένο brexit.

Στη διαύγεια δεν έχω δει τίποτα μέχρι στιγμής για το τρίτο ΦΕΚ...Αν δεν ξεκινήσουν να στέλνουν από τις αρχές αυτης της εβδομάδας δεν περιμένω να το κάνουν μέσα στις γιορτές που θα έχουν άδειες αλλα και αργίες..Δευτέρα θα ξανακαλέσω να δω τι γίνεται ..Κλήση ούτε σήμερα απο Άλιμο μέχρι στιγμης..

Ναι βρε παιδί μου, αλλά τελικά για πόσους και για ποιους μιλάμε; Εγώ πιστεύω ότι το υπηρεσιακό συμβούλιο είναι κάτι τυπικό, που απλά θα κατοχυρώσει επίσημα το ποιος , θα πάει που. Εγώ για παράδειγμα διορίζομαι σε πόλη που έχει ένα μόνο ΚΠΑ. Πιστεύω ότι ο χαμός γίνεται για Αθήνα και Θεσ/κη,


Λείπουν αρκετοί...το θέμα είναι ποιοι λείπουν ..σίγουρα έχουμε αυτούς που δεν αποδέχτηκαν και κάποιους με θέμα στα έγγραφα τους....λοιπόν εμένα ξεκάθαρα μου απάντησαν δεν προβλέπεται επιλογή προτίμησης οτι οι επιστολές θα ξεκίνησαν από την εβδομάδα αυτή και μετά την τοποθέτηση θα το δούμε σε δεύτερο χρόνο αν θέλουμε να αλλάξουμε υποκατάστημα .

επισης να ενημερώσω επειδή θα έχουμε αρκετές αναπληρώσεις με μια πρόχειρη ματιά 20 με 30 σε ΠΕ και ΤΕ ο ΑΣΕΠ δεν τις δουλεύει καθόλου και αυτό είμαι σε θέση να το γνωρίζω καλό είναι αυτοί που βρίσκονται σε θέσεις αναπλήρωσης να πιέσουν λίγο τον ΑΣΕΠ εξάλλου ενας πίνακας είναι αυτόματα βγαίνει δεν έχουν και τόση δουλειά να κάνουν σ αυτό το κομμάτι. στην εποχή της κοινωνίας της πληροφορίας ο ΑΣΕΠ πάει με ρυθμούς χελώνας και καμιά 3κ δεν δικαιολογεί τόση καθυστέρηση

dioristeoss
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 120
Εγγραφή: Τρί Απρ 10, 2018 1:12 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό dioristeoss » Σάβ Απρ 13, 2019 9:15 am

alexisozzy1984 έγραψε:
mnmsk18 έγραψε:
alexisozzy1984 έγραψε:Στη διαύγεια δεν έχω δει τίποτα μέχρι στιγμής για το τρίτο ΦΕΚ...Αν δεν ξεκινήσουν να στέλνουν από τις αρχές αυτης της εβδομάδας δεν περιμένω να το κάνουν μέσα στις γιορτές που θα έχουν άδειες αλλα και αργίες..Δευτέρα θα ξανακαλέσω να δω τι γίνεται ..Κλήση ούτε σήμερα απο Άλιμο μέχρι στιγμης..

Ναι βρε παιδί μου, αλλά τελικά για πόσους και για ποιους μιλάμε; Εγώ πιστεύω ότι το υπηρεσιακό συμβούλιο είναι κάτι τυπικό, που απλά θα κατοχυρώσει επίσημα το ποιος , θα πάει που. Εγώ για παράδειγμα διορίζομαι σε πόλη που έχει ένα μόνο ΚΠΑ. Πιστεύω ότι ο χαμός γίνεται για Αθήνα και Θεσ/κη,


Λείπουν αρκετοί...το θέμα είναι ποιοι λείπουν ..σίγουρα έχουμε αυτούς που δεν αποδέχτηκαν και κάποιους με θέμα στα έγγραφα τους....λοιπόν εμένα ξεκάθαρα μου απάντησαν δεν προβλέπεται επιλογή προτίμησης οτι οι επιστολές θα ξεκίνησαν από την εβδομάδα αυτή και μετά την τοποθέτηση θα το δούμε σε δεύτερο χρόνο αν θέλουμε να αλλάξουμε υποκατάστημα .

επισης να ενημερώσω επειδή θα έχουμε αρκετές αναπληρώσεις με μια πρόχειρη ματιά 20 με 30 σε ΠΕ και ΤΕ ο ΑΣΕΠ δεν τις δουλεύει καθόλου και αυτό είμαι σε θέση να το γνωρίζω καλό είναι αυτοί που βρίσκονται σε θέσεις αναπλήρωσης να πιέσουν λίγο τον ΑΣΕΠ εξάλλου ενας πίνακας είναι αυτόματα βγαίνει δεν έχουν και τόση δουλειά να κάνουν σ αυτό το κομμάτι. στην εποχή της κοινωνίας της πληροφορίας ο ΑΣΕΠ πάει με ρυθμούς χελώνας και καμιά 3κ δεν δικαιολογεί τόση καθυστέρηση


Κι εγώ περιμένω την τρίτη απόφαση και μετά το 3ο ΦΕΚ. Δεν ανήκω στους ΣΟΧ. Μου είπαν πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα απλά περίμεναν κάποια χαρτιά από Δ. Υπηρεσίες και πως θα προσπαθήσουν να μπουν όλα τα ονόματα που ακόμα δεν έχουν συμπεριληφθεί. Ήταν απλά ζήτημα χρόνου και αποστολής των δικαιολογητικών από Δ.Υ. Εσείς των πρώτων 2 ΦΕΚ μην ανησυχείτε!

Vassop
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 16, 2018 1:09 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Vassop » Κυρ Απρ 14, 2019 7:09 pm

dioristeoss έγραψε:
alexisozzy1984 έγραψε:
mnmsk18 έγραψε:Ναι βρε παιδί μου, αλλά τελικά για πόσους και για ποιους μιλάμε; Εγώ πιστεύω ότι το υπηρεσιακό συμβούλιο είναι κάτι τυπικό, που απλά θα κατοχυρώσει επίσημα το ποιος , θα πάει που. Εγώ για παράδειγμα διορίζομαι σε πόλη που έχει ένα μόνο ΚΠΑ. Πιστεύω ότι ο χαμός γίνεται για Αθήνα και Θεσ/κη,


Λείπουν αρκετοί...το θέμα είναι ποιοι λείπουν ..σίγουρα έχουμε αυτούς που δεν αποδέχτηκαν και κάποιους με θέμα στα έγγραφα τους....λοιπόν εμένα ξεκάθαρα μου απάντησαν δεν προβλέπεται επιλογή προτίμησης οτι οι επιστολές θα ξεκίνησαν από την εβδομάδα αυτή και μετά την τοποθέτηση θα το δούμε σε δεύτερο χρόνο αν θέλουμε να αλλάξουμε υποκατάστημα .

επισης να ενημερώσω επειδή θα έχουμε αρκετές αναπληρώσεις με μια πρόχειρη ματιά 20 με 30 σε ΠΕ και ΤΕ ο ΑΣΕΠ δεν τις δουλεύει καθόλου και αυτό είμαι σε θέση να το γνωρίζω καλό είναι αυτοί που βρίσκονται σε θέσεις αναπλήρωσης να πιέσουν λίγο τον ΑΣΕΠ εξάλλου ενας πίνακας είναι αυτόματα βγαίνει δεν έχουν και τόση δουλειά να κάνουν σ αυτό το κομμάτι. στην εποχή της κοινωνίας της πληροφορίας ο ΑΣΕΠ πάει με ρυθμούς χελώνας και καμιά 3κ δεν δικαιολογεί τόση καθυστέρηση


Κι εγώ περιμένω την τρίτη απόφαση και μετά το 3ο ΦΕΚ. Δεν ανήκω στους ΣΟΧ. Μου είπαν πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα απλά περίμεναν κάποια χαρτιά από Δ. Υπηρεσίες και πως θα προσπαθήσουν να μπουν όλα τα ονόματα που ακόμα δεν έχουν συμπεριληφθεί. Ήταν απλά ζήτημα χρόνου και αποστολής των δικαιολογητικών από Δ.Υ. Εσείς των πρώτων 2 ΦΕΚ μην ανησυχείτε!


Μήπως όσοι είμαστε στο 3ο γκρουπ θα έπρεπε να κάτι να κάνουμε; να πιέσουμε ίσως λίγο στον Άλιμο; γιατί έτσι κι έχουμε πρόωρες εκλογές (που δυστυχώς τις τελευταίες μέρες ακούγεται έντονα ως σενάριο) θα ανασταλεί η έκδοση ΦΕΚ διορισμού για εμάς τους 58 που έχουμε απομείνει και μετά καλό Σεπτέμβρη να έχουμε και καλά κρασιά...

όσοι είστε από 3ο γκρουπ ξεκουνηθείτε λίγο, εγω από πλευράς μου κάνω ό,τι μπορώ, αλλά καλό θα ήταν να γίνει κίνηση από όσο το δυνατόν περισσότερους από εμάς, μπας και περάσουμε κι εμείς στο επόμενο στάδιο της διαδικασίας όπως τα δυο πρώτα γκρουπ...

υπενθυμίζω και τονίζω ότι χωρίς ΦΕΚ διορισμού είμαστε στον αέρα και θα είναι κρίμα από το θεό πραγματικά να μείνουμε ξεκρέμαστοι εδώ που φτάσαμε.

mnmsk18
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 12:04 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό mnmsk18 » Δευ Απρ 15, 2019 1:27 pm

Παίρνω τηλέφωνο στη γραμματεία, αλλά μέχρι στιγμής τίποτα. Υπάρχει άλλο τηλέφωνο για ερωτήσεις ,πέρα από το 9989743;

akrivou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 21, 2017 5:07 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό akrivou » Δευ Απρ 15, 2019 1:53 pm

Παιδιά ξέρετε ποιος θα είναι ο μισθός μας για αρχή καθώς και πότε θα γίνει χρονικά η πρώτη πληρωμή;

merm
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 10:48 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό merm » Δευ Απρ 15, 2019 2:25 pm

Είχες κανείς σήμερα Δευτέρα, τίποτα νεότερο για τις επιστολές του 1ου ΦΕΚ;

Pepi23
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2018 12:24 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Pepi23 » Δευ Απρ 15, 2019 2:41 pm

Καλημέρα. Σήμερα που πήρα τηλέφωνο στον Αλιμο μου είπαν ότι ακόμα είναι στη διοικητρια για υπογραφή δεν έχει γίνει αποστολή ούτε ξέρουν κάτι νεότερο!

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Δευ Απρ 15, 2019 3:18 pm

akrivou έγραψε:Παιδιά ξέρετε ποιος θα είναι ο μισθός μας για αρχή καθώς και πότε θα γίνει χρονικά η πρώτη πληρωμή;


Πηγαίνει ανάλογα την εμπειρία το μεταπτυχιακό παιδιά κτλπ...780 αρχικά έχει κρατησεις χωρίς μεταπτυχιακο και χωρίς παιδί χωρις εμπειρία .το κάθε παιδί παίρνει 50 ευρώ...μιλάμε για την δοκιμή περίοδο που οι κρατήσεις είναι αρκετές τώρα με εμπειρία που θα καταθέσεις στο τμήμα προσωπικού για αναγνώριση και μεταπτυχιακό που δεν χρειάζεται να καταθέσεις ήταν προαπαιτούμενο στην προκήρυξη εκτός αν έχεις μη συναφες μεταπτυχιακό η διδακτορικό θα ανέβει θα πάει γύρω στα 900 με ένα παιδί και ανάλογα βέβαια την εμπειρια...

Επίσης υπάρχουν αρκετές υπερωριες σκέψου περίπου η κάθε εξόρμηση για έλεγχο είναι περίπου στα 20 ευρώ μέχρι 10 έλεγχοι το μήνα...επίσης υπερωρίες σε άλλα αντικείμενα..βέβαια δεν ξέρω πόσες από αυτές εγκρίνονται..γύρω στα 250 πρόσθεσε και για τις υπερωρίες ανά μήνα αλλά δεν είναι το στάνταρ οτι είδα από την διαύγεια σου αναφέρω συνάδελφε...δεύτερο χρόνο πάντως δοκιμής περιόδου έχει λιγότερες κρατήσεις..αν κάνεις αναζήτηση θα δεις λίγο πολύ από το ενιαίο μισθολόγιο για ΠΕ Τε....όσα σου ανέφερα είναι για ΠΕ κατά προσέγγιση.
Όσοι είναι παραμεθόριο δικαιούνται και το επίδομα παραμεθορίου

Yannis1980
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Δευ Απρ 15, 2019 12:45 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Yannis1980 » Δευ Απρ 15, 2019 3:32 pm

Vassop έγραψε:................
Μήπως όσοι είμαστε στο 3ο γκρουπ θα έπρεπε να κάτι να κάνουμε; να πιέσουμε ίσως λίγο στον Άλιμο; γιατί έτσι κι έχουμε πρόωρες εκλογές (που δυστυχώς τις τελευταίες μέρες ακούγεται έντονα ως σενάριο) θα ανασταλεί η έκδοση ΦΕΚ διορισμού για εμάς τους 58 που έχουμε απομείνει και μετά καλό Σεπτέμβρη να έχουμε και καλά κρασιά...

όσοι είστε από 3ο γκρουπ ξεκουνηθείτε λίγο, εγω από πλευράς μου κάνω ό,τι μπορώ, αλλά καλό θα ήταν να γίνει κίνηση από όσο το δυνατόν περισσότερους από εμάς, μπας και περάσουμε κι εμείς στο επόμενο στάδιο της διαδικασίας όπως τα δυο πρώτα γκρουπ...

υπενθυμίζω και τονίζω ότι χωρίς ΦΕΚ διορισμού είμαστε στον αέρα και θα είναι κρίμα από το θεό πραγματικά να μείνουμε ξεκρέμαστοι εδώ που φτάσαμε.


Καλησπέρα, έχει κανείς υπ' όψιν κάποιο χρονοδιάγραμμα ή πληροφόρηση (επιστολές, ανακοινώσεις κ.λπ.) σχετικά με τις αναπληρώσεις;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

alkis100
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Παρ Ιουν 29, 2018 5:20 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alkis100 » Δευ Απρ 15, 2019 5:36 pm

alexisozzy1984 έγραψε:
akrivou έγραψε:Παιδιά ξέρετε ποιος θα είναι ο μισθός μας για αρχή καθώς και πότε θα γίνει χρονικά η πρώτη πληρωμή;


Πηγαίνει ανάλογα την εμπειρία το μεταπτυχιακό παιδιά κτλπ...780 αρχικά έχει κρατησεις χωρίς μεταπτυχιακο και χωρίς παιδί χωρις εμπειρία .το κάθε παιδί παίρνει 50 ευρώ...μιλάμε για την δοκιμή περίοδο που οι κρατήσεις είναι αρκετές τώρα με εμπειρία που θα καταθέσεις στο τμήμα προσωπικού για αναγνώριση και μεταπτυχιακό που δεν χρειάζεται να καταθέσεις ήταν προαπαιτούμενο στην προκήρυξη εκτός αν έχεις μη συναφες μεταπτυχιακό η διδακτορικό θα ανέβει θα πάει γύρω στα 900 με ένα παιδί και ανάλογα βέβαια την εμπειρια...

Επίσης υπάρχουν αρκετές υπερωριες σκέψου περίπου η κάθε εξόρμηση για έλεγχο είναι περίπου στα 20 ευρώ μέχρι 10 έλεγχοι το μήνα...επίσης υπερωρίες σε άλλα αντικείμενα..βέβαια δεν ξέρω πόσες από αυτές εγκρίνονται..γύρω στα 250 πρόσθεσε και για τις υπερωρίες ανά μήνα αλλά δεν είναι το στάνταρ οτι είδα από την διαύγεια σου αναφέρω συνάδελφε...δεύτερο χρόνο πάντως δοκιμής περιόδου έχει λιγότερες κρατήσεις..αν κάνεις αναζήτηση θα δεις λίγο πολύ από το ενιαίο μισθολόγιο για ΠΕ Τε....όσα σου ανέφερα είναι για ΠΕ κατά προσέγγιση.
Όσοι είναι παραμεθόριο δικαιούνται και το επίδομα παραμεθορίου


Συνάδελφε νομίζω ότι τα βγάζεις πολύ λίγα, για ΠΕ χωρίς συναφές μεταπτυχιακό είναι 880 περίπου εκτός των όποιων υπερωριών.

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Δευ Απρ 15, 2019 5:52 pm

Yannis1980 έγραψε:
Vassop έγραψε:................
Μήπως όσοι είμαστε στο 3ο γκρουπ θα έπρεπε να κάτι να κάνουμε; να πιέσουμε ίσως λίγο στον Άλιμο; γιατί έτσι κι έχουμε πρόωρες εκλογές (που δυστυχώς τις τελευταίες μέρες ακούγεται έντονα ως σενάριο) θα ανασταλεί η έκδοση ΦΕΚ διορισμού για εμάς τους 58 που έχουμε απομείνει και μετά καλό Σεπτέμβρη να έχουμε και καλά κρασιά...

όσοι είστε από 3ο γκρουπ ξεκουνηθείτε λίγο, εγω από πλευράς μου κάνω ό,τι μπορώ, αλλά καλό θα ήταν να γίνει κίνηση από όσο το δυνατόν περισσότερους από εμάς, μπας και περάσουμε κι εμείς στο επόμενο στάδιο της διαδικασίας όπως τα δυο πρώτα γκρουπ...

υπενθυμίζω και τονίζω ότι χωρίς ΦΕΚ διορισμού είμαστε στον αέρα και θα είναι κρίμα από το θεό πραγματικά να μείνουμε ξεκρέμαστοι εδώ που φτάσαμε.


Καλησπέρα, έχει κανείς υπ' όψιν κάποιο χρονοδιάγραμμα ή πληροφόρηση (επιστολές, ανακοινώσεις κ.λπ.) σχετικά με τις αναπληρώσεις;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Θα αργήσουν αρκετά γι αυτό καλύτερα να οργανωθείτε να πιέσετε τον ΑΣΕΠ

Yannis1980
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Δευ Απρ 15, 2019 12:45 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Yannis1980 » Δευ Απρ 15, 2019 9:24 pm

alexisozzy1984 έγραψε:.............
Θα αργήσουν αρκετά γι αυτό καλύτερα να οργανωθείτε να πιέσετε τον ΑΣΕΠ


Από ΟΑΕΔ έχουν στείλει αίτημα αναπλήρωσης από 12/03. Στο ΑΣΕΠ που πήρα σήμερα δε δίνουν καμία πληροφορία μένουν σ' ένα ξερό «θα ειδοποιηθεί ο φορέας κ.λπ.». Δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει για να επισπευσθεί η διαδικασία.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες