Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Nomikii
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 08, 2018 7:49 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Nomikii » Παρ Απρ 05, 2019 3:02 pm

markellako έγραψε:Παιδιά δυστυχώς μίλησα σήμερα και μου είπαν ότι το πιο πιθανό είναι μετά το Πάσχα τελικά:roll:

Σοβαρά τώρα??που κάλεσες αν επιτρέπεται?

nom85
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Φεβ 27, 2019 8:39 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό nom85 » Παρ Απρ 05, 2019 3:23 pm

markellako έγραψε:Παιδιά δυστυχώς μίλησα σήμερα και μου είπαν ότι το πιο πιθανό είναι μετά το Πάσχα τελικά:roll:

Αααααα... τόοοσο καλά!!! :( :( :(
Μα γιατί ρε παιδιά :?:

Nomikii
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 08, 2018 7:49 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Nomikii » Παρ Απρ 05, 2019 5:11 pm

markellako έγραψε:Παιδιά δυστυχώς μίλησα σήμερα και μου είπαν ότι το πιο πιθανό είναι μετά το Πάσχα τελικά:roll:

Σοβαρά τώρα?μπορείς να μας πεις σε ποιο νούμερο κάλεσες?

kav30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 22, 2018 10:19 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό kav30 » Παρ Απρ 05, 2019 5:33 pm

markellako έγραψε:Παιδιά δυστυχώς μίλησα σήμερα και μου είπαν ότι το πιο πιθανό είναι μετά το Πάσχα τελικά:roll:


αν ισχύει αυτό, τότε τελικά είχε δίκιο ένας που είχε μπει εδώ αρχές Ιανουαρίου και είχε πει "καλό 2020"...και εμείς εδώ γράφουμε τόσο καιρό για Ιούνιο και Σεπτέμβριο... :S

Santo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 26, 2018 5:44 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Santo » Παρ Απρ 05, 2019 5:54 pm

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση! Όπως φαίνεται κανένας δεν ενδιαφέρεται τόσο όσο εμάς για την στελέχωση της ΑΑΔΕ χαχαχαχαχα. Αναρωτιέμαι γιατί δεν υπάρχουν εσωτερικές πιέσεις παρά μονάχα από τους προσωρινά διοριστέους?
Την θεωρώ εντελώς παράλογη όλη αυτή την καθυστέρηση.... οκ 2 ή 3 μήνες (δηλαδή 25 ή 50 εργάσιμες έτσι? δεν είναι λίγο!) αλλά το επιπλέον διάστημα γιατί? Σίγουρα οι αρμόδιοι του ΑΣΕΠ έχουν αρκετή τεχνογνωσία και εμπειρία σε απαντήσεις ενστάσεων, πώς γίνεται να μην μπορούν να ελέγξουν 4-5 ενστάσεις συνολικά την μέρα για να γίνει και ο τελικός έλεγχος να είχαμε σήμερα τα οριστικά? Με απλά μαθηματικά δηλαδή αν ασχολούνται π.χ. δύο άτομα με τον έλεγχο θα έπρεπε ο καθένας να ελέγξει 2 εντάσεις και να γράψει (ή ακόμη καλύτερα να κάνει copy paste από ήδη υπάρχουσες απαντήσεις) 30 σελίδες...

canyon
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: Κυρ Απρ 12, 2009 12:34 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό canyon » Παρ Απρ 05, 2019 6:31 pm

Από τη μια λένε ότι έχει τελειώσει ο έλεγχος και μένει η επικύρωση από τους συμβούλους, και από την άλλη ότι θα βγουν σε ένα μήνα.
Δεν παίζει αυτό, μάλλον μας δουλεύουν.

markellako
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 15, 2017 7:54 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό markellako » Παρ Απρ 05, 2019 9:40 pm

Nomikii έγραψε:
markellako έγραψε:Παιδιά δυστυχώς μίλησα σήμερα και μου είπαν ότι το πιο πιθανό είναι μετά το Πάσχα τελικά:roll:

Σοβαρά τώρα?μπορείς να μας πεις σε ποιο νούμερο κάλεσες?



2131319414

Nomikii
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 08, 2018 7:49 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Nomikii » Σάβ Απρ 06, 2019 9:15 am

markellako έγραψε:
Nomikii έγραψε:
markellako έγραψε:Παιδιά δυστυχώς μίλησα σήμερα και μου είπαν ότι το πιο πιθανό είναι μετά το Πάσχα τελικά:roll:

Σοβαρά τώρα?μπορείς να μας πεις σε ποιο νούμερο κάλεσες?



2131319414

Έχει καταντήσει σαπουνόπερα το θέμα..μια μας λένε το ένα μια το άλλο.παρακαλάμε για τα αυτονόητα

stathkon
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Παρ Σεπ 21, 2018 12:31 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό stathkon » Σάβ Απρ 06, 2019 12:04 pm

Αν ισχύει αυτό είναι απλά απαράδεκτο... περιμένουμε ήδη τόσους μήνες και υποτίθεται είναι κ μνημονιακή υποχρέωση.
Δεν πιέζει κανεις μου φαίνεται και ενώ η δικαιολογία είχε να κανει με την μεγάλη προκήρυξη των Δήμων, τώρα που αναστέλλονται οι διορισμοί αυτοί λόγω δημοτικών εκλογών να δω ποια δικαιολογία θα πουν παλι.
Το άσχημο είναι κατά την γνώμη μου αυτή η ειρωνία στις απαντήσεις τους στο τηλ.
Που είναι δλδ το κακό να μας πουν ένα χρονικό πλαίσιο συγκεκριμένο να μην παίρνουμε κ εμείς τηλ όλη την ώρα...
Η απάντηση « οποτε είμαστε έτοιμοι» λυπάμαι αλλά είναι απαράδεκτη.

stathkon
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Παρ Σεπ 21, 2018 12:31 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό stathkon » Σάβ Απρ 06, 2019 12:04 pm

Αν ισχύει αυτό είναι απλά απαράδεκτο... περιμένουμε ήδη τόσους μήνες και υποτίθεται είναι κ μνημονιακή υποχρέωση.
Δεν πιέζει κανεις μου φαίνεται και ενώ η δικαιολογία είχε να κανει με την μεγάλη προκήρυξη των Δήμων, τώρα που αναστέλλονται οι διορισμοί αυτοί λόγω δημοτικών εκλογών να δω ποια δικαιολογία θα πουν παλι.
Το άσχημο είναι κατά την γνώμη μου αυτή η ειρωνία στις απαντήσεις τους στο τηλ.
Που είναι δλδ το κακό να μας πουν ένα χρονικό πλαίσιο συγκεκριμένο να μην παίρνουμε κ εμείς τηλ όλη την ώρα...
Η απάντηση « οποτε είμαστε έτοιμοι» λυπάμαι αλλά είναι απαράδεκτη.

stathkon
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Παρ Σεπ 21, 2018 12:31 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό stathkon » Σάβ Απρ 06, 2019 2:15 pm

Ρε παιδιά 5 μήνες για 200 ενστάσεις δεν είναι too much???
Για να μην πω και για τους προηγούμενους 4 μήνες για την έκδοση των προσωρινών....
Υπομονή δεν λέω να κάνουμε, αλλά κι αυτή δεν είναι ανεξάντλητη!!!
Δεν είμαστε μικρά παιδιά, έχουμε οικογένειες υποχρεώσεις παιδιά δουλειές κ θελουμε να ξέρουμε τι θα κάνουμε. Ανέκδοτο καταντήσαμε.

Nomikii
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 08, 2018 7:49 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Nomikii » Σάβ Απρ 06, 2019 5:21 pm

stathkon έγραψε:Ρε παιδιά 5 μήνες για 200 ενστάσεις δεν είναι too much???
Για να μην πω και για τους προηγούμενους 4 μήνες για την έκδοση των προσωρινών....
Υπομονή δεν λέω να κάνουμε, αλλά κι αυτή δεν είναι ανεξάντλητη!!!
Δεν είμαστε μικρά παιδιά, έχουμε οικογένειες υποχρεώσεις παιδιά δουλειές κ θελουμε να ξέρουμε τι θα κάνουμε. Ανέκδοτο καταντήσαμε.

Έπρεπε εδώ και καιρό να έχουμε συναντηθεί και να πιεζουμε..Συμφωνώ και εγώ ότι μας κοροϊδεύουν..οι απαντήσεις τους είναι ειρωνικές και απότομες.
Ξαναλέω εχω κουραστεί να φοβάμαι να ρωτήσω το αυτονόητο.
Δεν μας κάνουν χάρη με το να βγάλουν τα αποτελέσματα.

ludwig
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 11, 2018 3:35 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό ludwig » Κυρ Απρ 07, 2019 11:49 am

Spinelli έγραψε:Καλησπέρα και θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους διοριστέους! Εύχομαι να βγουν σύντομα τα οριστικά για να τελειώσει η αγωνία σας!
Παρακολουθώ αρκετό καιρό την συζήτηση αλλά δεν είχα μπει στον κόπο να γίνω μέλος ως τώρα. Λοιπόν , ανήκω στην κατηγορία των επιτυχόντων αλλά μη διοριστέων καθώς συμπλήρωσα μόνο την πρώτη προτίμησή μου και μετά τσέκαρα το περίφημο κουτάκι για τις υπόλοιπες θέσεις με αποτέλεσμα να μείνω εκτός. [διορίζονται (προσωρινά) περίπου στα 25 άτομα με μικρότερη βαθμολογία από τη δική μου αν θυμάμαι καλά.] Να πω στο σημείο αυτό- και χωρίς να αυτό να μειώνει την προσπάθεια όλων σας! - ότι έκανα την αίτηση μαζί με μια συνάδελφο μου «για την εμπειρία» και μάλιστα όταν ανακοινώθηκε το εξεταστικό κέντρο (3 ώρες μακριά από τον τόπο διαμονής μας) αποφασίσαμε τελευταία στιγμή να πάμε μόνο και μόνο για την εκδρομή! Καταλαβαίνετε ότι με μηδενικό διάβασμα (καθώς εκείνη την περίοδο είχα εξεταστική στο μεταπτυχιακό) και μέσα σε χιλιάδες αιτήσεις πίστευα ότι δεν έχω καμία ελπίδα. Παρ όλα αυτά, με τις γνώσεις από σπουδές και δουλειά και εννοείται με τη βοήθεια της τύχης κατάφερα να πιάσω τη βάση στα τρελά θέματα που έπεσαν! Επαναλαμβάνω ότι δεν θέλω να μειώσω την προσπάθεια όσων κόπιασαν απλά θέλω να τονίσω πόσο απρόσμενη ήταν η επιτυχία για εμένα όταν είδα την τόσο μικρή λίστα επιτυχόντων.
Στο προκείμενο τώρα: διάβασα στα σχόλια ότι υπάρχουν και άλλα άτομα της δικής μου κατηγορίας και θα με ενδιέφερε να μάθω αν έχουμε ελπίδες να απορροφηθούμε μελλοντικά σε κενές θέσεις στην ίδια ή και σε άλλες Υπηρεσίες. Πιστεύετε ότι θα βοηθούσε αν κάναμε μια οργανωμένη προσπάθεια προς αυτήν την κατεύθυνση; Πχ οι περίπου 85 επιτυχόντες που μείναμε εκτός να στέλναμε κάποια επιστολή κλπ ώστε να μην γίνει πχ άλλος διαγωνισμός (με μοριοδότηση ή γραπτός) αλλά να αντλήσουν άτομα από τον συγκεκριμένο πίνακα για συναφείς θέσεις;
Ευχαριστώ πολύ! Και πάλι συγχαρητήρια σε όλους!


Καλημέρα! Προτείνω να περιμένουμε με το καλό τα οριστικά και μετά μπορείτε να οργανωθείτε κι οι επιτυχόντες όπως έχουμε κάνει οι διοριστέοι. Σίγουρα έχετε ελπίδες γιατί υπάρχουν και κάποιοι που θα αρνηθούν τελικά το διορισμό.

stathkon
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Παρ Σεπ 21, 2018 12:31 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό stathkon » Κυρ Απρ 07, 2019 12:00 pm

Nomikii έγραψε:
stathkon έγραψε:Ρε παιδιά 5 μήνες για 200 ενστάσεις δεν είναι too much???
Για να μην πω και για τους προηγούμενους 4 μήνες για την έκδοση των προσωρινών....
Υπομονή δεν λέω να κάνουμε, αλλά κι αυτή δεν είναι ανεξάντλητη!!!
Δεν είμαστε μικρά παιδιά, έχουμε οικογένειες υποχρεώσεις παιδιά δουλειές κ θελουμε να ξέρουμε τι θα κάνουμε. Ανέκδοτο καταντήσαμε.

Έπρεπε εδώ και καιρό να έχουμε συναντηθεί και να πιεζουμε..Συμφωνώ και εγώ ότι μας κοροϊδεύουν..οι απαντήσεις τους είναι ειρωνικές και απότομες.
Ξαναλέω εχω κουραστεί να φοβάμαι να ρωτήσω το αυτονόητο.
Δεν μας κάνουν χάρη με το να βγάλουν τα αποτελέσματα.




Πραγματικά είναι αστείος ο τρόπος που μας απαντάνε...
Συμφωνώ θέλει πίεση γιατί θα μας προλάβουν οι εκλογες.
Αλλά ποιος τους ελέγχει;; Κανεις!
Και ξαναλέω ας έλεγαν ένα χρονικό πλαίσιο εξαρχής να μην μπορούμε να πούμε τπτ. Αυτή η παραπληροφόρηση να προσπαθούμε να αντλήσουμε πληροφορία από το κάθε ένα σάιτ είναι τραγική.

dancer
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Μάιος 31, 2011 10:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό dancer » Κυρ Απρ 07, 2019 12:40 pm

stathkon έγραψε:Ρε παιδιά 5 μήνες για 200 ενστάσεις δεν είναι too much???
Για να μην πω και για τους προηγούμενους 4 μήνες για την έκδοση των προσωρινών....
Υπομονή δεν λέω να κάνουμε, αλλά κι αυτή δεν είναι ανεξάντλητη!!!
Δεν είμαστε μικρά παιδιά, έχουμε οικογένειες υποχρεώσεις παιδιά δουλειές κ θελουμε να ξέρουμε τι θα κάνουμε. Ανέκδοτο καταντήσαμε.


Καλημέρα!

Να διευκρινίσω κάτι:

1. Το ότι ειναι 210 ενστάσεις, δε σημαίνει ότι ασχολούνται κάθε μερα μ αυτές... Προφανώς τις εξετάζουν μαζικά 10-10, 20-20

2. Παντα ο ΑΣΕΠ αργεί στις διαδικασίες, δεν έχει να κανει με τη δικη μας προκήρυξη

3. Το ότι ειναι «προαπαιτούμενο», δε σημαίνει ότι περιμένουν εμας- γίνεται και με κινητικότητα... Απλα ίσως δεν υπάρξει γκρίνια για το δικό μας διορισμό, πράγμα που μας ευνοεί καπως μετεκλογικά...

Και ναι, γιατί να μας πουν ημερομηνία;;! Για να πάρουμε Μεγάλη Βδομάδα και να γκρινιάζουμε όλοι μαζί;;;;

Σε καμια περίπτωση δε συμφωνώ με τις βραδυκινητες διαδικασίες, αλλα μην ξεχνάτε πτι στα παντα το Δημόσιο ειναι αργό... Κι εγώ θέλω να ξέρω τι θα κάνω στη ζωή μου, ποτε θα πάρω άδεια, ποτε θα παραιτηθώ κλπ, αλλα αφού επέλεξα τέτοια διαδικασία πρέπει να περιμένω, αλλιωσ Θα τρελαθώ!!! Αφήστε να δούμε αν θα βγουν ως το Πάσχα κι αν όχι, πιέζουμε συλλογικά...


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 22 επισκέπτες