ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
MATTHIAS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Δευ Μαρ 27, 2017 10:48 am

ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό MATTHIAS » Πέμ Μαρ 07, 2019 12:23 pm

Σας παρακαλώ, όποιον γνωρίζει, να μου πει, θα τρελαθούμε εντελώς:
Βρίσκομαι σε διαδικασία κατ εξαίρεσιν μετάταξης στο Υπ. Παιδείας, από Περιφέρεια, με γνωμοδότηση της ΚΕ Κινητικότητας (παρ. 5& 7 του Ν. 4440/16) και να κινδυνεύω να κολλήσω λόγω των εκλογών μέχρι το Νοέμβριο !!!
Κι όλα αυτά ενώ υποθέσεις με ΚΕ Κινητικότητας γνωματεύσεις μεταγενέστερες της δικής μου, ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ !!!
Από 5/11/18 η αίτησή μου (γνωμάτευση ΚΕ Κινητικότητας 25-10), έφτασαν αφού ζητήσανε το κάθε τι πιθανό και απίθανο από την Περιφέρεια και με πήγανε 40 μέρες τουλάχιστον πίσω, αντί να βγάλουν απόφαση να πάει για ΦΕΚ να τελειώνουμε, Μάρτιο πια να λένε ότι

1) χρειάζεται ΚΥΑ και όχι απλή απόφαση του Υπουργού Παιδείας (τους έχω στείλει το νόμο εν τω μεταξύ και επιμένουν! ("Η πράξη απόσπασης ή μετάταξης υπαλλήλου για αποδεδειγμένα ιδιαίτερους σοβαρούς λόγους υγείας του ιδίου, συζύγου ή συμβιούντος ή προσώπου με α’ βαθμό συγγένειας προς τον αιτούντα, εκδίδεται από το αρμόδιο για διορισμό όργανο της υπηρεσίας υποδοχής, μετά από γνωμοδότηση της Κεντρικής Επιτροπής Κινητικότητας. Σε περίπτωση που οι λόγοι υγείας αφορούν γονέα, απαιτείται βεβαίωση από το αρμόδιο Κέντρο Πιστοποίησης Αναπηρίας (ΚΕ.Π.Α.) που να πιστοποιεί ποσοστό αναπηρίας εξήντα επτά τοις εκατό (67%) και άνω. Σε κάθε περίπτωση, η αίτηση πρέπει να είναι ειδικώς αιτιολογημένη και να προκύπτει αιτιώδης σύνδεσμος της αναγκαιότητας για απόσπαση ή μετάταξη και των λόγων υγείας")
2) στέλνουν αίτημα έγκρισης (!) στο Υπ. Διοικ. Ανασυγκρότησης (ότι η μετάταξη δεν διαταράσσει αναλογία προσλήψεων 1-1 !!!!!)
3) κάτι πρέπει να στείλουν στο Υπ. Οικονομικών για τις πιστώσεις

Επειδή με αυτά τα τερτίπια δεν με βλέπω να προφταίνω, ζήτησα να κάνουν κατ αρχήν μια απόφαση απόσπασης, για να μην τελματώσω, και ενδιάμεσα να τρέξουν τις όποιες διαδικασίες χρειάζονται. Αλλά, πείτε μου, χρειάζεται όλο αυτό το χαμό; Αν δεν κάνουν απόσπαση, την έβαψα! Τι μπορώ να κάνω?

mio
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 23, 2018 1:43 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό mio » Τετ Απρ 03, 2019 5:23 pm

τελικά ολοκληρώθηκε η μετάταξη ή περάσετε σε απόσπαση ? πόσο διάστημα χρειάζεται η απόσπαση για να ολοκληρωθεί ?

MATTHIAS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Δευ Μαρ 27, 2017 10:48 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό MATTHIAS » Πέμ Απρ 04, 2019 9:37 am

Ο σύλλογος εργαζομένων έκανε κι αυτός στις 15-3 έγγραφο στο ΥΠΠΕΘ για να κάνουν κατ αρχήν την απόσπαση για να μην ξεμείνω εξαιτίας των εκλογών (μια βεβαίωση χρειάζεται από την οικονομική τους υπηρεσία του ΥΠΠΕΘ ότι έχουν τη δυνατότητα να καλύψουν τη μισθοδοσία μου για τη διάρκεια της απόσπασης). Απευθύνονται επίσης στα Υπουργεία Εσωτερικών και Διοικ. Ανασυγκρότησης, ώστε να προβλέψουν εξαίρεση από τις απαγορεύσεις των εκλογών για περιπτώσεις όπως η δική μου...
Από το ΥΠΕΣ στάλθηκε 20-3 έγγραφο στο ΥΠΠΕΘ με το οποίο τους υπενθυμίζεται ότι η πράξη απόσπασης (αλλά και μετάταξης) εκδίδεται ΜΟΝΟΝ από το αρμόδιο για διορισμό όργανο του φορέα υποδοχής, ουσιαστικά αναφέροντας ότι προλαβαίνουν ΑΝΕΤΑ να κάνουν απόσπαση ΠΡΙΝ από τις 26-4 που αρχίζει η απαγόρευση, και να είναι όλα εντάξει.

Το Δ. Ανασυγκρότησης ΔΕΝ απαντά επί 10 μέρες στο τηλέφωνο και η υγεία μου είναι σε τέτοια κατάσταση που απαγορεύεται να ταξιδέψω. Στο ΥΠΠΕΘ η υπάλληλος που χειρίζεται την υπόθεσή μου απουσιάζει, (αυτή που μου είχε πει "εντάξει, εσείς κάνατε ο,τι ήταν να κάνετε, δεν σας πέφτει λόγος τώρα στο τι θα κάνουμε εμείς", και όταν της επεσήμανα ότι ΔΕΝ χρειάζεται ΚΥΑ μου έβαλε και χέρι "δεν θα μας μάθετε τη δουλειά μας, πηγαίνετε από ένα Υπουργείο σε άλλο, ΚΥΑ χρειάζεται, είναι αυτονόητο!") και βρίσκομαι κυριολεκτικά στον αέρα και μισό βήμα πριν το νευρικό κλονισμό !!!

MATTHIAS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Δευ Μαρ 27, 2017 10:48 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό MATTHIAS » Πέμ Απρ 04, 2019 11:12 am

Από το Υπουργείο Παιδείας (άλλαξε η υπάλληλος που χρεώθηκε την υπόθεσή μου, η προηγούμενη έφυγε με άδεια κύησης - λογικό, αφού μας π@@@ξε από το Νοέμβριο, έμεινε και έγκυος) μου είπαν ότι δυστυχώς ΔΕΝ προλαβαίνουμε τις εκλογές ΟΥΤΕ με απόσπαση, έτσι ή αλλιώς έχει ξεκινήσει η διαδικασία μετάταξης
Μοναδική ελπίδα πλέον, να προβλεφθεί νομοθετικά εξαίρεσή μας από τις απαγορεύσεις των εκλογών - ειδάλλως, μαύρη είναι η νύχτα στα βουνά !!!

anta7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Δεκ 04, 2018 9:59 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό anta7 » Παρ Απρ 05, 2019 1:22 pm

Δυστυχώς τέτοιες συμπεριφορές εκφράζουν κάποιοι υπάλληλοι που δεν γνωρίζουν τι θα πει σεβασμός και κυρίως που δεν έμαθαν τον κώδικα διοικητικής συμπεριφοράς. Από τη στιγμή που συμπεριφέρονται έτσι στον υπάλληλο, σκεφτείτε πως συμπεριφέρονται στους πολίτες. Σας εύχομαι να υπάρξει πρόβλεψη και να ξεμπερδέψετε σύντομα από τα κακώς κείμενα σε αυτή τη χώρα!

MATTHIAS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Δευ Μαρ 27, 2017 10:48 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό MATTHIAS » Παρ Απρ 05, 2019 4:04 pm

anta7 έγραψε:Δυστυχώς τέτοιες συμπεριφορές εκφράζουν κάποιοι υπάλληλοι που δεν γνωρίζουν τι θα πει σεβασμός και κυρίως που δεν έμαθαν τον κώδικα διοικητικής συμπεριφοράς. Από τη στιγμή που συμπεριφέρονται έτσι στον υπάλληλο, σκεφτείτε πως συμπεριφέρονται στους πολίτες. Σας εύχομαι να υπάρξει πρόβλεψη και να ξεμπερδέψετε σύντομα από τα κακώς κείμενα σε αυτή τη χώρα!

Σας ευχαριστώ πολύ
Η ειρωνεία είναι ότι δεν μπορώ τη στιγμή αυτή να ταξιδέψω Αθήνα για ιατρικό λόγο. Δεν ξέρω αν αυτό είναι κακό ή καλό - δύσκολο να συγκρατήσει κανείς το θυμό του σε τέτοιες περιπτώσεις και να μην τα κάνεις λαμπόγυαλο

anta7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Δεκ 04, 2018 9:59 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό anta7 » Παρ Απρ 05, 2019 9:12 pm

[quote="MATTHIAS"][quote="anta7"]Δυστυχώς τέτοιες συμπεριφορές εκφράζουν κάποιοι υπάλληλοι που δεν γνωρίζουν τι θα πει σεβασμός και κυρίως που δεν έμαθαν τον κώδικα διοικητικής συμπεριφοράς. Από τη στιγμή που συμπεριφέρονται έτσι στον υπάλληλο, σκεφτείτε πως συμπεριφέρονται στους πολίτες. Σας εύχομαι να υπάρξει πρόβλεψη και να ξεμπερδέψετε σύντομα από τα κακώς κείμενα σε αυτή τη χώρα![/quote]
Σας ευχαριστώ πολύ
Η ειρωνεία είναι ότι δεν μπορώ τη στιγμή αυτή να ταξιδέψω Αθήνα για ιατρικό λόγο. Δεν ξέρω αν αυτό είναι κακό ή καλό - δύσκολο να συγκρατήσει κανείς το θυμό του σε τέτοιες περιπτώσεις και να μην τα κάνεις λαμπόγυαλο[/quote]

Έχετε απόλυτο δίκιο και το καταλαβαίνω. Μήπως λέω μήπως, να κάνατε έγγραφο ερώτημα προς υπουργείο διοικητικής μεταρρύθμισης για να παρέμβει? Συλλόγους και ομοσπονδίες δεν εμπλέκω, γιατί έχω ακούσει ότι για να παρέμβουν πρέπει να είναι κανείς στον στενό πυρήνα της ομάδας τους.

MATTHIAS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Δευ Μαρ 27, 2017 10:48 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό MATTHIAS » Σάβ Απρ 06, 2019 7:52 pm

Τόσο για το έγγραφο του Συλλόγου στο Διοικητικής Ανασυγκρότησης όσο και για 2 επιστολές δικές μου 26-2 και 8-3, έχω και αριθμό πρωτοκόλλου
Τηλέφωνα ΔΕΝ σηκώνουν εκεί,έχω στείλει την προηγούμενη εβδομάδα άλλα δύο e-mail... κρατημένα όλα
Να τρέχω σε ελεγκτή Δημόσιας Διοίκησης; Δεν είμαι δικομανής, να το κάνω τι;το θέμα είναι να γίνει η μετακίνηση...
Έχω παρακαλέσει και για παρέμβαση της ΕΣΑΜΕΑ και 25 ημέρες μετά δεν έχει κάνει ΤΙΠΟΤΑ!
Ειλικρινά έχω απελπιστεί...Να ξεφτιλιστώ στα κανάλια, που τα κοροϊδεύω; Έλεος πια!

MATTHIAS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Δευ Μαρ 27, 2017 10:48 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό MATTHIAS » Σάβ Απρ 06, 2019 8:27 pm

Συν δύο -πρωτοκολλημένα- e mail στο γραφείο του Υπουργού Παιδείας Παρασκευή 29-3 και χτες...
Απλά ντροπή!

giorgos93
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 18, 2018 12:56 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό giorgos93 » Δευ Απρ 15, 2019 11:23 am

Μπορείς να μου εξηγήσεις πως γίνεται η μετάταξη για λόγους υγείας ; και κατ'εξαίρεσης του Ν. 4440/2016 ;
Ποια διαδικασία ακολουθείς για να κάνεις την μετάταξη ; (για λόγους υγείας) Σε ποια υπηρεσία απευθύνθηκες πρώτα και ποια ήταν η πρώτη αίτηση που έκανες; Θα ήθελα να μου εξηγήσεις όλη την διαδικασία που χρειάζεται για την μετάταξη (1η αίτηση, 2η αίτηση, από ποιους χρειάζονται αποφάσεις και εισηγήσεις, αποφάσεις για πιστώσεις κτλ)
Όπως διάβασα κάνεις μετάταξη από Περιφέρεια σε Υπουργείο.....είναι χρονοβόρο πολύ ; Έχεις ζητήσεις βοήθεια από δικηγόρο ή ενεργείς μόνος ;
Ενδιαφέρομαι για αυτό στα ρωτώ όλα αυτά.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

giorgos93
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 18, 2018 12:56 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό giorgos93 » Δευ Απρ 15, 2019 12:44 pm

MATTHIAS έγραψε:Σας παρακαλώ, όποιον γνωρίζει, να μου πει, θα τρελαθούμε εντελώς:
Βρίσκομαι σε διαδικασία κατ εξαίρεσιν μετάταξης στο Υπ. Παιδείας, από Περιφέρεια, με γνωμοδότηση της ΚΕ Κινητικότητας (παρ. 5& 7 του Ν. 4440/16)

ήρθες πρώτα σε επαφή με το Υπουργείο Παιδείας για να κάνεις την αίτηση μετάταξης ; πώς γίνεται αυτό ; δεν πρέπει πρώτα να έρθεις σε επαφή με τον φορέα που ενδιαφέρεσαι να μεταταχτείς ;
εγω ενδιαφέρομαι να πάρω μετάταξη για λόγους υγείας από Δήμο της επαρχίας σε Δήμο της Αθήνας.....δεν πρέπει να έρθω πρώτα σε επαφή με τον Δήμο της Αθήνας (στον οποίον επιθυμώ να μεταταχτώ) για να ρωτήσω αν υπάρχει θέση ;

MATTHIAS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Δευ Μαρ 27, 2017 10:48 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό MATTHIAS » Δευ Απρ 15, 2019 2:17 pm

Μίλησα με την Διεύθυνση εκπαίδευσης στο νομό μου
Δεν υπήρξε απ ότι ξέρω ούτε θετική ούτε αρνητική εισήγηση
Απλά διαβίβασαν την αίτησή μου στο Υπουργείο
Από κει και πέρα, ενεργώ μόνος μου
Σε ότι αφορά μετακίνηση ΣΕ Ο.Τ.Α. επειδή είναι αυτόνομα "μαγαζιά", λογικά θα πρέπει να μιλήσεις με το Τμήμα Προσωπικού τους...Σε αντίστοιχες περιπτώσεις που ξέρω, ήταν πολύ πιο γρήγορες οι αντίστοιχες διαδικασίες

anta7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Δεκ 04, 2018 9:59 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό anta7 » Δευ Απρ 15, 2019 4:51 pm

Θεωρώ δεν υπάρχει λόγος να δημιουργήσεις κακό προηγούμενο με τον ελεγκτή δημόσιας διοίκησης. Επέμενε στη σοβαρότητα της κατάστασης της υγείας σου και στους χρονικούς περιορισμούς που ενδεχομένως προβλέπει ο νόμος. Τώρα για τα κανάλια δεν είναι να ξεφτιλιστείς αλλά άκρη δεν θα βγάλεις... Όσο για εσαμεα απ' ότι μου είπε γνωστός μου με σοβαρό θέμα υγείας που ζήτησε την παρέμβασή τους χωρίς ανταπόκριση μήνες τώρα, κάτι γίνεται εκεί, κάτι δεν πάει καλά και ενδεχομένως να είσαι και πιο προσεκτικός προας αυτούς... Εύχομαι να ξεμπερδέψεις γρήγορα!

giorgos93
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 18, 2018 12:56 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό giorgos93 » Τετ Απρ 17, 2019 9:41 am

MATTHIAS έγραψε:Σε ότι αφορά μετακίνηση ΣΕ Ο.Τ.Α. επειδή είναι αυτόνομα "μαγαζιά", λογικά θα πρέπει να μιλήσεις με το Τμήμα Προσωπικού τους...Σε αντίστοιχες περιπτώσεις που ξέρω, ήταν πολύ πιο γρήγορες οι αντίστοιχες διαδικασίες
Θα πρέπει να μιλήσω και με το Τμήμα Προσωπικού του Δήμου στον οποίον είμαι και με το Τμήμα Προσωπικού του Δήμου στον οποίον θέλω να μεταταχτώ ; Έγραψες ότι ξέρεις αντίστοιχες περιπτώσεις.....μπορείς να μου πεις πως ενέργησαν αυτές οι περιπτώσεις ; θα μπορούσα να έρθω σε επικοινωνία με κάποιον ;
Θέλω να μου εξηγήσει κάποιος πως μπορεί να γίνει η αρχή σε περιπτώσεις ''μετάταξης για λόγους υγείας'' από Δήμο επαρχίας σε Δήμο Αττικής ; Τι αιτήσεις κάνω, πώς ξεκινώ κτλ........

ευχαριστώ

giorgos93
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 18, 2018 12:56 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΤ ΕΞΑΙΡ. Ν.4440/16 (ΣΚΟΠΙΜΗ;) ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΣΚΟΠΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ

Δημοσίευσηαπό giorgos93 » Τετ Απρ 17, 2019 10:04 am

Υπάρχουν δικηγορικά γραφεία που αναλαμβάνουν τέτοιες υποθέσεις ; Που αναλαμβάνουν την υπόθεση σου και την τελειώνουν χωρίς να χρειαστεί να κάνεις κάτι εσύ ο ίδιος


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες