ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Kossa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 15, 2018 10:14 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Kossa » Τρί Μαρ 26, 2019 12:47 pm

Σε όσους ζήτησαν να στείλουν επιπλέον έγγραφα, το έκαναν τηλεφωνικά ή με μέιλ? Σε μένα δεν έχουν ζητήσει κάτι προς το παρόν.

Ευχαριστούμε Xana για την πληροφόρηση. Πραγματικά είναι πολύ ευχάριστα τα νέα που μοιράστηκες μαζί μας! (αναφέρομαι στην υπογραφή της πράξης διορισμού από τον Υπουργό).

Ως προς τους ΙΔΑΧ λέγεται ότι στην πράξη δεν έχουν απολύσει κανέναν και είναι σαν θέση μόνιμου.

macoc162
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 12:44 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό macoc162 » Τρί Μαρ 26, 2019 4:51 pm

Kossa έγραψε:Σε όσους ζήτησαν να στείλουν επιπλέον έγγραφα, το έκαναν τηλεφωνικά ή με μέιλ? Σε μένα δεν έχουν ζητήσει κάτι προς το παρόν.

Ευχαριστούμε Xana για την πληροφόρηση. Πραγματικά είναι πολύ ευχάριστα τα νέα που μοιράστηκες μαζί μας! (αναφέρομαι στην υπογραφή της πράξης διορισμού από τον Υπουργό).

Ως προς τους ΙΔΑΧ λέγεται ότι στην πράξη δεν έχουν απολύσει κανέναν και είναι σαν θέση μόνιμου.


τηλεφωνικά

HookUp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Τετ Σεπ 13, 2017 3:38 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό HookUp » Πέμ Μαρ 28, 2019 2:29 am

Γνωρίζει κανείς πόσο είναι ο καθαρός μισθός ΠΕ ΙΔΑΧ στην υπηρεσία ασύλου?
Αν παίρνουν το επίδομα ανθυγιεινής και πόσο είναι?
Και τι μισθολογική εξέλιξη υπάρχει μελλοντικά?

Ευχαριστώ.

nk12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Φεβ 08, 2019 6:26 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό nk12 » Παρ Μαρ 29, 2019 2:47 pm

HookUp έγραψε:Γνωρίζει κανείς πόσο είναι ο καθαρός μισθός ΠΕ ΙΔΑΧ στην υπηρεσία ασύλου?
Αν παίρνουν το επίδομα ανθυγιεινής και πόσο είναι?
Και τι μισθολογική εξέλιξη υπάρχει μελλοντικά?

Ευχαριστώ.


Με μεταπτυχιακό, επίδομα ανθυγιεινής, επίδομα παραμεθόριου και επίδομα παιδιου τα υπολόγιζα περίπου στα 1150€. Εννοείται ότι μπορεί να κάνω και λάθος. Αν δείτε σχόλιο από τους διορισθέντες ΔΕ δεν γνώριζαν (στις αρχές) τον ακριβή τρόπο υπολογισμού του μισθού.

xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό xana » Δευ Απρ 01, 2019 9:33 am

HookUp έγραψε:Σίγουρα έχει ξανασυζητηθεί, αλλά θα ήθελα να κάνουμε μια κουβέντα ως προς τα θετικά και τα αρνητικά μιας θέσης ΙΔΑΧ.
Υπάρχει πιθανότητα απομάκρυνσης ΙΔΑΧ από το Δημόσιο? Έχει γίνει στο παρελθόν ή είναι έστω και άτυπα θέση μόνιμη?

Αξίζει κάποιος με μια "καλή" θέση στον Ιδιωτικό τομέα να την αφήσει για να αποδεχτεί μια θέση ΙΔΑΧ? :roll:


Επειδή το έχω ψάξει κι εγώ λίγο το θέμα, είναι γεγονός ότι μέχρι και σήμερα οι ΙΔΑΧ είναι σχεδόν όπως οι μόνιμοι. Δεν έχουν απολύσει μέχρι σήμερα και στη διαθεσιμότητα (το 2013) που βγήκαν κάποιοι, μετά την κατάργηση θέσεων επειδή δεν απορροφήθηκαν από άλλους φορείς, δεν ήταν μόνο ΙΔΑΧ, νομίζω έπαιζαν και μόνιμοι. Άλλωστε και οι μόνιμοι είναι μόνιμοι "εφόσον οι θέσεις που κατέχουν υπάρχουν", δηλαδή αν με νόμο καταργηθούν κάποιες οργανικές, όλοι θεωρητικά μπορούν να απολυθούν. Σαφώς, βέβαια, είναι προτιμότερο να είναι κάποιος μόνιμος αντί για ΙΔΑΧ! Τώρα αν αποφασίσουν να διώξουν αβέρτα κόσμο κάποια στιγμή, τι να πω, ίσως προηγηθούν σε αυτό οι ΙΔΑΧ...

Συγκριτικά με την "καλή" θέση στον ιδιωτικό, θεωρώ ότι εξαρτάται από το πόσο "καλή" είναι και πιο πολύ από το τι ζητά ο καθένας από τη ζωή του! Το καλό και το όχι και τόσο καλό, άλλωστε, είναι έννοιες σχετικές.

athanasis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Οκτ 16, 2018 8:48 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό athanasis » Δευ Απρ 01, 2019 1:21 pm

Γεια σας,
Μετά από τηλεφωνική συνομιλία με το τμήμα ανθρώπινου δυναμικού της Υπηρεσίας μου είπαν ότι είναι αρκετά πιθανό κατά το τέλος του Μάη να έχουμε διοριστεί. Το διάστημα από τη στιγμή που θα κοινοποιηθεί το ΦΕΚ διορισμού μέχρι τη μέρα ορκωμοσίας (που θα γίνει στην Αθήνα) θα είναι λιγότερο του ενός μήνα.

Mixalis1234
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Παρ Μάιος 08, 2009 7:34 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Mixalis1234 » Δευ Απρ 01, 2019 6:17 pm

Μηπως θα μπορουσε καποιος να γραψει το τηλεφωνο των οικονομικων υπηρεσιων που μιλησατε για τα εξτρα φικαιολογητικα?

nk12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Φεβ 08, 2019 6:26 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό nk12 » Τρί Απρ 02, 2019 9:58 am

Mixalis1234 έγραψε:Μηπως θα μπορουσε καποιος να γραψει το τηλεφωνο των οικονομικων υπηρεσιων που μιλησατε για τα εξτρα φικαιολογητικα?



+302106988528

nk12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Φεβ 08, 2019 6:26 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό nk12 » Τρί Απρ 02, 2019 10:05 am

athanasis έγραψε:Γεια σας,
Μετά από τηλεφωνική συνομιλία με το τμήμα ανθρώπινου δυναμικού της Υπηρεσίας μου είπαν ότι είναι αρκετά πιθανό κατά το τέλος του Μάη να έχουμε διοριστεί. Το διάστημα από τη στιγμή που θα κοινοποιηθεί το ΦΕΚ διορισμού μέχρι τη μέρα ορκωμοσίας (που θα γίνει στην Αθήνα) θα είναι λιγότερο του ενός μήνα.


Ευχαριστούμε για την ενημέρωση!

Το κακό είναι ότι τέλος μαϊου και αρχές Ιουνίου έχουμε εκλογές (περιφερειακές - δημοτικές) κ δεν ξέρω κατά πόσο αυτό επηρεάζει και είναι εφικτό.

Ας ελπίσουμε το συντομότερο και να μην τραβήξει περισσότερο.

Όποιος έχει κάποια επιπλέον πληροφορία ας ενημερώσει.

Kossa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 15, 2018 10:14 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Kossa » Τρί Απρ 02, 2019 12:11 pm

athanasis έγραψε:Γεια σας,
Μετά από τηλεφωνική συνομιλία με το τμήμα ανθρώπινου δυναμικού της Υπηρεσίας μου είπαν ότι είναι αρκετά πιθανό κατά το τέλος του Μάη να έχουμε διοριστεί. Το διάστημα από τη στιγμή που θα κοινοποιηθεί το ΦΕΚ διορισμού μέχρι τη μέρα ορκωμοσίας (που θα γίνει στην Αθήνα) θα είναι λιγότερο του ενός μήνα.


Έλεγαν για Απρίλιο... Τώρα το έκαναν τέλος Μάη? Ας ελπίσουμε έστω το ΦΕΚ διορισμού να δημοσιευθεί Απρίλιο.

dismir
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2018 12:36 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό dismir » Τρί Απρ 02, 2019 2:54 pm

athanasis έγραψε:Γεια σας,
Μετά από τηλεφωνική συνομιλία με το τμήμα ανθρώπινου δυναμικού της Υπηρεσίας μου είπαν ότι είναι αρκετά πιθανό κατά το τέλος του Μάη να έχουμε διοριστεί. Το διάστημα από τη στιγμή που θα κοινοποιηθεί το ΦΕΚ διορισμού μέχρι τη μέρα ορκωμοσίας (που θα γίνει στην Αθήνα) θα είναι λιγότερο του ενός μήνα.


Καλησπέρα! Καταλαβαίνω άραγε σωστά από τα παραπάνω ότι το τέλος Μάη αφορά μόνο το ΦΕΚ; :(

ΥΓ. Οι περιφερειακές-δημοτικές εκλογές λογικά δεν επηρεάζουν τη δική μας διαδικασία. Θα υπάρξει καθυστέρηση μόνο εάν προκηρυχθούν βουλευτικές πριν τοποθετηθούμε στις θέσεις μας.

xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό xana » Τετ Απρ 03, 2019 2:26 am

athanasis έγραψε:Γεια σας,
Μετά από τηλεφωνική συνομιλία με το τμήμα ανθρώπινου δυναμικού της Υπηρεσίας μου είπαν ότι είναι αρκετά πιθανό κατά το τέλος του Μάη να έχουμε διοριστεί. Το διάστημα από τη στιγμή που θα κοινοποιηθεί το ΦΕΚ διορισμού μέχρι τη μέρα ορκωμοσίας (που θα γίνει στην Αθήνα) θα είναι λιγότερο του ενός μήνα.


Έχω την εντύπωση (ελπίζω κιόλας!) ότι εννοούν μέχρι τέλη Απριλίου να δημοσιευθεί το ΦΕΚ διορισμού και έως τέλος Μαΐου να έχουμε αναλάβει Υπηρεσία. Απ' ό,τι μου είπαν θα μας δοθεί προθεσμία ανάληψης Υπηρεσίας ένας μήνας. Άρα για τέλος Μαΐου εννοούν να δουλεύουμε, αν έχω καταλάβει σωστά. Άλλωστε, αφού η απόφαση κατανομής δημοσιεύθηκε σε ΦΕΚ 22-02-2019 θα πρέπει, τυπικά, μέχρι 21-05-2019 να έχει δημοσιευθεί σε ΦΕΚ ο διορισμός. Και δεν κατάλαβα, στην αρχή τουλάχιστον, ότι θα εξαντλήσουν το χρονικό αυτό περιθώριο.

Κινήθηκαν όλα πολύ γρήγορα μετά τα οριστικά, ελπίζω να μη μας το χαλάσουν τώρα :)

Αν έχετε άλλη ενημέρωση (ότι πάμε για ΦΕΚ τέλη Μάη), ενημερώστε σας παρακαλώ να ξέρουμε τι μας γίνεται :)

Mixalis1234
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Παρ Μάιος 08, 2009 7:34 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Mixalis1234 » Τετ Απρ 03, 2019 5:06 pm

nk12 έγραψε:+302106988528


Ευχαριστω πολυ :-)

athanasis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Οκτ 16, 2018 8:48 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό athanasis » Τετ Απρ 03, 2019 6:29 pm

xana έγραψε:
athanasis έγραψε:Γεια σας,
Μετά από τηλεφωνική συνομιλία με το τμήμα ανθρώπινου δυναμικού της Υπηρεσίας μου είπαν ότι είναι αρκετά πιθανό κατά το τέλος του Μάη να έχουμε διοριστεί. Το διάστημα από τη στιγμή που θα κοινοποιηθεί το ΦΕΚ διορισμού μέχρι τη μέρα ορκωμοσίας (που θα γίνει στην Αθήνα) θα είναι λιγότερο του ενός μήνα.


Έχω την εντύπωση (ελπίζω κιόλας!) ότι εννοούν μέχρι τέλη Απριλίου να δημοσιευθεί το ΦΕΚ διορισμού και έως τέλος Μαΐου να έχουμε αναλάβει Υπηρεσία. Απ' ό,τι μου είπαν θα μας δοθεί προθεσμία ανάληψης Υπηρεσίας ένας μήνας. Άρα για τέλος Μαΐου εννοούν να δουλεύουμε, αν έχω καταλάβει σωστά. Άλλωστε, αφού η απόφαση κατανομής δημοσιεύθηκε σε ΦΕΚ 22-02-2019 θα πρέπει, τυπικά, μέχρι 21-05-2019 να έχει δημοσιευθεί σε ΦΕΚ ο διορισμός. Και δεν κατάλαβα, στην αρχή τουλάχιστον, ότι θα εξαντλήσουν το χρονικό αυτό περιθώριο.

Κινήθηκαν όλα πολύ γρήγορα μετά τα οριστικά, ελπίζω να μη μας το χαλάσουν τώρα :)

Αν έχετε άλλη ενημέρωση (ότι πάμε για ΦΕΚ τέλη Μάη), ενημερώστε σας παρακαλώ να ξέρουμε τι μας γίνεται :)


Πολύ σωστά, από τη συνομιλία που είχα με την κυρία Μαρίνου από το τμήμα Ανθρ. Δυναμικού προκύπτει ότι η επιθυμία της Υπηρεσίας είναι να έχουμε τοποθετηθεί μέχρι τέλος Μάη και συνεπώς το ΦΕΚ διορισμού να έχει βγει νωρίτερα.

dismir
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2018 12:36 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό dismir » Δευ Απρ 08, 2019 1:41 pm

Kαλησπέρα. Επικοινώνησα με την κα Θεοδώρου (τμήμα Ανθρώπινου Δυναμικού της Υπηρεσίας) στο τηλέφωνο που ανέγραφε η επιστολή για τα δικαιολογητικά. Μου είπε έχουν προχωρήσει οι διαδικασίες, εντός 2 εβδομάδων θα μας έχουν σταλεί οι επιστολές υπολογίζει. Της είπα ότι για να γίνει αυτό πρέπει πρώτα να δημοσιευτεί το ΦΕΚ διορισμού, μου απάντησε έχουμε προχωρήσει χωρίς περαιτέρω λεπτομέρειες.

Ωστόσο, δεν βρίσκω τίποτα σχετικό ούτε στην Διαύγεια, ούτε βέβαια στο Εθνικό Τυπογραφείο. Εάν κάποιος συνάδελφος γνώριζει κάτι παραπάνω για το ΦΕΚ διορισμού, θα ήμουν ευγνώμων να το μοιραστεί εδώ!

Ευχαριστώ πολύ.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες