Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
dancer
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Μάιος 31, 2011 10:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό dancer » Τετ Μαρ 20, 2019 6:00 pm

kav30 έγραψε:
dancer έγραψε:Απο όσα μου έχουν πει κι εμενα, αν βγουν Απρίλιο τα οριστικά, η απόφαση κατανομής θα βγει Μάιο. Πρώτη σειρά Σεπτέμβριο,δεύτερη Νοέμβριο. Οποτε, είμαστε μες στο εξάμηνο. Ελπίζω να βοήθησα...


γνωρίζεις μήπως αν οι ενδεχόμενες εκλογές του Οκτωβρίου θα επηρεάσουν την πρώτη σειρά του σεπτέμβρη ή δεν παίζει ρόλο αυτό που λέγαμε για το πάγωμα των διορισμών λόγω εκλογών?


Απ οσο ξέρω το πρώτο και κυριότερο ειναι να ειναι έτοιμη η Ακαδημία να μας δεχτεί.

Αν δεις το νόμο, λέει ότι παγώνουν όλες οι διοικητικές πράξεις απο τη στιγμή που προκηρύξουν εκλογές. Οπότε, όλα ειναι σχετικά. Λογικά εκλογές θα προκηρυχθούν ενα μήνα πριν και στόχος ειναι να είμαστε μέσα ως τότε.

kav30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 22, 2018 10:19 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό kav30 » Παρ Μαρ 22, 2019 6:17 pm

είχε ακουστεί ότι μέχρι τέλος Μαρτίου θα βγάζανε τα οριστικά της προκήρυξης για τους δήμους και μετά μέσα στον Απρίλιο θα βγάζανε και τα δικά μας οριστικά...
επειδή δεν βλέπω νεότερα και για τις δύο αυτές προκηρύξεις και επειδή ο μήνας τελειώνει, έχω την εντύπωση ότι από εβδομάδα πρέπει να αρχίσουμε τα τηλεφωνήματα πάλι για να δούμε που βρισκόμαστε και να πιέσουμε λίγο παραπάνω...

nlow
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Ιαν 23, 2019 9:17 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό nlow » Σάβ Μαρ 23, 2019 10:52 am

Καλημέρα παιδιά, θεωρώ ότι από την αρχή και άσχετα με τον αριθμό ενστάσεων που θα γινόταν στον διαγωνισμό στον ασεπ ήξεραν ότι θα κάνουν το λιγότερο 4-5 μήνες για τα οριστικά. Από την αρχή πριν το Πάσχα μας είχαν αναφέρει. Επίσης, σε εμένα προσωπικά μέσα Φλεβάρη μου είχαν πει ότι ο έλεγχος δεν έχει αρχίσει ακόμα.

canyon
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: Κυρ Απρ 12, 2009 12:34 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό canyon » Σάβ Μαρ 23, 2019 7:24 pm

Αν δεν κάνω λάθος η τελευταία "επίσημη" ενημέρωση είναι πως θα βγουν μέχρι 5 Απριλίου.
Είναι πλέον θέμα ημερών επομένως, λίγη υπομονή ακόμα.

markellako
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 15, 2017 7:54 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό markellako » Δευ Μαρ 25, 2019 11:19 pm

canyon έγραψε:Αν δεν κάνω λάθος η τελευταία "επίσημη" ενημέρωση είναι πως θα βγουν μέχρι 5 Απριλίου.
Είναι πλέον θέμα ημερών επομένως, λίγη υπομονή ακόμα.



H νεα επισημη ενημερωση απο πού προέκυψε αν επιτρεπεται;; Εγω στο 15 Απριλη ειχα μεινει! :)

bloom2019
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Μαρ 13, 2019 2:31 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό bloom2019 » Τρί Μαρ 26, 2019 12:21 pm

Για 5 Απριλίου γράφει δημοσίευμα με ημερομηνία δημοσίευσης 8 Μαρτίου 2019. Και μάλιστα το γράφει με απόλυτη σιγουριά!!
Αν γράψεις στο google 1γ/2017 και πας στις ειδήσεις θα βρεις όλα τα δημοσιεύματα, όπως και το παραπάνω.

Λίγη υπομονή ακόμα!!

Γνωρίζει κανείς την διαδικασία μετά τα οριστικά;

canyon
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: Κυρ Απρ 12, 2009 12:34 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό canyon » Τρί Μαρ 26, 2019 3:11 pm

markellako έγραψε:
canyon έγραψε:Αν δεν κάνω λάθος η τελευταία "επίσημη" ενημέρωση είναι πως θα βγουν μέχρι 5 Απριλίου.
Είναι πλέον θέμα ημερών επομένως, λίγη υπομονή ακόμα.



H νεα επισημη ενημερωση απο πού προέκυψε αν επιτρεπεται;; Εγω στο 15 Απριλη ειχα μεινει! :)


Από άρθρο με ημερομηνία 8/3:

"Την προσεχή εβδομάδα ολοκληρώνεται ο έλεγχος αιτήσεων και ενστάσεων και αμέσως μετά για 20 ημέρες θα γίνει μιρκός επανέλεγχος και υπογραφή των πινάκων από τους συμβούλους του ΑΣΕΠ. Τα αποτελέσμετα θα ανακοινωθούν έως τις 5 Απριλίου"

dancer
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Μάιος 31, 2011 10:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό dancer » Τετ Μαρ 27, 2019 8:45 am

canyon έγραψε:
markellako έγραψε:
canyon έγραψε:Αν δεν κάνω λάθος η τελευταία "επίσημη" ενημέρωση είναι πως θα βγουν μέχρι 5 Απριλίου.
Είναι πλέον θέμα ημερών επομένως, λίγη υπομονή ακόμα.



H νεα επισημη ενημερωση απο πού προέκυψε αν επιτρεπεται;; Εγω στο 15 Απριλη ειχα μεινει! :)


Από άρθρο με ημερομηνία 8/3:

"Την προσεχή εβδομάδα ολοκληρώνεται ο έλεγχος αιτήσεων και ενστάσεων και αμέσως μετά για 20 ημέρες θα γίνει μιρκός επανέλεγχος και υπογραφή των πινάκων από τους συμβούλους του ΑΣΕΠ. Τα αποτελέσμετα θα ανακοινωθούν έως τις 5 Απριλίου"


Καλημέρα!

Η εκτίμηση ειναι παλιά και έχουν παραδεχτεί κι οι ίδιοι πως μάλλον υπεραισιόδοξη...

Ο ΑΣΕΠ επιμένει να λέει ότι θα βγουν κοντά στο Πάσχα.

canyon
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: Κυρ Απρ 12, 2009 12:34 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό canyon » Τετ Μαρ 27, 2019 11:56 am

dancer έγραψε:
canyon έγραψε:
markellako έγραψε:

H νεα επισημη ενημερωση απο πού προέκυψε αν επιτρεπεται;; Εγω στο 15 Απριλη ειχα μεινει! :)


Από άρθρο με ημερομηνία 8/3:

"Την προσεχή εβδομάδα ολοκληρώνεται ο έλεγχος αιτήσεων και ενστάσεων και αμέσως μετά για 20 ημέρες θα γίνει μιρκός επανέλεγχος και υπογραφή των πινάκων από τους συμβούλους του ΑΣΕΠ. Τα αποτελέσμετα θα ανακοινωθούν έως τις 5 Απριλίου"


Καλημέρα!

Η εκτίμηση ειναι παλιά και έχουν παραδεχτεί κι οι ίδιοι πως μάλλον υπεραισιόδοξη...

Ο ΑΣΕΠ επιμένει να λέει ότι θα βγουν κοντά στο Πάσχα.


Και το 5 Απριλίου κοντά στο Πάσχα είναι :)

Πήρες τηλ ΑΣΕΠ?

dancer
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Μάιος 31, 2011 10:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό dancer » Τετ Μαρ 27, 2019 5:57 pm

:lol:

Πήραν άλλοι και μας ενημέρωσαν!!!

Αλλα και το ίδιο το σάιτ έκανε πίσω στην ημερομηνία...

lpit
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 09, 2018 8:33 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό lpit » Πέμ Μαρ 28, 2019 10:12 am

Καλημέρα συνάδελφοι!! Πήρα τηλέφωνο χθες στο ΑΣΕΠ σε ένα από τα τηλέφωνα που έχουν δημοσιοποιηθεί στη συζήτησή μας και μίλησα με ένα κύριο, ο οποίος μου είπε ότι ακόμα βρίσκονται στο στάδιο της εξέτασης των ενστάσεων και πιθανή ημερομηνία ανακοίνωσης αποτελεσμάτων είναι ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ!! Όταν τον ρώτησα σχετικά με τη δικαίωση των ενστάσεων και αν πρέπει να περιμένουμε αλλαγές στον οριστικό πίνακα, μου είπε ότι αυτό θα το αποφασίσουν οι σύμβουλοι και δεν έχει εικόνα. Ωστόσο, ήταν ξεκάθαρος ότι η πλειοψηφία των ενστάσεων υποβλήθηκε από επιτυχόντες και ελάχιστες ήταν αυτές των μη επιτυχόντων.
Ελπίζω να βοήθησα.. Καλή υπομονή, μα λίγο έμεινε!!

ARIEL
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: Δευ Απρ 27, 2009 9:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό ARIEL » Πέμ Μαρ 28, 2019 11:16 am

dancer έγραψε::lol:

Πήραν άλλοι και μας ενημέρωσαν!!!

Αλλα και το ίδιο το σάιτ έκανε πίσω στην ημερομηνία...


Ευτυχώς αγαπημένη (φίλη πλέον) dancer που μας ενημέρωσαν και για το χρονοδιάγραμμα του ΑΣΕΠ και της Ακαδημίας. Μάλλον πλέον είναι δεδομένο ότι τα οριστικά πάνε για Πάσχα και η Ακαδημία όπως είπαμε Σεπτέμβρη και Νοέμβρη..

eva87
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Παρ Μάιος 30, 2014 11:00 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό eva87 » Πέμ Μαρ 28, 2019 10:51 pm

lpit έγραψε:Καλημέρα συνάδελφοι!! Πήρα τηλέφωνο χθες στο ΑΣΕΠ σε ένα από τα τηλέφωνα που έχουν δημοσιοποιηθεί στη συζήτησή μας και μίλησα με ένα κύριο, ο οποίος μου είπε ότι ακόμα βρίσκονται στο στάδιο της εξέτασης των ενστάσεων και πιθανή ημερομηνία ανακοίνωσης αποτελεσμάτων είναι ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ!! Όταν τον ρώτησα σχετικά με τη δικαίωση των ενστάσεων και αν πρέπει να περιμένουμε αλλαγές στον οριστικό πίνακα, μου είπε ότι αυτό θα το αποφασίσουν οι σύμβουλοι και δεν έχει εικόνα. Ωστόσο, ήταν ξεκάθαρος ότι η πλειοψηφία των ενστάσεων υποβλήθηκε από επιτυχόντες και ελάχιστες ήταν αυτές των μη επιτυχόντων.
Ελπίζω να βοήθησα.. Καλή υπομονή, μα λίγο έμεινε!!



Ας ελπίσουμε μόνο ότι οι βουλευτικές εκλογές θα διεξαχθούν όντως τον Οκτώβριο γιατί σε περίπτωση διεξαγωγής τους νωρίτερα όπως πχ τον Μάιο, η κατάσταση χειροτερεύει δεδομένου ότι τα οριστικά θα ανακοινωθούν κοντά στο Πάσχα σύμφωνα με τα νέα από τον ΑΣΕΠ...

canyon
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: Κυρ Απρ 12, 2009 12:34 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό canyon » Παρ Μαρ 29, 2019 7:17 am

lpit έγραψε:Καλημέρα συνάδελφοι!! Πήρα τηλέφωνο χθες στο ΑΣΕΠ σε ένα από τα τηλέφωνα που έχουν δημοσιοποιηθεί στη συζήτησή μας και μίλησα με ένα κύριο, ο οποίος μου είπε ότι ακόμα βρίσκονται στο στάδιο της εξέτασης των ενστάσεων και πιθανή ημερομηνία ανακοίνωσης αποτελεσμάτων είναι ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ!! Όταν τον ρώτησα σχετικά με τη δικαίωση των ενστάσεων και αν πρέπει να περιμένουμε αλλαγές στον οριστικό πίνακα, μου είπε ότι αυτό θα το αποφασίσουν οι σύμβουλοι και δεν έχει εικόνα. Ωστόσο, ήταν ξεκάθαρος ότι η πλειοψηφία των ενστάσεων υποβλήθηκε από επιτυχόντες και ελάχιστες ήταν αυτές των μη επιτυχόντων.
Ελπίζω να βοήθησα.. Καλή υπομονή, μα λίγο έμεινε!!


Δηλαδή σχεδόν 1 στους 2 επιτυχόντες υπέβαλε ένσταση...
Πραγματικά ακατανόητο

lpit
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 09, 2018 8:33 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό lpit » Παρ Μαρ 29, 2019 9:27 am

canyon έγραψε:
lpit έγραψε:Καλημέρα συνάδελφοι!! Πήρα τηλέφωνο χθες στο ΑΣΕΠ σε ένα από τα τηλέφωνα που έχουν δημοσιοποιηθεί στη συζήτησή μας και μίλησα με ένα κύριο, ο οποίος μου είπε ότι ακόμα βρίσκονται στο στάδιο της εξέτασης των ενστάσεων και πιθανή ημερομηνία ανακοίνωσης αποτελεσμάτων είναι ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ!! Όταν τον ρώτησα σχετικά με τη δικαίωση των ενστάσεων και αν πρέπει να περιμένουμε αλλαγές στον οριστικό πίνακα, μου είπε ότι αυτό θα το αποφασίσουν οι σύμβουλοι και δεν έχει εικόνα. Ωστόσο, ήταν ξεκάθαρος ότι η πλειοψηφία των ενστάσεων υποβλήθηκε από επιτυχόντες και ελάχιστες ήταν αυτές των μη επιτυχόντων.
Ελπίζω να βοήθησα.. Καλή υπομονή, μα λίγο έμεινε!!


Δηλαδή σχεδόν 1 στους 2 επιτυχόντες υπέβαλε ένσταση...
Πραγματικά ακατανόητο


Προφανώς έγινε πιο αυστηρό το ΑΣΕΠ ως προς τη συνάφεια μεταπτυχιακών/ εμπειρίας κι αυτό δημιούργησε αντιδράσεις.Το ερώτημα είναι αν θα κρατήσουν την πρότερη στάση τους ή θα τα δεχτούν τελικά λόγω των πολλών ενστάσεων..
Σε κάθε περίπτωση, μου είπε ότι ξεχασμένα δικαιολογητικά δε δέχεται το ΑΣΕΠ εκ των υστέρων (κάτι δηλ. που αποστέλλεται για πρώτη φορά, ένα ξεχασμένο έγγραφο, επικυρώσεις κτλ), αυτό που εξετάζεται είναι κατά πόσο θα αναγνωριστεί κάτι που ήδη υπήρχε στο φάκελο και δεν αναγνωρίστηκε σε πρώτη φάση.


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες