ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό thourios » Τρί Μαρ 12, 2019 10:13 pm

Η όλη φάση ήταν είναι άρπα κόλλα.
Δεν δέχθηκαν εκτύπωση ενσήμων από την ιστοσελίδα του ΕΦΚΑ σε συνδυασμό με άλλο δημόσιο έγγραφο ενώ δέχτηκαν εκτύπωση από την ιστοσελίδα του ΟΑΕΔ για την ανεργία.
Επίσης σε υποψήφιο που έβαλε ότι έχει προϋπηρεσία 51 μήνες τον απέκλεισαν τάχα ότι είχε ψευδώς δηλώσει την προϋπηρεσία αυτή.
Στην πραγματικότητα είχε 50 μήνες προϋπηρεσία την οποία και έπρεπε να αποδεχθεί, διορθώσει η επιτροπή και όχι να απορίψει. Και πόσα άλλα που δεν ξέρω. Δεν αναφέρομαι σε ελάχιστες περιπτώσεις που μπορεί να έγιναν εκ παραδρομής αλλά σε πάρα πολλές.
Όταν θέλουμε να είμαστε ακριβείς πρέπει να είμαστε σε όλα.

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό melimeli » Τετ Μαρ 13, 2019 9:27 am

Ως προς το θέμα της εργασιακής εμπειρίας, η ΚΥΑ ήταν σαφής. Στο άρθρο 7 το αναφέρει ρητά.

"Επισημαίνεται ότι η ευθύνη της σωστής συμπλήρωσης της ηλεκτρονικής αίτησης ανήκει αποκλειστικά στον/στην υποψήφιο/α. Η αίτηση επέχει και θέση υπεύθυνης δήλωσης του άρθρου 8 του ν. 1599/1986 και η ανακρίβεια των δηλούμενων στοιχείων επισύρει εκτός από τις προβλεπόμενες ποινικές και διοικητικές κυρώσεις και οριστικό αποκλεισμό του/της υποψηφίου/ας από τη δυνατότητα υποβολής ηλεκτρονικής αίτησης εγγραφής του στους καταλόγους επικουρικού προσωπικού."

Θεωρώ κι εγώ ότι έπρεπε να το κάνουν όπως στις πρηκυρήξεις του ΑΣΕΠ, απλά διόρθωση και μείωση μορίων όχι αποκλεισμό. Αλλά εφόσον αναφέρεται ρητά και αποφασίζουμε να λάβουμε μέρος σε μια διαδικασία, ακολουθούμε τα προβλεπόμενα για την εν λόγω.

nikos64
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Δευ Οκτ 08, 2018 1:39 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό nikos64 » Τετ Μαρ 13, 2019 2:04 pm

melimeli έγραψε:Ως προς το θέμα της εργασιακής εμπειρίας, η ΚΥΑ ήταν σαφής. Στο άρθρο 7 το αναφέρει ρητά.

"Επισημαίνεται ότι η ευθύνη της σωστής συμπλήρωσης της ηλεκτρονικής αίτησης ανήκει αποκλειστικά στον/στην υποψήφιο/α. Η αίτηση επέχει και θέση υπεύθυνης δήλωσης του άρθρου 8 του ν. 1599/1986 και η ανακρίβεια των δηλούμενων στοιχείων επισύρει εκτός από τις προβλεπόμενες ποινικές και διοικητικές κυρώσεις και οριστικό αποκλεισμό του/της υποψηφίου/ας από τη δυνατότητα υποβολής ηλεκτρονικής αίτησης εγγραφής του στους καταλόγους επικουρικού προσωπικού."

Θεωρώ κι εγώ ότι έπρεπε να το κάνουν όπως στις πρηκυρήξεις του ΑΣΕΠ, απλά διόρθωση και μείωση μορίων όχι αποκλεισμό. Αλλά εφόσον αναφέρεται ρητά και αποφασίζουμε να λάβουμε μέρος σε μια διαδικασία, ακολουθούμε τα προβλεπόμενα για την εν λόγω.


Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί κάνει το υπουργείο υγείας καταμέτρηση θέσεων και όχι προκήρυξη θέσεων; Ποιος είναι, ο ΟΑΕΔ; Η καταμέτρηση θέσεων και ανέργων είναι δουλειά του ΟΑΕΔ και όχι του κάθε υπουργείου. Γι΄ αυτό υπάρχει το μπάχαλο, προκηρύσσουν ειδικότητες και δεν τις παίρνουν. Παίζουν με τις ελπίδες για εργασία του κάθε υποψήφιου.
Τι θέλει ο πολίτης; Το αυτονόητο. ΕΡΓΑΣΊΑ. Ο κάθε ένας ας βγάλει τα συμπεράσματα του.-

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Τετ Μαρ 13, 2019 3:08 pm

melimeli έγραψε:Ως προς το θέμα της εργασιακής εμπειρίας, η ΚΥΑ ήταν σαφής. Στο άρθρο 7 το αναφέρει ρητά.

"Επισημαίνεται ότι η ευθύνη της σωστής συμπλήρωσης της ηλεκτρονικής αίτησης ανήκει αποκλειστικά στον/στην υποψήφιο/α. Η αίτηση επέχει και θέση υπεύθυνης δήλωσης του άρθρου 8 του ν. 1599/1986 και η ανακρίβεια των δηλούμενων στοιχείων επισύρει εκτός από τις προβλεπόμενες ποινικές και διοικητικές κυρώσεις και οριστικό αποκλεισμό του/της υποψηφίου/ας από τη δυνατότητα υποβολής ηλεκτρονικής αίτησης εγγραφής του στους καταλόγους επικουρικού προσωπικού."

Θεωρώ κι εγώ ότι έπρεπε να το κάνουν όπως στις πρηκυρήξεις του ΑΣΕΠ, απλά διόρθωση και μείωση μορίων όχι αποκλεισμό. Αλλά εφόσον αναφέρεται ρητά και αποφασίζουμε να λάβουμε μέρος σε μια διαδικασία, ακολουθούμε τα προβλεπόμενα για την εν λόγω.

Σωστά.Καλώς ή κακώς έτσι είναι η συγκεκριμένη διαδικασία.Στην πρώτη φορά απέκλεισαν άτομα ακόμα και επειδή η βεβαίωση ανεργίας ήταν άνω των 3 ημερών (περιορισμός).Ακραίο αλλά έγινε.Όσον αφορά την προυπηρεσία που αναφέραμε ξανά, ζητούταν βεβαίωση προυπηρεσίας για ΑΣΕΠ που αυτή δεν εκτυπώνεται ηλεκτρονικά.Η βεβαίωση ενσήμων ήταν μη αποδεκτή (αναφερόταν και αυτό στα δικαιολογητικά).Τώρα αν κάποιος κατέθεσε κάτι άλλο πήρε και τη δική του ευθύνη.

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό thourios » Τετ Μαρ 13, 2019 4:35 pm

Θα πω και πάλι. Ακολουθούν τα προβλεπόμενα όπου τους συμφέρει.
Σε λίγο θα στείλουν και υποψήφιους στον εισαγγελέα επειδή δήλωσαν πχ προϋπηρεσία 51 μήνες και όχι 50 μήνες και 22 μέρες.
Υπεύθυνη δήλωση υπογράφουμε σε κάθε διαδικασία συμμετοχής σε προκήρυξη πρόσληψης.

Δεν μπορώ να κατανοήσω τις απόψεις μερικών που θεωρούν την διαδικασία αξιόπιστη και φερέγγυα.
Το άλλο με τον συνδυασμό μορίων αλλά και προτίμησης θέσης αν και έτσι προβλέπεται από την προκήρυξη πόσο δίκαιο μπορεί να είναι;
Τζόκερ παίζουμε;

Εδώ ο άλλος έχει τα περισσότερα μόρια αλλά και πρώτη προτίμηση δεν προσλαμβάνεται γιατί ανανεώθηκε η σύμβαση του ατόμου που ήδη εργάζεται από τα πέρσι.
Αυτό έχει συμβεί και σε μένα. Αν αρχίζεις να το ψάχνεις προφασίζονται διάφορα. Μέχρι και δεν φαινόταν καλά η σφραγίδα σε κάποιο έγγραφο προφασίστηκαν.

:?

ela_aleko
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 20, 2014 9:26 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό ela_aleko » Πέμ Μαρ 14, 2019 8:47 pm

christina1986 έγραψε:Παιδιά πραγματικά δεν ξέρω τι συμβαίνει με τους πίνακες κατάταξης βλέπω οτι έχουν πάρει άτομα στην ειδικότητά μου τα οποία είναι αρκετά πιο κάτω στην κατάταξη απο εμένα κ είχαν βάλει τον συγκεκριμένο φορέα σαν 6η επιλογή κ έχουν πρόσληψη αυτη τη στιγμή κ εγώ κ όλα τα υπόλοιπα παιδιά που ήμασταν απο τους πρώτους κ είχαμε τον συγκεκριμένο φορέα σαν 1η επιλογή τίποτα...... Ας μου πει κάποιος τι γίνεται γιατί αυτό μου φαίνεται αρκετά περίεργο.....


H 1η ΥΠΕ έχει σοβαρότατο πρόβλημα!! Δεν ξέρω αν ανήκεις σε αυτήν ή όχι, αλλά στην 1η ΥΠΕ οι άνθρωποι έχουν πρόβλημα... στέλνουν τις επιστολές πρόσληψης σε λάθος διευθύνσεις για να μην πηγαίνει ο κόσμος για δουλειά. Έτυχε και σ΄εμένα και στον αδερφό μου και σε γνωστό μου! Πήγα από κει και έγινε χαμός για να μας πουν τελικά σ' εμένα "συγνώμη λάθος", στον αδερφό μου ότι ξέχασαν να το στείλουν με τα συστημένα και στον γνωστό μου ότι δεν πρόλαβαν (ενώ είχε περάσει 1,5 μήνας από την έκδοση της απόφασης).. Επίσης, όταν με τα πολλά έπιασα δουλειά, μιλώντας με άλλους επικουρικούς μου ανέφεραν ότι επάνω στο φάκελο που τους έστειλαν είχε 2-3 διευθύνσεις από διαφορετικά άτομα.. ότι να ναι, οι άνθρωποι δεν ενδιαφέρονται για το αν είμαστε σε ανεργία και ψάχνουμε απεγνωσμένα για δουλειά, δεν θέλουν να προσλαμβάνονται επικουρικοί και κάνουν τα πάντα για να μην πηγαίνουν οι άνθρωποι για δουλειά..

ela_aleko
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 20, 2014 9:26 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό ela_aleko » Πέμ Μαρ 14, 2019 8:52 pm

Παιδιά πολύ sos!!!!!!
Όσοι βλέπετε ότι έχουν πάρει τους επόμενους από εσάς αλλά δεν έχετε λάβει συστημένο να ψάξετε στη διαύγεια αν έχει βγει απόφαση για εσάς ή να πάτε στην ΥΠΕ και να ψάξετε.. έχουν γίνει πάρα πολλά λάθη στην αποστολή των αποφάσεων με τις διευθύνσεις

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό sotinela » Πέμ Μαρ 21, 2019 1:58 pm

παιδια καλημερα. γνωριζει καποιος αν οι συμβασεις που ληγουνε τελος Μαιου στους επικουρικους αν θα ξανα παρουνε παραταση;;;;;;;

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό melimeli » Πέμ Μαρ 21, 2019 2:55 pm

sotinela έγραψε:παιδια καλημερα. γνωριζει καποιος αν οι συμβασεις που ληγουνε τελος Μαιου στους επικουρικους αν θα ξανα παρουνε παραταση;;;;;;;


Δεν το γνωρίζω από κάπου έγκυρα αλλά νομίζω ότι, επειδή η 2κ/2019 που αναμένεται είναι ουσιαστικά γι' αυτούς τους παλιούς επικουρικούς και στην πραγματικότητα είναι προκήρυξη των θέσεων τους, θα τους ανανεώσουν μέχρι οι θέσεις να καλυφθούν από το μόνιμο προσωπικό (τους ίδιους δηλαδή!) με το πρόσχημα να μη μείνουν κενές μέχρι τότε.

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Παρ Μαρ 22, 2019 6:41 am

melimeli έγραψε:
sotinela έγραψε:παιδια καλημερα. γνωριζει καποιος αν οι συμβασεις που ληγουνε τελος Μαιου στους επικουρικους αν θα ξανα παρουνε παραταση;;;;;;;


Δεν το γνωρίζω από κάπου έγκυρα αλλά νομίζω ότι, επειδή η 2κ/2019 που αναμένεται είναι ουσιαστικά γι' αυτούς τους παλιούς επικουρικούς και στην πραγματικότητα είναι προκήρυξη των θέσεων τους, θα τους ανανεώσουν μέχρι οι θέσεις να καλυφθούν από το μόνιμο προσωπικό (τους ίδιους δηλαδή!) με το πρόσχημα να μη μείνουν κενές μέχρι τότε.

Κι εγώ το ίδιο πιστεύω ότι θα γίνει.Ότι θα πάρουν και άλλη μέχρι την έκδοση των αποτελεσμάτων.Όμως κάτι επίσημο δεν υπάρχει ακόμα.Σε ένα μήνα θα είναι πιο ξεκάθαρο το τοπίο.

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό sotinela » Τρί Απρ 16, 2019 12:10 am

κανένα νεο για τις παρατάσεις υπάρχει παιδία; λέτε να μην τους ανανεωθούν οι συμβάσεις αυτη τη φόρα λόγω της 2κ;;

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Τρί Απρ 16, 2019 8:01 am

:!:
sotinela έγραψε:κανένα νεο για τις παρατάσεις υπάρχει παιδία; λέτε να μην τους ανανεωθούν οι συμβάσεις αυτη τη φόρα λόγω της 2κ;;

Καλημέρα!Κανένα νέο για παρατάσεις προς το παρόν.Νομίζω μέχρι τις 10 του επόμενου μήνα θα γνωρίζουμε σίγουρα αν θα πάρουν ή όχι.Αλλά εφόσον ήδη τρέχει η προκήρυξη δε χρειάζεται νομίζω επιπλέον χρόνος.Τα αποτελέσματα θα βγούν με το νέο σύστημα άρα δε θ' αργήσουν πολύ.

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό sotinela » Τρί Απρ 16, 2019 2:18 pm

NSSN έγραψε::!:
sotinela έγραψε:κανένα νεο για τις παρατάσεις υπάρχει παιδία; λέτε να μην τους ανανεωθούν οι συμβάσεις αυτη τη φόρα λόγω της 2κ;;

Καλημέρα!Κανένα νέο για παρατάσεις προς το παρόν.Νομίζω μέχρι τις 10 του επόμενου μήνα θα γνωρίζουμε σίγουρα αν θα πάρουν ή όχι.Αλλά εφόσον ήδη τρέχει η προκήρυξη δε χρειάζεται νομίζω επιπλέον χρόνος.Τα αποτελέσματα θα βγούν με το νέο σύστημα άρα δε θ' αργήσουν πολύ.


και εγω πιστεύω οτι τα αποτελέσματα της 2κ θα βγούν πολύ γρήγορα οπότε μήπως δεν ανανεωθούν οι ηδη μόνιμοι επικουρικοι.. μακάρι μπας και ανοίξει θέση στο νοσοκομείο που έκανα αίτηση. αχ. σε ευχαριστω για την απάντηση πάντως

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Τρί Απρ 16, 2019 2:50 pm

sotinela έγραψε:
NSSN έγραψε::!:
sotinela έγραψε:κανένα νεο για τις παρατάσεις υπάρχει παιδία; λέτε να μην τους ανανεωθούν οι συμβάσεις αυτη τη φόρα λόγω της 2κ;;

Καλημέρα!Κανένα νέο για παρατάσεις προς το παρόν.Νομίζω μέχρι τις 10 του επόμενου μήνα θα γνωρίζουμε σίγουρα αν θα πάρουν ή όχι.Αλλά εφόσον ήδη τρέχει η προκήρυξη δε χρειάζεται νομίζω επιπλέον χρόνος.Τα αποτελέσματα θα βγούν με το νέο σύστημα άρα δε θ' αργήσουν πολύ.


και εγω πιστεύω οτι τα αποτελέσματα της 2κ θα βγούν πολύ γρήγορα οπότε μήπως δεν ανανεωθούν οι ηδη μόνιμοι επικουρικοι.. μακάρι μπας και ανοίξει θέση στο νοσοκομείο που έκανα αίτηση. αχ. σε ευχαριστω για την απάντηση πάντως

Τίποτα.Να είσαι καλά και καλή επιτυχία!

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό sotinela » Τρί Απρ 16, 2019 10:43 pm

NSSN έγραψε:
sotinela έγραψε:
NSSN έγραψε::!:
Καλημέρα!Κανένα νέο για παρατάσεις προς το παρόν.Νομίζω μέχρι τις 10 του επόμενου μήνα θα γνωρίζουμε σίγουρα αν θα πάρουν ή όχι.Αλλά εφόσον ήδη τρέχει η προκήρυξη δε χρειάζεται νομίζω επιπλέον χρόνος.Τα αποτελέσματα θα βγούν με το νέο σύστημα άρα δε θ' αργήσουν πολύ.


και εγω πιστεύω οτι τα αποτελέσματα της 2κ θα βγούν πολύ γρήγορα οπότε μήπως δεν ανανεωθούν οι ηδη μόνιμοι επικουρικοι.. μακάρι μπας και ανοίξει θέση στο νοσοκομείο που έκανα αίτηση. αχ. σε ευχαριστω για την απάντηση πάντως

Τίποτα.Να είσαι καλά και καλή επιτυχία!


σε ευχαριστώ. και σε σένα ο,τι καλύτερο


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες