ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
Stefdem
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 17, 2019 6:18 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό Stefdem » Πέμ Φεβ 28, 2019 5:18 pm

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να μάθω για 2η ΥΠΕ. Προσλαμβάνουν κόσμο και ειδικά ΠΕ διοικητικούς? Γιατί μου φαίνεται κυρίως ΥΕ καθαριστές παίρνουν. Ενημερώνομαι από Διαύγεια, αλλά δε βλέπω φως. Καλή συνέχεια σε όλους.

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό melimeli » Παρ Μαρ 01, 2019 3:20 pm

Από ότι είδα κι εγώ στη διαύγεια, τις τελευταίες 2 μέρες η 1η ΥΠΕ έχει εκδόσει πολλές αποφάσεις πρόσληψης για ΥΕ προσωπικό καθαρισμού. Τι να πω, μόνο καθαριστές χρειάζονται; :roll:

tx2008
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Σεπ 24, 2018 8:41 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό tx2008 » Παρ Μαρ 01, 2019 8:39 pm

και εγώ από τι βλέπω για την 3υπε μόνο καθαρίστριες προσλαμβάνουν . Μα πόσες χρειάζονται τελικά?

nikos64
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Δευ Οκτ 08, 2018 1:39 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό nikos64 » Τετ Μαρ 06, 2019 7:40 pm

tx2008 έγραψε:και εγώ από τι βλέπω για την 3υπε μόνο καθαρίστριες προσλαμβάνουν . Μα πόσες χρειάζονται τελικά?



Πολύ.....βρομιά στο δημόσιο.

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό thourios » Πέμ Μαρ 07, 2019 9:59 am

Προς ενημέρωση
Έχουν γίνει καταγγελίες στο ΑΣΕΠ και αιτήσεις θεραπείας αφού το 98% των προσληφθέντων στο ΔΕ Φυλακτικό προσωπικό δεν διαθέτει τα τυπικά προσόντα αλλά μόνο άδεια εργασίας προσωπικού παροχής υπηρεσιών ιδιωτικής Επιχείρησης Παροχής Υπηρεσιών Ασφαλείας. (Αλήθεια σε ποιες ιδιωτικές επιχείρησες αναφέρεται αφού εργοδότης είναι το δημόσιο;) Αυτό βέβαια είναι ένα άλλο θέμα.
Το ίδιο το Υπουργείο παραδέχεται ότι έγιναν τέτοιες προσλήψεις και ότι το θέμα προέκυψε με την εκ παραδρομής
λανθασμένη εγγραφή στο προσοντολόγιο.
Αναμένεται η απόφαση του ΑΣΕΠ και αν θα εφαρμοσθεί στην τελική. Το Υπουργείο Υγείας σε άλλες αποφάσεις του ΑΣΕΠ που αφορούν ΣΟΧ δεν έχει συμμορφωθεί

christina1986
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Δευ Ιαν 01, 2018 11:00 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό christina1986 » Δευ Μαρ 11, 2019 11:17 am

Παιδιά πραγματικά δεν ξέρω τι συμβαίνει με τους πίνακες κατάταξης βλέπω οτι έχουν πάρει άτομα στην ειδικότητά μου τα οποία είναι αρκετά πιο κάτω στην κατάταξη απο εμένα κ είχαν βάλει τον συγκεκριμένο φορέα σαν 6η επιλογή κ έχουν πρόσληψη αυτη τη στιγμή κ εγώ κ όλα τα υπόλοιπα παιδιά που ήμασταν απο τους πρώτους κ είχαμε τον συγκεκριμένο φορέα σαν 1η επιλογή τίποτα...... Ας μου πει κάποιος τι γίνεται γιατί αυτό μου φαίνεται αρκετά περίεργο.....

epad
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 10, 2019 6:55 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό epad » Δευ Μαρ 11, 2019 11:06 pm

Μήπως ξέρει κάποιος οι ενστασεις από ποιον κρίνονται ; από τον ΑΣΕΠ ή από την ΥΠΕ;

player74
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τρί Φεβ 20, 2018 6:10 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό player74 » Τρί Μαρ 12, 2019 2:53 am

christina1986 έγραψε:Παιδιά πραγματικά δεν ξέρω τι συμβαίνει με τους πίνακες κατάταξης βλέπω οτι έχουν πάρει άτομα στην ειδικότητά μου τα οποία είναι αρκετά πιο κάτω στην κατάταξη απο εμένα κ είχαν βάλει τον συγκεκριμένο φορέα σαν 6η επιλογή κ έχουν πρόσληψη αυτη τη στιγμή κ εγώ κ όλα τα υπόλοιπα παιδιά που ήμασταν απο τους πρώτους κ είχαμε τον συγκεκριμένο φορέα σαν 1η επιλογή τίποτα...... Ας μου πει κάποιος τι γίνεται γιατί αυτό μου φαίνεται αρκετά περίεργο.....


πρόσεξε μήπως διαβάζεις λάθος τον πίνακα. αν καποιος έχει προσληφθεί αναγράφετε και στις 6 επιλογές του.
εννοω να έχει προσληφθεί κανονικά στην 1η επιλογή κι εσύ να μπορεί να βλέπεις πρόσληψη εκεί που κοίταξες κι έχει την 6η του επιλογή αλλά δεν είδες στις παρατηρήσεις σε ποιον φορέα έχει γίνει η πρόσληψη η οποία πρέπει να αντιστοιχεί στην επιλογή του (φορέας προσλήψεις = παρατηρήσεις).

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό thourios » Τρί Μαρ 12, 2019 9:24 am

epad έγραψε:Μήπως ξέρει κάποιος οι ενστασεις από ποιον κρίνονται ; από τον ΑΣΕΠ ή από την ΥΠΕ;


Έχω πει από την αρχή ότι η διαδικασία δεν είναι και τόσο ξεκάθαρη και κάπου μπάζει αν διαβάσει κάποιος το ΦΕΚ.
Η διαδικασία επιλογής είναι εκτός ΑΣΕΠ και όπως λέει η προκήρυξη ένσταση γίνεται μόνο μέσα από δέκα μέρες αφού βγουν οι πίνακες αποτελεσμάτων ως προς τα μόρια. Αυτό όμως έχει γίνει προ πολλού. Μετά άρχισε η επιλογή των υποψηφίων αφού βγήκαν νέοι πίνακες κατάταξης με τα νέα μόρια. Οπότε έχει ξεπεραστεί το χρονικό διάστημα αυτό. Το ΑΣΕΠ δεχόταν βέβαια αιτήσεις θεραπείας όπως είπε και έχει γνώση το τι έχει συμβεί σε κάποιες περιπτώσεις.

Δεν είναι μόνο όμως τα μόρια είναι και το προσοντολόγιο. Επίσης και η προϋπηρεσία. Σε κάποιες περιπτώσεις ελήφθη υπόψη πριν την λήψη του βασικού τίτλου σπουδών και υπήρξαν και άλλα θέματα. Απερρίφθησαν άτομα επειδή δεν προσκόμισαν βεβαίωση ασφαλιστικού φορέα ενώ είχαν εργασθεί και είχαν προϋπηρεσία μόνο στο Δημόσιο. Προσκόμισαν μόνο πχ τις βεβαιώσεις προϋπηρεσίας από τις δημόσιες υπηρεσίας που είχαν εργασθεί. (Αυτό ισχέι σε προκηρύξεις του ΑΣΕΠ)
Σε κάποιες άλλες περιπτώσεις η εκτύπωση ενσήμων από την ιστοσελίδα του ΕΦΚΑ δεν έγινε αποδεκτή γιατί δεν ήταν πρωτότυπη. (Ο υποψήφιος δεν προσκόμισε μαζί με τις βεβαιώσεις προϋπηρεσίας δημοσίου φορέα και βεβαίωση για χρήση ΑΣΕΠ) Έγιναν και άλλα ευτράπελα και το θέμα δεν πήρε την δημοσιότητα που θα έπρεπε.

Στο μεταξύ την επιλογή την έκαναν άτομα που δεν έχουν ασχοληθεί ποτέ με τέτοιες διαδικασίες. Άνθρωποι που δεν έχουν σχέση με την διοίκηση. Στις επιτροπές υπήρχαν ακτινολόγοι, νοσηλεύτριες που είχαν πάρει απόσπαση για αυτόν τον λόγο. Οπότε κάποιες παράτυπες προσλήψεις δεν έγιναν εσκεμμένα χωρίς σε κάποιες περιπτώσεις να αποκλείεται και αυτό.
Η άποψη μου είναι ότι όποιος έκανε την ένσταση σε κάποια ΥΠΕ καλό θα ήταν να κοινοποιούσε το ίδιο έγγραφο και στο ΑΣΕΠ.
Δεν υπήρχε άλλη επιλογή.

christina1986
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Δευ Ιαν 01, 2018 11:00 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό christina1986 » Τρί Μαρ 12, 2019 11:06 am

Εχεις δικιο δεν το ηξερα ναι ειναι κ στις υπόλοιπες επιλογες του επιλεγμενος.....
Σε ευχαριστώ πάντως...

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Τρί Μαρ 12, 2019 12:13 pm

Όσον αφορά την προυπηρεσία αναφερόταν ότι σε κάθε περίπτωση χρειάζεται βεβαίωση προυπηρεσίας ασφαλιστικού φορέα (για ΑΣΕΠ) και παράλληλα βεβαίωση προυπηρεσίας από τον κάθε εργοδότη.Το να παρέλειψε κάποιος τη βεβαίωση ασφαλιστικού φορέα είναι έλλειψη δικαιολογητικού.Κάθε διαδικασία είναι διαφορετική, το ότι στις προκηρύξεις ΑΣΕΠ γίνεται κι έτσι δε σημαίνει ότι θα γίνεται αποδεκτό ακόμα και σε περιπτώσεις που ζητείται κάτι διαφορετικό.

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό thourios » Τρί Μαρ 12, 2019 2:05 pm

Με αυτή την λογική δεν υφίσταται ένσταση στην Ανεξάρτητη Αρχή (ΑΣΕΠ)
Δεν μπορούμε να ισχυριζόμαστε όπου μας συμφέρει τι λέει η προκήρυξη και κάπου αλλού όχι.

Όσον αναφορά το Φυλακτικό Προσωπικό που με ενδιέφερε αναφερόταν ως υποχρεωτικά προσόντα
1) Πιστοποίηση του ΕΟΠΠΕΠ συγκεκριμένων ειδικοτήτων και
2) της σχετικής άδεια εργασίας από το ΚΕΜΕΑ.

Τελικά προσελήφθησαν άτομα μόνο με την άδεια εργασίας χωρίς να κατέχουν δηλαδή όλα τα κύρια προσόντα.
Δεν τηρήθηκαν αυτά που αναφέρει η προκήρυξη.

epad
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 10, 2019 6:55 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό epad » Τρί Μαρ 12, 2019 4:22 pm

Την ένσταση την έστειλα μονο στον ΑΣΕΠ εντος της προθεσμίας υποβολής ενστάσεων αλλά δεν έχω καμμία ενημέρωση από τότε. Για αίτηση θεραπείας δεν ήξερα ότι μπορούσαμε να κάνουμε, στην ΥΠΕ που ρώτησα μόνο για ένσταση με ενημέρωσαν. Έχει κάνει κάποιος αίτηση θεραπείας ή ένσταση και έχει πάρει απαντηση;

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Τρί Μαρ 12, 2019 5:46 pm

thourios έγραψε:Με αυτή την λογική δεν υφίσταται ένσταση στην Ανεξάρτητη Αρχή (ΑΣΕΠ)
Δεν μπορούμε να ισχυριζόμαστε όπου μας συμφέρει τι λέει η προκήρυξη και κάπου αλλού όχι.

Όσον αναφορά το Φυλακτικό Προσωπικό που με ενδιέφερε αναφερόταν ως υποχρεωτικά προσόντα
1) Πιστοποίηση του ΕΟΠΠΕΠ συγκεκριμένων ειδικοτήτων και
2) της σχετικής άδεια εργασίας από το ΚΕΜΕΑ.

Τελικά προσελήφθησαν άτομα μόνο με την άδεια εργασίας χωρίς να κατέχουν δηλαδή όλα τα κύρια προσόντα.
Δεν τηρήθηκαν αυτά που αναφέρει η προκήρυξη.

Για το Φυλακτικό Προσωπικό έχεις δίκιο απόλυτο και να κάνετε αίτηση θεραπείας οι ενδιαφερόμενοι εάν έχετε τη δυνατότητα.Αλλά για τα απαιτούμενα δικαιολογητικά σωστά και έπραξαν.Εφόσον ζητούταν βεβαίωση ασφαλιστικού φορέα η κατάθεσή της ήταν υποχρεωτική.Αν ήταν να δεχτούνε τις αιτήσεις χωρίς αυτό το έγγραφο, θα έπρεπε να δεχτούνε και αιτήσεις χωρίς τις 2 υπεύθυνες δηλώσεις και γενικά όλες τις αιτήσεις με παραλείψεις.

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό thourios » Τρί Μαρ 12, 2019 6:49 pm

epad έγραψε:Την ένσταση την έστειλα μονο στον ΑΣΕΠ εντος της προθεσμίας υποβολής ενστάσεων αλλά δεν έχω καμμία ενημέρωση από τότε. Για αίτηση θεραπείας δεν ήξερα ότι μπορούσαμε να κάνουμε, στην ΥΠΕ που ρώτησα μόνο για ένσταση με ενημέρωσαν. Έχει κάνει κάποιος αίτηση θεραπείας ή ένσταση και έχει πάρει απαντηση;


Ένσταση ως προς τα μόρια έκανες; Συμπλήρωσες δηλαδή το έντυπο που είχαν αναρτήσει στο site του Λοιπού Προσωπικού;
Πλήρωσες παράβολο;
Αν είχες πέραν αυτού άλλες αμφιβολίες πχ για άτομα που προσελήφθησαν παράτυπα τότε έκανες αίτηση θεραπείας χωρίς να πληρώσεις τα παράβολο που πληρώνεις σε κανονική ένσταση του ΑΣΕΠ

Πχ. Στην 1η ΥΠΕ βγήκε ο πρώτος πίνακας με τα μόρια. Μετά έβγαλαν άλλον διορθωμένο ως προς τα μόρια. Ακολούθησε άλλος πίνακας με τα ονόματα και με αιτιολογία απόρριψης. Στο σημείο αυτό είχε περάσει η ημερομηνία που μπορούσε κάποιος να υποβάλλει την ένσταση όπως έλεγε η προκήρυξη. (Εδώ σε αυτήν την φάση το ΑΣΕΠ δεχόταν την αίτηση θεραπείας) Μετά την ίδια μέρα κατέβασαν τον πίνακα και ανέβασαν πάλι άλλον χωρίς τα ονόματα. Δεν ξέρουμε βέβαια τι απάντηση μπορεί να δώσει το ΑΣΕΠ σε αίτηση θεραπείας.
Πολύ πιθανόν να πει: Δεν είμαστε αρμόδιοι για την συγκεκριμένη διαδικασία πρόσληψης αφού δεν εμπίπτει στις προκηρύξεις ΣΟΧ κτλ.
Περιμένω και εγώ από περιέργεια να δω τι θέση θα πάρει.

Μετά από όλα αυτά δεν νομίζω κατά την άποψη μου να ήταν και να είναι τόσο φερέγγυα η διαδικασία.
:?


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες