Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Θέσεις εργασίας, επικαιρότητα, απόψεις.
JohnyMnemonic
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 645
Εγγραφή: Τετ Οκτ 01, 2014 12:06 am

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό JohnyMnemonic » Παρ Φεβ 01, 2019 10:56 am

JohnyMnemonic έγραψε:
sotinela έγραψε:Βγηκε ΦΕΚ γιa 251 θεσεις ΙΔΑΧ στο Ανοιχτο Πανεπιστημιο και μαντεψτε.... στο ΦΕΚ αναφερεται ρητα οτι για τις θεσεις ΠΕ και απαιτείται
ως πρόσθετο προσόν διορισμού, η εμπειρία τουλάχιστον εικοσιτεσσάρων
(24) μηνών σε θέματα διοικητικής και τεχνικής υποστήριξης εξ αποστάσεως προγραμμάτων που παρέχουν τίτλο
σπουδών πανεπιστημιακής εκπαίδευσης.


Καταλαβατε οτι πανε να μονιμοποιησουνε τους ηδη υπηρετουντες ΙΔΟΧ του ΕΑΠ;;;;

Το εχω ξαναπει και αλλη φορα. Τερμα οι αξιοκρατικες προκηρυξεις στο ΔΗΜΟΣΙΟ. Μονον οσοι εχουνε φωτογραφικη εμπειρια θα μπαινουνε. Κατι αναλογο με το παλιο 24μηνο που μολις το συμπληρωνες γινοσουνα ΙΔΑΧ ή μονιμος. Πλεον κανενας απλος πολιτης με εμπειρια εκτος του δημοσιου και ειδικα του φορεα που βγαζει τη προκηρυξη δε θα εχει πιθανοτητα διορισμου. Πρωτη φορα αριστερα και στο ΑΣΕΠ. τι να πω...

το φεκ ειναι αριθμ 163 τεύχος δευτερο, 30/1/2019

Πλάκα πλάκα έχουμε και λέμε πλέον:
3κ/2018 φωτογραφική,9κ/2018 φωτογραφική, Κελπνο φωτογραφική, βοήθεια στο σπίτι φωτογραφική, ΚΕΠ φωτογραφική, ανοιχτό Πανεπιστήμιο φωτογραφική, επικουρικό προσωπικό φωτογραφική, ΟΑΕΔ ψιλοφωτογραφικη (όχι 100%)
Δεν ξέρω αν μου ξεφεύγει τίποτα άλλο... Αυτά προς το παρον ποιος ξέρει τι άλλο θα δούμε μέχρι τις εκλογές...
Μην ελπίζετε ότι ο Κούλης θα φέρει την αξιοκρατία. Αυτοί είναι οι πρώτοι διδαξαντες.. το πρόβλημα είναι γενικό. Αν δεν μπορεί άρθρο στο Σύνταγμα που να απαγορεύει τις κάθε είδους προσαυξήσεις δεν υπάρχει σωτηρία για το πόπολο.

Συγγνώμη ξέχασα και την προκλητικά φωτογραφική προκήρυξη για τα νοσοκομεία

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό sotinela » Παρ Φεβ 01, 2019 3:02 pm

JohnyMnemonic έγραψε:
sotinela έγραψε:Βγηκε ΦΕΚ γιa 251 θεσεις ΙΔΑΧ στο Ανοιχτο Πανεπιστημιο και μαντεψτε.... στο ΦΕΚ αναφερεται ρητα οτι για τις θεσεις ΠΕ και απαιτείται
ως πρόσθετο προσόν διορισμού, η εμπειρία τουλάχιστον εικοσιτεσσάρων
(24) μηνών σε θέματα διοικητικής και τεχνικής υποστήριξης εξ αποστάσεως προγραμμάτων που παρέχουν τίτλο
σπουδών πανεπιστημιακής εκπαίδευσης.


Καταλαβατε οτι πανε να μονιμοποιησουνε τους ηδη υπηρετουντες ΙΔΟΧ του ΕΑΠ;;;;

Το εχω ξαναπει και αλλη φορα. Τερμα οι αξιοκρατικες προκηρυξεις στο ΔΗΜΟΣΙΟ. Μονον οσοι εχουνε φωτογραφικη εμπειρια θα μπαινουνε. Κατι αναλογο με το παλιο 24μηνο που μολις το συμπληρωνες γινοσουνα ΙΔΑΧ ή μονιμος. Πλεον κανενας απλος πολιτης με εμπειρια εκτος του δημοσιου και ειδικα του φορεα που βγαζει τη προκηρυξη δε θα εχει πιθανοτητα διορισμου. Πρωτη φορα αριστερα και στο ΑΣΕΠ. τι να πω...

το φεκ ειναι αριθμ 163 τεύχος δευτερο, 30/1/2019

Πλάκα πλάκα έχουμε και λέμε πλέον:
3κ/2018 φωτογραφική,9κ/2018 φωτογραφική, Κελπνο φωτογραφική, βοήθεια στο σπίτι φωτογραφική, ΚΕΠ φωτογραφική, ανοιχτό Πανεπιστήμιο φωτογραφική, επικουρικό προσωπικό φωτογραφική, ΟΑΕΔ ψιλοφωτογραφικη (όχι 100%)
Δεν ξέρω αν μου ξεφεύγει τίποτα άλλο... Αυτά προς το παρον ποιος ξέρει τι άλλο θα δούμε μέχρι τις εκλογές...
Μην ελπίζετε ότι ο Κούλης θα φέρει την αξιοκρατία. Αυτοί είναι οι πρώτοι διδαξαντες.. το πρόβλημα είναι γενικό. Αν δεν μπορεί άρθρο στο Σύνταγμα που να απαγορεύει τις κάθε είδους προσαυξήσεις δεν υπάρχει σωτηρία για το πόπολο.



Η 9Κ/2018 γιατι ητανε φωτογραφικη βρε;;;;;
Δεν ζηταγε ειδικη εμπειρια

JohnyMnemonic
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 645
Εγγραφή: Τετ Οκτ 01, 2014 12:06 am

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό JohnyMnemonic » Παρ Φεβ 01, 2019 7:48 pm

sotinela έγραψε:
JohnyMnemonic έγραψε:
sotinela έγραψε:Βγηκε ΦΕΚ γιa 251 θεσεις ΙΔΑΧ στο Ανοιχτο Πανεπιστημιο και μαντεψτε.... στο ΦΕΚ αναφερεται ρητα οτι για τις θεσεις ΠΕ και απαιτείται
ως πρόσθετο προσόν διορισμού, η εμπειρία τουλάχιστον εικοσιτεσσάρων
(24) μηνών σε θέματα διοικητικής και τεχνικής υποστήριξης εξ αποστάσεως προγραμμάτων που παρέχουν τίτλο
σπουδών πανεπιστημιακής εκπαίδευσης.


Καταλαβατε οτι πανε να μονιμοποιησουνε τους ηδη υπηρετουντες ΙΔΟΧ του ΕΑΠ;;;;

Το εχω ξαναπει και αλλη φορα. Τερμα οι αξιοκρατικες προκηρυξεις στο ΔΗΜΟΣΙΟ. Μονον οσοι εχουνε φωτογραφικη εμπειρια θα μπαινουνε. Κατι αναλογο με το παλιο 24μηνο που μολις το συμπληρωνες γινοσουνα ΙΔΑΧ ή μονιμος. Πλεον κανενας απλος πολιτης με εμπειρια εκτος του δημοσιου και ειδικα του φορεα που βγαζει τη προκηρυξη δε θα εχει πιθανοτητα διορισμου. Πρωτη φορα αριστερα και στο ΑΣΕΠ. τι να πω...

το φεκ ειναι αριθμ 163 τεύχος δευτερο, 30/1/2019

Πλάκα πλάκα έχουμε και λέμε πλέον:
3κ/2018 φωτογραφική,9κ/2018 φωτογραφική, Κελπνο φωτογραφική, βοήθεια στο σπίτι φωτογραφική, ΚΕΠ φωτογραφική, ανοιχτό Πανεπιστήμιο φωτογραφική, επικουρικό προσωπικό φωτογραφική, ΟΑΕΔ ψιλοφωτογραφικη (όχι 100%)
Δεν ξέρω αν μου ξεφεύγει τίποτα άλλο... Αυτά προς το παρον ποιος ξέρει τι άλλο θα δούμε μέχρι τις εκλογές...
Μην ελπίζετε ότι ο Κούλης θα φέρει την αξιοκρατία. Αυτοί είναι οι πρώτοι διδαξαντες.. το πρόβλημα είναι γενικό. Αν δεν μπορεί άρθρο στο Σύνταγμα που να απαγορεύει τις κάθε είδους προσαυξήσεις δεν υπάρχει σωτηρία για το πόπολο.



Η 9Κ/2018 γιατι ητανε φωτογραφικη βρε;;;;;
Δεν ζηταγε ειδικη εμπειρια

Συγγνώμη δικό μου λάθος

Groin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Φεβ 08, 2019 10:00 pm

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό Groin » Κυρ Φεβ 10, 2019 9:14 am

Και να τονίσω μια άλλη αδικία: σε όλες τις προκηρύξεις, στη θέση των ΤΕ & ΠΕ λογιστών βάζουν κ άσχετα πτυχία, όπως εμπορίας κ διαφήμισης, διοίκηση επιχειρήσεων κλπ. κ όχι μόνο Λογιστικής και Οικονομικά! Για αυτή την αδικία μπορούμε να κάνουμε προσφυγή, ή μήπως δε θέλετε γιατί έτσι βολεύει τους περισσότερους? Δηλ: Α, είμαστε θύματα, να προσφύγουμε για την ειδική εμπειρία. Για τα άσχετα πτυχία στη θέση των λογιστών δε μας συμφέρει για να μπούμε από κει έστω για δουλειά γιατί μέσω άσχετων σχολών βγάζαμε κατά Μ.Ο. πολύ μεγαλύτερους βαθμούς. Ο,τι μας συμφέρει δηλ. Αυτό το λάθος το καταγγέλλω, το άλλο όχι. Μη μου πει κάποιος ότι είναι δικαίωμά τους κ όποιον θέλουν θα προσλάβουν, γιατί το ίδιο ισχύει με την ειδική εμπειρία, ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΛΟΥΝ ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΟΥΝ.

mylw
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Πέμ Απρ 05, 2007 5:28 pm

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό mylw » Τρί Φεβ 12, 2019 2:47 pm

Groin έγραψε:Και να τονίσω μια άλλη αδικία: σε όλες τις προκηρύξεις, στη θέση των ΤΕ & ΠΕ λογιστών βάζουν κ άσχετα πτυχία, όπως εμπορίας κ διαφήμισης, διοίκηση επιχειρήσεων κλπ. κ όχι μόνο Λογιστικής και Οικονομικά! Για αυτή την αδικία μπορούμε να κάνουμε προσφυγή, ή μήπως δε θέλετε γιατί έτσι βολεύει τους περισσότερους? Δηλ: Α, είμαστε θύματα, να προσφύγουμε για την ειδική εμπειρία. Για τα άσχετα πτυχία στη θέση των λογιστών δε μας συμφέρει για να μπούμε από κει έστω για δουλειά γιατί μέσω άσχετων σχολών βγάζαμε κατά Μ.Ο. πολύ μεγαλύτερους βαθμούς. Ο,τι μας συμφέρει δηλ. Αυτό το λάθος το καταγγέλλω, το άλλο όχι. Μη μου πει κάποιος ότι είναι δικαίωμά τους κ όποιον θέλουν θα προσλάβουν, γιατί το ίδιο ισχύει με την ειδική εμπειρία, ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΛΟΥΝ ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΟΥΝ.

Από διοίκηση επιχ και εμπορίας και διαφήμισης μπορείς να βγάλεις άδεια άσκησης επαγγέλματος λογιστή. το έγκλημα που γίνεται είναι στις θέσεις διοικητικού, διοικητικού λογιστικού όπου γίνονται δεκτά (πλέον) όλα τα πτυχία ΤΕ. πχ τελείωσε κάποιος βρεφονηπιοκόμος και μπορεί να κάνει αίτηση. Απαράδεκτο κατ εμέ. Αυτό δεν είναι ισότητα είναι αδικία...

Groin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Φεβ 08, 2019 10:00 pm

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό Groin » Πέμ Φεβ 14, 2019 9:19 am

Τα διοικητικά λογιστικά ας είναι γενικά πτυχία. Η εξειδίκευση στα ΤΕ & ΠΕ Λογιστικής πρέπει να είναι οι ανάλογες εξειδικευμένες σχολές. Αλλιώς αφού κάνουν τόσα μαθήματα πληροφορικής, ας κάνουν κ για θέσεις πληροφορικαριων. Αλλά δεν είναι σωστό.

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό NSSN » Παρ Φεβ 15, 2019 3:39 pm

Groin έγραψε:Τα διοικητικά λογιστικά ας είναι γενικά πτυχία. Η εξειδίκευση στα ΤΕ & ΠΕ Λογιστικής πρέπει να είναι οι ανάλογες εξειδικευμένες σχολές. Αλλιώς αφού κάνουν τόσα μαθήματα πληροφορικής, ας κάνουν κ για θέσεις πληροφορικαριων. Αλλά δεν είναι σωστό.

Ούτε τα Διοικητικά είναι σωστά.Ο καθένας στην ειδικότητά του.Δηλαδή όποιος έχει τελειώσει σχολή Οικονομίας-Διοίκησης το πτυχίο του σε σχέση με τη θέση μετράει όπως του ιχθυολόγου π.χ.?Άμα απασχολείται ο ιχθυολόγος ως Διοικητικός ας πάνε οι της Διοίκησης Επιχειρήσεων να απασχοληθούν στις ιχθυοκαλλιέργειες κ.λπ. Και αυτός που είπες με τα πολλά μαθήματα Πληροφορικής να προσληφθεί ως Πληροφορικάριος.

mylw
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Πέμ Απρ 05, 2007 5:28 pm

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό mylw » Παρ Μαρ 08, 2019 4:58 pm

https://www.asep.gr/webcenter/portal/as ... sgurhpn_42
Ελα βγήκαν οι θέσεις

PrincessK
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 30, 2019 1:29 pm

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό PrincessK » Κυρ Απρ 07, 2019 6:45 pm

Mr.Green έγραψε:Αυτό που είπα κι αυτό που ισχύει είναι το εξής και είναι σαφέστατο:
α) Διαφωνώ με μία διαδικασία, αλλά συμμετέχω, καθώς ποτέ δεν ξέρεις...
β) Όσο δεν με καλούν, μιλάω για στημένους διαγωνισμούς και για εξυπηρέτηση κομματικού στρατού.
γ) Μόλις με καλέσουν, έχω αγωνία αν θα έρθει το συστημένο και πόσα θα λάβω καθαρά και αν έχω λιγότερες κρατήσεις από τους μόνιμους και επίδομα νοσοκομειακό κτλ.
δ) Δεν συμφωνώ με την επικείμενη προκήρυξη, γιατί μόλις βγει, μετά από 2-3 μήνες που θα στείλω χαρτιά, θα έχω μόνο 40-60 μόρια παραπάνω από κάποιον συνάδελφο και δεν μπορώ να "κλέψω" τη θέση. Προσφεύγω όμως όπου κρίνω και παρακινώ και άλλους, μήπως "τρενάρω" τη διαδικασία κανένα χρόνο κι έχω τότε 240 μόρια παραπάνω (σαν ένα μεταπτυχιακό και τρεις γλώσσες)!
ε) Όταν θα λήξει η σύμβασή μου μετά από 24 μήνες και ας διαφωνώ και κοροϊδεύω εξαρχής, δεν θα αφήσω τη θέση μου σε άλλον από τους πίνακες, αλλά θα παρακαλώ και θα πιέζω από πριν έξι μήνες για την ανανέωσή της, που προβλέπεται, όπως προβλέπονταν και στους προηγούμενους (που μπήκαν από το 2013 και ανανεώθηκαν το 2014 - με υπογραφή Κυριάκου Μητσοτάκη- και ξανά-ανανεώνονταν κάθε χρόνο μέχρι το 2020). Μάλιστα αν μάθω ότι δεν με ανανεώνουν, θα μείνω στη θέση μου με ασφαλιστικά μέτρα, τα οποία και εύκολα θα κερδίσω, καθώς υπάρχει το δεδικασμένο όλων των προηγούμενων.
στ) Μόλις μετά από 4-5 χρόνια ξαναβγεί προκήρυξη "φωτογραφική" για επικουρικό, θα σφυρίζω αδιάφορα και θα διαμαρτύρομαι δήθεν, αλλά θα συμμετέχω κανονικότατα στην προκήρυξη.
ζ) Όταν με το καλό μπω μόνιμος στο Δημόσιο, θα λέω σε συγγενείς, φίλους και σε συνεργάτες ότι μπήκα "με το σπαθί μου", μέσω ΑΣΕΠ και δεν έχω ανάγκη κανένα! Και θα διεκδικώ το επίδομα προϊσταμένου, θα πιέζω να μην έχω κάρτα, να μου αναγνωριστούν τα κλιμάκια της προϋπηρεσίας κτλ! Αθάνατος Έλληνας!!!
Καλή σταδιοδρομία σας εύχομαι από βάθους καρδίας! Με υγεία πάνω από όλα... :D :D :D


Είσαι Θεός!! ❤
Συμφωνώ 100000% μαζί σου!! Αυτό ακριβώς γίνεται!!
Κ όσο δεν αλλάζει αυτή η νοοτροπία δεν θα αλλάξει τίποτα σε αυτή τη χώρα!

Mr.Green
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2015 9:22 am

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό Mr.Green » Σάβ Αύγ 01, 2020 3:21 pm

Πάντως, σε ό,τι αφορά το επικουρικό προσωπικό, κατατέθηκε με ημερομηνία 30.07.2020 τροπολογία του Υπουργείου Υγείας (είναι εύκολο να αναζητηθεί στο διαδίκτυο) με την οποία "παρατείνονται όλες οι ενεργές συμβάσεις επικουρικού προσωπικού των κλάδων ιατρικού και νοσηλευτικού επικουρικού προσωπικού, τεχνολόγων ιατρικών εργαστηρίων και τραυματιοφορέων των νοσοκομείων του Εθνικού Συστήματος Υγείας (ΕΣΥ) και των δομών πρωτοβάθμιας φροντίδας υγείας". Εξαιρούνται οι Διοικητικοί και κάποιες άλλες ειδικότητες που προφανώς θα αντικατασταθούν από τους υπάρχοντες πίνακες των ΥΠΕ.


Επιστροφή σε “ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ - ΑΠΟΨΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες