ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
macoc162
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 12:44 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό macoc162 » Σάβ Φεβ 16, 2019 7:52 pm

xana έγραψε:
HookUp έγραψε:Ερωτήσεις επειδή δεν κατάφερα να επικοινωνήσω μαζί τους τηλεφωνικά ούτε μου απάντησαν σε mail

1) Ποιο είναι το ωράριο λειτουργίας της υπηρεσίας για να προσκομίσω τα δικαιολογητικά ιδιοχείρως; Η κατάθεση γίνεται στο Τμήμα Ανθρώπινου Δυναμικού;

2) Τα δικαιολογητικά πρέπει να υποβληθούν στην πρωτότυπη μορφή τους ή σε (ευκρινή) φωτοαντίγραφα;

3) Τα δικαιολογητικά πρέπει να έχουν εκδοθεί πρόσφατα; Εννοώ ότι δεν θέλουν τα δικαιολογητικά που υποβάλαμε στην αίτηση στον ΑΣΕΠ πριν 2 χρόνια περίπου αλλά πρόσφατα δικαιολογητικά σε ισχύ..

4) Η υπεύθυνη δήλωση του Νόμου 1599/1986 καθώς και η Αίτηση προς το Τμήμα Ανθρωπίνου Δυναμικού χρειάζονται βεβαίωση του γνησίου της υπογραφής;

5) Όσοι συμμετείχαν ως μέλη ειδικών κατηγοριών, δεδομένου ότι δεν αναφέρεται κάτι στα απαιτούμενα δικαιολογητικά προς υποβολή, θα ήταν χρήσιμο να προσκομίσουν και τα ανάλογα δικαιολογητικά όπως τα κατέθεσαν στην αίτηση στον ΑΣΕΠ;


1) Αν πας μια νορμάλ ώρα, π.χ. 09.00-14.30 σίγουρα θα βρεις κάποιον θεωρώ.

2) Σε ευκρινή φωτοαντίγραφα. Μου το είπαν εμένα.

3) Αυτά που ζητάει είναι έγγραφα που τα έχεις χρόνια (π.χ. πτυχίο), μόνο ως προς το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης είναι το ερώτημα αλλά αν δεν έχει αλλάξει η οικογενειακή σου κατάσταση δε νομίζω ότι υπάρχει θέμα. Υποθέτω το θέλουν για το επίδομα οικογενειακής παροχής.

4) Όχι, επίσης μου το είπαν, αλλά εγώ λέω να το κάνω. Δεν είναι κόπος.

5) Δε θα έπρεπε να αναφερθεί στο έγγραφο αν τα ήθελαν; Υποτίθεται ότι ο έλεγχος αυτός έγινε από το ΑΣΕΠ. Με τη γνησιότητα όμως τι γίνεται; Κανείς δε θα κάνει έλεγχο; :lol:

Μία άλλη ερώτηση : Όσοι είμαστε κάτοχοι μεταπτυχιακού / διδακτορικού ή/και θέλουμε να μετρήσει μισθολογικά η προϋπηρεσία μας στο Δημόσιο θα καταθέσουμε αίτημα μετά την ανάληψη Υπηρεσίας; Λογικά ναι.
Ωστόσο, τον ανώτερο τίτλο σπουδών που κατέχουμε δε θα έπρεπε να τον ζητήσουν καθώς παίζει ρόλο για τον εισαγωγικό βαθμό (δηλαδή Β', Γ' ή Δ') με τον οποίο θα διοριστούμε;


Επειδή βλέπω λέτε και για μεταπτυχιακό και διδακτορικό για μισθολογικά θα πρέπει να δώσουμε και βεβαίωση προυπηρεσίας ή αργότερα?

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό knts » Σάβ Φεβ 16, 2019 10:47 pm

macoc162 έγραψε:
xana έγραψε:
HookUp έγραψε:Ερωτήσεις επειδή δεν κατάφερα να επικοινωνήσω μαζί τους τηλεφωνικά ούτε μου απάντησαν σε mail

1) Ποιο είναι το ωράριο λειτουργίας της υπηρεσίας για να προσκομίσω τα δικαιολογητικά ιδιοχείρως; Η κατάθεση γίνεται στο Τμήμα Ανθρώπινου Δυναμικού;

2) Τα δικαιολογητικά πρέπει να υποβληθούν στην πρωτότυπη μορφή τους ή σε (ευκρινή) φωτοαντίγραφα;

3) Τα δικαιολογητικά πρέπει να έχουν εκδοθεί πρόσφατα; Εννοώ ότι δεν θέλουν τα δικαιολογητικά που υποβάλαμε στην αίτηση στον ΑΣΕΠ πριν 2 χρόνια περίπου αλλά πρόσφατα δικαιολογητικά σε ισχύ..

4) Η υπεύθυνη δήλωση του Νόμου 1599/1986 καθώς και η Αίτηση προς το Τμήμα Ανθρωπίνου Δυναμικού χρειάζονται βεβαίωση του γνησίου της υπογραφής;

5) Όσοι συμμετείχαν ως μέλη ειδικών κατηγοριών, δεδομένου ότι δεν αναφέρεται κάτι στα απαιτούμενα δικαιολογητικά προς υποβολή, θα ήταν χρήσιμο να προσκομίσουν και τα ανάλογα δικαιολογητικά όπως τα κατέθεσαν στην αίτηση στον ΑΣΕΠ;


1) Αν πας μια νορμάλ ώρα, π.χ. 09.00-14.30 σίγουρα θα βρεις κάποιον θεωρώ.

2) Σε ευκρινή φωτοαντίγραφα. Μου το είπαν εμένα.

3) Αυτά που ζητάει είναι έγγραφα που τα έχεις χρόνια (π.χ. πτυχίο), μόνο ως προς το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης είναι το ερώτημα αλλά αν δεν έχει αλλάξει η οικογενειακή σου κατάσταση δε νομίζω ότι υπάρχει θέμα. Υποθέτω το θέλουν για το επίδομα οικογενειακής παροχής.

4) Όχι, επίσης μου το είπαν, αλλά εγώ λέω να το κάνω. Δεν είναι κόπος.

5) Δε θα έπρεπε να αναφερθεί στο έγγραφο αν τα ήθελαν; Υποτίθεται ότι ο έλεγχος αυτός έγινε από το ΑΣΕΠ. Με τη γνησιότητα όμως τι γίνεται; Κανείς δε θα κάνει έλεγχο; :lol:

Μία άλλη ερώτηση : Όσοι είμαστε κάτοχοι μεταπτυχιακού / διδακτορικού ή/και θέλουμε να μετρήσει μισθολογικά η προϋπηρεσία μας στο Δημόσιο θα καταθέσουμε αίτημα μετά την ανάληψη Υπηρεσίας; Λογικά ναι.
Ωστόσο, τον ανώτερο τίτλο σπουδών που κατέχουμε δε θα έπρεπε να τον ζητήσουν καθώς παίζει ρόλο για τον εισαγωγικό βαθμό (δηλαδή Β', Γ' ή Δ') με τον οποίο θα διοριστούμε;


Επειδή βλέπω λέτε και για μεταπτυχιακό και διδακτορικό για μισθολογικά θα πρέπει να δώσουμε και βεβαίωση προυπηρεσίας ή αργότερα?


Ναι, οι κάτοχοι διδακτορικού ξεκινάνε από βαθμό Β και μεταπτυχιακού Ή. Ωστόσο, οι περισσότερες υπηρεσίες κατατάσσουν τον υπάλληλο αρχικά στον Δ και μετά τον επανακατατασσουν στον ορθό βαθμό. Αυτό θα το δείτε στο ΦΕΚ διορισμού. Σημασία έχει από την πρώτη μέρα να κάνετε αίτηση για αναγνώριση προϋπηρεσίας μεταπτυχιακού ή διδακτορικού για μισθολογική και βαθμολογική εξέλιξη, καθόσον θα μετράνε από την ημέρα υποβολής αίτησης του υπαλλήλου.

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό knts » Κυρ Φεβ 17, 2019 10:21 am

knts έγραψε:
macoc162 έγραψε:
xana έγραψε:
1) Αν πας μια νορμάλ ώρα, π.χ. 09.00-14.30 σίγουρα θα βρεις κάποιον θεωρώ.

2) Σε ευκρινή φωτοαντίγραφα. Μου το είπαν εμένα.

3) Αυτά που ζητάει είναι έγγραφα που τα έχεις χρόνια (π.χ. πτυχίο), μόνο ως προς το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης είναι το ερώτημα αλλά αν δεν έχει αλλάξει η οικογενειακή σου κατάσταση δε νομίζω ότι υπάρχει θέμα. Υποθέτω το θέλουν για το επίδομα οικογενειακής παροχής.

4) Όχι, επίσης μου το είπαν, αλλά εγώ λέω να το κάνω. Δεν είναι κόπος.

5) Δε θα έπρεπε να αναφερθεί στο έγγραφο αν τα ήθελαν; Υποτίθεται ότι ο έλεγχος αυτός έγινε από το ΑΣΕΠ. Με τη γνησιότητα όμως τι γίνεται; Κανείς δε θα κάνει έλεγχο; :lol:

Μία άλλη ερώτηση : Όσοι είμαστε κάτοχοι μεταπτυχιακού / διδακτορικού ή/και θέλουμε να μετρήσει μισθολογικά η προϋπηρεσία μας στο Δημόσιο θα καταθέσουμε αίτημα μετά την ανάληψη Υπηρεσίας; Λογικά ναι.
Ωστόσο, τον ανώτερο τίτλο σπουδών που κατέχουμε δε θα έπρεπε να τον ζητήσουν καθώς παίζει ρόλο για τον εισαγωγικό βαθμό (δηλαδή Β', Γ' ή Δ') με τον οποίο θα διοριστούμε;


Επειδή βλέπω λέτε και για μεταπτυχιακό και διδακτορικό για μισθολογικά θα πρέπει να δώσουμε και βεβαίωση προυπηρεσίας ή αργότερα?


Ναι, οι κάτοχοι διδακτορικού ξεκινάνε από βαθμό Β και μεταπτυχιακού Ή. Ωστόσο, οι περισσότερες υπηρεσίες κατατάσσουν τον υπάλληλο αρχικά στον Δ και μετά τον επανακατατασσουν στον ορθό βαθμό. Αυτό θα το δείτε στο ΦΕΚ διορισμού. Σημασία έχει από την πρώτη μέρα να κάνετε αίτηση για αναγνώριση προϋπηρεσίας μεταπτυχιακού ή διδακτορικού για μισθολογική και βαθμολογική εξέλιξη, καθόσον θα μετράνε από την ημέρα υποβολής αίτησης του υπαλλήλου.


* και μεταπτυχιακού Γ.

merm
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 10:48 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό merm » Κυρ Φεβ 17, 2019 11:01 am

Ναι, οι κάτοχοι διδακτορικού ξεκινάνε από βαθμό Β και μεταπτυχιακού Ή. Ωστόσο, οι περισσότερες υπηρεσίες κατατάσσουν τον υπάλληλο αρχικά στον Δ και μετά τον επανακατατασσουν στον ορθό βαθμό. Αυτό θα το δείτε στο ΦΕΚ διορισμού. Σημασία έχει από την πρώτη μέρα να κάνετε αίτηση για αναγνώριση προϋπηρεσίας μεταπτυχιακού ή διδακτορικού για μισθολογική και βαθμολογική εξέλιξη, καθόσον θα μετράνε από την ημέρα υποβολής αίτησης του υπαλλήλου.[/quote]

Πού μπορούμε να δούμε τους βαθμούς με τα ανάλογα προσόντα;

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό knts » Κυρ Φεβ 17, 2019 9:18 pm

merm έγραψε:Ναι, οι κάτοχοι διδακτορικού ξεκινάνε από βαθμό Β και μεταπτυχιακού Ή. Ωστόσο, οι περισσότερες υπηρεσίες κατατάσσουν τον υπάλληλο αρχικά στον Δ και μετά τον επανακατατασσουν στον ορθό βαθμό. Αυτό θα το δείτε στο ΦΕΚ διορισμού. Σημασία έχει από την πρώτη μέρα να κάνετε αίτηση για αναγνώριση προϋπηρεσίας μεταπτυχιακού ή διδακτορικού για μισθολογική και βαθμολογική εξέλιξη, καθόσον θα μετράνε από την ημέρα υποβολής αίτησης του υπαλλήλου.


Πού μπορούμε να δούμε τους βαθμούς με τα ανάλογα προσόντα;[/quote]

Ν. 4369/2016

dimosios2017
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 14, 2017 4:02 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό dimosios2017 » Πέμ Φεβ 21, 2019 2:17 pm

Καλησπέρα

1. Με αφορμή όσων γίνονται σε ΟΤΑ με θέμα την κατάργηση του επιδόματος έχετε ακούσει αν θα καταργηθεί το επίδομα στην υπηρεσία ;
2. Ποιος είναι ο αρχικός καθαρός μισθός των ΔΕ μαζί με το επίδομα ;

Ευχαριστώ

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό knts » Πέμ Φεβ 21, 2019 2:31 pm

dimosios2017 έγραψε:Καλησπέρα

1. Με αφορμή όσων γίνονται σε ΟΤΑ με θέμα την κατάργηση του επιδόματος έχετε ακούσει αν θα καταργηθεί το επίδομα στην υπηρεσία ;
2. Ποιος είναι ο αρχικός καθαρός μισθός των ΔΕ μαζί με το επίδομα ;

Ευχαριστώ


Δυστυχώς και στους σωφρονιστικούς υπαλλήλους θα κοπεί (μάλλον).

dimosios2017
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 14, 2017 4:02 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό dimosios2017 » Πέμ Φεβ 21, 2019 5:18 pm

To ερώτημα είναι τι θα γίνει με τους υπαλλήλους στην υπηρεσία ασύλου που το λαμβάνουν

alles
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Σεπ 11, 2018 10:11 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alles » Παρ Φεβ 22, 2019 10:52 am

dimosios2017 έγραψε:To ερώτημα είναι τι θα γίνει με τους υπαλλήλους στην υπηρεσία ασύλου που το λαμβάνουν

Τελευταία νέα είναι οτι μεχρι τελος 2019 θα το παίρνουν και μετά θα ξανασυζητηθεί.

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό knts » Παρ Φεβ 22, 2019 7:44 pm

merm έγραψε:Υπάρχει τελικά κανένας ΠΕ που αποφάσισε να μην δεχτεί ;


Δεν ξέρω αν υπάρχουν άτομα που δεν θα αποδεχθούν τον διορισμό, ξέρω ότι υπάρχουν άτομα που δεν έστειλαν ακόμη δικαιολογητικά.

xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό xana » Δευ Φεβ 25, 2019 11:54 am

Δημοσιεύθηκε σε ΦΕΚ η Απόφαση Κατανομής (ΦΕΚ : 564 Β'/ 22-02-2019).

Κι εδώ που έχει ανέβει στο Διαύγεια : https://diavgeia.gov.gr/doc/%CE%A99%CE% ... nline=true

Τι άλλο μένει για να προχωρήσουν στο ΦΕΚ διορισμού; Θέλουν και έγγραφο από ΓΛΚ ή μπορούν και τώρα;

ody79
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2018 11:34 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό ody79 » Δευ Φεβ 25, 2019 2:31 pm

xana έγραψε:Δημοσιεύθηκε σε ΦΕΚ η Απόφαση Κατανομής (ΦΕΚ : 564 Β'/ 22-02-2019).

Κι εδώ που έχει ανέβει στο Διαύγεια : https://diavgeia.gov.gr/doc/%CE%A99%CE% ... nline=true

Τι άλλο μένει για να προχωρήσουν στο ΦΕΚ διορισμού; Θέλουν και έγγραφο από ΓΛΚ ή μπορούν και τώρα;


αυτό σημαίνει ότι είναι υποχρεωμένοι πλέον εντός 3μήνου να μας καλέσουν να αναλάβουμε?

dismir
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2018 12:36 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό dismir » Δευ Φεβ 25, 2019 2:35 pm

xana έγραψε:Δημοσιεύθηκε σε ΦΕΚ η Απόφαση Κατανομής (ΦΕΚ : 564 Β'/ 22-02-2019).

Κι εδώ που έχει ανέβει στο Διαύγεια : https://diavgeia.gov.gr/doc/%CE%A99%CE% ... nline=true

Τι άλλο μένει για να προχωρήσουν στο ΦΕΚ διορισμού; Θέλουν και έγγραφο από ΓΛΚ ή μπορούν και τώρα;


Ευχαριστούμε για την άμεση ενημέρωση!! Πάντως κάλεσα τώρα (για διόρθωση στο email μου) και επέμεινε ότι χρειάζονται ακόμα 2 με 3 μήνες μέχρι να έλθει ο διορισμός. Επίσης αν γίνουν εκλογές ενδιάμεσα, θα υπάρξει μία παύση μου ανέφερε.

dimosios2017
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 14, 2017 4:02 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό dimosios2017 » Πέμ Φεβ 28, 2019 12:55 am

Γνωρίζει κανείς αν είναι εφικτή η μετάταξη από ΔΕ σε ΠΕ διοικητικό στο μεταναστευτικής μόνο με ένα πτυχίο ΑΕΙ ή απαιτείται και πρόσθετη εξειδίκευση πχ νομική ;


Ευχαριστώ

xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 6Κ/2017

Δημοσίευσηαπό xana » Πέμ Φεβ 28, 2019 9:30 am

dimosios2017 έγραψε:Γνωρίζει κανείς αν είναι εφικτή η μετάταξη από ΔΕ σε ΠΕ διοικητικό στο μεταναστευτικής μόνο με ένα πτυχίο ΑΕΙ ή απαιτείται και πρόσθετη εξειδίκευση πχ νομική ;


Ευχαριστώ


Δεδομένου ότι η Προκήρυξη 6Κ/2017 όπως και η 9Κ/2018 δεν περιορίζονταν στο πτυχίο Νομικής, θεωρώ ότι είναι εφικτή η μετάταξη και με άλλα πτυχία ΑΕΙ. Μία ερώτηση στο Τμήμα Ανθρώπινου Δυναμικού (αν μιλάμε για την Υπηρεσία Ασύλου), σίγουρα θα σας έλυνε τις απορίες.

Επίσης, για να πραγματοποιηθεί η μετάταξη πρέπει να περάσουν 2 χρόνια από την ανάληψη Υπηρεσίας εφόσον η ημερομηνία κτήσης πτυχίου είναι μεταγενέστερη του διορισμού, διαφορετικά απαιτούνται 8 χρόνια.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 23 επισκέπτες