Θα κινηθώ νομικά κατά του ΑΣΕΠ.

Θέσεις εργασίας, επικαιρότητα, απόψεις.
Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Θα κινηθώ νομικά κατά του ΑΣΕΠ.

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Κυρ Φεβ 17, 2019 10:08 am

Επειδή αποφάσισα να κινηθώ νομικά κατά του ΑΣΕΠ για υπόθεση μου, γνωρίζει κανείς σε ποιο μέρος της Αθήνας μπορώ να πετύχω εργατολόγο που να γνωρίζει περί ΑΣΕΠ υποθέσεων ;;;Μέρος θέλω να μου πείτε ΌΧΙ, για ευνόητους λόγους, όνομα' ώστε να το ψάξω και να τον βρω μόνος μου...Ευχαριστώ...

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: Θα κινηθώ νομικά κατά του ΑΣΕΠ.

Δημοσίευσηαπό sotinela » Κυρ Φεβ 17, 2019 2:37 pm

Αν επιτρεπεται για ποιον λογο θα κινηθεις νομικα; για την ειδικη εμπειρια ή για άλλο λογο;
Εχω με μια απλη αναζητηση ειχα βρει γραφειο που ασχολειται με υποθεσεις ασεπ σχεδον απο την ιδρυση του δηλαδη απο το 1994

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: Θα κινηθώ νομικά κατά του ΑΣΕΠ.

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Κυρ Φεβ 17, 2019 5:09 pm

sotinela έγραψε:Αν επιτρεπεται για ποιον λογο θα κινηθεις νομικα; για την ειδικη εμπειρια ή για άλλο λογο;
Εχω με μια απλη αναζητηση ειχα βρει γραφειο που ασχολειται με υποθεσεις ασεπ σχεδον απο την ιδρυση του δηλαδη απο το 1994


Έχει να κάνει με την 10Κ/2017 ...Τους λόγους τους εξηγώ αναλυτικά σε άλλα σχόλια μου στο παρόν σάιτ ...Απλά θέλω να αναγκαστεί στην περίπτωση μου ο ΑΣΕΠ να διορθώσει το λάθος του εφαρμόζοντας τους κανονισμούς όπως ακριβώς πρέπει.....

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: Θα κινηθώ νομικά κατά του ΑΣΕΠ.

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Τρί Φεβ 19, 2019 8:01 pm

Τελικά πήγα σε δικηγόρο και μου επισήμανε ότι δεν με αξιολόγησαν στην πρώτη θέση προτίμησης μου διότι ναι μεν η άδεια άσκησης επαγγέλματος υπερκαλύπτει τα προσόντα της εν λόγω θέσης αλλά είναι ανώτερου επιπέδου άδεια και ως εκ τούτου έπρεπε να δηλώσω ΚΑΙ την μικρότερη αυτήν του τεχνίτη δηλαδή Μου είπε ότι ναι μεν είναι τελείως λάθος από μέρους του ΑΣΕΠ αλλά δυστυχώς είναι κανόνας.....Με λίγα λόγια έπρεπε να τους αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας!!!Εν πάση περιπτώσει μου έδωσε να καταλάβω ότι τελικά το λάθος αυτό μόνο σε καλό μου βγήκε και μου επισήμανε και τι δικαιώματα έχω στο άμεσο σχετικά μέλλον...Ο άνθρωπος γνωρίζει πολύ καλά τι συμβαίνει με ΑΔΜΗΕ, ΔΕΔΔΗΕ και λοιπές υπηρεσίες του ευρύτερου δημοσίου τομέα....
Εν ολίγοις ένα λάθος που αποδείχθηκε ότι τελικά με ωφέλησε....Δεν σας ξανά ζαλίζω... ...... :) :lol:

gyrismata
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2020 2:53 pm

Re: Θα κινηθώ νομικά κατά του ΑΣΕΠ.

Δημοσίευσηαπό gyrismata » Παρ Οκτ 16, 2020 8:43 pm

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Τελικά πήγα σε δικηγόρο και μου επισήμανε ότι δεν με αξιολόγησαν στην πρώτη θέση προτίμησης μου διότι ναι μεν η άδεια άσκησης επαγγέλματος υπερκαλύπτει τα προσόντα της εν λόγω θέσης αλλά είναι ανώτερου επιπέδου άδεια και ως εκ τούτου έπρεπε να δηλώσω ΚΑΙ την μικρότερη αυτήν του τεχνίτη δηλαδή Μου είπε ότι ναι μεν είναι τελείως λάθος από μέρους του ΑΣΕΠ αλλά δυστυχώς είναι κανόνας.....Με λίγα λόγια έπρεπε να τους αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας!!!Εν πάση περιπτώσει μου έδωσε να καταλάβω ότι τελικά το λάθος αυτό μόνο σε καλό μου βγήκε και μου επισήμανε και τι δικαιώματα έχω στο άμεσο σχετικά μέλλον...Ο άνθρωπος γνωρίζει πολύ καλά τι συμβαίνει με ΑΔΜΗΕ, ΔΕΔΔΗΕ και λοιπές υπηρεσίες του ευρύτερου δημοσίου τομέα....
Εν ολίγοις ένα λάθος που αποδείχθηκε ότι τελικά με ωφέλησε....Δεν σας ξανά ζαλίζω... ...... :) :lol:

Καλησπέρα. Επειδή η περίπτωσή μου είναι παρόμοια δικαιώθηκες τελικά; Θα μ'ενδιέφερε και μένα κάποιος εξειδικευμένος δικηγόρος


Επιστροφή σε “ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ - ΑΠΟΨΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες