Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
eva123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 02, 2018 6:14 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό eva123 » Τετ Φεβ 13, 2019 11:05 am

stathkon έγραψε:Όπως φαίνεται δεν θα τις γλιτώσουμε τις εκλογές τον Μαιο... Εύχομαι να μην φτάσουμε μέχρι εκεί όμως.
Έχει κανένας νεότερη επικοινωνία με το ΑΣΕΠ;

Καλημέρα! Μόλις πήρα τηλ . Μου είπαν ότι ελέγχουν τις ενστάσεις γιατί είναι πολλές! Δεν ξέρει λέει πότε θα βγουν τα οριστικά. Λίγη υπομονή ακόμα μου είπε.

stathkon
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Παρ Σεπ 21, 2018 12:31 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό stathkon » Τετ Φεβ 13, 2019 11:47 am

Μακάρι γιατί πέρασε καιρός... Ήδη κοντεύουμε τους 3 μήνες. Αν έχει κάποιος πρόσφατη επικοινωνία με κάποιον από το ΑΣΕΠ παρακαλώ να την μοιραστεί μαζί μας...

kav30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 22, 2018 10:19 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό kav30 » Τετ Φεβ 13, 2019 12:07 pm

stathkon έγραψε:Όπως φαίνεται δεν θα τις γλιτώσουμε τις εκλογές τον Μαιο... Εύχομαι να μην φτάσουμε μέχρι εκεί όμως.
Έχει κανένας νεότερη επικοινωνία με το ΑΣΕΠ;


δυστυχως αν δεν βγουν τα οριστικα το πολύ μεχρι αρχες μαρτιου, δεν βλεπω να προλαβαίνουμε αν γινουν εκλογες τον μαιο...

dancer
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Μάιος 31, 2011 10:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό dancer » Τετ Φεβ 13, 2019 8:40 pm

kav30 έγραψε:
stathkon έγραψε:Όπως φαίνεται δεν θα τις γλιτώσουμε τις εκλογές τον Μαιο... Εύχομαι να μην φτάσουμε μέχρι εκεί όμως.
Έχει κανένας νεότερη επικοινωνία με το ΑΣΕΠ;


δυστυχως αν δεν βγουν τα οριστικα το πολύ μεχρι αρχες μαρτιου, δεν βλεπω να προλαβαίνουμε αν γινουν εκλογες τον μαιο...


Απ οσο έχω δει, οι αυτοδιοικητικές μάλλον δε μας επηρεάζουν. Οι κοινοβουλευτικές θα γίνουν Οκτώβριο, οποτε παγώνουν οι διαδικασίες απο τη στιγμή που θα προκηρυχθούν εκλογές, πράγμα το οποίο μάλλον Σεπτέμβριο θα γίνει...

Θετική ενέργεια παιδιά, είμαστε απίστευτα τυχεροί που συζητάμε αυτά τα πράγματα αυτή τη στιγμή... Εμενα φίλος μου που καθόμασταν σε διπλανά θρανία στο φροντιστήριο έγραψε 26%... Όλα καλά θα πάνε, έστω κι αν καθυστερήσουν και λιγάκι...!!!

stathkon
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Παρ Σεπ 21, 2018 12:31 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό stathkon » Τετ Φεβ 13, 2019 9:32 pm

Δεν μιλάω για τις Δημοτικές κλπ. εννοώ τις Κοινοβουλευτικές, οι οποιες εκτός σοβαρού απροόπτου θα γίνουν μαζί με τις υπόλοιπες.
Προς το Πάσχα όταν λέει εύχομαι να εννοεί πριν..
Κι εμένα πάντως η αρχική πρόβλεψη που μου έκανε ο Προϊστάμενος του τμήματος του ΑΣΕΠ ήταν για Απρίλιο.
Εννοείται παιδιά πως είμαστε πολύ τυχεροί, απλά κάποιοι από εμας είμαστε και άνεργοι οποτε έχουμε ένα μεγαλύτερο άγχος ως προς την ολοκλήρωση της διαδικασίας.
Εύχομαι σε όλους τα καλύτερα!

dancer
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Μάιος 31, 2011 10:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό dancer » Πέμ Φεβ 14, 2019 9:24 am

stathkon έγραψε:Δεν μιλάω για τις Δημοτικές κλπ. εννοώ τις Κοινοβουλευτικές, οι οποιες εκτός σοβαρού απροόπτου θα γίνουν μαζί με τις υπόλοιπες.
Προς το Πάσχα όταν λέει εύχομαι να εννοεί πριν..
Κι εμένα πάντως η αρχική πρόβλεψη που μου έκανε ο Προϊστάμενος του τμήματος του ΑΣΕΠ ήταν για Απρίλιο.
Εννοείται παιδιά πως είμαστε πολύ τυχεροί, απλά κάποιοι από εμας είμαστε και άνεργοι οποτε έχουμε ένα μεγαλύτερο άγχος ως προς την ολοκλήρωση της διαδικασίας.
Εύχομαι σε όλους τα καλύτερα!


Καλημέρα!

Άγχος έχουμε όλοι, αλλά πρέπει να το χαρούμε και λιγάκι όλο αυτό που μας συμβαίνει...

Πριν λίγες μέρες κατέβηκε ο ιδιοκτήτης της εταιρείας απο τον πανω όροφο και μας διαολοστειλε γιατί έπαιρνε κάποιον τηλέφωνο και δεν το σήκωσε και μας αποκάλεσε δημόσια υπηρεσία...!!! Αντε τώρα να πας να τους πεις ότι πας στο δημόσιο που όλοι κοροϊδεύουν και βρίζουν...

Επιπλέον, αν καθυστερήσουν τόσο πολύ - που δε νομίζω - για να μην τρελαθείς βρες οποιαδήποτε προσωρινή χαζοδουλεια για να απασχοληθεις και να βγάζεις και κάποια χρήματα... Κάποιοι του ‘09 που τους πήραν δυο χρόνια μετά λόγω παγώματος διορισμών αυτό έκαναν...

grv
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2019 10:21 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό grv » Πέμ Φεβ 14, 2019 12:39 pm

dancer έγραψε:
Nomikii έγραψε:Καλησπέρα σε όλους.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θα ήθελα να ρωτήσω εαν κάποιος απο όσους μίλησαν τελευταία με τον ΑΣΕΠ ρώτησε εαν θα υπάρχουν αλλαγές στους πίνακες.
Έχουμε αγωνία όσοι είμαστε στους προσωρινούς πίνακες.
Είμαι περίπου στη μέση στην γενική κατηγορία και θέλω να ελπίζω οτι έχουν ελεγχθεί όλα γιατί να αλλάξει κάτι ξαφνικά στους οριστικους?


Καλησπέρα!

Αν και δεν έχω μιλήσει ως προς αυτό, να σου πω το εξής. Αυτό που έκανα ειναι να δω ο δεύτερος και ο τρίτος στη θέση ποσο απέχουν απο μένα. Όταν ειδα ότι ο τρίτος απέχει περίπου 5,5 μόρια, ειναι σχεδόν αδύνατον να χάσω την πρώτη επιλογή. Μετά ειδα στη δεύτερη ποσα μόρια έχει ο πρώτος και ποσα ο τελευταίος. Απ τον τελευταίο της δεύτερης έχω απόκλιση 12 μόρια. Στην τριτη δεν πήγα καν.

Πριν πεθάνεις απ το άγχος, δες οι επόμενοι απο σένα στις θέσεις ποσα μόρια έχουν.

Ειναι γεγονός ότι καθοριστικό ρόλο παίζει το γραπτό, τα λοιπά μόρια Απλα βοηθανε λίγο... Ελπίζω να σε βοήθησα...



πως μπορούμε να δούμε τα μόρια του επόμενου και του μεθεπόμενου στην θέση μας δλδ; εγώ ξέρω μόνο να δω την δική μου κατάταξη ανά θέση που έχω δηλώσει ...τι έκαναν οι άλλοι πως θα το δω;

dancer
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Μάιος 31, 2011 10:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό dancer » Πέμ Φεβ 14, 2019 4:48 pm

grv έγραψε:
dancer έγραψε:
Nomikii έγραψε:Καλησπέρα σε όλους.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θα ήθελα να ρωτήσω εαν κάποιος απο όσους μίλησαν τελευταία με τον ΑΣΕΠ ρώτησε εαν θα υπάρχουν αλλαγές στους πίνακες.
Έχουμε αγωνία όσοι είμαστε στους προσωρινούς πίνακες.
Είμαι περίπου στη μέση στην γενική κατηγορία και θέλω να ελπίζω οτι έχουν ελεγχθεί όλα γιατί να αλλάξει κάτι ξαφνικά στους οριστικους?


Καλησπέρα!

Αν και δεν έχω μιλήσει ως προς αυτό, να σου πω το εξής. Αυτό που έκανα ειναι να δω ο δεύτερος και ο τρίτος στη θέση ποσο απέχουν απο μένα. Όταν ειδα ότι ο τρίτος απέχει περίπου 5,5 μόρια, ειναι σχεδόν αδύνατον να χάσω την πρώτη επιλογή. Μετά ειδα στη δεύτερη ποσα μόρια έχει ο πρώτος και ποσα ο τελευταίος. Απ τον τελευταίο της δεύτερης έχω απόκλιση 12 μόρια. Στην τριτη δεν πήγα καν.

Πριν πεθάνεις απ το άγχος, δες οι επόμενοι απο σένα στις θέσεις ποσα μόρια έχουν.

Ειναι γεγονός ότι καθοριστικό ρόλο παίζει το γραπτό, τα λοιπά μόρια Απλα βοηθανε λίγο... Ελπίζω να σε βοήθησα...



πως μπορούμε να δούμε τα μόρια του επόμενου και του μεθεπόμενου στην θέση μας δλδ; εγώ ξέρω μόνο να δω την δική μου κατάταξη ανά θέση που έχω δηλώσει ...τι έκαναν οι άλλοι πως θα το δω;


Βαλε φίλτρο να σου βγάλει τον κωδικό θέσης που σ ενδιαφερει, πχ 372, και θα σου βγάλει όλους όσους πέρασαν εκεί και με ποσα μόρια ... Εγώ έτσι ξεαγχωθηκα... Γιατί ειναι πολύς ο καιρός της αναμονής και οσο καθυστερεί τόσο φρικαρουμε... Μακάρι να προλάβουμε τις εκλογές του Οκτωβρίου !!!

Nomikii
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 08, 2018 7:49 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Nomikii » Παρ Φεβ 15, 2019 10:18 am

Καλημέρα σας. Με αφορμή αυτό που είπες dancer πήγα στη σελίδα του ΑΣΕΠ να κατεβάσω τους προσωρινούς πίνακες και έλειπαν οι πίνακες της νομικής της Γενικής κατηγορίας.δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.
Έχει Δηλαδή τους άλλους πίνακες ειδικής κατηγορίας, οικονομολόγων και λείπει της γενικής των νομικών.Μπήκε καποιος Πρόσφατα και μπόρεσε να τα ξαναβρεί?

grv
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2019 10:21 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό grv » Παρ Φεβ 15, 2019 10:44 am

dancer έγραψε:
grv έγραψε:
dancer έγραψε:
Καλησπέρα!

Αν και δεν έχω μιλήσει ως προς αυτό, να σου πω το εξής. Αυτό που έκανα ειναι να δω ο δεύτερος και ο τρίτος στη θέση ποσο απέχουν απο μένα. Όταν ειδα ότι ο τρίτος απέχει περίπου 5,5 μόρια, ειναι σχεδόν αδύνατον να χάσω την πρώτη επιλογή. Μετά ειδα στη δεύτερη ποσα μόρια έχει ο πρώτος και ποσα ο τελευταίος. Απ τον τελευταίο της δεύτερης έχω απόκλιση 12 μόρια. Στην τριτη δεν πήγα καν.

Πριν πεθάνεις απ το άγχος, δες οι επόμενοι απο σένα στις θέσεις ποσα μόρια έχουν.

Ειναι γεγονός ότι καθοριστικό ρόλο παίζει το γραπτό, τα λοιπά μόρια Απλα βοηθανε λίγο... Ελπίζω να σε βοήθησα...



πως μπορούμε να δούμε τα μόρια του επόμενου και του μεθεπόμενου στην θέση μας δλδ; εγώ ξέρω μόνο να δω την δική μου κατάταξη ανά θέση που έχω δηλώσει ...τι έκαναν οι άλλοι πως θα το δω;


Βαλε φίλτρο να σου βγάλει τον κωδικό θέσης που σ ενδιαφερει, πχ 372, και θα σου βγάλει όλους όσους πέρασαν εκεί και με ποσα μόρια ... Εγώ έτσι ξεαγχωθηκα... Γιατί ειναι πολύς ο καιρός της αναμονής και οσο καθυστερεί τόσο φρικαρουμε... Μακάρι να προλάβουμε τις εκλογές του Οκτωβρίου !!!


Αααα ναι...τώρα το κατάλαβα..αυτό βέβαια βοηθάει αυτούς που περάσανε σε πόλη με πολλές θέσεις...εγώ πέρασα σε μικρότερη πόλη και σε θέση Πολύτεκνου και ζητούσανε μόνο έναν οπότε δε μπορώ να βγάλω κάποιο συμπέρασμα με αυτό τον τρόπο.. παρόλα αυτά σ΄ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...Εύχομαι γρήγορα τα οριστικά ...

apa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Φεβ 13, 2019 3:15 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό apa » Παρ Φεβ 15, 2019 11:05 am

Καλημέρα σε όλους και ελπίζω γρήγορα τα αποτελέσματά μας!

Εγώ δεν έχω μιλήσει με κάποιον στο ΑΣΕΠ, αλλά από γνωστό γνωστού που δουλεύει στην εκπαίδευση της ΑΑΔΕ έμαθα ότι αρχικά μας περιμέναν τον Μάρτιο αλλά έγιναν περίπου 200 ενστάσεις, που καθυστέρησαν τη διαδικασία και τελικά μας περιμένουν τον Μάιο. Τώρα, το "μας περιμένουν το Μάιο" δεν ξέρω ακριβώς πως ερμηνεύεται! Μπορεί να σημαίνει, ότι τότε θα εκδοθούν τα οριστικά ή ότι τότε θα ξεκινήσει η εκπαίδευση?? :roll:
Επίσης, έμαθα ότι η εκπαίδευση θα είναι περίπου 9 μήνες και ότι δεν καλύπτεται τίποτα από τα έξοδα των διοριστέων για να την παρακολουθήσουν όσοι είναι π.χ. από επαρχία. Και ακριβώς επειδή αναμένεται κάποιοι να μην δεχθούν τελικά τη θέση λόγω κόστους διαμονής στην Αθήνα, ο ΑΣΕΠ θα προχωρήσει και στη λίστα των επιτυχόντων.
Μακάρι να βγουν σύντομα τα ΟΡΙΣΤΙΚΑ! Καλή συνέχεια σε όλους!

ludwig
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 11, 2018 3:35 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό ludwig » Παρ Φεβ 15, 2019 1:22 pm

Τέλεια.... Μας βλέπω να μένουμε σε κοινόβια όλοι μαζί!!! Απροπό, είναι κάποιος ή κάποια από Γιάννενα εδώ μέσα που θα τον/την ενδιέφερε να γνωριστούμε κι αν τυχόν τα βρούμε να εξετάσουμε ενδεχόμενη συγκατοίκηση; Θα προτιμούσα βέβαια κοπέλα... :)

dancer
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Μάιος 31, 2011 10:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό dancer » Παρ Φεβ 15, 2019 2:00 pm

Καλησπέρα!

Μάλλον απο το ίδιο γραφείο της ΑΑΔΕ ενημερωθήκαμε. Κι εμενα μου είπαν πριν λίγο καιρό ότι ο στόχος ήταν ο Μάρτιος, αλλα λόγω καθυστέρησης απο ΑΣΈΠ μας περιμένουν Ιούνιο...

Όσον αφορά το excel, κι εμενα της πρώτης μου επιλογής οι θέσεις ειναι δυο!!! Αν είσαι πολύτεκνος, δες βαθμολογίες των επόμενων επιλογών σου... Εγώ με το που ειδα τις βάσεις στην αμέσως επομενη μου επιλογή ξεαγχωθηκα...

Εμενα το μόνο μου άγχος ειναι μην καθυστερήσουν πολύ με τις διαδικασίες και μας προλάβουν οι εκλογές του Οκτωβρίου...

eviebit85
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 30, 2017 1:27 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό eviebit85 » Παρ Φεβ 15, 2019 2:02 pm

apa έγραψε:Καλημέρα σε όλους και ελπίζω γρήγορα τα αποτελέσματά μας!

Εγώ δεν έχω μιλήσει με κάποιον στο ΑΣΕΠ, αλλά από γνωστό γνωστού που δουλεύει στην εκπαίδευση της ΑΑΔΕ έμαθα ότι αρχικά μας περιμέναν τον Μάρτιο αλλά έγιναν περίπου 200 ενστάσεις, που καθυστέρησαν τη διαδικασία και τελικά μας περιμένουν τον Μάιο. Τώρα, το "μας περιμένουν το Μάιο" δεν ξέρω ακριβώς πως ερμηνεύεται! Μπορεί να σημαίνει, ότι τότε θα εκδοθούν τα οριστικά ή ότι τότε θα ξεκινήσει η εκπαίδευση?? :roll:
Επίσης, έμαθα ότι η εκπαίδευση θα είναι περίπου 9 μήνες και ότι δεν καλύπτεται τίποτα από τα έξοδα των διοριστέων για να την παρακολουθήσουν όσοι είναι π.χ. από επαρχία. Και ακριβώς επειδή αναμένεται κάποιοι να μην δεχθούν τελικά τη θέση λόγω κόστους διαμονής στην Αθήνα, ο ΑΣΕΠ θα προχωρήσει και στη λίστα των επιτυχόντων.
Μακάρι να βγουν σύντομα τα ΟΡΙΣΤΙΚΑ! Καλή συνέχεια σε όλους!


Καλημερα, τι εννοειται ο ΑΣΕΠ θα προχωρήσει και στη λίστα των επιτυχόντων? θα παει στους υπολοιπους επιλαχοντες? αν καποιος δεν μπορει να παρακολουθησει την εκπαίδευση ? χανει και τη θεση διορισμού?

dancer
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Μάιος 31, 2011 10:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό dancer » Παρ Φεβ 15, 2019 2:24 pm

Καλησπέρα!

Για μένα αυτό ειναι λαθος ζωής, καθώς κρινοντασ εξ ιδίων για τους διοικητικούς, έπρεπε να είχες φτύσει αίμα στο διάβασμα για να γράψεις καλά.

Όσον αφορά το κόστος ζωής, δε χρειάζεται πανικός... Εφ όσον θα πληρωνόμαστε κανονικά, μια γκαρσονιέρα θα τη βρείτε. Αλλα ακόμα κι αν ειναι πανάκριβες, σας συμφέρει να Μαζευτείτε 4-4, 5-5 και να νοικιάσετε ενα μεγάλο σπίτι και να μοιράζεστε τα έξοδα. Αν κι αυτό ειναι ανέφικτο, τοτε δανειστείτε χρήματα ή βρείτε καμια πρόχειρη δουλειά, πχ 4ωρο σε τηλεφωνικό κέντρο.

Επίσης, το θεωρώ τεράστιο το 9μηνο, αυτοί μας περιμένουν πώς και πώς... Άσε που πιθανόν να πάμε για εκπαίδευση απο φθινόπωρο...
Για μένα οποιος παίρνει κατω απο 1300€ στην τωρινή του εργασία, θα κανει λαθος ζωής αν παραιτηθεί πριν ακόμα πάει...!!!


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 23 επισκέπτες