ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
Tomi83
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 10, 2019 8:59 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό Tomi83 » Δευ Φεβ 11, 2019 5:25 pm

Συνάδελφοι καλησπέρα. Μου ήρθε email από το ΥΠΟΥΡΓΕΊΟ ΕΡΓΑΣΊΑΣ με το οποίο ζητάει να στείλω αναλυτικό βιογραφικό σημείωμα κι εάν επιθυμώ να συνεχιστεί η διαδικασία προκειμένου να προχωρήσουν σε επιλογή των υποψηφίων. Πως συντάσετε το βιογραφικό υπάρχει κάποιος οδηγός;
Τώρα βρίσκομαι σε ΟΤΑ με τις δημοτικές εκλογές θα παγώσουν για εμένα τα πράγματα για 1 μήνα ή μέχρι να αναλάβει η καινούργια Δημοτική Αρχή;
Τι ακριβώς χαρτιά θα πρέπει να στείλω μετά εγώ και τι η υπηρεσία;;;
Σας ευχαριστώ.

swtgar
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2018 8:40 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό swtgar » Δευ Φεβ 11, 2019 5:31 pm

filippos_kar έγραψε:
Apostolis69 έγραψε:
filippos_kar έγραψε:Εμένα με καθυστερούν από τον φορέα προέλευσης. Είναι να πάω σε δήμο, ο δήμος έχει στείλει mail που ζητάει τα χαρτιά μου εντός 10 ημερών και έχει περάσει 1 μήνας. Είναι λέει στη νομικό σύμβουλο του νοσοκομείου. Στο τμήμα μου έχουμε 100% πληρότητα θέσεων, δεν υπάρχει περίπτωση να με κρατήσουν!! Τι κάνω τώρα εγώ? Πως να τους πιέσω? Αν με πιάσουν εκλογές θα φάω μερικούς μήνες σίγουρα ακόμα εκεί. Καμιά ιδέα?

Να τα ζητήσει πληρεξούσιος δικηγόρος, να επισκεφτεί την Δ/νση προσωπικού και ξέρει αυτός τι θα πεί

Τα χαρτια ειναι στον γενικό διευθυντή απ'ότι εμαθα σήμερα. Αυτός μπλοκάρει μάλλον την όλη διαδικασία γιατί έχουν κάνει αίτηση για κινητικότητα 28 άτομα. Κςι στην ιδέα ότι μπορεί να φύγουν 28 άτομα από δω μάλλον έχουν φρικάρει. Γιατί η πολιτική του, μαγαζιού μέχρι τώρα ήταν να μην φεύγει κανένας.
Φαντάσου ότι η νομική σύμβουλος έχει δώσει το οκ για τη μετάταξή μου..

Δες το νόμο 4531/2018 άρθρο 34 . Άρθρο 34:
Στο άρθρο 34 προβλέπεται ότι στο τέλος του άρθρου 4 του ν. 4440/2016 (Α' 224) προστίθεται παράγραφος 5, σύμφωνα με την οποία σε περίπτωση που, εντός δεκαπέντε (15) ημερών από την καταληκτική ημερομηνία υποβολής των αιτήσεων, ο φορέας προέλευσης δεν βεβαιώνει την πλήρωση των προϋποθέσεων των παραγράφων 2, 3 και 4 του άρθρου, οι προϋποθέσεις αυτές τεκμαίρεται ότι πληρούνται. Ειδικά για την αξιολόγηση των τυπικών προσόντων των υποψηφίων σε περίπτωση που η ανωτέρω προθεσμία παρέλθει άπρακτη, τα τριμελή όργανα του άρθρου 7 του νόμου λαμβάνουν υπόψη τα αναφερόμενα στην αίτηση του υποψηφίου.

swtgar
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2018 8:40 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό swtgar » Δευ Φεβ 11, 2019 6:07 pm

Tomi83 έγραψε:Συνάδελφοι καλησπέρα. Μου ήρθε email από το ΥΠΟΥΡΓΕΊΟ ΕΡΓΑΣΊΑΣ με το οποίο ζητάει να στείλω αναλυτικό βιογραφικό σημείωμα κι εάν επιθυμώ να συνεχιστεί η διαδικασία προκειμένου να προχωρήσουν σε επιλογή των υποψηφίων. Πως συντάσετε το βιογραφικό υπάρχει κάποιος οδηγός;
Τώρα βρίσκομαι σε ΟΤΑ με τις δημοτικές εκλογές θα παγώσουν για εμένα τα πράγματα για 1 μήνα ή μέχρι να αναλάβει η καινούργια Δημοτική Αρχή;
Τι ακριβώς χαρτιά θα πρέπει να στείλω μετά εγώ και τι η υπηρεσία;;;
Σας ευχαριστώ.

Κι εμένα μου έστειλε email για βιογραφικό. Έχει στο ίντερνετ πρότυπα βιογραφικά πολλά να κατεβάσεις. Τα τυπικά προσόντα σου, σεμινάρια, πού έχεις εργαστεί και με ποιο αντικείμενο, ό,τι πιστεύεις ότι θα μετρήσει θετικά στην επιλογή σου γράψε. Έτσι όπως πάει το υπ.εργασιας δε νομίζω πριν το Πάσχα ότι θα έχουν ελεγχθεί όλες οι αιτήσεις ώστε να προχωρησουν σε συνεντευξεις. Υπομονή κι ένα ένα βήμα. Μην αγχώνεσαι από τώρα. Εμάς στην ΑΑΔΕ οι συνεντεύξεις πήραν 3 μήνες. Και στο ΣΕΠΕ επίσης είναι πάρα πολλές οι αιτήσεις και πολλές οι θέσεις.

vaggosr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Παρ Δεκ 14, 2018 12:05 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό vaggosr » Δευ Φεβ 11, 2019 6:40 pm

Για Περιφέρεια Αττικής γνωρίζει κανείς κάτι? Έχουν συσταθεί επιτροπές κλπ?

leon40
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Φεβ 11, 2019 6:59 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό leon40 » Δευ Φεβ 11, 2019 8:03 pm

Έκανα αίτηση στον β κύκλο κινητικότητας και στα αποτελέσματα έγραφε το περιβόητο ΔΕΝ ΕΛΕΓΧΘΗΚΕ όλα καλά μέχρι εδώ,
στην υπηρεσία υποδοχής με διαβεβαιώσανε ότι είμαι ο επικρατέστερος μιας και είναι πολλές οι θέσεις . Η όλη διαδικασία δεν έχει προχωρήσει ακόμη μιας και ακόμη δεν έχει συσταθεί η τριμελής επιτροπή
Η υπηρεσία προέλευσης δεν είχε φτιάξει ψηφιακό οργανόγραμμα το ολοκλήρωσε μετέπειτα στης 31/01/2019.
κατοπιν επικοινωνίας που είχα με το τμήμα προσωπικοί της υπηρεσίας προέλευσης που ανήκω τώρα μου είπαν ότι η όλη διαδικασία θα σταματήσει στο στάδιο όπου θα ζητήσουν τα χαρτιά μου και εκεί θα επικαλεστούν στα μεγάλα κενά που έχουν στο 50% νόμος 4440/2016 με στοιχεία μιας και τώρα φτιάχτηκε το ψηφιακό οργανόγραμμα.
τους εξήγησα για το άρθρο που προστέθηκε ..
. Σε περίπτωση που, εντός δεκαπέντε (15) ημερών από την καταληκτική ημερομηνία υποβολής των αιτήσεων, ο φορέας προέλευσης δεν βεβαιώνει την πλήρωση των προϋποθέσεων των παραγράφων 2, 3 και 4 του παρόντος, οι προϋποθέσεις αυτές τεκμαίρεται ότι πληρούνται.
και μου εξήγησε ότι προηγείται ο νόμος 4440 το λέει καθαρά..
Σε περίπτωση που εντός αποκλειστικής προθεσμίας δέκα (10) ημερών από την ανωτέρω ενημέρωση ο υποψήφιος παραιτείται ή δεν προσκομίζει τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την απόδειξη των τυπικών του προσόντων ή η υπηρεσία προέλευσης προσκομίσει δικαιολογητικά, από τα οποία βεβαιώνεται η μη πλήρωση των προϋποθέσεων των παραγράφων 2, 3 και 4 του άρθρου 4 του παρόντος για τον επιλεγέντα, η υπηρεσία του φορέα υποδοχής ενημερώνει αμελλητί το τριμελές όργανο του άρθρου 7 του ν. 4440/2016

το ερώτημα μου είναι ξέρει ακριβώς κάποιος να μου πει τι προηγείται από τα δυο και εαν μπορώ να κινηθώ νομικά .ευχαριστω .....

Tomi83
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 10, 2019 8:59 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό Tomi83 » Δευ Φεβ 11, 2019 8:27 pm

swtgar έγραψε:
Tomi83 έγραψε:Συνάδελφοι καλησπέρα. Μου ήρθε email από το ΥΠΟΥΡΓΕΊΟ ΕΡΓΑΣΊΑΣ με το οποίο ζητάει να στείλω αναλυτικό βιογραφικό σημείωμα κι εάν επιθυμώ να συνεχιστεί η διαδικασία προκειμένου να προχωρήσουν σε επιλογή των υποψηφίων. Πως συντάσετε το βιογραφικό υπάρχει κάποιος οδηγός;
Τώρα βρίσκομαι σε ΟΤΑ με τις δημοτικές εκλογές θα παγώσουν για εμένα τα πράγματα για 1 μήνα ή μέχρι να αναλάβει η καινούργια Δημοτική Αρχή;
Τι ακριβώς χαρτιά θα πρέπει να στείλω μετά εγώ και τι η υπηρεσία;;;
Σας ευχαριστώ.

Κι εμένα μου έστειλε email για βιογραφικό. Έχει στο ίντερνετ πρότυπα βιογραφικά πολλά να κατεβάσεις. Τα τυπικά προσόντα σου, σεμινάρια, πού έχεις εργαστεί και με ποιο αντικείμενο, ό,τι πιστεύεις ότι θα μετρήσει θετικά στην επιλογή σου γράψε. Έτσι όπως πάει το υπ.εργασιας δε νομίζω πριν το Πάσχα ότι θα έχουν ελεγχθεί όλες οι αιτήσεις ώστε να προχωρησουν σε συνεντευξεις. Υπομονή κι ένα ένα βήμα. Μην αγχώνεσαι από τώρα. Εμάς στην ΑΑΔΕ οι συνεντεύξεις πήραν 3 μήνες. Και στο ΣΕΠΕ επίσης είναι πάρα πολλές οι αιτήσεις και πολλές οι θέσεις.


Υπομονή κάνουμε τόσους μήνες απλώς με φοβίζει λίγο το κομμάτι μην παγώσουν όλα γιατί τώρα υπηρετώ σε ΟΤΑ

Apostolis69
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Δευ Οκτ 22, 2018 11:03 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό Apostolis69 » Δευ Φεβ 11, 2019 8:59 pm

Tomi83 έγραψε:Συνάδελφοι καλησπέρα. Μου ήρθε email από το ΥΠΟΥΡΓΕΊΟ ΕΡΓΑΣΊΑΣ με το οποίο ζητάει να στείλω αναλυτικό βιογραφικό σημείωμα κι εάν επιθυμώ να συνεχιστεί η διαδικασία προκειμένου να προχωρήσουν σε επιλογή των υποψηφίων. Πως συντάσετε το βιογραφικό υπάρχει κάποιος οδηγός;
Τώρα βρίσκομαι σε ΟΤΑ με τις δημοτικές εκλογές θα παγώσουν για εμένα τα πράγματα για 1 μήνα ή μέχρι να αναλάβει η καινούργια Δημοτική Αρχή;
Τι ακριβώς χαρτιά θα πρέπει να στείλω μετά εγώ και τι η υπηρεσία;;;
Σας ευχαριστώ.

Πρωτα, ένα βιογραφικό είναι εύκολο από φόρμες που υπάρχουν στο διαδίκτυο.
Ο περιορισμός είναι 30 ημ πριν τις εκλογές δηλ 26/4 και λήγει 1/9.Δες παραπάνω αναρτησεις.

Tomi83
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 10, 2019 8:59 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό Tomi83 » Δευ Φεβ 11, 2019 9:10 pm

Apostolis69 έγραψε:
Tomi83 έγραψε:Συνάδελφοι καλησπέρα. Μου ήρθε email από το ΥΠΟΥΡΓΕΊΟ ΕΡΓΑΣΊΑΣ με το οποίο ζητάει να στείλω αναλυτικό βιογραφικό σημείωμα κι εάν επιθυμώ να συνεχιστεί η διαδικασία προκειμένου να προχωρήσουν σε επιλογή των υποψηφίων. Πως συντάσετε το βιογραφικό υπάρχει κάποιος οδηγός;
Τώρα βρίσκομαι σε ΟΤΑ με τις δημοτικές εκλογές θα παγώσουν για εμένα τα πράγματα για 1 μήνα ή μέχρι να αναλάβει η καινούργια Δημοτική Αρχή;
Τι ακριβώς χαρτιά θα πρέπει να στείλω μετά εγώ και τι η υπηρεσία;;;
Σας ευχαριστώ.

Πρωτα, ένα βιογραφικό είναι εύκολο από φόρμες που υπάρχουν στο διαδίκτυο.
Ο περιορισμός είναι 30 ημ πριν τις εκλογές δηλ 26/4 και λήγει 1/9.Δες παραπάνω αναρτησεις.


Όποτε να φανταστώ πάμε του χρόνου γιατί μετά πάλι έχουμε εκλογές τον Οκτώβριο;;;

swtgar
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2018 8:40 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό swtgar » Δευ Φεβ 11, 2019 9:54 pm

leon40 έγραψε:Έκανα αίτηση στον β κύκλο κινητικότητας και στα αποτελέσματα έγραφε το περιβόητο ΔΕΝ ΕΛΕΓΧΘΗΚΕ όλα καλά μέχρι εδώ,
στην υπηρεσία υποδοχής με διαβεβαιώσανε ότι είμαι ο επικρατέστερος μιας και είναι πολλές οι θέσεις . Η όλη διαδικασία δεν έχει προχωρήσει ακόμη μιας και ακόμη δεν έχει συσταθεί η τριμελής επιτροπή
Η υπηρεσία προέλευσης δεν είχε φτιάξει ψηφιακό οργανόγραμμα το ολοκλήρωσε μετέπειτα στης 31/01/2019.
κατοπιν επικοινωνίας που είχα με το τμήμα προσωπικοί της υπηρεσίας προέλευσης που ανήκω τώρα μου είπαν ότι η όλη διαδικασία θα σταματήσει στο στάδιο όπου θα ζητήσουν τα χαρτιά μου και εκεί θα επικαλεστούν στα μεγάλα κενά που έχουν στο 50% νόμος 4440/2016 με στοιχεία μιας και τώρα φτιάχτηκε το ψηφιακό οργανόγραμμα.
τους εξήγησα για το άρθρο που προστέθηκε ..
. Σε περίπτωση που, εντός δεκαπέντε (15) ημερών από την καταληκτική ημερομηνία υποβολής των αιτήσεων, ο φορέας προέλευσης δεν βεβαιώνει την πλήρωση των προϋποθέσεων των παραγράφων 2, 3 και 4 του παρόντος, οι προϋποθέσεις αυτές τεκμαίρεται ότι πληρούνται.
και μου εξήγησε ότι προηγείται ο νόμος 4440 το λέει καθαρά..
Σε περίπτωση που εντός αποκλειστικής προθεσμίας δέκα (10) ημερών από την ανωτέρω ενημέρωση ο υποψήφιος παραιτείται ή δεν προσκομίζει τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την απόδειξη των τυπικών του προσόντων ή η υπηρεσία προέλευσης προσκομίσει δικαιολογητικά, από τα οποία βεβαιώνεται η μη πλήρωση των προϋποθέσεων των παραγράφων 2, 3 και 4 του άρθρου 4 του παρόντος για τον επιλεγέντα, η υπηρεσία του φορέα υποδοχής ενημερώνει αμελλητί το τριμελές όργανο του άρθρου 7 του ν. 4440/2016

το ερώτημα μου είναι ξέρει ακριβώς κάποιος να μου πει τι προηγείται από τα δυο και εαν μπορώ να κινηθώ νομικά .ευχαριστω .....

Καλά σου τα είπαν από το φορέα προέλευσης. Μόλις λήξουν οι αιτήσεις οι φορείς υποδοχής θα στείλουν έγγραφο στους φορείς προέλευσης ζητώντας εάν τηρούνται οι προϋποθέσεις συμμετοχής σου δηλ το 50% και να μην είσαι ο μοναδικός υπάλληλος. Εάν απαντήσουν αρνητικά δε συνεχίζεις. Εάν δεν απαντήσουν καθόλου εντός 15 ημερών, τότε τεκμαιρεται ότι πληρούνται οι προϋποθέσεις.. Αλλά βέβαια τους συμφέρει να απαντήσουν εντός της προθεσμίας εφόσον δε μένει πίσω το 50% όπως λένε.

leon40
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Φεβ 11, 2019 6:59 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό leon40 » Δευ Φεβ 11, 2019 10:40 pm

swtgar έγραψε:
leon40 έγραψε:Έκανα αίτηση στον β κύκλο κινητικότητας και στα αποτελέσματα έγραφε το περιβόητο ΔΕΝ ΕΛΕΓΧΘΗΚΕ όλα καλά μέχρι εδώ,
στην υπηρεσία υποδοχής με διαβεβαιώσανε ότι είμαι ο επικρατέστερος μιας και είναι πολλές οι θέσεις . Η όλη διαδικασία δεν έχει προχωρήσει ακόμη μιας και ακόμη δεν έχει συσταθεί η τριμελής επιτροπή
Η υπηρεσία προέλευσης δεν είχε φτιάξει ψηφιακό οργανόγραμμα το ολοκλήρωσε μετέπειτα στης 31/01/2019.
κατοπιν επικοινωνίας που είχα με το τμήμα προσωπικοί της υπηρεσίας προέλευσης που ανήκω τώρα μου είπαν ότι η όλη διαδικασία θα σταματήσει στο στάδιο όπου θα ζητήσουν τα χαρτιά μου και εκεί θα επικαλεστούν στα μεγάλα κενά που έχουν στο 50% νόμος 4440/2016 με στοιχεία μιας και τώρα φτιάχτηκε το ψηφιακό οργανόγραμμα.
τους εξήγησα για το άρθρο που προστέθηκε ..
. Σε περίπτωση που, εντός δεκαπέντε (15) ημερών από την καταληκτική ημερομηνία υποβολής των αιτήσεων, ο φορέας προέλευσης δεν βεβαιώνει την πλήρωση των προϋποθέσεων των παραγράφων 2, 3 και 4 του παρόντος, οι προϋποθέσεις αυτές τεκμαίρεται ότι πληρούνται.
και μου εξήγησε ότι προηγείται ο νόμος 4440 το λέει καθαρά..
Σε περίπτωση που εντός αποκλειστικής προθεσμίας δέκα (10) ημερών από την ανωτέρω ενημέρωση ο υποψήφιος παραιτείται ή δεν προσκομίζει τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την απόδειξη των τυπικών του προσόντων ή η υπηρεσία προέλευσης προσκομίσει δικαιολογητικά, από τα οποία βεβαιώνεται η μη πλήρωση των προϋποθέσεων των παραγράφων 2, 3 και 4 του άρθρου 4 του παρόντος για τον επιλεγέντα, η υπηρεσία του φορέα υποδοχής ενημερώνει αμελλητί το τριμελές όργανο του άρθρου 7 του ν. 4440/2016

το ερώτημα μου είναι ξέρει ακριβώς κάποιος να μου πει τι προηγείται από τα δυο και εαν μπορώ να κινηθώ νομικά .ευχαριστω .....

Καλά σου τα είπαν από το φορέα προέλευσης. Μόλις λήξουν οι αιτήσεις οι φορείς υποδοχής θα στείλουν έγγραφο στους φορείς προέλευσης ζητώντας εάν τηρούνται οι προϋποθέσεις συμμετοχής σου δηλ το 50% και να μην είσαι ο μοναδικός υπάλληλος. Εάν απαντήσουν αρνητικά δε συνεχίζεις. Εάν δεν απαντήσουν καθόλου εντός 15 ημερών, τότε τεκμαιρεται ότι πληρούνται οι προϋποθέσεις.. Αλλά βέβαια τους συμφέρει να απαντήσουν εντός της προθεσμίας εφόσον δε μένει πίσω το 50% όπως λένε.


Υποτίθεται ότι αυτό θα έπρεπε να το έκανε εξαρχής όταν έδινε προθεσμία στην πρώτη φάση της αίτησης. Αφήνει και δεύτερη στον φορέα προέλευσης.

filippos_kar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Δευ Σεπ 05, 2011 9:52 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό filippos_kar » Τρί Φεβ 12, 2019 4:58 am

swtgar έγραψε:
filippos_kar έγραψε:
Apostolis69 έγραψε:Να τα ζητήσει πληρεξούσιος δικηγόρος, να επισκεφτεί την Δ/νση προσωπικού και ξέρει αυτός τι θα πεί

Τα χαρτια ειναι στον γενικό διευθυντή απ'ότι εμαθα σήμερα. Αυτός μπλοκάρει μάλλον την όλη διαδικασία γιατί έχουν κάνει αίτηση για κινητικότητα 28 άτομα. Κςι στην ιδέα ότι μπορεί να φύγουν 28 άτομα από δω μάλλον έχουν φρικάρει. Γιατί η πολιτική του, μαγαζιού μέχρι τώρα ήταν να μην φεύγει κανένας.
Φαντάσου ότι η νομική σύμβουλος έχει δώσει το οκ για τη μετάταξή μου..

Δες το νόμο 4531/2018 άρθρο 34 . Άρθρο 34:
Στο άρθρο 34 προβλέπεται ότι στο τέλος του άρθρου 4 του ν. 4440/2016 (Α' 224) προστίθεται παράγραφος 5, σύμφωνα με την οποία σε περίπτωση που, εντός δεκαπέντε (15) ημερών από την καταληκτική ημερομηνία υποβολής των αιτήσεων, ο φορέας προέλευσης δεν βεβαιώνει την πλήρωση των προϋποθέσεων των παραγράφων 2, 3 και 4 του άρθρου, οι προϋποθέσεις αυτές τεκμαίρεται ότι πληρούνται. Ειδικά για την αξιολόγηση των τυπικών προσόντων των υποψηφίων σε περίπτωση που η ανωτέρω προθεσμία παρέλθει άπρακτη, τα τριμελή όργανα του άρθρου 7 του νόμου λαμβάνουν υπόψη τα αναφερόμενα στην αίτηση του υποψηφίου.

Το έχω περάσει αυτό το στάδιο. Είμαι σε φάση για να πηγαίνουν τα χαρτιά μου στο ΓΛΚ ή όπου αλλού πάνε πριν πάρω φεκ. Ζητάνε υπηρεσιακής κατάστασης, πτυχίο και γνησιότητα και δεν τα στέλνουν. Έχω τελειώσει από συνέντευξη και έχω αποδεχτεί και θέση. Εκεί είναι το πρόβλημα. Με μπλοκάρουν στο τελείωμα.

geopap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 14, 2018 3:35 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό geopap » Τρί Φεβ 12, 2019 7:50 am

Καλημέρα σε όλους, τυχαίως χτες βρήκα έναν συνάδελφο που έκανε μετάταξη το 15 (οχι με τον 4440/16 φυσικά. Μου είπε ότι γενικά οι μετατάξεις αργούν, αυτός έκανε 9 μήνες να φύγει και αυτό πάλι με πολλά τηλέφωνα και πίεση. Δεν γινόμαστε ενοχλητικοί, απλά γραφικοί. Πρότεινε να παίρνουμε πολύ συχνά. Apostolis69, συνάδελφε εάν μέχρι την Παρασκευή δεν έχεις κανένα σχετικό νέο, προτείνω από βδομάδα να παίρνουν τηλέφωνα εμείς του α' 2018 για εφορίες - τελωνεία.

Apostolis69
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Δευ Οκτ 22, 2018 11:03 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό Apostolis69 » Τρί Φεβ 12, 2019 8:56 am

geopap έγραψε:Καλημέρα σε όλους, τυχαίως χτες βρήκα έναν συνάδελφο που έκανε μετάταξη το 15 (οχι με τον 4440/16 φυσικά. Μου είπε ότι γενικά οι μετατάξεις αργούν, αυτός έκανε 9 μήνες να φύγει και αυτό πάλι με πολλά τηλέφωνα και πίεση. Δεν γινόμαστε ενοχλητικοί, απλά γραφικοί. Πρότεινε να παίρνουμε πολύ συχνά. Apostolis69, συνάδελφε εάν μέχρι την Παρασκευή δεν έχεις κανένα σχετικό νέο, προτείνω από βδομάδα να παίρνουν τηλέφωνα εμείς του α' 2018 για εφορίες - τελωνεία.


Καλημέρα, αύριο Τετάρτη θα πάρω στο Υπ Εσωτερικών να μάθω τί έγινε. Δεν πιστεύω να έχει υπογραφεί ως αύριο...Αλλά ως την Παρασκευή, όπως μου τα είπανε, πρέπει να φύγει πίσω στην κα Προβή στην ΑΑΔΕ.
Θα σας ενημερώνω για κάθε εξέλιξη

Apostolis69
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 143
Εγγραφή: Δευ Οκτ 22, 2018 11:03 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό Apostolis69 » Τρί Φεβ 12, 2019 9:06 am

Tomi83 έγραψε:
Apostolis69 έγραψε:
Tomi83 έγραψε:Συνάδελφοι καλησπέρα. Μου ήρθε email από το ΥΠΟΥΡΓΕΊΟ ΕΡΓΑΣΊΑΣ με το οποίο ζητάει να στείλω αναλυτικό βιογραφικό σημείωμα κι εάν επιθυμώ να συνεχιστεί η διαδικασία προκειμένου να προχωρήσουν σε επιλογή των υποψηφίων. Πως συντάσετε το βιογραφικό υπάρχει κάποιος οδηγός;
Τώρα βρίσκομαι σε ΟΤΑ με τις δημοτικές εκλογές θα παγώσουν για εμένα τα πράγματα για 1 μήνα ή μέχρι να αναλάβει η καινούργια Δημοτική Αρχή;
Τι ακριβώς χαρτιά θα πρέπει να στείλω μετά εγώ και τι η υπηρεσία;;;
Σας ευχαριστώ.

Πρωτα, ένα βιογραφικό είναι εύκολο από φόρμες που υπάρχουν στο διαδίκτυο.
Ο περιορισμός είναι 30 ημ πριν τις εκλογές δηλ 26/4 και λήγει 1/9.Δες παραπάνω αναρτησεις.


Όποτε να φανταστώ πάμε του χρόνου γιατί μετά πάλι έχουμε εκλογές τον Οκτώβριο;;;

Ετσι φαίνεται, τί να πω...

plipi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Δευ Ιαν 21, 2019 8:22 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό plipi » Τρί Φεβ 12, 2019 9:55 am

ssamanti έγραψε:Καλημέρα . Γνωρίζει κανείς τι γίνεται με τον β κύκλο για ΑΑΔΕ; Εχω υποβάλλει αίτημα και εκτός απο βιογραφικό που μου ζήτησαν αρχές Δεκεμβρίου, τίποτα άλλο. Γνωρίζετε εάν έχει συσταθεί επιτροπή για διενέργεια συνεντεύξεων ή εάν υπάρχει κάποια εξέλιξη ; Κάλεσαν κανένα για συνέντευξη;

Ευχαριστώ


μου τηλεφώνησαν την προηγουμενη εβδομαδα για μια διευκρίνηση αλλά δεν μου άφησαν περιθώρια για να ρωτήσω σε ποιο στάδιο βρίσκονται


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 24 επισκέπτες