Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Nomikii
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Nomikii » Τετ Φεβ 06, 2019 5:00 pm

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση..θα το δω αυτό..η αλήθεια είναι ότι είχα καλέσει πρίν ένα μήνα και μου είπε ο κύριος που το σήκωσε οτι θα ξαναελεγξουν τα δικαιολογητικά και ότι ίσως υπάρξουν αλλαγές στον πίνακα.
Αυτό με αγχωσε περισσότερο γιατί έτσι όπως μου το πε σκέφτηκα τί μπορεί να μην έχουν ήδη ελέγξει στα δικαιολογητικά αφού έβγαλαν τους προσωρινούς πίνακες και τώρα θα αλλάξει.
Μου μίλησε και κάπως απότομα και με αγχώσε παραπάνω.
Δεν ξέρω εαν το έκανε για να σταματήσω να τον ενοχλώ η αν όντως θα πρέπει να συνεχίζουμε να ανησυχούμε εμείς που είμαστε στους προσωρινούς πίνακες.

Antlog
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Antlog » Τετ Φεβ 06, 2019 7:19 pm

Καλησπέρα, τα δικαιολογητικά τα έχουν ελέγξει. Απλά θα ελέγξουν ξανά τους φακέλους με τα δικαιολογητικά, σε εκείνους που έκαναν ένσταση.

Tomcat
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Tomcat » Σάβ Φεβ 09, 2019 6:40 pm

Πάντως συνάδελφοι προτείνω το παρόν φορουμάκι της 1Γ να το διατηρήσουμε και μετά τον διορισμό προκειμένου να ανταλλάσουμε τις πρώτες εργασιακές μας εμπειρίες. Νομίζω και έτσι, ότι θα είναι ένα πολύτιμο εργαλείο ανάμεσα σε συναδέλφους που έχουν μοιραστεί κοινές αγωνίες και θα συνεχίσουν να μοιράζονται κοινές επαγγελματικές ανησυχίες.

dancer
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό dancer » Κυρ Φεβ 10, 2019 2:14 am

Tomcat έγραψε:Πάντως συνάδελφοι προτείνω το παρόν φορουμάκι της 1Γ να το διατηρήσουμε και μετά τον διορισμό προκειμένου να ανταλλάσουμε τις πρώτες εργασιακές μας εμπειρίες. Νομίζω και έτσι, ότι θα είναι ένα πολύτιμο εργαλείο ανάμεσα σε συναδέλφους που έχουν μοιραστεί κοινές αγωνίες και θα συνεχίσουν να μοιράζονται κοινές επαγγελματικές ανησυχίες.

Νομίζω ότι θα μας ειναι απαραίτητο για να συντονιστούμε για τις κινήσεις μας όσον αφορά το μισθολογικό...

stathkon
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό stathkon » Τρί Φεβ 12, 2019 10:31 pm

Όπως φαίνεται δεν θα τις γλιτώσουμε τις εκλογές τον Μαιο... Εύχομαι να μην φτάσουμε μέχρι εκεί όμως.
Έχει κανένας νεότερη επικοινωνία με το ΑΣΕΠ;

dancer
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό dancer » Τρί Φεβ 12, 2019 10:38 pm

Καλησπέρα!

Ίσως να είμαι υπερβολικά αισιόδοξη, όμως ο ΑΣΕΠ δείχνει να κινείται αυτήν την περίοδο πολύ γρήγορα... Βγήκαν σε δυο μέρες τα οριστικά δυο προκηρύξεων και σε όλα τα σάιτ απο τις αρχές του μήνα αναφέρεται η δικη μας προκήρυξη ως μια απ τις έξι που τρέχει πυρετωδώς ο ΑΣΕΠ...!!! Δε θα μου έκανε καθόλου εντύπωση αν βλέπαμε τα οριστικά τέλος του μήνα με αρχές του επόμενου...!

nlow
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό nlow » Τετ Φεβ 13, 2019 11:01 am

Καλημέρα,
Μόλις κάλεσα το 2131319412, το σήκωσε ένας κύριος και μου είπε ότι τα αποτελέσματα θα βγουν περίπου Πάσχα.

eva123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό eva123 » Τετ Φεβ 13, 2019 11:05 am

stathkon έγραψε:Όπως φαίνεται δεν θα τις γλιτώσουμε τις εκλογές τον Μαιο... Εύχομαι να μην φτάσουμε μέχρι εκεί όμως.

Καλημέρα! Μόλις πήρα τηλ . Μου είπαν ότι ελέγχουν τις ενστάσεις γιατί είναι πολλές! Δεν ξέρει λέει πότε θα βγουν τα οριστικά. Λίγη υπομονή ακόμα μου είπε.

stathkon
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό stathkon » Τετ Φεβ 13, 2019 11:47 am

Μακάρι γιατί πέρασε καιρός... Ήδη κοντεύουμε τους 3 μήνες. Αν έχει κάποιος πρόσφατη επικοινωνία με κάποιον από το ΑΣΕΠ παρακαλώ να την μοιραστεί μαζί μας...

kav30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό kav30 » Τετ Φεβ 13, 2019 12:07 pm

stathkon έγραψε:Όπως φαίνεται δεν θα τις γλιτώσουμε τις εκλογές τον Μαιο... Εύχομαι να μην φτάσουμε μέχρι εκεί όμως.

δυστυχως αν δεν βγουν τα οριστικα το πολύ μεχρι αρχες μαρτιου, δεν βλεπω να προλαβαίνουμε αν γινουν εκλογες τον μαιο...

dancer
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό dancer » Τετ Φεβ 13, 2019 8:40 pm

kav30 έγραψε:

δυστυχως αν δεν βγουν τα οριστικα το πολύ μεχρι αρχες μαρτιου, δεν βλεπω να προλαβαίνουμε αν γινουν εκλογες τον μαιο...

Απ οσο έχω δει, οι αυτοδιοικητικές μάλλον δε μας επηρεάζουν. Οι κοινοβουλευτικές θα γίνουν Οκτώβριο, οποτε παγώνουν οι διαδικασίες απο τη στιγμή που θα προκηρυχθούν εκλογές, πράγμα το οποίο μάλλον Σεπτέμβριο θα γίνει...

Θετική ενέργεια παιδιά, είμαστε απίστευτα τυχεροί που συζητάμε αυτά τα πράγματα αυτή τη στιγμή... Εμενα φίλος μου που καθόμασταν σε διπλανά θρανία στο φροντιστήριο έγραψε 26%... Όλα καλά θα πάνε, έστω κι αν καθυστερήσουν και λιγάκι...!!!

stathkon
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό stathkon » Τετ Φεβ 13, 2019 9:32 pm

Δεν μιλάω για τις Δημοτικές κλπ. εννοώ τις Κοινοβουλευτικές, οι οποιες εκτός σοβαρού απροόπτου θα γίνουν μαζί με τις υπόλοιπες.
Προς το Πάσχα όταν λέει εύχομαι να εννοεί πριν..
Κι εμένα πάντως η αρχική πρόβλεψη που μου έκανε ο Προϊστάμενος του τμήματος του ΑΣΕΠ ήταν για Απρίλιο.
Εννοείται παιδιά πως είμαστε πολύ τυχεροί, απλά κάποιοι από εμας είμαστε και άνεργοι οποτε έχουμε ένα μεγαλύτερο άγχος ως προς την ολοκλήρωση της διαδικασίας.
Εύχομαι σε όλους τα καλύτερα!

dancer
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό dancer » Πέμ Φεβ 14, 2019 9:24 am

stathkon έγραψε:Δεν μιλάω για τις Δημοτικές κλπ. εννοώ τις Κοινοβουλευτικές, οι οποιες εκτός σοβαρού απροόπτου θα γίνουν μαζί με τις υπόλοιπες.
Προς το Πάσχα όταν λέει εύχομαι να εννοεί πριν..
Κι εμένα πάντως η αρχική πρόβλεψη που μου έκανε ο Προϊστάμενος του τμήματος του ΑΣΕΠ ήταν για Απρίλιο.
Εννοείται παιδιά πως είμαστε πολύ τυχεροί, απλά κάποιοι από εμας είμαστε και άνεργοι οποτε έχουμε ένα μεγαλύτερο άγχος ως προς την ολοκλήρωση της διαδικασίας.
Εύχομαι σε όλους τα καλύτερα!

Καλημέρα!

Άγχος έχουμε όλοι, αλλά πρέπει να το χαρούμε και λιγάκι όλο αυτό που μας συμβαίνει...

Πριν λίγες μέρες κατέβηκε ο ιδιοκτήτης της εταιρείας απο τον πανω όροφο και μας διαολοστειλε γιατί έπαιρνε κάποιον τηλέφωνο και δεν το σήκωσε και μας αποκάλεσε δημόσια υπηρεσία...!!! Αντε τώρα να πας να τους πεις ότι πας στο δημόσιο που όλοι κοροϊδεύουν και βρίζουν...

Επιπλέον, αν καθυστερήσουν τόσο πολύ - που δε νομίζω - για να μην τρελαθείς βρες οποιαδήποτε προσωρινή χαζοδουλεια για να απασχοληθεις και να βγάζεις και κάποια χρήματα... Κάποιοι του ‘09 που τους πήραν δυο χρόνια μετά λόγω παγώματος διορισμών αυτό έκαναν...

grv
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό grv » Πέμ Φεβ 14, 2019 12:39 pm

dancer έγραψε:
Nomikii έγραψε:Καλησπέρα σε όλους.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θα ήθελα να ρωτήσω εαν κάποιος απο όσους μίλησαν τελευταία με τον ΑΣΕΠ ρώτησε εαν θα υπάρχουν αλλαγές στους πίνακες.
Έχουμε αγωνία όσοι είμαστε στους προσωρινούς πίνακες.
Είμαι περίπου στη μέση στην γενική κατηγορία και θέλω να ελπίζω οτι έχουν ελεγχθεί όλα γιατί να αλλάξει κάτι ξαφνικά στους οριστικους?

Καλησπέρα!

Αν και δεν έχω μιλήσει ως προς αυτό, να σου πω το εξής. Αυτό που έκανα ειναι να δω ο δεύτερος και ο τρίτος στη θέση ποσο απέχουν απο μένα. Όταν ειδα ότι ο τρίτος απέχει περίπου 5,5 μόρια, ειναι σχεδόν αδύνατον να χάσω την πρώτη επιλογή. Μετά ειδα στη δεύτερη ποσα μόρια έχει ο πρώτος και ποσα ο τελευταίος. Απ τον τελευταίο της δεύτερης έχω απόκλιση 12 μόρια. Στην τριτη δεν πήγα καν.

Πριν πεθάνεις απ το άγχος, δες οι επόμενοι απο σένα στις θέσεις ποσα μόρια έχουν.

Ειναι γεγονός ότι καθοριστικό ρόλο παίζει το γραπτό, τα λοιπά μόρια Απλα βοηθανε λίγο... Ελπίζω να σε βοήθησα...

πως μπορούμε να δούμε τα μόρια του επόμενου και του μεθεπόμενου στην θέση μας δλδ; εγώ ξέρω μόνο να δω την δική μου κατάταξη ανά θέση που έχω δηλώσει ...τι έκαναν οι άλλοι πως θα το δω;

dancer
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό dancer » Πέμ Φεβ 14, 2019 4:48 pm

grv έγραψε:
dancer έγραψε:
Nomikii έγραψε:Καλησπέρα σε όλους.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θα ήθελα να ρωτήσω εαν κάποιος απο όσους μίλησαν τελευταία με τον ΑΣΕΠ ρώτησε εαν θα υπάρχουν αλλαγές στους πίνακες.
Έχουμε αγωνία όσοι είμαστε στους προσωρινούς πίνακες.
Είμαι περίπου στη μέση στην γενική κατηγορία και θέλω να ελπίζω οτι έχουν ελεγχθεί όλα γιατί να αλλάξει κάτι ξαφνικά στους οριστικους?

Καλησπέρα!

Αν και δεν έχω μιλήσει ως προς αυτό, να σου πω το εξής. Αυτό που έκανα ειναι να δω ο δεύτερος και ο τρίτος στη θέση ποσο απέχουν απο μένα. Όταν ειδα ότι ο τρίτος απέχει περίπου 5,5 μόρια, ειναι σχεδόν αδύνατον να χάσω την πρώτη επιλογή. Μετά ειδα στη δεύτερη ποσα μόρια έχει ο πρώτος και ποσα ο τελευταίος. Απ τον τελευταίο της δεύτερης έχω απόκλιση 12 μόρια. Στην τριτη δεν πήγα καν.

Πριν πεθάνεις απ το άγχος, δες οι επόμενοι απο σένα στις θέσεις ποσα μόρια έχουν.

Ειναι γεγονός ότι καθοριστικό ρόλο παίζει το γραπτό, τα λοιπά μόρια Απλα βοηθανε λίγο... Ελπίζω να σε βοήθησα...

πως μπορούμε να δούμε τα μόρια του επόμενου και του μεθεπόμενου στην θέση μας δλδ; εγώ ξέρω μόνο να δω την δική μου κατάταξη ανά θέση που έχω δηλώσει ...τι έκαναν οι άλλοι πως θα το δω;

Βαλε φίλτρο να σου βγάλει τον κωδικό θέσης που σ ενδιαφερει, πχ 372, και θα σου βγάλει όλους όσους πέρασαν εκεί και με ποσα μόρια ... Εγώ έτσι ξεαγχωθηκα... Γιατί ειναι πολύς ο καιρός της αναμονής και οσο καθυστερεί τόσο φρικαρουμε... Μακάρι να προλάβουμε τις εκλογές του Οκτωβρίου !!!

Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης