Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
nonabella
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Δευ Αύγ 27, 2018 2:37 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό nonabella » Τετ Ιαν 30, 2019 3:27 pm

nlow έγραψε:Εγώ προσωπικά με όσους εφοριακούς τελωνειακούς μίλησα, με το που τους ρώτησα πόσες μήνες είναι η σχολή γέλασαν. ΚΑΝΕΙΣ περα απο κάτι σεμινάρια δεν έλαβε κάποια εκπαίδευση στα 4 άτομα που έχω ρωτήσει μέχρι τώρα.

Κανείς διοριστέος μέχρι στιγμής δεν είχε γραμμένο στο φεκ της προκήρυξής του αυτό που έγραφε στη δικιά μας με bold γράμματα. Είναι πιλοτικό το σχέδιο της εκπαίδευσης και θα γίνει πρωταρχικά σε μας. Γι αυτό δεν υπάρχει επίσημη ενημέρωση ακόμα. Είναι κάτι πολύ θετικό μέσα στην όλη αναμπουμπούλα όμως γιατί θα είμαστε προετοιμασμένοι για τις ανάγκες των υπηρεσιών και δεν θα είμαστε έρμαια της διάθεσης για εκπαίδευση από τους παλιότερους συναδέλφους.

Nomikii
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 08, 2018 7:49 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Nomikii » Τετ Ιαν 30, 2019 4:26 pm

Τελικά έχουν ελεγχθεί τα πάντα και δικαιολογητικά?και τώρα εξετάζουν τις ενστάσεις?Γιατί κανονικά θα έπρεπε τα δικαιολογητικά να έχουν ελεγχθεί ήδη..
Έχεις κάποιος κάποια ενημέρωση για αυτό?

Kseniaktl
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Τρί Οκτ 09, 2018 9:06 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Kseniaktl » Τετ Ιαν 30, 2019 4:57 pm

nlow έγραψε:Εγώ προσωπικά με όσους εφοριακούς τελωνειακούς μίλησα, με το που τους ρώτησα πόσες μήνες είναι η σχολή γέλασαν. ΚΑΝΕΙΣ περα απο κάτι σεμινάρια δεν έλαβε κάποια εκπαίδευση στα 4 άτομα που έχω ρωτήσει μέχρι τώρα.

Γελούσαν γιατί προφανώς δεν γνωρίζουν τον νέο κανονισμό. Υποτίθεται θα ήμαστε η πρώτη σειρά που θα περάσει εκπαίδευση.
ΦΟ.Τ.Α. 1075014 ΕΞ 2018 Κανονισμός Υποχρεωτικής Εισαγωγικής Εκπαίδευσης των υπαλλήλων της Ανεξάρτητης Αρχής Δημοσίων Εσόδων στη Φορολογική και Τελωνειακή Ακαδημία.

vnomik
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 12, 2018 3:10 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό vnomik » Τετ Ιαν 30, 2019 5:25 pm

nlow έγραψε:Εγώ προσωπικά με όσους εφοριακούς τελωνειακούς μίλησα, με το που τους ρώτησα πόσες μήνες είναι η σχολή γέλασαν. ΚΑΝΕΙΣ περα απο κάτι σεμινάρια δεν έλαβε κάποια εκπαίδευση στα 4 άτομα που έχω ρωτήσει μέχρι τώρα.

Η Ακαδημια συσταθηκε περι τα τελη του 2016 και ο οργανισμος της δημοσιευθηκε τον Μάιο του 2018. Οσους εφοριακους-τελωνειακους και να ρωτησετε προφανως και θα σας πουν οτι δεν εχουν εκπαιδευτει, εμεις θα ειμαστε οι πρωτοι αν κατι τετοιο αποφασιστει και εφοσον ειναι ετοιμη η ακαδημια απο αποψη υποδομης και στελεχων. Περυσι υλοποιηθηκαν βραχεα εκπαιδευτικα προγραμματα, οπως συμβαινει εδω και χρονια για τους ηδη υπηρετουντες σε αλλες υπηρεσιες του Δημοσιου (π.χ. απο την ΕΕΤΑΑ και την ΚΕΔΚΕ για τους υπαλληλους της Αυτοδιοικησης), αλλα ολοκληρωμενη εισαγωγικη εκπαιδευση δεν εχει γινει ποτε. Αλλωστε, οπως αναφερει και η συναδελφος nonabella, η 1γ ειναι η πρωτη προκηρυξη που το αναφερει ρητα. Σε καθε περιπτωση, ας εχουμε προς το παρον το βλεμμα στα οριστικα, με την ελπιδα να βγουν μεχρι το Πασχα οπως μας ειπαν απο το ΑΣΕΠ, ανεξαρτητα απο δημοσιευματα.

dancer
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Μάιος 31, 2011 10:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό dancer » Τετ Ιαν 30, 2019 7:22 pm

Καλησπέρα!

Σίγουρα θα περάσουμε ακαδημία και ειναι πολύ καλό για μας, δεν ξέρω όμως το πότε! Αν μας θέλουν το καλοκαίρι, δε νομίζω να τους εμποδίζει κανεις να μας περάσουν απο ακαδημία απο Σεπτέμβριο...

Απο άτομο στην ΑΑΔΕ ξέρω ότι περιμένουν τα οριστικά κοντά στο Πάσχα και τοποθέτηση το καλοκαίρι. Από κει και πέρα όλα αυτά ειναι εκτιμήσεις, κανεις δε γνωρίζει με σιγουριά τι μέλλει γενέσθαι, υπάρχει ακόμα και το ενδεχόμενο να μας προλάβουν οι εκλογές.

Για μένα, το μόνο που έχουμε να κάνουμε γιατί όλη αυτή η αναμονή και αβεβαιότητα ειναι πολύ ψυχοφθόρα, ειναι να πρηζουμε μαζικά ΑΣΕΠ, ΑΑΔΕ και σάιτ, μήπως ασχοληθεί και κανεις μ εμας. Γιατί οι 500 υστερούν έναντι των 8500 της 3Κ. Κι ο ΑΣΕΠ δεν ξέρω κατα ποσο ασχολείται μαζί μας αυτή τη στιγμή.

Το «στάδιο των ενστάσεων» ειναι γενικολογία, οι συνεδριάσεις γι αυτές φαντάζομαι θα ειναι μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού- το θέμα ειναι ποτε θα γίνουν!!!

Επίσης, θα ήθελα να πω ότι είμαστε όλοι άνθρωποι με αυξημένα τυπικά και ουσιαστικά προσόντα, δε χρειάζεται να γινόμαστε εριστικοί μεταξύ μας. Εδώ ειναι χώρος για να μοιραζόμαστε τις πληροφορίες μας, τους προβληματισμούς και τις ανησυχίες μας και όχι να επιτιθομαστε στους μελλοντικούς μας συναδέλφους. Ειναι ήδη πολύ ψυχοφθόρα η όλη διαδικασία, δε χρειάζεται να γίνεται χειρότερη...

polykari
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 30, 2018 12:21 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό polykari » Πέμ Ιαν 31, 2019 9:38 am

dancer έγραψε:Καλησπέρα!

Σίγουρα θα περάσουμε ακαδημία και ειναι πολύ καλό για μας, δεν ξέρω όμως το πότε! Αν μας θέλουν το καλοκαίρι, δε νομίζω να τους εμποδίζει κανεις να μας περάσουν απο ακαδημία απο Σεπτέμβριο...

Απο άτομο στην ΑΑΔΕ ξέρω ότι περιμένουν τα οριστικά κοντά στο Πάσχα και τοποθέτηση το καλοκαίρι. Από κει και πέρα όλα αυτά ειναι εκτιμήσεις, κανεις δε γνωρίζει με σιγουριά τι μέλλει γενέσθαι, υπάρχει ακόμα και το ενδεχόμενο να μας προλάβουν οι εκλογές.

Για μένα, το μόνο που έχουμε να κάνουμε γιατί όλη αυτή η αναμονή και αβεβαιότητα ειναι πολύ ψυχοφθόρα, ειναι να πρηζουμε μαζικά ΑΣΕΠ, ΑΑΔΕ και σάιτ, μήπως ασχοληθεί και κανεις μ εμας. Γιατί οι 500 υστερούν έναντι των 8500 της 3Κ. Κι ο ΑΣΕΠ δεν ξέρω κατα ποσο ασχολείται μαζί μας αυτή τη στιγμή.

Το «στάδιο των ενστάσεων» ειναι γενικολογία, οι συνεδριάσεις γι αυτές φαντάζομαι θα ειναι μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού- το θέμα ειναι ποτε θα γίνουν!!!

Επίσης, θα ήθελα να πω ότι είμαστε όλοι άνθρωποι με αυξημένα τυπικά και ουσιαστικά προσόντα, δε χρειάζεται να γινόμαστε εριστικοί μεταξύ μας. Εδώ ειναι χώρος για να μοιραζόμαστε τις πληροφορίες μας, τους προβληματισμούς και τις ανησυχίες μας και όχι να επιτιθομαστε στους μελλοντικούς μας συναδέλφους. Ειναι ήδη πολύ ψυχοφθόρα η όλη διαδικασία, δε χρειάζεται να γίνεται χειρότερη...

Δε φαντάζεσαι πόσο συμφωνώ μαζί σου!! Δεν είναι καθόλου ωραίο αυτό που γίνεται!! Πληροφορίες μοιραζόμαστε και είμαι σίγουρη πως κανένας δε μπορεί να μας απαντήσει με βεβαιότητα!! Επομένως ψυχραιμία και υπομονή!! Θα έπρεπε να πετάμε απο τη χαρά μας!!!! Καλη συνέχεια και ποιος ξέρει μπορεί αύριο να μπαίνει ο μήνας των αποτελεσμάτων!!!

vasilikiopa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Δευ Ιαν 22, 2018 2:05 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό vasilikiopa » Πέμ Ιαν 31, 2019 9:45 am

Καλημέρα σας συνάδελφοι,
μπορείτε να με διαφωτίσετε καθώς έχω λιγάκι μπερδευτεί.. είδα πως η 3κ επηρεάζεται απο τις εκλογές του Μαϊου. Το ίδιο ισχύει και για εμάς??? Πως φαντάζει το δικό μας χρονοδιάγραμμα;

ARIEL
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: Δευ Απρ 27, 2009 9:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό ARIEL » Πέμ Ιαν 31, 2019 12:45 pm

Συνάδελφοι καλημέρα.
Μόλις μίλησα με ΑΣΕΠ. Τα αποτελέσματα θα βγουν από τέλη Μαρτίου μέχρι πριν το Πάσχα το αργότερο. Ο υπάλληλος με ενημέρωσε ότι από την Δευτέρα έχουν σπάσει τα τηλέφωνα (σε σημείο που δεν μπορούν να δουλέψουν οι άνθρωποι) λόγω του άρθρου που αναφέρει ότι τα αποτελέσματα θα βγουν τον Φεβρουάριο. Με διαβεβαίωσε πως δουλεύουν πυρετωδώς για την 1γ , αλλά είναι αδύνατον να βγουν σε ένα μήνα. Απόρησε πως μπορεί να δημοσιοποιήθηκε αυτή η ανακριβής πληροφορία , και μάλιστα έθεσαν το ζήτημα και στον πρόεδρο του ΑΣΕΠ. Ο υπάλληλος ήταν πολύ ευγενικός και με απόλυτη σιγουριά μου έδωσε τον χρονικό ορίζοντα που σας ανάφερα. Τέλος , του είπα ότι θα μεταφέρω σε όσους γνωρίζω την συνομιλία μας , ώστε να ενημερωθούν όσο το δυνατόν περισσότεροι ενδιαφερόμενοι.

Kseniaktl
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Τρί Οκτ 09, 2018 9:06 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Kseniaktl » Πέμ Ιαν 31, 2019 1:08 pm

Nomikii έγραψε:Τελικά έχουν ελεγχθεί τα πάντα και δικαιολογητικά?και τώρα εξετάζουν τις ενστάσεις?Γιατί κανονικά θα έπρεπε τα δικαιολογητικά να έχουν ελεγχθεί ήδη..
Έχεις κάποιος κάποια ενημέρωση για αυτό?

Τα δικαιολογητικά θα ελεγχθούν μετά από τα οριστικά απο την ΑΑΔΕ.

nonabella
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Δευ Αύγ 27, 2018 2:37 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό nonabella » Πέμ Ιαν 31, 2019 1:43 pm

polykari έγραψε:
dancer έγραψε:Καλησπέρα!

Σίγουρα θα περάσουμε ακαδημία και ειναι πολύ καλό για μας, δεν ξέρω όμως το πότε! Αν μας θέλουν το καλοκαίρι, δε νομίζω να τους εμποδίζει κανεις να μας περάσουν απο ακαδημία απο Σεπτέμβριο...

Απο άτομο στην ΑΑΔΕ ξέρω ότι περιμένουν τα οριστικά κοντά στο Πάσχα και τοποθέτηση το καλοκαίρι. Από κει και πέρα όλα αυτά ειναι εκτιμήσεις, κανεις δε γνωρίζει με σιγουριά τι μέλλει γενέσθαι, υπάρχει ακόμα και το ενδεχόμενο να μας προλάβουν οι εκλογές.

Για μένα, το μόνο που έχουμε να κάνουμε γιατί όλη αυτή η αναμονή και αβεβαιότητα ειναι πολύ ψυχοφθόρα, ειναι να πρηζουμε μαζικά ΑΣΕΠ, ΑΑΔΕ και σάιτ, μήπως ασχοληθεί και κανεις μ εμας. Γιατί οι 500 υστερούν έναντι των 8500 της 3Κ. Κι ο ΑΣΕΠ δεν ξέρω κατα ποσο ασχολείται μαζί μας αυτή τη στιγμή.

Το «στάδιο των ενστάσεων» ειναι γενικολογία, οι συνεδριάσεις γι αυτές φαντάζομαι θα ειναι μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού- το θέμα ειναι ποτε θα γίνουν!!!

Επίσης, θα ήθελα να πω ότι είμαστε όλοι άνθρωποι με αυξημένα τυπικά και ουσιαστικά προσόντα, δε χρειάζεται να γινόμαστε εριστικοί μεταξύ μας. Εδώ ειναι χώρος για να μοιραζόμαστε τις πληροφορίες μας, τους προβληματισμούς και τις ανησυχίες μας και όχι να επιτιθομαστε στους μελλοντικούς μας συναδέλφους. Ειναι ήδη πολύ ψυχοφθόρα η όλη διαδικασία, δε χρειάζεται να γίνεται χειρότερη...

Δε φαντάζεσαι πόσο συμφωνώ μαζί σου!! Δεν είναι καθόλου ωραίο αυτό που γίνεται!! Πληροφορίες μοιραζόμαστε και είμαι σίγουρη πως κανένας δε μπορεί να μας απαντήσει με βεβαιότητα!! Επομένως ψυχραιμία και υπομονή!! Θα έπρεπε να πετάμε απο τη χαρά μας!!!! Καλη συνέχεια και ποιος ξέρει μπορεί αύριο να μπαίνει ο μήνας των αποτελεσμάτων!!!

Συμφωνώ και με τις δυο σας, είναι πολύ άσχημες τέτοιες συμπεριφορές και δεν κολακεύουν κανέναν. Το ότι έχει κάποιος αυξημένα τυπικά και ουσιαστικά προσόντα δεν σημαίνει ότι ξέρει και να συμπεριφέρεται όμως. Η ευγένεια έχει χαθεί προ πολλού και ειδικά πίσω από μια ανωνυμία στο διαδίκτυο...Είμαστε εδώ για να μοιραζόμαστε πληροφορίες, γνώσεις και εμπειρίες για το καλό όλων μας, δεν έχουμε να χωρίσουμε κάτι και τουλάχιστον να κρατάμε το επίπεδο ψηλά.

dancer
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Μάιος 31, 2011 10:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό dancer » Πέμ Ιαν 31, 2019 8:44 pm

Εμένα πάντως θα με εντοπίσετε εύκολα στην ακαδημία λόγω ψευδωνύμου και λοιπών στοιχείων που σας έχω πει μέχρι στιγμής... Οποτε δεν τίθεται θέμα ανωνυμίας... Πόσες εκτός πεδίου λογιστικής, χορεύτριες θα έχουν περάσει...!!! Χαχα!

Σοβαρά τώρα, θα ήθελα να σας εκθέσω και κάτι ακόμα τώρα που παρακολουθούμε τη συζήτηση πολλοί. Με φρίκη διαπίστωσα ότι στις κρίσεις προισταμενων οι της ΕΣΔΔΑ πλέον παίρνουν 250 μόρια, όταν το μεταπτυχιακό ειναι 150 και το διδακτορικό 300!!! Όταν με το καλό μπούμε νομίζω ότι πρέπει να διεκδικήσουμε να επιστρέψουν στα μόρια μεταπτυχιακού, όπως ήταν ανέκαθεν. Γιατί ρε παιδιά κι εμείς οι του γραπτού ΑΣΕΠ φτύσαμε αίμα φέτος, τίποτα δε μας χαρίστηκε. Δεν καταλαβαίνω γιατί τόση διάκριση, όταν ακόμα και η διαδικασία εισαγωγής έχει φοβερά κενά ως προ την αξιοκρατία. Ειναι γνωστό ότι σε μια βαθμολόγηση, όπου παρεμβαίνει ανθρώπινο χέρι, όλα γίνονται...

Επίσης, διάβαζα πρόσφατα ότι οι υπάλληλοι του ΑΣΕΠ έχουν κηρύξει λευκή απεργία, καθώς οι μισθοί τους ειναι υποδεέστεροι σε σχεση με άλλες Ανεξάρτητες Αρχές. Από τη στιγμή που πλέον μιλάμε για ΑΑΔΕ, μήπως να κατευθυνόμασταν σιγά σιγά σε μισθολογικά κλιμάκια ανάλογα των Ανεξάρτητων Αρχών; Πάντως αν προλάβουμε να μπούμε προεκλογικά, πιθανόν να μας δοθεί η προσωπική διαφορα, γιατί σήμερα διάβασα ότι δόθηκε και σε άλλες κατηγορίες δημοσίων υπαλλήλων.

frapmelot
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 11, 2014 12:16 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό frapmelot » Πέμ Ιαν 31, 2019 10:14 pm

Nomikii έγραψε:Τελικά έχουν ελεγχθεί τα πάντα και δικαιολογητικά?και τώρα εξετάζουν τις ενστάσεις?Γιατί κανονικά θα έπρεπε τα δικαιολογητικά να έχουν ελεγχθεί ήδη..
Έχεις κάποιος κάποια ενημέρωση για αυτό?


Τα δικαιολογητικά έχουν ελεχθεί σε πρώτη φάση, δηλαδή αν υπάρχουν και αν είναι ορθώς επικυρωμένα, αλλά θα ελεγχθούν και σε δεύτερη φάση από το φορέα, για το αν είναι αυθεντικά.

Δηλαδή, εγώ μπορεί να έβαλα ως τίτλο σπουδών το πτυχίο του συνωνόματου ξαδέρφου μου ή κάποιο το οποίο δημιούργησα στο word. Σε πρώτη φάση έχει περάσει τον έλεγχο από το ΑΣΕΠ, γιατί δε μπαίνουν σε τέτοιο βάθος. Αλλά μετά θα σταλεί για επιβεβαίωση στο φορέα έκδοσης(πανεπιστήμιο), για να επαληθευτεί ότι είναι όντως αυθεντικό και ανήκει σε εμένα.

Καλημέρα σας συνάδελφοι,
μπορείτε να με διαφωτίσετε καθώς έχω λιγάκι μπερδευτεί.. είδα πως η 3κ επηρεάζεται απο τις εκλογές του Μαϊου. Το ίδιο ισχύει και για εμάς??? Πως φαντάζει το δικό μας χρονοδιάγραμμα;


Δε μπορώ να σου απαντήσω σίγουρα, αλλά ισχύουν άλλα πράγματα για τους δημοτικούς υπαλλήλους και τις δημοτικές εκλογές, από ότι για τους υπόλοιπους δημοσίους υπαλλήλους και τις βουλευτικές εκλογές. Εμάς δε μας επηρρεάζουν οι δημοτικές εκλογές.

Antlog
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Σεπ 11, 2018 3:44 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Antlog » Πέμ Ιαν 31, 2019 11:28 pm

Λογικά όταν βγουν τα οριστικά, θα μας ξανά ζητήσουν να στείλουμε τα δικαιολογητικά επικυρωμένα στον φορέα αυτή την φορά για έλεγχο γνησιότητας και μετά λογικά θα βγει το ΦΕΚ διορισμού.

kav30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 22, 2018 10:19 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό kav30 » Παρ Φεβ 01, 2019 11:11 am

dancer έγραψε:Εμένα πάντως θα με εντοπίσετε εύκολα στην ακαδημία λόγω ψευδωνύμου και λοιπών στοιχείων που σας έχω πει μέχρι στιγμής... Οποτε δεν τίθεται θέμα ανωνυμίας... Πόσες εκτός πεδίου λογιστικής, χορεύτριες θα έχουν περάσει...!!! Χαχα!

Σοβαρά τώρα, θα ήθελα να σας εκθέσω και κάτι ακόμα τώρα που παρακολουθούμε τη συζήτηση πολλοί. Με φρίκη διαπίστωσα ότι στις κρίσεις προισταμενων οι της ΕΣΔΔΑ πλέον παίρνουν 250 μόρια, όταν το μεταπτυχιακό ειναι 150 και το διδακτορικό 300!!! Όταν με το καλό μπούμε νομίζω ότι πρέπει να διεκδικήσουμε να επιστρέψουν στα μόρια μεταπτυχιακού, όπως ήταν ανέκαθεν. Γιατί ρε παιδιά κι εμείς οι του γραπτού ΑΣΕΠ φτύσαμε αίμα φέτος, τίποτα δε μας χαρίστηκε. Δεν καταλαβαίνω γιατί τόση διάκριση, όταν ακόμα και η διαδικασία εισαγωγής έχει φοβερά κενά ως προ την αξιοκρατία. Ειναι γνωστό ότι σε μια βαθμολόγηση, όπου παρεμβαίνει ανθρώπινο χέρι, όλα γίνονται...

Επίσης, διάβαζα πρόσφατα ότι οι υπάλληλοι του ΑΣΕΠ έχουν κηρύξει λευκή απεργία, καθώς οι μισθοί τους ειναι υποδεέστεροι σε σχεση με άλλες Ανεξάρτητες Αρχές. Από τη στιγμή που πλέον μιλάμε για ΑΑΔΕ, μήπως να κατευθυνόμασταν σιγά σιγά σε μισθολογικά κλιμάκια ανάλογα των Ανεξάρτητων Αρχών; Πάντως αν προλάβουμε να μπούμε προεκλογικά, πιθανόν να μας δοθεί η προσωπική διαφορα, γιατί σήμερα διάβασα ότι δόθηκε και σε άλλες κατηγορίες δημοσίων υπαλλήλων.



εγω το βρισκω λογικο….ο βαθμος δυσκολιας να περασεις στην ΕΣΔΔΑ δεν συγκρινεται με εμας που περασαμε με πολλαπλης επιλογης ερωτήσεις πανω σε 2 - 3 γνωστικα αντικείμενα...μην τρελαθούμε κιολας...

dancer
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Μάιος 31, 2011 10:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό dancer » Παρ Φεβ 01, 2019 12:51 pm

kav30 έγραψε:
dancer έγραψε:Εμένα πάντως θα με εντοπίσετε εύκολα στην ακαδημία λόγω ψευδωνύμου και λοιπών στοιχείων που σας έχω πει μέχρι στιγμής... Οποτε δεν τίθεται θέμα ανωνυμίας... Πόσες εκτός πεδίου λογιστικής, χορεύτριες θα έχουν περάσει...!!! Χαχα!

Σοβαρά τώρα, θα ήθελα να σας εκθέσω και κάτι ακόμα τώρα που παρακολουθούμε τη συζήτηση πολλοί. Με φρίκη διαπίστωσα ότι στις κρίσεις προισταμενων οι της ΕΣΔΔΑ πλέον παίρνουν 250 μόρια, όταν το μεταπτυχιακό ειναι 150 και το διδακτορικό 300!!! Όταν με το καλό μπούμε νομίζω ότι πρέπει να διεκδικήσουμε να επιστρέψουν στα μόρια μεταπτυχιακού, όπως ήταν ανέκαθεν. Γιατί ρε παιδιά κι εμείς οι του γραπτού ΑΣΕΠ φτύσαμε αίμα φέτος, τίποτα δε μας χαρίστηκε. Δεν καταλαβαίνω γιατί τόση διάκριση, όταν ακόμα και η διαδικασία εισαγωγής έχει φοβερά κενά ως προ την αξιοκρατία. Ειναι γνωστό ότι σε μια βαθμολόγηση, όπου παρεμβαίνει ανθρώπινο χέρι, όλα γίνονται...

Επίσης, διάβαζα πρόσφατα ότι οι υπάλληλοι του ΑΣΕΠ έχουν κηρύξει λευκή απεργία, καθώς οι μισθοί τους ειναι υποδεέστεροι σε σχεση με άλλες Ανεξάρτητες Αρχές. Από τη στιγμή που πλέον μιλάμε για ΑΑΔΕ, μήπως να κατευθυνόμασταν σιγά σιγά σε μισθολογικά κλιμάκια ανάλογα των Ανεξάρτητων Αρχών; Πάντως αν προλάβουμε να μπούμε προεκλογικά, πιθανόν να μας δοθεί η προσωπική διαφορα, γιατί σήμερα διάβασα ότι δόθηκε και σε άλλες κατηγορίες δημοσίων υπαλλήλων.



εγω το βρισκω λογικο….ο βαθμος δυσκολιας να περασεις στην ΕΣΔΔΑ δεν συγκρινεται με εμας που περασαμε με πολλαπλης επιλογης ερωτήσεις πανω σε 2 - 3 γνωστικα αντικείμενα...μην τρελαθούμε κιολας...


Γι αυτό και τους έδιναν μόρια μεταπτυχιακού και βαθμό Β. Το να τους εξομοιώνουν σχεδόν με διδάκτορες το βρίσκω υπερβολικό. Και επιμένω, απο πίσω δεν υπάρχει το αξιοκρατικό της διαδικασίας του ΑΣΕΠ... Πάντως, εγώ που έδωσα και στα δυο την ίδια δυσκολία αντιμετώπισα στο διάβασμα...


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες