Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
polykari
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 30, 2018 12:21 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό polykari » Τρί Ιαν 29, 2019 1:29 am

Paok2018 έγραψε:
polykari έγραψε:
econometrician έγραψε:Σε σημερινό άρθρο αναφέρεται ότι γίνεται προσπάθεια να βγουν τα οριστικά μέχρι το Φεβρουάριο.

Σε ευχαριστούμε για την πληροφόρηση!! Δεν τη βρίσκω πουθενά τη δημοσίευση. Μπορείς να μας βοηθήσεις να την δούμε;;


Δημοσιεύτηκε χθες 27/1 σε σελίδα που γράφει για τους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ. Είναι ένα άρθρο που περιγράφει το πλάνο ανακοίνωσης των αποτελεσμάτων διαγωνισμών που εκκρεμούν και για την 1Γ/2017 γράφει

" Προσπάθεια για έκδοση, εντός του Φεβρουαρίου, των οριστικών αποτελεσμάτων του γραπτού διαγωνισμού 1Γ/2017 (ΑΑΔΕ) "

Μακάρι να βγουν όσο άμεσα γράφει αλλά μου φαίνεται υπερβολικά αισιόδοξο!

Σε ευχαριστώ πολύ!! Το βρήκα!! Πιστεύω πως τα πράγματα είναι ευοίωνα για εμάς. Θεωρώ πως έχουμε πέσει σε μια εξαιρετικά θετική συγκυρία λόγω του ότι η κυβέρνηση έχει βάλει όλα τα μέσα για να ξαναβγεί. Μισθοι αυξάνονται, επιδόματα δίνονται και οι μηχανές για οριστικά αποτελέσματα σε διάφορες προκυρηξεις έχουν πάρει φωτιά. Οψόμεθα βέβαια..

ARIEL
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: Δευ Απρ 27, 2009 9:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό ARIEL » Τρί Ιαν 29, 2019 8:47 am

polykari έγραψε:
Paok2018 έγραψε:
polykari έγραψε:Σε ευχαριστούμε για την πληροφόρηση!! Δεν τη βρίσκω πουθενά τη δημοσίευση. Μπορείς να μας βοηθήσεις να την δούμε;;


Δημοσιεύτηκε χθες 27/1 σε σελίδα που γράφει για τους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ. Είναι ένα άρθρο που περιγράφει το πλάνο ανακοίνωσης των αποτελεσμάτων διαγωνισμών που εκκρεμούν και για την 1Γ/2017 γράφει

" Προσπάθεια για έκδοση, εντός του Φεβρουαρίου, των οριστικών αποτελεσμάτων του γραπτού διαγωνισμού 1Γ/2017 (ΑΑΔΕ) "

Μακάρι να βγουν όσο άμεσα γράφει αλλά μου φαίνεται υπερβολικά αισιόδοξο!

Σε ευχαριστώ πολύ!! Το βρήκα!! Πιστεύω πως τα πράγματα είναι ευοίωνα για εμάς. Θεωρώ πως έχουμε πέσει σε μια εξαιρετικά θετική συγκυρία λόγω του ότι η κυβέρνηση έχει βάλει όλα τα μέσα για να ξαναβγεί. Μισθοι αυξάνονται, επιδόματα δίνονται και οι μηχανές για οριστικά αποτελέσματα σε διάφορες προκυρηξεις έχουν πάρει φωτιά. Οψόμεθα βέβαια..



Απόσπασμα από την ενημέρωση του Πιτσιλή προς τους θεσμούς , που ήρθαν στην Αθήνα τέλος της προηγούμενης εβδομάδας και ένα από τα θέματα ήταν η στελέχωση της ΑΑΔΕ..
"Η πλήρη στελέχωση της φορολογικής διοίκησης και συγκεκριμένα η κάλυψη όλων των οργανικών θέσεων μόνιμου προσωπικού της ΑΑΔΕ, που συνολικά υπολογίζονται σε 12.000, είναι ένα από τα μεταμνημονιακά προαπαιτούμενα.Σήμερα το προσωπικό της ΑΑΔΕ είναι 11.633 άτομα και προκειμένου να αυξηθεί στους 12.000 δρομολογήθηκαν σχετικές διαδικασίες για την πλήρωση των θέσεων μέσω του ΑΣΕΠ. Ο σχετικός διαγωνισμός του ΑΣΕΠ για την κάλυψη 548 μόνιμων θέσεων είναι σε διαδικασία ολοκλήρωσης και η λίστα των επιτυχόντων έχει ήδη δημοσιευτεί."
Νομίζω ότι δεν είναι καθόλου τυχαίο ότι ενώ λέγανε στον ΑΣΕΠ για Πάσχα , τώρα μιλάνε για εντός Φεβρουάριου..

nlow
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Ιαν 23, 2019 9:17 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό nlow » Τρί Ιαν 29, 2019 6:36 pm

Βέβαια συνάδελφοι μην ξεχνάμε, ότι το σαιτ το οποίο δημοσίευσε την συγκεκριμένη πληροφορία έχει αποδειχθεί τελείως αφερέγγυο για τον συγκεκριμένο διαγωνισμό.

dancer
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Μάιος 31, 2011 10:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό dancer » Τρί Ιαν 29, 2019 9:43 pm

nlow έγραψε:Βέβαια συνάδελφοι μην ξεχνάμε, ότι το σαιτ το οποίο δημοσίευσε την συγκεκριμένη πληροφορία έχει αποδειχθεί τελείως αφερέγγυο για τον συγκεκριμένο διαγωνισμό.


Το μήνυμα που σας παρέθεσα απο κει ειναι.
Αν τους στείλετε κι εσείς, ίσως ασχοληθούν καθ λίγο μαζί μας...

Η πολιτική βούληση ειναι σαφής. Το θέμα ειναι τι λέει ο ΑΣΕΠ.

dancer
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Μάιος 31, 2011 10:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό dancer » Τρί Ιαν 29, 2019 10:18 pm

ARIEL έγραψε:
polykari έγραψε:
Paok2018 έγραψε:
Δημοσιεύτηκε χθες 27/1 σε σελίδα που γράφει για τους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ. Είναι ένα άρθρο που περιγράφει το πλάνο ανακοίνωσης των αποτελεσμάτων διαγωνισμών που εκκρεμούν και για την 1Γ/2017 γράφει

" Προσπάθεια για έκδοση, εντός του Φεβρουαρίου, των οριστικών αποτελεσμάτων του γραπτού διαγωνισμού 1Γ/2017 (ΑΑΔΕ) "

Μακάρι να βγουν όσο άμεσα γράφει αλλά μου φαίνεται υπερβολικά αισιόδοξο!

Σε ευχαριστώ πολύ!! Το βρήκα!! Πιστεύω πως τα πράγματα είναι ευοίωνα για εμάς. Θεωρώ πως έχουμε πέσει σε μια εξαιρετικά θετική συγκυρία λόγω του ότι η κυβέρνηση έχει βάλει όλα τα μέσα για να ξαναβγεί. Μισθοι αυξάνονται, επιδόματα δίνονται και οι μηχανές για οριστικά αποτελέσματα σε διάφορες προκυρηξεις έχουν πάρει φωτιά. Οψόμεθα βέβαια..



Απόσπασμα από την ενημέρωση του Πιτσιλή προς τους θεσμούς , που ήρθαν στην Αθήνα τέλος της προηγούμενης εβδομάδας και ένα από τα θέματα ήταν η στελέχωση της ΑΑΔΕ..
"Η πλήρη στελέχωση της φορολογικής διοίκησης και συγκεκριμένα η κάλυψη όλων των οργανικών θέσεων μόνιμου προσωπικού της ΑΑΔΕ, που συνολικά υπολογίζονται σε 12.000, είναι ένα από τα μεταμνημονιακά προαπαιτούμενα.Σήμερα το προσωπικό της ΑΑΔΕ είναι 11.633 άτομα και προκειμένου να αυξηθεί στους 12.000 δρομολογήθηκαν σχετικές διαδικασίες για την πλήρωση των θέσεων μέσω του ΑΣΕΠ. Ο σχετικός διαγωνισμός του ΑΣΕΠ για την κάλυψη 548 μόνιμων θέσεων είναι σε διαδικασία ολοκλήρωσης και η λίστα των επιτυχόντων έχει ήδη δημοσιευτεί."
Νομίζω ότι δεν είναι καθόλου τυχαίο ότι ενώ λέγανε στον ΑΣΕΠ για Πάσχα , τώρα μιλάνε για εντός Φεβρουάριου..


Το ότι η συγκυρία ειναι πιο ευνοϊκή απο ποτέ το βλέπουμε όλοι.

Ωστόσο, πολιτικά το θέτει πολύ ωραία. «Ειναι σε εξέλιξη η διαδικασία» σημαίνει ότι έχει δρομολογηθεί. Δεν καθορίζει όμως το πότε, γιατί ουτε και οι ίδιοι δεν ξέρουν ποτε θα ξεμπερδέψει ο ΑΣΕΠ...

Οπότε, με τους θεσμούς ειναι ΟΚ, το έχουν δρομολογήσει... Ο χρόνος περνάει στα ψιλά γράμματα...

Έχει κανεις ιδέα αν εκδοθεί το ατομικό ΦΕΚ διορισμού, αν παγώνει προεκλογικά τίποτα άλλο;

nonabella
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Δευ Αύγ 27, 2018 2:37 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό nonabella » Τρί Ιαν 29, 2019 11:08 pm

nlow έγραψε:Βέβαια συνάδελφοι μην ξεχνάμε, ότι το σαιτ το οποίο δημοσίευσε την συγκεκριμένη πληροφορία έχει αποδειχθεί τελείως αφερέγγυο για τον συγκεκριμένο διαγωνισμό.

Θα διαφωνήσω μαζί σας συνάδελφε, το συγκεκριμένο σάιτ έγραφε για οριακά αποτελέσματα όταν κανείς δεν πίστευε ένα τόσο αισιόδοξο σενάριο. Το ότι άλλαζαν οι ημ/νίες έκδοσης των προσωρινών δεν ήταν λάθος του σάιτ αλλά λάθος του ΑΣΕΠ που δεν τηρούσε τα χρονοδιαγράμματά του. Απόδειξη αυτού η περιβόητη 3Κ. Προσωπικά, όπως έχω ξαναπεί, πιστεύω ότι θα μπούμε για εκπαίδευση αρχές καλοκαιριού. Καλά το πάμε μέχρι στιγμής. :D

dancer
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Μάιος 31, 2011 10:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό dancer » Τετ Ιαν 30, 2019 9:49 am

nonabella έγραψε:
nlow έγραψε:Βέβαια συνάδελφοι μην ξεχνάμε, ότι το σαιτ το οποίο δημοσίευσε την συγκεκριμένη πληροφορία έχει αποδειχθεί τελείως αφερέγγυο για τον συγκεκριμένο διαγωνισμό.

Θα διαφωνήσω μαζί σας συνάδελφε, το συγκεκριμένο σάιτ έγραφε για οριακά αποτελέσματα όταν κανείς δεν πίστευε ένα τόσο αισιόδοξο σενάριο. Το ότι άλλαζαν οι ημ/νίες έκδοσης των προσωρινών δεν ήταν λάθος του σάιτ αλλά λάθος του ΑΣΕΠ που δεν τηρούσε τα χρονοδιαγράμματά του. Απόδειξη αυτού η περιβόητη 3Κ. Προσωπικά, όπως έχω ξαναπεί, πιστεύω ότι θα μπούμε για εκπαίδευση αρχές καλοκαιριού. Καλά το πάμε μέχρι στιγμής. :D



Καλημέρα!

Εγώ πρέπει να ήμουν η μόνη που απορούσε με τα θέματα των οικονομολόγων αν τελικά θα βρεθούν οι 300+ να καλύψουν όλες τις θέσεις...!!! Κι ακόμα απορώ πώς βρέθηκαν τόσοι δεδομενης της αρνητικής βαθμολόγησης... Μάλιστα ειχα φανταστεί και το σενάριο να ειχα γράψει και υπό το 0!!!

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!! Κι εγώ το ίδιο πιστεύω, απλά το σάιτ δεν ασχολείται μαζί μας λόγω λίγων «κλικ»σε σχεση με τα χιλιαδεσ της 3Κ, γι αυτό προτείνω να αρχίσουμε να τους ενοχλούμε κι αυτούς μπας και φιλοτιμηθούν και μιλήσουν και για μας με τον ΑΣΕΠ...

Κι εγώ έχω την πεποίθηση ότι καλοκαίρι θα είμαστε μέσα, βέβαια αμφιβάλλω αν θα μας περάσουν ακαδημία εκείνη την περίοδο που μας χρειάζονται...

Εμενα δε μ ενδιαφερει το πότε θα με πάρουν, με ενδιαφερει όμως να το ξέρω καιρό πριν για να προγραμματίσω τη ζωή μου...!

Santo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 26, 2018 5:44 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Santo » Τετ Ιαν 30, 2019 10:22 am

Καλημέρα! Έπειτα της έκδοσης των οριστικών αποτελεσμάτων, προσωπικά θα ήθελα κάπως να μάθω και για την εκπαίδευση.
Αναφέρεται ότι θα διαρκέσει 3 έως 5 μήνες αλλά τελικά 3, 4 ή 5 μήνες? Γιατί 2 μήνες παραπάνω ή λιγότερο στην Αθήνα έχει αρκετά μεγάλη διαφορά σε προγραμματισμό και κόστος.
Έχει κανείς κάποια πληροφορία? Που θα μπορούσαμε να ρωτήσουμε?

nlow
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Ιαν 23, 2019 9:17 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό nlow » Τετ Ιαν 30, 2019 10:36 am

nonabella έγραψε:
nlow έγραψε:Βέβαια συνάδελφοι μην ξεχνάμε, ότι το σαιτ το οποίο δημοσίευσε την συγκεκριμένη πληροφορία έχει αποδειχθεί τελείως αφερέγγυο για τον συγκεκριμένο διαγωνισμό.

Θα διαφωνήσω μαζί σας συνάδελφε, το συγκεκριμένο σάιτ έγραφε για οριακά αποτελέσματα όταν κανείς δεν πίστευε ένα τόσο αισιόδοξο σενάριο. Το ότι άλλαζαν οι ημ/νίες έκδοσης των προσωρινών δεν ήταν λάθος του σάιτ αλλά λάθος του ΑΣΕΠ που δεν τηρούσε τα χρονοδιαγράμματά του. Απόδειξη αυτού η περιβόητη 3Κ. Προσωπικά, όπως έχω ξαναπεί, πιστεύω ότι θα μπούμε για εκπαίδευση αρχές καλοκαιριού. Καλά το πάμε μέχρι στιγμής. :D

Αυτά τα "οριακά" τι ήταν τελικά ?Τεσπα, επικαλούμενοι υψηλόβαθμες πηγές (αχαχαχα) δημοσίευαν ότι "οι υποψήφιοι που πέρασαν την βάση των 60 μονάδων, είναι κατά 70 περισσότεροι από τις θέσεις" και τελικά οι στατιστικοί ήταν 42 που πέρασαν την βάση. Για να μην σχολιάσω ότι για νομικούς και οικονομολόγους έλεγαν μόνο αερολογίες τότε.
Δεν θα το αναλύσω άλλο το θέμα δεν είναι αυτό, μακάρι να επιβεβαιωθούν τα αισιόδοξα σενάρια

nonabella
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Δευ Αύγ 27, 2018 2:37 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό nonabella » Τετ Ιαν 30, 2019 12:55 pm

nlow έγραψε:
nonabella έγραψε:
nlow έγραψε:Βέβαια συνάδελφοι μην ξεχνάμε, ότι το σαιτ το οποίο δημοσίευσε την συγκεκριμένη πληροφορία έχει αποδειχθεί τελείως αφερέγγυο για τον συγκεκριμένο διαγωνισμό.

Θα διαφωνήσω μαζί σας συνάδελφε, το συγκεκριμένο σάιτ έγραφε για οριακά αποτελέσματα όταν κανείς δεν πίστευε ένα τόσο αισιόδοξο σενάριο. Το ότι άλλαζαν οι ημ/νίες έκδοσης των προσωρινών δεν ήταν λάθος του σάιτ αλλά λάθος του ΑΣΕΠ που δεν τηρούσε τα χρονοδιαγράμματά του. Απόδειξη αυτού η περιβόητη 3Κ. Προσωπικά, όπως έχω ξαναπεί, πιστεύω ότι θα μπούμε για εκπαίδευση αρχές καλοκαιριού. Καλά το πάμε μέχρι στιγμής. :D

Αυτά τα "οριακά" τι ήταν τελικά ?Τεσπα, επικαλούμενοι υψηλόβαθμες πηγές (αχαχαχα) δημοσίευαν ότι "οι υποψήφιοι που πέρασαν την βάση των 60 μονάδων, είναι κατά 70 περισσότεροι από τις θέσεις" και τελικά οι στατιστικοί ήταν 42 που πέρασαν την βάση. Για να μην σχολιάσω ότι για νομικούς και οικονομολόγους έλεγαν μόνο αερολογίες τότε.
Δεν θα το αναλύσω άλλο το θέμα δεν είναι αυτό, μακάρι να επιβεβαιωθούν τα αισιόδοξα σενάρια

Το πόσοι πέρασαν τη βάση με το πόσοι δήλωσαν όλες τις θέσεις ΚΑΙ είχαν σωστά επικυρωμένα τα δικαιολογητικά στο φάκελό τους είναι δυο διαφορετικά πράγματα. Σημασία για μένα έχει ότι ήταν το μόνο σαιτ που έδωσε τέτοιες πληροφορίες πράγμα πολύ βοηθητικό για την αγωνία όλων μας. Αυτό για μένα δείχνει και την εμπειρία και τις υψηλόβαθμες γνωριμίες. Αν κάποιοι δεν το πιστέψατε δικαίωμά σας αλλά όσον αφορά εμένα, δεν είναι θέμα κλικς η ενημέρωση ως προς τη δική μας προκήρυξη. Η διαδικασία βρίσκεται στη φάση ελέγχου των ενστάσεων για την προσπάθεια έκδοσης των οριστικών εντός Φεβρουαρίου. Αυτό είναι το στάτους τώρα, αν αλλάξει κάτι θα μας ενημερώσουν με νέο άρθρο. Όποιος δεν θέλει να ενημερώνεται από αυτούς μπορεί να επιλέξει πολύ απλά να μην το κάνει γενικότερα.

Kseniaktl
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Τρί Οκτ 09, 2018 9:06 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Kseniaktl » Τετ Ιαν 30, 2019 1:26 pm

Santo έγραψε:Καλημέρα! Έπειτα της έκδοσης των οριστικών αποτελεσμάτων, προσωπικά θα ήθελα κάπως να μάθω και για την εκπαίδευση.
Αναφέρεται ότι θα διαρκέσει 3 έως 5 μήνες αλλά τελικά 3, 4 ή 5 μήνες? Γιατί 2 μήνες παραπάνω ή λιγότερο στην Αθήνα έχει αρκετά μεγάλη διαφορά σε προγραμματισμό και κόστος.
Έχει κανείς κάποια πληροφορία? Που θα μπορούσαμε να ρωτήσουμε?

Μέγιστο 1350 ώρες είναι. Στην καλύτερη 40 ώρες την εβδομάδα να κάνουμε θέλουμε το πολύ 33 εβδομάδες στην Ακαδημία...
Και ορισμένοι ακόμα πιστεύουν αρχές καλοκαιριού θα είναι στις υπηρεσίες τους για ελέγχους.

nlow
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Ιαν 23, 2019 9:17 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό nlow » Τετ Ιαν 30, 2019 1:41 pm

nonabella έγραψε:
nlow έγραψε:
nonabella έγραψε:Θα διαφωνήσω μαζί σας συνάδελφε, το συγκεκριμένο σάιτ έγραφε για οριακά αποτελέσματα όταν κανείς δεν πίστευε ένα τόσο αισιόδοξο σενάριο. Το ότι άλλαζαν οι ημ/νίες έκδοσης των προσωρινών δεν ήταν λάθος του σάιτ αλλά λάθος του ΑΣΕΠ που δεν τηρούσε τα χρονοδιαγράμματά του. Απόδειξη αυτού η περιβόητη 3Κ. Προσωπικά, όπως έχω ξαναπεί, πιστεύω ότι θα μπούμε για εκπαίδευση αρχές καλοκαιριού. Καλά το πάμε μέχρι στιγμής. :D

Αυτά τα "οριακά" τι ήταν τελικά ?Τεσπα, επικαλούμενοι υψηλόβαθμες πηγές (αχαχαχα) δημοσίευαν ότι "οι υποψήφιοι που πέρασαν την βάση των 60 μονάδων, είναι κατά 70 περισσότεροι από τις θέσεις" και τελικά οι στατιστικοί ήταν 42 που πέρασαν την βάση. Για να μην σχολιάσω ότι για νομικούς και οικονομολόγους έλεγαν μόνο αερολογίες τότε.
Δεν θα το αναλύσω άλλο το θέμα δεν είναι αυτό, μακάρι να επιβεβαιωθούν τα αισιόδοξα σενάρια

Το πόσοι πέρασαν τη βάση με το πόσοι δήλωσαν όλες τις θέσεις ΚΑΙ είχαν σωστά επικυρωμένα τα δικαιολογητικά στο φάκελό τους είναι δυο διαφορετικά πράγματα. Σημασία για μένα έχει ότι ήταν το μόνο σαιτ που έδωσε τέτοιες πληροφορίες πράγμα πολύ βοηθητικό για την αγωνία όλων μας. Αυτό για μένα δείχνει και την εμπειρία και τις υψηλόβαθμες γνωριμίες. Αν κάποιοι δεν το πιστέψατε δικαίωμά σας αλλά όσον αφορά εμένα, δεν είναι θέμα κλικς η ενημέρωση ως προς τη δική μας προκήρυξη. Η διαδικασία βρίσκεται στη φάση ελέγχου των ενστάσεων για την προσπάθεια έκδοσης των οριστικών εντός Φεβρουαρίου. Αυτό είναι το στάτους τώρα, αν αλλάξει κάτι θα μας ενημερώσουν με νέο άρθρο. Όποιος δεν θέλει να ενημερώνεται από αυτούς μπορεί να επιλέξει πολύ απλά να μην το κάνει γενικότερα.

Μα είναι αναμενόμενο ότι εαν η πλησιάζει η 28 Φεβρουαρίου και δεν έχουν βγει αποτελέσματα, επικαλούμενοι πηροφορίες απο υψηλόβαθμα στελέχη θα κάνει νέα εκτίμηση 15 Γενάρη. Πιστεύω ότι όχι απλά δεν έχουν γνωριμία μέσα εκεί αλλά όλα αυτα τα καραγκιοζιλίκια για τις πρώτες εκτιμήσεις σχετικά με τις βαθμολογίες ήταν απο δικές τους δειγματοληψίες άπότ φροντιστήρια

econometrician
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 2:00 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό econometrician » Τετ Ιαν 30, 2019 2:14 pm

ARIEL έγραψε:Συνάδελφοι , ούσα πολύ απελπισμένη μετά τις εξετάσεις μας , λίγες μέρες μετά από την 7η Ιουλίου έκανα ένσταση στην 15κ όπου (ορθώς) δεν μου μέτρησαν την προυπηρεσία γιατί δεν ήταν συναφής.Τέλος της προηγούμενης εβδομάδας μου ήρθε το πρακτικό.
Παραθέτω τα εξής στοιχεία.
Για 305 θέσεις έγιναν 360 ενστάσεις. Την δικιά μου ένσταση την εξέτασαν σε μια συνεδρίαση μαζί με άλλες 121 ενστάσεις. Η συνεδρίαση έγινε 14 Δεκεμβρίου και τα οριστικά βγήκαν στις 21 Δεκέμβρη. Υποθέτω ότι χρειάστηκε αρκετή δουλειά για να εισηγηθούν τόσες πολλές ενστάσεις , αλλά το ότι σε μια εβδομάδα μετά την συνεδρίαση βγήκαν αποτελέσματα νομίζω είναι πολύ θετικό. Με αυτά τα δεδομένα έχω αρχίσει να πιστεύω ότι μπορεί και να δούμε αποτελέσματα νωρίτερα από ότι πιστεύαμε.


Αυτό είναι τόσο ενθαρρυντικό! Δεν πειράζει κάθε εμπόδιο για καλό, τώρα είστε επιτυχούσα και διοριστέα.

nonabella
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Δευ Αύγ 27, 2018 2:37 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό nonabella » Τετ Ιαν 30, 2019 2:31 pm

Kseniaktl έγραψε:
Santo έγραψε:Καλημέρα! Έπειτα της έκδοσης των οριστικών αποτελεσμάτων, προσωπικά θα ήθελα κάπως να μάθω και για την εκπαίδευση.
Αναφέρεται ότι θα διαρκέσει 3 έως 5 μήνες αλλά τελικά 3, 4 ή 5 μήνες? Γιατί 2 μήνες παραπάνω ή λιγότερο στην Αθήνα έχει αρκετά μεγάλη διαφορά σε προγραμματισμό και κόστος.
Έχει κανείς κάποια πληροφορία? Που θα μπορούσαμε να ρωτήσουμε?

Μέγιστο 1350 ώρες είναι. Στην καλύτερη 40 ώρες την εβδομάδα να κάνουμε θέλουμε το πολύ 33 εβδομάδες στην Ακαδημία...
Και ορισμένοι ακόμα πιστεύουν αρχές καλοκαιριού θα είναι στις υπηρεσίες τους για ελέγχους.

Ακόμα κανείς δεν ξέρει πόσο χρονικό διάστημα θα διαρκέσει η εκπαίδευση, ούτε η ίδια η ΑΑΔΕ. Αν αναφέρεσαι σε μένα Kseniaktl, έχω πει ότι θα έχουμε διοριστεί μέχρι αρχές καλοκαιριού, όχι ότι θα έχουμε μπει στις υπηρεσίες για ελέγχους...εντελώς διαφορετικά πραγματα.

nlow
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Ιαν 23, 2019 9:17 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό nlow » Τετ Ιαν 30, 2019 2:46 pm

Εγώ προσωπικά με όσους εφοριακούς τελωνειακούς μίλησα, με το που τους ρώτησα πόσες μήνες είναι η σχολή γέλασαν. ΚΑΝΕΙΣ περα απο κάτι σεμινάρια δεν έλαβε κάποια εκπαίδευση στα 4 άτομα που έχω ρωτήσει μέχρι τώρα.


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες