Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
aris3
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 04, 2018 9:19 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό aris3 » Δευ Ιαν 28, 2019 4:04 pm

aris3 έγραψε:
ireppas έγραψε:Καλημέρα σε όλους.

Ονομάζομαι Γιάννης Ρέππας και εργάζομαι στην Διεύθυνση Διοικητικού του ΟΑΕΔ.
Έμαθα την ύπαρξη αυτού του forum λίγο αργά, αλλά αποφάσισα να γράψω εδώ, έστω και τώρα για να βοηθήσω όσο μπορώ στην επίλυση αποριών που μπορεί να έχετε και για να σας ενημερώνω για τις διαδικασίες και τις προθεσμίες.

Καταρχάς να σας ζητήσω συγγνώμη για το μπέρδεμα με τις 2 επιστολές και τις διαφορετικές ΥΔ. Πιστεύαμε πως το ΑΣΕΠ θα μας έστελνε τα δικαιολογητικά που καταθέσατε με την αίτηση σας αλλά αυτό δεν θα συμβεί.

Έπειτα θα ήθελα να σας καλωσορίσω στον Οργανισμό μας. Σας εύχομαι καλή σταδιοδρομία.

Τέλος ας αρχίσω να απαντάω σε κάποιες ερωτήσεις που μου έχουν τεθεί μέσω email ή μέσω τηλεφώνου, μπορεί να ενδιαφέρουν και άλλους.

Ας αρχίσουμε από τα πιο απλά.
Η προθεσμία αποστολής των δικαιολογητικών είναι η 5/2 (σφραγίδα ταχυδρομείου) για ΟΛΑ τα δικαιολογητικά και αυτά που ζητήθηκαν με την πρώτη και εκείνα που ζητήθηκαν με την δεύτερη επιστολή.
Πρέπει να στείλετε όλα τα δικαιολογητικά που είχατε καταθέσει στο ΑΣΕΠ. Όχι αντίγραφο παραβόλου. Δεν απαιτείται επικύρωση των αντιγράφων.
Στο απογραφικό δελτίο που καλείστε να συμπληρώσετε γράψτε όλα τα πτυχία που έχετε για να τα καταχωρήσουμε στην "απογραφή". Για τα μεταπτυχιακά που έχουν μοριοδοτηθεί από το ΑΣΕΠ, τεκμαίρεται η συνάφειά τους. Για τα διδακτορικά λόγω του γεγονότος ότι δεν αποτελούσαν απαραίτητο προσόν για την πρόσληψη απαιτείται αίτηση για την αναγνώριση της συνάφειας.

Όσον αφορά τις τοποθετήσεις αυτές θα γίνουν από τη Διεύθυνση Γραμματείας Διοικήτριας σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Συντονισμού.

Μετά την αποστολή των δικαιολογητικών από εσάς, θα γίνει έλεγχος του Ποινικού Μητρώου (και της κατάστασης Στρατολογίας για τους άνδρες συναδέλφους) αυτεπάγγελτα. Μετά θα ακολουθήσει ο έλεγχος των δικαιολογητικών.

Με την ολοκλήρωση των διαδικασιών αυτών θα σταλούν τα ονόματα των διοριστέων για να βγει το ΦΕΚ διορισμού.

Δεν μπορεί να υπάρξει κάποια ασφαλής εκτίμηση για τον χρόνο που απαιτείται για την ολοκλήρωση όλης της διαδικασίας.

Θα τοποθετηθείτε εντός της περιφερειακής ενότητας στην οποία έχετε επιτύχει.

Μετά τον διορισμό σας, θα έχετε όλα τα δικαιώματα και υποχρεώσεις που περιγράφονται στον ΔημοσιοΥπαλληλικό Κώδικα (Νόμος 3528/2007).

Θα προσπαθώ να παρακολουθώ όσο μπορώ αυτό το νήμα για να βοηθάω όσο μπορώ.

Και πάλι καλή σταδιοδρομία στους νέους συναδέλφους!

Γιάννης Ρέππας

Καλώς μας βρήκες και σε βρήκαμε συνάδελφε.
Ευχαριστούμε για το καλωσόρισμα.
Όταν λές στην απογραφή πρέπει να γράψουμε ότι πτυχίο έχουμε ...και επιπλέον αυτών που στείλαμε στο ΑΣΕΠ;
Δηλαδή αν εγώ έχω και άλλο μεταπτυχιακό , εκτός αυτού που έστειλα στο ΑΣΕΠ ,το γράφω; χωρίς φυσικά να στείλω αντίγραφο.
Με λίγα λόγια οτιδήποτε ακαδημαϊκές γνώσεις έχω (με παραστατικό εννοείται), επί πλέον αυτών που έστειλα στο ΑΣΕΠ,τις γράφω στο απογραφικό δελτίο προκειμένου να είναι ενήμερη η υπηρεσία;(απογραφή).
Εξυπακούεται πώς ό,τι έστειλα στο ΑΣΕΠ θα το γράψω και θα στείλω τα αντίγραφα.

Επί πλέον θα ήθελα εκ των προτέρων να σε ευχαριστήσω για την <ανοχή >σου σε ενδεχόμενες επαναλήψεις ερωτήσεων κλπ ,,ας οψεται η αγωνία όλων.
Δεν θα ήταν καλύτερο για κέρδος χρόνου να ζητηθούν από αύριο τα πιστοποιητικά στρατολογικής κατάστασης και ποινικού μητρώου ;
Ή τουλάχιστον με την παραλαβή του πακέτου δικαιολογητικων κάθε υποψηφίου .
Αν περιμένετε να στείλουν όλοι θα υπάρξει σημαντική καθυστέρηση.
Εννοείται ότι δεν θέλω με κανένα τρόπο να επέμβω στο έργο σας .

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό knts » Δευ Ιαν 28, 2019 4:13 pm

ireppas έγραψε:Καλημέρα σε όλους.

Ονομάζομαι Γιάννης Ρέππας και εργάζομαι στην Διεύθυνση Διοικητικού του ΟΑΕΔ.
Έμαθα την ύπαρξη αυτού του forum λίγο αργά, αλλά αποφάσισα να γράψω εδώ, έστω και τώρα για να βοηθήσω όσο μπορώ στην επίλυση αποριών που μπορεί να έχετε και για να σας ενημερώνω για τις διαδικασίες και τις προθεσμίες.

Καταρχάς να σας ζητήσω συγγνώμη για το μπέρδεμα με τις 2 επιστολές και τις διαφορετικές ΥΔ. Πιστεύαμε πως το ΑΣΕΠ θα μας έστελνε τα δικαιολογητικά που καταθέσατε με την αίτηση σας αλλά αυτό δεν θα συμβεί.

Έπειτα θα ήθελα να σας καλωσορίσω στον Οργανισμό μας. Σας εύχομαι καλή σταδιοδρομία.

Τέλος ας αρχίσω να απαντάω σε κάποιες ερωτήσεις που μου έχουν τεθεί μέσω email ή μέσω τηλεφώνου, μπορεί να ενδιαφέρουν και άλλους.

Ας αρχίσουμε από τα πιο απλά.
Η προθεσμία αποστολής των δικαιολογητικών είναι η 5/2 (σφραγίδα ταχυδρομείου) για ΟΛΑ τα δικαιολογητικά και αυτά που ζητήθηκαν με την πρώτη και εκείνα που ζητήθηκαν με την δεύτερη επιστολή.
Πρέπει να στείλετε όλα τα δικαιολογητικά που είχατε καταθέσει στο ΑΣΕΠ. Όχι αντίγραφο παραβόλου. Δεν απαιτείται επικύρωση των αντιγράφων.
Στο απογραφικό δελτίο που καλείστε να συμπληρώσετε γράψτε όλα τα πτυχία που έχετε για να τα καταχωρήσουμε στην "απογραφή". Για τα μεταπτυχιακά που έχουν μοριοδοτηθεί από το ΑΣΕΠ, τεκμαίρεται η συνάφειά τους. Για τα διδακτορικά λόγω του γεγονότος ότι δεν αποτελούσαν απαραίτητο προσόν για την πρόσληψη απαιτείται αίτηση για την αναγνώριση της συνάφειας.

Όσον αφορά τις τοποθετήσεις αυτές θα γίνουν από τη Διεύθυνση Γραμματείας Διοικήτριας σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Συντονισμού.

Μετά την αποστολή των δικαιολογητικών από εσάς, θα γίνει έλεγχος του Ποινικού Μητρώου (και της κατάστασης Στρατολογίας για τους άνδρες συναδέλφους) αυτεπάγγελτα. Μετά θα ακολουθήσει ο έλεγχος των δικαιολογητικών.

Με την ολοκλήρωση των διαδικασιών αυτών θα σταλούν τα ονόματα των διοριστέων για να βγει το ΦΕΚ διορισμού.

Δεν μπορεί να υπάρξει κάποια ασφαλής εκτίμηση για τον χρόνο που απαιτείται για την ολοκλήρωση όλης της διαδικασίας.

Θα τοποθετηθείτε εντός της περιφερειακής ενότητας στην οποία έχετε επιτύχει.

Μετά τον διορισμό σας, θα έχετε όλα τα δικαιώματα και υποχρεώσεις που περιγράφονται στον ΔημοσιοΥπαλληλικό Κώδικα (Νόμος 3528/2007).

Θα προσπαθώ να παρακολουθώ όσο μπορώ αυτό το νήμα για να βοηθάω όσο μπορώ.

Και πάλι καλή σταδιοδρομία στους νέους συναδέλφους!

Γιάννης Ρέππας



Να είστε καλά.
Ευγενικό, εκ μέρους σας, να δείχνετε ενδιαφέρον, πριν καν ολοκληρωθεί ο διορισμός των επιτυχόντων.
Θα ήθελα να ρωτήσω, τί πιθανότητες έχει κάποιος, του οποίου το διδακτορικό δίπλωμα κρίθηκε συναφές από το ΑΣΕΠ, να μη λάβει συνάφεια από το αρμόδιο συμβούλιο, δεδομένου ότι κάποιοι έλαβαν συνάφεια για το διδακτορικό τους δίπλωμα και όχι για το μεταπτυχιακό τους δίπλωμα, οπότε, πολύ πιθανό, να εντάχθηκαν στον πίνακα βάσει του διδακτορικού τους διπλώματος. Περαιτέρω, η προκήρυξη όριζε ως τυπικό προσόν "Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών....." και όχι μεταπτυχιακό δίπλωμα. Στον όρο "Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών..." σαφώς και συμπεριλαμβάνεται και το διδακτορικό δίπλωμα και αμφότερα τα διπλώματα αποτελούν μεταπτυχιακούς τίτλους σπουδών (άλλωστε, έτσι αντιμετωπίζονται και από τον ΔΟΑΤΑΠ, δηλαδή ο όρος "μεταπτυχιακοί τίτλοι" περιλαμβάνει το μεταπτυχιακό δίπλωμα και το διδακτορικό δίπλωμα).

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Δευ Ιαν 28, 2019 5:10 pm

merm έγραψε:
alexisozzy1984 έγραψε:
alkis100 έγραψε:
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Και κάτι ακόμα. Γνωρίζεις αν στο απογραφικό δελτίο γράφουμε μόνο τους τίτλους σπουδών για τους οποίους πήραμε μόρια και οχι π.χ. γλώσσες που δεν αναγνωρίστηκαν ή το πιστοποιητικό του ecdl;


Καλησπέρα σας καλή εβδομάδα σε όλους.. πηρα τηλέφωνο και μου είπαν μια τελείως διαφορετικη διαδικασία...Μου είπαν ότι πρέπει να πάω στον ΟΑΕΔ της περιοχής μου να πάρω συστατικό σημείωμα και ότι υπάρχει Δελτίο τύπου σχετικά με τη διαδικασία...είδατε εσείς κανένα Δελτίο τύπου αναρτημένο στην σελίδα του ΟΑΕΔ και μου διέφυγε εμένα...μπερδεύτηκαν με τους συμβασιούχους και το πρόγραμμα ανέργων? Τους διευκρίνισα ότι δεν πήρα καμία επιστολή ή κάποιο εμαιλ...όποιος γνωρίζει ας απαντήσει παρακαλώ γιατί καμοα


Προφανώς και μπερδεύτηκαν με το πρόγραμμα που τρέχει για την απασχόληση νέων ανέργων στο δημόσιο.
Δεν ανέφερες ότι είσαι επιτυχών στην 15Κ/2017;


Χάρης στον κύριο Ρεππα λύθηκε το πρόβλημα μου και πήρα κανονικά το email πριν καμία ώρα ...μάλλον μπερδεύτηκαν αρχικά στις πληροφοριες ενω διευκρινησα για την 15κ...ευχαριστουμε παρα πολυ για την πολυτιμη βοηθεια του

Τώρα για τις αναπληρωσεις στην περιπτωση που αναφερω ο κολλητός μου διορίστηκε άμεσα με το που ξεκίνησαν να βγαίνουν τα φεκ διορισμου στο νοσοκομεοο ηταν προκηρυξη για τε..

Epitelous2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τρί Δεκ 25, 2018 5:08 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Epitelous2018 » Δευ Ιαν 28, 2019 5:11 pm

Κ Ρεππα σας καλωσοριζουμε!!! Ενα τεραστιο ευχαριστω για το ενδιαφερον σας!!!Η κινηση σας να εγγραφειτε στο φορουμ και να μας λυσετε καποιες αποριες για μενα τουλαχιστον δειχνει αρκετα....

alkis100
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Παρ Ιουν 29, 2018 5:20 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alkis100 » Δευ Ιαν 28, 2019 6:04 pm

Κύριε Ρέππα καλησπέρα. Έχοντας αποστείλει τα δικαιολογητικά της πρώτης επιστολής, στέλνοντας τα δικαιολογητικά της δεύτερης, θα πρέπει να συμπεριλάβω ξανά και όσα δικαιολογητικά είχα στείλει με την πρώτη;

dioristeoss
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 120
Εγγραφή: Τρί Απρ 10, 2018 1:12 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό dioristeoss » Δευ Ιαν 28, 2019 6:43 pm

κ. Ρέππα σας ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση! Τρεις σύντομες ερωτήσεις: 1. Γνωρίζετε πότε θα τρέξουν οι διαδικασίες με τους ΤΕ; 2. Αναγνωρίζονται αυτόματα το μεταπτυχιακό και η προυπηρεσία που μοριοδοτήθηκε από το ΑΣΕΠ για κατάταξη στο μισθολογικό κλιμάκιο και 3. Η καταβολή του πρώτου μισθού πότε γίνεται; Γιατί αν υπάρξουν καθυστερήσεις 2 και 3 μηνών που ακούγονται είναι πολύ δύσκολη η επιβίωση...

Anto
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Δευ Αύγ 21, 2017 9:52 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Anto » Δευ Ιαν 28, 2019 7:36 pm

Καλησπέρα κύριε Ρεππα ευχαριστούμε για τις πληροφορίες. Θα ήθελα να μας πείτε πάνω κάτω τι χρονικό διάστημα θα μεσολαβήσει για το φεκ διορισμού (εκτίμηση ) διότι θέλω να κανονίσω κάποια πράγματα με την υπάρχουσα εργασία μου. Δεν είναι επαγγελματικο από τη μία μέρα στην άλλη να πω φεύγω. Ευχαριστώ προκαταβολικα.

pt123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Παρ Φεβ 09, 2018 4:41 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό pt123 » Δευ Ιαν 28, 2019 7:46 pm

καλησπερα σε ολους

stellak θα κανεις αιτηση θεραπειας;ο εργατολογος που πηγες τι σου ειπε;

ειμαστε ομοιοπαθεις.σκεφτομαι να κανω και εγω.
αν εχει νοημα δεν ξερω.

stellak
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Τετ Απρ 04, 2018 4:38 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό stellak » Δευ Ιαν 28, 2019 9:42 pm

klearxos2018 έγραψε:
stellak έγραψε:
klearxos2018 έγραψε:Καλησπερα και συγκαρητηρια σε ολους. Μηπως γνωριζει καποιος ποτε ενημερωνονται οι επιλαχοντες? Αν κανει καποιος αρνηση διορισμου ποτε θα ενημερωσουν? Σε αυτη την φαση τους καλουν?? ή αφου βγει το φεκ διορισμου και ορκιστουν οι επιτυχοντες? Ευχαριστω.


Και γω το ίδιο ρωτησα και σε οαεδ κ ασεπ κ δεν πηρα απάντηση.θα περιμένουμε απλα κ θα ευχόμαστε να μην βαλουν ατομα απο το παράθυρο.το μονο π εμαθα ειναι οτι αν τλκ απο επιλαχουσα γίνω διοριστεα,θα ειδοποιηθω απο τον ασεπ


Το εχω σκεφτει κι εγω αυτο δυστυχως και ευχομαι να μην κανουν κατι τετοιο. Μηπως σου ειπαν ποτε θα ειδοποιηθεις, σε ποια φαση?? Εαν καποιος δεν εχει αποδεκτει διορισμο επειδη ειναι διοριστεος σε αλλη προκηρυξη δρν γινονται πιο γρηγορα οι διαδικασιες? Ο οαεδ στα κεντρικα θα μας ελεγε?


Δε μου απαντησαν κατι περισσότερο κ επειδη ξ υπάλληλο του οαεδ μ στειλε εμειλ 12 παρα το βράδυ, λυπήθηκα να τους κουρασω κ αλλο.τι ξερουν κ αυτοι;μη νομιζεις.ωστοσο φρόντισα να τους ενημερωσω οτι εχω απευθυνθεί σε δικηγόρο σχετικα κ οτι παρακολουθω τη διαδικασία απο κοντα.

stellak
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Τετ Απρ 04, 2018 4:38 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό stellak » Δευ Ιαν 28, 2019 9:52 pm

Κυριε Ρεππα,εχω ειλικρινά εντυπωσιαστει.Παρότι δεν ειμαι στα οριστικα ενω ημουν στα προσωρινά κ παραμένω επιλαχουσα,το ενδιαφέρον σας ειναι συγκινητικό.Εκ μέρους των 17 ανθρώπων ΠΕ που τελικα δεν ημασταν στα οριστικά αλλα μονο στα προσωρινά,σας παρακαλώ για πολυ προσεκτικό ελεγχο των δικαιολογητικων κ ειδικά της προϋπηρεσίας. Δεν εχω μεχρι στιγμής περισσότερα στοιχεια κ δεν υπονοώ κάτι αλλα εγιναν κάποιες αλλαγες μετα τις ενστάσεις κ θα σας παρακαλουσα για ενα σωστο κ τιμιο έλεγχο.Για καποιους απο εμσς,μια θεση σαν κ αυτη ειναι ονειρο ζωης κ μετα απο πολυ πολυ πολυ σκληρη κ απαιτητικη εργασια στον ιδιωτικό τομεα. Και παλι να ειστε καλα για το ενδιαφέρον σας.

pt123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Παρ Φεβ 09, 2018 4:41 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό pt123 » Δευ Ιαν 28, 2019 10:06 pm

stellak έγραψε:Κυριε Ρεππα,εχω ειλικρινά εντυπωσιαστει.Παρότι δεν ειμαι στα οριστικα ενω ημουν στα προσωρινά κ παραμένω επιλαχουσα,το ενδιαφέρον σας ειναι συγκινητικό.Εκ μέρους των 17 ανθρώπων ΠΕ που τελικα δεν ημασταν στα οριστικά αλλα μονο στα προσωρινά,σας παρακαλώ για πολυ προσεκτικό ελεγχο των δικαιολογητικων κ ειδικά της προϋπηρεσίας. Δεν εχω μεχρι στιγμής περισσότερα στοιχεια κ δεν υπονοώ κάτι αλλα εγιναν κάποιες αλλαγες μετα τις ενστάσεις κ θα σας παρακαλουσα για ενα σωστο κ τιμιο έλεγχο.Για καποιους απο εμσς,μια θεση σαν κ αυτη ειναι ονειρο ζωης κ μετα απο πολυ πολυ πολυ σκληρη κ απαιτητικη εργασια στον ιδιωτικό τομεα. Και παλι να ειστε καλα για το ενδιαφέρον σας.


συμφωνω απολυτα.υπερθεματιζω και εγω. δεν ξερω ποσες ελπιδες εχει ενας επιλαχων αλλα
το λιγοτερο που μπορει να πει κπ για εμας που ειμασταν στα προσωρινα και δεν ειμαστε στα οριστικα ειναι οτι ειναι συγκινητικο..

οι συνθηκες για τους περισσοτερους στον ιδιωτικο τομεα ειναι δυστυχως Ανελεητες!!

stellak εχεις mail?

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Δευ Ιαν 28, 2019 11:23 pm

stellak έγραψε:Κυριε Ρεππα,εχω ειλικρινά εντυπωσιαστει.Παρότι δεν ειμαι στα οριστικα ενω ημουν στα προσωρινά κ παραμένω επιλαχουσα,το ενδιαφέρον σας ειναι συγκινητικό.Εκ μέρους των 17 ανθρώπων ΠΕ που τελικα δεν ημασταν στα οριστικά αλλα μονο στα προσωρινά,σας παρακαλώ για πολυ προσεκτικό ελεγχο των δικαιολογητικων κ ειδικά της προϋπηρεσίας. Δεν εχω μεχρι στιγμής περισσότερα στοιχεια κ δεν υπονοώ κάτι αλλα εγιναν κάποιες αλλαγες μετα τις ενστάσεις κ θα σας παρακαλουσα για ενα σωστο κ τιμιο έλεγχο.Για καποιους απο εμσς,μια θεση σαν κ αυτη ειναι ονειρο ζωης κ μετα απο πολυ πολυ πολυ σκληρη κ απαιτητικη εργασια στον ιδιωτικό τομεα. Και παλι να ειστε καλα για το ενδιαφέρον σας.



Στέλλα όλες μου τις ευχές να δικαιωθείτε αλλά πιστεύω δυνατά ότι κάποιοι έχουν πετύχει και σε άλλες προκηρύξεις απ' το βλέπω εδώ στο φόρουμ και θα μπείτε...

PANA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Απρ 09, 2011 5:10 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό PANA » Δευ Ιαν 28, 2019 11:52 pm

Καλησπέρα και συγχαρητήρια σε ολους τους διοριστέους! Είναι κάποιος Στο forum Που είναι ΤΕ κοινωνικος Λειτουργος και είναι στους πίνακες των διοριστεων;

stellak
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Τετ Απρ 04, 2018 4:38 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό stellak » Τρί Ιαν 29, 2019 8:31 am

stellak έγραψε:
klearxos2018 έγραψε:
stellak έγραψε:
Και γω το ίδιο ρωτησα και σε οαεδ κ ασεπ κ δεν πηρα απάντηση.θα περιμένουμε απλα κ θα ευχόμαστε να μην βαλουν ατομα απο το παράθυρο.το μονο π εμαθα ειναι οτι αν τλκ απο επιλαχουσα γίνω διοριστεα,θα ειδοποιηθω απο τον ασεπ


Το εχω σκεφτει κι εγω αυτο δυστυχως και ευχομαι να μην κανουν κατι τετοιο. Μηπως σου ειπαν ποτε θα ειδοποιηθεις, σε ποια φαση?? Εαν καποιος δεν εχει αποδεκτει διορισμο επειδη ειναι διοριστεος σε αλλη προκηρυξη δρν γινονται πιο γρηγορα οι διαδικασιες? Ο οαεδ στα κεντρικα θα μας ελεγε?


Δε μου απαντησαν κατι περισσότερο κ επειδη ξ υπάλληλο του οαεδ μ στειλε εμειλ 12 παρα το βράδυ, λυπήθηκα να τους κουρασω κ αλλο.τι ξερουν κ αυτοι;μη νομιζεις.ωστοσο φρόντισα να τους ενημερωσω οτι εχω απευθυνθεί σε δικηγόρο σχετικα κ οτι παρακολουθω τη διαδικασία απο κοντα.


Συγνώμη για τα μπαγκλαντεσιανα μου...εννοουσα οτι η υπάλληλος μ απάντησε 12 παρα τη νυχτα κ ντράπηκα να ρωτήσω κατι περισσότερο.

Silvia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Δευ Ιαν 28, 2019 8:11 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Silvia » Τρί Ιαν 29, 2019 8:47 am

καλημέρα σας. είναι εντυπωσιακή η υπευθυνότητα και η ευαισθησία του κου Ρέππα που αντιλαμβάνεται την αγωνία μας και μπαίνει στη διαδικασία αυτή να μας εξηγήσει, να μας ενημερώσει. Με λύπη μου θα πω 'οτι αυτό δεν γίνεται από το σύνολο των αρμοδίων στον ΟΑΕΔ. Εργάζομαι με ΣΟΧ από τον Οκτώβριο και δυστυχώς η συμπεριφορά πολλών αρμοδίων από τη Διοίκηση δεν ήταν η καλύτερη. Ξεκινώντας απο τις πληρωμές μας οι οποίες καθυστέρησαν απαράδεκτα και χωρίς να μπει κάποιος στον κόπο να μας ενημερώσει για το τι να περιμένουμε. Ακόμη και σήμερα δεν ξέρουμε πότε πληρωνόμαστε και όταν ρωτάς στη Διοίκηση ή στην περιφερειακή σφυρίζουν αδιάφορα. Είναι ντροπή να υπάρχει τεράστιο άγχος για την μη καθυστέρηση των πληρωμών των εργαζομένων στη Κοινωφελή (και καλά κάνουν) και για εμάς "ε, εντάξει θα πληρωθείτε" .
Πάμε παρακάτω. Δεν υπάρχει καμία ενημέρωση για το ποια διαδικασία θα περιμένουμε εμείς. Μας έστειλαν την υ.δ. (ο κ. Ρέππας) αλλά πέρα από αυτό, δεν γνωρίζουμε τίποτα άλλο. Υποτίθεται ότι εμείς έχουμε περάσει όλα τα στάδια: έκδοση μητρώου, εγγραφή στη μισθοδοσία, κωδικούς, έλεγχο δικαιολογητικών, αλλά κανείς δεν μας ενημερώνει για το πότε θα ολοκληρωθεί η διαδικασία διορισμού και τι έπεται.
Κύριε Ρέππα, σας παρακαλώ δώστε μας ένα εκτιμώμενο χρονοδιάγραμμα και τι έπεται! Τόσο δύσκολο είναι κάποιος να ενημερώσει τι συμβαίνει;
Έχω την εντύπωση ότι αγνοούν το γεγονός ότι είμαστε άνθρωποι με υποχρεώσεις και δεν ήρθαμε να εργαστούμε απο... χόμπι!
Δυστυχώς συνάδελφοι η μισθοδοσία μας όλο αυτό το διάστημα ήταν ένα πολύ πικρό ποτήρι, καθώς παρακαλούσαμε κάθε φορά (κι ακόμα ) πότε θα πληρωθούμε. Αφού κάποια στιγμή σκεφτήκαμε την επίσχεση εργασίας μήπως μας δώσει το επίδομα ο ΟΑΕΔ!!!!


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες