ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό melimeli » Τρί Ιαν 15, 2019 9:18 am

NSSN έγραψε:
melimeli έγραψε:
mazelost έγραψε:Ότι έχουν καθυστερήσει αρκετά οι επιστολές, αυτό είναι γεγονός!!! Το άγχος έχει χτυπήσει... Κόκκινο!!! Όσον αφορά το εαν ο φορέας δέχεται χωρίς το συστημένο... Εδώ τα πράγματα μπερδεύονται!!! Από την 1η υπε μου είχαν πει ότι εάν ο φορέας θέλει μπορεί να δεχτεί και χωρίς το συστημένο. Απλά με την αναρτημένα στην διαύγεια πρόσληψη. Ο φορέας μου δεν το δέχεται και μου είπαν να περιμένω το συστημένο για να ισχύσει η 5ημερη διορία!!
Εν κατακλείδι, η τελευταία μου επικοινωνία με την 1η υπε ήταν την περασμένη Τετάρτη και μου είπαν ότι οι επιστολές είχαν φωτωτυπηθει και θα άρχιζαν να στέλνονται!! Για να δούμε... Ακόμα τίποτα :roll:


Άρα είχε βάση αυτό που μου είχαν πει κι εμένα, ότι με την απόφαση από τη διαύγεια μπορεί να προχωρήσει η διαδικασία. Απλά μάλλον δεν έχουν ενημερωθεί σωστά όλοι οι φορείς. Και έχει μια λογική γιατί το χαρτί που έρχεται συστημένο είναι ακριβώς το ίδιο με αυτό που αναρτάται στη διαύγεια. Ακριβώς το ίδιο όμως!

Σοβαρά?Τίποτα παραπάνω δηλαδή?Ούτε ποιά δικαιολογητικά χρειάζονται?Αν κι εμείς τα ξέρουμε και ευχαριστούμε πολύ που μας ενημέρωσες πρώτη.Γι' αυτό και στη marykit που πήγε σε ΥΠΕ είπαν να πάει να ξεκινήσει χωρίς να περιμένει επιστολή.mazelost κι εγώ κάπου εκεί μίλησα και μου είπαν ότι έχουν αρχίσει να στέλνουν τις επιστολές.


Όχι, δε λέει τίποτα για τα δικαιολογητικά. Από τον φορέα μου είπαν τι χρειάζεται.
Επίσης, όσον αφορά την ημερομηνία παραλαβής από το ταχυδρομείο, συνάδελφος μου είπε ότι μπορείς να ζητήσεις βεβαίωση από τα ΕΛΤΑ όπου θα φαίνεται ποια ημέρα έφτασε στο υποκατάστημα και ποια το παρέλαβες. Είναι κάτι που γίνεται σε περιπτώσεις διορισμών για να μπορέσεις να αποδείξεις ότι τηρήθηκαν οι προθεσμίες.

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Τρί Ιαν 15, 2019 3:06 pm

melimeli έγραψε:
NSSN έγραψε:
melimeli έγραψε:
Άρα είχε βάση αυτό που μου είχαν πει κι εμένα, ότι με την απόφαση από τη διαύγεια μπορεί να προχωρήσει η διαδικασία. Απλά μάλλον δεν έχουν ενημερωθεί σωστά όλοι οι φορείς. Και έχει μια λογική γιατί το χαρτί που έρχεται συστημένο είναι ακριβώς το ίδιο με αυτό που αναρτάται στη διαύγεια. Ακριβώς το ίδιο όμως!

Σοβαρά?Τίποτα παραπάνω δηλαδή?Ούτε ποιά δικαιολογητικά χρειάζονται?Αν κι εμείς τα ξέρουμε και ευχαριστούμε πολύ που μας ενημέρωσες πρώτη.Γι' αυτό και στη marykit που πήγε σε ΥΠΕ είπαν να πάει να ξεκινήσει χωρίς να περιμένει επιστολή.mazelost κι εγώ κάπου εκεί μίλησα και μου είπαν ότι έχουν αρχίσει να στέλνουν τις επιστολές.


Όχι, δε λέει τίποτα για τα δικαιολογητικά. Από τον φορέα μου είπαν τι χρειάζεται.
Επίσης, όσον αφορά την ημερομηνία παραλαβής από το ταχυδρομείο, συνάδελφος μου είπε ότι μπορείς να ζητήσεις βεβαίωση από τα ΕΛΤΑ όπου θα φαίνεται ποια ημέρα έφτασε στο υποκατάστημα και ποια το παρέλαβες. Είναι κάτι που γίνεται σε περιπτώσεις διορισμών για να μπορέσεις να αποδείξεις ότι τηρήθηκαν οι προθεσμίες.

Από την ημέρα παραλαβής κι έπειτα μετράνε οι 5 εργάσιμες σωστά?Εσύ υπέγραψες την παραλαβή σου έτσι δεν είναι?

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό melimeli » Τρί Ιαν 15, 2019 3:51 pm

NSSN έγραψε:
melimeli έγραψε:
NSSN έγραψε:Σοβαρά?Τίποτα παραπάνω δηλαδή?Ούτε ποιά δικαιολογητικά χρειάζονται?Αν κι εμείς τα ξέρουμε και ευχαριστούμε πολύ που μας ενημέρωσες πρώτη.Γι' αυτό και στη marykit που πήγε σε ΥΠΕ είπαν να πάει να ξεκινήσει χωρίς να περιμένει επιστολή.mazelost κι εγώ κάπου εκεί μίλησα και μου είπαν ότι έχουν αρχίσει να στέλνουν τις επιστολές.


Όχι, δε λέει τίποτα για τα δικαιολογητικά. Από τον φορέα μου είπαν τι χρειάζεται.
Επίσης, όσον αφορά την ημερομηνία παραλαβής από το ταχυδρομείο, συνάδελφος μου είπε ότι μπορείς να ζητήσεις βεβαίωση από τα ΕΛΤΑ όπου θα φαίνεται ποια ημέρα έφτασε στο υποκατάστημα και ποια το παρέλαβες. Είναι κάτι που γίνεται σε περιπτώσεις διορισμών για να μπορέσεις να αποδείξεις ότι τηρήθηκαν οι προθεσμίες.

Από την ημέρα παραλαβής κι έπειτα μετράνε οι 5 εργάσιμες σωστά?Εσύ υπέγραψες την παραλαβή σου έτσι δεν είναι?


Ναι, ναι, δε λέω για τη δική μου περίπτωση.
Φαντάζομαι αυτό έχει πιο πολύ εφαρμογή για κάποιον που δεν είναι στο σπίτι την ώρα που φτάνει το συστημένο και πάει να παραλάβει μετά.

mazelost
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 16, 2018 4:53 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό mazelost » Τρί Ιαν 15, 2019 7:10 pm

Katerinag1982 έγραψε:Καλησπέρα,ξέρει κανείς αν έγιναν προσλήψεις στην 5η ΥΠΕ; Μπαίνω στη διαύγεια της 5ης ΥΠΕ και δεν βλέπω κάτι.
Κάνετε κάποια συγκεκριμένη αναζήτηση ή απλά βλέπετε τί έχει αναρτηθεί;


Μπαίνεις στην διαύγεια >υπουργείο υγείας >5η υπε και κοιτάς τις αναρτήσεις. Αν θες επιλέγεις ΛΟΙΠΕΣ ΑΤΟΜΙΚΕΣ ΔΙΟΚΗΤΙΚΕΣ ΠΡΑΞΕΙΣ, αν δεν απατώμαι, και εκεί θα μπορέσεις να βρεις τις προσλήψεις λοιπού επικουρικού που αφορούν την υπε σου!

Poly1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Δευ Οκτ 01, 2018 12:42 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό Poly1 » Πέμ Ιαν 17, 2019 10:34 am

mazelost έγραψε:
Katerinag1982 έγραψε:Καλησπέρα,ξέρει κανείς αν έγιναν προσλήψεις στην 5η ΥΠΕ; Μπαίνω στη διαύγεια της 5ης ΥΠΕ και δεν βλέπω κάτι.
Κάνετε κάποια συγκεκριμένη αναζήτηση ή απλά βλέπετε τί έχει αναρτηθεί;


Μπαίνεις στην διαύγεια >υπουργείο υγείας >5η υπε και κοιτάς τις αναρτήσεις. Αν θες επιλέγεις ΛΟΙΠΕΣ ΑΤΟΜΙΚΕΣ ΔΙΟΚΗΤΙΚΕΣ ΠΡΑΞΕΙΣ, αν δεν απατώμαι, και εκεί θα μπορέσεις να βρεις τις προσλήψεις λοιπού επικουρικού που αφορούν την υπε σου!

Για ακόμη μεγαλύτερη ευκολία μπορείς να επιλέξεις και το φίλτρο "ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ ΚΑΙ ΕΡΓΑΣΑ". :)

marykit
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 19, 2008 12:38 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό marykit » Πέμ Ιαν 17, 2019 12:45 pm

Καλημέρα σας, όσον αφορά τις ενστάσεις επειδή έκανα κι εγώ μία, τηλεφώνησα ΑΣΕΠ και μου απάντησαν ότι θα αρχίσει η εξέτασή τους σε 1-2 βδομάδες. Ενδιαφερόμουν γιατί σκεφτόμουν λανθασμένα ότι αν εάν έχω κάνει "λάθος" ένσταση, μήπως με διαγράψουν από τον πίνακα όμως κάτι τέτοιο μου είπαν ότι δε γίνεται, διαγράφουν μόνο αν η αίτησή σου είναι λανθασμένη. Οπότε με λιγότερο άγχος θα πάω για την πρόσληψη στο φορέα, από τον οποίο τελικά με ειδοποίησαν τηλεφωνικά σήμερα καθώς θα κατάλαβαν ότι οι επιστολές αργούν πολύ...
Εύχομαι σε όλους λοιπόν σύντομα να ξεκινήσουν δουλειά! Το ίδιο και σε μένα!

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Πέμ Ιαν 17, 2019 1:21 pm

Κανένα νέο από τις επιστολές παιδιά?Παρέλαβε κανείς άλλος?

mazelost
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 16, 2018 4:53 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό mazelost » Πέμ Ιαν 17, 2019 3:18 pm

NSSN έγραψε:Κανένα νέο από τις επιστολές παιδιά?Παρέλαβε κανείς άλλος?


Επειδή πραγματικά άργησαν πολύ οι επιστολές, χθες επικοινώνησα με τον φορέα και μου είπαν ότι δεν έχει γίνει καμία πρόσληψη ακόμα και δεν έχουν ούτε καν τα ονόματα των προσληφθεντων!!
Μετά από πολύ κόπο κατάφερα να μιλήσω πριν λίγο με την ΥΠΕ και με ενημέρωσαν πως μόλις σήμερα ταχυδρομηθηκαν οι πρώτες περίπου 200 επιστολές!!
Όποτε αναμένουμε!! Όποιος έχει κάνα νεώτερο ας μας ενημερώσει :wink:

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό melimeli » Πέμ Ιαν 17, 2019 3:30 pm

marykit έγραψε:Καλημέρα σας, όσον αφορά τις ενστάσεις επειδή έκανα κι εγώ μία, τηλεφώνησα ΑΣΕΠ και μου απάντησαν ότι θα αρχίσει η εξέτασή τους σε 1-2 βδομάδες. Ενδιαφερόμουν γιατί σκεφτόμουν λανθασμένα ότι αν εάν έχω κάνει "λάθος" ένσταση, μήπως με διαγράψουν από τον πίνακα όμως κάτι τέτοιο μου είπαν ότι δε γίνεται, διαγράφουν μόνο αν η αίτησή σου είναι λανθασμένη. Οπότε με λιγότερο άγχος θα πάω για την πρόσληψη στο φορέα, από τον οποίο τελικά με ειδοποίησαν τηλεφωνικά σήμερα καθώς θα κατάλαβαν ότι οι επιστολές αργούν πολύ...
Εύχομαι σε όλους λοιπόν σύντομα να ξεκινήσουν δουλειά! Το ίδιο και σε μένα!


Συγχαρητήρια και πάλι! Καλή αρχή και επίσημα!
Με το καλό όλοι στις θέσεις τους!

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Πέμ Ιαν 17, 2019 4:53 pm

mazelost έγραψε:
NSSN έγραψε:Κανένα νέο από τις επιστολές παιδιά?Παρέλαβε κανείς άλλος?


Επειδή πραγματικά άργησαν πολύ οι επιστολές, χθες επικοινώνησα με τον φορέα και μου είπαν ότι δεν έχει γίνει καμία πρόσληψη ακόμα και δεν έχουν ούτε καν τα ονόματα των προσληφθεντων!!
Μετά από πολύ κόπο κατάφερα να μιλήσω πριν λίγο με την ΥΠΕ και με ενημέρωσαν πως μόλις σήμερα ταχυδρομηθηκαν οι πρώτες περίπου 200 επιστολές!!
Όποτε αναμένουμε!! Όποιος έχει κάνα νεώτερο ας μας ενημερώσει :wink:

Κι εγώ προσπάθησα να μιλήσω σήμερα αλλά δεν τα κατάφερα.Άμα ξεκίνησαν τώρα τις αποστολές μαζικά, λογικά δρομολογούνται οι προσλήψεις.Ευχαριστώ για την ενημέρωση.

marvi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2018 3:55 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό marvi » Πέμ Ιαν 17, 2019 8:18 pm

NSSN έγραψε:Κανένα νέο από τις επιστολές παιδιά?Παρέλαβε κανείς άλλος?
Την Τρίτη παρέλαβα την επιστολή. Ημερομηνία αποστολής 14/01/19. Παρέλαβα στις 15/01/19. Ήρθε με ΕΛΤΑ courier. Τετάρτη υπέγραψα και ξεκίνησα. Εύχομαι σύντομα να έρθει και σε όλους όσους περιμένουν.

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Πέμ Ιαν 17, 2019 9:30 pm

marvi έγραψε:
NSSN έγραψε:Κανένα νέο από τις επιστολές παιδιά?Παρέλαβε κανείς άλλος?
Την Τρίτη παρέλαβα την επιστολή. Ημερομηνία αποστολής 14/01/19. Παρέλαβα στις 15/01/19. Ήρθε με ΕΛΤΑ courier. Τετάρτη υπέγραψα και ξεκίνησα. Εύχομαι σύντομα να έρθει και σε όλους όσους περιμένουν.

Σε ποιά ΥΠΕ είσαι?

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό sotinela » Πέμ Ιαν 17, 2019 10:12 pm

mazelost έγραψε:
NSSN έγραψε:Κανένα νέο από τις επιστολές παιδιά?Παρέλαβε κανείς άλλος?


Επειδή πραγματικά άργησαν πολύ οι επιστολές, χθες επικοινώνησα με τον φορέα και μου είπαν ότι δεν έχει γίνει καμία πρόσληψη ακόμα και δεν έχουν ούτε καν τα ονόματα των προσληφθεντων!!
Μετά από πολύ κόπο κατάφερα να μιλήσω πριν λίγο με την ΥΠΕ και με ενημέρωσαν πως μόλις σήμερα ταχυδρομηθηκαν οι πρώτες περίπου 200 επιστολές!!
Όποτε αναμένουμε!! Όποιος έχει κάνα νεώτερο ας μας ενημερώσει :wink:


συγγνωμη βρε παιδια σε ποια ΥΠΕ ειστε και γινανε 200 νεες προσληψεις επικουρικου;; εγω ειμαι στην 5η ΥΠΕ και ακρα του ταφου σιωπη :cry:

marvi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2018 3:55 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό marvi » Πέμ Ιαν 17, 2019 11:23 pm

NSSN έγραψε:
marvi έγραψε:
NSSN έγραψε:Κανένα νέο από τις επιστολές παιδιά?Παρέλαβε κανείς άλλος?
Την Τρίτη παρέλαβα την επιστολή. Ημερομηνία αποστολής 14/01/19. Παρέλαβα στις 15/01/19. Ήρθε με ΕΛΤΑ courier. Τετάρτη υπέγραψα και ξεκίνησα. Εύχομαι σύντομα να έρθει και σε όλους όσους περιμένουν.

Σε ποιά ΥΠΕ είσαι?

3η ΥΠΕ.

mazelost
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 16, 2018 4:53 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό mazelost » Πέμ Ιαν 17, 2019 11:33 pm

NSSN έγραψε:
marvi έγραψε:
NSSN έγραψε:Κανένα νέο από τις επιστολές παιδιά?Παρέλαβε κανείς άλλος?
Την Τρίτη παρέλαβα την επιστολή. Ημερομηνία αποστολής 14/01/19. Παρέλαβα στις 15/01/19. Ήρθε με ΕΛΤΑ courier. Τετάρτη υπέγραψα και ξεκίνησα. Εύχομαι σύντομα να έρθει και σε όλους όσους περιμένουν.

Σε ποιά ΥΠΕ είσαι?

Καλή αρχή!! Άρα οι επιστολές έρχονται με ΕΛΤΑ COURIER και όχι απλό συστημένο στο ταχυδρομείο που πίστευα εγώ! Είσαι 3η ΥΠΕ σωστά? Άντε γρήγορα και στα... δικά μας :D


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες