Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
merm
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 10:48 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό merm » Παρ Ιαν 11, 2019 3:13 pm

Καλησπέρα σε όλους.

Προσωπικά επικοινώνησα με Άλιμο χθες. Ο υπάλληλος που απάντησε είπε τα εξής:
- Για την επιστολή με τα δικαιολογητικά που χρειάζονται είπε ότι πιθανόν να την στείλουν την ερχόμενη εβδομάδα.. Ακόμη την ετοιμάζουν.
- Για την προτίμηση μας σε ΚΠΑ2 (σε περιοχές που υπάρχουν περισσότερα από ένα ΚΠΑ2) είπε ότι ΔΕΝ υπάρχει δυνατότητα επιλογής από πλευράς μας.
Αναλόγως με τις ανάγκες της υπηρεσίας θα γίνει και η κατανομή. Εάν και επέμεινα, η απάντησή του ήταν η ίδια.

Βέβαια, εάν κάποιος έχετε διαφορετική πληροφόρηση, γνωρίζετε πότε/σε ποιο στάδιο μπορεί κάποιος να πει την προτίμησή του για ΚΠΑ2 τοποθέτησης;

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Δευ Ιαν 14, 2019 3:09 pm

merm έγραψε:Καλησπέρα σε όλους.

Προσωπικά επικοινώνησα με Άλιμο χθες. Ο υπάλληλος που απάντησε είπε τα εξής:
- Για την επιστολή με τα δικαιολογητικά που χρειάζονται είπε ότι πιθανόν να την στείλουν την ερχόμενη εβδομάδα.. Ακόμη την ετοιμάζουν.
- Για την προτίμηση μας σε ΚΠΑ2 (σε περιοχές που υπάρχουν περισσότερα από ένα ΚΠΑ2) είπε ότι ΔΕΝ υπάρχει δυνατότητα επιλογής από πλευράς μας.
Αναλόγως με τις ανάγκες της υπηρεσίας θα γίνει και η κατανομή. Εάν και επέμεινα, η απάντησή του ήταν η ίδια.

Βέβαια, εάν κάποιος έχετε διαφορετική πληροφόρηση, γνωρίζετε πότε/σε ποιο στάδιο μπορεί κάποιος να πει την προτίμησή του για ΚΠΑ2 τοποθέτησης;


Εγω μολις λαβω την επιστολή θα βάλω μαζι με τα δικαιολογητικά και σε μια α4 μια αίτηση να με τοποθετησουν σε υποκαταστημα της επιλογης μου εντος της περιφερειας που περασα και θα επικαλεσθω οτι εχω σπιτι εκει περα....τωρα αν το λαβουν υποψην δεν ξερω αλλα δεν χανουμε και τιποτα...παντως διάβασα σε μια αλλη προκηρυξη μεσα στο φορουμ ενας φορέας (παλαιοτερη νομιζω του 2015) τους ρωτησε απ οτι γράφτηκε απο τα μελη, να επιλεξουν οι επιτυχόντες ενα υποκαταστημα στην περιφέρεια οπου είχαν διοριστεί....αρα λογικα παει αναλογα τον φορεα και αν θα μας δώσει αυτή τη δυνατότητα...
κατι ασχετο απο αυτό ηθελα να ρωτησω γνωριζει κανεις οι ιατρικες γνωματευσεις απο ιδιωτικο γιατρο ποση χρονικη ισχυς εχουν? γιατι αν και δηλωσα να παω ως σοχ εστειλα τις γνωματευσεις ωστοσο τελικα δεν πηγα λογω οικονομικων δυσκολιων ωστοσο τις εχουν..διαβαζω 6 μηνες και αλλου οτι εχουν εως και 3 χρονια ισχυ..

υγ ελπιζω να μην ειμαστε τοσο ατυχοι και πεσουμε σε εκλογες...αν και διαφοροι ιστοτοποι διαβεβαιωνουν οτι δεν θα εχουμε κωλυμα διορισμου και θα προχωρησουν κανονικά οι διαδικασίες..

MKOST
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Ιαν 14, 2019 10:43 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό MKOST » Δευ Ιαν 14, 2019 3:25 pm

Καλησπέρα σε όλες/ους. Γνωρίζει κανείς σχετικά με την έκδοση των οριστικών αποτελεσμάτων για τις θέσεις ΤΕ για την 15Κ/2017;

alkis100
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Παρ Ιουν 29, 2018 5:20 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alkis100 » Δευ Ιαν 14, 2019 5:54 pm

Έχουμε καθόλου ιδέα ποια δικαιολογητικά θα μας ζητούνται μέσω της επιστολής, για να τα προσκομίσουμε στον φορέα υποδοχής;

Alina2017
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 199
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 09, 2017 2:46 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Alina2017 » Δευ Ιαν 14, 2019 6:16 pm

alkis100 έγραψε:Έχουμε καθόλου ιδέα ποια δικαιολογητικά θα μας ζητούνται μέσω της επιστολής, για να τα προσκομίσουμε στον φορέα υποδοχής;

Μπες στην αίτηση που έκανες στον ασεπ κ δες τι κατεθεσες.μαζεψε τα.Ακόμη θα σου ζητηθουν 2 ιατρικες γνωματεύσεις παθολόγου κ ψυχίατρου

Pepi23
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2018 12:24 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Pepi23 » Δευ Ιαν 14, 2019 6:29 pm

MKOST έγραψε:Καλησπέρα σε όλες/ους. Γνωρίζει κανείς σχετικά με την έκδοση των οριστικών αποτελεσμάτων για τις θέσεις ΤΕ για την 15Κ/2017;

Κι εγώ έχω ρωτήσει εδώ κάποιες φορές αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει κάποιο νεότερο..

mnmsk18
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 12:04 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό mnmsk18 » Τρί Ιαν 15, 2019 10:33 am

Ερώτηση για τις βεβαιώσεις ψυχίατρου κι παθολόγου: Θα μας στείλουν ειδική φόρμα πάνω στην οποία θα συμπληρώσει ο γιατρός, ή όχι, άρα θα σημειώσει χειρόγραφα; Η ερώτηση είναι να περιμένω την επιστολή γιατί θα έχει μέσα ειδική φόρμα ή μπορώ να προχωρήσω άμεσα για εξέταση;

merm
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 10:48 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό merm » Τρί Ιαν 15, 2019 10:53 am

Alina2017 έγραψε:
alkis100 έγραψε:Έχουμε καθόλου ιδέα ποια δικαιολογητικά θα μας ζητούνται μέσω της επιστολής, για να τα προσκομίσουμε στον φορέα υποδοχής;

Μπες στην αίτηση που έκανες στον ασεπ κ δες τι κατεθεσες.μαζεψε τα.Ακόμη θα σου ζητηθουν 2 ιατρικες γνωματεύσεις παθολόγου κ ψυχίατρου


Μία ερώτηση.
Πειράζει η η ημερομηνία επικύρωσης της μετάφρασης του Proficiency από τον δικηγόρο να είναι διαφορετική από αυτήν που έστειλα στο ΑΣΕΠ;
Γιατί δεν έχω κρατήσει αντίγραφο αυτής που έστειλα με την αίτηση. Θα υπάρχει πρόβλημα;

merm
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 10:48 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό merm » Τρί Ιαν 15, 2019 10:59 am

alexisozzy1984 έγραψε:
merm έγραψε:Καλησπέρα σε όλους.

Προσωπικά επικοινώνησα με Άλιμο χθες. Ο υπάλληλος που απάντησε είπε τα εξής:
- Για την επιστολή με τα δικαιολογητικά που χρειάζονται είπε ότι πιθανόν να την στείλουν την ερχόμενη εβδομάδα.. Ακόμη την ετοιμάζουν.
- Για την προτίμηση μας σε ΚΠΑ2 (σε περιοχές που υπάρχουν περισσότερα από ένα ΚΠΑ2) είπε ότι ΔΕΝ υπάρχει δυνατότητα επιλογής από πλευράς μας.
Αναλόγως με τις ανάγκες της υπηρεσίας θα γίνει και η κατανομή. Εάν και επέμεινα, η απάντησή του ήταν η ίδια.

Βέβαια, εάν κάποιος έχετε διαφορετική πληροφόρηση, γνωρίζετε πότε/σε ποιο στάδιο μπορεί κάποιος να πει την προτίμησή του για ΚΠΑ2 τοποθέτησης;


Εγω μολις λαβω την επιστολή θα βάλω μαζι με τα δικαιολογητικά και σε μια α4 μια αίτηση να με τοποθετησουν σε υποκαταστημα της επιλογης μου εντος της περιφερειας που περασα και θα επικαλεσθω οτι εχω σπιτι εκει περα....τωρα αν το λαβουν υποψην δεν ξερω αλλα δεν χανουμε και τιποτα...παντως διάβασα σε μια αλλη προκηρυξη μεσα στο φορουμ ενας φορέας (παλαιοτερη νομιζω του 2015) τους ρωτησε απ οτι γράφτηκε απο τα μελη, να επιλεξουν οι επιτυχόντες ενα υποκαταστημα στην περιφέρεια οπου είχαν διοριστεί....αρα λογικα παει αναλογα τον φορεα και αν θα μας δώσει αυτή τη δυνατότητα...
κατι ασχετο απο αυτό ηθελα να ρωτησω γνωριζει κανεις οι ιατρικες γνωματευσεις απο ιδιωτικο γιατρο ποση χρονικη ισχυς εχουν? γιατι αν και δηλωσα να παω ως σοχ εστειλα τις γνωματευσεις ωστοσο τελικα δεν πηγα λογω οικονομικων δυσκολιων ωστοσο τις εχουν..διαβαζω 6 μηνες και αλλου οτι εχουν εως και 3 χρονια ισχυ..

υγ ελπιζω να μην ειμαστε τοσο ατυχοι και πεσουμε σε εκλογες...αν και διαφοροι ιστοτοποι διαβεβαιωνουν οτι δεν θα εχουμε κωλυμα διορισμου και θα προχωρησουν κανονικά οι διαδικασίες..


Ευχαριστώ για την απάντησή σου. Κάτι τέτοιο θα κάνω, γιατί είναι κρίμα όντως να έχεις σπίτι κοντά, και να σε βάλουν πιο μακριά.
Μακάρι να μην πέσουμε σε εκλογές.

katpant81
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 2:46 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό katpant81 » Τρί Ιαν 15, 2019 11:00 am

Alina2017 έγραψε:
alkis100 έγραψε:Έχουμε καθόλου ιδέα ποια δικαιολογητικά θα μας ζητούνται μέσω της επιστολής, για να τα προσκομίσουμε στον φορέα υποδοχής;

Μπες στην αίτηση που έκανες στον ασεπ κ δες τι κατεθεσες.μαζεψε τα.Ακόμη θα σου ζητηθουν 2 ιατρικες γνωματεύσεις παθολόγου κ ψυχίατρου


Δεν νομίζω ότι ξαναστέλνουν οι επιτυχόντες στο φορέα αυτά που αρχικά κατέθεσαν στον ΑΣΕΠ. Αυτά τα δικαιολογητικά μπορούν υπηρεσιακώς να πάνε στον ΟΑΕΔ από ΑΣΕΠ. Ζητάνε γνωματεύσεις ψυχιατρου παθολόγου, αριθμό ασφαλιστικού φορέα, ΑΜΚΑ, ΑΦΜ, πιστοποιητικό γεννησης και οικογενειακής κατάστασης , φωτοτυπία ταυτότητας, αριθμό τραπέζης και IBAN.

std11
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 5:59 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό std11 » Τρί Ιαν 15, 2019 11:54 am

Pepi23 έγραψε:
MKOST έγραψε:Καλησπέρα σε όλες/ους. Γνωρίζει κανείς σχετικά με την έκδοση των οριστικών αποτελεσμάτων για τις θέσεις ΤΕ για την 15Κ/2017;

Κι εγώ έχω ρωτήσει εδώ κάποιες φορές αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει κάποιο νεότερο..



καλημέρα,
απο ενημέρωση που είχα απο τον ΑΣΕΠ μου είπαν ότι μεχρι τέλος Ιανουαρίου θα βγούν, έχουν 53 ενστάσεις για τις θέσεις ΤΕ

Pepi23
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2018 12:24 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Pepi23 » Τρί Ιαν 15, 2019 2:00 pm

std11 έγραψε:
Pepi23 έγραψε:
MKOST έγραψε:Καλησπέρα σε όλες/ους. Γνωρίζει κανείς σχετικά με την έκδοση των οριστικών αποτελεσμάτων για τις θέσεις ΤΕ για την 15Κ/2017;

Κι εγώ έχω ρωτήσει εδώ κάποιες φορές αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει κάποιο νεότερο..



καλημέρα,
απο ενημέρωση που είχα απο τον ΑΣΕΠ μου είπαν ότι μεχρι τέλος Ιανουαρίου θα βγούν, έχουν 53 ενστάσεις για τις θέσεις ΤΕ

Ευχαριστούμε. Κάτι είναι κι αυτό τουλάχιστον κοντεύουν και τα δικά μας.

fot2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 03, 2018 10:44 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό fot2018 » Τρί Ιαν 15, 2019 2:55 pm

katpant81 έγραψε:
Alina2017 έγραψε:
alkis100 έγραψε:Έχουμε καθόλου ιδέα ποια δικαιολογητικά θα μας ζητούνται μέσω της επιστολής, για να τα προσκομίσουμε στον φορέα υποδοχής;

Μπες στην αίτηση που έκανες στον ασεπ κ δες τι κατεθεσες.μαζεψε τα.Ακόμη θα σου ζητηθουν 2 ιατρικες γνωματεύσεις παθολόγου κ ψυχίατρου


Δεν νομίζω ότι ξαναστέλνουν οι επιτυχόντες στο φορέα αυτά που αρχικά κατέθεσαν στον ΑΣΕΠ. Αυτά τα δικαιολογητικά μπορούν υπηρεσιακώς να πάνε στον ΟΑΕΔ από ΑΣΕΠ. Ζητάνε γνωματεύσεις ψυχιατρου παθολόγου, αριθμό ασφαλιστικού φορέα, ΑΜΚΑ, ΑΦΜ, πιστοποιητικό γεννησης και οικογενειακής κατάστασης , φωτοτυπία ταυτότητας, αριθμό τραπέζης και IBAN.


Καλησπέρα, στο χαρτί που ήρθε για τις ΣΟΧ ζητούσαν 1) Φωτοαντίγραφο αίτησης ΑΣΕΠ, 2) Υπεύθυνη Δήλωση Ν. 1599/86 με ΑΦΜ, ΔΟΥ και ΑΜΚΑ, 3)Βεβαιώσεις Παθολόγου ή Γενικού Ιατρού και Ψυχίατρου. Συνημμένο υπήρχε παραπεμπτικό έγγραφο για αυτά που πρέπει να αναγράφονται στις γνωματεύσεις. Φαντάζομαι ότι θα ζητήσουν και πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης και φυσικά αριθμό λογαριασμού. Όποιος λάβει το χαρτί από τον ΟΑΕΔ θα ενημερώσει φαντάζομαι για να ξέρουμε και οι υπόλοιποι. Εύχομαι να τελειώσει γρήγορα και η αγωνία των ΤΕ. Καλό μεσημέρι και υπομονή

katpant81
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 2:46 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό katpant81 » Τρί Ιαν 15, 2019 3:14 pm

std11 έγραψε:
Pepi23 έγραψε:
MKOST έγραψε:Καλησπέρα σε όλες/ους. Γνωρίζει κανείς σχετικά με την έκδοση των οριστικών αποτελεσμάτων για τις θέσεις ΤΕ για την 15Κ/2017;

Κι εγώ έχω ρωτήσει εδώ κάποιες φορές αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει κάποιο νεότερο..



καλημέρα,
απο ενημέρωση που είχα απο τον ΑΣΕΠ μου είπαν ότι μεχρι τέλος Ιανουαρίου θα βγούν, έχουν 53 ενστάσεις για τις θέσεις ΤΕ


Μακάρι να είναι έτσι, ας βγούν έστω μέχρι τέλος του μήνα. Μου κάνει εντύπωση που υπάλληλος του ΑΣΕΠ δεν απάντησε ξερά δεν ξέρουμε κύριε, να παρακολουθείτε την ιστοσελίδα. Καλή μας επιτυχία.

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Τρί Ιαν 15, 2019 7:18 pm

merm έγραψε:
Alina2017 έγραψε:
alkis100 έγραψε:Έχουμε καθόλου ιδέα ποια δικαιολογητικά θα μας ζητούνται μέσω της επιστολής, για να τα προσκομίσουμε στον φορέα υποδοχής;

Μπες στην αίτηση που έκανες στον ασεπ κ δες τι κατεθεσες.μαζεψε τα.Ακόμη θα σου ζητηθουν 2 ιατρικες γνωματεύσεις παθολόγου κ ψυχίατρου


Μία ερώτηση.
Πειράζει η η ημερομηνία επικύρωσης της μετάφρασης του Proficiency από τον δικηγόρο να είναι διαφορετική από αυτήν που έστειλα στο ΑΣΕΠ;
Γιατί δεν έχω κρατήσει αντίγραφο αυτής που έστειλα με την αίτηση. Θα υπάρχει πρόβλημα;


Όχι πιστεύω και γω έτσι θα την στείλω γτ έχασα το ένα εγγραφο


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες