ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
mathi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Σεπ 15, 2017 1:00 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό mathi » Σάβ Ιαν 12, 2019 7:07 pm

marykit έγραψε:Μόλις είδα κι εγώ το όνομά μου στη διαύγεια!! Τώρα χαίρομαι ακόμα περισσότερο αν και χάρηκα παιδιά αλήθεια και με τη δική σας πρόσληψη. Καλή αρχή, ελπίζω να μη στραβώσει κάτι!

Μπραβοοοοο Συγχαρητήρια....!!! Όλα να πάνε καλά....!!!

marykit
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 19, 2008 12:38 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό marykit » Σάβ Ιαν 12, 2019 11:35 pm

NSSN έγραψε:
marykit έγραψε:Μόλις είδα κι εγώ το όνομά μου στη διαύγεια!! Τώρα χαίρομαι ακόμα περισσότερο αν και χάρηκα παιδιά αλήθεια και με τη δική σας πρόσληψη. Καλή αρχή, ελπίζω να μη στραβώσει κάτι!

Καλή αρχή και σένα!!Σαν τί να στραβώσει?Τα δικαιολογητικά του καθενός ελέγχονται πριν ν' αναρτηθούν οι αποφάσεις στην Διαύγεια.Όσον αφορά την ένστασή σου, τί έγινε σου απάντησαν?Ως αποτέλεσμα της ένστασης προσλήφθηκες?

Όχι, η ένσταση αγνοείται... Αν πάρω την απάντηση, θα ενημερώσω για να γνωρίζετε αν ολοκληρώθηκαν οι ενστάσεις. Γι' αυτό, επειδή ποτέ δεν ξέρεις, το φοβήθηκα λίγο. Δεν ξέρω τί να περιμένω γενικά, μου ήρθε και ξαφνικό

marvi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2018 3:55 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό marvi » Κυρ Ιαν 13, 2019 6:41 pm

Νομίζω πως υπάρχει πάντα η αγωνία μέχρι να υπογράψεις τη σύμβαση. Αν π.χ. προκυρηχθουν εκλογές, τι γίνεται με όσους ακόμα δεν έχουν υπογράψει; Καλή αρχή σε όλους!!!

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Κυρ Ιαν 13, 2019 11:13 pm

Όσον αφορά την προκήρυξη των εκλογών είναι κάτι αμφίβολο για την ώρα.Θα δείξει, αν και οι βουλευτές μας είναι πάντα πολύ πρόθυμοι και τους αρέσει η λέξη ναί.Αν τελικά κλείσει η Βουλή, ότι έχει δρομολογηθεί θα συνεχιστεί μετά την ορκομωσία της νέας κυβέρνησης.Αυτό που θα έκανε κάποιον να χάσει την σύμβασή του, θα ήταν η αδυναμία κατάθεσης των απαραίτητων εγγράφων στο φορέα ή κάποια αλλαγή στους πίνακες μετά τον έλεγχο των ενστάσεων.

marvi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2018 3:55 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό marvi » Δευ Ιαν 14, 2019 8:22 am

Καλημέρα. Δεν είπα ότι δεν θα γίνει. Μιλάω ομώς για μεγάλη καθυστέρηση. Ευτυχώς επικοινώνησαν μαζί μου από την 3η ΥΠΕ και την Τετάρτη θα υπογραφεί η σύμβαση. Καλή αρχή σε όλους και εύχομαι για όποιες μελλοντικές απορίες να υπάρχει και στη συνέχεια ανάλογη ενημέρωση μεταξύ μας.

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Δευ Ιαν 14, 2019 1:34 pm

marvi έγραψε:Καλημέρα. Δεν είπα ότι δεν θα γίνει. Μιλάω ομώς για μεγάλη καθυστέρηση. Ευτυχώς επικοινώνησαν μαζί μου από την 3η ΥΠΕ και την Τετάρτη θα υπογραφεί η σύμβαση. Καλή αρχή σε όλους και εύχομαι για όποιες μελλοντικές απορίες να υπάρχει και στη συνέχεια ανάλογη ενημέρωση μεταξύ μας.

Η καθυστέρηση υπάρχει είναι γεγονός τα έχουμε αναφέρει ξανά εδώ στο θέμα.Οι ΥΠΕ λένε ότι αυτό προέκυψε λόγω μεγάλου φόρτου και ότι μέχρι τέλος του μήνα θα γίνουν οι διαδικασίες.Είσαι κι εσύ επιτυχών?Καλή αρχή!Δε σου ανέφεραν εσένα για συστατική επιστολή?

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό melimeli » Δευ Ιαν 14, 2019 2:07 pm

marvi έγραψε:Καλημέρα. Δεν είπα ότι δεν θα γίνει. Μιλάω ομώς για μεγάλη καθυστέρηση. Ευτυχώς επικοινώνησαν μαζί μου από την 3η ΥΠΕ και την Τετάρτη θα υπογραφεί η σύμβαση. Καλή αρχή σε όλους και εύχομαι για όποιες μελλοντικές απορίες να υπάρχει και στη συνέχεια ανάλογη ενημέρωση μεταξύ μας.


Μπράβο, καλή αρχή! Νομίζω ότι όσοι παραλάβουν αυτή τη βδομάδα δε θα'χουν πρόβλημα, ότι και να γίνει.
Εμένα μου είχαν πει από τον φορέα ότι μπορώ, αν αργήσει η επιστολή, να τυπώσω την απόφαση από τη διαύγεια και να παρουσιαστώ. Δεν το έκανα βέβαια γιατί ήρθε η επιστολή σε εύλογο χρονικό διάστημα. Μου φάνηκε λίγο ανορθόδοξο αλλά όσοι περιμένετε δεν παίρνετε να ρωτήσετε στο φορέα σας αν μπορείτε να το κάνετε αυτό; Για να επιταχύνετε τις διαδικασίες...

marvi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2018 3:55 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό marvi » Δευ Ιαν 14, 2019 2:23 pm

Ευχαριστώ NSSN. Στην πρώτη επικοινωνία την Παρασκευή 11/01/19 (είχα τηλεφωνήσει εγώ) μου είπαν πως από σήμερα (14/01/19) θα ξεκινούσαν να στέλνουν τις συστημένες επιστολές. Μετά από λίγες ώρες με πήραν τηλέφωνο στο σταθερό και μου είπαν ποια μέρα μπορώ να πάω να υπογράψω γιατί είναι πολλά τα άτομα και να μην πάμε όλοι μαζί, έτσι είπαμε για την Τετάρτη.

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Δευ Ιαν 14, 2019 2:48 pm

marvi έγραψε:Ευχαριστώ NSSN. Στην πρώτη επικοινωνία την Παρασκευή 11/01/19 (είχα τηλεφωνήσει εγώ) μου είπαν πως από σήμερα (14/01/19) θα ξεκινούσαν να στέλνουν τις συστημένες επιστολές. Μετά από λίγες ώρες με πήραν τηλέφωνο στο σταθερό και μου είπαν ποια μέρα μπορώ να πάω να υπογράψω γιατί είναι πολλά τα άτομα και να μην πάμε όλοι μαζί, έτσι είπαμε για την Τετάρτη.

Και από την Τετάρτη ξεκινάς και τη δουλειά σωστά?Αφού όμως μας έχουν πεί να περιμένουμε τις συστατικές αυτό δεν πρέπει να κάνουμε?

mazelost
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 16, 2018 4:53 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό mazelost » Δευ Ιαν 14, 2019 6:16 pm

NSSN έγραψε:
marvi έγραψε:Ευχαριστώ NSSN. Στην πρώτη επικοινωνία την Παρασκευή 11/01/19 (είχα τηλεφωνήσει εγώ) μου είπαν πως από σήμερα (14/01/19) θα ξεκινούσαν να στέλνουν τις συστημένες επιστολές. Μετά από λίγες ώρες με πήραν τηλέφωνο στο σταθερό και μου είπαν ποια μέρα μπορώ να πάω να υπογράψω γιατί είναι πολλά τα άτομα και να μην πάμε όλοι μαζί, έτσι είπαμε για την Τετάρτη.

Και από την Τετάρτη ξεκινάς και τη δουλειά σωστά?Αφού όμως μας έχουν πεί να περιμένουμε τις συστατικές αυτό δεν πρέπει να κάνουμε?

Ότι έχουν καθυστερήσει αρκετά οι επιστολές, αυτό είναι γεγονός!!! Το άγχος έχει χτυπήσει... Κόκκινο!!! Όσον αφορά το εαν ο φορέας δέχεται χωρίς το συστημένο... Εδώ τα πράγματα μπερδεύονται!!! Από την 1η υπε μου είχαν πει ότι εάν ο φορέας θέλει μπορεί να δεχτεί και χωρίς το συστημένο. Απλά με την αναρτημένα στην διαύγεια πρόσληψη. Ο φορέας μου δεν το δέχεται και μου είπαν να περιμένω το συστημένο για να ισχύσει η 5ημερη διορία!!
Εν κατακλείδι, η τελευταία μου επικοινωνία με την 1η υπε ήταν την περασμένη Τετάρτη και μου είπαν ότι οι επιστολές είχαν φωτωτυπηθει και θα άρχιζαν να στέλνονται!! Για να δούμε... Ακόμα τίποτα :roll:

Katerinag1982
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Οκτ 27, 2017 9:48 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό Katerinag1982 » Δευ Ιαν 14, 2019 7:33 pm

Καλησπέρα,ξέρει κανείς αν έγιναν προσλήψεις στην 5η ΥΠΕ; Μπαίνω στη διαύγεια της 5ης ΥΠΕ και δεν βλέπω κάτι.
Κάνετε κάποια συγκεκριμένη αναζήτηση ή απλά βλέπετε τί έχει αναρτηθεί;

marvi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2018 3:55 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό marvi » Δευ Ιαν 14, 2019 9:24 pm

Από Τετάρτη ξεκινάω, σωστά. Εγώ προσωπικά πρέπει να καταθέσω τα χαρτιά στην ΥΠΕ και όχι σε κάποιον φορέα. Δεν είμαι σε κάποιο νοσοκομείο ή ΕΟΠΠΥ κ.τ.λ.

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό melimeli » Δευ Ιαν 14, 2019 9:52 pm

mazelost έγραψε:
NSSN έγραψε:
marvi έγραψε:Ευχαριστώ NSSN. Στην πρώτη επικοινωνία την Παρασκευή 11/01/19 (είχα τηλεφωνήσει εγώ) μου είπαν πως από σήμερα (14/01/19) θα ξεκινούσαν να στέλνουν τις συστημένες επιστολές. Μετά από λίγες ώρες με πήραν τηλέφωνο στο σταθερό και μου είπαν ποια μέρα μπορώ να πάω να υπογράψω γιατί είναι πολλά τα άτομα και να μην πάμε όλοι μαζί, έτσι είπαμε για την Τετάρτη.

Και από την Τετάρτη ξεκινάς και τη δουλειά σωστά?Αφού όμως μας έχουν πεί να περιμένουμε τις συστατικές αυτό δεν πρέπει να κάνουμε?

Ότι έχουν καθυστερήσει αρκετά οι επιστολές, αυτό είναι γεγονός!!! Το άγχος έχει χτυπήσει... Κόκκινο!!! Όσον αφορά το εαν ο φορέας δέχεται χωρίς το συστημένο... Εδώ τα πράγματα μπερδεύονται!!! Από την 1η υπε μου είχαν πει ότι εάν ο φορέας θέλει μπορεί να δεχτεί και χωρίς το συστημένο. Απλά με την αναρτημένα στην διαύγεια πρόσληψη. Ο φορέας μου δεν το δέχεται και μου είπαν να περιμένω το συστημένο για να ισχύσει η 5ημερη διορία!!
Εν κατακλείδι, η τελευταία μου επικοινωνία με την 1η υπε ήταν την περασμένη Τετάρτη και μου είπαν ότι οι επιστολές είχαν φωτωτυπηθει και θα άρχιζαν να στέλνονται!! Για να δούμε... Ακόμα τίποτα :roll:


Άρα είχε βάση αυτό που μου είχαν πει κι εμένα, ότι με την απόφαση από τη διαύγεια μπορεί να προχωρήσει η διαδικασία. Απλά μάλλον δεν έχουν ενημερωθεί σωστά όλοι οι φορείς. Και έχει μια λογική γιατί το χαρτί που έρχεται συστημένο είναι ακριβώς το ίδιο με αυτό που αναρτάται στη διαύγεια. Ακριβώς το ίδιο όμως!

mazelost
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 16, 2018 4:53 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό mazelost » Δευ Ιαν 14, 2019 10:58 pm

melimeli έγραψε:
mazelost έγραψε:
NSSN έγραψε:Και από την Τετάρτη ξεκινάς και τη δουλειά σωστά?Αφού όμως μας έχουν πεί να περιμένουμε τις συστατικές αυτό δεν πρέπει να κάνουμε?

Ότι έχουν καθυστερήσει αρκετά οι επιστολές, αυτό είναι γεγονός!!! Το άγχος έχει χτυπήσει... Κόκκινο!!! Όσον αφορά το εαν ο φορέας δέχεται χωρίς το συστημένο... Εδώ τα πράγματα μπερδεύονται!!! Από την 1η υπε μου είχαν πει ότι εάν ο φορέας θέλει μπορεί να δεχτεί και χωρίς το συστημένο. Απλά με την αναρτημένα στην διαύγεια πρόσληψη. Ο φορέας μου δεν το δέχεται και μου είπαν να περιμένω το συστημένο για να ισχύσει η 5ημερη διορία!!
Εν κατακλείδι, η τελευταία μου επικοινωνία με την 1η υπε ήταν την περασμένη Τετάρτη και μου είπαν ότι οι επιστολές είχαν φωτωτυπηθει και θα άρχιζαν να στέλνονται!! Για να δούμε... Ακόμα τίποτα :roll:


Άρα είχε βάση αυτό που μου είχαν πει κι εμένα, ότι με την απόφαση από τη διαύγεια μπορεί να προχωρήσει η διαδικασία. Απλά μάλλον δεν έχουν ενημερωθεί σωστά όλοι οι φορείς. Και έχει μια λογική γιατί το χαρτί που έρχεται συστημένο είναι ακριβώς το ίδιο με αυτό που αναρτάται στη διαύγεια. Ακριβώς το ίδιο όμως!

Έχεις απόλυτο δίκιο! Είναι ακριβώς το ίδιο χαρτί! Ενώ η υπε μου είπε ακριβώς αυτό, ο φορέας επιμένει ότι πρέπει να παραλάβω το συστημένο για να δουν πότε το παρέλαβα για να ισχύσει η 5ημερη διορία!!!! Τώρα αυτό δεν ξέρω αν έχει λογική γιατί όταν παραλαμβάνεις συστημένο από τα ΕΛΤΑ δεν παίρνεις απόδειξη παραλαβής πάρα μόνο το συστημένο! Άρα πως ο φορέας θα ξέρει πότε ακριβώς το παρέλαβα??? Δεν ξέρω αλλά εδώ κάπου μπερδεύτηκα!! Αν δεν το έχω λάβει μέχρι Τετάρτη, θα ξανά επικοινωνήσω με την υπε!!!

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Τρί Ιαν 15, 2019 12:34 am

melimeli έγραψε:
mazelost έγραψε:
NSSN έγραψε:Και από την Τετάρτη ξεκινάς και τη δουλειά σωστά?Αφού όμως μας έχουν πεί να περιμένουμε τις συστατικές αυτό δεν πρέπει να κάνουμε?

Ότι έχουν καθυστερήσει αρκετά οι επιστολές, αυτό είναι γεγονός!!! Το άγχος έχει χτυπήσει... Κόκκινο!!! Όσον αφορά το εαν ο φορέας δέχεται χωρίς το συστημένο... Εδώ τα πράγματα μπερδεύονται!!! Από την 1η υπε μου είχαν πει ότι εάν ο φορέας θέλει μπορεί να δεχτεί και χωρίς το συστημένο. Απλά με την αναρτημένα στην διαύγεια πρόσληψη. Ο φορέας μου δεν το δέχεται και μου είπαν να περιμένω το συστημένο για να ισχύσει η 5ημερη διορία!!
Εν κατακλείδι, η τελευταία μου επικοινωνία με την 1η υπε ήταν την περασμένη Τετάρτη και μου είπαν ότι οι επιστολές είχαν φωτωτυπηθει και θα άρχιζαν να στέλνονται!! Για να δούμε... Ακόμα τίποτα :roll:


Άρα είχε βάση αυτό που μου είχαν πει κι εμένα, ότι με την απόφαση από τη διαύγεια μπορεί να προχωρήσει η διαδικασία. Απλά μάλλον δεν έχουν ενημερωθεί σωστά όλοι οι φορείς. Και έχει μια λογική γιατί το χαρτί που έρχεται συστημένο είναι ακριβώς το ίδιο με αυτό που αναρτάται στη διαύγεια. Ακριβώς το ίδιο όμως!

Σοβαρά?Τίποτα παραπάνω δηλαδή?Ούτε ποιά δικαιολογητικά χρειάζονται?Αν κι εμείς τα ξέρουμε και ευχαριστούμε πολύ που μας ενημέρωσες πρώτη.Γι' αυτό και στη marykit που πήγε σε ΥΠΕ είπαν να πάει να ξεκινήσει χωρίς να περιμένει επιστολή.mazelost κι εγώ κάπου εκεί μίλησα και μου είπαν ότι έχουν αρχίσει να στέλνουν τις επιστολές.


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες