ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Mx1723
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Δεκ 12, 2018 7:19 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Mx1723 » Τρί Ιαν 08, 2019 8:55 pm

Καλησπέρα και καλή χρονιά!
Γνωρίζετε αν έχει προχωρήσει η διαδικασία; Βγήκε το ΦΕΚ διορισμού των 68 πρώτων; Προσπαθώ να επικοινωνήσω με το Υπουργείο τηλεφωνικώς όμως δεν το έχω καταφέρει ακόμα.

PT1648
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Οκτ 08, 2018 12:10 am

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό PT1648 » Πέμ Ιαν 10, 2019 1:52 pm

Καλή χρονιά!

Μήπως έχει ενημερωθεί κανείς για το στάδιο στο οποίο βρίσκεται η διαδικασία της πρόσληψής μας;

klearxos2018
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 29, 2018 3:03 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό klearxos2018 » Πέμ Ιαν 10, 2019 4:26 pm

Καλη χρονια σε ολους με υγεια! Κι εγω θα ηθελα να μαθω, αν υπαρχει καποιος και γνωριζει κατι ας μας ενημερωσει να δωσει ενα τελος στην αγωνια μας..

Mx1723
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Δεκ 12, 2018 7:19 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Mx1723 » Πέμ Ιαν 10, 2019 6:33 pm

No news is good news?! Ή δεν ισχύει στην περίπτωσή μας;

mpiftekaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 21, 2018 1:42 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό mpiftekaki » Πέμ Ιαν 10, 2019 9:16 pm

Mε ενα τηλεφωνημα στο αντιστοιχο τμημα του Υπουργειου, λυνεται η απορια καθενός.
Ενημερωνουν σε ποιο σταδιο βρισκεται ο διορισμος του καθενος, αφου κατα ομαδες θα διορισουν και οχι ολους μαζι.

Mx1723
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Δεκ 12, 2018 7:19 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Mx1723 » Πέμ Ιαν 10, 2019 9:48 pm

mpiftekaki έγραψε:Mε ενα τηλεφωνημα στο αντιστοιχο τμημα του Υπουργειου, λυνεται η απορια καθενός.
Ενημερωνουν σε ποιο σταδιο βρισκεται ο διορισμος του καθενος, αφου κατα ομαδες θα διορισουν και οχι ολους μαζι.


Ευχαριστούμε πολύ για την πληροφορία. Προσωπικά δεν το γνώριζα- όσες φορές έχω επικοινωνήσει μαζί τους είναι πολύ ευγενικοί μεν χωρίς όμως να δίνουν σαφείς απαντήσεις χρονοδιαγράμματος.

Kitsas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 06, 2018 2:25 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Kitsas » Πέμ Ιαν 10, 2019 10:29 pm

mpiftekaki έγραψε:Mε ενα τηλεφωνημα στο αντιστοιχο τμημα του Υπουργειου, λυνεται η απορια καθενός.
Ενημερωνουν σε ποιο σταδιο βρισκεται ο διορισμος του καθενος, αφου κατα ομαδες θα διοξρισουν και οχι ολους μαζι.

Πήρες δηλαδή, τις είπες το όνομα σου και σου είπαν με ποια ομάδα θα διοριστεις???? London γίναμε London!!!! NCIS.....

patris
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2019 11:05 am

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό patris » Παρ Ιαν 11, 2019 9:29 am

καλημέρα και καλή χρονιά από Ρόδο!
Είμαι και εγώ στην κατηγορία αυτών που δεν ήταν στα προσωρινά αλλά στα οριστικά και ως εκ τούτου είμαι πολύ αγχωμένη με τα όσα ακούγονται.
Υπάρχει μια φημολογία ότι θα προχωρήσει το Υπουργείο στον διορισμό των 68 που ήταν ΙΔΟΧ και ότι έχουν ελεγχθεί ακόμη 70 που θα διοριστούν και αυτοί ενώ για τους υπολοίπους θα περιμένουν τέλος του μήνα την απόφαση της δικαστικής προσφυγής.
Με βάση αυτό αγχώθηκαν ακόμα περισσότερο και πήρα το Υπουργείο που μου μίλησε κάποια κυρία και μου είπε ότι αυτοί συνεχίζουν τους ελέγχους γνησιότητας και ότι δεν έχουν καμιά πληροφόρηση για πάγωμα λόγω δικαστικής προσφυγής, ωστόσο μου είπε να μην παραιτηθώ γιατί μόνο όταν βγει το ΦΕΚ διορισμού είναι σίγουρος ο διορισμός μου ενώ όλα τα προηγούμενα στάδια (βλέπε πίνακας οριστικών, επιστολή διορισμού κλπ) είναι προκαταρκτικές διαδικασίες!!!!!!
Επιπρόσθετα έμαθα από το πανεπιστήμιο μου ότι τους ζητήθηκε ο έλεγχος γνησιότητας του πτυχίου μου οπότε με βάση αυτό τουλάχιστον όντως προχωράει η διαδικασία.
Αν κανείς γνωρίζει κάτι περισσότερο ή αν κάποιος είναι στους 68 και έχει βγει το ΦΕΚ τους ας μας ενημερώσει να μην αγωνιάμε άδικα!

Protagoras
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 28, 2017 11:33 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Protagoras » Παρ Ιαν 11, 2019 9:44 am

Kitsas έγραψε:
mpiftekaki έγραψε:Mε ενα τηλεφωνημα στο αντιστοιχο τμημα του Υπουργειου, λυνεται η απορια καθενός.
Ενημερωνουν σε ποιο σταδιο βρισκεται ο διορισμος του καθενος, αφου κατα ομαδες θα διοξρισουν και οχι ολους μαζι.

Πήρες δηλαδή, τις είπες το όνομα σου και σου είπαν με ποια ομάδα θα διοριστεις???? London γίναμε London!!!! NCIS.....


Καλημέρα συνάδελφοι,

επικοινώνησα πριν λίγο με το υπουργείο δικαιοσύνης (τηλ 2131307000-7420-7219-7220)

Τα ονόματα που εστάλησαν για ΦΕΚ αφορούν αποκλειστικά τους 68 συμβασιούχους που θα μονιμοποιηθούν ,

για όλους τους υπόλοιπους δεν προβλέπεται απολύτως τίποτα για την ώρα ,

συγκεκριμένα ανέφεραν ''θα εξαρτηθεί από τις αποφάσεις που θα λάβει η πολιτική ηγεσία''

και εφόσον πάμε για εκλογές με την πολιτική αστάθεια της χώρας, ούτε για καλοκαίρι δεν το κόβω...

Ελπίζω μέχρι τα επόμενα Χριστούγεννα να έχουμε κάτι,

Μακάρι να είμαι εγώ ο απαισιόδοξος και να προκύψει κάτι άλλο ,

Παρακαλώ αν κάποιος γνωρίζει κάτι περισσότερο ας μας διαφωτίσει !

Msn80
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 01, 2018 3:06 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Msn80 » Παρ Ιαν 11, 2019 11:49 am

Protagoras έγραψε:
Kitsas έγραψε:
mpiftekaki έγραψε:Mε ενα τηλεφωνημα στο αντιστοιχο τμημα του Υπουργειου, λυνεται η απορια καθενός.
Ενημερωνουν σε ποιο σταδιο βρισκεται ο διορισμος του καθενος, αφου κατα ομαδες θα διοξρισουν και οχι ολους μαζι.

Πήρες δηλαδή, τις είπες το όνομα σου και σου είπαν με ποια ομάδα θα διοριστεις???? London γίναμε London!!!! NCIS.....


Καλημέρα συνάδελφοι,

επικοινώνησα πριν λίγο με το υπουργείο δικαιοσύνης (τηλ 2131307000-7420-7219-7220)

Τα ονόματα που εστάλησαν για ΦΕΚ αφορούν αποκλειστικά τους 68 συμβασιούχους που θα μονιμοποιηθούν ,

για όλους τους υπόλοιπους δεν προβλέπεται απολύτως τίποτα για την ώρα ,

συγκεκριμένα ανέφεραν ''θα εξαρτηθεί από τις αποφάσεις που θα λάβει η πολιτική ηγεσία''

και εφόσον πάμε για εκλογές με την πολιτική αστάθεια της χώρας, ούτε για καλοκαίρι δεν το κόβω...

Ελπίζω μέχρι τα επόμενα Χριστούγεννα να έχουμε κάτι,

Μακάρι να είμαι εγώ ο απαισιόδοξος και να προκύψει κάτι άλλο ,

Παρακαλώ αν κάποιος γνωρίζει κάτι περισσότερο ας μας διαφωτίσει !


Μάλλον και εσύ είσαι ένα πικραμένο τρολ...Ετοιμάσου να σου την πέσουν!!!

Mx1723
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Δεκ 12, 2018 7:19 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Mx1723 » Παρ Ιαν 11, 2019 12:57 pm

Καλησπέρα,
Μίλησα με το Υπουργείο και μου επιβεβαίωσαν ότι οι προσλήψεις θα γίνουν σε 3 στάδια: 1. Όσοι δουλεύουν ήδη με ΣΟΧ, 2. Όσοι ήταν και στα προσωρινά και στα οριστικά και 3. Όσοι είναι στα οριστικά και κατέθεσαν πρόσφατα τα δικαιολογητικά τους. Χρονικά δεν θέλησε να τοποθετηθεί.
Η προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι αφού ολοκληρώθηκε η διαδικασία των πρώτων 68 σε σειρά (έχει σταλεί για ΦΕΚ- έχει εκδοθει;) θα πρέπει να κάνουν τον ελεγχο δικαιολογητικων για τους υπολοίπους. Δεδομένης της πίεσης για επίσπευση των διορισμών ας είμαστε αισιόδοξοι ότι δεν θα πάρει πολύ.

Christos87
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 3:05 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Christos87 » Παρ Ιαν 11, 2019 2:01 pm

Καλησπέρα. Μίλησα σήμερα με μια κυρία στο Υπουργείο και μου είπε επί λέξει: "Η διαδικασία συνεχίζεται κανονικά". Όταν τη ρώτησα για το αν υπάρχει κάποιο πλάνο / χρονικό πλαίσιο σχετικά με την έκδοση ΦΕΚ διορισμού και την τοποθέτησή μας, μου είπε πως επισήμως δεν υπάρχει τίποτε ακόμα. Γενικότερα σε ό,τι τη ρώτησα, η απάντησή της ήταν "δε γνωρίζω". Κατά τα άλλα, ευγενέστατη. Τα συμπεράσματα δικά σας.

mjspidy
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 10, 2017 8:27 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό mjspidy » Παρ Ιαν 11, 2019 2:18 pm

Mx1723 έγραψε:Καλησπέρα,
Μίλησα με το Υπουργείο και μου επιβεβαίωσαν ότι οι προσλήψεις θα γίνουν σε 3 στάδια: 1. Όσοι δουλεύουν ήδη με ΣΟΧ, 2. Όσοι ήταν και στα προσωρινά και στα οριστικά και 3. Όσοι είναι στα οριστικά και κατέθεσαν πρόσφατα τα δικαιολογητικά τους. Χρονικά δεν θέλησε να τοποθετηθεί.
Η προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι αφού ολοκληρώθηκε η διαδικασία των πρώτων 68 σε σειρά (έχει σταλεί για ΦΕΚ- έχει εκδοθει;) θα πρέπει να κάνουν τον ελεγχο δικαιολογητικων για τους υπολοίπους. Δεδομένης της πίεσης για επίσπευση των διορισμών ας είμαστε αισιόδοξοι ότι δεν θα πάρει πολύ.


Βήκε το φεκ διορισμου των 68 ιδοχ... Γ 1579/31.12.2018

mpiftekaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 21, 2018 1:42 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό mpiftekaki » Παρ Ιαν 11, 2019 2:42 pm

Μόλις βγήκε το ΦΕΚ με τους 68 που διορίζονται στις περιοχές των οριστικών αποτελεσμάτων. Συγχαρητήρια σε όλους/ες!

eleath234
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Τρί Δεκ 05, 2017 1:27 pm

Re: ΔΙΟΡΙΖΟΜΕΝΟΙ 1Κ/2017

Δημοσίευσηαπό eleath234 » Παρ Ιαν 11, 2019 2:53 pm

Και οι δικές μου πληροφορίες λένε ότι περιμένουν την προσφυγή της 19ης Ιανουαρίου.


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google Adsense [Bot] και 2 επισκέπτες