Μετάταξη Πιστωση ΚΥΑ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
SisiVogi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Οκτ 30, 2017 7:14 pm

Μετάταξη Πιστωση ΚΥΑ

Δημοσίευσηαπό SisiVogi » Παρ Αύγ 03, 2018 8:29 pm

Καλησπέρα σας εμένα η μετάταξη μου ειναι στο στάδιο της πίστωσης. Μόλις το υπουργείο προελευσης έστειλε τους ΚΑΕ μισθοδοσίας στο υπουργείο υποδοχης Και το υπουργείο υποδοχής έστειλε έγγραφο στο υπουργείο Οικονομικών. Θα ήθελα να μάθω γιατί αυτό γίνεται πριν την ΚΥΑ? Και αν είναι ποιο σίγουρη η ολοκλήρωση της μετάταξης? Εχω περασει ΠΥΣ.

paris5936
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 04, 2018 11:07 am

Re: Μετάταξη Πιστωση ΚΥΑ

Δημοσίευσηαπό paris5936 » Σάβ Αύγ 04, 2018 8:05 pm

Καλησπέρα


Εφόσον έχεις περάσεις ΠΥΣ το επόμενο στάδιο είναι η έκδοση κοινής απόφασης μετάταξης υπογράφουν ο φορέας προέλευσης-υποδοχής πάει στο ΦΕΚ αργότερα ο φορέας υποδοχής στέλνει έγγραφο για ανάκληση μισθοδοσίας αποδέσμευσης από τον φορέα προέλευσης

SisiVogi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Οκτ 30, 2017 7:14 pm

Re: Μετάταξη Πιστωση ΚΥΑ

Δημοσίευσηαπό SisiVogi » Παρ Αύγ 10, 2018 4:59 pm

Μου είπαν ότι έστειλαν εγγραφο υπουργείο οικονομικών για την πίστωση. Θα πάρουν την Πισίωση και μετά θα αρχίσει η ΚΥΑ πως γίνεται αυτό?

paris5936
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 04, 2018 11:07 am

Re: Μετάταξη Πιστωση ΚΥΑ

Δημοσίευσηαπό paris5936 » Σάβ Αύγ 11, 2018 9:26 am

Καλημέρα


Ο Φορέας προέλευσης στέλνει τα χαρτιά στο υπουργείο οικονομικών για την μεταφορά πίστωσης αργότερα περνάει η έγκριση από την ΠΥΣ υπογράφεται αργότερα η ΚΥΑ από τον φορέα προέλευσης-υποδοχής πάει ΦΕΚ το τελικό στάδιο είναι η ανάκληση πιστώσεων και η αποδέσμευση του υπαλλήλου

Helenant
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Μαρ 28, 2018 12:08 pm

Re: Μετάταξη Πιστωση ΚΥΑ

Δημοσίευσηαπό Helenant » Τετ Αύγ 22, 2018 10:40 am

Καλημέρα σας,
οι ενέργειες που περιγράφετε στο μήνυμά σας, πόσο καιρό μπορούν να πάρουν κατά μέσο όρο?
Σας ευχαριστώ πολύ

SisiVogi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Οκτ 30, 2017 7:14 pm

Re: Μετάταξη Πιστωση ΚΥΑ

Δημοσίευσηαπό SisiVogi » Πέμ Αύγ 30, 2018 9:46 am

Μπορώ να έχω τηλέφωνο από Γενικο Λογιστήριο του κράτους και Υπουργειο Εσωτερικών για να ρωτήσω την πορεία της αιτήσεως?

libitas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 9:00 am

Re: Μετάταξη Πιστωση ΚΥΑ

Δημοσίευσηαπό libitas » Σάβ Σεπ 01, 2018 4:42 pm

[quote="paris5936"]Καλημέρα


Ο Φορέας προέλευσης στέλνει τα χαρτιά στο υπουργείο οικονομικών για την μεταφορά πίστωσης αργότερα περνάει η έγκριση από την ΠΥΣ υπογράφεται αργότερα η ΚΥΑ από τον φορέα προέλευσης-υποδοχής πάει ΦΕΚ το τελικό στάδιο είναι η ανάκληση πιστώσεων και η αποδέσμευση του υπαλλήλου[/quote]

Από πολλές αποφάσεις μετάταξης που έχω διαβάσει, χρονικά προηγείται η έγκριση της ΠΥΣ και ακολουθεί η βεβαίωση από το ΓΛΚ - ΥΠΟΙΚ.

SisiVogi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Οκτ 30, 2017 7:14 pm

Re: Μετάταξη Πιστωση ΚΥΑ

Δημοσίευσηαπό SisiVogi » Δευ Ιαν 07, 2019 8:29 pm

Τώρα είναι στο σταδιο που υπογράφει ο φορέας προέλευσης είναι 1 μήνα εκεί. Ποσό καιρο κάνει περίπου αυτο? Μετά από. Εκεί πάει εσωτερικων? Η για ΦΕΚ αμέσως


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες