Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
eretzoum
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 23, 2017 9:07 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό eretzoum » Δευ Δεκ 24, 2018 2:16 pm

Kseniaktl έγραψε:Όσοι κάνατε ένσταση σε είναι εύκολο να μας ενημερώσετε πότε θα αλλάξει το παράβολο σας κατάσταση από πληρωμένο σε δεσμευμένο;
Η αλλαγή αυτή σημαίνει ότι άρχισε ο έλεγχος των ενστάσεων


σε εμενα δεσμευμενο εμφανιζεται

alexiast
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2018 11:09 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό alexiast » Δευ Δεκ 24, 2018 11:26 pm

Καλά Χριστούγεννα σε όλους!
Ελπίζω να βγουν σύντομα τα οριστικά και ο νεος χρόνος να είναι υπέροχος για όλους !
Καλή Χρονιά!
econometrician έγραψε:χρόνια πολλα και καλα χριστούγεννα! με το καλό τα οριστικά αποτελεσματα!

Kseniaktl
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Τρί Οκτ 09, 2018 9:06 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Kseniaktl » Τρί Δεκ 25, 2018 12:15 pm

eretzoum έγραψε:
Kseniaktl έγραψε:Όσοι κάνατε ένσταση σε είναι εύκολο να μας ενημερώσετε πότε θα αλλάξει το παράβολο σας κατάσταση από πληρωμένο σε δεσμευμένο;
Η αλλαγή αυτή σημαίνει ότι άρχισε ο έλεγχος των ενστάσεων


σε εμενα δεσμευμενο εμφανιζεται

Ενθαρρυντικό!

Giorgos79
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 23, 2018 5:52 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Giorgos79 » Τρί Δεκ 25, 2018 9:49 pm

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά με υγεία σε όλους!! Ας ελπίσουμε μεχρι τον Μάρτιο να έχουμε και τα οριστικά.

ARIEL
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: Δευ Απρ 27, 2009 9:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό ARIEL » Τετ Δεκ 26, 2018 6:26 pm

Χρόνια πολλά, καλά και ευλογημένα για όλους σας.. Υγεία , αγάπη και όμορφες στιγμές εύχομαι ...Καλή Πρωτοχρονιά να έχουμε!!!!!

Υ.Γ. από ένσταση που έχω κάνει σε σοχ αλλά και σε διαγωνισμό με σειρά προτεραιότητας, γνωρίζω ότι η δέσμευση του παράβολου γίνεται απλά με την παραλαβή του φακέλου. Οπότε δεν θεωρώ ότι είναι ενδεικτική η δέσμευση για την εξέλιξη της διαδικασίας.

lpit
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 09, 2018 8:33 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό lpit » Πέμ Δεκ 27, 2018 9:55 am

Καλημερα συναδελφοι!!! Χρονια πολλα, με υγεια πανω απο ολα, αγαπη, χαμογελο και οικογενειακη ευτυχια!! Ο,τι καλυτερο ευχομαι και με το καλο στα οριστικα... :)

Kseniaktl
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Τρί Οκτ 09, 2018 9:06 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Kseniaktl » Πέμ Δεκ 27, 2018 11:36 am

ARIEL έγραψε:Χρόνια πολλά, καλά και ευλογημένα για όλους σας.. Υγεία , αγάπη και όμορφες στιγμές εύχομαι ...Καλή Πρωτοχρονιά να έχουμε!!!!!

Υ.Γ. από ένσταση που έχω κάνει σε σοχ αλλά και σε διαγωνισμό με σειρά προτεραιότητας, γνωρίζω ότι η δέσμευση του παράβολου γίνεται απλά με την παραλαβή του φακέλου. Οπότε δεν θεωρώ ότι είναι ενδεικτική η δέσμευση για την εξέλιξη της διαδικασίας.


Πιστεύω οτι είναι ενδεικτικό στοιχείο οτι η διαδικασία προχωράει. Τουλάχιστον σημαίνει κάποιος άνοιξε τον φάκελο, πληκτρολόγησε στο σύστημα τους τον κωδικό του παραβόλου ώστε να δεσμευτεί και να βεβαιωθεί οτι το παράβολο δεν έχει χρησιμοποιηθεί αλλού, και προωθήθηκε η ένσταση για τον ουσιαστικό έλεγχο.

Tomcat
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 21, 2018 2:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Tomcat » Τετ Ιαν 02, 2019 7:41 pm

Συνάδελφοι χρόνια πολλά και καλή χρονιά! Ευτυχές και δημιουργικό το 2019! Το έχετε συνειδητοποιήσει ότι τα έχουμε καταφέρει γιατί εμένα σαν ψέματα μου φαίνεται... απίστευτο...

dancer
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Μάιος 31, 2011 10:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό dancer » Τετ Ιαν 02, 2019 9:42 pm

Καλή Χρονιά!!! Το τελευταίο εξάμηνο του 2018 ήταν ενα απ τα καλύτερα της ζωής μου... Ελπίζω να συμβεί το ίδιο και με το 2019, να πάνε όλα τέλεια και η θέση να καλύπτει στο μάξιμουμ τις προσδοκίες μας...!

Εύχομαι να βγουν μες στον Ιανουάριο τα οριστικά, να τελειώνουμε με τα δεινά του ιδιωτικού τομέα...

Έχει μιλήσει καποιος με ΑΣΕΠ; Σε τι φάση βρίσκονται; Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να φύγω 1-2 μήνες νωρίτερα απ το διορισμό, να ξεκινήσω ξεκούραστη... Μετά τα οριστικά τι χρόνοι τρέχουν; Για να ξεκουραστώ 1-2 μήνες, ποτε πρέπει να παραιτηθώ απ τη δουλειά μου;

LiAp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 09, 2018 2:43 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό LiAp » Πέμ Ιαν 03, 2019 10:48 am

dancer έγραψε:Καλή Χρονιά!!! Το τελευταίο εξάμηνο του 2018 ήταν ενα απ τα καλύτερα της ζωής μου... Ελπίζω να συμβεί το ίδιο και με το 2019, να πάνε όλα τέλεια και η θέση να καλύπτει στο μάξιμουμ τις προσδοκίες μας...!

Εύχομαι να βγουν μες στον Ιανουάριο τα οριστικά, να τελειώνουμε με τα δεινά του ιδιωτικού τομέα...

Έχει μιλήσει καποιος με ΑΣΕΠ; Σε τι φάση βρίσκονται; Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να φύγω 1-2 μήνες νωρίτερα απ το διορισμό, να ξεκινήσω ξεκούραστη... Μετά τα οριστικά τι χρόνοι τρέχουν; Για να ξεκουραστώ 1-2 μήνες, ποτε πρέπει να παραιτηθώ απ τη δουλειά μου;



Καλή χρονιά σε όλους με υγεία!
Συνάδελφε κι εγώ αυτό σκέφτομαι αλλά συγχρόνως φοβάμαι, γιατί τόσα πέρασαν οι διοριστέοι της 1Γ/2008.
Βέβαια διαφορετικές οι συνθήκες, όμως πως μπορείς να το ρισκάρεις;

titig
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2018 11:51 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό titig » Πέμ Ιαν 03, 2019 12:42 pm

Kαλή χρονιά σε όλους! Εύχομαι να έρθει γρήγορα ο διορισμός στους διοριστέους και στους μη να τα καταφέρουν σύντομα!

Ichabod
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 14, 2018 12:49 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Ichabod » Πέμ Ιαν 03, 2019 1:39 pm

Καλη χρονια σε ολους με υγεια!
Προσπαθω απο πριν τα Χριστούγεννα να μιλήσω με ασεπ για να μαθω για ενστασεις και ποτε θα βγουν τα οριστικά αλλα δεν το σηκωνει κανεις. Μπορεσε κανείς να μιλήσει πρόσφατα ;

econometrician
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 2:00 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό econometrician » Πέμ Ιαν 03, 2019 2:07 pm

Καλησπέρα και καλή χρονιά (με υγεία πάνω από όλα και τα υπόλοιπα έπονται)!!!
Και για εμένα ήτανε πολύ τυχερό το 2018 παρόλο που τα προηγούμενα έτη έζησα πάρα πολλές ατυχίες. Δυστυχώς δεν είναι εποχές να παραιτούμαστε. Ακόμα και αύριο να έβγαιναν τα οριστικά υπάρχει διαδικασία μηνών μέχρι το διορισμό η οποία παγώνει εαν προκηρυχθούν βουλευτικές εκλογές και δεν έχει εκδοθεί ατομικό φεκ διορισμού. Δηλαδή με την αβεβαιότητα για τις επερχόμενες εκλογές δε μπορούμε να κάνουμε πολλά σχέδια.
Πάντως έχουμε δικαιώμα να αναβάλλουμε την ορκωμοσία μας για λίγους μήνες αλλά δε γνωρίζω καθόλου τη διαδικασία ή τις προυποθέσεις.

dancer έγραψε:Καλή Χρονιά!!! Το τελευταίο εξάμηνο του 2018 ήταν ενα απ τα καλύτερα της ζωής μου... Ελπίζω να συμβεί το ίδιο και με το 2019, να πάνε όλα τέλεια και η θέση να καλύπτει στο μάξιμουμ τις προσδοκίες μας...!

Εύχομαι να βγουν μες στον Ιανουάριο τα οριστικά, να τελειώνουμε με τα δεινά του ιδιωτικού τομέα...

Έχει μιλήσει καποιος με ΑΣΕΠ; Σε τι φάση βρίσκονται; Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να φύγω 1-2 μήνες νωρίτερα απ το διορισμό, να ξεκινήσω ξεκούραστη... Μετά τα οριστικά τι χρόνοι τρέχουν; Για να ξεκουραστώ 1-2 μήνες, ποτε πρέπει να παραιτηθώ απ τη δουλειά μου;

dancer
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Μάιος 31, 2011 10:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό dancer » Πέμ Ιαν 03, 2019 8:33 pm

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις και εύχομαι να γνωριστούμε στην Ακαδημία...

Καθόλου σίγουρη δεν είμαι για τους χρόνους, όμως οι συγκυρίες δεν έχουν καμια σχέση με το 2009. Οπότε λέτε να περιμένω το ατομικό ΦΕΚ διορισμού πριν την παραίτηση; Αυτή η καλή κυρία που μας έδινε καμια πληροφορία εξαφανίστηκε;

Για την ιστορία, έχω υποφέρει τα απίστευτα στον ιδιωτικό τομέα. Άθλιοι μισθοί, υποχρέωση για δωρεάν υπερωρίες κλπ... Αυτό που διαπιστώνω με απογοήτευση ειναι ο μύθος της παραγωγικότητας του ιδιωτικού τομέα- κάθε άλλο!!! Συνάντησα σε εταιρειεσ κατασπατάληση δημοσίου χρήματος και τώρα που βρίσκομαι σε μια εταιρεία που ονειρευόμουν να εργαστώ, βλέπω τον ορισμό της ηλιθιότητας και αντιπαραγωγικότητας!!! Κατηγορήθηκα απ τη διευθύντριά μου ότι δε δίνω χρόνο στη δουλειά, γιατί πληκτρολογούσα πολύ γρήγορα και τελείωνα σε χρόνο dt την τιμολόγηση, οποτε δεν μπορούσε να με κρατήσει δωρεάν υπερωρίες ... Ελπίζω σύντομα όλα αυτά να ανήκουν στο παρελθόν και να ηρεμήσουμε όλοι μας...!!!

markellako
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 15, 2017 7:54 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό markellako » Παρ Ιαν 04, 2019 1:03 pm

η...καλή κυρία έμαθα ότι ήταν η Διευθύντρια....!!!!!! Πήρα μια μέρα τέλη Δεκέμβρη και το σήκωσε η γραμματέας της και μου το είπε!! χαχα !! Όπως και να έχει μου είπε ότι το πολύ αισιόδοξο σενάριο είναι τέλη Γενάρη για τα οριστικά αλλά και πάλι είναι προσωπική εκτίμηση δεν υπάρχει συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα...!!


dancer έγραψε:Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις και εύχομαι να γνωριστούμε στην Ακαδημία...

Καθόλου σίγουρη δεν είμαι για τους χρόνους, όμως οι συγκυρίες δεν έχουν καμια σχέση με το 2009. Οπότε λέτε να περιμένω το ατομικό ΦΕΚ διορισμού πριν την παραίτηση; Αυτή η καλή κυρία που μας έδινε καμια πληροφορία εξαφανίστηκε;

Για την ιστορία, έχω υποφέρει τα απίστευτα στον ιδιωτικό τομέα. Άθλιοι μισθοί, υποχρέωση για δωρεάν υπερωρίες κλπ... Αυτό που διαπιστώνω με απογοήτευση ειναι ο μύθος της παραγωγικότητας του ιδιωτικού τομέα- κάθε άλλο!!! Συνάντησα σε εταιρειεσ κατασπατάληση δημοσίου χρήματος και τώρα που βρίσκομαι σε μια εταιρεία που ονειρευόμουν να εργαστώ, βλέπω τον ορισμό της ηλιθιότητας και αντιπαραγωγικότητας!!! Κατηγορήθηκα απ τη διευθύντριά μου ότι δε δίνω χρόνο στη δουλειά, γιατί πληκτρολογούσα πολύ γρήγορα και τελείωνα σε χρόνο dt την τιμολόγηση, οποτε δεν μπορούσε να με κρατήσει δωρεάν υπερωρίες ... Ελπίζω σύντομα όλα αυτά να ανήκουν στο παρελθόν και να ηρεμήσουμε όλοι μας...!!!


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες