ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό thourios » Σάβ Δεκ 15, 2018 10:32 am

Αυτήν την φορά θα πάω εκεί με τις εκτυπώσεις στο χέρι.
Αλλά φοβάμαι ότι δεν θα είμαι πρώτος ούτε δεύτερος ούτε τρίτος γιατί τώρα πρέπει να έγιναν πολύ περισσότερες αιτήσεις
αφού πήρε δημοσιότητα το θέμα.

Panospanos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 08, 2018 7:48 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό Panospanos » Σάβ Δεκ 15, 2018 10:46 am

thourios έγραψε:
NSSN έγραψε:Και η 1η ΥΠΕ ανάρτησε πίνακες σήμερα.


Τους ΔΕ τους ξέχασαν;;


Ειχαν πει οτι τα αποτελεσματα να τα περιμενουμε κατα τις 19 του μηνος, οποτε λιγη υπομονη ακομα.

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό sotinela » Σάβ Δεκ 15, 2018 2:12 pm

Κοιτα να δεις γκαντεμια.. Είμαι πρωτος σε δυο φορεις και να δεις δε θα ζητήσουνε φέτος την ειδικοτητα μου. Θα καλυφθουνε με το 12μηνο του ΟΑΕΔ. Αρε Θεε γιατι Γενικα απο ποτε λετε να αρχισουνε να καλουνε ατομα απο αυτους τους νεους πινακες; απο Ιανουαριο και μετα;;

BILLY.T
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 07, 2007 12:45 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό BILLY.T » Σάβ Δεκ 15, 2018 2:47 pm

πως βρηκες οτι εισαι πρωτος?

BILLY.T
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 07, 2007 12:45 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό BILLY.T » Σάβ Δεκ 15, 2018 2:59 pm

και κατι ακομα πως θα μαθουμε ποσα ατομα κ σε ποιο κλαδο

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό thourios » Σάβ Δεκ 15, 2018 3:05 pm

πως βρηκες οτι εισαι πρωτος?

Στους συγκεντρωτικούς πίνακες αν ψάξεις με τον αριθμό πρωτοκόλλου σου. Αυτό γίνεται όταν με Ctrl+f και κατόπιν εισάγεις τον αριθμό στο αρχείο pdf. Τότε βλέπεις τα μόρια σου και βλέπεις από πάνω ή από κάτω τα μόρια και των υπολοίπων στην ειδικότητα που έχεις επιλέξει.
Με τον ίδιο τρόπο αν επιλέξεις να σου εμφανίσει μόνο την ειδικότητα σου βλέπεις τα μόρια τα περισσότερα ή και τα λιγότερα των άλλων υποψηφίων.
Χρειάζεται στοιχειώδη γνώση χρήσης υπολογιστών αλλά πολλοί δεν το γνωρίζουν αυτό. Δηλαδή πως να ψάχνουν κάτι συγκεκριμένο μέσα σε ένα αρχείο.

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό sotinela » Σάβ Δεκ 15, 2018 3:21 pm

θα μπεις στους πινακες της κατηγοριας σου για παραδειγμα ΠΕ ή ΤΕ ή ΔΕ.
μέσα σε καθε κατηγορία δειχνει ολους τους φορεις και σε καταταξη ολους τους υποψηφιους για καθε φορεα ανα ειδικοτητα. δε φαινεται ονομα αλλα αριθμ πρωτ και barcode αιτησης. εγω σε δυο φορεις που εχω 1 και 2 επιλογη ειμαι πρωτος στη καταταξη μεταξυ των υπολοιπων υποψηφιων που δηλωσαμε τον ιδιο φορεα κ την ιδια θεση. γενικα ομως επειδη ξερω οτι και στους 2 φορεις δωσανε θεσεις της κατηγοριας μου στο 12μηνο του οαεδ λογικα δε θα ζητησουνε οι φορεις επικουρικο σαν εμενα.

BILLY.T
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 07, 2007 12:45 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό BILLY.T » Σάβ Δεκ 15, 2018 8:48 pm

[quote="sotinela"]θα μπεις στους πινακες της κατηγοριας σου για παραδειγμα ΠΕ ή ΤΕ ή ΔΕ.
μέσα σε καθε κατηγορία δειχνει ολους τους φορεις και σε καταταξη ολους τους υποψηφιους για καθε φορεα ανα ειδικοτητα. δε φαινεται ονομα αλλα αριθμ πρωτ και barcode αιτησης. εγω σε δυο φορεις που εχω 1 και 2 επιλογη ειμαι πρωτος στη καταταξη μεταξυ των υπολοιπων υποψηφιων που δηλωσαμε τον ιδιο φορεα κ την ιδια θεση. γενικα ομως επειδη ξερω οτι και στους 2 φορεις δωσανε θεσεις της κατηγοριας μου στο 12μηνο του οαεδ λογικα δε θα ζητησουνε οι φορεις επικουρικο σαν εμενα.[/quote]

σε ενα φορεα εχω βαλει μονο εγω την ειδικοτητα των η/υ αυτο τι σημαινει οτι αμα ζητησουν τετοια ειδικοτητα θα καλεσουν εμενα ?
σας ευχαριστω για τις απαντησεις

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό sotinela » Σάβ Δεκ 15, 2018 11:14 pm

BILLY.T έγραψε:
sotinela έγραψε:θα μπεις στους πινακες της κατηγοριας σου για παραδειγμα ΠΕ ή ΤΕ ή ΔΕ.
μέσα σε καθε κατηγορία δειχνει ολους τους φορεις και σε καταταξη ολους τους υποψηφιους για καθε φορεα ανα ειδικοτητα. δε φαινεται ονομα αλλα αριθμ πρωτ και barcode αιτησης. εγω σε δυο φορεις που εχω 1 και 2 επιλογη ειμαι πρωτος στη καταταξη μεταξυ των υπολοιπων υποψηφιων που δηλωσαμε τον ιδιο φορεα κ την ιδια θεση. γενικα ομως επειδη ξερω οτι και στους 2 φορεις δωσανε θεσεις της κατηγοριας μου στο 12μηνο του οαεδ λογικα δε θα ζητησουνε οι φορεις επικουρικο σαν εμενα.


σε ενα φορεα εχω βαλει μονο εγω την ειδικοτητα των η/υ αυτο τι σημαινει οτι αμα ζητησουν τετοια ειδικοτητα θα καλεσουν εμενα ?
σας ευχαριστω για τις απαντησεις


ακριβως. αν στον φορεα εισαι εσυ ο μοναδικος υποψηφιος της θεσης και ο φορεας ζητησει ατομο με αυτη την ειδικοτητα που εχεις εσυ θα σε καλεσουνε για δουλεια. ευχομαι να σε καλεσουνε!

christina1986
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Δευ Ιαν 01, 2018 11:00 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό christina1986 » Κυρ Δεκ 16, 2018 10:39 pm

Παιδια και στην 3η υπε βγηκαν, μολις τα ειδα!!!

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό melimeli » Δευ Δεκ 17, 2018 9:00 am

Μακάρι να μας καλέσουν όλους, παιδιά. Για όλους το καλύτερο εύχομαι!
Το ότι κάποιοι φορείς πήραν με το κοινωφελές του ΟΑΕΔ δε σημαίνει ότι δε μπορεί να ζητήσουν και επικουρικούς με την ίδια ειδικότητα. Τώρα κάνουμε υπομονή. Με την πρώτη διαδικασία δημοσιεύτηκαν αποφάσεις διορισμού μέχρι και την προηγούμενη ημέρα της έναρξης των καινούργιων αιτήσεων (14/11). Ας περιμένουμε...

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό sotinela » Δευ Δεκ 17, 2018 6:53 pm

Συγγνωμη βρε παιδια. Ειναι νομιμο να υπαρχει προσληψη απο το 2014 και μεχρι σημερα να ανανεωνεται συνεχεια ως επικουρικο προσωπικο χωρις να παιρνουνε απο καινουργιο πινακα; Μιλαμε για συμβαση που εχει υπερβει τους 48 μηνες!!!!!!!! :shock: :shock: :shock: Ληγει 31/12/2018 απο τον Ιουνιο του 2014. Επαθα σοκ σημερα!!!!σιγουρα θα της κανουνε εκ νεου παραταση!!!Επρεπε να υπαρχει ενας κοφτης και να μην τους τραβανε τοσο μεγαλες παρατασεις. Με αυτη τη λογικη η συγκεκριμενη κυρια απο το 2014 μεχρι και σημερα δεν εχει επιτρεψει σε αλλον υπαλληλο απο τους πινακες επικουρικου να δουλεψει, φυσικα με τις πλατες του νοσοκομειου που την κρατανε με παρατασεις.. τι να πω. μεγαλη σαπιλα τελικα το επικουρικο. δε το ειχα ψαξει τοσο πολυ αλλα σημερα εφριξα.

Panospanos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 08, 2018 7:48 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό Panospanos » Δευ Δεκ 17, 2018 7:02 pm

SOS !!

Καλησπερα θα ηθελα οποιος ξερει να με βοηθησει . Οι ΔΕ προσωπικο ασφαλείας που θα προσληφθούν στις υπηρεσιες του Υπ. Υγειας ως Λοιπο επικουρικό προσωπικο και θα εργαζονται σε καθεστως Βάρδιας, δικαιουνται τις αποδοχες των Νυκτερινων και Αργιων ??
Η απορία μου ειναι λογο οτι , οι προηγουμενες συμβασεις ηταν ατομικες συμβασεις "Μισθωσης Εργου" και οχι "συμβασεις εργασιας" στις οποιες οχι μονο τις προσαυξησεις αλλα ουτε Αδεια δεν επερναν . Τα παραπανω ισχυουν και για ΥΕ φύλακα και για ΥΕ καθαρισμου.

Mr.Green
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2015 9:22 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό Mr.Green » Δευ Δεκ 17, 2018 7:47 pm

Όσοι μπήκαν-μπήκαν! Οι υπόλοιποι θα αναμένουμε! Κατά λάθος μπορεί να μπει και κανένας απ' έξω.
Για ανανεώσεις το ξέρουμε ότι είναι θέσεις "καβάτζα". Δύο χρόνια+Δύο+Δύο κτλ. Και με 20 μόρια το μήνα επιπλέον μοριοδότηση, κάντε τους υπολογισμούς σας.
Θα τους μονιμοποιήσουν όπως και να έχει! Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Το έγραφε και στο ΦΕΚ της προκήρυξης με bold γράμματα για συμμετοχή σε διαγωνισμούς μονίμων κτλ!!!
Για τους άλλους...καλές γιορτές!!!

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό thourios » Δευ Δεκ 17, 2018 8:04 pm

Panospanos έγραψε:SOS !!

Καλησπερα θα ηθελα οποιος ξερει να με βοηθησει . Οι ΔΕ προσωπικο ασφαλείας που θα προσληφθούν στις υπηρεσιες του Υπ. Υγειας ως Λοιπο επικουρικό προσωπικο και θα εργαζονται σε καθεστως Βάρδιας, δικαιουνται τις αποδοχες των Νυκτερινων και Αργιων ??
Η απορία μου ειναι λογο οτι , οι προηγουμενες συμβασεις ηταν ατομικες συμβασεις "Μισθωσης Εργου" και οχι "συμβασεις εργασιας" στις οποιες οχι μονο τις προσαυξησεις αλλα ουτε Αδεια δεν επερναν . Τα παραπανω ισχυουν και για ΥΕ φύλακα και για ΥΕ καθαρισμου.


Δικαιούνται και άδειες και προσαυξήσεις αν εργάζονται αργίες και νυχτερινά αν φυσικά γίνουν προσλήψεις. Υπενθυμίζω ότι πρέπει να υπάρχει πιστοποίηση από τον ΕΟΠΠΕΠ για την ειδικότητα αυτή και δεν αρκεί η άδεια εργασίας προσωπικού ασφαλείας.
Πολλοί έχουν μπερδέψει την πιστοποίηση ΚΕΜΕΑ με την πιστοποιήση του ΕΟΠΠΕΠ


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες