Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Θέσεις εργασίας, επικαιρότητα, απόψεις.
klaountios
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 07, 2018 11:24 pm

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό klaountios » Δευ Νοέμ 26, 2018 4:02 pm

Η τροπολογια ειναι δεδομενη εχει ψηφιστει.Αν τροποποιησουν την ιδη ψηφισμενη τροπολογια απαιτειται καποιο χρονικο διαστημα!Δεν ξερω τι θα κανουν μετα απο τις σφοδρες αντιδρασεις που υπαρχουν !Καλα θα κανουν να το ξανασκεφτουν....

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό sotinela » Δευ Νοέμ 26, 2018 6:12 pm

Βγήκε ΦΕΚ για 287 μονιμες θεσεις σε ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ολης της χωρας. Στην περιοχη μου εχει θεση αλλα φοβαμαι οτι αν ειναι με ιδιαιτερη μοριοδοτηση επικουρικων τοτε παει χαμενη η θεση... Με το που βγει με το καλο το φεκ προκηρυξης και λεει για εξτρα πριμοδοτηση πρεπει αμεσως να κανουμε αιτηση ακυρωσης του διαγωνισμου ωστε να κερδισουμε κατι. ειναι παρανομο να λεει τοσο υψηλη μοριοδοτηση σε υπηρετουντες επικουρικου. θα περνανε σε μορια ακομη και διδακτορικα και αριστο βαθμο πτυχιου. κατι πρεπει να γινει πριν ειναι αργα. το φεκ με τις θεσεις ειναι το εξης:

Αριθμος φυλλου 5261, 23 Νοεμβρίου 2018, τεύχος Δεύτερο

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό melimeli » Τρί Νοέμ 27, 2018 10:30 am

Καλά, αυτές είναι μόνο οι θέσεις; Υποτίθεται ότι περιμέναμε 1000+... Η ειδικότητα μου πάλι εκτός...
Νομίζω, ότι οι κινήσεις για να αποφευχθεί η μοριοδοτηση των επικουρικών πρέπει να γίνουν πριν εκδοθεί η προκήρυξη και τρέχουν οι προθεσμίες.

kristal
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 28, 2017 7:16 pm

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό kristal » Τρί Νοέμ 27, 2018 1:04 pm

Την κατανομή των διακοσίων ογδόντα επτά (287) θέσεων
προσωπικού, που συστάθηκαν με τη διάταξη του
ένατου άρθρου του ν. 4565/2018 στα κάτωθι Δημόσια
Νοσοκομεία του Ε.Σ.Υ. Οι εν λόγω θέσεις προστίθενται
στις υφιστάμενες οργανικές θέσεις του κάθε Νοσοκομείου,
που προβλέπονται στους επιμέρους οργανισμούς
λειτουργίας τους, καθ’ υπέρβαση των οριζόμενων του
αριθμ. 87/1986 προεδρικού διατάγματος (Α΄ 32).


Οι συγκεκριμένες θέσεις είναι επιπλέον των 1200 που έχουν ήδη ανακοινωθεί. Ολα είναι μετρημένα και ραμμένα απο το Υπουργείο για να βολευτεί το ισχύον επικουρικό προσωπικό ( εξτρα μοριοδότηση) ,σαφώς κάποιοι θα έμεναν απέξω και για αυτό αύξησαν τις θέσεις. Χρονολογικά όλα ταιριάζουν με την εκδοση της προκύρηξης των 1200 συν 287 μέχρι τέλη Νοεμβρίου και με την εξτρα μοριοδοτηση θα είναι στις θεσεις τους μέχρι αρχες καλοκαιριού οποτε λήγουν και οι ανανεωμένες συμβάσεις τους. Φευγοντας αυτοί, ήδη θα εχει προσωπικό το Υπουργειο απο την τρίτη παραταση των εργαζομένων της κοινωφελους του ΟΑΕΔ συν προσωπικό απο τους καινουργιους επικουρικους καταλόγους που θα βγουν μεχρι 15 Δεκεμβρίου .

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό melimeli » Τρί Νοέμ 27, 2018 2:24 pm

Ένα fact που γνωρίζω εγώ... Δε λήγουν όλες οι συμβάσεις προηγούμενων επικουρικών αρχές καλοκαιριού. Υπάρχουν συμβάσεις που έληξαν μέσα στο Σεπτέμβρη και ανανεώθηκαν για μέχρι τέλος του '19...

optimus
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: Δευ Μάιος 29, 2017 4:37 pm

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό optimus » Τρί Νοέμ 27, 2018 2:40 pm

kristal έγραψε:Την κατανομή των διακοσίων ογδόντα επτά (287) θέσεων
προσωπικού, που συστάθηκαν με τη διάταξη του
ένατου άρθρου του ν. 4565/2018 στα κάτωθι Δημόσια
Νοσοκομεία του Ε.Σ.Υ. Οι εν λόγω θέσεις προστίθενται
στις υφιστάμενες οργανικές θέσεις του κάθε Νοσοκομείου,
που προβλέπονται στους επιμέρους οργανισμούς
λειτουργίας τους, καθ’ υπέρβαση των οριζόμενων του
αριθμ. 87/1986 προεδρικού διατάγματος (Α΄ 32).


Οι συγκεκριμένες θέσεις είναι επιπλέον των 1200 που έχουν ήδη ανακοινωθεί. Ολα είναι μετρημένα και ραμμένα απο το Υπουργείο για να βολευτεί το ισχύον επικουρικό προσωπικό ( εξτρα μοριοδότηση) ,σαφώς κάποιοι θα έμεναν απέξω και για αυτό αύξησαν τις θέσεις. Χρονολογικά όλα ταιριάζουν με την εκδοση της προκύρηξης των 1200 συν 287 μέχρι τέλη Νοεμβρίου και με την εξτρα μοριοδοτηση θα είναι στις θεσεις τους μέχρι αρχες καλοκαιριού οποτε λήγουν και οι ανανεωμένες συμβάσεις τους. Φευγοντας αυτοί, ήδη θα εχει προσωπικό το Υπουργειο απο την τρίτη παραταση των εργαζομένων της κοινωφελους του ΟΑΕΔ συν προσωπικό απο τους καινουργιους επικουρικους καταλόγους που θα βγουν μεχρι 15 Δεκεμβρίου .



Προτού γράψετε κάτι, να είστε και βέβαιοι και όχι να διασπείρετε ψευδείς ειδήσεις. Οι 287 θέσεις, είναι μέρος των 1200, γιατί πολύ απλά δεν υπήρχαν ως οργανικές κενές και έπρεπε να συσταθούν εφόσον θέλει να τις προκηρύξει. Οι υπόλοιπες 913, υφίστανται ως κενές οργανικές στα νοσοκομεία και δεν απαιτείται σύστασή τους.
Ο αριθμός παραμένει σταθερός στο 1200.

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό sotinela » Τρί Νοέμ 27, 2018 5:09 pm

Το θέμα είναι όποτε και ΑΝ βγούνε οι 1200 θέσεις να καταφύγουμε αμέσως σε αίτηση ακύρωσης του διαγωνισμού λόγω μη εφαρμογή της ίσης μεταχείρισης των πολιτών προς το ελευθερο δικαίωμα των πολιτών προς εργασία. Δεν είναι δυνατόν να δεχόμαστε έτσι απλά φωτογραφικές προκηρύξεις και να μην μιλάμε παιδιά. Είδικα σε θέσεις μη εξειδικευμένες όπως διοικητικοί, καθαριστές κλπ με ποιο δικαίωμα απαιτει εξτρα πριμοδότηση. Και εγω εγω δουλέψει σε ενα υπουργείο ως συμβασιουχος 23 μήνες. γιατι δε βγήκε ποτέ προκήρυξη που να λέει οποιος εχει αυτη την εμπειρία που έχω εγω παίρνει έξτρα μόρια.;;; Γυρνάμε πίσω σε μάυρες εποχές όπως την προκήρυξη των ΚΕΠ, της 3Κ/2018 κλπ.
Έχουμε δύναμη να το σταματήσουμε αυτο στα δικαστήρια και είναι στο χέρι μας!
Τα παιδιά που ηταν ΠΕ ΓΡΑΜΜΑΤΕΩΝ κατάφεραν μέσω δικηγόρου να κάνουν προσωρινή πάυση της διαδικασίας μέχρι να εκδικαστεί. Ακομη και να μην δικαιωθούν κάτι κάνανε. Εμεις είναι άδικο να καθόμαστε και να κοιτάμε τις φωτογραφικές προκηρύξεις.. Πραγματικά είναι αισχρό να περιμένουμε απο το 2009 μαζικές προκηρύξεις, να φτάνει 2019 και να βγαίνουνε μαζικές θέσεις αλλα κομμένες και ραμμένες σε συγκεκριμένα άτομα. Θλίβομαι για την εγκυρότητα και την ανεξαρτησία του ΑΣΕΠ με ολα αυτά.

Mariadra
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 14, 2017 2:32 pm

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό Mariadra » Τρί Νοέμ 27, 2018 8:18 pm

sotinela έγραψε:Το θέμα είναι όποτε και ΑΝ βγούνε οι 1200 θέσεις να καταφύγουμε αμέσως σε αίτηση ακύρωσης του διαγωνισμού λόγω μη εφαρμογή της ίσης μεταχείρισης των πολιτών προς το ελευθερο δικαίωμα των πολιτών προς εργασία. Δεν είναι δυνατόν να δεχόμαστε έτσι απλά φωτογραφικές προκηρύξεις και να μην μιλάμε παιδιά. Είδικα σε θέσεις μη εξειδικευμένες όπως διοικητικοί, καθαριστές κλπ με ποιο δικαίωμα απαιτει εξτρα πριμοδότηση. Και εγω εγω δουλέψει σε ενα υπουργείο ως συμβασιουχος 23 μήνες. γιατι δε βγήκε ποτέ προκήρυξη που να λέει οποιος εχει αυτη την εμπειρία που έχω εγω παίρνει έξτρα μόρια.;;; Γυρνάμε πίσω σε μάυρες εποχές όπως την προκήρυξη των ΚΕΠ, της 3Κ/2018 κλπ.
Έχουμε δύναμη να το σταματήσουμε αυτο στα δικαστήρια και είναι στο χέρι μας!
Τα παιδιά που ηταν ΠΕ ΓΡΑΜΜΑΤΕΩΝ κατάφεραν μέσω δικηγόρου να κάνουν προσωρινή πάυση της διαδικασίας μέχρι να εκδικαστεί. Ακομη και να μην δικαιωθούν κάτι κάνανε. Εμεις είναι άδικο να καθόμαστε και να κοιτάμε τις φωτογραφικές προκηρύξεις.. Πραγματικά είναι αισχρό να περιμένουμε απο το 2009 μαζικές προκηρύξεις, να φτάνει 2019 και να βγαίνουνε μαζικές θέσεις αλλα κομμένες και ραμμένες σε συγκεκριμένα άτομα. Θλίβομαι για την εγκυρότητα και την ανεξαρτησία του ΑΣΕΠ με ολα αυτά.


Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και φυσικά θα στηρίξω οποιαδήποτε προσπάθεια γίνει για την ακύρωση της προκήρυξης όταν εκδοθεί.. Μακάρι να υπάρξει μαζική κινητοποίηση και αντίδραση, γιατί μόνο έτσι θα κερδίσουμε κάτι.

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Παρ Νοέμ 30, 2018 11:09 am

Θέλετε μια προσωπική εκτίμηση μου;;Γνώμη μου είναι ότι δεν θα καταφέρετε τίποτε όπου και αν προσφύγετε....Ρε παιδιά δεν είδατε τι συνέβη στην 3Κ/2018 και στην 1Κ/2017;;Υπάρχουν και άλλα, αν θέλετε μπείτε στα σχόλια μου και δείτε' δεν σας λέω τίποτε άλλο......

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό sotinela » Παρ Νοέμ 30, 2018 2:14 pm

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Θέλετε μια προσωπική εκτίμηση μου;;Γνώμη μου είναι ότι δεν θα καταφέρετε τίποτε όπου και αν προσφύγετε....Ρε παιδιά δεν είδατε τι συνέβη στην 3Κ/2018 και στην 1Κ/2017;;Υπάρχουν και άλλα, αν θέλετε μπείτε στα σχόλια μου και δείτε' δεν σας λέω τίποτε άλλο......


Μάλλον εισαι ατομο με εμπειρια επικουρικου και θες να μας κόψεις τη φορα στο να ακυρώσουμε με ενδικα μεσα την προκηρυξη. Η 1Κ2017 ΠΕ ΓΡΑΜΜΑΤΕΩΝ καταφερε μετα την εκδοση των οριστικων να παγωσει η διαδικασια και να εκδικαστει. Εμεις δεν θα αφησουμε να φτασει στο σταδιο των οριστικων αποτελεσματων αλλα με το που βγει το ΦΕΚ της προκηρυξης αμεσως θα πρεπει να καταθεσουμε μεσω δικηγορου αιτησης ακυρωσης τους διαγωνισμου αναφεροντας την αδικαιολογητη προσαυξηση μοριων σε ειδικοτητες μη εξειδικευμενης εμπειριας. Μονο αν μαζευτουμε και ειμαστ εν αναμονη ετοιμοι να καταθεσουμε αμεσως αιτηση ακυρωσης του ΦΕΚ της προκηρυξης οποτε και αν βγει, θα κερδισουμε κατι. Τελος στην ανοχη κοροιδιας μεσα στα μουτρα μας απο υπουργους με κρυφες νομοθετικες διαταξεις πανε να κανουνε μονιμους υπαλληλους. ακομη και το βοηθεια στο σπιτι με ποιο δικαιωμα απαιτει μονιμοποιηση απο τη στιγμη που υπεγραφαν συμβασεις ορισμενου χρονου και μετα ειχανε ανανεωσεις; δηλαδη ολος ο κοσμος που ειναι ΙΔΑΧ στο δημοσιο ζητησε με το ετσι θελω ιδιαιτερη μοριοδοτηση σε προκηρυξεις;
αν καθησουμε με τα χερια σατυρωμενα σας το λεων οτι θα δουμε μεχρι και διαταξη που θα λεει οτι οι ηδη ΙΔΑΧ του δημοσιου θα προηγουνται σε μονιμες προκηρυξεις και τοτε δε θα ξαναμπεις κανεις στο δημοσιο χωρις προυπηρεσια σε αυτο.

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Κυρ Δεκ 02, 2018 6:05 pm

sotinela έγραψε:
Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Θέλετε μια προσωπική εκτίμηση μου;;Γνώμη μου είναι ότι δεν θα καταφέρετε τίποτε όπου και αν προσφύγετε....Ρε παιδιά δεν είδατε τι συνέβη στην 3Κ/2018 και στην 1Κ/2017;;Υπάρχουν και άλλα, αν θέλετε μπείτε στα σχόλια μου και δείτε' δεν σας λέω τίποτε άλλο......


Μάλλον εισαι ατομο με εμπειρια επικουρικου και θες να μας κόψεις τη φορα στο να ακυρώσουμε με ενδικα μεσα την προκηρυξη. Η 1Κ2017 ΠΕ ΓΡΑΜΜΑΤΕΩΝ καταφερε μετα την εκδοση των οριστικων να παγωσει η διαδικασια και να εκδικαστει. Εμεις δεν θα αφησουμε να φτασει στο σταδιο των οριστικων αποτελεσματων αλλα με το που βγει το ΦΕΚ της προκηρυξης αμεσως θα πρεπει να καταθεσουμε μεσω δικηγορου αιτησης ακυρωσης τους διαγωνισμου αναφεροντας την αδικαιολογητη προσαυξηση μοριων σε ειδικοτητες μη εξειδικευμενης εμπειριας. Μονο αν μαζευτουμε και ειμαστ εν αναμονη ετοιμοι να καταθεσουμε αμεσως αιτηση ακυρωσης του ΦΕΚ της προκηρυξης οποτε και αν βγει, θα κερδισουμε κατι. Τελος στην ανοχη κοροιδιας μεσα στα μουτρα μας απο υπουργους με κρυφες νομοθετικες διαταξεις πανε να κανουνε μονιμους υπαλληλους. ακομη και το βοηθεια στο σπιτι με ποιο δικαιωμα απαιτει μονιμοποιηση απο τη στιγμη που υπεγραφαν συμβασεις ορισμενου χρονου και μετα ειχανε ανανεωσεις; δηλαδη ολος ο κοσμος που ειναι ΙΔΑΧ στο δημοσιο ζητησε με το ετσι θελω ιδιαιτερη μοριοδοτηση σε προκηρυξεις;
αν καθησουμε με τα χερια σατυρωμενα σας το λεων οτι θα δουμε μεχρι και διαταξη που θα λεει οτι οι ηδη ΙΔΑΧ του δημοσιου θα προηγουνται σε μονιμες προκηρυξεις και τοτε δε θα ξαναμπεις κανεις στο δημοσιο χωρις προυπηρεσια σε αυτο.


Εγώ κύριε είμαι ΉΔΗ διορισμένος ως ΙΔΑΧ βέβαια επιτυχών της 10Κ/2017 και εργάζομαι ήδη..Ούτε στην 1Κ/2017 είχα συμμετάσχει,ούτε και η παρούσα νομίζω ότι με ενδιαφέρει.......Απλά θέλω να πω ότι "κάτι" έγινε ΚΑΙ με εμένα που όμως για ευνόητους λόγους ΔΕΝ μπορώ να αναφέρω στο ίντερνετ τόσο εύκολα....Πατήστε παρακαλώ πάνω στα σχόλια μου να δείτε τι έχω πει αλλού....
Ο ΑΣΕΠ σαν σε πολλά "λάθη" υποπέπτει τελευταία........

makis21
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 15, 2018 7:11 pm

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό makis21 » Κυρ Δεκ 16, 2018 12:15 pm

Επειδή τυγχάνω να εργάζομαι σε νοσοκομειο ως Διοικητικος ΠΕ, διοριστεος με Κανονικο ΑΣΕΠ, αυτο που διαπιστώνω είναι ότι το 90% των διοικητικών θέσεων έχουν καταληφθεί απο πρώην νοσοκομες μεσω μεταταταξεων απο τα υπηρεσιακα συμβουλια...

Διοριζεται κάποιος ως νοσοκομος κατηγορίας ΔΕ, ΤΕ και μετέπειτα με κατατακτηριες εξετασεις στα ΤΕΙ παιρνουν και πτυχια απο ΤΕΙ της επαρχιας ή ακόμη και το Ανοικτο Πανεπιστημιο σε ειδικοτητες οπως Ιστορια της Τεχνης...

Για μεταπτυχιακα ολοι φροντιζουν να τα παιρνουν απο το Ανοικτο Πανεπιστημιο της Κυπρου, στην ειδικευση της Διοικησης των Μοναδων Υγειας...

Στα υπηρεσιακα συμβουλια ολοι αυτοι προσκομμιζουν βεβαιωσεις και γνωματευσεις γιατρων ότι έχουν ακομη και αλλεργια στη πουδρα που εχουν τα γαντια και ζητουνε να γινουν λογιστες μεταφεροντας και την προπηρεσια τους ως νοσοκομες καταλαμβανοντας ακόμη και θεσεις προισταμένων...

Εσχατως τα νοσοκομεια γεμισαν με διοικητικους απο τους δηθεν αδιοριστους του 1998. Η πλειονοτητα αυτων εργαζοντουσαν στον ιδιωτικο τομεα, και δειχνουν ιδιαιτερο ζηλο στην ασκηση των καθηκοντων τους.

Δυστυχως η χειροτερη κατηγορια ειναι οι συμβασιουχοι των ΥΠΕ, που περιμενουν εναγωνιως την extra μοριοδοτηση, για ξεπερασουν ακομη και τους Διδακτορικους. Ειλικρινα τα καθηκοντα που εκτελεουσαν οι ΔΙοικητικοι ολο αυτο το διαστημα ήταν γραμματειακης υποστηριξης και τιποτα περισσοτερο και δεν αξιζουν με τιποτα την extra μοριοδοτηση.

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό sotinela » Κυρ Δεκ 16, 2018 10:08 pm

Αν γινουνε εκλογες πανε ολα πισω και αν βγει ΝΔ δυσκολο να κανει ολες αυτες τις προσληψεις στα νοσοκομεια κ γενικα στο Δημοσιο. και γενικα βλεπω μια στασιμοτητα στο θεμα προσληψεων ολο μελι κ απο τηγανιτα τιποτα. που ειναι οι 757 θεσεις στους δημους; οι θεσεις στο ΣΕΠΕ; οι θεσεις σε διαφορους φορεις; εδω και ενα χρονο μιλανε για αυτες τις θεσεις κ τιποτα. κ μεσα σε αυτες μας λενε κ για 1200 υγεια, 3500 βοηθεια στο σπιτι και 150 στα κεπ. ποτε θα βγουνε ολες αυτες οι προκηρυξεις παιδια;;;
Αν γινουνε εκλογες Φεβρουαριο ή Μαιο ολες αυτες οι προκηρυξεις δεν προλαβαινουνε να βγουνε. ηδη βγαινει ο χρονος κ δεν εχει βγει καμια.
η νεα δημοκρατια δεν ειναι παραταξηπου θα τρεξει μονιμες προσληψεις αλλα απολυσεις οπως εκανε ο κουλης ως υπουργος διοικητικης μεταρυθ με απολυσεις εκπαιδευτικων κλπ.

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό NSSN » Πέμ Δεκ 20, 2018 5:15 pm

Η περιβόητη προκήρυξη καθ' οδόν!!Στο Εθνικό Τυπογραφείο η 11Κ/2018 για 1116 θέσεις στην Υγεία.

tzomatzi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 01, 2018 10:10 pm

Re: Γατάκι η 3κ μπροστά στις 1200 για τα νοσοκομεία

Δημοσίευσηαπό tzomatzi » Παρ Δεκ 21, 2018 12:06 am

Στις στήλες (2), (4), (6), (8) και (10) περιλαμβάνεται ο αριθμός των θέσεων για τις οποίες η
εμπειρία λαμβάνεται υπόψη και βαθμολογείται ως κριτήριο κατάταξης.
Στις στήλες (3), (5), (7), (9) και (11) περιλαμβάνεται ο αριθμός των θέσεων για τις οποίες η
εμπειρία δεν λαμβάνεται υπόψη και δεν βαθμολογείται ως κριτήριο κατάταξης, πλην της ειδικής
εμπειρίας
.


Τα λόγια είναι περιττά....


Επιστροφή σε “ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ - ΑΠΟΨΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες