Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
stav87
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2017 5:07 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό stav87 » Πέμ Νοέμ 01, 2018 3:49 pm

nik77 έγραψε:Παιδιά συγγνώμη που διακόπτω με μια άσχετη ερώτηση αλλά πραγματικά θα ήθελα μια απάντηση από όποιον μπορεί να γνωρίζει: Κατέθεσα τα δικαιολογητικά διορισμού για θέση ΑΜΕΑ στον φορέα ,μαζί Κατέθεσα και το πιστοποιητικό ΚΕΠΑ που αναφέρει ποσοστό αναπηρίας 60%( αιματολογική 50% και ψυχιατρική 20 % ) και τις γνωματεύσεις παθολόγου και ψυχιάτρου ΒΒ που γνωματευουν ότι ειμαι υγιής για εργασία και διορισμό. Η υπάλληλος του φορέα που παρέλαβε τα δικαιολογητικά είπε ότι υπάρχει μια αντίθεση όσον αφορά το ΚΕΠΑ και τις γνωματεύσεις που λένε ότι είμαι υγιής.Της εξήγησα ότι η θέση είναι ΆΜΕΣΑ και είμαι υγιής αφού παίρνω φαρμακευτική αγωγή και είμαι ικανός για εργασία. Λέτε να έχω πρόβλημα διορισμού??? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την κατανόηση !


Έχετε ηδη διοριστει στην 5κ/2017 ως ΠΕ και παράλληλα περιμένετε να ολοκληρωθεί η διαδικασία διορισμου στην 8κ/2017 ως ΥΕ καθώς επίσης έχετε στείλει και τα δικαιολογητικά σας για διορισμό στην 15κ/2017??? :shock:

aris3
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 04, 2018 9:19 am

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό aris3 » Πέμ Νοέμ 01, 2018 4:24 pm

niki258 έγραψε:
nik77 έγραψε:Παιδιά συγγνώμη που διακόπτω με μια άσχετη ερώτηση αλλά πραγματικά θα ήθελα μια απάντηση από όποιον μπορεί να γνωρίζει: Κατέθεσα τα δικαιολογητικά διορισμού για θέση ΑΜΕΑ στον φορέα ,μαζί Κατέθεσα και το πιστοποιητικό ΚΕΠΑ που αναφέρει ποσοστό αναπηρίας 60%( αιματολογική 50% και ψυχιατρική 20 % ) και τις γνωματεύσεις παθολόγου και ψυχιάτρου ΒΒ που γνωματευουν ότι ειμαι υγιής για εργασία και διορισμό. Η υπάλληλος του φορέα που παρέλαβε τα δικαιολογητικά είπε ότι υπάρχει μια αντίθεση όσον αφορά το ΚΕΠΑ και τις γνωματεύσεις που λένε ότι είμαι υγιής.Της εξήγησα ότι η θέση είναι ΆΜΕΣΑ και είμαι υγιής αφού παίρνω φαρμακευτική αγωγή και είμαι ικανός για εργασία. Λέτε να έχω πρόβλημα διορισμού??? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την κατανόηση !
Δε θα έχεις θέμα, οι θέσεις αυτές προαπαιτουν το εν λόγω ποσοστό αναπηρίας, οπότε δε μπορεί το προαπαιτουμενο να συνιστά συνάμα και κωλυμα!

Ρίξε μία ματιά στην προκήρυξη μήπως και έχει εξαιρέσεις σε κάποια κατηγορία ΑΜΕΑ (δηλαδή κάποια συγκεκριμένη κατηγορία αποτελεί κόλλημα διορισμού)

stav87
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2017 5:07 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό stav87 » Πέμ Νοέμ 01, 2018 5:08 pm

stav87 έγραψε:
nik77 έγραψε:Παιδιά συγγνώμη που διακόπτω με μια άσχετη ερώτηση αλλά πραγματικά θα ήθελα μια απάντηση από όποιον μπορεί να γνωρίζει: Κατέθεσα τα δικαιολογητικά διορισμού για θέση ΑΜΕΑ στον φορέα ,μαζί Κατέθεσα και το πιστοποιητικό ΚΕΠΑ που αναφέρει ποσοστό αναπηρίας 60%( αιματολογική 50% και ψυχιατρική 20 % ) και τις γνωματεύσεις παθολόγου και ψυχιάτρου ΒΒ που γνωματευουν ότι ειμαι υγιής για εργασία και διορισμό. Η υπάλληλος του φορέα που παρέλαβε τα δικαιολογητικά είπε ότι υπάρχει μια αντίθεση όσον αφορά το ΚΕΠΑ και τις γνωματεύσεις που λένε ότι είμαι υγιής.Της εξήγησα ότι η θέση είναι ΆΜΕΣΑ και είμαι υγιής αφού παίρνω φαρμακευτική αγωγή και είμαι ικανός για εργασία. Λέτε να έχω πρόβλημα διορισμού??? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την κατανόηση !


Έχετε ηδη διοριστει στην 5κ/2017 ως ΠΕ και παράλληλα περιμένετε να ολοκληρωθεί η διαδικασία διορισμου στην 8κ/2017 ως ΥΕ καθώς επίσης έχετε στείλει και τα δικαιολογητικά σας για διορισμό στην 15κ/2017??? :shock:


1Κ/2017 ηθελα να γραψω και οχι 15κ/2017.

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό knts » Πέμ Νοέμ 01, 2018 5:26 pm

nik77 έγραψε:Παιδιά συγγνώμη που διακόπτω με μια άσχετη ερώτηση αλλά πραγματικά θα ήθελα μια απάντηση από όποιον μπορεί να γνωρίζει: Κατέθεσα τα δικαιολογητικά διορισμού για θέση ΑΜΕΑ στον φορέα ,μαζί Κατέθεσα και το πιστοποιητικό ΚΕΠΑ που αναφέρει ποσοστό αναπηρίας 60%( αιματολογική 50% και ψυχιατρική 20 % ) και τις γνωματεύσεις παθολόγου και ψυχιάτρου ΒΒ που γνωματευουν ότι ειμαι υγιής για εργασία και διορισμό. Η υπάλληλος του φορέα που παρέλαβε τα δικαιολογητικά είπε ότι υπάρχει μια αντίθεση όσον αφορά το ΚΕΠΑ και τις γνωματεύσεις που λένε ότι είμαι υγιής.Της εξήγησα ότι η θέση είναι ΆΜΕΣΑ και είμαι υγιής αφού παίρνω φαρμακευτική αγωγή και είμαι ικανός για εργασία. Λέτε να έχω πρόβλημα διορισμού??? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την κατανόηση !


Το θέμα είναι τι λένε τα έγγραφα και όχι τι εξηγεις εσύ προφορικά. Κι αυτό είναι το λογικό κι αυτό θα ακολουθούσες κι εσύ αν ήσουν στη θέση της υπαλλήλου με την οποία μίλησες. Αν τα έγγραφα δεν συμφωνούν το πρόβλημα θα επιλυθεί μεν αλλά όπως θεωρούν αυτοί ότι πρέπει να επιλυθεί, προκειμένου να είναι καλυμμένοι. Αν ήταν να βασιστούν στο τι λέμε προφορικά, θα μας έλεγαν να τους τηλεφωνήσουμε να δηλώσουμε (προφορικά) ότι είμαστε υγιείς και μπορούμε να εργαστούμε.

nik77
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τρί Μαρ 20, 2018 11:19 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό nik77 » Παρ Νοέμ 02, 2018 12:00 am

Μα η Θέση είναι Αμεα λογικο δεν ειναι να υπαρχει παθηση; Ο παθολογος του Νοσοκομειου που με παρακολουθει γνωματευσε οτι ειμαι ικανος για εργασια το ιδιο και ο ψυχιατρος . Τι αντίθεσή λεει η υπαλληλος του υπουργειου δεν καταλαβαίνω.

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό niki258 » Παρ Νοέμ 02, 2018 9:36 am

nik77 έγραψε:Μα η Θέση είναι Αμεα λογικο δεν ειναι να υπαρχει παθηση; Ο παθολογος του Νοσοκομειου που με παρακολουθει γνωματευσε οτι ειμαι ικανος για εργασια το ιδιο και ο ψυχιατρος . Τι αντίθεσή λεει η υπαλληλος του υπουργειου δεν καταλαβαίνω.

Η ικανότητα για εργασία που πιστοποιειται είναι το κρίσιμο σημείο, όχι το ποσοστό αναπηρίας, έτσι και αλλιώς οι θέσεις το προϋποθέτουν.

Jasmin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 22, 2017 11:58 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό Jasmin » Παρ Νοέμ 02, 2018 12:50 pm

Μπορεί κάποιος που έχει κάνει νομική ή διοικητική πράξη και κίνηση για τα οριστικά αποτελέσματα της 1Κ/2017 να επικοινωνήσει μαζί μου; Ευχαριστώ πολύ.

Jasmin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 22, 2017 11:58 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό Jasmin » Παρ Νοέμ 02, 2018 12:51 pm

Μπορεί κάποιος που έχει κάνει νομική ή διοικητική πράξη και κίνηση για τα οριστικά αποτελέσματα της 1Κ/2017 να επικοινωνήσει μαζί μου; Ευχαριστώ πολύ.

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό knts » Παρ Νοέμ 02, 2018 2:08 pm

nik77 έγραψε:Μα η Θέση είναι Αμεα λογικο δεν ειναι να υπαρχει παθηση; Ο παθολογος του Νοσοκομειου που με παρακολουθει γνωματευσε οτι ειμαι ικανος για εργασια το ιδιο και ο ψυχιατρος . Τι αντίθεσή λεει η υπαλληλος του υπουργειου δεν καταλαβαίνω.


OK, προφανώς εγώ παρανόησα. Μήπως δεν πρόσεξε η υπάλληλος ότι η θέση είναι ΑμΕΑ?

eugenia4
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τετ Φεβ 14, 2018 2:41 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό eugenia4 » Παρ Νοέμ 16, 2018 2:40 pm

Kαλημέρα!
Έχει λάβει κανένας στο forum επικοινωνία από το υπουργρείο για διορισμό?

Paramana
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 26, 2017 11:30 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό Paramana » Σάβ Νοέμ 17, 2018 9:22 pm

eugenia4 έγραψε:Kαλημέρα!
Έχει λάβει κανένας στο forum επικοινωνία από το υπουργρείο για διορισμό?



Ελαβα e mail που με ρωτα αν δεχομαι ή οχι το διορισμό και με καλεί στη β περιπτωση να στείλω Υ.Δ. με θεωρηση γνησιου υπογραφής εντος των ημερών χωρίς να θετει ακριβες χρονικό περιθωριο.

eugenia4
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τετ Φεβ 14, 2018 2:41 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό eugenia4 » Τετ Νοέμ 21, 2018 2:13 pm

Paramana έγραψε:
eugenia4 έγραψε:Kαλημέρα!
Έχει λάβει κανένας στο forum επικοινωνία από το υπουργρείο για διορισμό?



Ελαβα e mail που με ρωτα αν δεχομαι ή οχι το διορισμό και με καλεί στη β περιπτωση να στείλω Υ.Δ. με θεωρηση γνησιου υπογραφής εντος των ημερών χωρίς να θετει ακριβες χρονικό περιθωριο.


Δεν έχω λάβει το σχετικό e-mail.
Περιμένουμε τηλεφώνημα από την Εισαγγελία λοιπόν!
Από ότι έμαθα τα τηλέφωνα έχουν ήδη αρχίσει και η διαδικασία της ορκομωσίας εντος 10 ημέρου από την κατάθεση των εγγράφων είναι γεγονός.

mjspidy
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 10, 2017 8:27 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό mjspidy » Τετ Νοέμ 21, 2018 4:54 pm

eugenia4 έγραψε:
Paramana έγραψε:
eugenia4 έγραψε:Kαλημέρα!
Έχει λάβει κανένας στο forum επικοινωνία από το υπουργρείο για διορισμό?



Ελαβα e mail που με ρωτα αν δεχομαι ή οχι το διορισμό και με καλεί στη β περιπτωση να στείλω Υ.Δ. με θεωρηση γνησιου υπογραφής εντος των ημερών χωρίς να θετει ακριβες χρονικό περιθωριο.


Δεν έχω λάβει το σχετικό e-mail.
Περιμένουμε τηλεφώνημα από την Εισαγγελία λοιπόν!
Από ότι έμαθα τα τηλέφωνα έχουν ήδη αρχίσει και η διαδικασία της ορκομωσίας εντος 10 ημέρου από την κατάθεση των εγγράφων είναι γεγονός.


Πηδάς κάποια στάδια, δυστυχώς... Το ΦΕΚ κατανομής, το ατομικό ΦΕΚ διορισμού... Δεν έχουν βγει αυτά ακόμα...

eugenia4
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τετ Φεβ 14, 2018 2:41 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό eugenia4 » Πέμ Νοέμ 22, 2018 8:32 am

10 μέρες από Εισαγγελία γιανα μαζεψεις τα χαρτια σου και άλλες 10 για την ορκομωσία.
Αυτό επικοινωνήθηκε.
Εχεις μιλήσει προσωπικά με την Εισαγγελία και έχεις άλλη ενημέρωση?

mjspidy
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 10, 2017 8:27 pm

Re: Προκήρυξη 1Κ/2017 για δικαστήρια

Δημοσίευσηαπό mjspidy » Πέμ Νοέμ 22, 2018 9:34 am

eugenia4 έγραψε:10 μέρες από Εισαγγελία γιανα μαζεψεις τα χαρτια σου και άλλες 10 για την ορκομωσία.
Αυτό επικοινωνήθηκε.
Εχεις μιλήσει προσωπικά με την Εισαγγελία και έχεις άλλη ενημέρωση?


Από ποιον επικοινωνήθηκε; Εγώ δεν ξέρω κάποιν να είχε τέτοια ενημέρωση!


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες