Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
xriraf
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Σεπ 25, 2018 2:44 pm

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό xriraf » Τρί Οκτ 09, 2018 3:12 pm

NSSN έγραψε:
xriraf έγραψε:Καλησπέρα σε όλους. Έχουμε κάποιο νέο από την 3η ύπε?

Έβγαλαν χθες πίνακες κατάταξης νέους με κάποιες προσλήψεις.Στο site τους.

Μολις τους ειδα... μονο ΥΕ πηραν και καποιους ΔΕ ΝΟΣΗΛΕΥΤΕΣ... Απο ΤΕ τίποτα... :-(

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό NSSN » Τρί Οκτ 09, 2018 4:20 pm

xriraf έγραψε:
NSSN έγραψε:
xriraf έγραψε:Καλησπέρα σε όλους. Έχουμε κάποιο νέο από την 3η ύπε?

Έβγαλαν χθες πίνακες κατάταξης νέους με κάποιες προσλήψεις.Στο site τους.

Μολις τους ειδα... μονο ΥΕ πηραν και καποιους ΔΕ ΝΟΣΗΛΕΥΤΕΣ... Απο ΤΕ τίποτα... :-(

Γενικά λίγες προσλήψεις έγιναν....Αφού μας έβαλαν να κάνουμε αιτήσεις πειραματικά με ισχύ αιτήσεων 2 μήνες και ούτε....Πολύ κακό για το τίποτα τελικά.

Lazos07
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Τετ Οκτ 25, 2017 7:32 pm

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό Lazos07 » Δευ Οκτ 15, 2018 4:01 pm

Καλησπέρα,
βλεπω οτι η αναρτηση γινεται συμφωνα με το Barcode Και τον αριθμο πρωτοκολλου.
Εαν δεν εχεις κρατησει αντιγραφο της αιτησης πως μπορεις να βρεις αυτα τα στοιχεία;

Ευχαριστώ πολύ :)

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό NSSN » Δευ Οκτ 15, 2018 7:25 pm

Lazos07 έγραψε:Καλησπέρα,
βλεπω οτι η αναρτηση γινεται συμφωνα με το Barcode Και τον αριθμο πρωτοκολλου.
Εαν δεν εχεις κρατησει αντιγραφο της αιτησης πως μπορεις να βρεις αυτα τα στοιχεία;

Ευχαριστώ πολύ :)

Κοίταξε το mail σου. Με την ολοκλήρωση της αίτησης μας έστειλαν mail επιβεβαίωσης όπου αναφέρεται ο αριθμός πρωτοκόλλου μας.

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό thourios » Πέμ Νοέμ 01, 2018 9:15 pm

Εδώ μας δουλεύουν. Κάποιοι βγάζουν λεφτά από αυτήν την ιστορία. Εταιρείες που ασχολούνται με τις διαδικασίες, πληροφορικής πχ δεν ξέρω τι άλλο β Η προηγούμενη που ολοκληρώθηκε βγήκαν οι πίνακες με τα μόρια και ουδείς προσλήφθηκε. Τουλάχιστον βλέπω από τον εαυτό μου. Έχω σε κάποιες επιλογές μου τα περισσότερα μόρια από άλλους υποψήφιους και δεν γνωρίζουν τίποτα περί πρόσληψης εκεί στην υπηρεσία. Και αφού υπάρχει καταγραφή γιατί να ξαναγίνει; Τι γίνεται εδώ;

Και πάμε να μανά πάλι από την αρχή. Άλλη καταγραφή.
Υποβολή νέων αιτήσεων
Η υποβολή νέων αιτήσεων για τις θέσεις του λοιπού επικουρικού, πλήν γιατρών, προσωπικού θα ξεκινήσει στις 15 Νοεμβρίου 2018 στις 12:00 μμ. loipoepikouriko.moh.gov.gr/

ersilyk
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 10:45 pm

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό ersilyk » Παρ Νοέμ 02, 2018 9:26 am

thourios έγραψε:Εδώ μας δουλεύουν. Κάποιοι βγάζουν λεφτά από αυτήν την ιστορία. Εταιρείες που ασχολούνται με τις διαδικασίες, πληροφορικής πχ δεν ξέρω τι άλλο β Η προηγούμενη που ολοκληρώθηκε βγήκαν οι πίνακες με τα μόρια και ουδείς προσλήφθηκε. Τουλάχιστον βλέπω από τον εαυτό μου. Έχω σε κάποιες επιλογές μου τα περισσότερα μόρια από άλλους υποψήφιους και δεν γνωρίζουν τίποτα περί πρόσληψης εκεί στην υπηρεσία. Και αφού υπάρχει καταγραφή γιατί να ξαναγίνει; Τι γίνεται εδώ;

Και πάμε να μανά πάλι από την αρχή. Άλλη καταγραφή.
Υποβολή νέων αιτήσεων
Η υποβολή νέων αιτήσεων για τις θέσεις του λοιπού επικουρικού, πλήν γιατρών, προσωπικού θα ξεκινήσει στις 15 Νοεμβρίου 2018 στις 12:00 μμ. loipoepikouriko.moh.gov.gr/


Πόσο δίκιο έχεις....είχα τις ίδιες ακριβως σκεψεις οταν πρωτοείχα ακούσει ότι οι προηγούμενοι πινακες θα εχουν ισχυ μεχρι τελη οκτωβρη και μετα θα εκκινηθει ξαναμανα η ιδια διαδικασια....το απολυτο μπαχαλο του παραλογου..προσυπογράφω και αναρωτιέμαι: μας θεωρούν τόσο ζώα? :evil: :twisted: :twisted:

mixalis80
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2008 11:32 am

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό mixalis80 » Παρ Νοέμ 02, 2018 11:36 am

thourios έγραψε:Εδώ μας δουλεύουν. Κάποιοι βγάζουν λεφτά από αυτήν την ιστορία. Εταιρείες που ασχολούνται με τις διαδικασίες, πληροφορικής πχ δεν ξέρω τι άλλο β Η προηγούμενη που ολοκληρώθηκε βγήκαν οι πίνακες με τα μόρια και ουδείς προσλήφθηκε. Τουλάχιστον βλέπω από τον εαυτό μου. Έχω σε κάποιες επιλογές μου τα περισσότερα μόρια από άλλους υποψήφιους και δεν γνωρίζουν τίποτα περί πρόσληψης εκεί στην υπηρεσία. Και αφού υπάρχει καταγραφή γιατί να ξαναγίνει; Τι γίνεται εδώ;

Eκτιμώ ότι δεν αρκεί μόνο να είσαι πρώτος στα μόρια, αλλά να ΖΗΤΗΣΕΙ (και προφανώς έπειτα να εγκριθεί απο την οικεία ΔΥΠΕ) την ειδικότητα ο φορέας. Πχ, αν είσαι πρώτος στους υδραυλικούς στο Κέντρο Υγείας τάδε, αλλά δεν ζητήσει υδραυλικό το Κεντρο Υγειας τάδε, τότε δεν θα προσληφθείς. Νομίζω έτσι πάει η διαδικασία.

Και πάμε να μανά πάλι από την αρχή. Άλλη καταγραφή.
Υποβολή νέων αιτήσεων
Η υποβολή νέων αιτήσεων για τις θέσεις του λοιπού επικουρικού, πλήν γιατρών, προσωπικού θα ξεκινήσει στις 15 Νοεμβρίου 2018 στις 12:00 μμ. loipoepikouriko.moh.gov.gr/


Ελπίζω τουλάχιστον να έχουν αποθηκευμένα τα στοιχεία μας να μην τα ξαναγράφουμε :D

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό thourios » Παρ Νοέμ 02, 2018 1:39 pm

Και γιατί να ξανά ζητάει υδραυλικούς αφού ήδη υπάρχουν ενδιαφερόμενο;. Σε δουλειά να βρισκόμαστε. Μην τρελαθούμε τώρα.
Από την άλλη μέσω ΑΣΕΠ να προσλαμβάνουν πχ υδραυλικούς.

mixalis80
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2008 11:32 am

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό mixalis80 » Παρ Νοέμ 02, 2018 3:51 pm

mixalis80 έγραψε:
thourios έγραψε:Εδώ μας δουλεύουν. Κάποιοι βγάζουν λεφτά από αυτήν την ιστορία. Εταιρείες που ασχολούνται με τις διαδικασίες, πληροφορικής πχ δεν ξέρω τι άλλο β Η προηγούμενη που ολοκληρώθηκε βγήκαν οι πίνακες με τα μόρια και ουδείς προσλήφθηκε. Τουλάχιστον βλέπω από τον εαυτό μου. Έχω σε κάποιες επιλογές μου τα περισσότερα μόρια από άλλους υποψήφιους και δεν γνωρίζουν τίποτα περί πρόσληψης εκεί στην υπηρεσία. Και αφού υπάρχει καταγραφή γιατί να ξαναγίνει; Τι γίνεται εδώ;

Eκτιμώ ότι δεν αρκεί μόνο να είσαι πρώτος στα μόρια, αλλά να ΖΗΤΗΣΕΙ (και προφανώς έπειτα να εγκριθεί απο την οικεία ΔΥΠΕ) την ειδικότητα ο φορέας. Πχ, αν είσαι πρώτος στους υδραυλικούς στο Κέντρο Υγείας τάδε, αλλά δεν ζητήσει υδραυλικό το Κεντρο Υγειας τάδε, τότε δεν θα προσληφθείς. Νομίζω έτσι πάει η διαδικασία.

Και πάμε να μανά πάλι από την αρχή. Άλλη καταγραφή.
Υποβολή νέων αιτήσεων
Η υποβολή νέων αιτήσεων για τις θέσεις του λοιπού επικουρικού, πλήν γιατρών, προσωπικού θα ξεκινήσει στις 15 Νοεμβρίου 2018 στις 12:00 μμ. loipoepikouriko.moh.gov.gr/


Ελπίζω τουλάχιστον να έχουν αποθηκευμένα τα στοιχεία μας να μην τα ξαναγράφουμε :D


Eκτιμώ ότι δεν αρκεί μόνο να είσαι πρώτος στα μόρια, αλλά να ΖΗΤΗΣΕΙ (και προφανώς έπειτα να εγκριθεί απο την οικεία ΔΥΠΕ) την ειδικότητα ο φορέας. Πχ, αν είσαι πρώτος στους υδραυλικούς στο Κέντρο Υγείας τάδε, αλλά δεν ζητήσει υδραυλικό το Κεντρο Υγειας τάδε, τότε δεν θα προσληφθείς. Νομίζω έτσι πάει η διαδικασία.

Dinakard
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Οκτ 26, 2018 10:46 pm

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό Dinakard » Σάβ Νοέμ 10, 2018 7:15 pm

Το επικουρικό προσωπικό παίρνει επίδομα παραμεθορίου? Μήπως ξέρει κανείς?

Mariabb
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 10, 2018 3:02 am

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό Mariabb » Σάβ Νοέμ 10, 2018 9:12 pm

Καλησπερα ισχυει τελικα οτι αν καποιος δεν δεχθει την θεση που εχει επιλεχθει, δεν μπορει να συμμετασχει την επομενη φορα?Επισημαινεται στις οδηγιες αλλα εφαρμοζεται?

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό thourios » Σάβ Νοέμ 10, 2018 11:32 pm

Mariabb έγραψε:Καλησπερα ισχυει τελικα οτι αν καποιος δεν δεχθει την θεση που εχει επιλεχθει, δεν μπορει να συμμετασχει την επομενη φορα?Επισημαινεται στις οδηγιες αλλα εφαρμοζεται?


Είτε ισχύει είτε όχι οι κατάλογοι μπάζουν από παντού αφού μπορεί να μην προσελήφθη κανένας και προχωρούν τώρα σε επόμενη διαδικασία.
Άλλωστε προκηρύσσουν άλλες θέσεις μέσω ΑΣΕΠ.
Δεν νομίζω να είμαστε και υποχρεωμένοι να τους περιμένουμε πότε θα προβούν σε προσλήψεις κιόλας. Όποτε δηλαδή γουστάρουν θα μας πουν είτε δέχεσαι τώρα είτε σε αποκλείουμε πλέον!
Μάλλον ούτε οι ίδιοι ξέρουν τι ισχύει εκεί μέσα.

stav87
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2017 5:07 pm

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό stav87 » Κυρ Νοέμ 11, 2018 3:44 pm

Εχω παρατηρησει εντονη κινητικοτητα απο προσληψεις σε διαφορες ΔΥΠΕ την τελευταια εβδομαδα (και μαλιστα ειναι 24μηνες)... και αν βαλουμε κατω και τις ανακοινωσεις για μονιμες προσληψεις με εξτρα μοριοδοτηση οσων εχουν εργαστει στον τομεα της υγειας νομιζω πως κανει ΜΠΑΜ το "ρουσφετι" για τις επερχομενες εκλογες....

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό thourios » Κυρ Νοέμ 11, 2018 4:40 pm

stav87 έγραψε:Εχω παρατηρησει εντονη κινητικοτητα απο προσληψεις σε διαφορες ΔΥΠΕ την τελευταια εβδομαδα (και μαλιστα ειναι 24μηνες)... και αν βαλουμε κατω και τις ανακοινωσεις για μονιμες προσληψεις με εξτρα μοριοδοτηση οσων εχουν εργαστει στον τομεα της υγειας νομιζω πως κανει ΜΠΑΜ το "ρουσφετι" για τις επερχομενες εκλογες....

Έστω για τους τύπους πρέπει να υπάρχουν κάποιες διαδικασίες. Έχω δει κάποιες καινούργιες ΣΟΧ με διαδικασίες ΑΣΕΠ.
Λέτε να παίζει κάτι άλλο;

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Re: Ανάρτηση κατάλογων για προσλήψεις λοιπού επικουρικού προσωπικού στο Υπ. Υγείας

Δημοσίευσηαπό thourios » Τετ Νοέμ 14, 2018 8:08 pm

Στη διαύγεια αν ψάξετε έχουν αναρτηθεί αποφάσεις πρόσληψης λοιπού επικουρικού προσωπικού.
Όποιος έχει κάνει ηλεκτρονικά αίτηση πχ για την ΔΥΠΕ Α' ΑΤΤΙΚΗΣ θα πρέπει να κοιτάξει στην συγκεκριμένη σελίδα της διαύγειας. Οι αποφάσεις είναι ονομαστικές. Δεν μπορώ να εντοπίσω πίνακες κατάταξης. Η διάρκεια των συμβάσεων είναι 24 μήνες.


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες