11Κ/2017 ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΕ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
kimpo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Οκτ 22, 2018 6:49 pm

Re: 11Κ/2017 ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΕ

Δημοσίευσηαπό kimpo » Δευ Οκτ 22, 2018 10:35 pm

Πάντως στο ζήτημα της αντικειμενικότητας θα συμφωνήσω με Anto ότι δεν μου φάνηκε να υπήρχε κάποια αυστηρότητα ή να σε περιμένουν στη γωνία γι ανα κόψουν. Δεν ξέρω βέβαια εάν επειδή είμαστε χαμηλά δεν αποτελούσαμε "εμπόδιο" οπότε ήταν οκ μαζί μας και ήταν πιο αυστηροί στους Προσωρινά διοριστέους έτσι ώστε καταλήξουν στους δικούς τους. Μου φαίνεται τραβηγμένο πάντως.. Πολύ έξυπνη όμως η τοποθέτηση της Geom :

"Δεν μπορει να αποδειχθει ουτε το τι εδωσαν στον καθενα να μετρησει.."


Οπότε εκεί θα μπορούσε να γίνει κάποιο "μαγείρεμα".

rozalianna
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 09, 2018 2:04 am

Re: 11Κ/2017 ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΕ

Δημοσίευσηαπό rozalianna » Δευ Οκτ 22, 2018 11:19 pm

ioannisg έγραψε:Συγχαρητήρια στους επιτυχόντες και από εμένα. Κατά την άποψη μου δεν τίθεται θέμα προσβολής της εγκυρότητας της διαδικασίας από τη στιγμή που ο καθένας συμπλήρωνε το χαρτί με το όνομα, τα τραπεζογραμμάτια που μέτρησε και την υπογραφή του. Το μόνο που δεν μπορεί να αποδειχθεί είναι ο χρόνος. Είμαι βέβαιος ότι κανείς δεν κόπηκε από το χρονικό περιορισμό, απλά υπήρχε ώστε να δημιουργηθούν συνθήκες σχετικής πίεσης. Οποίος επέλεξε να δώσει σημασία στην σωστή καταμέτρηση και όχι στο χρόνο μάλλον δικαιώθηκε.
Όσο για νέα προκήρυξη είναι αδύνατον να υπάρξει μέσα σε τόσο μικρο διάστημα. Αν υπάρχουν πραγματικες ανάγκες ίσως καλυφθούν από τους επιλαχόντες, αν το πλαίσιο δίνει αυτή τη δυνατότητα. Αλλιώς σε 5 χρόνια πάλι όταν και οι περισσότεροι θα έχουμε ξεπεράσει το όριο ηλικίας .

Αν κάποιος είχε ξεπεράσει τα όρια του χρόνου θα έπρεπε να είχε κοπεί εξίσου με αυτόν που έκανε λάθος στην καταμέτρηση. Επειδή πολύ σωστά αναφέρθηκες υπήρξε πίεση οπότε γι αυτό έγιναν και τα λάθη. Οι όροι της εξέτασης ήταν συγκεκριμένοι για όλους τους υποψήφιου και ο χρόνος ήταν και αυτός ένας όρος . Αν οι όροι καταστρατηγηθήκαν υπήρξε άνιση μεταχείριση υποψηφίων και όλοι όσοι κόπηκαν πρέπει να κινηθούνε δικαστικά.

ioannisg
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Φεβ 13, 2018 12:56 pm

Re: 11Κ/2017 ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΕ

Δημοσίευσηαπό ioannisg » Τρί Οκτ 23, 2018 9:01 am

Σίγουρα κάποιος που ολοκλήρωσε εντός του χρόνου και έκανε λάθος στην καταμέτρηση έχει κάθε δικαίωμα να αισθάνεται αδικημένος έναντι κάποιου που τα μέτρησε σωστά αλλά ξεπέρασε το χρόνο και πέρασε . Εγώ όμως απλά εξέφρασα την προσωπική μου άποψη, ότι δηλαδη κανείς δεν κόπηκε από το χρόνο, δηλαδη κοινή αντιμετώπιση σε ολους. Από εκεί και πέρα , με τόσα άτομα στην επιτροπή και αλλά τόσα στο χώρο, δεν μπορεί κανείς να υποστηρίξει ανιση μεταχείριση ούτε και να υποστηρίξει ότι του δόθηκε άλλος αριθμός χαρτονομισμάτων. Προφανώς έκανε λάθος. Όσο για τις συνθήκες εργασίας , το περιβάλλον είναι σίγουρα ανθυγιεινό και οι περισσότεροι από εμάς δουλεύουμε σε καλυτερο περιβάλλον και ίσως με καλύτερα χρήματα. Είναι θέμα προτεραιοτήτων (υγεία vs ασφάλεια)

rozalianna
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 09, 2018 2:04 am

Re: 11Κ/2017 ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΕ

Δημοσίευσηαπό rozalianna » Τρί Οκτ 23, 2018 3:56 pm

ioannisg έγραψε:Καλημέρα σε όλους,

εγώ νομίζω ότι ο χρόνος δεν ήταν αρκετός από τη στιγμή που έπρεπε να γίνει και διαλογή χαρτονομισμάτων (στην οποία δεν βρήκα κανένα νόημα). Κάποιος που θα ήθελε να είναι σίγουρος για την σωστή καταμέτρηση κατά 99% θεωρώ ότι θα είναι εκτός χρόνου. Όποιος βιάστηκε είναι πολύ πιθανόν να έκανε και λάθος. Σίγουρα η ιεράρχηση της επιτροπής θα είναι πρώτα η ορθή καταμέτρηση και ύστερα το όριο του χρόνου.

Κατά συνέπεια θεωρώ ότι ήταν μια διαδικασία ώστε να υπάρχει μεγαλύτερη ελευθερία επιλογής υποψηφίων.

Εσύ ο ίδιος αναφέρεσαι πώς ιεράρχηση της επιτροπής πιθανόν να είναι η ορθή καταμέτρηση και εκ των υστέρων το όριο του χρόνου. Ότι κατά 99% να είναι εκτός χρόνου όσοι έχουν κάνει σωστή καταμέτρηση για να είναι σίγουροι και πολύ πιθανόν να έχεις δίκιο έτσι να έγινε. Αυτό λέω λοιπόν με βάση τα λεγόμενα σου ότι οι όροι καταστρατηγηθήκαν. Και όχι δεν δουλεύουν όλοι σε καλύτερες συνθήκες ούτε με καλύτερα λεφτά.

Geom
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Οκτ 17, 2018 9:51 am

Re: 11Κ/2017 ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΕ

Δημοσίευσηαπό Geom » Τετ Οκτ 24, 2018 9:45 am

rozalianna έγραψε:
ioannisg έγραψε:Καλημέρα σε όλους,

εγώ νομίζω ότι ο χρόνος δεν ήταν αρκετός από τη στιγμή που έπρεπε να γίνει και διαλογή χαρτονομισμάτων (στην οποία δεν βρήκα κανένα νόημα). Κάποιος που θα ήθελε να είναι σίγουρος για την σωστή καταμέτρηση κατά 99% θεωρώ ότι θα είναι εκτός χρόνου. Όποιος βιάστηκε είναι πολύ πιθανόν να έκανε και λάθος. Σίγουρα η ιεράρχηση της επιτροπής θα είναι πρώτα η ορθή καταμέτρηση και ύστερα το όριο του χρόνου.

Κατά συνέπεια θεωρώ ότι ήταν μια διαδικασία ώστε να υπάρχει μεγαλύτερη ελευθερία επιλογής υποψηφίων.

Εσύ ο ίδιος αναφέρεσαι πώς ιεράρχηση της επιτροπής πιθανόν να είναι η ορθή καταμέτρηση και εκ των υστέρων το όριο του χρόνου. Ότι κατά 99% να είναι εκτός χρόνου όσοι έχουν κάνει σωστή καταμέτρηση για να είναι σίγουροι και πολύ πιθανόν να έχεις δίκιο έτσι να έγινε. Αυτό λέω λοιπόν με βάση τα λεγόμενα σου ότι οι όροι καταστρατηγηθήκαν. Και όχι δεν δουλεύουν όλοι σε καλύτερες συνθήκες ούτε με καλύτερα λεφτά.

Το θεμα ειναι οτι δημιουργησαν μια πρακτικη δοκιμασια της οποιας τα αποτελεσματα δεν αποδεικνυονται με κανεναν τροπο...ουτε το οριο του χρονου, ουτε ο αριθμος των χαρτονομισματων...δεν καταλαβαινω για ποιο λογο δεν ελεγαν σε καθε υποψηφιο εκεινη τη στιγμη αν κοπηκε η οχι, μετρωντας μπροστα του σε μια καταμετρητικη μηχανη τα χρηματα...οποτε δεν θα υπηρχε και καμια πιθανοτητα αμφισβητησης...επισης δεν καταλαβαινω γιατι δεν γινοταν να βρισκονται περισσοτεροι υποψηφιοι μεσα στην αιθουσα...γιατι να μην ειναι "ανοικτες" τετοιες "υποκειμενικες" διαδικασιες..και τελος, και στην πιο εξαιρετη δουλεια να εργαζεται καποιος, δεν σημαινει οτι πρεπει να δεχεται την αδικια...

ccorpse
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 10, 2007 4:11 pm

Re: 11Κ/2017 ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΕ

Δημοσίευσηαπό ccorpse » Σάβ Οκτ 27, 2018 3:39 pm

Για αυτον που εγραψε οτι θα παει δικαστικα για το οριο ηλικιας.Απ'οτι ξερω ηταν ορος στην προκυρηξη μεσω ΑΣΕΠ που ελεγε μεχρι 35 χρονων.Εκτος και εαν το θεωρει αντισυνταγματικο.Για κατι τετοιο θα πρεπει να απευθυνθει σε δικηγορο εαν θεωρειται παρανομο να υπαρχει οριο ηλικιας σε προκυρηξεις.Οταν ειχα δωσει εγω πρακτικη δοκιμασια υπηρχαν και τοτε ατομα που ειχαν κοπει στις δοκιμασιες.Να ξερετε ομως οτι οι ανθρωποι στην τραπεζα δεν θελουν να κοβουν ατομα στην πρακτικη.Απλως εαν δεν καταφερατε λογω χρονου κλπ και λαθος μετρημα δεν φταινε αυτοι.Απλως να γνωριζεται οτι ολα αυτα αναγραφονται στην προκυρηξη.Εαν θεωρειται οτι εχετε αδικηθει επικοινωνηστε με δικηγορο που ασχολειται ομως με το δημοσιο και προκηρυξεις και συμβασιουχους που ειναι η δουλεια του.Οχι καποιον ΑΣΧΕΤΟ.Θα χασετε χρονο και χρημα.Οτι σας ειπαν για 10 χρονια ισχυει.Απλως και αυτοι που ειστε επαρχια και περασετε ελατε να δουλεψετε και εαν δεν σας κανει η δουλεια παραιτηθειτε.Η τραπεζα δεν σας κραταει με το ζορι.Απλως σαν μισθο δεν θα βρειτε κατι καλυτερο για Ελλαδα.Ειδικα εσεις που εχετε πτυχια μεταπτυχιακα θα ανταμειφθουν οι κοποι σας.Στην τελικη οπως ανεφερα παραπανω ελατε να δουλεψετε κατι μηνες στην τραπεζα να μπει μια σειρα με τον μισθο γιατι θα χρειαστει καποιους μηνες να φαινεται τη κανονικα θα παιρνετε τον μηνα και στην τελικη μπορειται να φυγετε.Για Ελλαδα δεν υπαρχει κατι καλυτερο.Εσαν θελετε καριερα δυστυχως μονοδρομος ειναι το εξωτερικο.

Anto
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Δευ Αύγ 21, 2017 9:52 pm

Re: 11Κ/2017 ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΕ

Δημοσίευσηαπό Anto » Κυρ Οκτ 28, 2018 7:41 am

Δηλαδή ο μισθός ενός καταμετρητη στα πόσα περίπου ανέρχεται; καθαρα, με μεταπτυχιακο και πτυχίο.

rozalianna
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 09, 2018 2:04 am

Re: 11Κ/2017 ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΕ

Δημοσίευσηαπό rozalianna » Κυρ Οκτ 28, 2018 3:24 pm

Geom έγραψε:
Larisea έγραψε:Θα με ενδιέφερε το γεγονός να κινηθώ δικαστικώς γιατί πιστεύω η πρακτική δοκιμασία δεν ήταν αδιάβλητη...
Όποιος ενδιαφέρεται να έρθει σε επικοινωνία μαζί μου.

Και εγω θακινηθω δικαστικως για τον ιδιο λογο..

Και εγω ενδιαφέρομαι

Fenia36
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Φεβ 20, 2018 11:03 am

Re: 11Κ/2017 ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΕ

Δημοσίευσηαπό Fenia36 » Κυρ Οκτ 28, 2018 8:54 pm

Geom έγραψε:
rozalianna έγραψε:
ioannisg έγραψε:Καλημέρα σε όλους,

εγώ νομίζω ότι ο χρόνος δεν ήταν αρκετός από τη στιγμή που έπρεπε να γίνει και διαλογή χαρτονομισμάτων (στην οποία δεν βρήκα κανένα νόημα). Κάποιος που θα ήθελε να είναι σίγουρος για την σωστή καταμέτρηση κατά 99% θεωρώ ότι θα είναι εκτός χρόνου. Όποιος βιάστηκε είναι πολύ πιθανόν να έκανε και λάθος. Σίγουρα η ιεράρχηση της επιτροπής θα είναι πρώτα η ορθή καταμέτρηση και ύστερα το όριο του χρόνου.

Κατά συνέπεια θεωρώ ότι ήταν μια διαδικασία ώστε να υπάρχει μεγαλύτερη ελευθερία επιλογής υποψηφίων.

Εσύ ο ίδιος αναφέρεσαι πώς ιεράρχηση της επιτροπής πιθανόν να είναι η ορθή καταμέτρηση και εκ των υστέρων το όριο του χρόνου. Ότι κατά 99% να είναι εκτός χρόνου όσοι έχουν κάνει σωστή καταμέτρηση για να είναι σίγουροι και πολύ πιθανόν να έχεις δίκιο έτσι να έγινε. Αυτό λέω λοιπόν με βάση τα λεγόμενα σου ότι οι όροι καταστρατηγηθήκαν. Και όχι δεν δουλεύουν όλοι σε καλύτερες συνθήκες ούτε με καλύτερα λεφτά.

Το θεμα ειναι οτι δημιουργησαν μια πρακτικη δοκιμασια της οποιας τα αποτελεσματα δεν αποδεικνυονται με κανεναν τροπο...ουτε το οριο του χρονου, ουτε ο αριθμος των χαρτονομισματων...δεν καταλαβαινω για ποιο λογο δεν ελεγαν σε καθε υποψηφιο εκεινη τη στιγμη αν κοπηκε η οχι, μετρωντας μπροστα του σε μια καταμετρητικη μηχανη τα χρηματα...οποτε δεν θα υπηρχε και καμια πιθανοτητα αμφισβητησης...επισης δεν καταλαβαινω γιατι δεν γινοταν να βρισκονται περισσοτεροι υποψηφιοι μεσα στην αιθουσα...γιατι να μην ειναι "ανοικτες" τετοιες "υποκειμενικες" διαδικασιες..και τελος, και στην πιο εξαιρετη δουλεια να εργαζεται καποιος, δεν σημαινει οτι πρεπει να δεχεται την αδικια...



Συμφωνώ απολύτως Geom! Θα έπρεπε να τα μετράν και μπροστά μας με καταμετρητική μηχανή, ώστε να μην υπάρχει ουδεμία αμφιβολία από κανέναν. Συγχαρητήρια στους επιτυχόντες! Μήπως ξέρετε τι ακολουθεί στην συνέχεια; Θα μας καλέσουν τηλεφωνικώς από την ΤτΕ ή θα στείλουν κάποια επιστολή;

dikaiol
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Σάβ Απρ 21, 2018 11:34 pm

Re: 11Κ/2017 ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΕ

Δημοσίευσηαπό dikaiol » Δευ Οκτ 29, 2018 10:27 am

ccorpse έγραψε:Για αυτον που εγραψε οτι θα παει δικαστικα για το οριο ηλικιας.Απ'οτι ξερω ηταν ορος στην προκυρηξη μεσω ΑΣΕΠ που ελεγε μεχρι 35 χρονων.Εκτος και εαν το θεωρει αντισυνταγματικο.Για κατι τετοιο θα πρεπει να απευθυνθει σε δικηγορο εαν θεωρειται παρανομο να υπαρχει οριο ηλικιας σε προκυρηξεις.Οταν ειχα δωσει εγω πρακτικη δοκιμασια υπηρχαν και τοτε ατομα που ειχαν κοπει στις δοκιμασιες.Να ξερετε ομως οτι οι ανθρωποι στην τραπεζα δεν θελουν να κοβουν ατομα στην πρακτικη.Απλως εαν δεν καταφερατε λογω χρονου κλπ και λαθος μετρημα δεν φταινε αυτοι.Απλως να γνωριζεται οτι ολα αυτα αναγραφονται στην προκυρηξη.Εαν θεωρειται οτι εχετε αδικηθει επικοινωνηστε με δικηγορο που ασχολειται ομως με το δημοσιο και προκηρυξεις και συμβασιουχους που ειναι η δουλεια του.Οχι καποιον ΑΣΧΕΤΟ.Θα χασετε χρονο και χρημα.Οτι σας ειπαν για 10 χρονια ισχυει.Απλως και αυτοι που ειστε επαρχια και περασετε ελατε να δουλεψετε και εαν δεν σας κανει η δουλεια παραιτηθειτε.Η τραπεζα δεν σας κραταει με το ζορι.Απλως σαν μισθο δεν θα βρειτε κατι καλυτερο για Ελλαδα.Ειδικα εσεις που εχετε πτυχια μεταπτυχιακα θα ανταμειφθουν οι κοποι σας.Στην τελικη οπως ανεφερα παραπανω ελατε να δουλεψετε κατι μηνες στην τραπεζα να μπει μια σειρα με τον μισθο γιατι θα χρειαστει καποιους μηνες να φαινεται τη κανονικα θα παιρνετε τον μηνα και στην τελικη μπορειται να φυγετε.Για Ελλαδα δεν υπαρχει κατι καλυτερο.Εσαν θελετε καριερα δυστυχως μονοδρομος ειναι το εξωτερικο.


Εγώ είμαι ένας από αυτούς που θα πάει δικαστικά γιατί έχουν γίνει απανωτά λάθη ακόμα και στην Προκύρηξη. Περιμένω την απάντηση στην ένσταση. Δεν θα πήγαινα δικαστικώς, γιατί έχω ήδη μια καλή δουλειά, και είμαι επιτυχών και στα δικαστήρια αλλά λόγω του ότι ένα από τα μεταπτυχιακά μου είναι πάνω στο Ευρωπαικό Δίκαιο δεν μπορώ να το αφήσω έτσι. Κάποιος πρέπι να εναντιωθεί επιτέλους έτσι ώστε να υπάρχει και μια μικρή ελπίδα ότι κάποτε μπορεί να δικαιωθεί και ο απλός πολίτης.

Geom
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Οκτ 17, 2018 9:51 am

Re: 11Κ/2017 ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΕ

Δημοσίευσηαπό Geom » Δευ Οκτ 29, 2018 5:46 pm

dikaiol έγραψε:
ccorpse έγραψε:Για αυτον που εγραψε οτι θα παει δικαστικα για το οριο ηλικιας.Απ'οτι ξερω ηταν ορος στην προκυρηξη μεσω ΑΣΕΠ που ελεγε μεχρι 35 χρονων.Εκτος και εαν το θεωρει αντισυνταγματικο.Για κατι τετοιο θα πρεπει να απευθυνθει σε δικηγορο εαν θεωρειται παρανομο να υπαρχει οριο ηλικιας σε προκυρηξεις.Οταν ειχα δωσει εγω πρακτικη δοκιμασια υπηρχαν και τοτε ατομα που ειχαν κοπει στις δοκιμασιες.Να ξερετε ομως οτι οι ανθρωποι στην τραπεζα δεν θελουν να κοβουν ατομα στην πρακτικη.Απλως εαν δεν καταφερατε λογω χρονου κλπ και λαθος μετρημα δεν φταινε αυτοι.Απλως να γνωριζεται οτι ολα αυτα αναγραφονται στην προκυρηξη.Εαν θεωρειται οτι εχετε αδικηθει επικοινωνηστε με δικηγορο που ασχολειται ομως με το δημοσιο και προκηρυξεις και συμβασιουχους που ειναι η δουλεια του.Οχι καποιον ΑΣΧΕΤΟ.Θα χασετε χρονο και χρημα.Οτι σας ειπαν για 10 χρονια ισχυει.Απλως και αυτοι που ειστε επαρχια και περασετε ελατε να δουλεψετε και εαν δεν σας κανει η δουλεια παραιτηθειτε.Η τραπεζα δεν σας κραταει με το ζορι.Απλως σαν μισθο δεν θα βρειτε κατι καλυτερο για Ελλαδα.Ειδικα εσεις που εχετε πτυχια μεταπτυχιακα θα ανταμειφθουν οι κοποι σας.Στην τελικη οπως ανεφερα παραπανω ελατε να δουλεψετε κατι μηνες στην τραπεζα να μπει μια σειρα με τον μισθο γιατι θα χρειαστει καποιους μηνες να φαινεται τη κανονικα θα παιρνετε τον μηνα και στην τελικη μπορειται να φυγετε.Για Ελλαδα δεν υπαρχει κατι καλυτερο.Εσαν θελετε καριερα δυστυχως μονοδρομος ειναι το εξωτερικο.


Εγώ είμαι ένας από αυτούς που θα πάει δικαστικά γιατί έχουν γίνει απανωτά λάθη ακόμα και στην Προκύρηξη. Περιμένω την απάντηση στην ένσταση. Δεν θα πήγαινα δικαστικώς, γιατί έχω ήδη μια καλή δουλειά, και είμαι επιτυχών και στα δικαστήρια αλλά λόγω του ότι ένα από τα μεταπτυχιακά μου είναι πάνω στο Ευρωπαικό Δίκαιο δεν μπορώ να το αφήσω έτσι. Κάποιος πρέπι να εναντιωθεί επιτέλους έτσι ώστε να υπάρχει και μια μικρή ελπίδα ότι κάποτε μπορεί να δικαιωθεί και ο απλός πολίτης.

Πώς γινεται να μην σου εχει δοθει ακομη απαντηση στην ενσταση;

dikaiol
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Σάβ Απρ 21, 2018 11:34 pm

Re: 11Κ/2017 ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΕ

Δημοσίευσηαπό dikaiol » Τρί Οκτ 30, 2018 3:51 pm

Geom έγραψε:
dikaiol έγραψε:
ccorpse έγραψε:Για αυτον που εγραψε οτι θα παει δικαστικα για το οριο ηλικιας.Απ'οτι ξερω ηταν ορος στην προκυρηξη μεσω ΑΣΕΠ που ελεγε μεχρι 35 χρονων.Εκτος και εαν το θεωρει αντισυνταγματικο.Για κατι τετοιο θα πρεπει να απευθυνθει σε δικηγορο εαν θεωρειται παρανομο να υπαρχει οριο ηλικιας σε προκυρηξεις.Οταν ειχα δωσει εγω πρακτικη δοκιμασια υπηρχαν και τοτε ατομα που ειχαν κοπει στις δοκιμασιες.Να ξερετε ομως οτι οι ανθρωποι στην τραπεζα δεν θελουν να κοβουν ατομα στην πρακτικη.Απλως εαν δεν καταφερατε λογω χρονου κλπ και λαθος μετρημα δεν φταινε αυτοι.Απλως να γνωριζεται οτι ολα αυτα αναγραφονται στην προκυρηξη.Εαν θεωρειται οτι εχετε αδικηθει επικοινωνηστε με δικηγορο που ασχολειται ομως με το δημοσιο και προκηρυξεις και συμβασιουχους που ειναι η δουλεια του.Οχι καποιον ΑΣΧΕΤΟ.Θα χασετε χρονο και χρημα.Οτι σας ειπαν για 10 χρονια ισχυει.Απλως και αυτοι που ειστε επαρχια και περασετε ελατε να δουλεψετε και εαν δεν σας κανει η δουλεια παραιτηθειτε.Η τραπεζα δεν σας κραταει με το ζορι.Απλως σαν μισθο δεν θα βρειτε κατι καλυτερο για Ελλαδα.Ειδικα εσεις που εχετε πτυχια μεταπτυχιακα θα ανταμειφθουν οι κοποι σας.Στην τελικη οπως ανεφερα παραπανω ελατε να δουλεψετε κατι μηνες στην τραπεζα να μπει μια σειρα με τον μισθο γιατι θα χρειαστει καποιους μηνες να φαινεται τη κανονικα θα παιρνετε τον μηνα και στην τελικη μπορειται να φυγετε.Για Ελλαδα δεν υπαρχει κατι καλυτερο.Εσαν θελετε καριερα δυστυχως μονοδρομος ειναι το εξωτερικο.


Εγώ είμαι ένας από αυτούς που θα πάει δικαστικά γιατί έχουν γίνει απανωτά λάθη ακόμα και στην Προκύρηξη. Περιμένω την απάντηση στην ένσταση. Δεν θα πήγαινα δικαστικώς, γιατί έχω ήδη μια καλή δουλειά, και είμαι επιτυχών και στα δικαστήρια αλλά λόγω του ότι ένα από τα μεταπτυχιακά μου είναι πάνω στο Ευρωπαικό Δίκαιο δεν μπορώ να το αφήσω έτσι. Κάποιος πρέπι να εναντιωθεί επιτέλους έτσι ώστε να υπάρχει και μια μικρή ελπίδα ότι κάποτε μπορεί να δικαιωθεί και ο απλός πολίτης.

Πώς γινεται να μην σου εχει δοθει ακομη απαντηση στην ενσταση;


Δεν γνωρίζω.... Πήρα τηλ. και ενώ στην αρχή μου είπαν ότι καθαρογράφεται, μετά μου είπαν ότι είναι νωρίς ακόμα....

Υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει ένσταση, να δούμε εάν έχει πάρει απάντηση?

Geom
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Οκτ 17, 2018 9:51 am

Re: 11Κ/2017 ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΕ

Δημοσίευσηαπό Geom » Τρί Οκτ 30, 2018 5:59 pm

Υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει ένσταση, να δούμε εάν έχει πάρει απάντηση?[/quote]
Δεν θα επρεπε πριν βγουν τα οριστικα, να εχουν απαντηθει οι ενστασεις? Εγω παντως μιλησα με δικηγορο και θα κινηθω δικαστικα, καθως και αυτος συμφωνει οτι η διαδικασια δεν ηταν ουτε αξιοκρατικη ουτε ισοτιμη. Επισης μου ειπε οτι και η ιδια η προκυρηξη ειχε "κενο" οσον αφορα στην πρακτικη δοκιμασια.

rozalianna
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 09, 2018 2:04 am

Re: 11Κ/2017 ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΕ

Δημοσίευσηαπό rozalianna » Δευ Νοέμ 05, 2018 3:18 pm

ioannisg έγραψε:Συγχαρητήρια στους επιτυχόντες και από εμένα. Κατά την άποψη μου δεν τίθεται θέμα προσβολής της εγκυρότητας της διαδικασίας από τη στιγμή που ο καθένας συμπλήρωνε το χαρτί με το όνομα, τα τραπεζογραμμάτια που μέτρησε και την υπογραφή του. Το μόνο που δεν μπορεί να αποδειχθεί είναι ο χρόνος. Είμαι βέβαιος ότι κανείς δεν κόπηκε από το χρονικό περιορισμό, απλά υπήρχε ώστε να δημιουργηθούν συνθήκες σχετικής πίεσης. Οποίος επέλεξε να δώσει σημασία στην σωστή καταμέτρηση και όχι στο χρόνο μάλλον δικαιώθηκε.
Όσο για νέα προκήρυξη είναι αδύνατον να υπάρξει μέσα σε τόσο μικρο διάστημα. Αν υπάρχουν πραγματικες ανάγκες ίσως καλυφθούν από τους επιλαχόντες, αν το πλαίσιο δίνει αυτή τη δυνατότητα. Αλλιώς σε 5 χρόνια πάλι όταν και οι περισσότεροι θα έχουμε ξεπεράσει το όριο ηλικίας .

Ioannisg μία ερώτηση πως είσαι βέβαιος πως δεν κόπηκε κανείς από τον χρονικό περιορισμό? Απλά υποθέτεις?

xamoulis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Οκτ 12, 2018 12:21 pm

Re: 11Κ/2017 ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΕ

Δημοσίευσηαπό xamoulis » Τρί Δεκ 11, 2018 11:58 am

Καλημέρα σας, ποια είναι η προθεσμία που δώσανε για την αποστολή των δικαιολογητικών;
Πρόσληψη πότε αναμένεται περίπου;
Λέτε να το προλάβουμε το έτος ή θα μπούμε το 19;


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες